Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 23:12   #601
Mag1993
Madzia
 
Avatar Mag1993
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 131
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

A to nie zaszkodzi ? Myślałam, że pieprzyków to lepiej samemu nie ruszać
__________________
Zasady to wskazówki dla głupców, którzy nie potrafią się zdecydować.
Mag1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 19:33   #602
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Z pieprzykami też bym nie eksperymentowała.
Chodziłam w okół tca, ale boję się. Kładłam hardcorowe stężenia różnych kwasów, ale tca mnie przeraża.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:28   #603
winterfox2
Przyczajenie
 
Avatar winterfox2
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Na początku chciałabym się przywitać, do tej pory tylko podczytywałam, a teraz chyba będzie to mój pierwszy post na forum
Miałam robiony piling TCA prawie 3 tygodnie temu u dermatolog, która w przeszłości leczyła mnie z powodu trądziku. Już wtedy proponowała mi pilingi, ale nie było ani czasu ani nie byłam jakoś przekonana. Aż się w końcu zdecydowałam, przyszła koza do woza. Niestety nie wiem, jakie było stężenie, wiem natomiast, że miałam nakładane 3 warstwy. Podczas zabiegu uczucie szczypania i mrowienia do zniesienia, szybko minęło, potem miałam naświetlania lampą. Po samym pilingu miałam lekko zaróżowiona skórę, ale nie wyglądałam jak upiór. Dopiero później. Było dokładnie tak, jak powiedziała doktor, przez pierwsze 3 dni skóra stawała się stopniowo coraz bardziej błyszcząca i napięta, czwartego dnia popękała i wyglądałam jak jaszczurka. Potem były 2 dni łuszczenia i już - tydzień i po sprawie. Zostałam także uprzedzona, że efekt ostateczny będzie po kilku dobrych tygodniach i rzeczywiście tak jest. W drugim tygodniu po pilingu w zasadzie nie widziałam większej różnicy (no może skóra była bardziej gładka), ba, pojawiły się tu i ówdzie pryszcze, ale same szybko zniknęły. Natomiast teraz w końcówce trzeciego tygodnia widzę efekty - skóra jest gładsza, bardziej jednolita, blizny są płytsze, przebarwienia mniej widoczne. A od początku zauważyłam mniejsze przetłuszczanie się cery.
Acha - przez ten pierwszy tydzień zużyłam całą tubkę Avene Cicalfate Post-Acte i pól opakowania LPR Cicaplast. Nie sądziłam, że będę musiała się tak w kółko smarować
winterfox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 18:01   #604
black_mirror
Przyczajenie
 
Avatar black_mirror
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Mam bliznę po wycięciu skóry, która to blizna niestety zaraz po zszyciu " rozjechała się " więc jest bardzo szeroka. Ze dwa lata temu nałożyłam na nią kwas trójchlorooctowy w stężeniu 50% tak ze dwa razy. Nie mam niestety zdjęć jak było przed ale wyglądało to jak blizna przerostowa czyli biała inna faktura niż skóry taka gładka i wystająca no i było to bardzo duże. Po aplikacji te dwa lata temu blizna nadal miała swoją fakturę gałdką ze zmarszczkami ( bo tkanka była zwarta i nieelastyczna no i nadal przerostowa) ale już w kolorze ciała nie biała.
Przeczytałam ten wątek i coś mnie podkusiło na ponowną apliakcję na bliznę tym razem ze 3 razy przejechałam wacikiem z tym że kwas już w 2014 stracił ważność ( nie wiem co to znaczy ale chyba że osłabł co nie).
Daje zdjęcia jak to wygląda po aplikacji. Nie wiem czego się spodziewam bo przecież na bliźnie nie wyrostną mi pory ani nie zpłyci się ten przerost ani nie uealstyczni a w kolorze ciała już było. Zobaczymy czy sobie nie zaszkodziłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00019.jpg (39,4 KB, 67 załadowań)
black_mirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 23:15   #605
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez black_mirror Pokaż wiadomość
Przeczytałam ten wątek i coś mnie podkusiło na ponowną apliakcję na bliznę tym razem ze 3 razy przejechałam wacikiem z tym że kwas już w 2014 stracił ważność ( nie wiem co to znaczy ale chyba że osłabł co nie).
Daje zdjęcia jak to wygląda po aplikacji. Nie wiem czego się spodziewam bo przecież na bliźnie nie wyrostną mi pory ani nie zpłyci się ten przerost ani nie uealstyczni a w kolorze ciała już było. Zobaczymy czy sobie nie zaszkodziłam.
Jesli chodzi o tca to czym starszy tym mocniejszy, wiec twoje 50 % jest juz nieaktualne i jest wyzsze, radzilabym rozcieczyc albo kupic swierzy produkt, gdzie bedzie wiadomy %. Druga sprawa 50% kladlabym tylko jedna warstwe.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 00:34   #606
black_mirror
Przyczajenie
 
Avatar black_mirror
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o tca to czym starszy tym mocniejszy, wiec twoje 50 % jest juz nieaktualne i jest wyzsze, radzilabym rozcieczyc albo kupic swierzy produkt, gdzie bedzie wiadomy %. Druga sprawa 50% kladlabym tylko jedna warstwe.
Za późno teraz czekam żeby zobaczyć jaką krzywdę sobie zrobiłam ( hm ale blizna była już i tak wcześniej spora się pocieszam)
black_mirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 03:31   #607
black_mirror
Przyczajenie
 
Avatar black_mirror
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Unhappy Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Po paru miesiącach wygląda to tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00001.jpg (51,8 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00002.jpg (46,7 KB, 49 załadowań)
black_mirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 09:22   #608
karamazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 99
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cześć dziewczyny!

Jestem dwa dni po TCA, 35%. Z tego co widzę, wszystko przebiega u mnie normalnie.

Mam pytanie: w jakim stanie była Wasza skóra, kiedy zaczęłyście nakładać lekki puder? Czy musi wszystko zejść? Czy skóra może być lekko różowa? Jak to u Was wyglądało?

Oczywiście nie zamierzam tego robić w najbliższych dniach, ale chciałabym skorzystać z Waszych doświadczeń i zapytać "na przyszłość", gdybym w kolejnym tygodniu musiała gdzieś wyjść.

Z góry dziękuję za pomoc
karamazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 00:05   #609
monilicious
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej dziewczyny
Robiłam w tamtym roku 3 zabiegi Easy peel(kwas trójchlorooctowy 15%, kwas askorbinowy i kwas cytrynowy) i bylam bardzo zadowolona z efektów. W tym roku zamierzam powtórzyć peelengi z tym, że znalazłam tańszą opcje Peeling kwasem "TCA T-Peel"(jak się domyślam sam kwas trójchlorooctowy) też 15% jego koszt to 200zł, easy peel 300zł. Czy któraś z was miała doświadczenie z powyżsymi zabiegami?

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Karamazyna ja nakładałam na buzie krem z filtrem i podkładem firmy ziaja chyba 5 dnia po zabiegu ze względu, że pracowałam na zewnątrz musiałam się jakoś ochronić przed słońcem i do tego jakoś wyglądać... Podkładu nie używałam i Tobie nie zalecam bo na tych suchych skórkach nie będzie to wyglądało dobrze. Ale jak wszystko ładnie się złuszczyło małowałam się jak zwykle
__________________
Monika

Edytowane przez monilicious
Czas edycji: 2016-02-19 o 00:11
monilicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 09:14   #610
karamazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 99
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez monilicious Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Robiłam w tamtym roku 3 zabiegi Easy peel(kwas trójchlorooctowy 15%, kwas askorbinowy i kwas cytrynowy) i bylam bardzo zadowolona z efektów. W tym roku zamierzam powtórzyć peelengi z tym, że znalazłam tańszą opcje Peeling kwasem "TCA T-Peel"(jak się domyślam sam kwas trójchlorooctowy) też 15% jego koszt to 200zł, easy peel 300zł. Czy któraś z was miała doświadczenie z powyżsymi zabiegami?

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Karamazyna ja nakładałam na buzie krem z filtrem i podkładem firmy ziaja chyba 5 dnia po zabiegu ze względu, że pracowałam na zewnątrz musiałam się jakoś ochronić przed słońcem i do tego jakoś wyglądać... Podkładu nie używałam i Tobie nie zalecam bo na tych suchych skórkach nie będzie to wyglądało dobrze. Ale jak wszystko ładnie się złuszczyło małowałam się jak zwykle
Dzięki chciałam poradzić się kogoś, kto już to przechodził
karamazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 11:37   #611
cytrynka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Dziś jest piątek, TCA robiłam u kosmetyczki w środę. Oprócz uczucia liftingu twarzy, lekkiego zaczerwienienia i wrażenia suchej skóry - nic więcej nie mam. Nic mi się jeszcze nie łuszczy. Robiłam tylko jedną warstwę kwasu (to mój pierwszy raz z TCA), to może dlatego? Dziewczyny, mam pytanie - jak umyć włosy, żeby nie zmoczyć twarzy? A może jak nieco się pomoczy to nic się nie stanie?
cytrynka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 11:09   #612
karamazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 99
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Chciałam dać znać, że pięć dni po zrobieniu zabiegu kwasem TCA 35% (dwie warstwy) u dermatologa, wszystko ładnie zeszło, skóra jest delikatna zmniejszyły się przebarwienia i spłyciły blizny

Warto wybrać się na ten zabieg do sprawdzonego lekarza. Cieszę się, że się zdecydowałam i że wszystko przebiegło bez komplikacji. Życzę powodzenia wszystkim, którzy myślą o kwasie TCA
karamazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 17:50   #613
monilicious
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Karamazyna a gdzie robiłaś zabieg, może Warszawa?
__________________
Monika
monilicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 09:51   #614
karamazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 99
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez monilicious Pokaż wiadomość
Karamazyna a gdzie robiłaś zabieg, może Warszawa?
Wrocław
karamazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 18:55   #615
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Zabiegi TCA w stężeniu 25% wykonuje sobie sama w celu spłycenia blizn potrądzikowych. Dziś jestem już po drugim zabiegu. Po pierwszym buzia była ładnie odświeżona, niestety blizn nie ruszyło. Kilka dni po zabiegu jestem czerwona, skóra jest ściagnięta. Potem powoli się łuszczy. Po około tygodniu jest już całkowicie normalna.

Edytowane przez Florence999
Czas edycji: 2016-04-18 o 15:15
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 19:43   #616
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Jestem 3 dzień po peelengu Cosmo Peel TCA 15 % dwie warstwy, skóra z brody i wokół ust odchodzi mi płatami. Na reszcie twarzy czuję ściągnięcie i w najbliższym czasie pewnie i tam zacznie się łuszczenie, ale myślę, że nie takie jak na brodzie. Na noc stosuje Avene Cicalfate Post Acte, a na dzień krem z filtrem Eubiona. Za zabieg u lekarza zapłaciłam 200zł.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 15:17   #617
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Za mną już 4 peelingi kwasem TCA 25%. Niestety jak na razie nie ma żadnych efektów jeśli chodzi o blizny potrądzikowe zanikowe. Zastanawiam się, czy wyższe stężenie kwasu przyniosłoby lepszy efekt.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 06:30   #618
karamazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 99
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja miałam mocniejszy, ale stwierdzam też, że prawdziwe efekty widać miesiąc po zabiegu - jestem bardzo zadowolona powodzenia wszystkim
karamazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 13:38   #619
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

mam nadzieję, że się nie powtórzę z pytaniem za bardzo. ponad miesiąc temu miałam kwas tca 35%. od tamtego czasu się nie opalałam, a jak wychodzę nawet na krótko z domu to stosuję krem z filtrem 50+. tam, gdzie miałam nałożone najwięcej kwasu, mam ciemniejsze przebarwienia. wygląda to dosyć dziwnie, bo widać proste linie, jak kwas był nakładany. czy te przebarwienia mi w końcu znikną? przebarwienia po trądziku są wypalone do gołej skóry, a reszta nie wygląda super...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 23:05   #620
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że się nie powtórzę z pytaniem za bardzo. ponad miesiąc temu miałam kwas tca 35%. od tamtego czasu się nie opalałam, a jak wychodzę nawet na krótko z domu to stosuję krem z filtrem 50+. tam, gdzie miałam nałożone najwięcej kwasu, mam ciemniejsze przebarwienia. wygląda to dosyć dziwnie, bo widać proste linie, jak kwas był nakładany. czy te przebarwienia mi w końcu znikną? przebarwienia po trądziku są wypalone do gołej skóry, a reszta nie wygląda super...
rozumiem, ze ''zrzucalas'' juz skore?
dziwne...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 14:42   #621
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

tak, już dawno temu. ten świeży naskórek jest ciut ciemniejszy. i też nie w każdym miejscu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 00:18   #622
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że się nie powtórzę z pytaniem za bardzo. ponad miesiąc temu miałam kwas tca 35%. od tamtego czasu się nie opalałam, a jak wychodzę nawet na krótko z domu to stosuję krem z filtrem 50+. tam, gdzie miałam nałożone najwięcej kwasu, mam ciemniejsze przebarwienia. wygląda to dosyć dziwnie, bo widać proste linie, jak kwas był nakładany. czy te przebarwienia mi w końcu znikną? przebarwienia po trądziku są wypalone do gołej skóry, a reszta nie wygląda super...
A może zorganizuj jakaś wizytę kontrolną w gabinecie, gdzie robiono Tobie zabieg? Powiedz, że coś Ciebie niepokoi i chciałabyś aby ktoś to zobaczył. Będziesz spokojniejsza niż po tym jak my Ci tutaj powymyślamy na odległość wszelkie ewentualne przyczyny bo to, co opisujesz brzmi dość niecodziennie.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 07:37   #623
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Chwilowo mi tam nie po drodze, bo jestem chora :/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 11:59   #624
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
stosowałam 15% i skoro takie stężenie na twarzy już wywołuje koagulację to nie ma sensu kłaśc na nią niczego mocniejszego. kwas kupiłam na allegro.
dokładnie tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=5736243482

Własnie robię próbę na ciele (mam troche płaskich plamek i pieprzyków na piersi i rękach), ciekawa jestem jaki będzie efekt. Nie wiem czy 15% to nie za mało na grubszą skórę ciała. Musiałam na pewne pieprzyki nakładać 5 warstw żeby cokolwiek się zabieliło. Niektóre miejsca w ogóle się nie zabieliły, ale szczypały i na razie cierpliwie czekam czy mimo wszystko nastąpi łuszczenie. Na razie czuje swędzenie tych miejsc.
dzięki za inspirację! odważyłam się i ja i oto efekt:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1.jpg (10,9 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2.jpg (10,9 KB, 92 załadowań)
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 22:20   #625
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
dzięki za inspirację! odważyłam się i ja i oto efekt:


Jeśli ruszyło to takie przebarwienie, BA! ZNIWELOWAŁO...
to jak to wspaniale musi działać na przebarwienia potrądzikowe...
a ja tak się boję tego tca.

Jak uzywałaś? Jakie stęzenie i co z bólem?
Czym neutralizowałaś? I ile serii wykonałaś?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 16:11   #626
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Użyłam tego samego stężenia co obywatelka i zabieg był jeden tj. przyłożenie nasączonego patyczka na kilkanaście sekund do koagulacji czyli zabarwienia się skóry na biało. Ta plama to typowa melasma czyli przebarwienie posłoneczne, z którą walczyłam ładnych parę lat.... Troszkę szczypało po nałożeniu, tydzień ukrywałam strupka pod grubą warstwą podkładu, a jak zszedł - efekt jest spektakularny W wakacje planuję usunąć podobną plamę z czoła, ale to będzie trudniejsze, bo plama zajmuje więcej miejsca.
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 20:29   #627
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

W wakacje? O.o powinnas poczekac do jesieni.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 21:56   #628
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja pomimo wiosny salicyluje się, teraz już pod filtrem. Skad wzielas tca? rozumiem, że zastosowalas to samo stezenie co Obywatelka?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 22:02   #629
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Nie porownujmy kwasu salicylowego do tca...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 13:29   #630
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja pomimo wiosny salicyluje się, teraz już pod filtrem. Skad wzielas tca? rozumiem, że zastosowalas to samo stezenie co Obywatelka?
od tego samego sprzedawcy z all
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.