Czym zmywać krem nawilżający - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 20:12   #1
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128

Czym zmywać krem nawilżający


Mam krem nawilżający, muszę na noc dużo nakładać przez kilka dni bo dużo suchych skórek się zrobiło. Problem w tym, że jak rano zmywam krem żelem do twarzy effaclar to wysusza mi skóre. Ten żel mogę max 1 dzień w tygodniu używać a więcej nie potrzebuję.

Czym krem rano zmyć? Na dzien sie nie kremuje, jestem facetem. Czy samą wodą zmyję krem dokładnie by nie zalegał w porach ?

Ten krem stosuje:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ane-riche.html
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:53   #2
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Mam krem nawilżający, muszę na noc dużo nakładać przez kilka dni bo dużo suchych skórek się zrobiło. Problem w tym, że jak rano zmywam krem żelem do twarzy effaclar to wysusza mi skóre. Ten żel mogę max 1 dzień w tygodniu używać a więcej nie potrzebuję.

Czym krem rano zmyć? Na dzien sie nie kremuje, jestem facetem. Czy samą wodą zmyję krem dokładnie by nie zalegał w porach ?

Ten krem stosuje:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ane-riche.html
Rano warto myć twarz nie ze względu na krem, ale na brud, który pokrywa twarz po nocy (z poduszki itd), najlepiej użyj czegoś delikatnego (np hipoalergiczny z Białego Jelenia). A przy suchych skórkach pomoże peeling, żeby pomóc złuszczyć się temu naskórkowi, bo krem nawilżający nic nie da, jeśli już się pojawiły
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:52   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Albo na przykład żelem Sylveco można myć. Mam i lubię, krążą plotki, że likwiduje zaskórniki i wygląda na to, że coś w tym jest. Albo Ziają Med antybakteryjną. Albo tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...szczajacy.html Tylko ten krem, on się tak do końca tak łatwo nie zmyje (prawdopodobnie, bo ja mam lekkiego hopla na tym punkcie i dlatego to wyciągam), ze względu na silikon, PEG i pochodną parafiny w składzie.

Zastanawiam się... Skoro myjesz Effeclarem raz w tygodniu, to czym myjesz w pozostałe dni?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:45   #4
pinki33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

polecam żele do mycia twarz dla mężczyzn, w drogeriach jest naprawdę duży wybór.
pinki33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:17   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez pinki33 Pokaż wiadomość
polecam żele do mycia twarz dla mężczyzn, w drogeriach jest naprawdę duży wybór.
No, pewnie nawet o prostych składach, patrząc na to, czego używa mój tata: SLeS, alko, gliceryna, silikon, zapach, koniec.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:24   #6
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

A nie lepiej rano przecierać tylko twarz delikatnym tonikiem nawilżającym?
Po co zdzierać z naszej twarzy jej ochronny płaszcz
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:44   #7
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
A nie lepiej rano przecierać tylko twarz delikatnym tonikiem nawilżającym?
Po co zdzierać z naszej twarzy jej ochronny płaszcz
Ale tonik nawilżający ani nie myje, ani antybakteryjny nie jest. I kremu z porów nie wymyje. Trzeba by znaleźć coś takiego, co myje i nie niszczy warstwy. I najlepiej jeszcze krem, który nie zostaje w porach, przynajmniej nie w dużych ilościach.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 22:21   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Kup sobie płyn micelarny. Taki do cery wrażliwej, np. Garnier w Rossmanie
To bardzo delikatny kosmetyk, dobry do oczyszczania i nawilżania twarzy.
Nasączasz nim wacik (taki jak do demakijażu) i przecierasz twarz i tyle.
Są też do cery mieszanej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-05-08 o 22:23
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:53   #9
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ale tonik nawilżający ani nie myje, ani antybakteryjny nie jest. I kremu z porów nie wymyje. Trzeba by znaleźć coś takiego, co myje i nie niszczy warstwy. I najlepiej jeszcze krem, który nie zostaje w porach, przynajmniej nie w dużych ilościach.
Jeżeli zawiera np. ocet jabłkowy, może być antybakteryjny. A do mycia twarzy to nie wiem, czy najlepsza zwykła woda nie jest.
Wydaje mi się, że fundowania skórze twarzy takich ciągłych jazd typu: zdzieranie detergentem, kwasowanie tonikiem, nawilżanie potencjalnie komodogennym/uczulającym/tworzącym okluzyjną (uniemożliwiającą swobodne oddychanie skóry) warstwę kremem (aha, jeszcze mejkup i demakijaż po drodze) i tak w kółko może sprawić więcej szkód niż zysku z pielęgnacji.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 08:00   #10
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Jeżeli zawiera np. ocet jabłkowy, może być antybakteryjny. A do mycia twarzy to nie wiem, czy najlepsza zwykła woda nie jest.
Wydaje mi się, że fundowania skórze twarzy takich ciągłych jazd typu: zdzieranie detergentem, kwasowanie tonikiem, nawilżanie potencjalnie komodogennym/uczulającym/tworzącym okluzyjną (uniemożliwiającą swobodne oddychanie skóry) warstwę kremem (aha, jeszcze mejkup i demakijaż po drodze) i tak w kółko może sprawić więcej szkód niż zysku z pielęgnacji.
Jeszcze pytanie, ile tego octu potrzeba, żeby był antybakteryjny. Już myślałam, że piszesz, że zwykła woda nie, to akurat bardzo popularne teraz. Ja tam wodę lubię. Ale sebum z twarzy nie zmyje, no jak? Nie próbowałam też wyganiać z mojej bakterii wodą z octem, chociaż miałam zamiar.

Czyli że jak, że w ogóle bez niczego?

Od pewnego czasu stosowałam tylko olejek z kwasem HA do nawilżania, delikatny, ekologiczny żel do mycia twarzy, makijaż mineralny i coś do demakijażu, micel. No i tonik tonizujący, nie kwasowy. Czyli o tym pH mniej więcej 5-6. No i muszę powiedzieć, że mojej cerze to nie służy. Nałożyłam dziś na noc chemiczne serum i po jednej nocy wygląda lepiej. Ale czy ja wiem, czy wytworzyło warstwę okluzyjną? Można bez, ja tam warstw nie lubię, dlatego wspomniałam o tym, że krem, który nie zostaje w porach. Tego, który ma kolega raczej bym nie używała. Żelu też, niby ma odpowiednie pH i nawet toniku nie trzeba, ale bardzo mocny jest.

No, ogólnie wracam do tych jazd. Przy czym rzeczywiście kolega założyciel wątku nie pisał o tym, żeby miał trądzik. No ale tonik tego kremu nie wymyje, a pytają o ten. Prędzej micel, tylko trzeba by znaleźć jakiś niezostawiający warstwy właśnie. Żel też może nie zmyć. Ja bym zmieniła krem i kupiła delikatny żel i po problemie. Ew. coś po goleniu, ale facetem nie jestem, więc się na tym nie znam.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:48   #11
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Czyli że jak, że w ogóle bez niczego?
Tak sobie tylko gdybam
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 14:23   #12
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Spróbuj użyć do zmywania twarzy delikatnego produktu. Ja ostatnio odkryłam emulsję micelarną firmy Anida. Jest naprawdę łagodna i na pewno nie będzie wysuszała Ci twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02135.jpg (89,9 KB, 1 załadowań)
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 15:23:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.