Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-29, 07:15   #2491
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
koniecznie wklej foto zwłaszcza że o ile pamiętam kładłaś na jasne włosy, na blond, i złapało na ciemno? może następnym razem też skuszę się na khadi skoro jest szansa że mi jednak moje naturalne porządnie złapie..
a jak z ilością - jedno opakowanie na spokojnie wystarczyło czy na styk?

a ja teraz siedzę na głowie z mieszanką wybuchową.. jedna saszetka basmy Eld zmieszana z venitą w paście czarna czekolada.. ta basma to chyba bardziej odżywczo niż kolorystycznie, ale zobaczymy.. potrzymam to-to ile się da i będę miała w końcu ciemne odrosty choć przez kilka dni
Jedno spoooooooooookojnie Więcej nie trzeba, a włosy mam tak do łopatek. Spójrz an avatar mój (zaraz zmienię) - to są mohe włosy. Nie żartuję! Tylko trochę ciemnawo było i w ogole nie wygląda to na brąz a czerń. Ale wyszły mniej więcej takie:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...:429,r:16,s:36

http://www.clairol.co.uk/perfect10/n...m-Ash-Brown-5a


Albo nie! Słuchajcie w weekend mam dwie imprezki rodzinne, zdjęć mi nacykają i wniedzielę wrzucę ten mój ciemno brązo - blond (ach to samodzielne nakładanie farby)
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!

Edytowane przez Chooo
Czas edycji: 2010-10-29 o 07:19
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 11:05   #2492
plecki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Re: Chna, basma

dziewczęta jest szansa na uzyskanie takiego kolorku ziołowymi farbami ?
Może macie jakieś sprawdzone ?

Pozdrawiam
__________________
"- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."
plecki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 11:11   #2493
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Re: Chna, basma

Znalazłam ten poradnik w j.ang dotyczący farbowania henną. W pracy na kompie nie mam programu do czytania pdf. W domu wczoraj do czytałam i kurcze genialny jest odpowiedział na wszystkie moje pytania i wątpliwości
Jutro się zabieram za hennę
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 14:59   #2494
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Re: Chna, basma

dziewczyny, mam pytanie odnosnie uwaga: farbowania brwi mieszanka henny i indygo. mianowicie: niedawno mialam robiona henne w gabinecie (taka z proszku do brwi i rzes, delia chyba) na brwi, ale zauwazylam ze po tym strasznie mi one wypadaja. mam baaardzo jasne brwi i rzesy, dlatego chcialabym je przyciemnic, ale naturalnie i dodatkowo wzmocnic. olejek rycynowy wymywa ta chemiczna henne, dlatego o takim wzmocnieniu nie ma mowy. jutro bede farbowac wlosy henna z mazidel i zastanawiam sie, czy moge nalozyc mix indygo i henny na takie brwi, pofarbowane wczesniej ta chemiczna mieszanka henny? czy one nie zzielenieja lub nie przybiora jakiegos dziwnego koloru? i co zrobic, aby jak najszybciej zlapalo te moje wloski? bo pewnie ta papka szybko bedzie na brwiach wysychac, wiec trzymanie tego w tym miejscu 6 godzin nie zda egzaminu. no chyba, ze bede psikac co jakis czas woda lub hydrolatem, ale nie jestem pewna czy to podziala i czy nie zafarbuje sobie skory od tego. pomozcie, prosze! bede bardzo wdzieczna )
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:56   #2495
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie odnosnie uwaga: farbowania brwi mieszanka henny i indygo. mianowicie: niedawno mialam robiona henne w gabinecie (taka z proszku do brwi i rzes, delia chyba) na brwi, ale zauwazylam ze po tym strasznie mi one wypadaja. mam baaardzo jasne brwi i rzesy, dlatego chcialabym je przyciemnic, ale naturalnie i dodatkowo wzmocnic. olejek rycynowy wymywa ta chemiczna henne, dlatego o takim wzmocnieniu nie ma mowy. jutro bede farbowac wlosy henna z mazidel i zastanawiam sie, czy moge nalozyc mix indygo i henny na takie brwi, pofarbowane wczesniej ta chemiczna mieszanka henny? czy one nie zzielenieja lub nie przybiora jakiegos dziwnego koloru? i co zrobic, aby jak najszybciej zlapalo te moje wloski? bo pewnie ta papka szybko bedzie na brwiach wysychac, wiec trzymanie tego w tym miejscu 6 godzin nie zda egzaminu. no chyba, ze bede psikac co jakis czas woda lub hydrolatem, ale nie jestem pewna czy to podziala i czy nie zafarbuje sobie skory od tego. pomozcie, prosze! bede bardzo wdzieczna )
Z tego co się orientuję, to takie henny do brwi miesza się z wodą utlenioną, czyli nie ma co potem reagować z henną naturalną i nic nie zzielenieje.
Ja kiedyś farbowałam brwi mieszanką z indygo i raz samą henną. Niestety efekt jest dość nietrwały. Twarz myję częściej niż włosy i nawet nie zdąży dobrze złapać włosów.
A zasychanie uważam za nieszkodliwe. Nie zmienia to trwałości koloru. Widzę to na przykładzie moich kilku ciemnych pasemek (nie na brwiach wprawdzie, ale warto wspomnieć), które z racji małej powierzchni zostawiłam odsłonięte do wyschnięcia zamiast chować pod worek. Są tak samo ciemne jak tuż po farbowaniu, a minęły ze 2 miesiące
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:30   #2496
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Re: Chna, basma

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;22951058]Z tego co się orientuję, to takie henny do brwi miesza się z wodą utlenioną, czyli nie ma co potem reagować z henną naturalną i nic nie zzielenieje.
Ja kiedyś farbowałam brwi mieszanką z indygo i raz samą henną. Niestety efekt jest dość nietrwały. Twarz myję częściej niż włosy i nawet nie zdąży dobrze złapać włosów.
A zasychanie uważam za nieszkodliwe. Nie zmienia to trwałości koloru. Widzę to na przykładzie moich kilku ciemnych pasemek (nie na brwiach wprawdzie, ale warto wspomnieć), które z racji małej powierzchni zostawiłam odsłonięte do wyschnięcia zamiast chować pod worek. Są tak samo ciemne jak tuż po farbowaniu, a minęły ze 2 miesiące [/QUOTE]


dziekuje Ci bardzo
a, odnosnie czasu trzymania mieszanki indygo i henny na brwiach - wynosi on tyle samo ile czas trzymania henny na wlosach, czyli, dla mocnego efektu, ok 6h? ile Ty trzymalas owa mieszanke na brwiach? i czy zupelnie nie przeszkadzalo Ci zasychanie owej papki?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:42   #2497
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo
a, odnosnie czasu trzymania mieszanki indygo i henny na brwiach - wynosi on tyle samo ile czas trzymania henny na wlosach, czyli, dla mocnego efektu, ok 6h? ile Ty trzymalas owa mieszanke na brwiach? i czy zupelnie nie przeszkadzalo Ci zasychanie owej papki?
Krócej trzymałam, na brwiach i na włosach tak z 1,5h. Właściwie to tylko raz trzymałam hennę 6h - efekt taki sam jak po znacznie krótszym czasie. Ale to na pewno zależy od indywidualnych predyspozycji.
Papka na brwiach zasycha, ale jest to mniej uciążliwie niż na całych włosach, bo nie sypie tak intenstywnie Jest pewien dyskomfort, ale da się wytrzymać. Trochę ciągnie włoski i przed próbą zmycia dobrze jest namoczyć to, co zaschło. Zdrapywać nie radzę. Ważne jest też precyzyjne nałożenie błota. Barwi trochę skórę, a przy mieszance indygo-henna efekt wychodzi w kolorze bardziej indygo, a więc niebeskawo - zielony. Jeśli ten wzorek na skórze zostanie pod brwiami to nie ma problemu, ale taka wychylająca się poza łuk brwiowy poświata wygląda już co najmniej dziwnie. W razie czego ze skóry zmywa się szybciej niż z brwi
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 20:59   #2498
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Re: Chna, basma

dziekuje
jutro proba generalna dam znac jak efekty
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 21:34   #2499
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez plecki Pokaż wiadomość
dziewczęta jest szansa na uzyskanie takiego kolorku ziołowymi farbami ?
Może macie jakieś sprawdzone ?

Pozdrawiam
Ja taki uzyskałam Khadi ciemny brąz na jasnym blondzie nakładanym.

Tylko teraz jest dużo jaśniejszy, bo jakby przebitki są. Za 2tyg znów nałożę, ale po około tygodniu po nałożeniu henny Khadi własnie tak był kolorek.
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 11:09   #2500
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Re: Chna, basma

Dobra teraz kolej na mój opis pierwszego hennowania włosów

Użyłam henny Sipa, kolor brązhttp://merlin.pl/Henne-Color-Henna-w...19,614508.html
Włosy farbowałam farbą chemiczną (ostatni raz) ponad 1,5 miesiąca temu.

Sipę zalałam bardzo mocnym naparem z czarnej herbaty. Użyłam dwóch opakowań. Papka śmierdzi niesamowicie (bleee, aż wymiotować mi się chciało), dodałam do niej łyżkę waxa l'biotica do włosów ciemnych i zapach stał się znośny.

Farbowanie: wysmarowałam twarz wazeliną, z łazienki usunęłam chodniki. Zaczęłam nakładanie pędzlem (i to był błąd), papka spadała mi z włosów (zaschła) wkurzyłam się, bo po kilku minutach cała łazienka była w zielonym błocie . Dodałam jeszcze trochę wax'a i zaczęłam nakładać palcami. Jakoś poszło. TŻ z miną godną pożałowania zawijał mi głowę w folię spożywczą. Czasami ciemnobrązowa strużka spływała mi po twarzy, zabezpieczyłam to ręcznikiem papierowym. Po 4 godzinach zmyłam papkę (głowa mnie bolała, pewnie od folii).
Woda zielona leciała chwilę, z włosów spadały okruszki henny. Musiałam umyć włosy szamponem do włosów ciemnych waxa. Włosy po hennie byłe suche, ledwo co je rozczesałam, nie nałożyłam żadnej odżywki. Dziś mija 2 dzień (nie myłam włosów przez te 2 dni). Kolor ściemniał i mam piękny ciemny brąz
Włosy są suche na końcach ale reszta (bez używania odżywki) jest gładka

Podsumowując:
Pierwsze nakładanie to koszmar, popełniłam kilka błędów ale nie zamierzam się poddać rozpoczęłam walkę o zdrowe włosy, bez chemicznego farbowania.
A i jeszcze jedno, mam wrażenie, że henna spowolniła wypadanie włosów (po porannym czesaniu wypadło mi ich kilka, wcześniej była to mała garść).
Jednym słowem, jestem na TAK

Mam do Was pytanie:
Czy powinnam odstawić wszystkie szampony w sylikonami? (mam jeszcze dwa do włosów farbowanych i nie wiem czy po hennie mogę je użyć...)
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul



Edytowane przez DarkNoir
Czas edycji: 2010-11-01 o 11:12
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 11:49   #2501
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie:
Czy powinnam odstawić wszystkie szampony w sylikonami? (mam jeszcze dwa do włosów farbowanych i nie wiem czy po hennie mogę je użyć...)
Możesz normalnie używać silikonów. Ja mam je (chyba) w odżywce, a poza tym w jedwabiu. Obu używam rzadko. W szamponie akurat ich nie toleruję, bo wolę zasilokonować włosy gdzieś od połowy długości. Z kolorem absolutnie nic się nie dzieje, ważne jest tylko, aby zmyć to wszystko przed farbowaniem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 11:52   #2502
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Re: Chna, basma

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;22988534]Możesz normalnie używać silikonów. Ja mam je (chyba) w odżywce, a poza tym w jedwabiu. Obu używam rzadko. W szamponie akurat ich nie toleruję, bo wolę zasilokonować włosy gdzieś od połowy długości. Z kolorem absolutnie nic się nie dzieje, ważne jest tylko, aby zmyć to wszystko przed farbowaniem.[/QUOTE]
Ahaa, to spoko. Dzięki za odpowiedź
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 18:44   #2503
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej
Tak jak obiecałam pokazuję jak mi wyszło po Hennie Khadi ciemny brąz.

1. to kolor wyjściowy
http://img163.imageshack.us/img163/1949/blond.jpg

2. taki jaki wyszedł i jak ja go widzę codziennie w lustrze
http://img34.imageshack.us/img34/3268/normlanie.jpg

3. w sztucznym oświetleniu (restauracja) - w sumie nigdy nie zauważyłam takiej poświaty....
http://img15.imageshack.us/img15/834/bokkg.jpg


Jak widać kolor meeega naturalny, nierówno nałożony, ale bardzo zadowolona jestem i powtarzam zabieg za jakieś 2 tyg, by nie było prześwitów.
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 10:15   #2504
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

wow, ślicznie wyszło i kolorek bardzo do ciebie pasuje, duuuużo bardziej niż blond tylko kurczę, masz raczej krótkie włoski w porównaniu do moich, jedno opakowanie khadi na bank będzie za mało, pewnie dwa to i tak na styk. a to taka drożyzna, gr no nic, ja niedługo robię powtórkę z sipą, bo mam już trochę dziwne rzeczy na głowie. w sumie naturalne odrosty przyciemnione po hennie balsamem venity czarna czekolada nie sprały się w pełni i chyba to jeszcze jako-tako wygląda, ale dochodzą następne odrosty i - fioletowe siwulce
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 16:18   #2505
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja mam włosy tak do zapięcia stanika, tylko wtedy je tak do środka wywinęłam i jak było zdjęcie z moim to "leżały na plecach", a jak patrzyłam w lewo to akurat większośc była zgarnięta na lewe ramię i tylko pazurki i cieniowane włosy wyskoczyły. Więc spokojnie mówię Ci - 1 opakowanie.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

A w ogóle w ogóle to spiera mi się ten kolor bardzo szybko. Nie miałam tego jasnego połysku jeszcze z tydzień temu... Tak szybko henna puszcza z włosów?
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 21:45   #2506
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Ja mam włosy tak do zapięcia stanika, tylko wtedy je tak do środka wywinęłam i jak było zdjęcie z moim to "leżały na plecach", a jak patrzyłam w lewo to akurat większośc była zgarnięta na lewe ramię i tylko pazurki i cieniowane włosy wyskoczyły. Więc spokojnie mówię Ci - 1 opakowanie.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

A w ogóle w ogóle to spiera mi się ten kolor bardzo szybko. Nie miałam tego jasnego połysku jeszcze z tydzień temu... Tak szybko henna puszcza z włosów?
To chyba przez to wcześniejsze rozjaśnianie wypłukuje ci się henna. Mi na przykład nie schodzi wcale.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 00:09   #2507
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Re: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez plecki Pokaż wiadomość
dziewczęta jest szansa na uzyskanie takiego kolorku ziołowymi farbami ?
Może macie jakieś sprawdzone ?

Pozdrawiam
Ja wczoraj malowalam henna Light Mountain Hair Color&Conditioner odcien Light Brown-wyszedl podobny kolor-moj naturalny kolor to sredni popielaty braz.

Trzymalam henne ponad 3 godziny-troche sobie poparzylam glowe bo nalozylam henne za szybko...

Podobny efekt uzyskuje tez uzywajac henny Lush Caca Brun
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:35   #2508
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z Kalpi Tone? Działa na takiej samej zasadzie jak henna, że będę mieć widoczne odrosty? Czy może różnica po użyciu na naturalne włosy nie jest tak drastyczna, tylko kolor się pogłębia i nie widać różnicy później między odrastającymi? Jak to jest? Ona koloryzuje włosy?
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:44   #2509
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z Kalpi Tone? Działa na takiej samej zasadzie jak henna, że będę mieć widoczne odrosty? Czy może różnica po użyciu na naturalne włosy nie jest tak drastyczna, tylko kolor się pogłębia i nie widać różnicy później między odrastającymi? Jak to jest? Ona koloryzuje włosy?

Nie będzie widocznych odrostów, może jedynie delikatnie przyciemnić kolor włosów.
Akurat w moim przypadku tego nie zauważyłam ale może dlatego, że używałam razem z innymi ziółkami
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 17:46   #2510
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z Kalpi Tone? Działa na takiej samej zasadzie jak henna, że będę mieć widoczne odrosty? Czy może różnica po użyciu na naturalne włosy nie jest tak drastyczna, tylko kolor się pogłębia i nie widać różnicy później między odrastającymi? Jak to jest? Ona koloryzuje włosy?
Raczej nie działa na takiej samej zasadzie jak henna. To jest bardziej nastawione na odżywianie niż na koloryzację. Po składzie Kalpi Tone nie spodziewałabym się odrostów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:55   #2511
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;23031279]Raczej nie działa na takiej samej zasadzie jak henna. To jest bardziej nastawione na odżywianie niż na koloryzację. Po składzie Kalpi Tone nie spodziewałabym się odrostów.[/QUOTE]

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Liczę jeszcze na pomoc osób, które stosowały Kalpi Tone, najlepiej poparte zdjęciami.
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 18:33   #2512
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja to niestety jakieś zdjęcia mogę wstawić najwcześniej za dwa tygodnie. :/
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 12:22   #2513
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witajcie zwolenniczki naturalnego farbowania!
Tak przejrzałam wątek i widzę, że minęło 2 lata odkąd farbuję się chną i basmą Eld - niezły staż . Ostatnio mam jednak problem. Do tej pory łączyłam chnę i basmę, ale znudziły mi się rude końcówki i postanowiłam używać samej basmy. I tu się coś dziwnego stało. Moje włosy, zwłaszcza odrosty przestały ją przyjmować . Pofarbowałam tak włoski 10 dni temu i zostałam z siwymi odrostami. Myślałam, że coś źle zrobiłam, bo strasznie się sypała, jak nigdy, no i widziałam, że się w ogóle nie chce trzymać przy skórze. Przed chwilą właśnie pomalowałam ponownie basmą, starając się jak nigdy i efekt jest podobny: włosy ładnie brązowe na całej długości, a przy skórze - siwe . Zaznaczam, że nie posiwiałam ostatnio jakoś bardziej, mam takie już od dłuższego czasu .
Jestem pewna, że w połączeniu z chną inaczej się basma zachowywała, pokrywała ładnie odrosty. Teraz już nie wiem, co robić. Nie bardzo mam ochotę włączać znów chnę do farbowania, bo te siwe będą teraz pomarańczowe przy tych przyciemnionych basmą. Co radzicie
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 16:05   #2514
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a jaki kolor otrzymywałaś z połączenia eldowej chny i basmy? i na jaki kolor kładłaś
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 16:11   #2515
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Witajcie zwolenniczki naturalnego farbowania!
Tak przejrzałam wątek i widzę, że minęło 2 lata odkąd farbuję się chną i basmą Eld - niezły staż . Ostatnio mam jednak problem. Do tej pory łączyłam chnę i basmę, ale znudziły mi się rude końcówki i postanowiłam używać samej basmy. I tu się coś dziwnego stało. Moje włosy, zwłaszcza odrosty przestały ją przyjmować . Pofarbowałam tak włoski 10 dni temu i zostałam z siwymi odrostami. Myślałam, że coś źle zrobiłam, bo strasznie się sypała, jak nigdy, no i widziałam, że się w ogóle nie chce trzymać przy skórze. Przed chwilą właśnie pomalowałam ponownie basmą, starając się jak nigdy i efekt jest podobny: włosy ładnie brązowe na całej długości, a przy skórze - siwe . Zaznaczam, że nie posiwiałam ostatnio jakoś bardziej, mam takie już od dłuższego czasu .
Jestem pewna, że w połączeniu z chną inaczej się basma zachowywała, pokrywała ładnie odrosty. Teraz już nie wiem, co robić. Nie bardzo mam ochotę włączać znów chnę do farbowania, bo te siwe będą teraz pomarańczowe przy tych przyciemnionych basmą. Co radzicie
Ja bym ci radziła na początek wypróbować coś innego niż Eld. Nie używałam akurat tej farby, ale wiem, że czasem są widoczne różnice w jakości poszczególnych proszków.
A używasz może szamponów albo odżywek z silikonami? One mogą utrudniać farbowanie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 17:07   #2516
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a jaki kolor otrzymywałaś z połączenia eldowej chny i basmy? i na jaki kolor kładłaś
Jestem ciemną szatynką, ale mam dużo siwych, zwłaszcza na skroniach i na czubku głowy. Z mieszanki (mniej więcej 3 części basmy, 1-2 części chny) wychodził mi brąz z rudym odcieniem, rude pasemka (na siwych) i rude końce (zniszczone włosy ).

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------


[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;23068549]Ja bym ci radziła na początek wypróbować coś innego niż Eld. Nie używałam akurat tej farby, ale wiem, że czasem są widoczne różnice w jakości poszczególnych proszków.
A używasz może szamponów albo odżywek z silikonami? One mogą utrudniać farbowanie.[/QUOTE]
Sęk w tym, że mam jeszcze 3 torebki tej basmy z Eldu.
Odżywek nie używam, tylko jedwab na końcówki, ale włosy były mokre po myciu, bez jedwabiu oczywiście, szampon - poprzednim razem (wtedy, gdy pierwszy raz nie złapało) i zawsze wcześniej - Head&shoulders, a dziś Clear. Nie wiem, czy mają silikony
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 08:54   #2517
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Benia, nie wiem co poradzić.

Jestem przeszczęśliwa, że natrafiłam na ten wątek. Wczoraj kupiłam sobie henne eld burgund rubina, będę farbować w przyszłym tygodniu. Zapłaciłam za dwa opakowania 10 zł (widzę po recenzjach że przepłaciłam). Muszę przejść się jeszcze do innego zielarskiego. Zawsze farbowałam szamponetkami na rude albo kasztanowe odcienie - u mnie trzymały się zawsze niesamowicie długo.
Dziewczyny, mam głupie pytanie. Wiem, że na blond włosach chna daje odcień marchewkowy. A jaki odcień da mi na blondzie z pozostałościami rudymi? Chciałabym zastosować chna, bo jest najbardziej naturalna, ale nie chcę marchewkowego odcienia, wolę coś bardziej kasztanowego albo wpadającego w elegancką czerwień.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2010-11-07 o 08:55
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 11:31   #2518
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Benia, nie wiem co poradzić.

Jestem przeszczęśliwa, że natrafiłam na ten wątek. Wczoraj kupiłam sobie henne eld burgund rubina, będę farbować w przyszłym tygodniu. Zapłaciłam za dwa opakowania 10 zł (widzę po recenzjach że przepłaciłam). Muszę przejść się jeszcze do innego zielarskiego. Zawsze farbowałam szamponetkami na rude albo kasztanowe odcienie - u mnie trzymały się zawsze niesamowicie długo.
Dziewczyny, mam głupie pytanie. Wiem, że na blond włosach chna daje odcień marchewkowy. A jaki odcień da mi na blondzie z pozostałościami rudymi? Chciałabym zastosować chna, bo jest najbardziej naturalna, ale nie chcę marchewkowego odcienia, wolę coś bardziej kasztanowego albo wpadającego w elegancką czerwień.
Kupiłaś odcień eld burgund, a więc z dodatkami chemicznymi. Marchewka ci raczej z tego nie wyjdzie, tylko właśnie to czego oczekujesz I nie jest powiedziane, że na blond włosach henna bez dodatków wyjdzie marchewkowa. Mi taka nie wychodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 14:18   #2519
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;23098882]Kupiłaś odcień eld burgund, a więc z dodatkami chemicznymi. Marchewka ci raczej z tego nie wyjdzie, tylko właśnie to czego oczekujesz I nie jest powiedziane, że na blond włosach henna bez dodatków wyjdzie marchewkowa. Mi taka nie wychodzi.[/QUOTE]

W takim razie następnym razem skuszę się na czystą hennę.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 15:05   #2520
Lucresshia
Raczkowanie
 
Avatar Lucresshia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 40
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

http://www.khadi.pl/naturalna-henna
hejka czy używałyście może tej henny? wychodzi czerwona czy ruda? czy khandi miesza się też lepiej z cytryną czy z wodą?

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

chciałabym rudy RUDY kolorek a nie wiem którą henna khandi wybrać jest jeszcze taka http://www.khadi.pl/henna-amla-jatropha - wiecie może która będzie bardziej ruda a nie czerwona?;>
Lucresshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.