Sucha skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 21:30   #1
naishas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4

Sucha skóra twarzy


Witam. Sucha skóra występuje u mnie najczęściej na twarzy i łydkach (w okresie letnim). Chciałabym zaczerpnąć porad co do skóry twarzy, którą staram się pielęgnować. Regularnie smaruję ją kremem Oilatum Soft i jest on najlepszym z dotychczas użytych przeze mnie kremów. Boję się jednak używać peelingów. Jednak po porannym umyciu twarzy sucha skóra wraca
naishas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 06:41   #2
Ejmil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra twarzy

Witaj

Ja mam cerę mieszaną, mam skóre trądzikową z przebarwieniami i bliznami ;/ miałem peeling kwasowy i do nawilżenia stosowałem Cetaphil Krem nawilzający, a do mycia Cetaphil emulsja (moja ocena tego produktu jest 4/5 ponieważ jest dosyć drogi i według mnie po nim "nie czuję się "dostcznie czysty" stosuję równierz Krem Photoderm SPOT SPF 50+ na blizny i przebarwienia oraz Skinoren

Teraz za tydzień mam kolejny peeling kwasowy
Ejmil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 18:24   #3
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Sucha skóra twarzy

Naskórek, który codziennie pielęgnujemy kremami, zawiera jedynie 1/5 wody niezbędnej do prawidłowego nawilżenia całej skóry. Większość wody znajduje się w głębszych warstwach skóry, do których kremy nie docierają. A to głębokie warstwy skóry decydują o wyglądzie całej skóry, jej elastyczności, nawilżeniu, napięciu. Także stosowanie kremów nawilżających nie ma sensu, skóra odżywiana, nawilżana jest od wewnątrz poprzez sieć naczyń krwionośnych. Najlepiej nawilżają skórę oleje: lniany, z wiesiołka, z nasion ogórecznika. Ja kiedyś też miałam suchą skórę, ale od kiedy piję olej lniany problem zniknął, skóra jest nawilżona, ale nie tłusta.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.