Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 19:40   #5071
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

aaa no - To Encortonu tez nie mozna popijac wódka i dziekuje za komplement : F
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 19:57   #5072
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki aktogimka, chyba rzeczywiście zakupię sobie tę maść

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
EdzikK
oo stara, z tym olejem to przesadzasz
zdrowiej by było jakieś Omega3 łykać, cholesterol obniża przy okazji
Wiem pomysł jest szałowy. Ale ja właśnie taki sposób sobie obmyśliłam, bo ja na ogół jak nie jestem w domu, tylko zdana na siebie w akademiku to mam dietę naprawdę ubogę w tłuszcze... no chyba, że najdzie mnie chcica na frytki, ale no nie da sie ich jeść co dzień, poza tym nie używam masła, itp. No i w obawie, żeby mi sie wchłonął lek, bo to jednak kupa kasy, opracowałam taką technologię xD A jeśli chodzi o cholesterol to mam go bliżej dolnej granicy normy, no i te trójglicerydy mam sporo poniżej normy..., więc ta oliwa z oliwek niby nie powinien mi zaszkodzić. Ale zobaczymy po badaniach.
Ale dzieki Silewna
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 20:28   #5073
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Edzik, a znasz jeszcze inne produkty poza frytkami i oliwa majace tluszcze ? ; p
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 20:58   #5074
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Znam i uprzedzam Twoje pytanie- gotować umiem i lubię Tylko czasu nie mam. Mam zajęcia od 7 do 21 i jeszcze fakultety w 3 różnych szpitalach. Jak wracam do domu, to jedyne o czym marzę to podusia. Czasem sobie stworzę jakąś paelle, jak mam parcie na gotowanie o 23 , ale to nie jest za często. Głównie żyję na sałatkach xD Niezdrowo, ale musialabym wcale nie spać, biorąc pod uwagę fakt, że uczyć się też muszę.
No i mamy offtop. Mod nas zastrzeli.
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:05   #5075
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

powodzenia
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."


Edytowane przez Kamma1507
Czas edycji: 2010-02-20 o 23:05
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:10   #5076
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kamma1507 chyba Cię kojarzę z tego wątku i życzę Ci szczerze, żeby to była ostatnia kuracja
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 21:12   #5077
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

EdzikK - to dowaliłaś z tą oliwą Ale powiem Ci, że kilka dni temu sama wypiłam łyżkę oliwy do kolacji, bo nie miałam akurat nic z tłuszczem w jedzeniu. A dzisiaj oliwę dolałam do serka (bo jednak smak jej pitej z łyżeczki nie do końca mi odpowiada;p). Z cholesterolem też nie mam problemów, więc oliwa nie powinna mi zaszkodzić, aczkolwiek nie wiem jak działa na moją wątrobę, bo z nią już problemy mam. Ale wciąż szukam czegoś zdrowego czym będę mogła zatłuszczać mój Izotek Bo jednak pestki czy orzechy to mi się wydaje za mało tłuszczu (btw nie mam ich teraz w domu, bo jestem w rodzinnym domu a nie w akademiku, a moja mama takich rzeczy nie kupuje, a ja oczywiście zapominam ;p). W akademiku zostawiłam też oliwki, które ostatnio namiętnie jadłam, a one chyba też coś tłuszczu mają?

Kamma - trzymam kciuki, żeby już teraz było bez nawrotów
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 22:28   #5078
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

chyba czas zamknąć ten wątek prawda?

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Zapraszam do kolejnej części

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17334313
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 00:14   #5079
terefere48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam, niedługo zaczynam kurację Izotekiem i w ulotce wyczytałem, że nie można łączyć go z alkoholem. Czy macie jakieś doświadczenia, co się dzieje podczas przyjmowaniu leku po połączeniu z napojami wyskokowymi?
terefere48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 09:43   #5080
merlin93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam.. mnie też własnie ineteresuje picie alko podczas brania izo.. ;/ i jeszcze jedno.. powiedzcie po jakim czasie widac jakiekolwiek nawet najmniejsze efekty?

Edytowane przez merlin93
Czas edycji: 2010-02-21 o 09:47
merlin93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 09:50   #5081
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez merlin93 Pokaż wiadomość
Witam.. mnie też własnie ineteresuje picie alko podczas barania izo.. ;/ i jeszcze jedno.. powiedzcie po jakim czasie widac jakiekolwiek nawet najmniejsze efekty?
Najmniejszy efekt widziałam już w pierwszym tygodniu - buzia była (nadal jest ) matowa cały dzień, do tego suche usta

Alko? Przyznam się, że w czasie kuracji zdarzyło mi się wypić coś 2 razy, w niewielkich ilościach, bo rozchodzi się tu o lampkę szampana czy dwie lampki wina. Więcej nie chciałam Po tej dawce alko nic widocznego mi się nie stało. Derma ostatnio sprawdza mi tylko cholesterol i trójglicerydy, gdybysmy badały ASPAT i ALAT, to pewnie nic bym nie piła. Wiem, głupie podejście, no aleee...

Jeśli zależy Ci na efektach kuracji i na własnym zdrowiu, to rezygnacja z dotychczasowych ilości alko nie powinna być problemem
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 11:14   #5082
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja piję sporadycznie.W czasie kuracji ze 2 razy wypiłam więcej.Czasami umawiam się ze znajmomymi na piwko i wypicie 1 piwa od czasu do czasu nie wpłynęło na moje leczenie.Z częstego i obfitego picia nie musiałam rezygnować bo nigdy tego nie robiłam,poza tym czy podczas brania izo czy nie,wiadomo,że alkohol szkodzi cerze.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez merlin93 Pokaż wiadomość
Witam.. mnie też własnie ineteresuje picie alko podczas brania izo.. ;/ i jeszcze jedno.. powiedzcie po jakim czasie widac jakiekolwiek nawet najmniejsze efekty?
To zależy od stanu Twojej buzi,od tego jak zadziała na Ciebie lek,od wielu wielu czynników.U mnei poprawa nastąpiła po miesiącu.Pryszcze zaczęły się dopiero goić,a nowe przestały wychodzić(czasami wyjdzie jakiś mały,nieproblemowy) i tak jest do dziś.A izo zaczęłam brać 2giego września.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 11:16   #5083
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Ale wciąż szukam czegoś zdrowego czym będę mogła zatłuszczać mój Izotek Bo jednak pestki czy orzechy to mi się wydaje za mało tłuszczu (btw nie mam ich teraz w domu, bo jestem w rodzinnym domu a nie w akademiku, a moja mama takich rzeczy nie kupuje, a ja oczywiście zapominam ;p)
"Aby dostarczyc sobie dzienna dawke niezbednych olejow trzeba np zjesc:
- 1 orzech brazylijski (przy okazji dostrczy Ci selenu)
- 7 orzechow wloskich
- lyzke zmielonego siemienia lnianego (ja miele na swiezo w mlynku do kawy, trzymam w torebce z aluminiowej folii w lodowce, dodaje do jogurtu, salatek, siemie zmielone szybko jelczeje, dlatego trzeba je mielic w lamych ilosciach i szybko zjadac)
- 1g oleju rybiego najlepiej z dodatkiem witaminy E" *

zaspokaja to dzienne zapotrzebowanie - na każdy z kwasów Omega - zauważ jak niewiele jest w tym orzechów


wykaz zawartości poszczególnych kwasów tłuszczowych
omega-3: tłuste ryby, olej rzepakowy i lniany, soja, orzechy włoskie, tran
omega-6: pestki słonecznika, dyni, orzechy, olej z wiesiołka, ogórecznika, kukurydzy, słonecznika, soi, czarna porzeczka
omega-9: oliwa z oliwek, awokado, ziarno sezamu, pestki słonecznika

to tak kilka przykładów

dla tych, którzy nie moga dbać o prawidłowe odzywianie najlepszym sposobem jest łykanie z tabletką izoteku tabletek z ogórecznikiem albo wiesiołkiem albo olejem rybim (np tabsy NaturKaps - Omega3 ok 12zł za 60tabs) polecam każdemu

krótko o działaniu dwóch najpopularniejszych:
"Olej z ogórecznika lekarskiego: zalecany do pielęgnacji cer suchych i odwodnionych, także łuszczących się i wrażliwych. Jeśli chodzi o wpływna organizm to olej ten ma działanie uspokajajace,dlatego stosuje sie go wpomagająco w leczeniu nerwic, zaburzen emocjonalnych; dziala detoksykujaco na caly organizm (jest moczopędny); łągodzi objawy menopauzy.

Olej z wiesiołka: ten ma baardzo szerokie zastosowaniew kosmetyce i medycynie. Pomaga m.in. przy leczeniu trądziku, łuszczycy, alergii, nadcisnieniu tetniczym, miażdżycy, chorobach ukłądu krążenia, wspomagajaco przy leczeniu stwardnienia rozsianego, artretyzmu."*

"Oleje wplywaja takze na samopoczucie, na stany przygnebienia, depresje, czesto ich brak objawia sie w ten sposob.
Aby kwasy omega-3 dobrze dzialaly trzeba uwazac, by w diecie nie dostarczac zbyt duzej ilosci tluszczow nasyconych czyli miesa, nabialu oraz kwasow omega-6 czyli z olejow roslinnych uzywac glownie oliwy z oliwek zas unikac oleju slonecznikowego, rzepakowego i ukrytych olejow w gotowych pozywieniu."*

wpływ Omega3 na nasze zdrowie

kto ciekawy, polecam poczytać i sie dowiedzieć coś na temat zdrowego/prawidłowego odzywiania
Omega3, Omega6 jest niezwykle pomocnymi składnikami diety w czasie brania Izoteku!


snafu
zgłoś moderatorom niech zamkną temat
podaj w PW linka do nowoutworzonego
wtedy będziemy pisać w Twoim temacie
a ten się odsubskrybuje
tylko w tytule tego nowego wyedytuj ISOTREX - bo to żel i nie stosuje sie go doustnie


* cytaty pochodzą głownie ze starego forum BiochemiiUrody

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-21 o 11:19
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 11:48   #5084
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Silwena poleca zapijanie akne wódką - nie sluchajcie jej, bo tak nie mozna robic

Najsmieszniejsze jest to, ze lekarze przypisujacy dany lek, nie maja pojecia o jego dawkowaniu, czasu brania i łaczeniu go z innymi lekami.

Na pytanie, czy moglbym brac dawke 60mg dziennie, odpowiedziala mi, ŻE w zadnym wypadku, bo gruczoly lojowe calkiem mi zanikna i do konca zycia skóra bedzie spadać płatami z wysuszenia


edit: z tym gojeniem sie co racja to racja, ostatnio cos wyskoczylo, to qrna po lekkiej operacji nad tym : D , teraz sie zapaprało i dlugo schodzi.
Ja biorę teraz dawkę 60mg dziennie Skóra nie łuszczy się nawet!
A Silwena daje same dobre rady


---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
"Aby dostarczyc sobie dzienna dawke niezbednych olejow trzeba np zjesc:
- 1 orzech brazylijski (przy okazji dostrczy Ci selenu)
- 7 orzechow wloskich
- lyzke zmielonego siemienia lnianego (ja miele na swiezo w mlynku do kawy, trzymam w torebce z aluminiowej folii w lodowce, dodaje do jogurtu, salatek, siemie zmielone szybko jelczeje, dlatego trzeba je mielic w lamych ilosciach i szybko zjadac)
- 1g oleju rybiego najlepiej z dodatkiem witaminy E" *

zaspokaja to dzienne zapotrzebowanie - na każdy z kwasów Omega - zauważ jak niewiele jest w tym orzechów


wykaz zawartości poszczególnych kwasów tłuszczowych
omega-3: tłuste ryby, olej rzepakowy i lniany, soja, orzechy włoskie, tran
omega-6: pestki słonecznika, dyni, orzechy, olej z wiesiołka, ogórecznika, kukurydzy, słonecznika, soi, czarna porzeczka
omega-9: oliwa z oliwek, awokado, ziarno sezamu, pestki słonecznika

to tak kilka przykładów

dla tych, którzy nie moga dbać o prawidłowe odzywianie najlepszym sposobem jest łykanie z tabletką izoteku tabletek z ogórecznikiem albo wiesiołkiem albo olejem rybim (np tabsy NaturKaps - Omega3 ok 12zł za 60tabs) polecam każdemu

krótko o działaniu dwóch najpopularniejszych:
"Olej z ogórecznika lekarskiego: zalecany do pielęgnacji cer suchych i odwodnionych, także łuszczących się i wrażliwych. Jeśli chodzi o wpływna organizm to olej ten ma działanie uspokajajace,dlatego stosuje sie go wpomagająco w leczeniu nerwic, zaburzen emocjonalnych; dziala detoksykujaco na caly organizm (jest moczopędny); łągodzi objawy menopauzy.

Olej z wiesiołka: ten ma baardzo szerokie zastosowaniew kosmetyce i medycynie. Pomaga m.in. przy leczeniu trądziku, łuszczycy, alergii, nadcisnieniu tetniczym, miażdżycy, chorobach ukłądu krążenia, wspomagajaco przy leczeniu stwardnienia rozsianego, artretyzmu."*

"Oleje wplywaja takze na samopoczucie, na stany przygnebienia, depresje, czesto ich brak objawia sie w ten sposob.
Aby kwasy omega-3 dobrze dzialaly trzeba uwazac, by w diecie nie dostarczac zbyt duzej ilosci tluszczow nasyconych czyli miesa, nabialu oraz kwasow omega-6 czyli z olejow roslinnych uzywac glownie oliwy z oliwek zas unikac oleju slonecznikowego, rzepakowego i ukrytych olejow w gotowych pozywieniu."*

wpływ Omega3 na nasze zdrowie

kto ciekawy, polecam poczytać i sie dowiedzieć coś na temat zdrowego/prawidłowego odzywiania
Omega3, Omega6 jest niezwykle pomocnymi składnikami diety w czasie brania Izoteku!



* cytaty pochodzą głownie ze starego forum BiochemiiUrody
Yhh to ja chyba spożywam za mało tłuszczy..połykam izo np.po zjedzeniu jogobelli 500g.Czy w tym izo rozpuści się?
Dzisiaj kupię olej z ogórecznika.Mogę te kapsułki z olejem połknąć w czasie jedzenia a potem na koniec izotek,żeby miał w czym się rozpuścić?
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2010-02-21 o 11:50
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 12:01   #5085
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Dzięki aktogimka, chyba rzeczywiście zakupię sobie tę maść



Wiem pomysł jest szałowy. Ale ja właśnie taki sposób sobie obmyśliłam, bo ja na ogół jak nie jestem w domu, tylko zdana na siebie w akademiku to mam dietę naprawdę ubogę w tłuszcze... no chyba, że najdzie mnie chcica na frytki, ale no nie da sie ich jeść co dzień, poza tym nie używam masła, itp. No i w obawie, żeby mi sie wchłonął lek, bo to jednak kupa kasy, opracowałam taką technologię xD A jeśli chodzi o cholesterol to mam go bliżej dolnej granicy normy, no i te trójglicerydy mam sporo poniżej normy..., więc ta oliwa z oliwek niby nie powinien mi zaszkodzić. Ale zobaczymy po badaniach.
Ale dzieki Silewna
Co do łykania kwasów w tabletkach. Zgoda co do tego, że kwasy obniżają stężenie. Niemniej jednak znalazłam na jednym forum taką dyskusję - konkluzja jest taka, że zawartość kwasów w tych pastylkach jest naprawdę niska w porównaniu do zjedzenia kawałka zwykłego śledzia lub łososia (kilkunastokrotnie większa zawartość a do tego lepsze wchłanianie niż z tabletek). Nie warto inwestować w te tabletki, to jest kwestia kilkudziesięciu pln miesięcznie, rocznie to już naprawdę spora kasa!
a
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 12:10   #5086
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Yhh to ja chyba spożywam za mało tłuszczy..połykam izo np.po zjedzeniu jogobelli 500g.Czy w tym izo rozpuści się?
Dzisiaj kupię olej z ogórecznika.Mogę te kapsułki z olejem połknąć w czasie jedzenia a potem na koniec izotek,żeby miał w czym się rozpuścić?
chyba tak tez można, ja wole jednak brac izo w czasie posiłku, czyli jem co chce (w jogurtach tez jest troche tłuszczu, ja np lubie serki homo )
później biorę izo i połykam go wraz z tabsami z ogórecznikiem popijam woda i voila
wydaje mi się to odpowiednie
co do tabs Omega3, wiecie, ze jak się nie spożywa ryb (jak nie macie ich w jadłospisie) to wystarczy brać tabsy z olejem rybim? jest to niekiedy zdrowsze niż zjedzenie ryby (ze względu na to, że ryby obecnie nie odzywiaja sie tym co pierwotnie, tylko karmione sa sztucznie - np pange karmią paszami i nastrzykują je hormonami wyselekcjowanymi z moczu kobiet w ciąży - MNIAAAM)

Mnie tabsy z olejami wyleczyły z alergii, a obecnie z wysypek przy izoteku (miałam dwa rodzaje), z tym, że ja ogólnie spozywam dużo ryb, pestek, zdrowych olei, itd itp

ale nikogo nie namawiam, zalezy mi tylko na swoim zdrowiu
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:08   #5087
merlin93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ale wiecie co dziewczyny nie chodzi mi o wypicie jednego piwka czy lampki szampana.. bo ja jestem ogolnie niepijąca ale czasem jak ide na jakas impreze to zdarzy sie ze wracam pijana..;/ tak pije po piwku i czuje ze chce juz zbastowac ale jest za pozno..hehe chodzi mi własnie o cos takiego.. czy w czasie brania tych lakow zdarzało wam sie cos takiego?
merlin93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:38   #5088
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

merlin93 sam alkohol, wydaje mi się, nie ma większego wpływu na kurację. Czasami słyszałam o jakimś wysypie, ale też nie możemy potwierdzić czy chodzi o skutek picia dużej ilości alko czy o samo działanie leku. Lek może ale nie musi powodować wysypów, każdy ma inaczej Alkohol nie jest wskazany w takich ilościach jak opisujesz ze względu na to, że negatywnie wpływa na wątrobę która i tak jest mega obciążana przez lek. Więc your choice, czy chcesz sobie w nia ingerować jeszcze bardziej : )

A ja mam inne pytanie. Dermatolodzy do których chodzicie to raczej kobiety, czy mężczyźni? Mój pierwszy dermatolog był facetem i nie wspominam go dobrze. Teraz leczyłam się długo u kobiety i jak stwierdziła, że powinnam być leczona akne-zmieniła gabinet na prywatny. Biorąc pod uwagę koszty leku i jeszcze płacenie za wizytę co miesiąc, muszę iść do kogoś innego. Na jej miejsce w przychodni dali właśnie faceta. W ten piątek mam iść już z wynikami na samo przepisanie retinoidów. Z drugiej strony wydaje mi się, że kobieta zawsze lepiej doradzi też kosmetyki nawilżające itd. Z kolejnej strony Wy tutaj dobrze radzicie. Iść do Niego? Jestem kurde uprzedzona.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:49   #5089
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
merlin93 sam alkohol, wydaje mi się, nie ma większego wpływu na kurację. Czasami słyszałam o jakimś wysypie, ale też nie możemy potwierdzić czy chodzi o skutek picia dużej ilości alko czy o samo działanie leku. Lek może ale nie musi powodować wysypów, każdy ma inaczej Alkohol nie jest wskazany w takich ilościach jak opisujesz ze względu na to, że negatywnie wpływa na wątrobę która i tak jest mega obciążana przez lek. Więc your choice, czy chcesz sobie w nia ingerować jeszcze bardziej : )

A ja mam inne pytanie. Dermatolodzy do których chodzicie to raczej kobiety, czy mężczyźni? Mój pierwszy dermatolog był facetem i nie wspominam go dobrze. Teraz leczyłam się długo u kobiety i jak stwierdziła, że powinnam być leczona akne-zmieniła gabinet na prywatny. Biorąc pod uwagę koszty leku i jeszcze płacenie za wizytę co miesiąc, muszę iść do kogoś innego. Na jej miejsce w przychodni dali właśnie faceta. W ten piątek mam iść już z wynikami na samo przepisanie retinoidów. Z drugiej strony wydaje mi się, że kobieta zawsze lepiej doradzi też kosmetyki nawilżające itd. Z kolejnej strony Wy tutaj dobrze radzicie. Iść do Niego? Jestem kurde uprzedzona.
Jak dla mnie jeśli ktoś jest dobrym specjalistą nie ma znaczenia czy jest babką czy facetem,więc nie uprzedzałabym się.Moi inni lekarze(np.endokrynolog,g inekolog,psychiatra)są mężczyznami i bardzo ich sobie chwalę
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 19:30   #5090
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Watek zamykam i zapraszam do II czesci
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 09:29   #5091
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Przeczytałam prawie cały wątek i jeśli dobrze zrozumiałam to nawilżać można tylko natłuszczać nie wolno , tak ?? bo ja od początku kuracji używam serii Ziaja Nuno i tam jest nawilżający tonik i nawilżający krem i tak sie zastanawiam..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 09:50   #5092
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wątek ten już ma II część. Zapraszam do dyskusji do linku nieco wyżej nad tobą. Bo tutaj może już nikt nie odpowiedzieć
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.