Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 10:44   #1111
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
planuję moje pierwsze zamówienie i potrzebuję rady

z czym można połączyć kwas pha? chciałabym oprócz toniku zrobić lekki żel lub serum do twarzy 5-10% czyli taki lekko regulujący preparat do cery mieszanej (mocno zanieczyszczonej) i wrażliwej, do codziennego używania
i co ewentualnie można dodać do tego, żeby działało łagodząco lub nawilżająco i nie zmniejszało działania kwasu?

i chodzi mi o jak najprostszy przepis, bez podgrzewania i wielu etapów, najlepiej tylko wymieszać
Moze aloes i kwas hialuronowy + PHA? Niekoniecznie bedzie mocno nawilżający, bo bez żadnego emolienta, ale łagodzacy raczej napewno. Albo to samo plus emulgator np. lecytyna HLB 7 i jakis olej dobry dla cery skłonnej do zanieczyszczanie, ewentualnie jakiś ekstrakt typu zielona herbata?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:38   #1112
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Kochane, jak miło słyszeć w radiu również, że kwas hialurynowy 'zaskoczy Was efektami'! no dobrze, ale co do aktualnej pielegnacji, co sadzicie - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1 od razu mówię, wiem, że to niemazidlane, ale wacham się pomiędzy tym produktem a jakimś czystym ekstraktem z drzewa herbacianego...
Moge buzie opisac jesli byscie chcialy doradzic
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:31   #1113
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kochane, jak miło słyszeć w radiu również, że kwas hialurynowy 'zaskoczy Was efektami'! no dobrze, ale co do aktualnej pielegnacji, co sadzicie - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1 od razu mówię, wiem, że to niemazidlane, ale wacham się pomiędzy tym produktem a jakimś czystym ekstraktem z drzewa herbacianego...
Moge buzie opisac jesli byscie chcialy doradzic
Twoje pytanie nie za bardzo na ten watek, ale skoro już pytasz to uwazam ze lepszy jest ten żel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...em.html&next=1 - rzadko sie zdarza zeby drogeryjego sortu żel miał dwa nawilżacze przed detergentem + dwa świetne olejki o działaniu antyoksydacyjnym i antybakteryjnym
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:24   #1114
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Twoje pytanie nie za bardzo na ten watek, ale skoro już pytasz to uwazam ze lepszy jest ten żel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...em.html&next=1 - rzadko sie zdarza zeby drogeryjego sortu żel miał dwa nawilżacze przed detergentem + dwa świetne olejki o działaniu antyoksydacyjnym i antybakteryjnym
Ahhh dziękuję kochana za odzew
Ten jest nowością dla mnie jeszcze, a dla konsultantki próbować to rzecz bardzo pozytywna.

A, napomknę, że kupiłam fajniutki żel pomarańczowy , tylko martwię się , by naturalna pielęgnacja nie zakończyła się wysypem - w sensie - natura = mniej detergentow = mniej doglebne dzialanie... chociaz moge sie mylic!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 18:35   #1115
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej dziewczyny, właśnie przyszła do mnie paczuszka z mazidel w a niej miedzy innymi ekstrakty owocowe - truskawka, cytryna oraz ananas, którego wcześniej używalam solo ze świetnym skutkiem Tak sie zastanawiam, czy te ekstrakty można mieszać czy lepiej używać do maseczek osobno?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 13:53   #1116
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Proszę o pomoc doświadczone Wizazanki, kompletuję swoją listę zamówienia do Mazideł i chciałabym dopisać produkty które pomogą mojej dojrzałej i suchej skórze twarzy i ciała, już wcześniej pisałam mam 40 lat zmarszczki mimiczne pod oczami i kurze łapki oraz bruzdy lwa, pod oczami sporą dolinę łez na którą nakładam voluplus. Zakupiłam wcześniej produkty ale tylko te dobrze udało mi się wkomponować w moje "menu" tj.: kwas hialuronowy który używam na sera i Q 10 oraz mleczko migdałowe /jest fajne ale używam tylko solo bo nie wiem z czym moge je połączyć/,olejek śliwkowy i z nasion cz. porzeczki oraz olej arganowy, ale - wiem od miłych Wizazanek, że przydałoby się jeszcze coś dodatkowego więc moja wstępna lista jest następująca:
1) OLEJ Z CZARNUSZKI
2) CENTELLA ASIATICA
3) WIT E
4) KOLAGEN
5) ELASTYNA
6) KOMÓRKI MACIERZYSTE
7) PEPTYDY,
Jak myślicie co jeszcze dopisać by się podreperować twarz i ciało/b. suche i celulitowe całe ciało/, oraz czy z tych produktów uda mi się ukręcić jakiś kremik nieskompliokwany dla mnie.
Proszę o pomoc ja jestem zrezygnowana ponieważ ogrom produktów sprawia wręcz moje zakłopotanie i im więcej czytam na Mazidłach o produktach tym jestem bardziej zielona.
Dziękuję serdecznie z góry za wszelkie podpowiedzi i uwagi oraz wskazówki. Pozdrawiam

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-05-15 o 14:05
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 21:01   #1117
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja poleciłabym hialuron cudownie nawilża i łatwy do stosowania. Oraz coś czym sama się ostatnio zachwyciłam. Dużo czytałam o oleju z kiełków pszenicy, ale nie myślałam, że w użyciu będzie to taka rewelacja. Super cudnie nawilża, natłuszcza. Skóra mieciutka delikatna, a w miejscu zmarszczek aż mrowi skora po posmarowaniu. Raczej na wieczór, bo tłustawy. Zapach może komuś się nie podobać, dla mnie to spacer pomiędzy łanami zbóż. Dokonują wyboru pamiętajmy, że co dla jednych złoto, to dla drugich błoto.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 01:59   #1118
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc doświadczone Wizazanki, kompletuję swoją listę zamówienia do Mazideł i chciałabym dopisać produkty które pomogą mojej dojrzałej i suchej skórze twarzy i ciała, już wcześniej pisałam mam 40 lat zmarszczki mimiczne pod oczami i kurze łapki oraz bruzdy lwa, pod oczami sporą dolinę łez na którą nakładam voluplus. Zakupiłam wcześniej produkty ale tylko te dobrze udało mi się wkomponować w moje "menu" tj.: kwas hialuronowy który używam na sera i Q 10 oraz mleczko migdałowe /jest fajne ale używam tylko solo bo nie wiem z czym moge je połączyć/,olejek śliwkowy i z nasion cz. porzeczki oraz olej arganowy, ale - wiem od miłych Wizazanek, że przydałoby się jeszcze coś dodatkowego więc moja wstępna lista jest następująca:
1) OLEJ Z CZARNUSZKI
2) CENTELLA ASIATICA
3) WIT E
4) KOLAGEN
5) ELASTYNA
6) KOMÓRKI MACIERZYSTE
7) PEPTYDY,
Jak myślicie co jeszcze dopisać by się podreperować twarz i ciało/b. suche i celulitowe całe ciało/, oraz czy z tych produktów uda mi się ukręcić jakiś kremik nieskompliokwany dla mnie.
Proszę o pomoc ja jestem zrezygnowana ponieważ ogrom produktów sprawia wręcz moje zakłopotanie i im więcej czytam na Mazidłach o produktach tym jestem bardziej zielona.
Dziękuję serdecznie z góry za wszelkie podpowiedzi i uwagi oraz wskazówki. Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ja poleciłabym hialuron cudownie nawilża i łatwy do stosowania. Oraz coś czym sama się ostatnio zachwyciłam. Dużo czytałam o oleju z kiełków pszenicy, ale nie myślałam, że w użyciu będzie to taka rewelacja. Super cudnie nawilża, natłuszcza. Skóra mieciutka delikatna, a w miejscu zmarszczek aż mrowi skora po posmarowaniu. Raczej na wieczór, bo tłustawy. Zapach może komuś się nie podobać, dla mnie to spacer pomiędzy łanami zbóż. Dokonują wyboru pamiętajmy, że co dla jednych złoto, to dla drugich błoto.
To jest najgorsze, ale prawdziwe.

Ja rekomenduję uczciwie fajne działanie żelu hialurynowego z alanoina oraz olejek z pestek winogron [z BU , ale moze i na mazidlach znajdziesz]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 05:41   #1119
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
kompletuję swoją listę zamówienia do Mazideł i chciałabym dopisać produkty które pomogą mojej dojrzałej i suchej skórze twarzy
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=11
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 12:22   #1120
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Heroldin, czy używałaś może serum z receptariusza mazideł z tym kompleksem??
http://mazidla.com/index.php?option=...d=322&Itemid=2
bardzo mnie zainteresowało (te ceramidy) ale zastanawiam się jak to możliwe że hydrolat z olejem są zmieszane razem bez żadnego emulgatora czy to rzeczywiście takie proste??
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:09   #1121
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Nic tak nie cieszy jak paczuszka z Mazideł
Teraz testy,a tych przyznaję boję się najbardziej ,ponieważ prawie wszystko mnie zapycha
Podpowiedzcie jak mogę zrobić najprostsze serum Vitasource.Rozpuszcza się w wodzie,czy mogę więc go po prostu dodać do hydrolatu? ile?
Pisze,że 1-5% to na 10ml mogę 0,5ml?
pomóżcie
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 17:01   #1122
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie jak mogę zrobić najprostsze serum Vitasource.Rozpuszcza się w wodzie,czy mogę więc go po prostu dodać do hydrolatu? ile?
Pisze,że 1-5% to na 10ml mogę 0,5ml?
pomóżcie
Pamiętaj że to są procenty z masy, ale że Vitasource ma gęstość bardzo zbliżona do wody to sie nie pomyliłas.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Heroldin, czy używałaś może serum z receptariusza mazideł z tym kompleksem??
http://mazidla.com/index.php?option=...d=322&Itemid=2
bardzo mnie zainteresowało (te ceramidy) ale zastanawiam się jak to możliwe że hydrolat z olejem są zmieszane razem bez żadnego emulgatora czy to rzeczywiście takie proste??
Albo to dwufazowiec (czyli absolutna konieczność wstrząśnięcia przed uzyciem) albo przez pomyłke zapomnieli o np. lecytynie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:32   #1123
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Pamiętaj że to są procenty z masy, ale że Vitasource ma gęstość bardzo zbliżona do wody to sie nie pomyliłas.
dziękuję Ci bardzo dobra kobieto
no właśnie te niuanse matematyczno-chemiczne mnie przerażają
jak okaże się,że mi V.mi kuku nie robi to spróbuję kombinować dalej ze składnikami ,żeby stworzyć jakieś serum
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:22   #1124
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc doświadczone Wizazanki, kompletuję swoją listę zamówienia do Mazideł i chciałabym dopisać produkty które pomogą mojej dojrzałej i suchej skórze twarzy i ciała
Kwas laktobionowy! Kwas laktobionowy! Kwas laktobionowy!
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 04:25   #1125
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Heroldin, czy używałaś może serum z receptariusza mazideł z tym kompleksem??
Tak, "robiłam" to serum. Jakieś pół roku temu. Potem przeszłam na eliksir winogronowy {ale to już BU}.
Nie jestem chemikiem, więc nie odpowiem Ci na Twoje pytanie. Zamówiłam, przysłali, wymieszałam tak jak kazali. Nie pamiętam dokładnie czy był jeszcze jakiś dodatkowy składnik { np. emulgator}. Najlepiej zapytać na Mazidłach. Odpowiadają na pytania .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 12:22   #1126
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam pytanie do obeznanych w zakupach na Mazidłach: czy jeśli jakiś produkt jest niedostępny to długo trzeba czekać aż znowu pojawi się w sklepie? Brakuje 2 składników, które chciałabym kupić - koszyk od tygodnia zrobiony i czekam z zamówieniem... Pisałam z zapytaniem kiedy się pojawią te produkty, ale cisza
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 10:35   #1127
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny mam pyt Mam w lodówce dwa oleje z mazideł: z rózy piżmowej i macerat z kasztanowca Na naklejce data waznosci 06/2011 co gorsza jest ich jeszcze sporo Nie zdrąrze ich złuzyć Moje pyt :
Czy mogę używać ich po dacie czy też stracą one swoje właściwości?
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:48   #1128
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pyt Mam w lodówce dwa oleje z mazideł: z rózy piżmowej i macerat z kasztanowca Na naklejce data waznosci 06/2011 co gorsza jest ich jeszcze sporo Nie zdrąrze ich złuzyć Moje pyt :
Czy mogę używać ich po dacie czy też stracą one swoje właściwości?

Wydaje mi się że tak równo z dniem daty ważności nie stracą Ja bym pewnie jeszcze miesiąc bym poużywala, o ile nic zlego by się z nimi nie działo, nie zmieniły by koloru czy zapachu.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:21   #1129
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pyt Mam w lodówce dwa oleje z mazideł: z rózy piżmowej i macerat z kasztanowca Na naklejce data waznosci 06/2011 co gorsza jest ich jeszcze sporo Nie zdrąrze ich złuzyć Moje pyt :
Czy mogę używać ich po dacie czy też stracą one swoje właściwości?
Jesli trzymasz w lodówce to z 30.06.2011 na pewno nie stracą ważności Tak jak pisała biala17a kontroluj zapach, wygląd, konsystencję i jak zczną być podejrzane to przestań używać.

Żeby szybciej wykończyć te oleje możesz używać ich do peelingu ciała (np. z dodatkiem soli bocheńskiej - do kupienia w aptece) lub stosować na mokre po kąpieli ciało jako nawilżacz.
Ja zużywam ogromne ilości maceratu z kasztanowca, bo robię 'Antycellulitowy peeling do ciała' wg. przepisu z mazidlanego receptariusza, w którym ów macerat jest jednym z podstawowych składników: http://mazidla.com/receptariusz/14/1...g-do-ciaa.html
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 16:18   #1130
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Mam pytanie do obeznanych w zakupach na Mazidłach: czy jeśli jakiś produkt jest niedostępny to długo trzeba czekać aż znowu pojawi się w sklepie? Brakuje 2 składników, które chciałabym kupić - koszyk od tygodnia zrobiony i czekam z zamówieniem... Pisałam z zapytaniem kiedy się pojawią te produkty, ale cisza
Pisz jeszcze raz, widocznie Twoj mail zostal przeoczony.. ja tez pytalam o olejowy ekstrakt z rozmarynu i dostalam odp ze bedzei dopiero za okolo miesiac, wiec wzielam w zastepstwie wit. E.

A co do peelingu antycellu, uwielbiam go
Robie z olejkiem et. pomaranczowym i z dodatkiem kawy czekoladowej pachnie bosko, a działanie... SZOK! zaden peeling sklepowy, nawet moj dotychczas ulubiony pomaranczowy lirene, nie wygladzal i ujedrnial AZ TAK!!!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:54   #1131
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Żeby szybciej wykończyć te oleje możesz używać ich do peelingu ciała (np. z dodatkiem soli bocheńskiej - do kupienia w aptece) lub stosować na mokre po kąpieli ciało jako nawilżacz.
Ja zużywam ogromne ilości maceratu z kasztanowca, bo robię 'Antycellulitowy peeling do ciała' wg. przepisu z mazidlanego receptariusza, w którym ów macerat jest jednym z podstawowych składników: http://mazidla.com/receptariusz/14/1...g-do-ciaa.html
Cytat:
Napisane przez sunsister
A co do peelingu antycellu, uwielbiam go
Robie z olejkiem et. pomaranczowym i z dodatkiem kawy czekoladowej pachnie bosko, a działanie... SZOK! zaden peeling sklepowy, nawet moj dotychczas ulubiony pomaranczowy lirene, nie wygladzal i ujedrnial AZ TAK!!!
A jakiego emulgatora używacie zamiast Imwitora?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:15   #1132
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A jakiego emulgatora używacie zamiast Imwitora?
Glyceryl Cocoate

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Pisz jeszcze raz, widocznie Twoj mail zostal przeoczony.. ja tez pytalam o olejowy ekstrakt z rozmarynu i dostalam odp ze bedzei dopiero za okolo miesiac, wiec wzielam w zastepstwie wit. E.
Napisałam już kilka dni temu i też pytałam o olejowy ekstrakt z rozmarynu Wczoraj złożyłam zamówienie na resztę rzeczy (w sumie 30!) i dziś już dostałam maila, ze wysłane jutro wypatruję listonosza paczkowego i kręcę, kręcę, kręcę

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
A co do peelingu antycellu, uwielbiam go
Robie z olejkiem et. pomaranczowym i z dodatkiem kawy czekoladowej pachnie bosko, a działanie... SZOK! zaden peeling sklepowy, nawet moj dotychczas ulubiony pomaranczowy lirene, nie wygladzal i ujedrnial AZ TAK!!!
Dla mnie niesamowite jest to, że skóra juz po jednym użyciu jest widocznie ujędrniona, gladka i mega nawilżona!!! Po peelingu stosuję mazidlane 'Antycellulitowe serum do ciała: algi + centella asiatica":
http://mazidla.com/receptariusz/37/9...-asiatica.html i tez jest świetne Błyskawicznie się wchłania, nie oblepia, dobrze nawilża.

P.S. Czy jest gdzieś osobny watek taki do komentowania zrobionych kosmetyków? Szukam i nie mogę znaleźć - jest KWC, ale tam są tylko opinie osób które używały i komentować/zadawać pytań nie można. Chciałabym się pochwalić co zrobiłam sama i poczytać co robią inni i jakie mają spostrzeżenia...
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:51   #1133
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
P.S. Czy jest gdzieś osobny watek taki do komentowania zrobionych kosmetyków? Szukam i nie mogę znaleźć - jest KWC, ale tam są tylko opinie osób które używały i komentować/zadawać pytań nie można. Chciałabym się pochwalić co zrobiłam sama i poczytać co robią inni i jakie mają spostrzeżenia...
Jest gdzieś, na 100%
Tylko nazwy nie pamiętam, chyba coś w stylu "mini kwc kosmetyków smorobionych"
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 23:29   #1134
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jest gdzieś, na 100%
Tylko nazwy nie pamiętam, chyba coś w stylu "mini kwc kosmetyków smorobionych"
Znalazłam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149207
Dzięki
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:07   #1135
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Jesli trzymasz w lodówce to z 30.06.2011 na pewno nie stracą ważności Tak jak pisała biala17a kontroluj zapach, wygląd, konsystencję i jak zczną być podejrzane to przestań używać.

Żeby szybciej wykończyć te oleje możesz używać ich do peelingu ciała (np. z dodatkiem soli bocheńskiej - do kupienia w aptece) lub stosować na mokre po kąpieli ciało jako nawilżacz.
Ja zużywam ogromne ilości maceratu z kasztanowca, bo robię 'Antycellulitowy peeling do ciała' wg. przepisu z mazidlanego receptariusza, w którym ów macerat jest jednym z podstawowych składników: http://mazidla.com/receptariusz/14/1...g-do-ciaa.html
O to ciekawe..może też wypróbuję jako peeling do ciała W każdym razie dziekuje za odp
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:27   #1136
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
To chwal sie tam swoimi wyrobami, bo to świetny wątek i szkoda, że ledwie zipie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 12:24   #1137
Rollxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam

Bardzo zainteresował mnie Wasz wątek , a że jestem tu nowa , a także na mazidłach nigdy nic nie zamawiałam to mam do Was ogromną prośbę

Czy może mogłybyście mi poradzić napisać od A do Z co mam zamówić do swojej cery żeby ją poprawić.
Mam 21 lat , cerę mieszaną ( strefa T- tłusta) zaskórniki , co jakiś czas na brodzie i czole pryszcze, i rozszerzone pory.
A także worki pod oczami ( niezależnie od tego czy się wyspie itd.)

Proszę powiedzcie co mogłabym zamówić?
Z góry serdecznie dziękuje;*
Rollxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 12:48   #1138
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Rollxd Pokaż wiadomość
Witam

Bardzo zainteresował mnie Wasz wątek , a że jestem tu nowa , a także na mazidłach nigdy nic nie zamawiałam to mam do Was ogromną prośbę

Czy może mogłybyście mi poradzić napisać od A do Z co mam zamówić do swojej cery żeby ją poprawić.
Mam 21 lat , cerę mieszaną ( strefa T- tłusta) zaskórniki , co jakiś czas na brodzie i czole pryszcze, i rozszerzone pory.
A także worki pod oczami ( niezależnie od tego czy się wyspie itd.)

Proszę powiedzcie co mogłabym zamówić?
Z góry serdecznie dziękuje;*
Pewnie bede sie powtarzać ale trudno, na twoim miejscu kupiłabym kwas laktobionowy żeby zrobić tonik 10-15%, jest bardzo łagodny, nie podraznia bedzie oczyszczał; dalej kw. migdałowy na jakieś mocniejsze oczyszczanie - oba kwasy nie są fotouczulające. Polecałaby tez kupić składniki na serum z wit. C (kw. askorbinowy) - nie wiem jak wrażliwe masz oczy, ale mnie niec sie nie dzieje jak nakładam to pod oczy i na powieki. Do tego hydrolat oczarowy, ma działanie ściągające, zmniejszające pory.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:19   #1139
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Muszę się pochwalić, że w końcu wyszło mi serum z wit. C wg receptariusza tzn. chyba mi wyszło - ma taki mleczny kolor? W każdym razie ma jednorodną konsystencję w końcu.
Za to popsułam serum z ekstraktem z rozmarynu - nie wiem czemu, ale uznałam że ekstrakt z rozmarynu to olejowy ekstrakt, który mam i taki dałam Troszkę je podrasowałam SLP z ZSK, ale i tak jest rozwarstwione - dobrze, że to tylko 10ml.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 14:22   #1140
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że w końcu wyszło mi serum z wit. C wg receptariusza tzn. chyba mi wyszło - ma taki mleczny kolor? W każdym razie ma jednorodną konsystencję w końcu.
Za to popsułam serum z ekstraktem z rozmarynu - nie wiem czemu, ale uznałam że ekstrakt z rozmarynu to olejowy ekstrakt, który mam i taki dałam Troszkę je podrasowałam SLP z ZSK, ale i tak jest rozwarstwione - dobrze, że to tylko 10ml.
Skoro robiłaś serum C to pewnei masz lecytyne, dodaj troche do tego z rozmarynem, pewnie nei zmiesza sie łatwo na tym etapie, ale zawsze coś
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.