Tłuszczyk na brzuszku - jak się go pozbyć? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy: jak mozna sie pozbyc tluszczyku spod pepka domowymi sposobami np masazem ?
odpowiadajcie 4 44,44%
czekam 6 66,67%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 17:03   #61
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
ja najbardziej się boję że mimo tych ćwiczeń jesli nie ograniczę kalorii to i tak nie schudnę a matka mnie zabije jak nów zacznę jakieś diety urządzać, pozostaje mi tylko ćwiczyć
jesli bedziesz stosowac sie do 10 przekazan zywnosciowych to watpie aby mama miała ale.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 18:52   #62
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

ale ja już odchudzałam się długo i na serio zdrowo, ciągle jem według tych wszystkich zdrowych zaleceń, ale mi chodzi o obniżenie kalorii bo choćby nie wiem jak zdrowo jadła jeśli zmniejszę ilość kcal to i tak dla mnie będzie źle
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 19:01   #63
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
ale ja już odchudzałam się długo i na serio zdrowo, ciągle jem według tych wszystkich zdrowych zaleceń, ale mi chodzi o obniżenie kalorii bo choćby nie wiem jak zdrowo jadła jeśli zmniejszę ilość kcal to i tak dla mnie będzie źle
a mozesz podac twoj przykładowy jadłopis ?
a to 1700 to jest ujemny bilans twoj ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 19:45   #64
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

nie 1700-1800 to jest norma
przykładowy jadlospis
śniadanie
np: chleb pełnoziarnisty z szynką z indyka, sałatą twarożkiem albo jakieś musli bądź płataki owsiane z suszonymi owocami i otrębami z mlekiem albo jogurtem naturalnym
W szkole na drugie śniadanie zazwyczaj jem jakąś kanapkę z jakeigoś ciemnego chleba często też do szkoły biore grahamki a wkładam do nich co w lodówce aktualnie jest.
na obiad zazwyczaj jakieś warzywa np brokuły, kalafior do warzyw ryż kasza albo pierś z kurczaka do tego jakiś owoc zazwyczaj jabłko
na kolacje jakaś ryba, serek wiejski z pomidorem, albo pomidory z jogurtem naturalnym, albo jakaś sałtaka z tuńczyka


no wiec tak mniej więcej się staram odżywiać jak na mój gust zdrowo
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 09:37   #65
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: tłuszczyk z brzucha

jesli pozwolicie to i ja sie wtrace w dyskusje.
jestem 3 miesiace po porodzie, przy pierwszej ciazy sporo przytylam i udalo mi sie zgubic tylko polowe tego co przytylam a porzytylam okolo 30 kg.
podczas drugiej ciezy przytylam tylko 10 i od razu to stracilam. jednak od pierwszej ciazy moim odwiecznym problemem byl i jest brzuch.
za rok jest slub brata mojego TZ. to jest swietna okazja do tego zeby w koncu doprowadzic sie do kultury.
w aptece kupilam sobie srodek ktory sie nazywa PŁASKI BRZUCH. bo moj jest wiecznie nadety. oczywiscie oprocz tego jezdze na rowerku stacjonarnym, chodze na aerobik, i nawet w domu cwicze brzuszki. po tygodniu czasu zmiescilam sie w spodnice. po tym az moj TZ mi oznajmil ze chyba tez to sobie kupi, a brzunio to on ma naprawde.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 20:02   #66
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Parapet16, przeczytaj uważnie mój pierwszy post w tym wątku, w sumie nie mam nic więcej do dodadania w zakresie ogólnym - serdecznie polecam 2 skuteczne metody schudnięcia, tj. stosowanie 10 przykazań żywieniowych i treningu siłowego.
Oczywiście można uznać, że odżywiasz się zdrowo i robisz fajne ćwiczenia na podłodze, ale generalnie pytałaś chyba, jak schudnąć...
Jeśli "odchudzałaś się długo i na serio zdrowo", ale nadal masz problem z tkanką tłuszczową w jakimś miejscu, to znaczy, że coś robiłaś nieprawidłowo. Wiem, że to wydaje się śmiertelnie nudne, ale zajrzyj przynajmniej na 15 minut do tego wątku o 10 przykazaniach, bo Twój jadłospis nie ma nic wspólnego z dietą redukcyjną
Jeśli Twoje zapotrzebowanie wynosi 1700-1800 kcal, to odejmij od tego 10%, połącz z podstawami odżywiania na redukcji i efekty masz zapewnione. A trening oczywiście w tym pomoże.

Bochema, w przypadku nadętego brzucha warto zająć się przyczynami nadęcia, a nie objawem, bo przecież do końca życia chyba nie będziesz jeść środka pt. "płaski brzuch"? Proponowałabym zainwestować środki, które na niego wydajesz, w zakup sztangi albo hantli, i przeznaczyć ten czas, który spędzasz na aerobiku, rowerze i robieniu spięć na normalny trening siłowy na całe ciało. Myślę, że przyniosłoby to dużo szybciej dużo bardziej spektakularne efekty A jeśli Twój partner ma podobny problem, to macie do dyspozycji dodatkową motywację, bo wspólne uprawianie sportu daje wiele satysfakcji i czasem poprawia wyniki.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 15:41   #67
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

ćwiczyć jednak zaczęłam troszkę później niż planowałam, bo dopiero 14 października, ale już 5 dni codziennie ćwiczyłam po około 45-60 min staram się robić na początku jakieś 10 min rozciąganie albo taniec-wygibasy później 15 min hula hop 20-25 bieg w miejscu i na koniec jakieś 10 min ćwiczeń na mięśnie brzucha, przeszłam na dietę 1400 kcal i teraz moje pytanie wie że każdy reaguje inaczej na ćwiczenia i dietę, ale tak mniej więcej po jakim czasie zobaczę efekty jeśli będę realizować taki trening 6-7 razy w tygodniu?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 18:49   #68
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Moim zdaniem za dużo kcal obcięłaś, a trening też niezbyt skuteczny tak na oko. Może żeby się trochę rozruszać to tak, ale żeby schudnąć, potrzeba porządnego planu treningowego z zachowaniem podstawowych zasad - tę odrobinę wysiłku jednak trzeba w to włożyć, ale jak chcesz, skoro uważasz, że tak jest lepiej, to Twoja sprawa
Ale ilość kcal jednak bym zwiększyła, bo istnieje pewne ryzyko, że efektem będzie spowolnienie metabolizmu i tycie za jakiś czas zamiast chudnięcia. No i oczywiście oprócz ilości kalorii ważny jest skład i regularność posiłków.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 19:37   #69
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Też mam problem z brzuszkiem.
Muszę się za niego wziąść
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:16   #70
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

to jak powinien wyglądać ten trening żeby był skuteczny?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 07:54   #71
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
to jak powinien wyglądać ten trening żeby był skuteczny?
naprzemiennie trening siłowy z aerobami/interwałami ( w jeden dzien np siłowy a w drugi aeroby/interwały)

aeroby
30 minut utrzymać stałe tętno na poziomie ok. 60-70% swojego maksimum.

co do interwałów - sa to cwiczenia w którym zmieniasz tempo cwiczen
Ogólnie im dluższy interwał tym niższa intensywność i łatwiej
poza tym jak zaczniesz od 2min na 2 min to będziesz miala lepsza progresję, szybciej poprawisz kondycję
zaczynasz od 20 minut np. 1 m na 1m
potem skracasz przerwę i robisz np. 1m na 45s
potem np. 45 na 45 itp
pójniej dojdziesz np. do 15s na 30s
ale tego nie da sie zrobić tak z biegu trzeba organizm przyzwyczaić
wykonuje sie je np w biegu, skakanka, rowerek, orbiterek, bieznia itp.

trening siłowy
Mozna wykonywac ćwiczac na siłowni z hantlami ,sztangami. tutaj sa przykładowe plany treningowe
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187396
Mozna również ćwiczyc wykorzystując swoj cięzar ciała np :
http://super-sylwetka.pl/trening_w_w...h_domowych.php
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 09:25   #72
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

ale te ćwiczenia ze zmiennym tempem biegu ciężko zrobić biegnąc w miejscu, a niestety ale nie mogę na dwór iść bo cała wieś będzie gadać po co ta głupia biega, zwariowała czy co? tak to już jest na wsi, w domu nie mam ani bieżni ani rowera ani orbiterka, planuje kupić twister ale to raczej tłuszczu nie spali może jedynie trochę talię wyszczupli
dziekuje za pomoc, postaram się jednak trochę zmodyfikować ten trening poczytam o tych ćwiczeniach siłowych ale jesli chodzi o interwały to nie mam jak ich wykonywać
sposób w jaki teraz ćwiczę może i nie będzie tak bardzo efektywny jak te o których piszecie, ale to zawsze jakiś ruch, ja się przy tym dość mocno meczę, wyszczuplić ciało chcę do maja bo wtedy wyjeżdzam, więc nawet jesli by się wszystko odchudzało i umieśniało powoli to w 7 miesięcy efekt powinien być prawda?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:26   #73
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Dzewczyny ja mam takie pytanie. Jakie ćwiczenia na dolna partie brzucha- okolice pepka? Robie brzuchy i nożyce z uniseieniem pleców - skutkują ale gółwnie na górną partię.
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:16   #74
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: tłuszczyk z brzucha

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
ale te ćwiczenia ze zmiennym tempem biegu ciężko zrobić biegnąc w miejscu, a niestety ale nie mogę na dwór iść bo cała wieś będzie gadać po co ta głupia biega, zwariowała czy co? tak to już jest na wsi, w domu nie mam ani bieżni ani rowera ani orbiterka, planuje kupić twister ale to raczej tłuszczu nie spali może jedynie trochę talię wyszczupli
dziekuje za pomoc, postaram się jednak trochę zmodyfikować ten trening poczytam o tych ćwiczeniach siłowych ale jesli chodzi o interwały to nie mam jak ich wykonywać
sposób w jaki teraz ćwiczę może i nie będzie tak bardzo efektywny jak te o których piszecie, ale to zawsze jakiś ruch, ja się przy tym dość mocno meczę, wyszczuplić ciało chcę do maja bo wtedy wyjeżdzam, więc nawet jesli by się wszystko odchudzało i umieśniało powoli to w 7 miesięcy efekt powinien być prawda?
kto by sie ludzmi przejmował gadac zawsze beda obojetnie co sie zrobi.
umiesnic sie przy wygibasach ?
Nikt nie zna odpowiedzi ile Ci zajmie odchudzanie.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:42   #75
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

ojej nei wiem jak mam to inaczej określić napisałam "wygibasy" bo tak mi sie tylko skojarzyło, ćwiczenia które wykonuje to np ćwiczenia mięśni brzucha z shape'a albo stare abs które prowadzi śmiesznie ubrany facet, te ćwiczenia nie są chyba złe, a umięśnienie nie jest dla mnie najważniejsze ja chcę stracic tluszczyk z brzucha i wyszczuplić talię wcale nie dążę do tego by mój brzych był bardzo umięsniony, ale skoro już staram sie go jakoś odtłuszczyć to chcę te mięśnie delikatnie zarysować

kupiłam twister czekam tylko na przesyłkę z allegro, mam hula hop, one chyba powinny pomóc w wyszczupleniu talii?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:02   #76
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: tłuszczyk z brzucha

W wyszczuplaniu pomaga zdrowe odżywianie z ujemnym bilansem kalorycznym, a także trening siłowy stosowany na przemian z interwałowym ...
Co do biegania, to nie rozumiem A co Cię obchodzi, co ludzie będą gadać? Przecież nie będziesz całe życie dostosowywać się do opinii sąsiadów
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:22   #77
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: tłuszczyk z brzucha

no ujemny bilans kaloryczny już mam bo jem 1400kcal
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.