Sypanie ryżem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-27, 21:59   #31
Jolinek
Rozeznanie
 
Avatar Jolinek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 868
GG do Jolinek
Dot.: Sypanie ryżem

Hej dziewczyny
U mnie jest tak że Para Młoda wychodzi na końcu z kościoła. Jest taki zwyczaj że po ślubie para wraz ze starszymi modli się jeszcze przu bocznym ołtarzu i zostawia tam zresztą bukiet (starszej). Także nie ma problemu bo przy wyjściu czekają juz wszyscy z ryżem i pieniążkami na szczęście.
Ale pomysł z płatkami róż naprawdę oryginalny. Bardzo mi się podoba. Wykorzystam. Pozdrawiam
__________________

Michasia... nasz wigilijny cud
Jolinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 10:12   #32
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez Jolinek
Hej dziewczyny
U mnie jest tak że Para Młoda wychodzi na końcu z kościoła. Jest taki zwyczaj że po ślubie para wraz ze starszymi modli się jeszcze przu bocznym ołtarzu i zostawia tam zresztą bukiet (starszej).
u mnie też jest taki zwyczaj zostawiania bukietu, ale my chciałysmy swoje zachować, a na ołtarz przygotowałyśmy w piątek kompozycję w oazisie.
I para wchodzi ostatnia, a wychodzi pierwsza.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 07:54   #33
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Sypanie ryżem

a czy któraś z Was spotkała się z kolorowym, barwionym np. na różowo ryżem?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 10:16   #34
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: Sypanie ryżem

Jestem przeciwna ryzowi. Bylam na weselu swiadkowa i tam rzucano ryzem. Po pierwsze wszyscy za wyjatkiem Panny Mlodej wyszli z tego potwornie brudni. Moja kiecka i garnitury Pana Mlodego i swiadka byly cale w bialym pyle z ryzu. Po drugie czesc rodzinki (czytaj dzieciaki) traktowala rzucanie ryzem jak jakas wojne. To byly istne smagniecia ryzem i przyznam szczerze, ze nie bylo milo dostac po golych plecach garscia ryzu. Po trzecie wszedzie bylo go pelno: we wlosach i za sukienka bo mialam gorset. Razem z Panna Mloda wytrzasalysmy go w ubikacji nawet z bielizny. Brrr... Ja na swoim weselu zabronie ryzu i zorganizuje platki roz.

A ryzu rozowego nie widzialam. Moze sprobuj zabarwic sama?
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:21   #35
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Sypanie ryżem

BAAAAARDZO spodobał mi sie pomysł z płatkami róż!!!! To musi pięknie wyglądać ! Ja wychodzę za mąż 2 września ! Ale mam pytanie : czy rzucać tylko tymi płatkami RÓŻ czy jeszcze monetami ?
CZYLI CO Z CZYM ?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 22:51   #36
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez marzka82
Witam
Zastanawiam się jak to jest z sypaniem ryżem, pieniążkami itp. Kiedy się to robi? U mnie Młoda Para wychodzi pierwsza z Kościoła, więc trochę dziwnie byłoby czekać przy wejściu aż goście wyjdą i posypią ryżem...
Jak to rozegrałyście i czy w ogóle fajnie to wygląda w rzeczywistości, czy tylko na filmach Nigdy nie byłam na weselu na którym sypali ryżem.
A czym wy byłyście sypane?

Pozdrawiam
a ja ostatnio słyszałam tezę, że ryżem się nie rzuca, bo to jedzenie. W afryce dzieci głodują, więc jedzenie powinno się szanować.
a rzucanie monet mi się nie podoba..
Więc uważam, że w dobrym tonie jest zapytać Młodą Parę jakie ma zdanie na temat rzucania czegokolwiek.. Bo może wogle sobie tego nie życzą i problem (kiedy rzucać) znika?
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 18:06   #37
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 713
GG do gosiah
Dot.: Sypanie ryżem

U nas w końcu nie było sypania ryżem. Gdy wychodziliśmy z kościoła zaczęła się ulewa i goście chyba zapomnieli. Ale może to i dobrze, bo nie musieliśmy przynajmniej wybierać ryżu z włosów i spod ubrac. Za to moja mam obsypała nas płatkami róż. Okazało się, że miesiąć wcześniej zaczęła zbierać je na działce i mroziła, żeby były świeże. I zrobiła nam niespodziankę. Przed restauracją obrzucono nas grosikami. Dużo ich było, ale całe szczęście, że dzieci pomogły zbierać. Niestety złamałam paznowieć przy zbieraniu...

Nie sugerowałam gościom, czy mają w ogóle i czym rzucać. Mamie wspominałam dawno temu, że fajnie tak płatkami byc obrzuconym. Chyba Młoda Para nie powinna być zła, że została obrzucona ryżem i groszami. To jednak jest tradycja i "rzucający" robią to w dobrej wierze.

Co do barwionego ryżu, to bałabym się że może pobrudzić sukienke i nie ryzykowałaby obrzucenia nim Panny Młodej. Bo jako gościowi byłoby mi głupio, gdybym zniszczyła jej sukienkę.

My też wychodziliśmy pierwsi z kościoła. Niby. Bo Ci, co chcą obsypac ryżem, płatkami, itp. wychodzą ukradkiem pierwsi. Moja mama obsypała nas, gdy już staliśmy przed składaniem życzeń.
__________________
„Być może prawdą jest, że los, zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jakże nieznośny jest ów moment przeciągu.”

Lidia Jasińska — Flirtuchy



Edytowane przez gosiah
Czas edycji: 2007-02-11 o 15:17
gosiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 17:42   #38
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez iza251
BAAAAARDZO spodobał mi sie pomysł z płatkami róż!!!! To musi pięknie wyglądać ! Ja wychodzę za mąż 2 września ! Ale mam pytanie : czy rzucać tylko tymi płatkami RÓŻ czy jeszcze monetami ?
CZYLI CO Z CZYM ?
Tak pomysł z płatkami jest świetny Ja mam jeszcze jeden pomysł, o którym gdzieś już tu pisałam, a mianowicie o wyciętych z cieniutkich serwetek (nalepiej w kolorze białaym i różowym) serduszkach. Sa takie leciutkie, że wiatr je podwiewa z ziemi i wygląda to po prostu cudnie
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:07   #39
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Sypanie ryżem

Dla mnie sypanie ryżem i grosikami jest o.k. Zdziwiło mnie zachowanie mamy pani młodej na ostatnim weselu, na którym byłam. Razem z moim TŻ mieliśmy przygotowane grosiki, po wyjściu z kościoła miałam zamiar nimi obsypać parę młodą. Mama pani młodej zapowiedziała odrazu, że nie życzy sobie sypania żadnym ryzem, a jeśli chodzi o pieniążki to najlepiej w Euro, nie wiem czy to był żart czy nie, ale każdy odpuścił i nie sypał. Ale dziwnie było...
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:25   #40
gosiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Sypanie ryżem

Ja poprosiłam rodzeństwo cioteczne moje i narzeczonego - dzieciaki w wieku 15 lat.One będą miały frajdę że mogą pomóc a i my będziemy się fajnie czuć. Postanowiłam że wymieszamy ryż z płatkami kwiatów - obskubiemy parę ogródków, ale na ślubie na którym byłam ostatnio naprawdę pieknie wyglądalo jak młodzi utonęli w płatkach kwiatów.
gosiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 17:12   #41
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez gosiah
My też wychodziliśmy pierwsi z kościoła. Niby. Bo Ci, co chcą obsypac ryżem, płatkami, itp. wychodzą ukradkiem pierwsi. Moja mama obsypała nas, gdy już staliśmy przed składaniem życzeń.
Pieknie to wyglada Jestem za platkami rozy
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 18:55   #42
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Sypanie ryżem

Płatkom róż mowie zdecydowanie tak, strasznie podoba mi sie ten pomysł, a po przeczytaniu Waszch postów jeszcze bardziej umocniłam sie w swojej decyzji..
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:01   #43
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Sypanie ryżem

witajcei, mielismy slub 2 tyg temu. mialy byc platki roz - chcialam zeby 2 dziewczynki, ktore pojda przed nami mialy w koszyczkach platki i nie podczas wychodzenia z kosciola, ale wlasnie przed kosciolem rzucaly w nas tymi platkami. jednak z tego pomyslu zrezygnowalismy. stwierdzilysmy, ze to takie zbyt amerykanski i za bardzo wyrezyserowane. dziwczynki byly, ale tylko z bukiecikami.

wychodzac z kosciola nasi znajomi jakos chyba troszku wczesniej wyszli (nie wiem, bo bylam jak w amoku) i od razu posypaly sie ziarenka ryzu i pieniazki. strasznie mi sie podobalo. fakt - ryz byl wszedzie, nawet pod bielizna, ale co z tego??to taki piekny moment. nie wyobrazam sobie wczesniej dzwonic do rodziny i znajomych: "nie, nie mozecie sypac ryzem, prosimy o platki roz..." jakos takie malo spontaniczne. przeciez niech sypia czym chca, to na nasze szczescie.

wklejam jedne zdjecie wsrod ryzu (wizazanki pewnie mnei zabija, bo bylo ono juz w 2 watkach), ale uwazam, ze w watku ryzanym tez powinno sie znalezc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kirche1.jpg (74,7 KB, 171 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 14:46   #44
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Dot.: Sypanie ryżem

u mnie też sypie sie ryżem .. i żeby nie było niedomówień i aby ładnie wypadło zamierzam pogadać z najbliższą rodziną że zaraz po podpisaniu dokumentoów jak ksiądz zniknie w zakrystii to aby wyszli przed Kościół - podniesie się kilka osób to reszta pójdzie ich przykładem i tym o to sposobem jak będziemy wychodzili z Kościoła już będą na nas czekać
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 15:42   #45
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Dot.: Sypanie ryżem

mam nadzieję że to się uda
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 17:16   #46
frigiditas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 107
Red face Dot.: Sypanie ryżem

Coś Wam opowiem: byłam 3 lata temu na weselu w USA i wiedziałam jadąc na to wesele, że trochę w tej Ameryce mają inne zwyczaje i ogólnie trochę bardziej niż my przejmują się całą imprezą, ale to co zrobili wychodząc z koscioła normalnie mnie wryło w ziemię! Para wychodziła z kościoła ostatnia, więc stałam sobie z innymi gośćmi i czekałam na nich a tu nagle jakiś chłop dał mi białą zwykłą kopertę i wiecie co w niej było? Żywy motyl! I kiedy pojawiła się młoda para goście wypuścili wszystkie te motyle z kopert i wygladało to tak pięknie, że pamiętam do dzisiaj chociaż już dużo czasu minęło. Nie wiem jak długo żyje taki motyl i skad oni je biorą ale efekt jest naprawdę niesamowity!!!!
frigiditas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 17:23   #47
kochasia21
Raczkowanie
 
Avatar kochasia21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 30
GG do kochasia21 Send a message via Skype™ to kochasia21
Dot.: Sypanie ryżem

Ja natomiast bylam na slubie u kolegi i wraz z kolezanka wyszlysmy wczesniej z kociola i przed kosciolem z czerwonych platkow roz usypalysmy wielkie serce,wygladalo przeslicznie a Młoda Para byla w siodmym niebie
__________________
"Nie wystarczy pokochać.Trzeba umieć wziąć tę miłośc w ręce i przenieść ją przez całe życie"
A.Bekante
kochasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 12:23   #48
basienka83
Raczkowanie
 
Avatar basienka83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 58
Dot.: Sypanie ryżem

to wszystko pieknie wyglada jak jest lato, cieplo. A co w zimie, skad wtedy wziac platki roz, bo w ogródku to na pewno juz ich nie bedzie. A jak sie odbywa samo obsypywanie, tzn co wowczas mowią sypiący, bo chyba tak troche glupio stac w ciszy i nagle poprostu rzycac czyms w młodych, może są jakieś teksty, albo życzenia przy tym??
basienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 11:22   #49
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez basienka83 Pokaż wiadomość
to wszystko pieknie wyglada jak jest lato, cieplo. A co w zimie, skad wtedy wziac platki roz, bo w ogródku to na pewno juz ich nie bedzie. A jak sie odbywa samo obsypywanie, tzn co wowczas mowią sypiący, bo chyba tak troche glupio stac w ciszy i nagle poprostu rzycac czyms w młodych, może są jakieś teksty, albo życzenia przy tym??

U mnie wyglądało to w ten sposób, że jak tylko postawiliśmy nogę za progiem Kościoła to od razu obsypano nas ryżem. Ogólnie była bardzo fajna atmosfera. Wszyscy wychodzili z Kościoła uśmiechnięci, każdy coś mówił i nawet jakby sypiący coś powiedzieli to i tak nie byłoby ich słychać. To jest bardzo spontaniczne, wszyscy się śmieją, panuje ogólna radość i jest trochę zamieszania. Nie przejmuj się tym, że trzeba coś powiedzieć. U nas może coś krzyczeli, ale ja nic nie usłyszałam. O niezręczną cisze nie musisz się martwić. W tej sytuacji na pewno to nie grozi

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 20:36   #50
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez frigiditas Pokaż wiadomość
(...) Para wychodziła z kościoła ostatnia, więc stałam sobie z innymi gośćmi i czekałam na nich a tu nagle jakiś chłop dał mi białą zwykłą kopertę i wiecie co w niej było? Żywy motyl! I kiedy pojawiła się młoda para goście wypuścili wszystkie te motyle z kopert i wygladało to tak pięknie, że pamiętam do dzisiaj chociaż już dużo czasu minęło. Nie wiem jak długo żyje taki motyl i skad oni je biorą ale efekt jest naprawdę niesamowity!!!!
O motylach to ja jeszcze nie słyszałam , ale ciekawy pomysł nie powiem.Mi osobiście nie podoba sie rzucami monetami, coś te płatki róż+ryż nie dają mi spokoju
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 14:13   #51
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Sypanie ryżem

ja chyba nie chce rzucania ryżem - wszędzie go pełno,a po drugie to ma też aspekt moralny - głupio być obsypanym jedzeniem, którego ktoś może potrzebować. Wiem że w Szwecji sie nie rzuca ryżem też ze względu na ochronę ptaków- podobno szkodzi to ptakom, bo ryż pęcznieje im w żołądkach i zdychają. Ptaków zabijać też nie chce więc chyba dam jakoś delikatnie znać żeby nie sypali ryżem
A co do rzucania czymś to kiedyś widziałam w jakimś filmie jak goście przed kościołem zamiast obsypać państwa młodych czymś, to puszczali bańki mydlane - ślicznie to wyglądało, ale raczej to nie przejdzie bo po takich bańkach to plamy na ubraniach zostają. Ale wyglądało to efektownie.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:37   #52
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sypanie ryżem

Ja nie wiem jak jest w Szwecji,ale u nas ryżem się sypie i na pewno to ptakom nie szkodzi,bo zaraz potem ryż się sprząta

Jak para młoda wychodzi z kościoła,już po życzeniach kieruje się do samochodu i wtedy sypiemy ryżem Piękny zwyczaj
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:50   #53
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Sypanie ryżem

Ja mialam juz pierwsza probe sypania ryzem, gdyz po slubie cywilnym wyszlismy z urzedu i niespodziewanie zostalismy obsypani...przyznam, ze bylo to bardzo przyjemne i czlowiek nie mysli o zabrudzeniach czy tym, ze ryz zostaje we wlosach. powtorka bedzie na slubie koscielnym..jak najbardziej polecam..swietne uczucie, a do ryzu dodamy platki roz
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 13:06   #54
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Sypanie ryżem

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
J(...)a do ryzu dodamy platki roz
Mi też to chodzi po głowie
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 18:44   #55
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Sypanie ryżem

Takie płatki to super pomysł a poza tym jeśtli jest dobry fotograf to efekt na zdjęciach też jest niezły.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 21:26   #56
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Sypanie ryżem

Znalazlam na allegro taki spektakl, ktory organizuje filìrma wlasnie z platkow roz. Swietne zdjecia, gwarantuja ok. 6 tys. platkow spadajacych (ciekawe czy oni cos mocuja nad kosciolem)..jednak moim zdaniem troche drogo, bo ponad 1000 zl. Dziewczyny, a skad bierzecie platki? czy w kwiaciarniach je mozna kupic albo dostac? znalazlam tutaj sztuczne platki w pudelkach po 4 euro za pudelko..dosc spore, choc wydaje mi sie, ze szkoda kasy na cos co sie poznie wyrzuci
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:15   #57
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Sypanie ryżem

Moja babcia i przyszła teściowa mają działeczki więc będą musiały poświęcić swoje kwiatki w tym roku dla mnie
A te sztuczne wyglądają bardzo "sztucznie" czy niczym się nie różnią od prawdziwych?
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 03:49   #58
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Sypanie ryżem

Podsumuję, i dodam kilka rzeczy od siebie:

1. RYŻ jest ok, ale zostaje we włosach i innych niepoządanych miejscach

2. PŁATKI RÓŻ (oraz innych kwiatów) wygladaja pieknie. Niekoniecznie muszą być świeże, ani też naturalne. Na Allegro, oraz w sklepach internetowych mozna kupić tak zasuszone jak i sztuczne płatki róż.

3. MONETY - według uznania

4. BAŃKI MYDLANE - jeśli pochodzą z dobrego źródła, nie brudzą ubrań, i dają piękny efekt. W internecie również można dostać specjalne dwunastopaki wypełnione już płynem, w opakowaniu o białym kolorze.


Powyższe można dostarczyć gościom przed wejściem do kościoła. Mogą się zająć tym rodzice, rodzeństwo itp. Ja zamierzam umieścić płatki kwiatów w specjalnie przygotowanych do tego rożkach. Do tego celu można też wykorzystać organdynowe torebeczki. Myślę że 10 rożków wystarczy, i nie powinno być problemu z ich dystrybucją.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg beige-cream-rose-cone-box.jpg (23,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Brown_Cone__Cream.JPG (9,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CACP1750-L.jpg (68,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Favor Mesh Bags.jpg (15,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ODP-21_detail.jpg (22,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pearlised_Favour_with_Jewel_Heart.JPG (8,5 KB, 14 załadowań)
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 03:50   #59
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Sypanie ryżem

i jeszcze kilka zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rozki.jpg (21,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg torebki.jpg (38,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (15,5 KB, 14 załadowań)
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 15:23   #60
agusia1981
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 996
Dot.: Sypanie ryżem

Nigdy nie słyszałam o farbowaniu ryżu, a jedyne co mi przychodzi do głowy to ugotowanie go z buraczkami ale chyba sie nie sypie gotowanym?? głupoty mi do głowy przychodzą

Ja na swoim ślubie prawdopodobnie będę miała parkę dzieciaczków idących przed nami pod ołtarz i dziewczynka będzie sypała płatki róż a po wyjściu z kościoła zawsze w rodzinie ktoś sypie ryżem i monetami

Ale muszę wam powiedzieć, że zaplanowałam kiedyś na ślub przyjaciółki, że będziemy sypać z koleżanką płatkami w momencie ich wychodzenia z kościoła z choru!!! Wyobrażacie sobie takie płatki z góry?? Zbierałam te płatki 3 tygodnie z dziko rosnących róż, bo takie ładnie pachną. Przyjechałam wcześnej na ślub, idę do księdza i pytam tak dla formalności, czy nie ma nic przeciwko i..... zostałam skrzyczana Nie pomogły zapewnienia, że posprzątam Więc płatki zostały posypane przy ich wychodzeniu z kościoła razem z ryżem Wyglądało pięknie A bałagan zostal przed kościołem...............
agusia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.