Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 20:47   #1
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130

Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej


Jeżeli był już taki wątek, albo po prostu piszę nie w tym miejscu co trzeba, bardzo przepraszam, ale nie mam teraz czasu na szukanie odpowiednich wątków. Jestem po prostu załamana... Zrobiłam sobie wczoraj maseczkę cynamonową... Robiłam ją już nie raz, nigdy nie miałam po niej żadnych zaczerwienień ani podrażnień, zazwyczaj trzymałam ją góra pół godziny i zmywałam. Jednak wczoraj zasiedziałam się przed komputerem i trzymałam ją na buzi znacznie dłużej... Naprawdę znacznie... W końcu poszłam ją zmyć i patrząc w lustro po prostu się przeraziłam. Na mojej twarzy pojawily się ogromne, czerwone, lekko wypukłe (chyba spuchnięte) plamy... Wygląda mi to na jakieś podrażnienie albo nawet poparzenie. Mam tak już od wczoraj, prawie w ogóle nie blednie, ciągle swędzi... Nie mam pojęcia co z tym zrobić, modlę się tylko o to, żeby mi to zeszło i nie zostawiło blizn. Pomocy, co mam robić?
aaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 11:26   #2
NeonAngel
Raczkowanie
 
Avatar NeonAngel
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Za górami, za lasami
Wiadomości: 59
Dot.: Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej

Dawniej też stosowałam maseczkę cynamonową, ale tylko na noc i trzymałam ją nie dłużej niż 5 minut. Problem w tym, że cynamon ma właściwości uczulające, może dostałaś alergii? Polecam Dermosan, albo inny krem regenerujący naskórek. Może znajdziesz coś tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=264895
NeonAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 14:38   #3
Meeanis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej

Miałam podobnie. Ale w moim przypadku skóra została tak podrażniona, że gdy zeszło czerwone przez noc, stała się chropowata ;/ spróbuj jakieś kremy z alantoiną. Stosowałam linoderm plus. Dwa dni nakładania na noc i było po problemie. Tylko nie powiem Ci teraz ile kosztuje, bo nie pamiętam.
Meeanis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 15:20   #4
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej

Zaczęłam stosować dermosan i maść ochronną z witaminą A Plamy już nie swędzą, są mniejsze i o wiele bledsze. Jestem dobrej myśli Wczoraj tak spanikowałam, że nie wiedziałam za co się wziąć... Dzięki bardzo!
aaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:32   #5
malineczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12
Dot.: Pomocy... Poparzenia po maseczce cynamonowej

Mi maseczka ta wypaliła włosy !! Od tamtej pory uważam jak ją nakładam
malineczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.