Praca na wsi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 11:01   #1
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789

Praca na wsi


Hej,
Stanęłam przed dość trudnym wyborem. Pracuję obecnie w dużym mieście, ale nie przepadam za swoją pracą, ludzie są fałszywi, zarządzanie pozostawia wiele do życzenia i nie jest to do końca coś czym chcę się zajmować całe życie, a to dość wyspecjalizowana dziedzina. Dostałam możliwość pracy w małej wsi na zachodzie Polski, to jest prawdziwa wieś, daleko od większych miast, daleko od miasta w którym pracuję i od mojego miasta rodzinnego. Umowa jest na rok, warunki spoko, ale przede wszystkim firma jest prestiżowa, obowiązki wymagające ale na pewno dużo bym się nauczyła, mogłabym poszerzyć kompetencje, pracowałabym z kilkoma działami. Wydaje mi się, że po tym roku mogłabym z powodzeniem szukać pracy w którymś z większych miast, w dziale w którym bardziej chciałabym pracować w przyszłości. Po studiach próbowałam znaleźć staż w tym dziale w mieście, ale zawsze odpadałam na ostatnim etapie rekrutacji, bo jest tu ogromna konkurencja.
Co byście zrobiły na moim miejscu, wyjechałybyście na ten rok? Boję się, że przez ten czas będę tam bardzo samotna, na dodatek nigdy nie mieszkałam na wsi i długie dojazdy do pracy mnie przerażają. No i nie będę miała problem z ciekawym spędzaniem wolnego czasu.

Edytowane przez December12
Czas edycji: 2016-09-02 o 12:05
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 11:11   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Praca na wsi

Zależy, czy coś cię trzyma w mieście, w którym jesteś teraz? Rodzina, partner, inne zobowiązania zawodowe? Nawet jeśli, rok to nie pół życia, rok można wszędzie przeżyć, więc jeśli to naprawdę jest szansa, to szkoda nie skorzystać. Poza tym wieś wsi nierówna, warto najpierw się dowiedzieć, co tam jest w pobliżu, jak daleko od większego miasteczka, jak daleko od dużego miasta, jakie będą warunki mieszkalne, itp. Jest wiele czynników na "tak" i na "nie".
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 11:29   #3
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Praca na wsi

W obecnym miejscu zamieszkania nie mam ani rodziny, ani partnera. Jestem raczej mobilna jeśli o to chodzi. Od większego miasteczka jest 1h drogi, a od dużego miasta 2h. Nie znam jakoś bardzo dobrze warunków mieszkalnych, ale pewnie wynajęłabym pokój albo mieszkanie w tym większym miasteczku. Jakoś wiele ofert nie ma, ale myślę, że coś by się znalazło.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:01   #4
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Praca na wsi

Skorzystałabym,nic cię nie trzyma.Wiadomo,kiedy jest już rodzina,dzieci, trudniej to wszystko zorganizować.Ale ty jesteś panią samej siebie , praca jak piszesz może na przyszłość przynieść określone korzyści i nawet jeśli wiąże się z rokiem niewielkich niedogodności-warto.
Myślę ,że ze znalezieniem znajomych ,czy też spędzeniem ciekawie czasu( nowe miejsce=nowe rzeczy do zobaczenia ,zwiedzenia) nie powinnaś mieć problemu o ile nie nastawisz się z miejsca na nie.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2016-09-02 o 12:04
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:07   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Praca na wsi

Jeśli jesteś mobilna i naprawdę może Ci to pomóc, to jestem za. Poza tym z Twojego postu widać, że chcesz spróbować mimo wszystko . Może więcej odwagi?

Rok to i dużo, i mało. Może w pracy poznasz fajnych ludzi, może w nowym miejscu zamieszkania. Zajmiesz sobie czymś czas i nie powinno być aż tak źle. W wolnych dniach (święta różnego rodzaju, majówki itp. itd.) możesz odwiedzać znajomych/rodzinę.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:59   #6
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Praca na wsi

To tylko rok, nie reszta zycia - sprobuj
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:29   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Praca na wsi

jak to tylko rok, nic Cię nie trzyma i będzie to dobra okazja zawodowa to korzystaj - a co do samotności to na pewno w pracy poznasz wiele nowych osób no i jak chcesz mieszkać w tym nieco większym mieście to tam też na pewno kogoś do pogadania znajdziesz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 13:32   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Praca na wsi

Skorzystałabym. Może się okazać, że ta propozycja zmieni Twoje życie. A jeżeli nie, to zdobędziesz nowe doświadczenie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:45   #9
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Praca na wsi

Nie masz nic do stracenia. Warto spróbować, bo w obecnej pracy się męczysz.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:55   #10
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Praca na wsi

Myślę ,że warto wyjechać . może właśnie tam poznasz partnera i najważniejsze zmienia otoczenie ,które Ci się nie podoba.

Napewno bym skorzystała ,widać ,że chcesz pojechać
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:57   #11
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Praca na wsi

Spróbowałabym ale ja dość otwarta jestem i co chwilę coś wymyślam wiec moze mi byc łatwiej podchodzić z optymizmem do zmian
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 16:33   #12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Praca na wsi

Pojechałabym. Nic cię nie trzyma, obecnej pracy nie lubisz, zdobędziesz nowe doświadczenia, pewnie uda ci się coś odłożyć, wynajem na wsi powinien być tańszy.
Rok to nie wieczność, a jeśli się okaże, że jednak ci to nie pasuje, to zawsze możesz zrezygnować.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 17:41   #13
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Praca na wsi

Jedz.
Ale czemu długie dojazdy cie przerażają? Nie możesz zamieszkać blisko firmy?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 22:27   #14
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Praca na wsi

Dzięki za odpowiedzi. Fakt, macie racje. W końcu rok to nie jest aż tak długo. Chociaż na pewno będzie mi brakować takiego dostępu do teatrów, kina, koncertów czy chociażby transportu publicznego.
Jeśli chodzi o zamieszkanie, to niestety jest słabo... W tej wsi nie da się nic wynająć. Jedyna opcja to ta miejscowość 1h stamtąd, a z tego co widziałam, wynajem to ok 1000-1500zł na miesiąc i to mieszkania są głównie bez mebli... A też myślałam, że będzie taniej niż w dużym mieście.
Dojazd jest tylko samochodem, bo nawet PKS tam nie jeździ
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 23:19   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Praca na wsi

Cytat:
Napisane przez December12 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Fakt, macie racje. W końcu rok to nie jest aż tak długo. Chociaż na pewno będzie mi brakować takiego dostępu do teatrów, kina, koncertów czy chociażby transportu publicznego.
Jeśli chodzi o zamieszkanie, to niestety jest słabo... W tej wsi nie da się nic wynająć. Jedyna opcja to ta miejscowość 1h stamtąd, a z tego co widziałam, wynajem to ok 1000-1500zł na miesiąc i to mieszkania są głównie bez mebli... A też myślałam, że będzie taniej niż w dużym mieście.
Dojazd jest tylko samochodem, bo nawet PKS tam nie jeździ
A jesteś zmotoryzowana? Czy firma może Cię jakoś wesprzeć w poszukiwaniu mieszkania bliżej? Albo czegoś atrakcyjniejszego? Są na miejscu, może wiedzą o czymś, czego nie ma na stronach z wynajmem?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 23:26   #16
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Praca na wsi

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A jesteś zmotoryzowana? Czy firma może Cię jakoś wesprzeć w poszukiwaniu mieszkania bliżej? Albo czegoś atrakcyjniejszego? Są na miejscu, może wiedzą o czymś, czego nie ma na stronach z wynajmem?
No właśnie Jak sciagają Cię w takie miejsce to może coś pomogą.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 00:12   #17
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Praca na wsi

Cytat:
Napisane przez December12 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Fakt, macie racje. W końcu rok to nie jest aż tak długo. Chociaż na pewno będzie mi brakować takiego dostępu do teatrów, kina, koncertów czy chociażby transportu publicznego.
Jeśli chodzi o zamieszkanie, to niestety jest słabo... W tej wsi nie da się nic wynająć. Jedyna opcja to ta miejscowość 1h stamtąd, a z tego co widziałam, wynajem to ok 1000-1500zł na miesiąc i to mieszkania są głównie bez mebli... A też myślałam, że będzie taniej niż w dużym mieście.
Dojazd jest tylko samochodem, bo nawet PKS tam nie jeździ
Faktycznie nie brzmi to kolorowo, ale... do odważnych świat należy coś mi się wydaje, że mogłabyś potem żałować, że nie spróbowałaś
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 05:51   #18
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Praca na wsi

Cytat:
Napisane przez December12 Pokaż wiadomość
Hej,
Stanęłam przed dość trudnym wyborem. Pracuję obecnie w dużym mieście, ale nie przepadam za swoją pracą, ludzie są fałszywi, zarządzanie pozostawia wiele do życzenia i nie jest to do końca coś czym chcę się zajmować całe życie, a to dość wyspecjalizowana dziedzina. Dostałam możliwość pracy w małej wsi na zachodzie Polski, to jest prawdziwa wieś, daleko od większych miast, daleko od miasta w którym pracuję i od mojego miasta rodzinnego. Umowa jest na rok, warunki spoko, ale przede wszystkim firma jest prestiżowa, obowiązki wymagające ale na pewno dużo bym się nauczyła, mogłabym poszerzyć kompetencje, pracowałabym z kilkoma działami. Wydaje mi się, że po tym roku mogłabym z powodzeniem szukać pracy w którymś z większych miast, w dziale w którym bardziej chciałabym pracować w przyszłości. Po studiach próbowałam znaleźć staż w tym dziale w mieście, ale zawsze odpadałam na ostatnim etapie rekrutacji, bo jest tu ogromna konkurencja.
Co byście zrobiły na moim miejscu, wyjechałybyście na ten rok? Boję się, że przez ten czas będę tam bardzo samotna, na dodatek nigdy nie mieszkałam na wsi i długie dojazdy do pracy mnie przerażają. No i nie będę miała problem z ciekawym spędzaniem wolnego czasu.
Jeśli nie masz zobowiązań typu rodzina, dzieci, to ja bym wyjechała. Skoro warunki i możliwość rozwoju takie super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 18:33   #19
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Praca na wsi

Cytat:
Napisane przez December12 Pokaż wiadomość
Hej,
Stanęłam przed dość trudnym wyborem. Pracuję obecnie w dużym mieście, ale nie przepadam za swoją pracą, ludzie są fałszywi, zarządzanie pozostawia wiele do życzenia i nie jest to do końca coś czym chcę się zajmować całe życie, a to dość wyspecjalizowana dziedzina. Dostałam możliwość pracy w małej wsi na zachodzie Polski, to jest prawdziwa wieś, daleko od większych miast, daleko od miasta w którym pracuję i od mojego miasta rodzinnego. Umowa jest na rok, warunki spoko, ale przede wszystkim firma jest prestiżowa, obowiązki wymagające ale na pewno dużo bym się nauczyła, mogłabym poszerzyć kompetencje, pracowałabym z kilkoma działami. Wydaje mi się, że po tym roku mogłabym z powodzeniem szukać pracy w którymś z większych miast, w dziale w którym bardziej chciałabym pracować w przyszłości. Po studiach próbowałam znaleźć staż w tym dziale w mieście, ale zawsze odpadałam na ostatnim etapie rekrutacji, bo jest tu ogromna konkurencja.
Co byście zrobiły na moim miejscu, wyjechałybyście na ten rok? Boję się, że przez ten czas będę tam bardzo samotna, na dodatek nigdy nie mieszkałam na wsi i długie dojazdy do pracy mnie przerażają. No i nie będę miała problem z ciekawym spędzaniem wolnego czasu.




Ja bym pojechala, Moim zdaniem Twoje obawy choć sa uzasadnione to sa bezpodstawne. Odkad wyjechałam na studia, to powiedziałam sobie, ze nigdy w zyciu nie wroce do mniejszego miasta, nawet przerazala mnie ta myśl, tak mi się podobalo. Ale trafila mi się swietna proporzycja przejecia firmy. Oczywiście firma ta znajdowala się w malutkim miasteczku. Zaryzykowalam i nie zaluje. Nauczylam się sporo rzecyz, które dzisiaj wykorzystuje w swoim zawodzie. Dzieki zarobkom realizuje swoje plany zawodowe.


Do najbliższego większego miasta mam 100 km, ale zawsze można podjechać. Z zagospodarowaniem czasu tez nie mam problemu, bo interesuje się wieloma rzeczami.


Ja bym nie rezygnowala z takiej szansy. Lepiej podjąć ryzyko niż wegetować.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-03 19:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.