Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 16:19   #2761
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tym razem bardzo proszę o analizę mleczka do ciała L'Oreal Body Expertise Hydrafresh.

Skład: Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Isocetyl Stearate, Petrolatum, Sucrose, Tristearate, Polysorbate-61, Tocopheryl Acetate, Disodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Panthenol, Sodium Citrate, BHT, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance, FIL B5906/2

Co prawda nie widzę w składzie Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate i reszty składników ciężkiego kalibru, ale ciekawa jestem, czy mogę w nie bez obaw zainwestować, mając skórę skłonną do krostek, zapychania itd...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 16:29   #2762
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o analizę kremu

Bandi, krem nawilżający HYDROCONTROL dla skóry odwodnionej
kosmetyczka mi go polecila poniewaz podczas oczyszczania twarzy zauwazyla ze cos ostatnio mam strasznie przesuszona skórę, i widocznie calma nawilzajaca nic mi nie nawilża a musze tez uwazac bo miewam wypryski dosyc czesto

Skład: aqua, glycerin, isohexadecane, cyclomethicone, hydrolyzed glycosaminoglycans, panthenol, pentaerythrityl distearate, cyclopentasiloxane & dimethicone crosspolymer & cyclohexasiloxane, isohexadecane, stearic acid, octyl methoxycinnamate, panthenol & retinyl acetate & retinyl palmitate & tocopheryl acetate & hydrogenated soy lecithin & hyaluronic acid & chondroidin sulphate, sodium polyacrylate, sodium stearoyl glutamate, parfum, phenoxyethanol & methylparaben & butylparaben & ethylparaben & propylparaben & isobutylparaben, dmdm hydantoin & iodopropynyl butylcarbamate, c.i. 42090, citral, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldhyde.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 07:25   #2763
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Tym razem bardzo proszę o analizę mleczka do ciała L'Oreal Body Expertise Hydrafresh.

Skład: Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Isocetyl Stearate, Petrolatum, Sucrose, Tristearate, Polysorbate-61, Tocopheryl Acetate, Disodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Panthenol, Sodium Citrate, BHT, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance, FIL B5906/2

Co prawda nie widzę w składzie Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate i reszty składników ciężkiego kalibru, ale ciekawa jestem, czy mogę w nie bez obaw zainwestować, mając skórę skłonną do krostek, zapychania itd...

Balsam ma wazelinę w skąłdzie, co prawda nei na początkowej pozycji,a loe jednak jest. Czy pozapycha? Nie wiem, jak dla mnie jest lekki, raczej mojej skóry by nie nawilżył.

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
prosze o analizę kremu

Bandi, krem nawilżający HYDROCONTROL dla skóry odwodnionej
kosmetyczka mi go polecila poniewaz podczas oczyszczania twarzy zauwazyla ze cos ostatnio mam strasznie przesuszona skórę, i widocznie calma nawilzajaca nic mi nie nawilża a musze tez uwazac bo miewam wypryski dosyc czesto

Skład: aqua, glycerin, isohexadecane, cyclomethicone, hydrolyzed glycosaminoglycans, panthenol, pentaerythrityl distearate, cyclopentasiloxane & dimethicone crosspolymer & cyclohexasiloxane, isohexadecane, stearic acid, octyl methoxycinnamate, panthenol & retinyl acetate & retinyl palmitate & tocopheryl acetate & hydrogenated soy lecithin & hyaluronic acid & chondroidin sulphate, sodium polyacrylate, sodium stearoyl glutamate, parfum, phenoxyethanol & methylparaben & butylparaben & ethylparaben & propylparaben & isobutylparaben, dmdm hydantoin & iodopropynyl butylcarbamate, c.i. 42090, citral, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldhyde.
Hmmm...nie podoba mi się ten krem. Za dużo silikonów, za dużo konserwantów, w tym DMDM H. - jest tym nafaszerowany. Ze skłądników korzystniej wpływających na cerę odwodnioną moge polecić jedynie kwas hialuronowy, pod warunkiem, że stworzy się warstwę okluzyjną (z tłustych emoleintów). Wg mnie, nie warto kupować tego kremu. Są na rynku lepsze. A, i szkoda że ten pordukt poleciła CI kosmetyczk,a poewnie ma jakiś zysk ze sprzewdaży - nie sądze żeby prawdziwy fachowiec uznał to za dobry preparat.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 18:57   #2764
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Balsam ma wazelinę w skąłdzie, co prawda nei na początkowej pozycji,a loe jednak jest. Czy pozapycha? Nie wiem, jak dla mnie jest lekki, raczej mojej skóry by nie nawilżył.
Bardzo dziękuję.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 20:08   #2765
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zastanawiam sie juz od dawna nad kupieniem tego zestawu do mycia dla wrazliwcow-na innych forach wszyscy sie zachwycaja-pisza ze mimo alkoholu w skladzie ten zestaw jest swietny i nie podraznia i nie wysusza-jak myslicie czy zaryzykowac-czy mozliwe jest ze zawartosc innych skladnikow powoduje ze tego alkoholu sie nie odczuwa?Co sadzicie o tym skladzie?W slad zestawu wchodzi olejek i emulsja myjaca.

Podaje sklad :
Cleansing Hy-Ol by Babor
Active Ingredients: Soybean Oil, Sesame Oil, Peanut Oil, Bisabolol, Vitamin E
Inactive Ingredients: Glycine Soja (soybean) Oil, Sesamum Indicum (sesame) Seed Oil, Arachis Hypogaea (peanut) Oil, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Alcohol Denat., PEG-40 Sorbitan Peroleate, Fragrance (parfum), Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Caprylic/capric Triglyceride, Water (aqua), Alcohol, Citric Acid.

Cleansing Phytoactive Sensitive by Babor

Active Ingredients: Lime Blossom, Hops, Balm Mint
Inactive Ingredients: Water (aqua), Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Tilia Cordata Flower Extract, Humulus Lupulus (hops) Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Butylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Fragrance (parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 21:10   #2766
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Hmmm...nie podoba mi się ten krem. Za dużo silikonów, za dużo konserwantów, w tym DMDM H. - jest tym nafaszerowany. Ze skłądników korzystniej wpływających na cerę odwodnioną moge polecić jedynie kwas hialuronowy, pod warunkiem, że stworzy się warstwę okluzyjną (z tłustych emoleintów). Wg mnie, nie warto kupować tego kremu. Są na rynku lepsze. A, i szkoda że ten pordukt poleciła CI kosmetyczk,a poewnie ma jakiś zysk ze sprzewdaży - nie sądze żeby prawdziwy fachowiec uznał to za dobry preparat.
kurcze.... a dala mi nawet 2 probki i je teraz 2 dzien stosuje i jak narazie fajny... a zysku z tego nie ma napewno bo to dobra i zaprzyjazniona kosmetyczka...zreszta to ja ja ciagnelam za jezyk zeby mi to polecila, zreszta ja tam widzialam ze ona u siebie w salonie tych kosmetykow uzywa.... kurcze nooo....
a co moga zrobic zlego silikony i konserwanty mojej cerze??
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 20:37   #2767
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę tego kremu L'oreal Age Perfect
Podobno jest w nim witamina C ale chciałam się dowiedzieć od Was czy warto w ogóle go kupować. Mam 19 lat i kilka mimicznych zmarszczek pod oczami. Chciałabym go stosować pod filtr

AQUA/WATER, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, STEARIC ACID, SQUALANE, PALMITIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, NYLON-66, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, POLYACRYLAMIDE, PEG-20 STEARATE, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, C13-14 ISOPARAFFIN, SALICYLIC ACID, LAURETH-7, ASCORBYL GLUCOSIDE, CALCIUM PANTETHEINE SULFONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, FAGUS SYLVATICA/ FAGUS SYLVATICA EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, CHLORPHENSIN, PHENOXYETHANOL, CI 15985/ YELLOW 6, PARFUM/ FRAGRANCE, LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL BENZOATE, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN, CITRAL ( FIL B10091/1)

mam nadzieję że niczego nie przekręciłam
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-26, 21:11   #2768
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę tego kremu L'oreal Age Perfect
Podobno jest w nim witamina C ale chciałam się dowiedzieć od Was czy warto w ogóle go kupować. Mam 19 lat i kilka mimicznych zmarszczek pod oczami. Chciałabym go stosować pod filtr

AQUA/WATER, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, STEARIC ACID, SQUALANE, PALMITIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, NYLON-66, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, POLYACRYLAMIDE, PEG-20 STEARATE, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, C13-14 ISOPARAFFIN, SALICYLIC ACID, LAURETH-7, ASCORBYL GLUCOSIDE, CALCIUM PANTETHEINE SULFONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, FAGUS SYLVATICA/ FAGUS SYLVATICA EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, CHLORPHENSIN, PHENOXYETHANOL, CI 15985/ YELLOW 6, PARFUM/ FRAGRANCE, LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL BENZOATE, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN, CITRAL ( FIL B10091/1)

mam nadzieję że niczego nie przekręciłam
Pochodna estrowa kwasu askorbinowego ascorbyl glucoside (glukozyd askorbinylu) jednak patrzac na pozycje w skladzie to jest jej malo i nie sadze aby miala wiekze znaczenie.
Jezeli interesuje Cie vit.C to polecam sprawdzone apteczne preparaty albo zakupy w mazidlach badz gotowce z BU.


Krem wg mnie jest malo ciekawy i bardzo wysoko jest polyakrylamid,baza kremu to gliceryna i silikony;ciekawy jest skwalan ale sam w sobie to za malo by dzialanie bylo wartosciowe.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 22:09   #2769
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Pochodna estrowa kwasu askorbinowego ascorbyl glucoside (glukozyd askorbinylu) jednak patrzac na pozycje w skladzie to jest jej malo i nie sadze aby miala wiekze znaczenie.
Jezeli interesuje Cie vit.C to polecam sprawdzone apteczne preparaty albo zakupy w mazidlach badz gotowce z BU.


Krem wg mnie jest malo ciekawy i bardzo wysoko jest polyakrylamid,baza kremu to gliceryna i silikony;ciekawy jest skwalan ale sam w sobie to za malo by dzialanie bylo wartosciowe.

Dziękuję W takim razie krem odpada Serum z BU kusi oj kusi strasznie
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 08:21   #2770
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
kurcze.... a dala mi nawet 2 probki i je teraz 2 dzien stosuje i jak narazie fajny... a zysku z tego nie ma napewno bo to dobra i zaprzyjazniona kosmetyczka...zreszta to ja ja ciagnelam za jezyk zeby mi to polecila, zreszta ja tam widzialam ze ona u siebie w salonie tych kosmetykow uzywa.... kurcze nooo....
a co moga zrobic zlego silikony i konserwanty mojej cerze??
Uczulić i pozapychac. Poza tym, w tym kemie nie ma nic, co by miało wyraźnie korzystny wpływ na cerę. Płącić za glicerynę i palmitynian retinylu? Chyba lepiej juz kupic maśc z witaminą A w aptece za 4 złote.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 09:38   #2771
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziękuje bardzo L_V w takim razie napewno go nie kupie! pozdrawiam
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 11:52   #2772
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę składu Maski drożdżowej BanDi(wklejam nowy skład z próbki, bo w KWC jest stara wersja):

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Hydrolyzed Yeast, Ceteareth-20 & Cetearyl Alcohol, Glycerin, Octyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol & Methylparaben & Butylparaben & Ethylparaben & Propylparaben & Isobutylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicylate, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl lonone, Linalool.

Z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 11:56   #2773
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu Maski drożdżowej BanDi(wklejam nowy skład z próbki, bo w KWC jest stara wersja):

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Hydrolyzed Yeast, Ceteareth-20 & Cetearyl Alcohol, Glycerin, Octyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol & Methylparaben & Butylparaben & Ethylparaben & Propylparaben & Isobutylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicylate, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl lonone, Linalool.

Z góry dziękuję.
Drożdzę wysoko w składzie - na 3 pozycji, zaraz za parafiną. No właśnie - parafina powoduje, że cery podatne na zapychanie moga to boleśnie odczuć. Dalej w skłądzie jeszcze gliceryna, alkohol cetarylowy no i konserwanty. W zasadzie maska skłąda się z wody, parafiny, drożdzy, gliceryny, alkoholu cetarylowego i konserwantów.

Chyba lepiej samemu zrobiś maskę z drożdzy, bo z tego co wiem, ma być pomocna w leczeni trądziku, a nie wyobrażam sobie, żeby osoby z problemami trądzikowymi nakłądały parafinę na twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 12:07   #2774
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki L_V za błyskawiczną odpowiedź!
W drogerii kosmetyczka poleciła mi tą maseczkę jako peeling enzymatyczny, a moja skóra jest mieszana(teraz odwodniona), tak na marginesie poleciła mi też krem i tonik BanDi Hydrocontrol - ten o który kilka postów wyżej pytała Agiii. Czyżby BanDi rozpoczęło jakąś ostrą kampanię marketingową...

Proszę jeszcze o analizę tych produktów, chodzi mi głównie o nawilżanie i ewentualne zapychanie:

Mincer-Mona Liza, Antiallergique Bacocalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej

Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum

Mincer Mona-Liza, New Era Q10, Retinol Q10+C - Maseczka nawilżająco-wygładzająca


Skład: aqua, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil parfum, carbomer, triethanolamine, propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben, 2-phenoxyethanol, glycerin (and) aqua (and) butylene glycol (and) carbomer (and) polysorbate 20 (and) palmitoyl pentapeptide-3, aqua (and) glycerin (and) propylene glycol (and) lecithin (and) carnitine (and) ubiquinone, hamamelis virginiana, glycyrhiza glabra, panthenol

Zainteresowały mnie kremy Mincer-Mona Liza, ale ciężko znaleźć ich składy, dlatego gdyby któraś Wizażanka miała przypadkiem skład kremu tej firmy to proszę o wklejenie.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2007-12-27 o 13:07
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 14:32   #2775
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dzięki L_V za błyskawiczną odpowiedź!
W drogerii kosmetyczka poleciła mi tą maseczkę jako peeling enzymatyczny, a moja skóra jest mieszana(teraz odwodniona), tak na marginesie poleciła mi też krem i tonik BanDi Hydrocontrol - ten o który kilka postów wyżej pytała Agiii. Czyżby BanDi rozpoczęło jakąś ostrą kampanię marketingową...

Proszę jeszcze o analizę tych produktów, chodzi mi głównie o nawilżanie i ewentualne zapychanie:

Mincer-Mona Liza, Antiallergique Bacocalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej

Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum

Mincer Mona-Liza, New Era Q10, Retinol Q10+C - Maseczka nawilżająco-wygładzająca

Skład: aqua, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil parfum, carbomer, triethanolamine, propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben, 2-phenoxyethanol, glycerin (and) aqua (and) butylene glycol (and) carbomer (and) polysorbate 20 (and) palmitoyl pentapeptide-3, aqua (and) glycerin (and) propylene glycol (and) lecithin (and) carnitine (and) ubiquinone, hamamelis virginiana, glycyrhiza glabra, panthenol

Zainteresowały mnie kremy Mincer-Mona Liza, ale ciężko znaleźć ich składy, dlatego gdyby któraś Wizażanka miała przypadkiem skład kremu tej firmy to proszę o wklejenie.

Peeling enzymatyczny jest strasznie ciężki - wg mnie moze zapychać cery mieszane. Do suchej wydaje się być OK.

Jeśłi chodzi o maskę - koenzym Q10, czyli ubiquinone jest na szarym końcu w składzie, raczej nic nie zdziała dla skóry, zwłaszcza poprzedzony masą konserwantów. A retinolu i wit.c wcale tu nie ma. Oszustwo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 15:15   #2776
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja tylko chcialam niesmialo przypomniec o mojej prosbie (post 2756).
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 19:37   #2777
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Ja sie chcialam przylaczyc do prosby. Ciekawa jestem ile w tych kremach rzeczywiscie jest tego kwasu.

I jeszcze: Zakupilam na ebay zel z 2% kwasu salicylowego w celu walki z wagrami na nosie. Sklad wydaje mi sie ok (no, moze poza I.Urea), ale wole sie upewnic. I czy moge uzywac codziennie tylko na nos? Czy lepiej rzadziej? Cere mam naczynkowa ale niezbyt wrazliwa, raczej normalna w kierunku mieszanej. Kilka peknietych naczynek na skrzydelkach nosa.

firma Serious Skin Care, produkt to Clarify, Acne medication clarifying treatment

Active ingredients: 2% salicylic acid
Inactive ingredients: Water, Glycerin, Propylene Glycol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Imidazolidinyl Urea
Nie wiem ile w pproduktach loreala jest kwasu hialuronowego - aby obliczyc stezenie potrzebna by mi byla zawartosc wagowa kazdego skłądnika. Mozna sporbowac napisac maila do producenta z prosba o tą informacje.

Co do zelu z BHA - jest jak najbardziej prosty, bez udziwnien. Mysle ze warto spróbować
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 19:44   #2778
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie juz od dawna nad kupieniem tego zestawu do mycia dla wrazliwcow-na innych forach wszyscy sie zachwycaja-pisza ze mimo alkoholu w skladzie ten zestaw jest swietny i nie podraznia i nie wysusza-jak myslicie czy zaryzykowac-czy mozliwe jest ze zawartosc innych skladnikow powoduje ze tego alkoholu sie nie odczuwa?Co sadzicie o tym skladzie?W slad zestawu wchodzi olejek i emulsja myjaca.

Podaje sklad :
Cleansing Hy-Ol by Babor
Active Ingredients: Soybean Oil, Sesame Oil, Peanut Oil, Bisabolol, Vitamin E
Inactive Ingredients: Glycine Soja (soybean) Oil, Sesamum Indicum (sesame) Seed Oil, Arachis Hypogaea (peanut) Oil, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Alcohol Denat., PEG-40 Sorbitan Peroleate, Fragrance (parfum), Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Caprylic/capric Triglyceride, Water (aqua), Alcohol, Citric Acid.

Cleansing Phytoactive Sensitive by Babor

Active Ingredients: Lime Blossom, Hops, Balm Mint
Inactive Ingredients: Water (aqua), Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Tilia Cordata Flower Extract, Humulus Lupulus (hops) Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Butylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Fragrance (parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Obydwa preparaty zawierają alkohol denaturyzowany. Jak juz kiedys pisałam, jest on zupełnie normalny w produktach ekologicznych - paraben free. te zawieraja parabeny, wiec nie sa none tak "ekologiczne" jakby sie zdawało - czegos mozna było tu uniknac: albo parabeny albo denat.
Mozliwe, ze akurat w tym pordukcie tłustosc emolientow "zagluszy" alohole.

Preparat 1: mam mieszane uczucia. Elfie, Ty masz bardzo wrazliwą i naczyniowa skóre. A tutaj sa i parabeny, i denat i jeszcze\zwykły alkohol. Poza tym - jak u Ciebie z zapychaniem? Oleje roślinne zazwyczaj krzywdy nie robią, ale akurat te z orzechów (tutaj z ziemnych) sa i zapychające i alregogenne. Plus trójlgicerydy.

Preparat 2: Znowu denat i parabeny. ten preparat jest troche lzejszy, wiec alkohol moze byc wyczuwalny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 23:40   #2779
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Edit:
cofam swoją prośbę o analizę kosmetyków Neutrogeny, i przepraszam za zamieszanie.
Przetestuję za to te dostępne tutaj: http://www.avalonorganics.com/
bo opisy składów mnie zauroczyły.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]

Edytowane przez rav12345
Czas edycji: 2007-12-28 o 01:16
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 02:43   #2780
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Obydwa preparaty zawierają alkohol denaturyzowany. Jak juz kiedys pisałam, jest on zupełnie normalny w produktach ekologicznych - paraben free. te zawieraja parabeny, wiec nie sa none tak "ekologiczne" jakby sie zdawało - czegos mozna było tu uniknac: albo parabeny albo denat.
Mozliwe, ze akurat w tym pordukcie tłustosc emolientow "zagluszy" alohole.

Preparat 1: mam mieszane uczucia. Elfie, Ty masz bardzo wrazliwą i naczyniowa skóre. A tutaj sa i parabeny, i denat i jeszcze\zwykły alkohol. Poza tym - jak u Ciebie z zapychaniem? Oleje roślinne zazwyczaj krzywdy nie robią, ale akurat te z orzechów (tutaj z ziemnych) sa i zapychające i alregogenne. Plus trójlgicerydy.

Preparat 2: Znowu denat i parabeny. ten preparat jest troche lzejszy, wiec alkohol moze byc wyczuwalny.
Dziekuje za opinie
Chyba jednak sobie odpuszcze ten zmywacz.Ostanio uzywam samorobnej oliwki do demakijazu i jest dobrze wiec nie bede psuc
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 16:36   #2781
zuzanna_anna
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna_anna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupiłam kremik A- Derma Epitheliale A.H o takim składzie:

Skład: Water, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, hexylene glycol, glycerin, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol, methylparaben, propylparaben, retinol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, triethanolamine.

Skusiła mnie obecność wit. A, E i kw. hialuronowego. Prosze, napiszcie mi drogie znawczynie czy nadawawałby się on pod oczy? Wszystkie preparaty z mocniejszą postacia wit. A podrazniaja i wysuszaja mi skore wokol oczu, dlatego nabylam ten z retinolem Myślicie, ze jest on cos wart? Czy będzie miał jakieś działanie przeciwzmarszczkowe? Bo o to mi głównie chodzi
zuzanna_anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 18:01   #2782
Aiwless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Red face Pytanie o dermosan - sklad, zapychanie i filrty

Mam pytanie -
po analizie skladow moich kosmetykow zauwazylam ze 2 niepozorne dermosany - zarowno tlusty jak i poltlusty - maja wydaje mi sie bardzo nieszkodliwe sklady, zero szkodliwych substancji (brak izoproyli, akryli, kapryli, nawet dermosan tlusty nie ma parafiny!) - okiem laika wydaja mi sie bardzo dobre dla cery mieszanej i wrazliwej, zarowno jesli chodzi o nawilzenie, jak i ochrone przeciwzmarszczkowa - zawartosc witaminy a i e, wydaje mi sie tez ze nie powinny powodowac wysypu pryszczy...
jestem jednak laikiem i chcialabym sie upewnic czy dobrze mysle? Czy faktycznie kremy te moga dorownywac wysokopolkowym w profilaktyce przeciwzmarszczkowej i w nawilzaniu? czy beda dobre pod oczy - zamiast typowych kremow pod oczy z uwagi na zawartosc witaminy a i e?

I jeszcze jedno pytanie - czy filtry - chyba sa tylko w dermosanie poltlustym - ochronia w wystarczajacym stopniu twarz przed sloncem? czy moga byc na codzien? czy podklad i puder nie zniweluja ich dzialania ochronnego?

Beda bardzo bardzo wdzieczna za odpowiedz

podaje sklady -

dermosan tlusty:
Skład: Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Parfum, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, 2-Bromo-2-Nitropropane-l,3-Diol, BHA.

dermosan poltlusty:
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
Aiwless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 18:25   #2783
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym poprosić o analizę składu szamponu - pod względem tego co zapowiada producent - regeneracji zniszczonych włosów - mnie zależy głównie na odbudowie zniszczonych końcówek, a i jeszcze czy ze względu na obecność odżywki w składzie nie będzie bardzo obciążał włosów przetłuszczających się? wiem, że nie do nich jest typowo przeznaczony, ale do tej pory używałam serii gliss kura i byłam zadowolona - dlatego jestem ciekawa jak byłoby w tym przypadku.

z góry dziękuję

Gliss Kur Głęboka Regeneracja 19, Szampon intensywnie regenerujący z odżywką
Skład: Aqua, Sodium Trideceth Sulfate, Sodium Lauroamphoacetate, Prunus Ameniaca Kernel Oil, Cocamide MEA, Sodium Chloride, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Salicylic Acid, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Glycerin, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-11, Niacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Biotin, Methylisothiazolinone
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 18:50   #2784
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Pytanie o dermosan - sklad, zapychanie i filrty

aiwless, zerknij tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...an#post5292103

sama używam półtłustego dermosanu i bardzo go sobie chwalę - na twarz, pod oczy (ciągle), na dłonie i nawet stopy. jest tani, odpowiada mi i nie zapycha, a lekarz dermatolog polecał mi używanie raczej półtłustych kremów niz nawilżających. z drugiej strony, nie jest to najlepszy kremik "na podrażnienia", np po retinoidach, tzn łagodzi, ale są takie które łagodzą lepiej . na filtry bym nie liczyła specjalnie, spf 5 to mało.
może ktoś się wypowie jeszcze szerzej. pozdrowienia!
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 20:30   #2785
Aiwless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: Pytanie o dermosan - sklad, zapychanie i filrty

dziekuje za linka! potwierdzilo to moje przypuszczenia o braku potencjalnych zapychaczy...
ale bede wdzieczna gdy odpowie mi ktos jeszcze czy te filtry slabe bo slabe ale czy sa stabilne i czy faktycznie oba te kremy maja ok sklady i czy moga byc zamiennikami kremow pod oczy/przeciwzmarszczkowych?
dziekuje za odp.
pozdrawiam
Aiwless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 00:23   #2786
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie o dermosan - sklad, zapychanie i filrty

Upominam,jest watek do analizy i prosze tam kierowac swoje pytania.

Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 07:38   #2787
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę prosić o analizę składu tego kremu.
Ma bardzo dziwną konsystencję-tępo rozprowadza się na skórze tworząc najpierw białą powłoczkę, a później pod wpływem rozsmarowania wchłania się.

producent: JIVA AYURVEDA PHARMACY
krem: JIVA AYURVEDA ALMOND CREAM 50 g

ingredients each 10 gms. contains
prunus amygdalus 4%
buchanaria latifolia 3%
myristica fragrans 3%
methyl paraben sodium 0,2%
propyl paraben sodium 0,1%
vaseline up to qs
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 09:46   #2788
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladu kremo z filtrami Neutrogeny:


Neutrogena Ultra Sheer, Dry-Touch Sunblock, SPF 55
Ingredients:
Avobenzone 3.0%, Homosalate 10.0%, Octisalate 5%, Octocrylene 2.8%, Oxybenzone 6%

Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene/Acrylates Copolymer Silica, Diethylhexyl 2,6 Naphthalate, VP/Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Trideceth 6, Behenyl Alcohol, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance



Neutrogena Ultra Sheer Dry Touch Sunblock SPF 45
Ingredients
Avobenzone 2.0%, Homosalate 15.0%, Octinoxate 7.5%, Octisalate 5.0%, Oxybenzone 6.0%

Water, Silica, Acidic Acid/Diethylene Glycol/Glycerin Crosspolyme, VP-Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaura, Glycerin, Oat Kernel Extract Aveena Sativa, Squalane, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Tocopherol Acetate, BHT, Cetyl Dimethicone, Bisabolol, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Tetrasodium EDTA, Butylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Fragrance


czy ktoras z Was uzywala ich?
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 14:58   #2789
Aiwless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o odpowiedz namoje pytnieo dermosan...
pozdrawiam
Aiwless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 16:03   #2790
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę kremu i toniku pod względem składników zapychających i nawilżających:

Apis, Dead Sea Line Forte, Krem energizująco-regenerujący na noc z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua Ginko Biloba Extract, Almond Oil, Corn Oil, Collagen Asc III, Glycerin, Linden Extract, Sesame Oil, Avocado Oil, Pumpkin Oil, Tocopherol, Ceramide, Arnica Extract, Carbomer, Pantothenic Acid, Biotin, Triethanoloamine, Salt of the Dead Sea, Alantoin, Citric Acid & Milk Amino Acid, Parfum, Methylodibromo Glutaronitrile & Phenoxyethanol, Uncaria Tomentosa Extract, Retinol

Apis, Dead Sea Line Forte, Tonik energizująco-nawilżający


Skład: Aqua, Glycerin, Melissa Extract, Salt of the Dead Sea, Allantoin, Lavender Oil, Natural Citric Oil, Retinol, Methyldibromoglutaronitri le & Phenoxyethanol, Betaine, Parfum, Uncaria Tormentosa Extract.

Z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.