Wieczór po francusku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 09:36   #1
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406

Wieczór po francusku


Cześć

Mam w planie przygotować miły wieczór w klimacie Francji.
Ma być pięknie. Kolacja, dużo wina, przekąski, dużo miłości, a rano śniadanie i pyszna kawa.
Dlatego proszę Was o pomoc, pomysły w przygotowaniu jedzonka, zbudowaniu fajnego klimatu.
A i nawet o ciuchach, makijazu na ten dzien można podyskutować. W końcu Paryż
Narazie to, co mam to wino które przywiozłam z Paryża.
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 10:18   #2
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Wieczór po francusku

Na śniadanie standardowo to klik, do kawy też sok pomarańczowy i mleko z czekoladowymi płatkami, na kolację może naleśniki z ciasta francuskiego? albo coś nieslodkiego na deser tradycyjnie: klik, co do przekąsek to na słodko oczywiście makaroniki

Masz trochę insp
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cup-objects-other-paris-photography-Favim.com-409466.jpg (104,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blair-blair-waldorf-blake-lively-gossip-girl-leighton-meester-Favim.com-427647.jpg (129,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg breakfast-eiffel-tower-paris-Favim.com-425265.jpg (72,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cute-delicate-dress-eiffel-tower-flowers-Favim.com-424550.jpg (117,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cute-flowers-heart-love-paris-Favim.com-411704.jpg (74,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg camera-flower-heart-love-paris-Favim.com-406568.jpg (34,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dessert-indonesia-la-maison-patisserie-macaron-macarons-Favim.com-404465.jpg (304,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg candy-delicious-dessert-food-like-Favim.com-401845.jpg (61,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg beautiful-bombones-box-candies-candy-Favim.com-400497.jpg (88,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg laco-paris-torre-eiffel-Favim.com-366022.jpg (135,2 KB, 9 załadowań)
__________________
nasz dzień

Edytowane przez malamenda2009
Czas edycji: 2012-05-21 o 10:29
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 14:40   #3
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Wieczór po francusku

Widzę, że cudowny wieczór Ci się szykuje..
Mój ojczulek mieszka od niedawna we Francji, a ja od lutego chodzę do Szkoły Języka Francuskiego na zajęcia, więc temat mi baardzo bliski. Tym bardziej, że moje zajęcia nie są takie typowe 'szkolne', często na nich rozmawiamy (po francusku oczywiście) o modzie, jedzeniu, filmach itp. Więc mam nadzieję, że trochę Ci pomogę.
Mieliśmy ostatnio w grupie warsztaty kulinarne, więc na śniadanie prócz criossantów (obowiązkowo z konfiturą, najlepiej domową) proponuje tosty francuskie + sok pomarańczowy/ciemna kawa/mocna herbata. Na przekąskę : tartinki, tartaletki albo przekąski z szynką i granatem, świeże bagietki z tapenadą z oliwek, sałatkę nicejską, no i oczywiście tacę francuskich serów.
Na danie główne proponowałabym coś z owocami morza, jakieś krewetki, mule w piwie. Jeśli nie przepadacie za morskimi stworami to może wołowinę po burgundzku, cordon bleu, ratatouille, zupę cebulową, brochettes z kurczaka itp.
Na deser, tak jak koleżanka napisała wyżej, crème brûlée albo jakiś suflet.
Co do mody, to jak wiadomo we Francji panuje klasyka. Proponuję jakąś małą czarną.
A klimat hmm...dużo kwiatów, może jakieś świece?
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:44   #4
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Wieczór po francusku

jejku
nakręciłam się coraz bardziej. jak już się zdecyduje na coś to na pewno napiszę. i zdjęcia porobię i sie pochwalę jak wyszło

kiecka będzie czarna, bielizna też, czerwone usta i paznokcie. włosy upnę jakoś.
śniadanko w kierunku tych tostów pójdę, chyba że dostanę gdzieś dobre rogaliki z ta konfiturą, bo obawiam się ze sama nie dam rady;/

danie główne jeszcze pomyślę. ale wybiorę chyba brochettes z kurczaka. a z owocami morza, może sałatkę zrobię. ale osobno sałata i osobno sos z owocami morza. deserek będzie. tez się określę.
świeczki będą gdzieś tam w oddali, zawsze palę. i będzie jedna lampka z fajnym światłem. chcę gdzieś w oddali świeże kwiatki w wazoniku dać.

i jakąś fajną muzykę w tle.

achhhh
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:47   #5
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Wieczór po francusku

Ajajaj, kochana brzmi idealnie!
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:18   #6
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Wieczór po francusku

Weszłam dziś do Almy a tam...

kupiłam więc konfitury i ser. Ale ser smierdzi przeokropnie. Poczułam w aucie, mimo że zawinęłam go w 5 woreczków ;D wróciłam się po folie aluminiową i kolejne dwa woreczki.

Ładnie zapakowany, konfiturki tez fajnie wyglądają.
I kupiłam jeszcze coś fajnego, co włożę na siebie także tego wieczoru ))


kładniki:

50 dag mrożonych owoców morza
ok. 20 dag koncentratu pomidorowego
6 łyżek oliwy z oliwek
2 cebule
10 zielonych oliwek bez pestek
główka czosnku
łyżeczka bazylii
sól
pieprz
Sposób przygotowania:

Zagotować wodę z pieprzem, solą i szczyptą bazylii, wrzucić owoce morza i gotować ok. 5 min, następnie odcedzić i zostawić, aż ostygną. Na patelni zeszklić na oliwie plasterki cebuli, dodać koncentrat pomidorowy, pozostałą część bazylii i oliwki przekrojone na pół. Tak przygotowany sos przyprawić przeciśniętym przez praskę czosnkiem, połączyć z owocami morza i dusić na umiarkowanym ogniu przez 20-25 min.

znalazłam taki łatwiutki przepis. będzie miało fajny smaczek? do tego sałata lodowa, tylko zastanawiam sie jak wzbogacic ta sałate, czym i jakimi przyprawami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 240520121065.jpg (153,6 KB, 54 załadowań)
__________________
Bawaria


________________
będzie okej

Edytowane przez beacia440
Czas edycji: 2012-05-24 o 20:18
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 11:07   #7
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Wieczór po francusku

Kochana, opowiadaj jak się wieczór udał!
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 14:56   #8
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wieczór po francusku

My na wieczór francuski robimy mus czekoladowy, fondue, camembert grilowany z bagietką. Takie nasze must.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

A! Czasem owoce morza dla tż, ale ciężko kupić dobre np. mule w Pl.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:18   #9
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wieczór po francusku

cudowny pomysł z wieczorem francuskim

u mnie obowiązkowo zupa cebulowa, ślimaczki ( można kupić teraz w lidlu bo były dni francuskie)
oczywiście bagietki z różnymi pastami,creme brulee i koniecznie sałatka z grillowanym camembertem- pytałaś o sos- ja najbardziej lubię na bazie musztardy dijon- z odrobiną miodu lub konfitury malinowej- do tego sałatkę posypać pestkami granatu.... mniam ale narobiłaś mi ochoty
tylko zamiast lodowej polecam zdecydowanie roszponkę

jas kurde nie lubię tylko francuskich win....a cała reszta Paris mon amour

a jak już nawiązujemy do tematycznej kuchni to ostatnio byłam na wieczorku greckim, było bosko.......

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
My na wieczór francuski robimy mus czekoladowy, fondue, camembert grilowany z bagietką. Takie nasze must.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

A! Czasem owoce morza dla tż, ale ciężko kupić dobre np. mule w Pl.
po mule to najlepiej do makro we wtorki i sobotę- jeszcze żywe
ale najlepiej zadzwoń i zapytaj w którym dniu jest w Twoim mieście świeża dostawa
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:25   #10
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość




po mule to najlepiej do makro we wtorki i sobotę- jeszcze żywe
ale najlepiej zadzwoń i zapytaj w którym dniu jest w Twoim mieście świeża dostawa
Dzięki! Muszę się wybrać.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 23:53   #11
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Wieczór po francusku

o jak miło zapomnialam o tym wątku. jedzenie wyszło, owoce morza trochę... jak bigos z dużą ilościa koncentratu pomidorowego ale z grzankami nasaczonymi oliwą albo natartymi czosnkiem smakowało. te szaszlyczki smaczniutkie. wstawie fotke jutro.

a nastrój - srednio. byla niemiła sytuacja... ale jedzenie dobre.
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 10:56   #12
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Wieczór po francusku

Moja koleżanka, która mieszka na stałe we Francji, kiedyś zaprosiła nas na wieczór francuski.

Z tego co pamiętam to podała:

suflet z koziego sera (był rewalacyjny, zbieram się, aby go zrobić)

zupa cebulowa

ratatouille

tarta cytrynowa

Fajne są takie tematyczne wieczorki
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:41   #13
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wieczór po francusku

suflet z koziego sera jakbyś miała przepis to podrzuć uwielbiam kozi ser

a co do cebulowej to ostatnio uraczyłam mojego teścia, bo zostało mi dużo rosołu a szkoda mi go było wylewac
teść jest tradycjonalistą i nie znosi "wynalazków" za to kocha cebule- zupa na winie z grzanką powaliła go na kolana
nawet o dokładkę poprosił
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 07:51   #14
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Wieczór po francusku

Zakochałam się w tym pomyśle z wieczorem francuskim Oj chyba już wiem jak przebiegać będzie moja rocznica
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 08:40   #15
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
suflet z koziego sera jakbyś miała przepis to podrzuć uwielbiam kozi ser

a co do cebulowej to ostatnio uraczyłam mojego teścia, bo zostało mi dużo rosołu a szkoda mi go było wylewac
teść jest tradycjonalistą i nie znosi "wynalazków" za to kocha cebule- zupa na winie z grzanką powaliła go na kolana
nawet o dokładkę poprosił
Od koleżanki, niestety nie mam przepisu. Ale znalazłam taki, wydaje się prosty przepis na suflet:

15 dag spójnego koziego twarożku,
3 łyżki mąki,
1 szklanka mleka,
4 jajka,
1 roztarty ząbek czosnku,
1 łyżeczka tymianku,
masło plus parmezan do wysypania foremek

Najpier przygotujemy sos beszamelowy: rozpuszczamy masło, oprószamy mąką, podgrzewamy mieszając. Gdy pojawią się bąbelki, wlewamy mleko i podgrzewamy dalej, aż sos będzie gęsty, gładki i błyszczący. Dodajemy przyprawy, kozi ser i żółtka - mieszamy.

Foremki na suflety smarujemy masłem i startym parmezanem.

Piekarnik ustawiamy na 190stopni.

Ubijamy sztywno pianę z białek, łączymy ją z masą serową. Napełniamy foremki i pieczemy 20 minut.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:58   #16
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Wieczór po francusku

Ratatouille!!! Z bagietą. Eksperymentalnie może żabie udka na przystawkę a na główne królik a la jardiniere? I tarta cytrynowa, i dużo wina.
Rano - croisanty albo bagietka z jakimś dobrym masłem i konfiturką
Bardzo fajny pomysł.
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:23   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wieczór po francusku

ciekawy watek odkopalam i jestem nawet na biezaco. Co do kuchni to kazdy region ma swoja potrawe we Francji. Mule i nalesniki to raczej w zachodniej czesci tego kraju, w Paryzu rzadzi kaczka np z pomarancza. Ratatouille tez cenie, to danie prowansalskie.

A deser faktycznie creme brulee, albo tylko ekspresso. Francuzi pija czesto kawe po obiedzie ale tylko czarna. Do samej kolacji jest wino i woda (wino musi pasowac do potrawy). Przed kolacja aperatif - czesto kir i np. jakies orzechy, paluszki, krakersy. Niektorzy jedza entree - czesto salatke. Ale jak sie zje wszystko to wychodzi naprawde sporo, wiec wiekszosc nie je wszystkich mozliwych dan. Aha zamiast deseru moze byc deska serow.

sniadanie - klasyka to rogalik i kawa, czesto tez szklanka soku pomaranczowego, najlepiej swiezo wyciskany. Jednak sporo osob je tez platki (nazywane tu cereal).

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
kiecka będzie czarna, bielizna też, czerwone usta i paznokcie. włosy upnę jakoś.
czerwone usta i paznokcie sa tu faktycznie popularne, tyle ze Francuski sa najczesciej brunetkami i im ten kolor pasuje.
czy czarna sukienka? obowiazuje dowolnosc, a panowie najczesciej wkladaja biala koszule.
Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
chcę gdzieś w oddali świeże kwiatki w wazoniku dać.

i jakąś fajną muzykę w tle.

achhhh
kwiaty najbardziej popularne sa w Paryzu biale roze, a muzyka klasyczna (bardzo lubia Bacha) lub nostalgie czyli takie jak np Edith Piah.
Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość

kładniki:

50 dag mrożonych owoców morza
ok. 20 dag koncentratu pomidorowego
6 łyżek oliwy z oliwek
2 cebule
10 zielonych oliwek bez pestek
główka czosnku
łyżeczka bazylii
sól
pieprz
Sposób przygotowania:

Zagotować wodę z pieprzem, solą i szczyptą bazylii, wrzucić owoce morza i gotować ok. 5 min, następnie odcedzić i zostawić, aż ostygną. Na patelni zeszklić na oliwie plasterki cebuli, dodać koncentrat pomidorowy, pozostałą część bazylii i oliwki przekrojone na pół. Tak przygotowany sos przyprawić przeciśniętym przez praskę czosnkiem, połączyć z owocami morza i dusić na umiarkowanym ogniu przez 20-25 min.

znalazłam taki łatwiutki przepis. będzie miało fajny smaczek? do tego sałata lodowa, tylko zastanawiam sie jak wzbogacic ta sałate, czym i jakimi przyprawami
mrozone owoce morza z koncentratem pomidorowym? chyba lepiej juz kupic krewetki.

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
jas kurde nie lubię tylko francuskich win....a cała reszta Paris mon amour
sa bardzo rozne, najneutralniejsze i w miare uniwersalne sa alzackie riesling. Lubie tez muscadet. Ale prawda jest, ze nie kazde mi smakuje.
Mozna tez postawic na szampana, lub wino musujace - w koncu jest okazja jakas.
Albo cidre - ale nie wiem czy do kupienia w Polsce, no i nie pasuje do ryb.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 08:58   #18
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
....
Albo cidre - ale nie wiem czy do kupienia w Polsce, no i nie pasuje do ryb.
Można kupić w Polsce , ale podobno nie smakuje tak jak ten francuski
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:47   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez altai Pokaż wiadomość
Można kupić w Polsce , ale podobno nie smakuje tak jak ten francuski
Pije czesto cidre we Francji i kazdy troche inaczej smakuje, wiec trudno powiedziec, ktory smak jest ten wlasciwy. Inne sa te ekologiczne, inne z auchana, inne prosto z Bretanii skad pochodza. Sa slodkie i wytrawne. Bardziej jablkowe smaku i takie smakujace prawie jak piwo. Wszystkie sa gazowane i malo alkoholowe, nie idzie sie tym upic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 10:30   #20
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pije czesto cidre we Francji i kazdy troche inaczej smakuje, wiec trudno powiedziec, ktory smak jest ten wlasciwy. Inne sa te ekologiczne, inne z auchana, inne prosto z Bretanii skad pochodza. Sa slodkie i wytrawne. Bardziej jablkowe smaku i takie smakujace prawie jak piwo. Wszystkie sa gazowane i malo alkoholowe, nie idzie sie tym upic.
W zeszłym roku próbowałam: Shade Cidr wyprodukowanego przez łomżański browar - mi nie smakował. Natomiast, moje koleżanki były zachwycone i oczarowane smakiem cydra z Łomży , ale nie próbowały francuskiego
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:20   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez altai Pokaż wiadomość
W zeszłym roku próbowałam: Shade Cidr wyprodukowanego przez łomżański browar - mi nie smakował. Natomiast, moje koleżanki były zachwycone i oczarowane smakiem cydra z Łomży , ale nie próbowały francuskiego
ale ktory dokladnie tak wychwalasz?
Ja wczoraj kupilam ten - http://www.livraison.simplymarket.fr...1,361,1761.htm i jest tanio i dobrze.

ale te ekologiczne tez fajne, tylko ze drozsze. Aczkolwiek ogolnie nie jest to tu drogi napoj, jak na te realia.

W Polsce nie znalam cidru, nauczylam sie go pic w Bretanii jak tam bylam. To ich napoj regionalny.

edit. tzn ja kupilam brut czyli wytrawny, ten doux slodki jest za slodki dla mnie, ale wyglada tak samo.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2012-08-09 o 12:22
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:29   #22
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Wieczór po francusku

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ale ktory dokladnie tak wychwalasz?
Ja wczoraj kupilam ten - http://www.livraison.simplymarket.fr...1,361,1761.htm i jest tanio i dobrze.

ale te ekologiczne tez fajne, tylko ze drozsze. Aczkolwiek ogolnie nie jest to tu drogi napoj, jak na te realia.

W Polsce nie znalam cidru, nauczylam sie go pic w Bretanii jak tam bylam. To ich napoj regionalny.

edit. tzn ja kupilam brut czyli wytrawny, ten doux slodki jest za slodki dla mnie, ale wyglada tak samo.
Niestety nie wiem zupełnie jaki piłam . Zostałam poczęstowana przez znajomych, będąc we Francji kilka lat temu, i nie zwróciłam wówczas uwagi. Teraz żałuję...
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 04:16   #23
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wieczór po francusku

Większość proponowanych dań jest na ciepło.. suflet, fondue, owoce morza a la bigos..
Może ktoś podsunie mi pomysł na przekąski na zimno? Na urodzinach moich będzie Francuz. Będzie tradycyjnie, po Śląsku,, szałot itd, ale chciałabym zrobić taką małą paletę specjalnie dla niego. Sery napewno będą ale nie wiem co jeszcze
Bagietka odpada bo on bardzo lubi nasze jedzenie a bagietką się zapcha. Zdaje się,że on jest jest wszystkożerny.. zje wszystko , nawet tatar mu smakował.. pochodzi z południa Francji.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:08   #24
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wieczór po francusku

Nie martw się nim, Francuzi bardzo chętnie próbują nowych potraw, ich kuchnia jest urozmaicona, myślę, że z przyjemnością posmakuje polskich specjałów Mój TŻ pochodzi właśnie z południa Francji i bardzo lubi polską kuchnię.
Na aperitif, czyli przekąski Francuzi na Południu podają: oliwki w każdej postaci, kiełbaski wędzone suche, małe paróweczki na ciepło z sosami (np. majonez), krakersy, chipsy, no i alkohole - głównie wina. Sery podaje się dopiero po daniu głównym, jako część dużego obiadu. Przed deserem, a nie jako przekąski.
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:40   #25
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wieczór po francusku


Dziekuje!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:50   #26
Mulinka Kordonkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 92
Dot.: Wieczór po francusku

w google wpisz makarons ponieważ to są pyszne ciasteczka francuskie. Fajne gadżety i dodatki w stylu francuskim były by na miejscu. Po za tym może sery camembert itp. deska serów do wina była by spoko.
__________________
Moja twórczość
https://www.facebook.com/pages/Mulin...0829504?ref=hl
Mulinka Kordonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 19:05   #27
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wieczór po francusku


Wiedzialam,ze moge na Was liczyc
Sprobuje tych macarons- znalazlam juz przepis...

Edytowane przez karolinaP103
Czas edycji: 2014-05-03 o 19:14
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 11:51   #28
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Wieczór po francusku

To może dla ułatwienia realizacji pomysłu dodam, że od jutra w lidlu jest tydzień francuski.

Moja słabość do serów pleśniowych mówi mi, że moja dieta idzie w tym tygodniu w osstawkę
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-14 12:51:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.