Irygator do zębów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 12:08   #31
DomowyStomatolog
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
GG do DomowyStomatolog Send a message via Skype™ to DomowyStomatolog
Dot.: Irygator do zębów

Witam
Są irygatory podróżne (pominę linki bo mogą uznać to za reklamę), proszę się jednak liczyć z utratą mocy. Czymś pomiędzy irygatorem podróżnym a stacjonarnym jest Waterpik wp300 Nano Traveler. Bardzo mały, ma torbę podróżną w zestawie i do tego wszystkiego ma 5,5bara mocy maksymalnej.
Z małych irygatorów mogę polecić jeszcze Panasonic EW 1211 oraz AirFloss Philipsa ( choć to do końca nie jest irygator-są tu pojedyncze strzały wody).

Jeżeli chodzi o moc 3,8bara to przyznam, że zdarzali się klienci, którzy wymieniali sprzęt po miesiącu na mocniejszy. Lepiej mieć zapas mocy.

Jeżeli chodzi o szczoteczkę soniczną DiamondClean to w sumie materiał na kolejny temat... ładowanie USB i z sieci, 5 trybów pracy... i jest najpiękniejszą szczoteczką (przyznaje to jako facet). Cena faktycznie wysoka. Nasz sklep oferuje dla tej szczoteczki darmowy transport (także można zaoszczędzić).

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-26 o 23:57
DomowyStomatolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 19:03   #32
magdazzz18
Zadomowienie
 
Avatar magdazzz18
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Irygator do zębów

Na Gruponie jest taki Irygator za 89zł, powiedzcie mi czy warto?
http://www.nokaut.pl/szukaj/irygator...rjet-2000.html czy lepiej kupić coś droższego?

Edit: Już przezcytałam cały wątek i samam sobie odpowiedziałam

Edytowane przez magdazzz18
Czas edycji: 2012-09-20 o 19:23
magdazzz18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 11:00   #33
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Ja właśnie stanęłam przed dylematem. Od kilku lat mam brauna ze szczoteczką, na początku było super, jednak po kilku latach ciśnienie spadło i obecnie mam wrażenie że irygator prawie nie czyści (od razu dodam że urządzenie jest odkamienione i używam wody z odwróconej osmozy żeby się nie zakamieniał). Co do zmiany strumienia wody to jest fajna sprawa i nie zgodzę się tu z opinią Domowego Stomatologa, bo zmiana strumienia ogranicza się do wciśnięcia zapadki blokującej obracanie, czyli nie ma się co popsuć, natomiast jest z tym inny problem- bardzo szybko sam się blokuje- chyba od kamienia. Szczoteczka sprawuje się bardzo dobrze ale z czasem znacząco siadła bateria. Dawniej ładowanie wystarczało na kilka miesięcy, obecnie po kilku dniach odczuwam spadek wydajności.
Myślałam o zakupie Waterpika, ale po przeczytaniu opinii w internecie mam wątpliwości. Myślałam o wersji z soniczną szczoteczką (cena powalająca mocno mnie odstrasza). Szczoteczka po naładowaniu ma działać dwa tygodnie, a podobno wytrzymuje najwyżej tydzień- ja myję zęby znacznie częściej niż statystyczny człowiek czyli w zasadzie musiałabym ją ciągle ładować.
Martwi mnie brak możliwości montowania na ścianie, bo obok umywalki nie mam żadnych półek, brown jest zamontowany do ściany.

natewa w waterpiku jest pokazana końcówka ze szczoteczką, na jakiej zasadzie to działa? Czy jest w stanie zastąpić elektryczną szczoteczkę, czy raczej końcówka jest bez sensu? Napisz coś na temat różnych końcówek- czy używasz ich czy raczej jest to gadżet żeby wyglądało że tak dużo dają w komplecie?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 19:42   #34
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Irygator do zębów

Ja używam SoWash. Jest podłączany bezpośrednio do kranu. Jestem zadowolona, chociaż używam też nitek, wyciorków itd. Kupiłam go, bo noszę aparat, używam go do pozbycia się resztek jedzenia przed myciem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:09   #35
aliena7
Zadomowienie
 
Avatar aliena7
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 580
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez DomowyStomatolog Pokaż wiadomość
Witam
Są irygatory podróżne (pominę linki bo mogą uznać to za reklamę), proszę się jednak liczyć z utratą mocy. Czymś pomiędzy irygatorem podróżnym a stacjonarnym jest Waterpik wp300 Nano Traveler. Bardzo mały, ma torbę podróżną w zestawie i do tego wszystkiego ma 5,5bara mocy maksymalnej.
Z małych irygatorów mogę polecić jeszcze Panasonic EW 1211 oraz AirFloss Philipsa ( choć to do końca nie jest irygator-są tu pojedyncze strzały wody).

Jeżeli chodzi o moc 3,8bara to przyznam, że zdarzali się klienci, którzy wymieniali sprzęt po miesiącu na mocniejszy. Lepiej mieć zapas mocy.

Jeżeli chodzi o szczoteczkę soniczną DiamondClean to w sumie materiał na kolejny temat... ładowanie USB i z sieci, 5 trybów pracy... i jest najpiękniejszą szczoteczką (przyznaje to jako facet). Cena faktycznie wysoka. Nasz sklep oferuje dla tej szczoteczki darmowy transport (także można zaoszczędzić).
eee...no ogólnie nie mam ciśnienia na zakup irygatora podróżnego,właściwie wolałabym stacjonarny.Żaden waterpik nie wchodzi w grę zupełnie.Tylko szczoteczka z możliwością przewozu mnie interesuje tja...diamond piękna jest

a co to jest to sowash? w sumie fajne rozwiązanie,tylko jak z jakością?
__________________
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali,dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej
__________________

2011-01-02, 17:45 #2206
"idę popatrzeć na trolle i pandory TYLKO popatrzeć!" -----> 2013

__________________
-57-61-66-69-95...........efekt jo-jo...........117!
aliena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:44   #36
hassana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 13
Dot.: Irygator do zębów

Witam, ja mam problem z brzydkim zapachem spomiędzy 2 zębów, są tak ciasno ustawione, że niktowanie nie pomaga... dentysta polecił mi irygator, ale nie wiem, który wybrać. interesują mnie najtańsze opcje, a więc bardzo proszę o opinię na temat waterjet2000, aeg 5503 i so wash. czy ktoś miał ten sam problem i irygator mu pomógł?
hassana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 21:59   #37
zmijka_marudniaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocławianołodzianeczka:)
Wiadomości: 237
Dot.: Irygator do zębów

Witam Mam irygator OxyJet Braun, jednak od jakiegoś czasu stoi nieużywany... Chyba odłożył się w nim kamień, bo zauważyłam zmianę w strumieniu wody, zresztą po kilku miesiącach używania i takich cienkich rurkach nic dziwnego... Wiem, że jest odkamieniacz, jednak wolałabym go uniknąć, bo sporo kosztuje no i jednak to chemia, którą podejrzewam ciężko spłukać... Szukałam go jakiś czas temu, byłam zdecydowana, ale nie mogłam go wtedy nigdzie znaleźć. Bylam w kilku specjalistycznych sklepach medycznych i dentystycznych. W pierwszym poradzono mi, żeby odkamieniać octem (bo kwasek bez wysokiej temperatury nie zadziała, w czajniku woda jednak się gotuje), w drugim, żeby potraktować sprzęt kwaskiem cytrynowym (bo po occie ciężko pozbyć się zapachu)... W trzecim z kolei znów kwasek, ale też rada, by używać do irygatora wody demineralizowanej. Tylko przy tym irygatorze 5 litrowy baniak wystarczałby mi w najlepszym wypadku na 8 dni Może ktoś poradzi mi jaki w końcu jest najlepszy sposób odkamieniania i czy faktycznie jest sens używać demineralizowaną wodę?
zmijka_marudniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 07:36   #38
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Ja odkamieniałam octem i nie było problemu z pozbyciem się zapachu. Odkamieniacza nie chciałam używać bo też się martwiłam że mogę nie do końca wypłukać, a jak octu się napiję to nic się nie stanie. Spokojnie możesz też użyć rozpuszczonego w wodzie kwasku cytrynowego działa bardzo dobrze. Ja odkamieniłam wieczorem nalewając octu i na chwilę włączając irygator żeby cały układ był wypełniony octem i zostawiłam tak na dobę, efekt znakomity. Z tego co pamiętam to ocet trochę podgrzałam żeby choć na początku miał większą moc działania.
Osobiście mam filtr RO i używam wody demineralizowanej bo mnie to nie kosztuje, ale gdybym miała kupować to używałabym kranówki. Faktycznie przy wodzie demineralizowanej kamień się nie osadza i maszyna chodzi cały czas taka samą mocą. Myślę że w Twoim przypadku taniej będzie zainwestować w butelkę octu i raz na tydzień lub dwa wlać trochę żeby system się odkamienił.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 08:23   #39
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Irygator do zębów

Ejjj- watek zyje
Szkoda tylko, ze jako założycielka nie mam czasu na irygowanie zebów bijcie mnie, a wezmę się za siebie

Cytat:
Napisane przez DomowyStomatolog Pokaż wiadomość
Witam
Ktoś prosił o wypowiedź stomatologa. Niestety jestem tylko sprzedawcą artykułów do higieny jamy ustnej.

Jeżeli chodzi o irygator OxyJet- najlepiej kupować w zestawie ze szczoteczką elektryczną (jeżeli ktoś jej nie posiada). Irygator sam w sobie ma słabe ciśnienie w porównaniu do innych (3,8 bar). Jeżeli chodzi o końcówki- możliwość zmieniania rodzaju strumienia wody ma swoje wady (dodatkowa rzecz która może się popsuć).

Końcówki w innych irygatorach to "rurki" przez które woda spokojnie może przepływać (kamień tak się nie osadza).

Irygatory Waterpik- firma specjalizuje się w produkcji irygatorów. Model WP 100 jest najmocniejszy (6,2 bara). Część sprzedawców wspomni o ich awaryjności ale u nas nie było zwrotów.

Irygator Panasonic EW1211- bezprzewodowy i mocny (5,9 bar). Bardzo dobre rozwiązanie i klienci mówią o nim w samych superlatywach.


Innym rozwiązaniem jest jeszcze AirFloss firmy Sonicare. Działa podobnie ale jest to coś w rodzaju pistoletu- silne, pojedyncze strumienie wystrzeliwane w przestrzenie między zębowe.


Co do czyszczenia. Środek Redesept jest przydatny i daje najlepsze efekty. Irygator można odkamieniać też domowym sposobem- co miesiąc kwasek cytrynowy.

W razie pytań jestem do usług.
Pozdrawiam
Michał
eno eno- fachura na wątku to sie ceni

A są jakies płyny, które można dolać do irygatora by zapuścic sobie świeżośc między zęby??
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 07:24   #40
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Ja leję płyn do płukania ust, z czego w ramach oszczędności nie kupuję markowych które mają cenę prawie 20 zł za butelkę tylko dyskontowe za 6 zł. Najbardziej odpowiada mi Lidlowy extramint, testowałam też z Aldiego ale był gorszy bo ma taki lekko mydlany smak.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 09:56   #41
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Najbardziej odpowiada mi Lidlowy extramint
mówisz musze spróbować

Kiedyś próbowałam jednego dolać (nie pamietam jaki) ale jakos dziwnie sie zapieniał i zrezygnowałam z experymentów
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 07:20   #42
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

O to ja mimo ze normalnie płynu do ust nie używałam i nie używam to irygowania bez płynu do ust nie wyobrażam irygowania, robi się fajnie miętowo. A tak to trochę mi to przypomina mycie zębów bez pasty.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 14:17   #43
kisielek882
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Irygator do zębów

Panie Michale, a gdyby miał Pan sobie kupić irygator z tych o których Pan pisał to który, by Pan wybrał??
kisielek882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 18:30   #44
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Irygator do zębów

Ja zastanawiam się nad tym zestawem http://www.shop-dent.pl/pl/p/WATERPI...-koncowek/1516 tylko nie wiem w jaki sposób działa ta szczoteczka?
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:11   #45
ilaila1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Irygator do zębów

bardzo chciałabym podbić ten wątek i dowiedzieć się czy "przenośne" irygatory dorównują tym stacjionarnym? ciśnienie w przenośnych może być równie duże, ale podobno to nie ma znaczenia w skuteczności wypłukiwania resztek bo liczy sie także przepustowość (ilość wody wyrzucanej przez irygator). Prawde mówiąc od razu to bym sobie kupiła ten niestacjionarny ale boje sie że nie będzie skuteczny i wyrzuce kase w błoto.
Różnica cenowa miedzy tymi dwiema opcjami juz nie jest taka wielka bo te irygatory przenośne z dobrym cisnieniem dorównują cenowo tym stacjionarnym wiec naprawde wybór jest ciężki.
Jednym słowem jak myslicie stacjonarny czy niestajonarny, pomóżcie proszę!!!!!!!!!!!!
ilaila1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 17:12   #46
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Przeglądam te irygatory i przeglądam ale zdecydować się ciężko. Który byście wybrały z tych oto panów irygatorów?

1. Philips Sonicare AirFloss - Innowacyjny irygator dentystyczny HX8181

2.WATERPIK WP-100E ULTRA

3.BRAUN ORAL-B Professional Care OxyJet

Niby tyle opinii a ja dalej nie wiem...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 07:50   #47
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Lavi92 u mnie stanęło na brownie ze względu na możliwość wyboru dwóch rodzajów strumienia wody- punktowy i okrężny. Waterpik ma tylko jeden prosty strumień, za to ma pompę dającą większe ciśnienie wody i strumień jest silniejszy.
Tego philipsa osobiście w ogóle nie brałabym pod uwagę bo już teraz gdy korzystam z wody demineralizowanej którą muszę wcześniej podgrzać w garnku to mi się nie chce, gdybym jeszcze miała kilka razy nalewać wodę do zbiorniczka to zapewne po tygodniu przestałabym takiego irygatora używać.
No ale to Ty sama musisz zdecydować jakie są Twoje potrzeby i wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 09:12   #48
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Najbardziej zależy mi żeby strumień był mocny. Mam naprawdę "ciasne zęby" i czasem nawet najcieńsza nitka nie chce wejść.
Najlepszy byłby taki jak u dentysty

Czyli lista pewnie skróci się do Braun'a i Waterpik'a.
__________________
...

Edytowane przez Lavi92
Czas edycji: 2012-12-27 o 09:31
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 11:03   #49
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez ilaila1 Pokaż wiadomość
bardzo chciałabym podbić ten wątek i dowiedzieć się czy "przenośne" irygatory dorównują tym stacjionarnym? ciśnienie w przenośnych może być równie duże, ale podobno to nie ma znaczenia w skuteczności wypłukiwania resztek bo liczy sie także przepustowość (ilość wody wyrzucanej przez irygator). Prawde mówiąc od razu to bym sobie kupiła ten niestacjionarny ale boje sie że nie będzie skuteczny i wyrzuce kase w błoto.
Różnica cenowa miedzy tymi dwiema opcjami juz nie jest taka wielka bo te irygatory przenośne z dobrym cisnieniem dorównują cenowo tym stacjionarnym wiec naprawde wybór jest ciężki.
Jednym słowem jak myslicie stacjonarny czy niestajonarny, pomóżcie proszę!!!!!!!!!!!!
Witaj,

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Witaj,
sorki coś mi się kliknęło nie tak
Używam od 3 miesięcy przenośnego irygatora Panasojic ewdj10 (jest składany, więc mieści się bez problemu do kosmetyczki) i na baterie, więc nie wymaga ładowania, baterie trzymają ok. 1,5 miesiąca. Jestem bardzo zadowolona, ma 2 ciśnienia wyrzucania wody, silny do przestrzeni międzyzębowych, lżejszy do dziąseł. Nie wyobrażam już sobie higieny bez niego, noszę go w torebce ze sobą razem z elektryczną szczoteczką. Płaciłam za niego ok. 220 zł.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Pomyliłam się w oznaczeniu, to jest Panasonic ew dj 10a, ten jest składany
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 13:23   #50
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

on_na jak Ty masz aparat to dla Ciebie przenośne urządzenie jest idealnym rozwiązaniem. Ale ja używam irygatora tylko w domu i jestem dosyć leniwa więc stacjonarny jest dla mnie lepszym rozwiązaniem.

Lavi92 ja też mam bardzo "ciasne zęby" z problemem żeby nitkę włożyć i mnie ten brown wystarcza, problem był gdy za mocno się zakamienił. Za to waterpik jak dla mnie ma za mocny strumień, jak pierwszy raz u rodziców użyłam to krew mi leciała i bardzo się do maszyny zniechęciłam. Szkoda że w sklepach nie można przetestować urządzeń, byłoby Ci najłatwiej zdecydować która maszyna bardziej Ci przypadła do gustu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 13:45   #51
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Lavi92 ja też mam bardzo "ciasne zęby" z problemem żeby nitkę włożyć i mnie ten brown wystarcza, problem był gdy za mocno się zakamienił. Za to waterpik jak dla mnie ma za mocny strumień, jak pierwszy raz u rodziców użyłam to krew mi leciała i bardzo się do maszyny zniechęciłam. Szkoda że w sklepach nie można przetestować urządzeń, byłoby Ci najłatwiej zdecydować która maszyna bardziej Ci przypadła do gustu.
Bardzo szkoda bo fajnie by było sprawdzić jego moc chociażby na dłoni. Ja się boję, że Braun będzie za słaby a Waterpik za mocny.
A mi dziąsła krwawią dość często przy nitkowaniu czy szczotkowaniu trawdą szczoteczką.
A Watrepik jest porównywalny z mocą tego urządzenia dentysty?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 07:27   #52
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Bardzo szkoda bo fajnie by było sprawdzić jego moc chociażby na dłoni. Ja się boję, że Braun będzie za słaby a Waterpik za mocny.
A mi dziąsła krwawią dość często przy nitkowaniu czy szczotkowaniu trawdą szczoteczką.
A Watrepik jest porównywalny z mocą tego urządzenia dentysty?
Nie wiem jakie urządzenia mają dentyści. Co do mocy to w obydwu urządzeniach jest regulacja więc można sobie strumień dostosować do swoich potrzeb.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:11   #53
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie urządzenia mają dentyści. Co do mocy to w obydwu urządzeniach jest regulacja więc można sobie strumień dostosować do swoich potrzeb.
Oni je mają wbudowane w fotel, przy narzędziach Żeby np. osuszyć sobie "miejsce zbrodni" czy "polać wodą"
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 11:01   #54
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Oni je mają wbudowane w fotel, przy narzędziach Żeby np. osuszyć sobie "miejsce zbrodni" czy "polać wodą"
A to Ci chodzi o taki powietrzny. W sumie to nie potrafię porównać siły, no bo to zupełnie inny rodzaj strumienia.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 15:13   #55
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
A to Ci chodzi o taki powietrzny. W sumie to nie potrafię porównać siły, no bo to zupełnie inny rodzaj strumienia.
Inny? O, a ja myślałam, że taki tylko słabszy. A jaki jest w irygatorach?
Nie ukrywam, że mi by pasował taki ciągły.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 07:50   #56
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Irygator do zębów

Lavi92 u dentysty ten strumień to głównie powietrze, a w irygatorach to masz cienki strumień wody. Strumień jest w zasadzie ciągły.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 16:27   #57
orceza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Irygator do zębów

Witam,
O konieczności używania takiego urządzenia najczęściej osoby dowiadują się przy okazji wizyty u stomatologa, kiedy pojawiają się problemy, a osobie u której zamówiliśmy wizytę nie jest obojętna sprawa stanu naszego uzębienia. Każdy przypadek to materiał na oddzielną historię.
Używam irygatora Panasonic EW 1211.
Mogąc doradzić osobom, które mają dylemat z wyborem odpowiedniego irygatora, proszę aby zwróciły uwagę na wpisy Pana Michała z 2012-09-12, 2012-09-13, 2012-09-20. Informacje są profesjonalne, nie wzbudziły mojego podejrzenia o próby autoreklamy, a po doświadczeniach z użytkowaniem irygatora przyznam, że to obiektywna ocena urządzeń dostępnych na rynku.
W mojej ocenie, przy wyborze należy wziąć pod uwagę ciśnienie wytwarzanego przez urządzenie strumienia wody i warunki w jakich będziemy korzystać z irygatora.
Na forum trafiłem przy okazji konieczności wymiany akumulatorków, których czas pracy w Panasonicu EW 1211 po trzech latach dobiegł końca. W Internecie nie znalazłem jak taką wymianę wykonać, nie ma też oferty akumulatorków dostępnych na rynku. Panasonic EW1211 prawdopodobnie nie przewiduje wymiany akumulatorków.
Gdyby jednak po latach użytkowania zaszła konieczność wymiany akumulatorków w Waszych Panasonicach EW 1211 sprawa nie jest beznadziejna.
Pozdrawiam
orceza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 13:31   #58
robs4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 19
Dot.: Irygator do zębów

Planuję zakup irygatora i biorę pod uwagę Panasonic EW-1211 albo SoWash taki zakładany na kran. Jedno pytanie minie nurtuje a mianowicie jakie ciśnienie generuje SoWash i czy jest to ciśnienie porównywalne do irygatorów elektrycznych. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
robs4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:02   #59
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Irygator do zębów

myslicie ze jest on bezpieczny dla zeba ktory jest przyklejony? (do aparatu) taki umowny zab ktory jest tylko po to zeby nie bylo szpary. Nie odpadnie od tego cisnienia?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:54   #60
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Irygator do zębów

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
myslicie ze jest on bezpieczny dla zeba ktory jest przyklejony? (do aparatu) taki umowny zab ktory jest tylko po to zeby nie bylo szpary. Nie odpadnie od tego cisnienia?
Myślę, że to AŻ tak duże ciśnie nie nie jest
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-25 18:42:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.