PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 19:31   #1
Anulka552255
Raczkowanie
 
Avatar Anulka552255
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Exclamation

PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa


Witajcie.
Piszę i zwracam się jednocześnie do Was z ogromną prośbą. Mianowicie chodzi o szkołę policealną (studium) kosmetyczną w Warszawie.
Podczas poszukiwań tej odpowiedniej przezukałam sporo stron internetowych i for ale niestety aby znaleźć opinię o jakiejś placówce? Baaardzo ciężko....

Zdecydowałam się aby złożyć papiery do Policealnej Szkoły Kosmetyki Pielęgnacji Zdrowia i Urody na Podwalu. W sumie uznałam to za jedyną słuszną opcję, aby się czegoś nauczyć i wyjść po jej ukończeniu z dobrym przygotowaniem do zawodu. Wiadomo kursy i szkolenia zrobi się również. Ale od czegoś trzeba zacząć. Dzwoniłam do pani z sekretariatu i zachęcała mnie do odwiedzenia któregoś dnia. Specjalnie jechałam do Warszawy z papierami, niestety dowiedziałam się, iż minister wydał rozporządzenie i Studium zmienia się w uwaga... KURS (jedynie zaocznie)! Wszystko odbywa się dalej na tych samych zasadach, tok 2 lata, egzamin zawodowy itd. Dla mnie problem jest tego typu, iż kierunek nie ma już uprawnień szkolnych: brak legitymacji i tym samym zniżek, oraz dla mnie bardzo ważne- przez to brak możliwości dostania zasiłku rodzinnego z racji nauki do 26 roku życia ((( Jestem załamana i nie wiem co robić. Na nosie już wrzesień. Jedyne co słyszałam o szkołach to do których nie iść, nie wiem, która jest oprócz tej na Podwalu godna uwagi i inwestycji swoich pieniążków jak i czasu.

Ratujcie, do jakiej szkoły kosmetycznej policealnej mogę się udać, co polecacie? Co robić? Może jednak iść na Podwale? Bardzo potrzebuję Waszych opinii, bo nie wiem kompletnie, co mam robić.
Może :
Policealne Studium Kosmetyczne Barbary Jaroszewskiej
GoWork (darmowa)
Cosinus (darmowa)
CEK
Nova

???????????

Słyszałam, że jest możliwość pójścia do szkoły darmowej aby mieć to zaświadczenie o nauce ale tak naprawdę nie uczęszczać na zajęcia. Wtedy poszłabym na studium to planowane. Totalnie jednak nie wiem, do jakiej szkoły na takiej zasadzie mogę się zgłosić.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc i radę, czas mnie goni, mam zamiar podjąć jakąś decyzję przez weekend i zaczynam się bać strasznie

Edytowane przez Anulka552255
Czas edycji: 2013-08-29 o 19:45
Anulka552255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:52   #2
Agitella
Raczkowanie
 
Avatar Agitella
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 52
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Ja powiem troszkę o darmowych szkołach typu Żaki, Cosinusy, Nova... bo sama zaczęłam szkołę policealną z taką różnicą że był to Wrocław. Ale większość z tych darmowych szkół ma haczyk, musisz mieć minimum +50% obecności na zajęciach w ciągu miesiąca. Uważaj też na to co podpisujesz, niektóre szkoły przygotowują umowy, po czym okazuje się że szkoła wcale nie jest darmowa.
Agitella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 08:16   #3
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Cytat:
Napisane przez Agitella Pokaż wiadomość
Ja powiem troszkę o darmowych szkołach typu Żaki, Cosinusy, Nova... bo sama zaczęłam szkołę policealną z taką różnicą że był to Wrocław. Ale większość z tych darmowych szkół ma haczyk, musisz mieć minimum +50% obecności na zajęciach w ciągu miesiąca. Uważaj też na to co podpisujesz, niektóre szkoły przygotowują umowy, po czym okazuje się że szkoła wcale nie jest darmowa.
Cosinus jest darmowy, bez haczyków. Legitymację się dostaje. Oczywiście zapewne dużo osób się zapisuje, żeby papier mieć bo na 1 semestrze grupy mają po 60 osób a chodzi 10...niemniej to kłamstwo ma krótkie nóżki bo po niezaliczonym semestrze się wylatuje.
Trzeba mieć 50%(miesięcznie i całościowo), żeby nie wylecieć i zaliczyć.


Ale moim zdaniem nie jest tak rewelacyjny i ja bym do kosmetyczki po samym cosinusie trafić nie chciała.
Owszem można się czegoś nauczyć, podłapać ale lepiej jeszcze coś do tego Cosinusa sobie lepiej dobrać.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:59   #4
Anulka552255
Raczkowanie
 
Avatar Anulka552255
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

I właśnie dlatego piszę do Was, gdyż są tu zapewne dziewczyny, które mogą mi polecić jakaś szkołę, DOBRĄ SZKOŁĘ, bo nie chcę się skazywać na Cosinusa np. Wiadomo, jakie jest podejście do słuchacza w darmowej szkole... Nie chodzi mi oczywiście o to, że jedynym problemem jest ten zasiłek. Ale nie stać mnie aby iść na Podwale jako na (jak się teraz dopiero okazuje) KURS, nie mieć uprawnień ucznia i nie dostawać zasiłku jak i nie mieć zniżek. Może zdecydować się właśnie dlatego na Studium Barbary Jaroszewskiej? Tania nie jest ale chodzi przecież o umiejętności i wiedzę...

Chciałam baaardzo iść na Podwale ale wczoraj Pani w sekretariacie mnie zrównała z ziemią... I pytanie, co robić?
Anulka552255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:03   #5
Anulka552255
Raczkowanie
 
Avatar Anulka552255
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Up
Anulka552255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 08:00   #6
Agitella
Raczkowanie
 
Avatar Agitella
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 52
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Bardzo chciałabym Ci pomóc, ale ja kończę szkołę we Wrocławiu i tutaj wybrałam jedną z darmowych szkół i jeśli mam być szczera to nie wystarczy chodzić na zajęcia, ale dodatkowo uczyć się w domu. Od września zaczynam 4 semestr. Prowadzących mam różnych, ale i tak najbardziej mobilizuje mnie babeczka z pracowni kosmetycznej. Uwielbiam jej sposób podejścia i wieczny optymizm. U nas wszystkie dziewczyny są zachwycone zajęciami z nią, ale jeśli chodzi o inne przedmioty to tak średnio to wygląda.

Ja przede wszystkim wybrałam darmową szkołę ze względu braku pieniędzy, ale motywowało mnie to, że przecież tak naprawdę sama muszę włożyć pracę w to co robię. Nie żałuje, bo dzięki zaoszczędzonym pieniądzom mogę zrobić sobie dodatkowo kursy.
Agitella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:06   #7
Anulka552255
Raczkowanie
 
Avatar Anulka552255
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

No właśnie nie chcę potem żałować, że wybrałam złą szkołę ;( Już nakręcałam się na tą drogą szkołę Jaroszewskiej ale sama już nie wiem, czy jest warta moich pieniędzy. Trafiłam na wątek na forum jakimś, gdzie strasznie negowano właśnie babkę od praktycznych zajęc, co mnie zdołowało... Dalej póki co jestem w kropce i nie podjęłam decyzji. Kusi mnie CK Zacisze, ale nic nie wiem o tej szkole i nie mogę znaleźć info żadnego... Do technika usług kosmetycznych gwarantują praktyki w renomowanym salonie kosmetycznym. Ale jak szkoła jest mało znana to czy w ogóle otworzą kierunek? To też jest problem... ;((
Anulka552255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 08:09   #8
Agitella
Raczkowanie
 
Avatar Agitella
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 52
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Powiem tyle, po ukończeniu szkoły, jeśli wybierzesz się do pracodawcy to nie będzie zbytnio zainteresowany jaką szkołę ukończyłaś(chyba że jakiś wyjątek) lecz bardziej Twoimi umiejętnościami i kursami jakie zrobiłaś. Wybór należy do Ciebie. Życzę także POWODZENIA!!!
Agitella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:48   #9
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Hej, ja od września wybieram się do AP Edukacja w Warszawie- jak będzie, zobaczymy pierwsze pól roku za darmo(jak sie zapisywalam byla jakas promocja)potem 100 zł miesięcznie.
tu info: http://www.apedukacja.pl/kosmetyka,145.html
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012

Edytowane przez jlys
Czas edycji: 2013-09-13 o 19:50
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 10:51   #10
Michal_Golab
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: PILNA POTRZEBA! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Wszystko ok., ale po opiniach ciągle mam wrażenie, że to przereklamowana szkoła. Myślę, że warto byłoby się zastanowić nad lepszymi.
Michal_Golab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-17 11:51:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.