Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 14:55   #31
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
tak zgadza się ,ale w obecnym kryzysie nigdy nie masz pewności ze cie za kilka lat nie wyrzucą z pracy czy tez twoja firma upadnie? nieprawdaż nie da sie takich rzeczy przewidziec a kredyt zostaje i trzeba placic...
Tak to sobie możemy gdybac i gdybać a co by było gdyby........
Dlatego bierzemy kredyt z mozliwościa zawieszenia płatności, odkładamy co miesiąc jak największą ilość pieniędzy a w razie ewentualnego kryzysu zarobkowego szukamy,szukamy i szukamy pracy!
Tyle ludzi daje sobie radę!
Tak z ciekawości sama zarobiłaś gotówkę na dom? Ile masz lat?I ile to trwało? Bo wg. mnie przy poziomie życia jaki prowadzisz zbieranie pieniędzy trochę by trwało, chyba, że pracujecie od 18 roku życia a macie już pod 30
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:55   #32
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

my bysmy juz wtym roku sie budowali ae mojego Tż rodzice rowniez chca sie budować wiec koszta razy 2 musimy uzbierać gotoweczka na dwie dzialeczki ,na dwa domki ...a to juz nie malo
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:57   #33
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem co piszesz ,chcecie sprzedac mieszkanie ,ale nie stac was na mieszkanie cos tu nie gra ...
Nie chcemy sprzedac, dopiero kupilismy na kredyt (rok temu)
Ale jak go spłacimy + odłożymy troche pieniędzy to wtedy sprzedamy i zajmiemy się budową
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:57   #34
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
tak zgadza się ,ale w obecnym kryzysie nigdy nie masz pewności ze cie za kilka lat nie wyrzucą z pracy czy tez twoja firma upadnie? nieprawdaż nie da sie takich rzeczy przewidziec a kredyt zostaje i trzeba placic...
Ja i mąż mamy taki zawód, że o pracę nie musimy się martwić, mamy stabilne dochody z tendencją wzrostową Mamy też mieszkanie własnościowe, którego cena to ok. połowy wartości planowanego domu.
Dla kogoś komfortem jest brak kredytu a dla innych możliwość szybkiego zamieszkania w wymarzonym domu i kredyt, na który go stać
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:08   #35
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Tak to sobie możemy gdybac i gdybać a co by było gdyby........
Dlatego bierzemy kredyt z mozliwościa zawieszenia płatności, odkładamy co miesiąc jak największą ilość pieniędzy a w razie ewentualnego kryzysu zarobkowego szukamy,szukamy i szukamy pracy!
Tyle ludzi daje sobie radę!
Tak z ciekawości sama zarobiłaś gotówkę na dom? Ile masz lat?I ile to trwało? Bo wg. mnie przy poziomie życia jaki prowadzisz zbieranie pieniędzy trochę by trwało, chyba, że pracujecie od 18 roku życia a macie już pod 30

a Z ciekaowści i z grzeczności chyba nawet nie wypada o takie rzeczy pytać

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Nie chcemy sprzedac, dopiero kupilismy na kredyt (rok temu)
Ale jak go spłacimy + odłożymy troche pieniędzy to wtedy sprzedamy i zajmiemy się budową
Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Ja i mąż mamy taki zawód, że o pracę nie musimy się martwić, mamy stabilne dochody z tendencją wzrostową Mamy też mieszkanie własnościowe, którego cena to ok. połowy wartości planowanego domu.
Dla kogoś komfortem jest brak kredytu a dla innych możliwość szybkiego zamieszkania w wymarzonym domu i kredyt, na który go stać

No chyba ze tak stala i pewna praca najwazniejsza, rozni ludzie rózne podejścia ,każdy cieszy się tym czym ma.
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:09   #36
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
a Z ciekaowści i z grzeczności chyba nawet nie wypada o takie rzeczy pytać
widocznie jestem niegrzeczna
ale nie chce mi się wierzyć do końca w to wszystko, patrząc jeszcze na Twój nick i 87 (być może jest przypadkowy lub nie)
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:11   #37
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
widocznie jestem niegrzeczna
ale nie chce mi się wierzyć do końca w to wszystko, patrząc jeszcze na Twój nick i 87 (być może jest przypadkowy lub nie)

moj rzeczywisty rocznik to 83 a mojego faceta 80 a wierzyć nikt nie musibo i po co to komu?
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 15:17   #38
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez monisia811 Pokaż wiadomość
My planujemy budowe w przyszlym roku, mamy projekt ZOŚKA2 195mkw. W internecie jest błedny metraz podany!!!!
z tego co moj maz sie orjetowal u murarzy i znajomych jest mozliwosc ze zamkniemy sie 150tys (samo postawienie) stan surowy zamkniety!
Mamy juz suporeks, duzym plusem jest to ze moj maz ma wielu znajomych ktorzy stawiaja domy,bloki i doradzaja nam co jest lepiej kupic gdzie taniej itd.W zamiarach mamy zalanie fundametów w tym jeszcze roku!!!!
http://pprojekt.pl/projekt497-zoska_2,rzuty.html

To parterowy dom z powierzchnią użytkową podaną na jednej stronie z projektami -117 m a na innej -141 m.
Sądząc po ilości i wielkości pomieszczeń to podobny dom znajomych( bez garażu) kosztował w stanie surowym zamkniętym ok. 180 tys., więc 150 tys. to naprawdę dobry wynik. Niestety wykończenie- drugie tyle albo i więcej (razem z meblami do kuchni, agd itd.).

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-09-02 o 15:25
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:23   #39
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
To parterowy dom z powierzchnią użytkową podaną na jednej stronie z projektami -117 m a na innej -141 m.
Sądząc po ilości i wielkości pomieszczeń to podobny dom znajomych( bez garażu) kosztował w stanie surowym zamkniętym ok. 180 tys., więc 150 tys. to naprawdę dobry wynik. Niestety wykończenie- drugie tyle albo i więcej (razem z meblami do kuchni, agd itd.).

też uważam ze to bardzo malo 150tys ,ale tez zalezy jakie materialy jak po taniosci i najgorszej jakosci ,sa plytki za 50zl za m2 a są i za 100zl czy więcej ..także to kwestia wyboru jakości i ceny... też odgrywa obrzymia role w kosztach dom .Uważam ze postawić dom to jedno a wykoćzyć dobrze i eksluzywnie to drugie...
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:43   #40
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

oj nie bylo mnie a tu topik rozwinal sie pod wzgledem kto ile zarabia...a nie o tym mialo byc...szukamy projektu taniego w realizacji...shanty prawda dom mozna wykonczyc panelami za 20 zl jak i parkietem za 400 zł za m2. Ja mysle ze panele za 70 zł sa optymalne chociaz podobaja mi sie tez jasne plytki w calym domu albo granit.


Kolejne znalezione projekty

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


A to dom ze snow ale stanowczo za duzy

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

a ten projekst rodem z Dynastii ;P

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...&garaz=&strona=
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:45   #41
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
oj nie bylo mnie a tu topik rozwinal sie pod wzgledem kto ile zarabia...a nie o tym mialo byc...szukamy projektu taniego w realizacji...shanty prawda dom mozna wykonczyc panelami za 20 zl jak i parkietem za 400 zł za m2. Ja mysle ze panele za 70 zł sa optymalne chociaz podobaja mi sie tez jasne plytki w calym domu albo granit.


Kolejne znalezione projekty

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


A to dom ze snow ale stanowczo za duzy

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

a ten projekst rodem z Dynastii ;P

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...&garaz=&strona=
a pomyślałaś o tym kto będzie taki wielki dom sprzątał?
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 15:46   #42
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
też uważam ze to bardzo malo 150tys ,ale tez zalezy jakie materialy jak po taniosci i najgorszej jakosci ,sa plytki za 50zl za m2 a są i za 100zl czy więcej ..także to kwestia wyboru jakości i ceny... też odgrywa obrzymia role w kosztach dom .Uważam ze postawić dom to jedno a wykoćzyć dobrze i eksluzywnie to drugie...
Pisałam już o tym, że moi znajomi/rodzina budujący domy chcieli zaoszczędzić np.na ekipie- były poprawki i w związku z tym- marnowanie materiałów, często drogich; z kolei kupienie tańszych materiałów (okna, drzwi itd) często po kilku latach użytkowania okazuje się błędem a tańsze materiały wykończeniowe (ceramika, podłogi, biały montaż itd.) mogą nie przynieść oczekiwanego eleganckiego efektu.
Dlatego trzeba 10 x wszystko przemyśleć, czy głównym celem jest tanie zbudowanie domu, a jakość na drugim planie, czy jakość jest ważniejsza (znam też takie opinie, że bez miliona na dom 200-300 m to nie ma co zaczynać, bo architekci wnętrz i proponowane przez nich rozwiązania/ materiały kosztują- tak jest np. w ok. Wa-wy).
Ja oczywiście nie mam miliona do wydania, a i nie planuję wydać na dom nawet połowy, ale na jakości też nie bardzo chciałabym oszczędzać - sądzę,że w miarę prosty(bez piwnic, balkonów) dom ok. 170-200 m (w tym garaż) za 400-450 tys. można już ładnie wykończyć, bez szaleństw oczywiście.
B. ważne są media na działce (prąd, woda, gaz)- zwłaszcza, jeśli nie ma gazu- trzeba pomyśleć o koszcie systemu grzewczego (nie każdy chce palić w co)- zbiornik z gazem, ogrzewanie geotermalne, solarne- to wszystko podnosi znacznie koszty inwestycji.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-09-02 o 15:57
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:49   #43
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
oj nie bylo mnie a tu topik rozwinal sie pod wzgledem kto ile zarabia...a nie o tym mialo byc...szukamy projektu taniego w realizacji...shanty prawda dom mozna wykonczyc panelami za 20 zl jak i parkietem za 400 zł za m2. Ja mysle ze panele za 70 zł sa optymalne chociaz podobaja mi sie tez jasne plytki w calym domu albo granit.


Kolejne znalezione projekty

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


A to dom ze snow ale stanowczo za duzy

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

a ten projekst rodem z Dynastii ;P

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...&garaz=&strona=
dom ze snów to mój faworyt
Z tych mniejszych to z 2 linka bardzo fajny.
Jak będę w domu rodzinnym za 1,5 tygodnia to zabiorę stamtąd kosztorys znajomego, który wybudował się właśnie w tamtym roku za 220 tyś.
Tak jak pisałam wcześniej wykańczał wszystko powoli, już po zamieszkaniu, dom wygląda zarówno na zewnątrz jak i w środku bardzo fajnie.
Muszę spytać o metraż ale wygląda na dosyć duży.
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:52   #44
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

no świetny ten domek ze sno jak dla mnie za duzy bo nie wyobrazam sobie spatrzac takiej powierzchni i po co az 3 lazienki?


dla mnie maximum 140-15o metrow mysle ze 450-500tys mozna sie zamknąc ,no ale jak to wiadomo wszystko wyjdzie w praniu.. poki co mam jeszcze troche czasu na takie dylematy ..najpierw dzialka potem pozowlenia na budowe dopiero mozna cos planowac ...
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:59   #45
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Oj łazienek nigdy dość ...jak się rodzina powiekszy to np jak masz 2 coreczki to za pare lat przed szkola moze byc niezly meksyk rano
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:04   #46
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
Oj łazienek nigdy dość ...jak się rodzina powiekszy to np jak masz 2 coreczki to za pare lat przed szkola moze byc niezly meksyk rano

no jak ktos planuje wiecej dzieci ja mam jedno i nie nadążam na drugie sie nie zdecyduje ,ale powiem wam cos do takiego odmu to chyba trzeba bylo sprzątaczke zatrudnić .Ja mam jedną łazienkę ale zanim umyję kabine prysznicową to minie 2-3 godziny a co dopiero 3 !! a ileo kien do mycia... moj Boze ..a tu dziecko ,praca , i duzy dom do posprzątania.. jak na mojego oko zdeńko za duzo
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:12   #47
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Duzy dom nie brudzi sie tak jak male mieszkanko bo zaraz widzisz kazdy kurz.Co do kabiny - nie polecam zadnych z przesuwanymi drzwiami bo tam gromadz sie taki syf ze masakra. Jak bede robic lazienki to brodzik albo poprostu płytki z odpływem ścianka z płytkami plus drzwi ze szkła - przecierasz clinem i czyste!

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

jak ktos ma mala łazienkę to tu jest fajny patent zeby miec i prysznic i wanne zobaczcie


http://www.s2o.tv/show.aspx?ShowID=102
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:15   #48
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
no świetny ten domek ze sno jak dla mnie za duzy bo nie wyobrazam sobie spatrzac takiej powierzchni i po co az 3 lazienki?


dla mnie maximum 140-15o metrow mysle ze 450-500tys mozna sie zamknąc ,no ale jak to wiadomo wszystko wyjdzie w praniu.. poki co mam jeszcze troche czasu na takie dylematy ..najpierw dzialka potem pozowlenia na budowe dopiero mozna cos planowac ...
Ja planuję 3 łazienki :na parterze 2 nieduże tylko z prysznicem- jedna przy naszej sypialni a druga to wc- trochę powiększone i z kabiną prysznicową dla gości (bo gościnny pokój też na dole)- a i kiedy nie ma gości, to wygodnie rano jednocześnie brać prysznic przed wyjściem do pracy mniej więcej o tej samej porze. Na górze- trochę większa łazienka z prysznicem i wanną. Uważam, że 1 łazienka + tylko wc to za mało nawet dla rodziny z jednym dzieckiem ( nie mówiąc o 2 czy więcej), żeby było wygodnie i bez kolejek do łazienki, zwłaszcza rano.

Podobnie planuję, że na dom ok.170 m wydamy do 450 tys, ale podobno trzeba zawsze doliczyć 10-20%.
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:22   #49
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
Oj łazienek nigdy dość ...jak się rodzina powiekszy to np jak masz 2 coreczki to za pare lat przed szkola moze byc niezly meksyk rano
Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
Duzy dom nie brudzi sie tak jak male mieszkanko bo zaraz widzisz kazdy kurz.Co do kabiny - nie polecam zadnych z przesuwanymi drzwiami bo tam gromadz sie taki syf ze masakra. Jak bede robic lazienki to brodzik albo poprostu płytki z odpływem ścianka z płytkami plus drzwi ze szkła - przecierasz clinem i czyste!

Moze i masz racje ,ale przy dzicku zwlaszcza malym trudno jest utrzymać porządek i pewnie masz racje ze jak sie ma dom to sie nie siedzi zawsze wtych samych pomieszzeniach i nie wszystko sie jednakowo "brudzi".
Ja własnie mam taki prysznic z przesuwanymi drzwiami czysze cifem ,tytanem ,octem ,mam go moze rok i raz w tygodniu musze go czyscic ale pomalu zaczyna sie uodparniać na wszelkie środki..jedna zaleta tego prysznica to ze ma gleboki brodzik ,mozna sie polozyc ,sauna i panel radiowy -ale ogolnie syf ,brud wiecej tego nie kupie i odradzam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP2713.jpg (136,3 KB, 300 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP2718.jpg (143,4 KB, 237 załadowań)
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 16:31   #50
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
Duzy dom nie brudzi sie tak jak male mieszkanko bo zaraz widzisz kazdy kurz.Co do kabiny - nie polecam zadnych z przesuwanymi drzwiami bo tam gromadz sie taki syf ze masakra. Jak bede robic lazienki to brodzik albo poprostu płytki z odpływem ścianka z płytkami plus drzwi ze szkła - przecierasz clinem i czyste!

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

jak ktos ma mala łazienkę to tu jest fajny patent zeby miec i prysznic i wanne zobaczcie


http://www.s2o.tv/show.aspx?ShowID=102
Dokładnie o tym samym myślałam, żadnych kabin z przesuwnymi drzwiami, ale murowane, z brodzikiem (odpływ w podłodze trzeba b. dokładnie wykonać, jest trudniejszy do zrobienia i chyba droższy?) oraz z otwieranymi drzwiami szklanymi- a szkło matowe, żeby nie było widać każdej kropli.
W dużym domu masz na pewno więcej szaf, garderobę- łatwiej utrzymać porządek.
I postanowiłam- ograniczenie otwartych półek do minimum- w tym zamykane, przeszklone szafy na książki.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-09-02 o 16:34
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:35   #51
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

shanty ładna ta Twoja kabina -jak wchodziły one jakies 3 lata temu to tez bylam zachwycona,ale teraz kilka znajomych założyło i podziela Twoją opinie-tylko syf sie zbiera...
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:47   #52
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
shanty ładna ta Twoja kabina -jak wchodziły one jakies 3 lata temu to tez bylam zachwycona,ale teraz kilka znajomych założyło i podziela Twoją opinie-tylko syf sie zbiera...

dzięki no dokladnie nie ma się czym zchwycać najlpiej jakies matowe szklo ,bo na tym moim kazda kropelke widać ,każdą smuge -okropieństwo
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 16:50   #53
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
no jak ktos planuje wiecej dzieci ja mam jedno i nie nadążam na drugie sie nie zdecyduje ,ale powiem wam cos do takiego odmu to chyba trzeba bylo sprzątaczke zatrudnić .Ja mam jedną łazienkę ale zanim umyję kabine prysznicową to minie 2-3 godziny a co dopiero 3 !! a ileo kien do mycia... moj Boze ..a tu dziecko ,praca , i duzy dom do posprzątania.. jak na mojego oko zdeńko za duzo
Przy 1 dziecku to wygodnie byłoby mieć 2 łazienki, dobrze zaplanowane i łatwe do sprzątania- ja bym chyba nie była w stanie poświęcić tyle czasu na czyszczenie 1 kabiny
Co do ilości okien- np.w planie domu mam 6 dużych na parterze (2 sypialnie, kuchnia i 3 w salonie) + 2 małe (łazienka, garderoba) + drzwi tarasowe i na górze kilka okien dachowych (nie zaplanowaliśmy jeszcze rozkładu poddasza)- co w porównaniu z 4 oknami i drzwiami balkonowymi (mieszkanie 55m) obecnie nie wydaje mi się jakąś ogromną ilością w 3- krotnie większym domu.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-09-02 o 16:51
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 18:58   #54
tulumka
Raczkowanie
 
Avatar tulumka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 269
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
Dokładnie o tym samym myślałam, żadnych kabin z przesuwnymi drzwiami, ale murowane, z brodzikiem (odpływ w podłodze trzeba b. dokładnie wykonać, jest trudniejszy do zrobienia i chyba droższy?) oraz z otwieranymi drzwiami szklanymi- a szkło matowe, żeby nie było widać każdej kropli.
W dużym domu masz na pewno więcej szaf, garderobę- łatwiej utrzymać porządek.
I postanowiłam- ograniczenie otwartych półek do minimum- w tym zamykane, przeszklone szafy na książki.

Będę podobnie kombinować z prysznicami. Garderoby to super sprawa. Pomyslałam jeszcze o kąciku do prania. Pralka, suszarka automatyczna, mała suszarka zwykła i miejsce do prasowania.

Niestety kredyty nie są opłacalne dla kretydobiorców - wiadomo. W końcu bank musi zarobić. I jak świat światem - ten kto ma gotówkę do wyłożenia oszczędza.

Edytowane przez tulumka
Czas edycji: 2009-09-02 o 19:00
tulumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 20:51   #55
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Bez jaj 3 godziny poświecasz na mycie kabiny,co wy tam dziki kąpiecie ?
i to przy zarobkach 20 tys ?

Ja 2 łazienki ogarniam w pół godziny.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 22:53   #56
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
oj nie bylo mnie a tu topik rozwinal sie pod wzgledem kto ile zarabia...a nie o tym mialo byc...szukamy projektu taniego w realizacji...shanty prawda dom mozna wykonczyc panelami za 20 zl jak i parkietem za 400 zł za m2. Ja mysle ze panele za 70 zł sa optymalne chociaz podobaja mi sie tez jasne plytki w calym domu albo granit.


Kolejne znalezione projekty

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=


A to dom ze snow ale stanowczo za duzy

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...zystkie&strona=

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

a ten projekst rodem z Dynastii ;P

http://www.extradom.pl/projekt-domu-...&garaz=&strona=
Pierwszy - Promyczek całkiem sensowny

Ci mi się w nim podoba- jest na parterze jeden pokój poza salonem, dobre rozwiązanie jak planujecie wykończenie domu etapami, może być tymczasową sypialnią, a później gabinetem czy pokojem gościnnym.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 07:30   #57
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bez jaj 3 godziny poświecasz na mycie kabiny,co wy tam dziki kąpiecie ?
i to przy zarobkach 20 tys ?

Ja 2 łazienki ogarniam w pół godziny.

nie kapie dzików ,ale jak ktoś nie ma takiego prysznica z takimi szklem to prosze sie nie wypowiadać ,a co maja do tego nasze zarobki ?nie rozumiem -co moze powinnam miecprywatną sprzątaczkę i służącą ,wybacz ale troche trywialna ta twoja wypowiedz.
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 08:40   #58
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

właśnie...znam osoby jeszcze więcej zarabiające które mogłoby mieć sprzątaczkę ale nie maja bo nie wyobrażają sobie obcej osoby w domu...szczerze mowiac ja sobie też nie wyobrażam żeby obca kobieta dotykała moich rzeczy...a sprzątaczka to nie luksus 15 zł za godz przyjdzie na 4 i chata czysta
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 09:03   #59
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
nie kapie dzików ,ale jak ktoś nie ma takiego prysznica z takimi szklem to prosze sie nie wypowiadać ,a co maja do tego nasze zarobki ?nie rozumiem -co moze powinnam miecprywatną sprzątaczkę i służącą ,wybacz ale troche trywialna ta twoja wypowiedz.
Gdybym ja miala 3 godziny myc kabine to bym ja a-wymienila na inną b-wynajęła pania do sprzatania łazienki.

Jaka trywialna ? zdziwiona i tyle ,jakoś nie lubię robić z siebie męczennicy z powodu szorowania 3 godzinnego kabiny i tyle.

Trywialne to jest twoje opowiadanie o zarobkach a potem wymigiwanie sie od odpowiedzi czym sie zajmujesz ,sama zaczęłaś temat.

Równie dziwne jest twoje podejscie do kredytów ,gdybyś musiała to bys go wzięła i nie wygłaszała ,że nie "potępiasz tych co je biorą."

Zeby nie bylo -nie mam żadnego kredytu na głowie i mieszkam w swoim domu.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez helen22 Pokaż wiadomość
właśnie...znam osoby jeszcze więcej zarabiające które mogłoby mieć sprzątaczkę ale nie maja bo nie wyobrażają sobie obcej osoby w domu...szczerze mowiac ja sobie też nie wyobrażam żeby obca kobieta dotykała moich rzeczy...a sprzątaczka to nie luksus 15 zł za godz przyjdzie na 4 i chata czysta
kwestia przyzwyczajenie i zaufania.
poza tym nie sugeruje aby miec pania od skladania gaci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 09:19   #60
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Czy ktoś wybudował dom za kwotę do 200 tys zł?

helen22 a może ten:
http://www.extradom.pl/StronaProjekt...kie&notes=true
jest bardzo podobny do tego z Twoich marzeń, a o wiele mniejszy... Mnie się w nim osobiście nie podoba tylko jadalnia w kuchni.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.