Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 19:29   #1471
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy olejek myjący mogę zrobić na bazie oliwki Babydream ?

Pytałam o to samo kiedyś mam nadzieje ze nas oświecą jakieś bardziej wtajemniczone kobietki ;] Tanie olejki, maceraty można tez kupic w aptekach / sklepach zielarskich czasem cena jest 10 razy tańsza niz w mazidłach, BU, ZSK itp ;] a mysle ze do zmywania buzki można zaryzykować czytałam ze dziewczyny biorą zwykły olej z oliwek i już :P Olejki w wiekszej pojemnosci ( spozywcze ) np. czarnuszka, lniany, wiesiolek - sa dużo tańsze niz małe pojemności dostępne jako półprodukt. ;]
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 23:49   #1472
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
O moczniku fajnie tu i tutaj jest napisane .Nie musisz juz dodawać hydrolatu . Mocznik bardzo fajnie nawilża . Jest świetnym dodatkiem do balsamu na suche pięty ,łokcie .
Bardzo dziekuje
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:14   #1473
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie dziewczyny, piszę to do Was, bo ciągle zamawiacie coś z MAZIDEŁ . Czy wiecie o jakiś zmianach w ostatnim czasie w Sklepie? Zamawiam do spółki z koleżanką, w sierniowym zamówieniu nie dostałyśmy butelki, po napisaniu maila, Pani Lidia odpowiedziała, że sprawdzi ....i cisza. ale nic to, butelka to butelka. W ubiegłym tygodniu miałysmy zmówienie na prawie 400 zł - ponad 40 pozycji i nauczone poprzednim dużym zamówieniem poprosiłyśmy o przesyłkę ze specyfikacją , tak jak w ZSK: w przesyłce jest wydruk zamówienia i są odznaczane produkty które trafiają do pudełka Nie było tego i tym razem ...oraz 5ml wit.C za ok. 37 zł....)) Po kilku napisanych przez nas mailach, odzewu brak. Spotkałayście się już z brakami w zamówieniu? Zamawiam od kilku lat i wszystko było ok. Może obsługa się zmieniała. Powidzcie coś!!!!! Jestem załamana.!!!
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:20   #1474
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Pytałam o to samo kiedyś mam nadzieje ze nas oświecą jakieś bardziej wtajemniczone kobietki ;] Tanie olejki, maceraty można tez kupic w aptekach / sklepach zielarskich czasem cena jest 10 razy tańsza niz w mazidłach, BU, ZSK itp ;] a mysle ze do zmywania buzki można zaryzykować czytałam ze dziewczyny biorą zwykły olej z oliwek i już :P Olejki w wiekszej pojemnosci ( spozywcze ) np. czarnuszka, lniany, wiesiolek - sa dużo tańsze niz małe pojemności dostępne jako półprodukt. ;]
W sumie chyba najtaniej wychodzi gotowy olejek na BU. A tak na prawdę to taki olejek zawiera dodatkowo parę kropel rozmarynu lub wit. E i konserwantu, więc tak na szybko to można używać każdego olejku zimnotłoczonego.
Cytat:
Napisane przez Kasiulanka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, piszę to do Was, bo ciągle zamawiacie coś z MAZIDEŁ . Czy wiecie o jakiś zmianach w ostatnim czasie w Sklepie? Zamawiam do spółki z koleżanką, w sierniowym zamówieniu nie dostałyśmy butelki, po napisaniu maila, Pani Lidia odpowiedziała, że sprawdzi ....i cisza. ale nic to, butelka to butelka. W ubiegłym tygodniu miałysmy zmówienie na prawie 400 zł - ponad 40 pozycji i nauczone poprzednim dużym zamówieniem poprosiłyśmy o przesyłkę ze specyfikacją , tak jak w ZSK: w przesyłce jest wydruk zamówienia i są odznaczane produkty które trafiają do pudełka Nie było tego i tym razem ...oraz 5ml wit.C za ok. 37 zł....)) Po kilku napisanych przez nas mailach, odzewu brak. Spotkałayście się już z brakami w zamówieniu? Zamawiam od kilku lat i wszystko było ok. Może obsługa się zmieniała. Powidzcie coś!!!!! Jestem załamana.!!!
O kurcze To fatalnie, ja się przymierzam właśnie do zakupu, ale chyba się wstrzymam
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:37   #1475
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja też właśnie miałam zamawiać sporo półproduktów. Nigdy z 'Mazidłami' nie miałam problemów, zawsze szybko i dokładnie było..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:13   #1476
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiulanka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, piszę to do Was, bo ciągle zamawiacie coś z MAZIDEŁ . Czy wiecie o jakiś zmianach w ostatnim czasie w Sklepie? Zamawiam do spółki z koleżanką, w sierniowym zamówieniu nie dostałyśmy butelki, po napisaniu maila, Pani Lidia odpowiedziała, że sprawdzi ....i cisza. ale nic to, butelka to butelka. W ubiegłym tygodniu miałysmy zmówienie na prawie 400 zł - ponad 40 pozycji i nauczone poprzednim dużym zamówieniem poprosiłyśmy o przesyłkę ze specyfikacją , tak jak w ZSK: w przesyłce jest wydruk zamówienia i są odznaczane produkty które trafiają do pudełka Nie było tego i tym razem ...oraz 5ml wit.C za ok. 37 zł....)) Po kilku napisanych przez nas mailach, odzewu brak. Spotkałayście się już z brakami w zamówieniu? Zamawiam od kilku lat i wszystko było ok. Może obsługa się zmieniała. Powidzcie coś!!!!! Jestem załamana.!!!
W ciągu ostatnich dwóch tygodni składałam dwa zamówienia, nie było żadnych problemów.
Ale może zadzwoń do nich?
Kiedyś dzwoniłam w sprawie problemów z obsługą wagi, telefony odbierają, informacji udzielają...
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:40   #1477
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja też nigdy nie miałam najmniejszych problemów szybkie i wyczerpujące odpowiedzi na @ paczka po 2dniach od zamówienia,a w środku wszystkie próbki o jakie proszę(chyba,ze akurat nie ma na stanie)Chyba faktycznie tam zadzwoń i wylej żale
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 16:55   #1478
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Kurcze dziewczyny, wiecie jak mi żal..... przecież to wit.c . O butelkę nie chodzi. O telefonie nie pomyślałam, ale jeżeli do jutra nie dostanę maila , to chyba rzeczywiście .... zostanie tylko telefon. Ale wiecie jak mi przykro?? Po prostu- strasznie!!
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:00   #1479
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiulanka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, piszę to do Was, bo ciągle zamawiacie coś z MAZIDEŁ . Czy wiecie o jakiś zmianach w ostatnim czasie w Sklepie? Zamawiam do spółki z koleżanką, w sierniowym zamówieniu nie dostałyśmy butelki, po napisaniu maila, Pani Lidia odpowiedziała, że sprawdzi ....i cisza. ale nic to, butelka to butelka. W ubiegłym tygodniu miałysmy zmówienie na prawie 400 zł - ponad 40 pozycji i nauczone poprzednim dużym zamówieniem poprosiłyśmy o przesyłkę ze specyfikacją , tak jak w ZSK: w przesyłce jest wydruk zamówienia i są odznaczane produkty które trafiają do pudełka Nie było tego i tym razem ...oraz 5ml wit.C za ok. 37 zł....)) Po kilku napisanych przez nas mailach, odzewu brak. Spotkałayście się już z brakami w zamówieniu? Zamawiam od kilku lat i wszystko było ok. Może obsługa się zmieniała. Powidzcie coś!!!!! Jestem załamana.!!!
Mazidła to jedyny ze sklepów, który zawsze odpowiadał mi na maile, nie było problemów z zamówieniami, więc myślę, że te braki to pomyłka. Jeżeli nie odpowiadają na maile w przeciągu kilku dni zadzowoń, tylko że jutro jest sobota, więc nie wiem czy ktoś odbierze telefon. Nie martw się, myślę, że sytuacja się wyjaśni.
Co do specyfikacji z ZSK to nie zawsze gwarantuje to, że wszystko znajduje się w przesyłce - ale żeby nie było sklep umie wybrnąć z sytuacji i też jest ok.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-11-04 o 19:02
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:10   #1480
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czy któraś z Was jest ze Szczecina i chętna na wspólne zamówienie w celu zmniejszenia kosztów przesyłki?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:19   #1481
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Zamówiłam tak tutaj polecaną niezmydlalną frakcję sojową, byłam przygotowana na gródki. jak pisałyście rozrobiłam ją z olejem. I nic. Niewielka ilość gródek zniknęła tylko. Czy macie jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się wszystkich gródek? Z gródkami nie mogę jej użyć pod podkład. Na noc rozrobiłam ją z olejem z truskawki, ale to zbyt tłusta konsystencja na dzień.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 14:09   #1482
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ja jakoś nie mam grudek już PO rozmarowaniu na twarzy...Możesz kupić frakcje z naturalisa, jest ona bez grudek


Dziewczyny co stosować na zmarszczki pod oczami u 20latki?
Dodam, że nie dość że mam zmarszczki, to moja mama ma w tej okolicy bardzo duże, chcę temu zapobiec.
Najlepiej w Mazidłach bo robię tam najbliższe zamówienie
Mogę sobie kupić ten 5%retinol http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 ??(w opinie po 30 roku zycia można)

na twarz stosuję maść z retinoidem i tlenkiem benzoilu (odpada więc pod oczy), na nos też stosuję retinol z avene ale to krem specjalnie na naczynka. Pod oczy nie stosuję nic, narazie a tam właśnie by się najbardziej przydało.
A może jakieś inne maście z retinoidami, ale takie by się nadawały pod oczy
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-11-06 o 14:11
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 14:13   #1483
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ja mam grudki nawet po rozmazaniu. Sprawdzalam w Naturialisie ale nie mogłam znaleźć info czy wysyłają za granicę. Napiszę do nich.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:40   #1484
paawelpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Zamawiał ktoś Kwas glikolowy do złuszczania ? Jakie byłe efekty ?
paawelpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 20:51   #1485
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie mam grudek już PO rozmarowaniu na twarzy...Możesz kupić frakcje z naturalisa, jest ona bez grudek
No niestety, ja też za namową kupiłam w Naturalisie. Uradowana odstawiłam tą z mazideł, bo mnie te grudki wkurzają i nie znalazłam jak na razie żadnego patentu, ale już po pierwszym użyciu okazało się, że ta z Naturalisa jest jeszcze gorsza Grudki mocno trzymają się twarzy i nie dają się zetrzeć, do tego mają taki dziwny połysk , jakby odłamki szkła. Wróciłam skruszona do frakcji z mazideł, bo te grudki chociaż trochę udaje mi się ujarzmić. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, bo frakcja to jedyny specyfik, który trzyma na mojej skórze mat i nie chcę się z nią rozstawać. Dodawanie oleju, to tylko na noc, bo powoduje mega świecenie, a mi chodzi właśnie o utrzymanie matowej buzi w dzień Rozcieranie wcześniej w palcach też nie daje zbytniego efektu Dziwna jest ta frakcja: lubię ją i nie znoszę jednocześnie...
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 09:25   #1486
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, żeby temat został wyjaśniony, chce poinformować, że dostałam maila zwrotnego ze sklepu. Jako, że była to moja druga reklamacja , zostanie uznana mimo, że po przeglądzie magazynowym nie stwierdzono nadwyżki produktu. No, ale wit. C mam mieć. Tak , więc sklep uratowany - dla mnie na szczęście.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez paawelpl Pokaż wiadomość
Zamawiał ktoś Kwas glikolowy do złuszczania ? Jakie byłe efekty ?
A to właśnie też mój nowy nabytek. Jestem już po dwóch zabiegach, skóra cudownieee gładka . Wcześniej robiłam peeling salicylowy porzuciłam go-raczej na zawsze a ostatnio w lecie migdałowy. Acha dodałam do niego kilka krobli kw.mlekowego.

Edytowane przez Kasiulanka
Czas edycji: 2011-11-07 o 09:28
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:02   #1487
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
ale już po pierwszym użyciu okazało się, że ta z Naturalisa jest jeszcze gorsza Grudki mocno trzymają się twarzy i nie dają się zetrzeć, do tego mają taki dziwny połysk , jakby odłamki szkła.
Nie miałam mazidłowej, bo czytałam, że Naturalisowa nie ma grudek to od razu tam uderzałam. Moja z N. ma drobne, ale ładnie mi się rozpuszczają w zagłębieniu dłoni po pocieraniu, do frakcji dodaję jeszcze parę dodatków i ostatecznie dostaję mieszankę bez drobinek.

Ale też zauważyłam na twarzy takie jakby odłamki szkła na czole, ale nakładając frakcje nic nie było czuć pod palcami. Jeszcze się temu przyjrzę
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2011-11-07 o 12:41
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 12:26   #1488
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Zamówiłam tak tutaj polecaną niezmydlalną frakcję sojową, byłam przygotowana na gródki. jak pisałyście rozrobiłam ją z olejem. I nic. Niewielka ilość gródek zniknęła tylko. Czy macie jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się wszystkich gródek? Z gródkami nie mogę jej użyć pod podkład. Na noc rozrobiłam ją z olejem z truskawki, ale to zbyt tłusta konsystencja na dzień.
Właśnie wczoraj przygotowałam sobie kolejną porcję frakcji, tym razem z Naturalisa. Grudek nie zaobserwoawałam, ale, żeby ją łatwiej rozporowadzać dodadałam po 10 kropel Wit. E i NMF, i parę kropelek olejku grapefruitowego, dla zapachu

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
No niestety, ja też za namową kupiłam w Naturalisie. Uradowana odstawiłam tą z mazideł, bo mnie te grudki wkurzają i nie znalazłam jak na razie żadnego patentu, ale już po pierwszym użyciu okazało się, że ta z Naturalisa jest jeszcze gorsza Grudki mocno trzymają się twarzy i nie dają się zetrzeć, do tego mają taki dziwny połysk , jakby odłamki szkła. Wróciłam skruszona do frakcji z mazideł, bo te grudki chociaż trochę udaje mi się ujarzmić. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, bo frakcja to jedyny specyfik, który trzyma na mojej skórze mat i nie chcę się z nią rozstawać. Dodawanie oleju, to tylko na noc, bo powoduje mega świecenie, a mi chodzi właśnie o utrzymanie matowej buzi w dzień Rozcieranie wcześniej w palcach też nie daje zbytniego efektu Dziwna jest ta frakcja: lubię ją i nie znoszę jednocześnie...
Spróbuj mojego patentu ! Może będzie lepiej, bo przy dodawaniu wit. E robię kąpiel wodną, więc może wtedy te grudki się rozpuszczają ?

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Nie miałam mazidłowej, bo czytałam, że Naturalisowa nie ma grudek to od razu tam uderzałam. Moja z N. ma drobne, ale ładnie mi się rozpuszczają w zagłębieniu dłoni po pocieraniu, do frakcji dodaję jeszcze parę dodatków i ostatecznie dostaję mieszankę bez drobinek.

Ale też zauważyłam na twarzy takie jakby odłamki szkła na czole, ale nakładając frakcje nic nie było czuć pod palcami. Jeszcze się temu przyjrzę
Kurcze, a ja w Naturalisowej tak nie mam... Może to nowsza partia ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 12:55   #1489
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Kurde, nie wiem co ja źle robie z tym mocznikiem
Uzywam go od kilku dni.
Wyciskam krem na dłoń, dodaje odrobinke mocznika, mieszam az nie bede czula grudek i nakladam na twarz. Po sekundzie twarz jest mega sciagnieta, sucha, zero nawilżenia, tragedia. Musze nakladac sam krem poraz kolejny i juz jest troche lepiej.
Nie daje tego mocznika duzo, tylko troszke. Dlaczego moja twarz sie nie nawilza a wrecz przeciwnie jest sciagnieta i sucha ?? Help me, please ...
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 18:54   #1490
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Kurde, nie wiem co ja źle robie z tym mocznikiem
Uzywam go od kilku dni.
Wyciskam krem na dłoń, dodaje odrobinke mocznika, mieszam az nie bede czula grudek i nakladam na twarz. Po sekundzie twarz jest mega sciagnieta, sucha, zero nawilżenia, tragedia. Musze nakladac sam krem poraz kolejny i juz jest troche lepiej.
Nie daje tego mocznika duzo, tylko troszke. Dlaczego moja twarz sie nie nawilza a wrecz przeciwnie jest sciagnieta i sucha ?? Help me, please ...
objawy podobne jak u mnie kiedy ostatnio dodałam zdecydowanie za dużo mocznika do balsamu;
skóra w dotyku "papierowa"
spróbuj zmniejszyć ilość mocznika albo może zrób sobie tonik z mocznikiem i na tonik stosuj krem
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 06:23   #1491
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Kurde, nie wiem co ja źle robie z tym mocznikiem
Uzywam go od kilku dni.
Wyciskam krem na dłoń, dodaje odrobinke mocznika, mieszam az nie bede czula grudek i nakladam na twarz. Po sekundzie twarz jest mega sciagnieta, sucha, zero nawilżenia, tragedia. Musze nakladac sam krem poraz kolejny i juz jest troche lepiej.
Nie daje tego mocznika duzo, tylko troszke. Dlaczego moja twarz sie nie nawilza a wrecz przeciwnie jest sciagnieta i sucha ?? Help me, please ...
Blondcukiereczku też myślę , że za dużo dodajesz . Daj np. o połowę mniej niż zwykle i zobacz czy coś się zmieniło.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 13:37   #1492
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Przedwczoraj otrzymałam kolejną paczuszkę z Mazideł
Ukręciłam m.in. olejek myjący z Glyceryl Cocate na bazie oleju brzozowego i sama nie wiem..
Po umyciu zostaje warstewka oleju (nie to, żeby mi to przeszkadzało), poza tym makijaż ładnie został usunięty (podkład Pixie), ale jakoś nie miałam śmiałości przetrzeć olejkiem oczu, nawet nie może mi przez myśl przejść to, żeby zrobić nim demakijaż oczu.. może powinnam dodać więcej Glycerylu ?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:12   #1493
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Kochane czy możecie coś więcej napisać na temat frakcji sojowej?
Zastanawiam się czy ją kupić. Cerę mam mieszaną, trądzikową, świecącą się. Opinie są różne (matuje i nie matuje, no i te grudki mnie odstraszają).
Chodzi mi głównie o zmatowienie skóry na dłuższy czas.

Zastanawiam się również nad kwasem glikolowym (zachęcona Waszymi opiniami). Obecnie używam mlekowego 10% i efekty są bardzo dobre. Buzia gładka, pory zwężone, brak zaskórników, delikatne łuszczenie.
Jednakże zależy mi na większym złuszczeniu skóry. Czy ktoś ma porównanie pomiędzy kwasem mlekowym a glikolowym?
Zwiększę siłę toniku z kwasem mlekowym do 15% albo zakupię zachwalany ostatnio glikolowy

Zapomniałam zapytać o różnicę pomiędzy kwasem glikolowym z mazideł 30% a zsk 70%? Ten z zsk jest mocniejszy, lepszy w działaniu?

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2011-11-13 o 13:28
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 14:03   #1494
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Co polecacie na zmarszczki pod oczami?(20lat)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:22   #1495
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Kochane czy możecie coś więcej napisać na temat frakcji sojowej?
Zastanawiam się czy ją kupić. Cerę mam mieszaną, trądzikową, świecącą się. Opinie są różne (matuje i nie matuje, no i te grudki mnie odstraszają).
Chodzi mi głównie o zmatowienie skóry na dłuższy czas.

Zastanawiam się również nad kwasem glikolowym (zachęcona Waszymi opiniami). Obecnie używam mlekowego 10% i efekty są bardzo dobre. Buzia gładka, pory zwężone, brak zaskórników, delikatne łuszczenie.
Jednakże zależy mi na większym złuszczeniu skóry. Czy ktoś ma porównanie pomiędzy kwasem mlekowym a glikolowym?
Zwiększę siłę toniku z kwasem mlekowym do 15% albo zakupię zachwalany ostatnio glikolowy

Zapomniałam zapytać o różnicę pomiędzy kwasem glikolowym z mazideł 30% a zsk 70%? Ten z zsk jest mocniejszy, lepszy w działaniu?
Frakcję z naturalisa polecam jak najbardziej Mnie matowała, naprawdę, choć sama w sobie jest tłusta, na wieczór dodawałam do niej 2 krople oleju, bo matowała aż za bardzo,a z olejem ładnie nawilżała. Ta naturalisowa ma mało grudek, prawie nie czuć, ale trochę rozsmarowywanie drażniło mi naczynka i do buzi przestałam używać, ale do odżywki do włosów dodaję i spisuje się bardzo fajnie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Co polecacie na zmarszczki pod oczami?(20lat)
Fajne pod oczy są mieszanki z olejami z róży piżmowej i pestek granatu
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:28   #1496
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

dzien dobry weszlam na watek przez przypadek poniewaz kupuje w naturalisie ale mazidla maja wiekszy wybor przez co postanowilam skorzystac z ich uslug (no i poczytac watek bo a nuż znajde cos ciekawe dla mnie ?)

Ktos na gorze pytal czy wysylaja za granice. Wysylaja ale koszt przesylki jest naprawde duzy, bardziej oplaca sie wysylka do kogos w Polsce i z Polski tutaj. Wiem bo sama jestem za granica.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
No niestety, ja też za namową kupiłam w Naturalisie. Uradowana odstawiłam tą z mazideł, bo mnie te grudki wkurzają i nie znalazłam jak na razie żadnego patentu, ale już po pierwszym użyciu okazało się, że ta z Naturalisa jest jeszcze gorsza Grudki mocno trzymają się twarzy i nie dają się zetrzeć, do tego mają taki dziwny połysk , jakby odłamki szkła. Wróciłam skruszona do frakcji z mazideł, bo te grudki chociaż trochę udaje mi się ujarzmić. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, bo frakcja to jedyny specyfik, który trzyma na mojej skórze mat i nie chcę się z nią rozstawać. Dodawanie oleju, to tylko na noc, bo powoduje mega świecenie, a mi chodzi właśnie o utrzymanie matowej buzi w dzień Rozcieranie wcześniej w palcach też nie daje zbytniego efektu Dziwna jest ta frakcja: lubię ją i nie znoszę jednocześnie...
Ja mam frakcje z naturalisa i przyznam szczerze, ze grudek na twarzy nie czuje ani troche! wyciagam z pudeleczka porcje wielkosci polowy paznokcia, rozcieram opuszkami palcow w dwoch rekach i po doslownie kilkunastu sekundach jest gladko (ale nie trzymam jej w lodowce tylko w temp pokojowej)
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:54   #1497
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dzien dobry weszlam na watek przez przypadek poniewaz kupuje w naturalisie ale mazidla maja wiekszy wybor przez co postanowilam skorzystac z ich uslug (no i poczytac watek bo a nuż znajde cos ciekawe dla mnie ?)

Ktos na gorze pytal czy wysylaja za granice. Wysylaja ale koszt przesylki jest naprawde duzy, bardziej oplaca sie wysylka do kogos w Polsce i z Polski tutaj. Wiem bo sama jestem za granica.



Ja mam frakcje z naturalisa i przyznam szczerze, ze grudek na twarzy nie czuje ani troche! wyciagam z pudeleczka porcje wielkosci polowy paznokcia, rozcieram opuszkami palcow w dwoch rekach i po doslownie kilkunastu sekundach jest gladko (ale nie trzymam jej w lodowce tylko w temp pokojowej)
Dzięki za informację. Lecę do PL na święta więc zamówię sobie i przywiozę.

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Kochane czy możecie coś więcej napisać na temat frakcji sojowej?
Zastanawiam się czy ją kupić. Cerę mam mieszaną, trądzikową, świecącą się. Opinie są różne (matuje i nie matuje, no i te grudki mnie odstraszają).
Chodzi mi głównie o zmatowienie skóry na dłuższy czas.

Zastanawiam się również nad kwasem glikolowym (zachęcona Waszymi opiniami). Obecnie używam mlekowego 10% i efekty są bardzo dobre. Buzia gładka, pory zwężone, brak zaskórników, delikatne łuszczenie.
Jednakże zależy mi na większym złuszczeniu skóry. Czy ktoś ma porównanie pomiędzy kwasem mlekowym a glikolowym?
Zwiększę siłę toniku z kwasem mlekowym do 15% albo zakupię zachwalany ostatnio glikolowy

Zapomniałam zapytać o różnicę pomiędzy kwasem glikolowym z mazideł 30% a zsk 70%? Ten z zsk jest mocniejszy, lepszy w działaniu?
Frakcja matuje, ale przez te grudki nie mogę nałożyć na nią podkładu i na dzień używam tylko jak się nie maluję i nie wychodzę z domu. Poniżej przepis na serum które mnie matuje, nie ma cały dzień ale tak do 13 to spokojnie.
Serum z ekstraktem z malin
50 g serum otrzymujemy z następujących składników:
3% ekstraktu z owoców malin - 1.5 g (3 ml)
5% witaminy B3 - 2.5 g (4.5 ml)
3% D-pantenol 75% - 1.5 g (1.25 ml)
40% roślinny kwas hialuronowy - 20 ml
49% woda destylowana / wybrany hydrolat - 24.5 ml

Sposób wykonania
Do zlewki 100 ml dodajemy zgodnie z powyższą kolejnością poszczególne surowce, dokładnie mieszamy i całość rozpuszczamy w hydrolacie. Gotowe serum przelewamy do butelki. Serum bez dodatku konserwantu należy przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 2-3 tygodni.
Po dodaniu FEOG (około 0.5%) serum przydatne do użycia przez około 6 miesięcy (bez potrzeby przechowywania w lodówce)
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 17:22   #1498
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Serum z ekstraktem z malin
50 g serum otrzymujemy z następujących składników:
3% ekstraktu z owoców malin - 1.5 g (3 ml)
5% witaminy B3 - 2.5 g (4.5 ml)
3% D-pantenol 75% - 1.5 g (1.25 ml)
40% roślinny kwas hialuronowy - 20 ml
49% woda destylowana / wybrany hydrolat - 24.5 ml

Sposób wykonania
Do zlewki 100 ml dodajemy zgodnie z powyższą kolejnością poszczególne surowce, dokładnie mieszamy i całość rozpuszczamy w hydrolacie. Gotowe serum przelewamy do butelki. Serum bez dodatku konserwantu należy przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 2-3 tygodni.
Po dodaniu FEOG (około 0.5%) serum przydatne do użycia przez około 6 miesięcy (bez potrzeby przechowywania w lodówce)
A niacynamid w takim stężeniu nie podrażnia Ci naczynek?
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:24   #1499
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Nie wiecie może gdzie przepadła bromelaina? mam całkiem spore zamówienie i tylko ona mnie blokuje,bo nie mogę się doczekać, aż znów będzie dostępna. Zwykle kupuję w BU, więc nie jestem zorientowana czy to częsta sytuacja na Mazidłach, chociaż swoją drogą BU tego lata też nadwyrężało moją cierpliwość czasem realizacji przesyłki.
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 11:42   #1500
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
A niacynamid w takim stężeniu nie podrażnia Ci naczynek?

Zapomniałam dodać że nie miałam wit B więc użyłam aloesu.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.