ziaja- seria gabinetowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-29, 11:35   #1
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032

ziaja- seria gabinetowa


Na allegro dostrzegłam że sprzedawane są kosmetyki ziaji ale z eserii profesjonalnej przeznaczonej do gabinetów kosmetycznych. Miałyście kiedyś z nimi kontakt? Czy są lepsze od "drogeryjnej" ziaji?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 12:53   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Seria Pro byla omawiana w watku skladowym,mozna ja tez bez problemu kupic na stronie Ziaji
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 12:56   #3
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Seria Pro byla omawiana w watku skladowym,mozna ja tez bez problemu kupic na stronie Ziaji
Acha nie wiedziałam w takim razie przepraszam
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 13:40   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Acha nie wiedziałam w takim razie przepraszam

Nie ma za co z tego co pamietam to najbardziej ciekawy byl tonik reszta bardzo srednia.
Preparatow z kwasami nie sprawdzalam ale to dosc wysokie stezenia i sama nie kombinowalabym na wlasna reke Lepiej postawic na sprawdzone apteczne kwasy,ktore samodzielnie mozna wykorzystac do kuracji domowej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 14:24   #5
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie ma za co z tego co pamietam to najbardziej ciekawy byl tonik reszta bardzo srednia.
Preparatow z kwasami nie sprawdzalam ale to dosc wysokie stezenia i sama nie kombinowalabym na wlasna reke Lepiej postawic na sprawdzone apteczne kwasy,ktore samodzielnie mozna wykorzystac do kuracji domowej
Tonikiem akuart nie byłabym zainteresowana bo już znalazłam odpowiedni Ale jeżeli piszesz że reszta jest średnia to nie skuszę się Tym bardziej że nigdzie "na żywo" nie mogę sobie pooglądać tych produktów
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:27   #6
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Tonikiem akuart nie byłabym zainteresowana bo już znalazłam odpowiedni
Witaj _magdziu_ to znów ja i już w kolejnym wątku Cię pomęczę

troszeczkę tak OT, ale o jakim toniku mówisz? bo ja właśnie poszukuję czegoś do prezmywania buźki rano przed serum z wit. C więc moje ulubione hydrolaty odpadają...
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:40   #7
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

O tym toniku byla mowa w watku o skladach
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=618
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-29, 17:35   #8
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Witaj _magdziu_ to znów ja i już w kolejnym wątku Cię pomęczę

troszeczkę tak OT, ale o jakim toniku mówisz? bo ja właśnie poszukuję czegoś do prezmywania buźki rano przed serum z wit. C więc moje ulubione hydrolaty odpadają...
Nie ma sprawy- męcz mnie do woli
Moim numer 1 jesy oczywiście tonik effaclar. Nie wiem czy nadaje się do przemywania twarzy pod serum ale chyba tak W każdym bądź razie ja go uwielbiam- zmniejsza pory i wspaniale oczyszcz. Mimo że w składzie ma alkohol to nie powoduje u mnie ściągnięcia. Niebezpiecznie zbliża mi się do końca więc zaopatrzyłam się już w kolejną butlę Aha jest bardzo wydajny- używam go dwa razy dziennie i starcza gdzieś na 4,5 miesiąca Myślę że warto spróbować
Czaiłam się na seba-med też podobno niezły ale jednak moja słabość do wszystkiego co sie zwie effaclar zwyciężyła
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 18:47   #9
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

to ja takie wrazenia mam po hydrolacie oczarowym - i wlasnie sie dowiedzialam ze jednak hydrolaty mozna pod serm z wit. C więc na razie z kupna toniku zrezygnuję, ale na pewno jeszcze kiedys go wypróbuję
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 18:53   #10
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
to ja takie wrazenia mam po hydrolacie oczarowym - i wlasnie sie dowiedzialam ze jednak hydrolaty mozna pod serm z wit. C więc na razie z kupna toniku zrezygnuję, ale na pewno jeszcze kiedys go wypróbuję
Naprawdę polecam
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 22:11   #11
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

uups, napisałam o profesjonalnej serii Bielendy - edit
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 22:27   #12
uskrzydlona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Nie zgodze się co do reszty.... ale może od poczatku, zacznę od tego że jestem zawodu biochemikiem i analitykiem medycznym, w pracy badam skład i działanie leków, dla przyjemności i dla siebie po godzinach badam swoje kosmetyki. I od razu rozwieje wszelkie watpliwości- dzialanie leku- skutecznośc 30-70%, maści-10-20%, kremu-kosmetyku-ok.5%. Tak wiec kremy nie transportują witamin, tlenu i żadne podobne bzdury. Działanie kosmetyku z założenia jest znikome. Podziwiam wszystkie kobiety które wydają kupe kasy na drogie kremy, serum itp. Ale w dzisiejszych czasach miec okresla by nieprawdaż? No może nie u wszystkich. Wracając do ziaji , poprosiła mnie kolezanka o lablatoryjne przetestowanie paru kosmetyków z z serii sopot spa, i pro. Zaskoczyłam sie sama, naprawde dobre składy i fajne stężania składników aktywnych. Na swięta robiłam remament u siebie w łazience, powywalałam moje diory, clinique, clarinsy itp. W porównaniu do ziaji naprawde wypadają blado. Uwaga do dziewczyn -ekomaniaczek- jestem zwolenniczką jak najbardziej wszystkiego co bez chemii ale prawda jest taka ze bez odpowiednich substancji chemicznych kosmetyk nie dziala, ma dzialanie iście terapeutyczne, np. propylene glycol - znienawidzony po rzekomo drażniący- tak ale w wysokim stężeniu, w niskim umozliwia przenikanie sub.aktywnej głebiej w naskórek. Tak więc oczywiscie czytajmy sklady, nie dajmy sie nabijac w butelke ale nie popdajamy w skrajności. Ja ze swojej strony polecam ziaja pro- skuteczne bardzo- zwłaszcza- peeling mocny, maseczka sciągająca pory, tonik przeciwzmarszczkowy, serum przeciwzmarszczkowe
uskrzydlona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 10:53   #13
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Wszystko pięknie. Tylko kiedy wreszcie poducent zdecyduje się na mniej szkodliwe konserwanty.

A tak na marginesie, chyba nie do końca zrozumiałam:

Cytat:
Napisane przez uskrzydlona Pokaż wiadomość
Podziwiam wszystkie kobiety które wydają kupe kasy na drogie kremy, serum itp. Ale w dzisiejszych czasach miec okresla by nieprawdaż?
Cytat:
Napisane przez uskrzydlona Pokaż wiadomość
Na swięta robiłam remament u siebie w łazience, powywalałam moje diory, clinique, clarinsy itp. W porównaniu do ziaji naprawde wypadają blado.
Czyli jednak, Ty, jako profesjonalistka, masz świadomość znikomych efektów stosowania kosmetyków górnopółkowych, ale mimo to je kupujesz/kupowałaś?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:01   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez uskrzydlona Pokaż wiadomość
Nie zgodze się co do reszty.... ale może od poczatku, zacznę od tego że jestem zawodu biochemikiem i analitykiem medycznym, w pracy badam skład i działanie leków, dla przyjemności i dla siebie po godzinach badam swoje kosmetyki. I od razu rozwieje wszelkie watpliwości- dzialanie leku- skutecznośc 30-70%, maści-10-20%, kremu-kosmetyku-ok.5%. Tak wiec kremy nie transportują witamin, tlenu i żadne podobne bzdury. Działanie kosmetyku z założenia jest znikome. Podziwiam wszystkie kobiety które wydają kupe kasy na drogie kremy, serum itp. Ale w dzisiejszych czasach miec okresla by nieprawdaż? No może nie u wszystkich. Wracając do ziaji , poprosiła mnie kolezanka o lablatoryjne przetestowanie paru kosmetyków z z serii sopot spa, i pro. Zaskoczyłam sie sama, naprawde dobre składy i fajne stężania składników aktywnych. Na swięta robiłam remament u siebie w łazience, powywalałam moje diory, clinique, clarinsy itp. W porównaniu do ziaji naprawde wypadają blado. Uwaga do dziewczyn -ekomaniaczek- jestem zwolenniczką jak najbardziej wszystkiego co bez chemii ale prawda jest taka ze bez odpowiednich substancji chemicznych kosmetyk nie dziala, ma dzialanie iście terapeutyczne, np. propylene glycol - znienawidzony po rzekomo drażniący- tak ale w wysokim stężeniu, w niskim umozliwia przenikanie sub.aktywnej głebiej w naskórek. Tak więc oczywiscie czytajmy sklady, nie dajmy sie nabijac w butelke ale nie popdajamy w skrajności. Ja ze swojej strony polecam ziaja pro- skuteczne bardzo- zwłaszcza- peeling mocny, maseczka sciągająca pory, tonik przeciwzmarszczkowy, serum przeciwzmarszczkowe

Chyba sama sobie zaprzeczasz, skoro te kremy wszytskie maja tylko 5% skutecznosci, to po co wydawalas 100-200zł, a często i wiecej na te wszystkie Diory? Nie lepiej było kupić krem za 2,5zł wyprodukowany dla Biedronki? Albo za 20zł-50zł z "drogeryjnych" firm?

Edit: tak długo zajęło mi pisanie posta, że w tym czasie Lorri napisała to samo .
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2008-12-27 o 11:02
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 13:46   #15
uskrzydlona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

o rany dziweczyny, ale wy jesteście czepliwe..... oczywiście miałam pełno kremów z górnej półki, pewnie mam ich jeszcze gdzieś poupychanych, ale ja ich nie kupiłam, w ogole nie pamietam juz kiedy kupiłam sobie jakis kosmetyk, po prostu dostaje tego pełno do badań i dużo zostaje, a ponieważ jestem typową babą kuszą mnie te piekne pudeleczka , nanotechnologie itp. chcialam tylko w tym poście zauważyc, że ziaja ma pare fajnych kosmetyków- cena i jakośc, współgrają ze sobą, w przeciwieństwie do innych wysokopółkowych. Jesli chodzi o krem z biedronki..... jak mi tu zasugerowała jedna z was ........ Napisałam że treba zachowac zdrowy rozsądek, nie popdac w skrajności, trzeba czytac składy kosmetyków, wybierac możliwie najlepsze, najmniejszkodliwe. Jasne jakby biedronka miała krem z odpowiadajaca mi baza i składem to bym go kupiła, ale nie ma.
uskrzydlona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 15:01   #16
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ziaja- seria gabinetowa

Cytat:
Napisane przez uskrzydlona Pokaż wiadomość
Napisałam że treba zachowac zdrowy rozsądek, nie popdac w skrajności, trzeba czytac składy kosmetyków, wybierac możliwie najlepsze, najmniejszkodliwe.
Właśnie to na tym forum robimy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.