nierzetelne posty :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-30, 14:34   #1
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126

nierzetelne posty :-(


Witam,

Od dwoch dni przegladam watki na temat kwasow na wizazu. Na szczescie jednak siegnelam na poczatek do artykulu Basi na tematu kwasow w ogole. Okazalo sie nastepnie, ze w niektorych postach na temat kwasow sa przekrecone informacje. Przeczytalam np., iz dla cer naczynkowych wskazane najbardziej sa kwasy AHA i gdyby nie artykul Basi, taka informacja bym sie kierowala przy wyborze nastepnego kremu. Basia wyraznie natomiast pisze, iz jest dokladnie odwrotnie :-(
Stad moja prosba - z jednej strony o uwazne dzielenie sie wlasna wiedza - tylko wowczas kiedy zostala sprawdzona, natomiast z drugiej o sprawdzanie tego co mozna przeczytac w postach, np. w artykulach, ktora sa na wizazu.

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:45   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: nierzetelne posty :-(

Każdy z nas jest tylko człowiekiem, a ludzie popełniają błędy Sądzę, że nikt umyslnie nie napisał, że przy cerze naczynkowej można bez obawy stosować kwasy AHA. Na pewno osoba ta pomyliła poprostu rodzaj kwasów AHA z BHA (w końcu nazwy różnią się tylko jedna literką) i nikt tego nie zauważył i nie zwrócił jej uwagi.

Oprócz tego sądzę, że nikt ślepo nie stosuje się do rad udzielanych na wizażu. Tzn. Ja przynajmniej czytam jesczcze inne posty na interesujący mnie temat i gdybym przeczytała powyzszą informację na temat kwasów AHA na pewno poczytałabym sobie o nich jeszcze z innych źródeł, a w razie wątpliwości męczyłabym wizazanki pytaniami na ten temat

Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 23:02   #3
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: nierzetelne posty :-(

Oczywiście, że jest wiele nierzetelnych postów na wizażu. Można poczytać o "zdrowym" opalaniu w solarium, o osobach, które stosują glyco a bez filtrów itd.itp. Wiele głupot można równie dobrze usłyszeć w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 23:47   #4
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: nierzetelne posty :-(

Adria na pewno nikt z premedytacją nie popełnil takiego błędu. Zresztą sądzę, że inne wizażanki na pewno zaraz go poprawiły: sprostowały w swoich postach. Zresztą to jest tak podstawowa informacja, że myślę, że nikt nie wziął jej sobie do serca, a zrzucił na literówkę. Poza tym, zawsze - nawet w postach, a zwłaszcza, kiedy piszemy do osoby, która zaczyna swoją przygodę z danym kosmetykiem - odsyłamy ją do konkretnych artykulów.
Swoją drogą,na naszym nowym forum staramy się, by ważne i niezbędne artykuły, tj. linki do nich, były widoczne. Stąd przyklejenie ich na górze.
Natomiast chciałam napisać w imieniu swoim i Alchemiczki, że postaramy się, aby nie bylo "nierzetelnych" postów, staramy się czuwać. I nie tylko my, ale całe nasze kochane grono biochemiczek
A że wcześniej w wątku o kwasach zdarzyły się jakieś wpadki merytoryczne? No coż, wtedy to był wątek na innym forum My wszystkie teraz się staramy bardziej dbać, bo wiadomo, że to ciężkie forum.

Poza tym, jakbyś zauważyła jakieś nieprawidłowości, to bardzo bym Cię prosiła o wysłanie PW do mnie, czy do Alchemiczki - wtedy coś z tym zrobimy.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 05:50   #5
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: nierzetelne posty :-(

Moim zdaniem, w razie pojawienia się błędu (często jest to zwykła literówka) należy go poprawić, a nie tworzyć na ten temat osobny wątek.

Nikt chyba nie podejmuje decyzji np. o rozpoczęciu stosowania kwasów na podstawie jednego posta.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:38   #6
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: nierzetelne posty :-(

*/*

Dziekuje za uspokojenie. Ciesze sie, ze wierzycie, iz dziewczeta, ktore czytaja najprzerozniejsze porady na wizazu weryfikuja je w innych zrodlach. Ja zalozylam ten watek po to, by te, ktore tego jeszcze nie robia, zaczely robic, poniewaz mam watpliwosci, czy Wasz optymizm jest w pelni uzasadniony

Nie chcialam tez nikogo urazic, zatem jesli ktokolwiek poczul sie dotkniety osobiscie moim listem to przepraszam.

I na koniec nie moge sie zgodzic z chocolatka - watek jest glownie po to jak napisalam powyzej, by przypomniec o zasadzie 'errare humanum est' - a co za tym idzie, by zanim sie na cos ktokolwiek zdecyduje sprawdzil porade przynajmniej w dwoch zrodlach. Chyba lepiej dmuchac na zimne.

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:17   #7
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: nierzetelne posty :-(

Wszystko jest w porządku, ja się nie poczułam urażona, tym bardziej, że nadarzyła się okazja, żebym mogła zapewnć w imieniu swoim i Alchemiczki, że staramy sie weryfikować prawdziwość informacji. A literówki - to inna sprawa
Pozdrawiam
Chocuś, Ciebie też
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 16:58   #8
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: nierzetelne posty :-(

Cytat:
Napisane przez adria21
*/*

Dziekuje za uspokojenie. Ciesze sie, ze wierzycie, iz dziewczeta, ktore czytaja najprzerozniejsze porady na wizazu weryfikuja je w innych zrodlach. Ja zalozylam ten watek po to, by te, ktore tego jeszcze nie robia, zaczely robic, poniewaz mam watpliwosci, czy Wasz optymizm jest w pelni uzasadniony

Nie chcialam tez nikogo urazic, zatem jesli ktokolwiek poczul sie dotkniety osobiscie moim listem to przepraszam.

I na koniec nie moge sie zgodzic z chocolatka - watek jest glownie po to jak napisalam powyzej, by przypomniec o zasadzie 'errare humanum est' - a co za tym idzie, by zanim sie na cos ktokolwiek zdecyduje sprawdzil porade przynajmniej w dwoch zrodlach. Chyba lepiej dmuchac na zimne.

Pozdrawiam
Ja nadal nie widzę sensu założenia przez Panią tego wątku. Dla mnie EOT.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.