Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 11:04   #3901
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Hej , powtarzam swoje zapytanie. w jakich miastach i u jakich lekarzy sie leczycie roacutanem lub odpowiednikami , bo ja jestem z koszalina i tu lekarze nie maja chyba pojecia o tym leku ,.... a mam nawroty ... 5 lat temu bralam roa i mialam na 5 latek spokoj. mam dosyc juz antybiotykow .. pomocy
Politowska, Kraków wiec chyba zlekka daleko lecze sie Tretinexem, kosztuje 78zł za opakowanie 20mg, poki co jestem zadwolona.
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 12:18   #3902
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam po raz kolejny.

Za tydzień kończe kurację Aknenormin

I mam do Was pytania:
Czym pielęgnujecie twarz ? Tzn. czego używanie do przemywania rano/wieczorem, jakie kremy na dzień/noc itd.

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam wszystkich.
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:22   #3903
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja dzisiaj połknęłam pierwszą dawkę aknenormin i też chciałabym wiedzieć jakich kosmetyków używacie
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:15   #3904
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Aknenormin-dzień pierwszy. Trądzik grudkowo-krostkowy.
Początkowo dawka 30 mg (20mg, 40mg) przy wadze 50 kg, jeżeli będzie w porządku to za 2 tyg zostanie zwiększona do 40mg
Do ust pomadka Aknenomin i balsam Tisane-dzięki wam ;*
Do mycia narazie Effaclar, jak zauważe wysuszenie to poszukam czegoś innego (podkreśle, że nie mam tłustej cery). Moc z nami
Monika13 zaczynamy tego samego dnia więc razem bedziemy czekać na efekty

Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-08-26 o 18:17
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:31   #3905
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co do pytanie u kogo sie leczycie Łódź, ul Piotrkowska . Prof Kaszuba, biore izotek

Co do pielęgnacji to w czasie kuracji , osobiście nie używam absolutnie niczego do nawilżania, wykluczone są też wszelkiego rodzaju maseczki, toniki itp.. Co do nawilżania zadawalam to pytnie już nie raz, na róznych forach i gdzie sie dało, są różne szkoły, ale najlepiej nie nawilzac i pozwalaś skórze sie wysuszać Używam jednynie żelu do mycia skury Drmoklar.

Gdy zakończyłam kuracje po raz pierwszy stosowałam złuszczające kremy przepisane przez derma.
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:14   #3906
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Aknenormin-dzień pierwszy. Trądzik grudkowo-krostkowy.
Początkowo dawka 30 mg (20mg, 40mg) przy wadze 50 kg, jeżeli będzie w porządku to za 2 tyg zostanie zwiększona do 40mg
Do ust pomadka Aknenomin i balsam Tisane-dzięki wam ;*
Do mycia narazie Effaclar, jak zauważe wysuszenie to poszukam czegoś innego (podkreśle, że nie mam tłustej cery). Moc z nami
Monika13 zaczynamy tego samego dnia więc razem bedziemy czekać na efekty
taak, moc z nami
ja używam żelu aa therapy z wit A :/ i chyba muszę zmienić
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:23   #3907
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja całą terapię używałam 3 kroków Clinique (nr 1) plus filtr Avene na dzień 50+, oraz Comfort on Call, ale moja skóra przez całą kurację (rok czasu) nie była w ogóle sucha/przesuszona, no może lekko przez jakieś z 7 dni w sumie.
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 20:28   #3908
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja leczę się w Toruniu u dr Artura Markowskiego w Ambasadzie Urody na ulicy Prostej,nawet blisko z Koszalina bo 260km, mam rodzinę w tej miejscowości:P
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:34   #3909
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Witam po raz kolejny.

Za tydzień kończe kurację Aknenormin

I mam do Was pytania:
Czym pielęgnujecie twarz ? Tzn. czego używanie do przemywania rano/wieczorem, jakie kremy na dzień/noc itd.

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam wszystkich.
Ja polecam zel do mycia twarzy AA help- sprawdzil sie przy kazdej kuracji, fajnie nawilza i znakomicie usuwa wszelki makijaz (nie tak jak inne zele a nawet mleczka do demakijazu gdzie rano sie budze z czarnymi oczami ;/), reszta kosmetykow z tej serii tez jest ok a cena bardzoi przystepna

co do kremow- ja mialam dosc porzesuszona skore wiec kiedys uzywalam iwostinu nawilzajacego faktor 20 ale przy trzeciej kuracji przestał mnie satysfakcjonowac, uzywalam troche Lipobase ale to bardziej na noc bo jest tlusty a tez z czasem skora sie przyzwyczaja i tak w koncu trafilam na krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wilzajacy.html i jestem bardzo zadwolona, naprawde reszta wszystkich innych drogich kremow sie do niego nie umywa, swietnie nadaje sie pod makijaz, jest wydajny, koi skore i niweluje suche skorki
do tego uzywam Lirene Dermoprogram faktor 30 na dzien,

niesttey nie dysponuje duzymi funduszami zeby kupowac super drogie kosmetyki bo sama kuracja lek + derma+ dojazd do Krk troche mnie kosztuja wiec staram sie zawsze znalezc cos z sredniej polki i poki co nie narzekam
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...

Edytowane przez stoprocentserca
Czas edycji: 2009-08-27 o 07:57
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:26   #3910
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A u mnie sie zel do mycia AA help nie sprawdzil.... Mialam wrazenie ze w ogole nie zmywal mojego makijazu i w dodatku wydaje mi sie ze powodowal wyskakiwanie nowych niespodzianek. Teraz, gdy nie uzywam mocno wysuszajacych kremow do twarzy i nie biore zadnych antybiotykoe to wole myc twarz jakims antybakteryjnym zelem, ktory moze troche wysuszac a na to nakladam krem nawilzajacy. Jelsi ktos chce oczyscic skore delikatniej to polecam zele z fimry Olay. Sa naprawde dobre i lagodne. Zarowno dla cery tlustej, mieszanej czy suchej. Zalezy jaki sie wybierze. Jelsi chodzi o krem nawilzajacy to kiedys stosowalam przy antybiotykach biodermine. Fajnie nawilzal i cera ladnie wygladala.
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:38   #3911
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
A u mnie sie zel do mycia AA help nie sprawdzil.... Mialam wrazenie ze w ogole nie zmywal mojego makijazu i w dodatku wydaje mi sie ze powodowal wyskakiwanie nowych niespodzianek. Teraz, gdy nie uzywam mocno wysuszajacych kremow do twarzy i nie biore zadnych antybiotykoe to wole myc twarz jakims antybakteryjnym zelem, ktory moze troche wysuszac a na to nakladam krem nawilzajacy. Jelsi ktos chce oczyscic skore delikatniej to polecam zele z fimry Olay. Sa naprawde dobre i lagodne. Zarowno dla cery tlustej, mieszanej czy suchej. Zalezy jaki sie wybierze. Jelsi chodzi o krem nawilzajacy to kiedys stosowalam przy antybiotykach biodermine. Fajnie nawilzal i cera ladnie wygladala.
hmm ja mam ogolnie sucha skore wiec wszelkie zele antybakteryjne sie nie nadawały, nie wspomnie o Garnier 3 w 1 bo mi zrobił papier scierny z buzi a z tego AA help byłam zadwolona moze dlatego ze to krem-zel wiec bardzo delikatny, a makijaz usuwal... hmm moze dlatego ze nie mam nigdy "ciezkiego" makijazu . Zreszta i tak zawsze uzywam mleczka
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 16:12   #3912
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzieki za informacje. Ja przypierwszej kuracji smarowałam usta wazeliną, a twarz jakimś nawilżającym kremem dobranym do typu cery. Jak zeczeły się podrażnienia lekarz polecil mi krem z A-Derma : epitheliale a.h, naprawde rewelacyjny . Malutka tubeczka ale świetnie łagodził skóre. W sumie w kołko musiałam smarować usta bo jak za bardzo wyschły to przy uśmiechaniu sie czasem potrafiły pęknąć.
Teraz mam naprawdę wielki dylemat . 5 latek było tak cudownie bez tych syfów. Dzis siedziałam w pracy i buszowałam na necie , i naoglądałam sie strasznych filmów dokumentalnych o tym leku. Ponoc powoduje ciężką depresje i pare osób popełniło po nim samobójstwo. CZy wy odczówacie jakies zmiany nastrojów lub jakies dołki?? Z tego co pamiętam z mojej kuracji wszystko było ok.. ale kto wie moze przy drugiej będzie coś innego.
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 17:57   #3913
am85
Raczkowanie
 
Avatar am85
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Lecze się Aknenominem już 3 tydzień. dawka w porównaniu z Wami - mała 20mg, ale zaczynałam pierwszy tydzień 10mg, teraz do 7. 09 20 mg. A pózniej dawka znów będzie zwiększona. Lekarz powiedział, że w moim przypadku takie leczenie będzie najlepsze.(leczę trądzik od 12 lat). I muszą powiedziec, ze od 2 tygodni nie miałam ani jednej niespodzianki(odpukać!).
A propos lekarza to mój jest z Krakowa, tylko, ze teraz za chiny nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska Bardzo dobry!!!Leczy mnie od 2 miesięcy, najpierw duac i tonik robiony, później Akne i też tonik robiony. Sam zaproponował mi leczenie doustne już na pierwszej wizycie.
Stosuję:
Protex Herbal
wodę termalną Avene zamiast toniku do twarzy
A - derma Epitheliale A. H. (rewelacyjny na dzień)
Avene mleczko 40spf

Na noc:
Tonik robiony w aptece,
Avene Cicalfate(moje odkrycie roku!!!)

na usta carmex
am85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 18:57   #3914
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Dzieki za informacje. Ja przypierwszej kuracji smarowałam usta wazeliną, a twarz jakimś nawilżającym kremem dobranym do typu cery. Jak zeczeły się podrażnienia lekarz polecil mi krem z A-Derma : epitheliale a.h, naprawde rewelacyjny . Malutka tubeczka ale świetnie łagodził skóre. W sumie w kołko musiałam smarować usta bo jak za bardzo wyschły to przy uśmiechaniu sie czasem potrafiły pęknąć.
Teraz mam naprawdę wielki dylemat . 5 latek było tak cudownie bez tych syfów. Dzis siedziałam w pracy i buszowałam na necie , i naoglądałam sie strasznych filmów dokumentalnych o tym leku. Ponoc powoduje ciężką depresje i pare osób popełniło po nim samobójstwo. CZy wy odczówacie jakies zmiany nastrojów lub jakies dołki?? Z tego co pamiętam z mojej kuracji wszystko było ok.. ale kto wie moze przy drugiej będzie coś innego.
moim zdaniem te samobójstwa to naprawdę były skrajne przypadki, w dodatku w ulotce przecież jest o tym napisane.
a po 5 latach masz nawrót ? planujesz 2 kurację ?

Cytat:
Napisane przez am85 Pokaż wiadomość
Lecze się Aknenominem już 3 tydzień. dawka w porównaniu z Wami - mała 20mg, ale zaczynałam pierwszy tydzień 10mg, teraz do 7. 09 20 mg. A pózniej dawka znów będzie zwiększona. Lekarz powiedział, że w moim przypadku takie leczenie będzie najlepsze.(leczę trądzik od 12 lat). I muszą powiedziec, ze od 2 tygodni nie miałam ani jednej niespodzianki(odpukać!).
A propos lekarza to mój jest z Krakowa, tylko, ze teraz za chiny nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska Bardzo dobry!!!Leczy mnie od 2 miesięcy, najpierw duac i tonik robiony, później Akne i też tonik robiony. Sam zaproponował mi leczenie doustne już na pierwszej wizycie.
Stosuję:
Protex Herbal
wodę termalną Avene zamiast toniku do twarzy
A - derma Epitheliale A. H. (rewelacyjny na dzień)
Avene mleczko 40spf

Na noc:
Tonik robiony w aptece,
Avene Cicalfate(moje odkrycie roku!!!)

na usta carmex
a nie jest dla Ciebie ten Protex Herbal zbyt 'agresywny' ? bo na kwc czytałam że wysusza skórę i może podrażniać...
a co do kremów nawilżających których używasz... jak dla mnie za drogie ;/ i tak na kurację, dojazdy i inne sprawy dużo wydaję ;/
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 07:24   #3915
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Dzieki za informacje. Ja przypierwszej kuracji smarowałam usta wazeliną, a twarz jakimś nawilżającym kremem dobranym do typu cery. Jak zeczeły się podrażnienia lekarz polecil mi krem z A-Derma : epitheliale a.h, naprawde rewelacyjny . Malutka tubeczka ale świetnie łagodził skóre. W sumie w kołko musiałam smarować usta bo jak za bardzo wyschły to przy uśmiechaniu sie czasem potrafiły pęknąć.
Teraz mam naprawdę wielki dylemat . 5 latek było tak cudownie bez tych syfów. Dzis siedziałam w pracy i buszowałam na necie , i naoglądałam sie strasznych filmów dokumentalnych o tym leku. Ponoc powoduje ciężką depresje i pare osób popełniło po nim samobójstwo. CZy wy odczówacie jakies zmiany nastrojów lub jakies dołki?? Z tego co pamiętam z mojej kuracji wszystko było ok.. ale kto wie moze przy drugiej będzie coś innego.
Pisałam to juz n razy na roznych forach: jak popatrzysz na ulotke aspiryny to wyczytasz takie makabryczne rzeczy co moze ci sie po niej stac ze tez zaczniesz miec obawy. Wiadomo ze sa przypadki ze te rozne skutki uboczne wystepuja- w koncu skads to wiedza i napisali to w ulotce. Ale to naprawde skrajne przypadki. A czasem moze nawet nie zwiazane z samym lekiem. A ze sklad leku do "lekkich" nie nalezy to zaraz sie zaczely sensacje. Ja np mam nerwice lękowa, biore na to leki, chodze do psychologa itd, a w dodatku teraz mam naprawde powazne problemy w zyciu osobistym i nie mam mysli samobojczych ani nie chodze caly czas zaplakana ze zwiszona glowa moj lekarz mowi- przy tym leku nalezy normalnie zyc, wszystko ale z umiarem. Nie wkrecajcie sobie na sile czegos czego nie ma np ze nie mozna uprawiac sportu (biegam codziennie i czuje sie znakomicie) zero alkoholu- pije piwko raz za czas z umiarem i naprawde nic mi nie ma. Jestem na 3 kuracji i naprawde gdybym odczuwala jakies makabryczne skutki uboczne to chyba nie zdecydowalabym sie na tyle kuracji
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:55   #3916
am85
Raczkowanie
 
Avatar am85
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez monika13 Pokaż wiadomość


a nie jest dla Ciebie ten Protex Herbal zbyt 'agresywny' ? bo na kwc czytałam że wysusza skórę i może podrażniać...
a co do kremów nawilżających których używasz... jak dla mnie za drogie ;/ i tak na kurację, dojazdy i inne sprawy dużo wydaję ;/
Też się tego obawiałam, ale Protex w wydaniu Herbal jest bardzo dobry dla mojej skóry. Nie wysusza. Zaraz po umyciu twarzy nie trzeba się spieszyć z nałożeniem kremu. Na mnie - pomimo, że to mydło -ma zbawienny wpływ.I jeszcze ta cena( 1,60 PLN)+ wydajność.
Ale słusznie zauważylaś - ile ludzi, tyle opini. Mi sluzy, innemu może zaszkodzić. Przed kuracją stosowałam mydło siarkowe Barwy i to jest wysuszacz. Nie odwazyłabym się teraz stosować.
Co do kremów to jeśli popatrzyc na wydajność i jakość to one wcale nie są takie drogie. Nie, zebym tu kogos nakłaniała, ale zawsze można isć do apteki i poprosic o próbki - zarówno jedna firma jak i druga posiadają próbki po 5 ml - co przy moim codziennym stosowaniu każda starczyla na prawie 2 tygodnie. Potem zdecydowałam się na większe opakowanie.
natomiast woda termalna dobra jest takze nie tylko jako tonik/nawilzacz skóry, ale nią takze utrwalam makijaż mineralny(EDM)

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

"Ponoc powoduje ciężką depresje i pare osób popełniło po nim samobójstwo. CZy wy odczówacie jakies zmiany nastrojów lub jakies dołki??"

Gdybym nie zaczela brać Akne to bym dopiero wpadla w depresję
Nie mówię, ze mam idealny nastój, ale to raczej z powodu stresów w życiu
Biegam, chodzę po górach, a jedyny skutek uboczny do teraz to wysychające usta i OKROPNY łupież!!A nigdy nie miałam z tym problemów.I już zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić.
am85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 12:27   #3917
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

am85 dzięki za odpowiedź
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 20:08   #3918
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzień 4, dzisiejsza dawka 40mg, na twarzy wysuszenia zero, usta tak samo. Za to okrooopnie zaczeły swedziec mnie wewnetrzne czesci dłoni. Czy dłonie którejś z was tak reagowały, czy to może reakcja uczuleniowa? I czym to próbować wybić?
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 08:40   #3919
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Dzień 4, dzisiejsza dawka 40mg, na twarzy wysuszenia zero, usta tak samo. Za to okrooopnie zaczeły swedziec mnie wewnetrzne czesci dłoni. Czy dłonie którejś z was tak reagowały, czy to może reakcja uczuleniowa? I czym to próbować wybić?
mój dzień także 4 ale ja mam dawkę 20mg o.O tyle że biorę dwa razy dziennie...
skutków też żadnych nie zauważam tylko nowe syfy wyskakują ;( a początek roku się zbliża ;(
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 16:27   #3920
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny a bierzecie jakieś tabletki anty? Nie wiem czy dodatkowo obciążać sobie wątrobę tym Cyprestem.
Od 7 września zaczynam swoją kurację Acnenorminem. Mam łykać 20mg rano i 10 wieczorem czyli łącznie 30mg na dobę.
Jeszcze tylko tydzień, oby szybko zleciał
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 16:34   #3921
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam, ja juz jestem rok po kuracji i jestem zadowolona stosowalam aknenormin 5 miesiecy. i to byly najgorsze miesiace w moim zyciu, najgorsze jest to ze dermatolog nawet nie uprzedzil mnie ze po zastosowaniu pojawi sie wysyp krostek! a ja mialam wesele... nie musze mowic ze wygladalam straszenie...

na dzien stosowalam Skinoren a na wieczor Differin, chociaz nie wiem czy Differin nie zaczelam dopiero po skonczeniu kuracji, mozliwe. skora strasznie sie luszczyla i pekaly usta. ale z makijauy nie rezygnowalam, bo bez w zyciu bym sie nie pokazala :| tak strasznie wygladalam...

ale teraz jest oki poprawa byla chyba w 3 miesiacu stosowania. teraz zero krostek, w ogole rzadnych ropniakow, a jesli jakas malenka krosteczka sie pojawi to smaruje taka robiona biala pasta cynkowa i znikaja pozostaly mi jedynie przebarwienia na jednym policzku. ale sa coraz mniej widoczne. teraz stosuje nadal skinoren ( i nie wiem kiedy go skoncze wreszcie brac i stosowac normalne kremy ;/) i na przebarwienia na noc retin-A. aha a jak skonczylam wreszcie brac Akne to bralam Betakaroten....i tu moj derm chyba przedobrzyl bo w kwietniu br dziasla mi spulchy, sa przerosniete i lekarz stwierdzil ze to nadmiar wit A! na szczescie dziasla juz wracaja powoli do siebie...pooowoli po paru miesiaach :/...

3mjacie sie i badzcie wytrwale bo sie oplaca *
Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 08:29   #3922
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Monica13 moja dawka to 30mg na dobe, ale biore jednego dnia 40, drugiego 20 z tego względu, że wychodzi taniej U mnie też wysyp, wydaje mi sie, że już isotretoinowy. Ja do edukacji wracam w październiku, ale we wrzesniu mam do odbebnienia na uczelni jedna rzecz, więc też bede musiała sie pokazac
Lena4 biore tabletki Diane35. Pytałam czy nie bd za "mocne" przy Aknenorminie, ale dermatolog doszedł do wniosku, że to nie powinno przeszkadzać. A co do tego, czy nie wiesz czy obciążać dodakowo organizm, to kiedy ja spytałam czy mogę nie brać tabletek to mnie babeczka wyśmiała Musiałam brać tabletki 2 miesiące przed kuracją, przy wypisywaniu pierwszej recepty zrobić test i oczywiście bd brać je przez całą kuracje i miesiąc/dwa po.
Co do Aknenorminowych skutków ubocznych<o ile można o nich mowić w niecały tydzień po rozpoczęciu kuracji>to usta w porządku<chyba dlatego, że nie pozwalam im wyschnąć>. Ciało "schnie". Myślałam, że twarzy oprócz wysypu nie dotyczy nic dopóki wczoraj nie próbowałam nałożyć podkładu <nawilżającego!> bez filtra czy kremu <późno było>. Uśmiechnęłam się kiedy zobaczyłam, że delikatnie sie łuszczy.
Niuuula mam nadzieje, że za rok powiem to samo co Ty
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 10:32   #3923
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Monika13 narazie jestem na antybiotyku , summamed , jesli to nie da efektow to odczekam miesiac i bede jechac chyba do torunia. W koszalinie nikt nie chce mi tego przepisac. Pytam o te depresje bo myślałam ze lekarze moze przez to maja taki dystant do leku.
Najchętniej juz bym sie poddała leczeniu. Pamiętam po mojej pierwszej kuracji jaka skóra była super , juz po 2 tygodniach mi nic nie wyłaziło. Skórka była taka gładziutka ze nie trzeba było żadnego podkładu stosować.
A z ubocznych to tylko były suche ustka... a aaaa i pamiętam jak chodziłam na siłownie i się mocno pociłam to na plecach i brzuchu skóra tak jak by się zrobiła grubsza i pot nie mogł sie wydostac, tworzyły sie takie swędzące mikro pęcherzyki, ale to szybko znikneło.
Jestem ciekawa skąd nawrót. Caly czas od końca kuracji byłam na antykoncepcji i niedawno odstawiłam. Może to od tego...

Do tych co miały nawroty po roa: po jakim czasie wam sie to stały i z czym to wiążecie ?

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
Pisałam to juz n razy na roznych forach: jak popatrzysz na ulotke aspiryny to wyczytasz takie makabryczne rzeczy co moze ci sie po niej stac ze tez zaczniesz miec obawy. Wiadomo ze sa przypadki ze te rozne skutki uboczne wystepuja- w koncu skads to wiedza i napisali to w ulotce. Ale to naprawde skrajne przypadki. A czasem moze nawet nie zwiazane z samym lekiem. A ze sklad leku do "lekkich" nie nalezy to zaraz sie zaczely sensacje. Ja np mam nerwice lękowa, biore na to leki, chodze do psychologa itd, a w dodatku teraz mam naprawde powazne problemy w zyciu osobistym i nie mam mysli samobojczych ani nie chodze caly czas zaplakana ze zwiszona glowa moj lekarz mowi- przy tym leku nalezy normalnie zyc, wszystko ale z umiarem. Nie wkrecajcie sobie na sile czegos czego nie ma np ze nie mozna uprawiac sportu (biegam codziennie i czuje sie znakomicie) zero alkoholu- pije piwko raz za czas z umiarem i naprawde nic mi nie ma. Jestem na 3 kuracji i naprawde gdybym odczuwala jakies makabryczne skutki uboczne to chyba nie zdecydowalabym sie na tyle kuracji
Jestes na 3 kuracji , a z jakiego powodu ? Mialas nawroty za każdym razem ? Jeśli tak to po jakim czasie? Mi ten lekarz zagramaniczny powiedział że trądziku nie da wyleczyć, ze to sprawa genetyczna i pewnie po jakimś czasie mi wróci. Wiec wszystko sie zgadza. ;]
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 11:33   #3924
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mi w sumie tez od wczoraj się skóra łuszczy,. szczególnie nos :/

i planuję kupić nowy żel do mycia twarzy bo ten którego obecnie używam zawiera wit A, a jak wyczytała dodatkowa wit A zwiększa ryzyko skutków ubocznych. :/
co polecacie ? coś do skóry wrażliwej, suchej ? czy może nadal do tłustej i trądzikowej ?
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:04   #3925
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A próbowaliście uzywac kremu biodermine na luszczenie skory?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:08   #3926
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
A próbowaliście uzywac kremu biodermine na luszczenie skory?
to propozycja czy pytanie ? ja nie uzywałam.
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:22   #3927
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez monika13 Pokaż wiadomość
to propozycja czy pytanie ? ja nie uzywałam.
Propozycja Ja uzywalam przy leczeniu antybiotykami i super pomagal. Zero jakiegokolwiek blyszczenia, wchlanial sie do idealnego matu, no i poza tym tak nawilzal, ze wszelkie luszczace sie placki znikaly. Tylko ze o ile dobrze pamietam jak sie go zmylo, to luszczenie nadal bylo...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:27   #3928
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Propozycja Ja uzywalam przy leczeniu antybiotykami i super pomagal. Zero jakiegokolwiek blyszczenia, wchlanial sie do idealnego matu, no i poza tym tak nawilzal, ze wszelkie luszczace sie placki znikaly. Tylko ze o ile dobrze pamietam jak sie go zmylo, to luszczenie nadal bylo...
aha popatrzę na kwc i może kupię
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:45   #3929
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

lowers na pewno bedziesz zadowolona z rezultatow

a najbardziej co mi sie podobalo w braniu akne to to ze wlosy nie przetluszczaly sie! nawet po 3 dniach nie byly tluste. jak dla mnie byla to super sprawa bo mam wlosy przetluszczajace sie
Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:26   #3930
am85
Raczkowanie
 
Avatar am85
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tez stosuję tabletki Diane 35, tyle, ze biorę je od lutego i lekarz powiedział dość. Jestem właśnie w trakcie ostatniego opakowania.
Też musiałam przed przepisaniem recepty zrobić test ciążowy z krwi.

Na początku kuracji Akne pobolewła mnie wątroba, ale dermatog zalecił mi zakup jakiegokolwiek leku osłonowego na wątrobę, więc łykam co drugi dzień verdin i jest lepiej.

na całej kuracji cierpi tylko mój portfel i usta. Niestety pomimo stosowania duzej ilości balsmamów i sztyftów pieką mnie niemiłosiernie.
am85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.