Odwodniona/sucha/tłusta cera z zaskórnikami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-24, 23:07   #1
gabrielle_89
Raczkowanie
 
Avatar gabrielle_89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 82

Odwodniona/sucha/tłusta cera z zaskórnikami?


Mam duży problem z moją cerą. I do końca nie jestem pewna jakiego ona jest typu. Mam swoją teorię- że jest odwodniona, ale specjalistką to nie jestem.
Moja skóra jest BARDZO, ALE TO BARDZO tłusta w strefie T i wokół nosa (w "wewnętrznych" policzkach jeśli mogę to tak nazwać) Po jakiejś około godziny po umyciu wydziela się mnóstwo sebum i jest tego naprawdę dużo. Jest tłusta, ale czuję jak jest ściągnięta i taka nieprzyjemna w dotyku- trudno mi to opisać. Mam tam (w strefie T) również zatkane i rozszerzone pory oraz trochę zaskórników (ale też nie jakaś ogromna ilość)
Byłam u pani dermatolog, ale coś nie wyszłam zadowolona, bo powiedziała, abym zakupiła 2 produkty z firmy accos: żel przeciw trądzikowy oraz płyn myjący przeciwtrądzikowy. Ale bardzo mi te produkty ściągają skórę i dają nieprzyjemne uczucie -i być może to tylko mój wymysł- ale czuje, że jeszcze bardziej przetłuszcza mi się twarz.

Bardzo mi zależy, aby pozbyć się tego przesadnego przetłuszczania się, bo bardzo to utrudnia życie.

Mam nadzieję, że dostanę jakąś poradę i w końcu uwolnie się od tego łojotoku.
gabrielle_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 10:29   #2
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Odwodniona/sucha/tłusta cera z zaskórnikami?

Witaj w klubie, u mnie jest podobnie, tyle że w ostatnich miesiącach zaskórników przybyło tyle, że czasem nie chce mi się na siebie patrzeć
Skóra tłusta, ale naskórek przesuszony. Nie wysuszam cery bo będzie dramat, nie natłuszczam bo zapcham sobie pory totalnie. Nawilżam, ale szalonego efektu nie ma. A zaskórniki, suche skórki i błyszczenie nadal jest.
Przedwczoraj kupiłam srebro koloidalne i przemywam nim buzię. T odla mnie nowość, więc na razie siedzę cicho sza i czekam na zmiany.

Ale jeśli chcesz wiedzieć więcej o pielęgnowaniu tego rodzaju cery, to znajdź na wizażu wątek o zaskórnikach, tam dziewczyny mają mnóstwo pomysłów i rad co z tym można zrobić.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 16:17   #3
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Odwodniona/sucha/tłusta cera z zaskórnikami?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...a+zask%F3rniki

polecam i zamykam.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.