Poprawka z polskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 13:44   #1
Gregg1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13

Poprawka z polskiego


Witam! Dzisiaj ponownie podszedełem do matury z polskiego. Odrazu się wytłumaczę że na właściwej maturze pracę zostawiłem w brudnopisie i nie została uznana mimo że rzeczywiście była banalna. I tym razem mam pewne wątpliwości bo w odróżnieniu od tej majowej nie było tu nigdzie zaznaczone że praca pisemna ma obejmować minimum 250 słów, co wydało mi się normalne biorąc pod uwagę że tematy ciężko było sensownie rozwinąć ("opisać role przywodców Artuta i Edka i porównać ze sobą). I tu moje pytanie czy to że praca musi zawierać te wymagane minimum było takie oczywiste że dla odmiany o tym nie wspomniano czy miałem dowolność jeśli chodzi o wielkość pracy? Jeśli macie jakąś wiedzę napiszcie proszę. Dzięki.
Gregg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:19   #2
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Poprawka z polskiego

dla własnego spokoju, lepiej napisać na te 250 słów
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:39   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawka z polskiego

btw, może ktoś podać jakie tematy wypracowań były na poprawce? tak z ciekawości pytam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:26   #4
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Poprawka z polskiego

Ten z Arturem i Edkiem to całkiem fajny temat. Mimo iż "Tanga" nie znoszę, to sporo z niego pamiętam. Przyłączam się do prośby Vivy.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:55   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Ten z Arturem i Edkiem to całkiem fajny temat. Mimo iż "Tanga" nie znoszę, to sporo z niego pamiętam. Przyłączam się do prośby Vivy.
aaa, to chodziło o Tango bo cały czas główkowałam gdzie był jakis Edek
Tango to była ostatnia lektura książkowa u mnie przerabiana i to nauczyciel uwinął się z nią na 2 lekcjach, więc nawet nie zdąrzyłam taj książki wypożyczyć
ale jakbym miała taki temat w maju to
a to się w CKE uwzięli na lektury z czasów najnowszych... no chyba że drugi temat to Bogurodzica
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-23 o 20:57
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:20   #6
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
aaa, to chodziło o Tango bo cały czas główkowałam gdzie był jakis Edek
Tango to była ostatnia lektura książkowa u mnie przerabiana i to nauczyciel uwinął się z nią na 2 lekcjach, więc nawet nie zdąrzyłam taj książki wypożyczyć
ale jakbym miała taki temat w maju to
a to się w CKE uwzięli na lektury z czasów najnowszych... no chyba że drugi temat to Bogurodzica
Ja ją właściwie tylko wypożyczyłam. Bo czytać to specjalnie nie czytałam. Po 10 stronach rzuciłam, ale z lekcji sporo zapamiętałam. Zwłaszcza babcię na katafalku.
W ogóle całe CKE się uwzięło. I na czasy najnowsze, i dziwną biologię.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:22   #7
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Też mi się wydaje ,że nie było napisane ile słów ma zawierać. Ja dla świetego spokoju napisałam, bo w maju ze stresu ilość słów pomyliła mi się z angielskim (masakra) przez co tyle stresu przez ta poprawkę się najadłam i drugi raz tego błędu nie popełniłam .Zreszta zawsze lepiej wiecej napisać niż mniej.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
aaa, to chodziło o Tango bo cały czas główkowałam gdzie był jakis Edek
Tango to była ostatnia lektura książkowa u mnie przerabiana i to nauczyciel uwinął się z nią na 2 lekcjach, więc nawet nie zdąrzyłam taj książki wypożyczyć
ale jakbym miała taki temat w maju to
a to się w CKE uwzięli na lektury z czasów najnowszych... no chyba że drugi temat to Bogurodzica

Niee "Potop" - jeszcze lepiej;p
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 13:46   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez secretthoughts Pokaż wiadomość
Niee "Potop" - jeszcze lepiej;p

przez całe liceum modliłam się żeby na maturze nie trafił mi się Potop.
Potopu nie umiem, Tanga też nie umiem (nawet notatek z tego drugiego w zeszycie nie mam, nie wiedziałam też że to dramat) więc jakbym miała pisać poprawke to bym oblała...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:28   #9
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

przez całe liceum modliłam się żeby na maturze nie trafił mi się Potop.
Potopu nie umiem, Tanga też nie umiem (nawet notatek z tego drugiego w zeszycie nie mam, nie wiedziałam też że to dramat) więc jakbym miała pisać poprawke to bym oblała...
no ja Potopu też nie ogarniam- dosłownie jedyna lektura której nie opracowałam bo stwierdziłam, że i tak jej nie zrozumiem i tak, wszyscy mi też mówili żebym sobie odpuściła bo nie będzie ;p jakie było moje zdziwienie jak otworzyłam arkusz a tu pierwszy temat - Potop;p pierwsze co się uśmiechnęłam bo jakie to trzeba mieć "szczęście" żeby ze wszystkiego trafić akurat na toxD
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 16:09   #10
Gregg1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez secretthoughts Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje ,że nie było napisane ile słów ma zawierać. Ja dla świetego spokoju napisałam, bo w maju ze stresu ilość słów pomyliła mi się z angielskim (masakra) przez co tyle stresu przez ta poprawkę się najadłam i drugi raz tego błędu nie popełniłam .Zreszta zawsze lepiej wiecej napisać niż mniej.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------




Niee "Potop" - jeszcze lepiej;p
Przeczytałem chyba z 10 streszczeń (wiem WOW ;P) i jak było do przewidzenia żadna z nich nie znalazła się na poprawce. Wybrałem "Tango" bo mielśmy tu odnieść się jedynie do podanego fragmentu, z którego i tak niewiele "wyciagnąłem" w kontekście polecenia. Rozpisałem się na ok. 1,5 strony lejąc wodę i gdybym miał osiągnąc te wymagane 250 słów pewnie miałbym problem, dlatego zakładam że nie było to wcale konieczne.
Gregg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 18:15   #11
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez Gregg1991 Pokaż wiadomość
Przeczytałem chyba z 10 streszczeń (wiem WOW ;P) i jak było do przewidzenia żadna z nich nie znalazła się na poprawce. Wybrałem "Tango" bo mielśmy tu odnieść się jedynie do podanego fragmentu, z którego i tak niewiele "wyciagnąłem" w kontekście polecenia. Rozpisałem się na ok. 1,5 strony lejąc wodę i gdybym miał osiągnąc te wymagane 250 słów pewnie miałbym problem, dlatego zakładam że nie było to wcale konieczne.
Ja to znałam ale faktycznie jak się nie orientowałeś o czym to, to ciężko było te 250 wyciągnąć. O Arturze to jeszcze jak cie moge ale o Edku to bym kompletnie nie wiedziała z tego fragmentu co o nim napisać.
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 19:14   #12
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez Gregg1991 Pokaż wiadomość
Przeczytałem chyba z 10 streszczeń (wiem WOW ;P) i jak było do przewidzenia żadna z nich nie znalazła się na poprawce. Wybrałem "Tango" bo mielśmy tu odnieść się jedynie do podanego fragmentu, z którego i tak niewiele "wyciagnąłem" w kontekście polecenia. Rozpisałem się na ok. 1,5 strony lejąc wodę i gdybym miał osiągnąc te wymagane 250 słów pewnie miałbym problem, dlatego zakładam że nie było to wcale konieczne.
trzeba napisać charakterystykę jednego i drugiego, później podobieństwa i różnice. No i jeszcze napisac takie tam informacje, że to dramat, problematyka itp., tak by uciułać jakoś te 250 słów.

Ale, że moja polonistka uwielbiała Potop i za karę przemaglowała nas z niego na każdy możliwy sposób, a "Tango" przerabialiśmy kiedy wszyscy myśleli o wakacjach- wybrałabym Potop bez wahania (poda ktoś temat potopu?) ;>


No, ale za to raczej nie będzie Potopu ani Tanga na majowej maturze
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:10   #13
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
trzeba napisać charakterystykę jednego i drugiego, później podobieństwa i różnice. No i jeszcze napisac takie tam informacje, że to dramat, problematyka itp., tak by uciułać jakoś te 250 słów.

Ale, że moja polonistka uwielbiała Potop i za karę przemaglowała nas z niego na każdy możliwy sposób, a "Tango" przerabialiśmy kiedy wszyscy myśleli o wakacjach- wybrałabym Potop bez wahania (poda ktoś temat potopu?) ;>


No, ale za to raczej nie będzie Potopu ani Tanga na majowej maturze
Właściwie powiem Ci, że jak zobaczyłam Potop to nawet tego nie czytałam tylko zobaczyłam jaki jest drugi temat;p chyba coś tam o przemianie Kmicica było;p coś tam bym napisała , fragment umiałabym umiescic w całości ale wolałam "nie szaleć" bo wiecej umiałam z Tanga;p
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:40   #14
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Poprawka z polskiego

E, jak o przemianie Kmicica to może nawet i z "Potopu" bym napisała.
Moim zdaniem majowa była łatwiejsza. Dużo przyjemniejsze wydają mi się majowe wypracowania.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 11:03   #15
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
No, ale za to raczej nie będzie Potopu ani Tanga na majowej maturze
jakbym miała pisać maturę za rok to bym się z tego faktu cieszyła
Cytat:
Napisane przez secretthoughts Pokaż wiadomość
Właściwie powiem Ci, że jak zobaczyłam Potop to nawet tego nie czytałam tylko zobaczyłam jaki jest drugi temat;p chyba coś tam o przemianie Kmicica było;p coś tam bym napisała , fragment umiałabym umiescic w całości ale wolałam "nie szaleć" bo wiecej umiałam z Tanga;p
też bym tak zrobiła
ale przynajmniej wiem że było cos takiego jak przemiana Kmicica w ogóle nie wiem czy znam chociaż 10 bohaterów z Potopu, wiem że była jeszcze Oleńka i tych dwóch braci zdrajców Polski czy jakoś tak
Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem majowa była łatwiejsza. Dużo przyjemniejsze wydają mi się majowe wypracowania.
Mnie tak samo.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:55   #16
Aureli
Raczkowanie
 
Avatar Aureli
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Poprawka z polskiego

heheh, a ja zdając maturę rok temu modliłam się o Tango, bo jako nieliczną lekturę obowiązkową przeczytalam dwa razy, tak mi się podobała a tu proszę, pojawiła się w tym roku oby udało się Wam pozaliczać
__________________
zmiany... zmiany!

i dbam
o siebie
* jem codziennie jeden owoc i jedno warzywo
* robię brzuszki

* piję pokrzywę
Aureli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 09:15   #17
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Poprawka z polskiego

Ja zdawałam maturę w maju, lałam wodę, moja praca to było po prostu streszczanie fragmentów własnymi słowami, potem jakieś 3-4 wnioski. Nie zależało mi na super wyniku z polskiego, liczyłam,ze bedzie koło 40-50%, a 30 czerwca szok: 84% . Naprawde sie nei wysilałam, nie wiem co sprawdza ta matura Fakt,ze czytanie ze zrozumieniem miałam chyba na 100%, i dwa dni przed maturą przejrzałam zeszyty


"Tango" i "Potop", to wymyślili..

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

żeby było śmieszniej, przez 3lata LO napisaliśmy może z 4 rozprawki maturalne i zawsze miałam z nich koło 40%, raz tylko 67%.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:30   #18
karo1715
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Poprawka z polskiego

A czy ktoś pisał o Potopie? Mam pytanie co napisaliście o wyborze Kmicica? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
karo1715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:46   #19
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ja zdawałam maturę w maju, lałam wodę, moja praca to było po prostu streszczanie fragmentów własnymi słowami, potem jakieś 3-4 wnioski. Nie zależało mi na super wyniku z polskiego, liczyłam,ze bedzie koło 40-50%, a 30 czerwca szok: 84% . Naprawde sie nei wysilałam, nie wiem co sprawdza ta matura Fakt,ze czytanie ze zrozumieniem miałam chyba na 100%, i dwa dni przed maturą przejrzałam zeszyty


"Tango" i "Potop", to wymyślili..

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

żeby było śmieszniej, przez 3lata LO napisaliśmy może z 4 rozprawki maturalne i zawsze miałam z nich koło 40%, raz tylko 67%.
kurde 84% to gratulacje u nas w klasie babka tak sprawdzała, że rzadko kto miał w ogóle z 50 % tak się tego klucza trzymała..ale te min. 30% było zawsze mimo to wszyscy się stresowali tym polskim przyzwyczajeni do takiego rygorystycznego oceniania. Mi akurat na dobre to nie wyszło;p

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez karo1715 Pokaż wiadomość
A czy ktoś pisał o Potopie? Mam pytanie co napisaliście o wyborze Kmicica? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

"Potop" niee a jak Ci poszło czytanie ze zrozumieniem ?bo jak dla mnie pytania były jakieś takie nietypowe niektóre. Te 2? Obraz i skutki historii tych 7 osób ?
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 13:37   #20
karo1715
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Poprawka z polskiego

Czytanie bylo bardzo glupie i moim zdaniem trudne Poszlo mi slabo.
karo1715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:22   #21
Gregg1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez karo1715 Pokaż wiadomość
Czytanie bylo bardzo glupie i moim zdaniem trudne Poszlo mi slabo.
A mnie jeszcze jak na złość złapała migrena, byłem ledwo przytomny i nie wiem czy to co pisałem, to nie jeden wielki bełkot. Została jeszcze kwestia w tym momencie chyba najistotniejsza czyli termin podania wyników, wiecie coś?
Gregg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:29   #22
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Cytat:
Napisane przez Gregg1991 Pokaż wiadomość
A mnie jeszcze jak na złość złapała migrena, byłem ledwo przytomny i nie wiem czy to co pisałem, to nie jeden wielki bełkot. Została jeszcze kwestia w tym momencie chyba najistotniejsza czyli termin podania wyników, wiecie coś?
W szkole mi mówili, że 15go ale na stronach różnych widziałam, że 13go wszyscy pisali wiec już sama nie wiem kogo słuchać. Mam nadzieje,że tego 13go już będzie wiadomo.
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:57   #23
rilla900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 243
Dot.: Poprawka z polskiego

a czy tego dnia są wyniki wszystkich przedmiotów, czy tylko polskiego?
z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości
(odnoszę się do dyskusji powyżej - 13 czy 15 września )
rilla900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:01   #24
secretthoughts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: Poprawka z polskiego

Ze wszystkich ;]
secretthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 09:37   #25
Gregg1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Poprawka z polskiego

Zdałem z polskiego (54%) A wam jak poszły poprawki?
Gregg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.