Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-06, 15:24   #3931
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak! To jest zdecydowanie mój KWC nie mam wyprysków, ale tłustą cerę i szerokie pory naokoło nosa. Matowi skórę, znikają zaskorniki (miałam tylko na nosie i po roku stosowania jest ich mniej i są jasne, nowe się praktycznie nie pojawiają). Mój chłopak za to na problem z pryszczami i jak mu przetrę 2 razy dziennie to na drugi dzień wyprysk jest zagojony. Pomaga też po wycisnięciu (w końcu działa antybakteryjnie). Najważniejsze jest to, że absolutnie nie wysusza, bo nie ma alkoholu w składzie. Ja daję 30 zł za 500 ml, raz na pół roku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
oo a w twoim przypadku skóra w trakcie dnia mniej si przetłuszcza bo ja mam mega tłusta i juz nie wiem co z tym robic chyba sie skusze na to srebro kiedys je uzywałam ale w gimnazjum i nie miałam wtedy wiekszych problemów z cera wiec to srebro nie miało pola do popisu

ale teraz jak pokoncze toniki co mam to na pewno wypróbuje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 15:32   #3932
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Przetłuszcza się niestety mocno, ale ja zrezygnowałam z makijażu na co dzień niedawno, z maści / kremów wysuszających, zaczęłam używać nawilżaczy częściej niż rano przed makijażem, przymierzam się do zakupu hydrolatow. No i jak już nakładam makijaż to używam raczej podkładu rozświetlającego, niż matująco kryjącego. Inaczej myję twarz, używam innych produktów.
Moja cera po prostu się jeszcze nie przyzwyczaiła do nowej pielęgnacji, i dlatego reaguje wzmożonym wydzielaniem sebum. Próbuję nad tym zapanować, bo jak mówiłam - nie mam pryszczy, a jedynie tłustą cerę + szerokie pory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 15:43   #3933
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Przetłuszcza się niestety mocno, ale ja zrezygnowałam z makijażu na co dzień niedawno, z maści / kremów wysuszających, zaczęłam używać nawilżaczy częściej niż rano przed makijażem, przymierzam się do zakupu hydrolatow. No i jak już nakładam makijaż to używam raczej podkładu rozświetlającego, niż matująco kryjącego. Inaczej myję twarz, używam innych produktów.
Moja cera po prostu się jeszcze nie przyzwyczaiła do nowej pielęgnacji, i dlatego reaguje wzmożonym wydzielaniem sebum. Próbuję nad tym zapanować, bo jak mówiłam - nie mam pryszczy, a jedynie tłustą cerę + szerokie pory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
własnie moim problemem podobnie jak u ciebie jest głównie przetłuszczanie ale nie z powodu pielęgnacji tylko poprostu od zawsze tak było ,makijaz stosowac muszę bo na codzien uzywam filtrów wiec makijaż (w moim wypadku mineralny) jest konieczny

na razie stosuję z bielendy ten zielony wcześnej z ziai manuka
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 09:46   #3934
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie o maski peeloff - jakie macie doswiadczenia? One w ogóle cos robią? U siebie zauważyłam tylko załagodzenie zmian i zaczerwienień.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 10:58   #3935
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie o maski peeloff - jakie macie doswiadczenia? One w ogóle cos robią? U siebie zauważyłam tylko załagodzenie zmian i zaczerwienień.
ja nie wiem dlaczego ale nie jestem do nich przekonana
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 11:18   #3936
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie o maski peeloff - jakie macie doswiadczenia? One w ogóle cos robią? U siebie zauważyłam tylko załagodzenie zmian i zaczerwienień.
Tak jak z każdymi innymi rodzajami kosmetyków, jedne działają inne nie Zbyt wielu masek peel off nie miałam, ale miałam maseczkę tonizującą marki Jericho z błotem z MM i była naprawdę ekstra, zgodna z opisem, tonizowała, koiła skórę, zwężała pory, a przy tym po zaschnięciu łatwo było ją zdjąć, nie łuszczyła się, tylko w jednym płacie odchodziła od skóry. Miałam też z 1-2 takie, które podrażniły mi skórę, albo nie chciały z niej zejść.

Teraz w zapasie mam kilkanaście saszetek maski ananasowej otrzymanych gratis od stoiska Bielendy i maseczkę z kwasem salicylowym Avon. Tę Avonu mam już chyba ponad rok, a jeszcze jej nie otworzyłam. Muszę się wreszcie za nie zabrać, tylko jestem strasznie leniwa jeśli o maseczki chodzi, lubię takie co można na całą noc nałożyć, ewentualnie działające szybko, np pod prysznicem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 11:40   #3937
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja kupiłam maseczkę na zaskorniki, czarna, nazywa się acne killer, z tym że bardziej z myślą o moim chłopaku, bo ma paskudny nos.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 13:49   #3938
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzieki za odpowiedzi, kupiłam ostatnio pare na przecenie w Tesco z firmy claresa. Jedna była z mentolem, jesli lubi sie taki efekt odświeżenia - to była super. Mam jeszcze z papaja i algami chyba.
Zastanawiam sie nad kupnem clarisonic mia 2. Szczotkowanie twarzy poprawiło jej stan. To spory wydatek, odkładam na razie w czasie.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 16:17   #3939
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam mamie krem z serii liście manuka, ten z kwasem migdałowym. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam mama ma 50 lat, cerę tłustą, szerokie pory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 21:02   #3940
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Kupiłam mamie krem z serii liście manuka, ten z kwasem migdałowym. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam mama ma 50 lat, cerę tłustą, szerokie pory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Każda skóra jest inna, moze podpasuje

W podobnym klimacie kupiłam ostatnio mamie Alterre dla cery dojrzałej z niedoskonałościami - bardzo jej sie spodobała.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 21:05   #3941
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Kupiłam mamie krem z serii liście manuka, ten z kwasem migdałowym. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam mama ma 50 lat, cerę tłustą, szerokie pory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Stawiam, że ten krem nie zrobi na mamie najmniejszego wrażenia
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 05:36   #3942
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Stawiam, że ten krem nie zrobi na mamie najmniejszego wrażenia
Czemu?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 07:33   #3943
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Stawiam, że ten krem nie zrobi na mamie najmniejszego wrażenia
Przynajmniej szczerze

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Czemu?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Jeśli jej nie zaszkodzi, to nic nie zrobi. Może na początku będzie zachwyt, który szybko minie, gdy krem po prostu przestanie działać, ale oczywiście my nie jesteśmy wyroczniami, może być inaczej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 20:42   #3944
kicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej, nareszcie trafiłam na grupę z osobami z podobnym problemem. Mam baaaaaardzo tłustą cerę Jak słyszę, że komuś trzyma się estee lauder double wear z pudrem ryżowym to reaguję śmiechem. Na mojej skórze nie robi to wrażenia.
Nie wiem już co mam robić. Dermatolog i endokrynolog mówią, że wszystko ok. Taka moja uroda. Z resztą na samą tłustą cerę nie chcą przepisywać nic doustnie. Trądziku nie mam, tylko pory duże
Chce przestestować milk of magnesia, czy ktoś z Was próbował?

Jeśli chodzi o pielęgnacje mi na prawdę doraźnie pomaga ten olejek z bielendy zielony z kompleksem sebu coś tam. Aż dziwne bo na kosmetyki wydałam fortunę i próbowałam prawie wszystkiego, a tu takie coś. Serum z migdałem od nich, manuka to dla mnie jak krem bambino. Zbliża się lato więc kwasy u mnie dopadają, mam wrażliwą skóre. Czy jest tu ktoś z takim dużym problemem?
kicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 18:24   #3945
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kicz Pokaż wiadomość
Hej, nareszcie trafiłam na grupę z osobami z podobnym problemem. Mam baaaaaardzo tłustą cerę Jak słyszę, że komuś trzyma się estee lauder double wear z pudrem ryżowym to reaguję śmiechem. Na mojej skórze nie robi to wrażenia.
Nie wiem już co mam robić. Dermatolog i endokrynolog mówią, że wszystko ok. Taka moja uroda. Z resztą na samą tłustą cerę nie chcą przepisywać nic doustnie. Trądziku nie mam, tylko pory duże
Chce przestestować milk of magnesia, czy ktoś z Was próbował?

Jeśli chodzi o pielęgnacje mi na prawdę doraźnie pomaga ten olejek z bielendy zielony z kompleksem sebu coś tam. Aż dziwne bo na kosmetyki wydałam fortunę i próbowałam prawie wszystkiego, a tu takie coś. Serum z migdałem od nich, manuka to dla mnie jak krem bambino. Zbliża się lato więc kwasy u mnie dopadają, mam wrażliwą skóre. Czy jest tu ktoś z takim dużym problemem?
Sprecyzuj co w praktyce u Ciebie znaczy tłusta skóra. Ile pozostaje matowa po umyciu czy przypudrowaniu?

Stosowałaś coś wewnętrznie? Antykoncepcja, zioła, suplementy typu cynk, Wit C, laktoferyna?

Jak nie pomaga pielęgnacja (u mnie na przykład nie pomaga), to pozostaje tylko maskowanie czyli regularne matowienie pudrami, bibułkami. Przez ostatnie 3 lata robiłam to co 2-3 godziny i przetestowałam dużo wariantów z czego najlepiej się u mnie sprawdzały chusteczki matujące Inglota i transparentne pudry bardzo delikatnie koloryzowane sypkie, gotowe albo samoróbki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 08:10   #3946
sherloo
Raczkowanie
 
Avatar sherloo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 82
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam
Zgłaszam się z pytaniem i ja, może będzie mi ktoś w stanie doradzić
Mam cerę przetłuszczającą się, zwłaszcza w strefie T. Zdarzają się jakieś tam pojedyncze wypryski ale niestety posiadam też delikatne przebarwienia na policzku. Właśnie kupiłam krem effaclar duo+ na przebarwienia, od dłuższego czasu stosuję też ich żel do mycia twarzy, który jest dla mnie skuteczny Teraz poszukuję jakiegoś kremu nawilżającego na dzień, z fajnym składem. I tu pytanie, czy możecie coś polecić? Chodzi mi o jakiś lekki krem który nie będzie przetłuszczał mojej cery
sherloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 08:50   #3947
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sherloo Pokaż wiadomość
Witam
Zgłaszam się z pytaniem i ja, może będzie mi ktoś w stanie doradzić
Mam cerę przetłuszczającą się, zwłaszcza w strefie T. Zdarzają się jakieś tam pojedyncze wypryski ale niestety posiadam też delikatne przebarwienia na policzku. Właśnie kupiłam krem effaclar duo+ na przebarwienia, od dłuższego czasu stosuję też ich żel do mycia twarzy, który jest dla mnie skuteczny Teraz poszukuję jakiegoś kremu nawilżającego na dzień, z fajnym składem. I tu pytanie, czy możecie coś polecić? Chodzi mi o jakiś lekki krem który nie będzie przetłuszczał mojej cery
Przy skłonności do przebarwień poszukałabym raczej zestawu lekkie serum + filtr.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 09:01   #3948
sherloo
Raczkowanie
 
Avatar sherloo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 82
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przy skłonności do przebarwień poszukałabym raczej zestawu lekkie serum + filtr.
Nie napisałam, to są przebarwienia po dawnych dużych problemach z trądzikiem. Teraz już jest dużo lepiej, zostały tylko delikatne przebarwienia. Nie są one jakoś bardzo widoczne ale chciałabym się ich pozbyć Dlatego zdecydowałam się na krem i szukam do tego jakiegoś nawilżenia
sherloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 13:24   #3949
pawelszy1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a ja polecę savon noir
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
pawelszy1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 14:05   #3950
malinis
Raczkowanie
 
Avatar malinis
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 105
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie o maski peeloff - jakie macie doswiadczenia? One w ogóle cos robią? U siebie zauważyłam tylko załagodzenie zmian i zaczerwienień.
takie drogeryjne (np. Marion) ładnie oczyszczają i wygładzają. za to algi uspokajają skórę, wyciszają i meeega zmiękczają. takie mam spostrzeżenia
malinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 20:36   #3951
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Czemu?
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przynajmniej szczerze
W mojej wypowiedzi nie było żadnego hejtu, ju noł
Po prostu uważam, że krem jest strasznie słaby. Taka zawartość kwasu migdałowego jest bo jest, ale trzeba mieć naprawdę delikatną cerę, żeby krem robił na niej wrażenie. Moja siostra, która ma twarz nieskalaną żadnym kwasem, mówiła że ten krem jest dla niej jak woda, czyli jest bo jest, ale nawet szczególnie nie nawilża.




A teraz moje prywatne żale Odstawiłam hormony po 4 latach, mija drugi miesiąc. I w sumie tragedii nie ma, pojawiło mi się tylko kilka pryszczy które bardzo długo się goją (i to denerwuje, bo smaruję czym się da, korektor tego zakryć nie chce, ale gdyby tylko tak miało być po okresie odstawienia tabsów, to będę zachwycona). Ale największy problem to pojawienie są na całej długości żuchwy zaskórników zamkniętych, które widać mocno pod światło i niczym zejść nie chcą... A wyciskać je to robota głupiego, na całą niedzielę

No i cera mi się przetłuszcza jak szalona, każdy podkład się waży. Więc go odpuszczam
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 04:54   #3952
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A teraz moje prywatne żale Odstawiłam hormony po 4 latach, mija drugi miesiąc. I w sumie tragedii nie ma, pojawiło mi się tylko kilka pryszczy które bardzo długo się goją (i to denerwuje, bo smaruję czym się da, korektor tego zakryć nie chce, ale gdyby tylko tak miało być po okresie odstawienia tabsów, to będę zachwycona). Ale największy problem to pojawienie są na całej długości żuchwy zaskórników zamkniętych, które widać mocno pod światło i niczym zejść nie chcą... A wyciskać je to robota głupiego, na całą niedzielę

No i cera mi się przetłuszcza jak szalona, każdy podkład się waży. Więc go odpuszczam
U mnie po odstawieniu anty na takie zaskórniki na żuchwie pomógł Glyco-A.

Jestem w odwrotnej sytuacji, zaczęłam brać anty i sterydy od endokrynologa i skóra się wyraźnie poprawia. Matuję ją co 6 godzin a nie co 2 jak przez ostatnie lata. Nawet z filtrem nie muszę częściej niż co 4 godziny, co daje wynik 2 razy dziennie. Zaskórniki jeszcze są, ale one tak prędko nie znikają o ile pamiętam.

Tylko przesuszyłam sobie trochę cerę używając do każdego mycia micela Bioderma Sebium a oczywiście znalezienie w DE alternatywy jest trudne. Zakupy internetowe teraz odpadają a micela Garniera nie kupię, bo mam markę na czarnej liście za chamską reklamę. Pozostaje mi chyba tylko Nivea.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 12:31   #3953
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie po odstawieniu anty na takie zaskórniki na żuchwie pomógł Glyco-A.

Jestem w odwrotnej sytuacji, zaczęłam brać anty i sterydy od endokrynologa i skóra się wyraźnie poprawia. Matuję ją co 6 godzin a nie co 2 jak przez ostatnie lata. Nawet z filtrem nie muszę częściej niż co 4 godziny, co daje wynik 2 razy dziennie. Zaskórniki jeszcze są, ale one tak prędko nie znikają o ile pamiętam.

Tylko przesuszyłam sobie trochę cerę używając do każdego mycia micela Bioderma Sebium a oczywiście znalezienie w DE alternatywy jest trudne. Zakupy internetowe teraz odpadają a micela Garniera nie kupię, bo mam markę na czarnej liście za chamską reklamę. Pozostaje mi chyba tylko Nivea.

A jak wygląda teraz Twoja pielęgnacja, łącznie z suplementami i lekami?

Pomyślę o Glyco-A, dzięki za propozycję
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 14:53   #3954
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A jak wygląda teraz Twoja pielęgnacja, łącznie z suplementami i lekami?

Pomyślę o Glyco-A, dzięki za propozycję
Z supli mam tylko wit. D, endo przepisała mi też cynk, ale odstawiłam, bo obniża skuteczność anty, a korzystam także z jej podstawowej funkcji.

W kosmetykach mam prawie same azjatyckie: serię Missha Stem Cell, serię Innisfree do tłustej cery z zieloną herbatą oraz pojedyncze sera także azjatyckie: Hanyul Optimizing Serum i Su:m37 Losec Therapy Ampoule.
Mam problem z suchymi skórkami i obwiniam o to micel Bioderma Sebium oraz tonik Patyka. Nie mam za bardzo dostępu do alternatyw, do końca maja mieszkam w strasznej dziurze, z której ciężko się wydostać, a czymś muszę myć twarz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 16:46   #3955
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z supli mam tylko wit. D, endo przepisała mi też cynk, ale odstawiłam, bo obniża skuteczność anty, a korzystam także z jej podstawowej funkcji.

W kosmetykach mam prawie same azjatyckie: serię Missha Stem Cell, serię Innisfree do tłustej cery z zieloną herbatą oraz pojedyncze sera także azjatyckie: Hanyul Optimizing Serum i Su:m37 Losec Therapy Ampoule.
Mam problem z suchymi skórkami i obwiniam o to micel Bioderma Sebium oraz tonik Patyka. Nie mam za bardzo dostępu do alternatyw, do końca maja mieszkam w strasznej dziurze, z której ciężko się wydostać, a czymś muszę myć twarz.
Cynk obniża? 10mg też ? Lipa :/ biotebal też obniża.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 18:15   #3956
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Cynk obniża? 10mg też ? Lipa :/ biotebal też obniża.
Przeczytaj rozmowę z kascysko w wątku o zapuszczaniu, tę samą w której pytałaś o biotebal. Niestety producenci anty wspominają tylko o interakcjach z dziurawcem, a lista jest dłuższa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 18:49   #3957
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a gdyby zacząć suplementowac wewnętrznie węgiel? Oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum..
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 19:31   #3958
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a gdyby zacząć suplementowac wewnętrznie węgiel? Oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum..
Zatwardzenie w pakiecie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 19:38   #3959
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No i ogólnie wiąże wodę, więc myślę, że to zły pomysł
Od tygodnia używam tego serum z bielendy - na razie tylko mnie wypryszczyło. Mam nadzieję, że to zejdzie niedługo
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 20:50   #3960
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z supli mam tylko wit. D, endo przepisała mi też cynk, ale odstawiłam, bo obniża skuteczność anty, a korzystam także z jej podstawowej funkcji.

W kosmetykach mam prawie same azjatyckie: serię Missha Stem Cell, serię Innisfree do tłustej cery z zieloną herbatą oraz pojedyncze sera także azjatyckie: Hanyul Optimizing Serum i Su:m37 Losec Therapy Ampoule.
Mam problem z suchymi skórkami i obwiniam o to micel Bioderma Sebium oraz tonik Patyka. Nie mam za bardzo dostępu do alternatyw, do końca maja mieszkam w strasznej dziurze, z której ciężko się wydostać, a czymś muszę myć twarz.
No to dobrze wiedzieć o cynku, bo ja nigdy nie słyszałam o obniżaniu skuteczności anty, więc nieświadomie miałam kilka lat farta
A ta witamina D "robi" Ci coś dobrego z cerą albo coś? Ja musiałabym zbadać poziom najpierw.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.