Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 02:24   #2041
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witajcie kochane :P z radością przyłączam się do tego wątku nie wiem czy znajdę siły by przebrnąć przez całość, ale już nie mogłam się doczekać pierwszego spotkania z salicylkiem, i właśnie jestem PO pierwszym salipegu, walłam sobie jakieś 30% na ok 20 minut,bo to mój pierwszy kwasik w ogóle i na efekty pewnie jeszcze poczekam, ale już jestem zadowolona, jaki on jest delikatny buzia gładziutka,blada. Zobaczymy czy poradzi sobie z tymi paskudztwami, które od jakiegoś czasu zamieszkały na mojej brodzie.

PS. Jeśli możecie mi polecić jakiś w miarę tani i łatwo dostępny dobry krem z filtrami, będą bardzo wdzięczna

Jutro się odezwę, zdać relację jak wygląda moja twarz po tym eksperymencie
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 11:28   #2042
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
witajcie kochane :P z radością przyłączam się do tego wątku nie wiem czy znajdę siły by przebrnąć przez całość, ale już nie mogłam się doczekać pierwszego spotkania z salicylkiem, i właśnie jestem PO pierwszym salipegu, walłam sobie jakieś 30% na ok 20 minut,bo to mój pierwszy kwasik w ogóle i na efekty pewnie jeszcze poczekam, ale już jestem zadowolona, jaki on jest delikatny buzia gładziutka,blada. Zobaczymy czy poradzi sobie z tymi paskudztwami, które od jakiegoś czasu zamieszkały na mojej brodzie.

PS. Jeśli możecie mi polecić jakiś w miarę tani i łatwo dostępny dobry krem z filtrami, będą bardzo wdzięczna

Jutro się odezwę, zdać relację jak wygląda moja twarz po tym eksperymencie
oj jest delikatny az za bardzo zrobilam sobie 2 lata temu serie chyba 10 peelingow, wybielił bo miałam wyrazny slad miedzy szyja a twarza - a dokładnie odznaczyly mi sie slaby w miejscach, gdzie salipeg mi splywal po szyi pamietam ze zdarzylo sie trzymac godzine i nic, zero podraznien. Zastanawiam sie nad kolejna seria, komfort salipegu jest naprawde ogromnym plusem, nie szkodzi naczynkom jak przy spirytusie, ale z drugiej strony jest dla mnie za delikatny

daj znac jak sobie poradzi z broda, tez mam z tym problem
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 19:36   #2043
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Za kilka dni zrobię drugi raz, bo zmian na buzi nie zaobserwowałam dzisiaj żadnych, broda i okolice ust- tragedia. Kto się orientuje jakie można maksymalne stężenie na pegu zrobić. Ewelka, a są jakieś przeciwwskazania żeby dawać to na szyję i deklod też?

edit: chyba zrobię samą brodę na spirytusie

Edytowane przez Assathra
Czas edycji: 2013-01-11 o 19:39
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 09:31   #2044
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jestem w trakcie ostatniego zabiegu kwasem salicylowym. Jest to 11 zabieg. Każdy był robiony mocą 20-30% na spirytusie nakładany kilkoma warstwami na twarz. Za każdym razem piekło niesamowicie. Po każdym zabiegu przez 4 dni robiła się skorupa na twarzy by 5go dnia zacząć się łuszczyć przez 1 dzień. Łuszczenie było duże, wręcz bardzo duże. Za każdym razem zrzucałem skórę z całej twarzy. Teraz, gdy jestem w trakcie 11 zabiegu mogę stwierdzić, że stosowanie kwasów od października 2012 do stycznia 2013 dało wszystkie efekty jakich od w/w kwasu oczekiwałem.
Na moje szczęście w końcu kończę z tymi zabiegami kosmetycznymi bo z każdym kolejnym kwasem na twarzy czułem się jeszcze bardziej nie męsko
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 20:03   #2045
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Za kilka dni zrobię drugi raz, bo zmian na buzi nie zaobserwowałam dzisiaj żadnych, broda i okolice ust- tragedia. Kto się orientuje jakie można maksymalne stężenie na pegu zrobić. Ewelka, a są jakieś przeciwwskazania żeby dawać to na szyję i deklod też?

edit: chyba zrobię samą brodę na spirytusie
nie ma zadnych przeciwskazan
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 00:03   #2046
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie ostatniego zabiegu kwasem salicylowym. Jest to 11 zabieg. Każdy był robiony mocą 20-30% na spirytusie nakładany kilkoma warstwami na twarz. Za każdym razem piekło niesamowicie. Po każdym zabiegu przez 4 dni robiła się skorupa na twarzy by 5go dnia zacząć się łuszczyć przez 1 dzień. Łuszczenie było duże, wręcz bardzo duże. Za każdym razem zrzucałem skórę z całej twarzy. Teraz, gdy jestem w trakcie 11 zabiegu mogę stwierdzić, że stosowanie kwasów od października 2012 do stycznia 2013 dało wszystkie efekty jakich od w/w kwasu oczekiwałem.
Na moje szczęście w końcu kończę z tymi zabiegami kosmetycznymi bo z każdym kolejnym kwasem na twarzy czułem się jeszcze bardziej nie męsko
To super, że jesteś zadowolony. A duże miałeś problemy z cerą? jeśli można spytać. Ja pokładam spore nadzieję w tym kwasie, jednak boję się nałożyć większe stężenie na spirytusie, mam taką cienką delikatną skórę.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
nie ma zadnych przeciwskazan
Fajnie, tylko czy dam radę :/ to jest pytanie
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 00:41   #2047
Aliutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

cześć dziewczyny jestem nowa i dopiero co sie zarejetriowalam wyczytalam wlasnie na waszym forum jakis czas temu o kwasie saliczylowym!!!
oczywiscie kupilam sobie go ale balam sie wiekszych sterzen i kupilam 5 % oczywiscie zaczelam stosowac nanosilam na cala nac czy caly dzien kilka dni pod rzad fakt faktem na nosie rzeczywiscie trzeba porow szukac ale ...
po kilku dnach zluszczyla mi sie skura delikatnie dopiero przy kapieli stosowalamk nadal teraz zauwarzylam ze na brodzie wyskoczylo mi kilka czerwonych krost strasznie bolaly !!!
nie ruszalam ich oczywiscie zrobily sie biale (z ropa ) nie wiem czy to jest juz skutek uboczny czy zrobilam cos nie tak ??
czolo oczywiscie wyglada liepiej ale martwi mnie ta broda??
doradzie cos prosze
Aliutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 00:49   #2048
Aliutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Question Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Prosze bardzo o rade!!!
Co robic przestac stosowac czy nadal na te zaczerwienione krosty nakladac saliczyne ?
Aliutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:33   #2049
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

nie mam jeszcze takiego doświadczenia i wiedzy na temat salicylu, bo też jak ty dopiero zaczynam swoją przygodę z tym kwasem, ale ja bym używała nadal, może to znak że skóra się oczyszcza, i wychodzą na wierzch stany zapalne które miałaś,a wcześniej były niewidoczne.

ja jestem już po jednym salipegu, i własnie zrobiłam sobie 30% na spirytusie miejscowo kilka warstw położonych na problematyczne miejsca, brodę i policzki głównie, i nie było tak strasznie. Powychodziły nowe syfki, ale jestem dobrej myśli i nie mogę się doczekać łuszczenia
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:49   #2050
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jestem po peelingu 10% (na spirytusie) i działanie jest bez porównania lepsze niż salicyl na oleju. Wszystkie bomby które miałam na policzkach na następny dzień zamieniły się w gojące się strupki niestety mam nowe 3 niespodzianki, ale zaciskam zęby i jeszcze z nimi wygram Dziś zrobię 15%. Aha dodam jeszcze, że baaardzo obawiałam się o naczynka na policzkach, ale na szczęście jest bez zmian.
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 01:03   #2051
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przeczytałam gdzieś, że kwas salicylowy można mieszać z migdałowym. Bardzo zaintrygowało mnie to połączenie, jednak nigdzie nie mogę znaleźć wystarczających informacji na temat tego jak i w jakich proporcjach to zrobić. Może wy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 15:11   #2052
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny czy krem o takim składzie nadaje się na twarz po peelingu?

Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Panthenol, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:33   #2053
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Jestem po peelingu 10% (na spirytusie) i działanie jest bez porównania lepsze niż salicyl na oleju. Wszystkie bomby które miałam na policzkach na następny dzień zamieniły się w gojące się strupki niestety mam nowe 3 niespodzianki, ale zaciskam zęby i jeszcze z nimi wygram Dziś zrobię 15%. Aha dodam jeszcze, że baaardzo obawiałam się o naczynka na policzkach, ale na szczęście jest bez zmian.
Uolcia, a jak wrażenia po tym 10% salicylu na spirytusie? Da się wytrzymać?
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 22:17   #2054
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

zrobiłam dzisiaj 30% salicylu na spirytusie, nałożyłam na boki twarzy bo tam mam kumulację zaskórników i przebarwień, ostro paliło i teraz po zmyciu mam czerwone placki, mam nadzieję, że ładnie się złuszczę w tych miejscach, bo ostatnio się nie udało, ani grama skóry się nie pozbyłam, za to na brodzie kwas położony miejscowo na ropne wypryski, już po jednym razie skutecznie je zgasił, zostały mi małe strupki
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 22:18   #2055
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ostatnio tutaj pisałam ,że jak zrobiłam sobie peeling to ledwo piekło i wystapiło minimalne zaczerwienienie
Za to wczoraj zrobiłam kolejny i tak sobie spiekłam twarz ,że masakra.
Mam nadzieje ,że to wszystko ładnie zejdzie i nie zostaną mi trwałe pamiatki

Nie wiem dlaczego moja twarz tak zareagowała wczesniej robiłam takie same stężenia i było wszystko okej

Zła jestem nastepnym razem będe bardziej uważać bo w końcu sobie krzywdę zrobię tym kwasem (zakładając ,że juz sobie nie zrobiłam)
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 18:25   #2056
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Uolcia, a jak wrażenia po tym 10% salicylu na spirytusie? Da się wytrzymać?
Pewnie, na luzie. Tylko trzeba znaleźć przedtem coś dobrego do wachlowania twarzy :P Jestem po peelingu ok. 15% no i to już zdecydowanie bardziej szczypało (ale może to dlatego, że przetarłam tym razem twarz spirytusem przed nałożeniem peelingu). Bolała mnie twarz przez kolejne 2 dni, smarowałam kremem o skład którego pytałam parę postów wcześniej, a dziś zaczęła mi się wylinka. Buzia pije wszystko co na nią nałożę w tempie ekspresowym Następny zrobię za tydzień, może 20%. Co ważne, pisałam wcześniej że bałam się salicyla na spirytusie w obawie o naczynka, a jak tak im się przyglądam po tym wszystkim to są jakby ..mniej widoczne.. bardzo się z tego cieszę
Testuję też kwas glikolowy na rozstępy, ale w sumie to już nie ten wątek

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2013-01-20 o 18:28
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 07:15   #2057
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nigdzie nie mogłam znaleźć proporcji na peeling z olejem rycynowym. Ile czego powinnam użyć, jeżeli chcę stężenie 20% ?
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 10:18   #2058
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zakończyłam już peeling kwasem salicylowym na oleju słonecznikowym. Zrobiłam ich około 5. Zaczynałam od 4%, skończyłam na 30, zawsze nakładałam przynajmniej dwie warstwy Cera troszkę się oczyściła, choć jeszcze co-nieco wychodzi, wągry są nadal, pory się nie zmniejszyły. Być może musiałabym jeszcze dłużej się kwasić, ale kwas już stracił ważność. Im miałam większe stężenie, tym dłużej czekałam na łuszczenie. Po ostatnim, po około 1,5 tygodnia zaczęłam się łuszczyć.
Teraz przestawiam się na kwas LHA
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:14   #2059
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy ktoś z Was robił sobie peelingi ok. 40%?
Ja wczoraj zrobiłam mieszankę, o której pisałam w wątku o atredermie - ok. 20% salicyla i tyle też mlekowca (prawie Jessner
I jestem w małym szoku. Zacznę od tego, że strasznie piekło. Zmywanie to był koszmar.
Już wczoraj zaczeła się łuszczyć, ale tylko między brwiami i nos, delikatnie na brodzie.
Najciekawsze jest to, że stare ślady po wypryskach, blizny są zaróżowione, peeling wyciąga również z zanieczyszczenia - widać, że robią mi się małe krostki na linii żuchwy (mam problemy z hormonami).
Nigdy wcześniej, przy stosowaniu niższych stężeń, ani retinoidów nie było takiego efektu. Nigdy w życiu nie miałam wysypu przy stosowaniu jakiegokolwiek preparatu (poza differinem), dlatego jestem pozytywnie zaskoczona, że taki peeling to wyciąga.
Nos, który zszedł wygląda cudownie Pory cudownie oczyszczone, a były koszmarnie zapchane, skóra miękka i niepodrażniona. Niestety przy niższych stężeniach efekt był słabszy, a burak się utrzymywał.
Czerwone mam tylko między brwiami i troszkę na brodzie. Ale i tak jest jaśniej niż po atredermie.

Zastanawiam się natomiast, czy nie użyć czegoś wspomagającego wyciąganie na tą żuchwę. Ale to dopiero za kilka dni, jak się trochę wszystko uspokoi.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 07:31   #2060
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Nigdzie nie mogłam znaleźć proporcji na peeling z olejem rycynowym. Ile czego powinnam użyć, jeżeli chcę stężenie 20% ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post38291656

Możesz przyjąć takie proporcje jak dla oleju słonecznikowego. Więcej niż 15% będzie ciężko rozpuścić.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:27   #2061
hmmm_ja
Przyczajenie
 
Avatar hmmm_ja
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łopuszno
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling salicylowy na spirytusie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W obliczeniach uwzględniam ciężar nasypowy kwasu podany przez ZSK i Naturalisa - 0,54 g/ml oraz gęstość spirytusu - 0,81 g/ml.


10%
kwas salicylowy - 0,5 ml
spirytus rektyfikowany - 3 ml


14,4%
kwas salicylowy - 1 ml
spirytus rektyfikowany - 4 ml


16%
kwas salicylowy - 1 ml
spirytus rektyfikowany - 3,5 ml


18,3%
kwas salicylowy - 1 ml
spirytus rektyfikowany - 3 ml


20%
kwas salicylowy - 1,5 ml
spirytus rektyfikowany - 4 ml


25%
kwas salicylowy - 1,5 ml
spirytus rektyfikowany - 3 ml


27,6%

kwas salicylowy - 2 ml
spirytus rektyfikowany - 3,5 ml


30,8%
kwas salicylowy - 2 ml
spirytus rektyfikowany - 3 ml
Jak będą wyglądać proporcje kiedy ciężar nasypowy kwasu salicylowego wynosi 0,63 g/ml , dodam ,że zakupiony jest z mazideł. Jak można to wyliczyć ?
hmmm_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:22   #2062
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling salicylowy na spirytusie

Dziewczyny czy ja w ogóle dobrze robię wyliczając stężenie w gramach? mam wagę i chcąc uzyskać stężenie np. 10% daję 0,2g kwasu na 2g mikstury -czy to nie błąd?
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 20:09   #2063
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling salicylowy na spirytusie

Cytat:
Napisane przez hmmm_ja Pokaż wiadomość
Jak będą wyglądać proporcje kiedy ciężar nasypowy kwasu salicylowego wynosi 0,63 g/ml , dodam ,że zakupiony jest z mazideł. Jak można to wyliczyć ?
Możesz wykorzystać podane proporcje, po prostu otrzymasz nieco wyższe stężenia, np.:

10% -> 11,5%
20% -> 22,6%
25% -> 28%

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ja w ogóle dobrze robię wyliczając stężenie w gramach? mam wagę i chcąc uzyskać stężenie np. 10% daję 0,2g kwasu na 2g mikstury
Tak, stosujemy stężenia wagowe.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-09 o 19:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 01:09   #2064
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling salicylowy na spirytusie

Dziękuję Lorri. Jestem po paru peelingach i nie jestem zadowolona.. Zaczęłam się kwasić bo zawsze miałam tendencję do pryszczy, ale bez przesady, nie miałam ich dużo, raczej jeden raz na jakiś czas. Chciałam zniwelować wągry i poprawić stan skóry... a wyglądam jakbym znowu przechodziła okres dojrzewania, mam całe policzki w pryszczach albo przebarwieniach po nich.. zaczynam żałować tych biochemicznych eksperymentów :/ Może spróbuję z innym kwasem..już trzecim . . .
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 16:54   #2065
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was robił sobie peelingi ok. 40%?
Ja wczoraj zrobiłam mieszankę, o której pisałam w wątku o atredermie - ok. 20% salicyla i tyle też mlekowca (prawie Jessner
I jestem w małym szoku. Zacznę od tego, że strasznie piekło. Zmywanie to był koszmar.
Już wczoraj zaczeła się łuszczyć, ale tylko między brwiami i nos, delikatnie na brodzie.
Najciekawsze jest to, że stare ślady po wypryskach, blizny są zaróżowione, peeling wyciąga również z zanieczyszczenia - widać, że robią mi się małe krostki na linii żuchwy (mam problemy z hormonami).
Nigdy wcześniej, przy stosowaniu niższych stężeń, ani retinoidów nie było takiego efektu. Nigdy w życiu nie miałam wysypu przy stosowaniu jakiegokolwiek preparatu (poza differinem), dlatego jestem pozytywnie zaskoczona, że taki peeling to wyciąga.
Nos, który zszedł wygląda cudownie Pory cudownie oczyszczone, a były koszmarnie zapchane, skóra miękka i niepodrażniona. Niestety przy niższych stężeniach efekt był słabszy, a burak się utrzymywał.
Czerwone mam tylko między brwiami i troszkę na brodzie. Ale i tak jest jaśniej niż po atredermie.

Zastanawiam się natomiast, czy nie użyć czegoś wspomagającego wyciąganie na tą żuchwę. Ale to dopiero za kilka dni, jak się trochę wszystko uspokoi.

Chciałam podzielić się wrażeniami po dłuższym czasie. Oczyszczanie oczyszczaniem, ale nie polecam tej mieszanki. Tu gdzie zeszła mi od razu skóra zrobiły się czerwone, bolące placki, które później bardzo wolno się goiły. Dodatkowo w innych miejscach zrobiło się podobnie. Leczyłam twarz ponad tydzień, co nigdy wcześniej się nie miało miejsca. Nie zregenerowałam się jeszcze całkowicie, ale wizualnie jest już ok. Na żuchwie nadal mam ślady po oczyszczaniu, ale to normalnie i mnie nie martwi. Najbardziej dokuczliwy był czas regeneracji.

Na razie wracam do Atredermu i mieszanki olejowej z salicylem. Następny peeling to będzie chyba będzie migdał.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 16:23   #2066
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ok, poddaję się. Przerzucam się na inny kwas który mam nadzieję wyleczy to co zrobił salicyl. Może wstawię zdjęcie swojej buzi przed eksperymentami i po -ku przestrodze. Zanim zaczniecie bawić się kwasami zastanówcie się czy naprawdę macie problemy z cerą
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 20:38   #2067
ja_l
Raczkowanie
 
Avatar ja_l
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 215
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny potrzebuję pomocy, od dawna zbieram się za spróbowanie kwasu salicylowego. Na początek rozpuściłam go w maceracie z morszczynu - 10,5%. Teraz nie wiem czy nałożyć go na noc czy tylko na np. kilka minut? znalazłam informacje o peelingu na PEGu i spirytusie, a o oleju nic

z góry dziękuję za pomoc
ja_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 21:41   #2068
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
ok, poddaję się. Przerzucam się na inny kwas który mam nadzieję wyleczy to co zrobił salicyl. Może wstawię zdjęcie swojej buzi przed eksperymentami i po -ku przestrodze. Zanim zaczniecie bawić się kwasami zastanówcie się czy naprawdę macie problemy z cerą
Kochana, wrzuć proszę te zdjęcia, chętnie zobaczę..ja dopiero zaczęłam eksperymenty z salicylem. I nie wiem czy dalej sie w to bawić, mam na razie mieszane uczucia i nie chcę sobie krzywdy zrobić. Pryszcze niby poschodziły, ale nie wiem czy przebarwienia nie się silniejsze.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 00:08   #2069
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam, właśnie zakupiłem kwas salicylowy ze strony zrobsobiekrem i mam jedno podstawowe pytanie w twoim poradniku jak uzyskać odpowiednie steżenie piszesz powiedzmy 1ml kwasu salicylowego na 4 ml spirytusu. I tu nasuwa się pytanie czy 1ml kwasu tzn. że mam nasyać 1 ml kwasu na łyżeczkę ? Gdyby kwas był w płynie nie było by problemu ale co z proszkiem
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
POZDRAWIAM
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:23   #2070
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Witam, właśnie zakupiłem kwas salicylowy ze strony zrobsobiekrem i mam jedno podstawowe pytanie w twoim poradniku jak uzyskać odpowiednie steżenie piszesz powiedzmy 1ml kwasu salicylowego na 4 ml spirytusu. I tu nasuwa się pytanie czy 1ml kwasu tzn. że mam nasyać 1 ml kwasu na łyżeczkę ? Gdyby kwas był w płynie nie było by problemu ale co z proszkiem
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
POZDRAWIAM
Powtórzę, co odpowiedziałam Ci na PW.

Proszek nabieramy do łyżeczki o określonej pojemności, przyklepujemy lekko "czubek". Możemy też wsypać go do małej strzykawki (2 lub 5 ml) i lekko docisnąć tłoczek.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.