Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-24, 11:38   #4051
Waterfall92
Rozeznanie

Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
120mg na kg, czyli ta minimalna chyba
zastanawiałam się czy tom jaka skóra jest po terapii, zależy od dawki czy nie
ja mam przyjąć prawie 150mg/kg ciała... jeśli o mnie chodzi, to z dwojga złego wolałabym mieć bardzo suchą skórę, niż tłustą
a już na pewno nie chcę wracać do codziennego mycia włosów

Edytowane przez Waterfall92
Czas edycji: 2017-08-24 o 11:39
Waterfall92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 14:00   #4052
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Ja 7 miesięcy po (142mg/kg masy ciala) i poszłam do dermatologa ze względu na wysyp na czole i dekolcie. Dostałam sumamed (antybiotyk), ancnelec do smarowania plus witaminy B2 i PP. Czy ktoś przeszedł coś podobnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stosuje Acnelec już z 4 miesiące (nie brałam izo). To najsłabsza wersja retinoidu (adapalen), ale mimo wszystko mnie momentami mocno wysusza - aż mam "skorupkę" na policzkach, pomarańczowe skórki itd. U mnie na pewno pogorszenia nie spowodował, więc z wysypem powinien sobie poradzić. Ty możesz mieć jeszcze delikatną i wrażliwą cere po tej kuracji izo, więc lepiej uważać z częstotliwością Acnelecu.

Witaminy to podstawa, chociaż szału to chyba nie robią jednak
Szczypiorowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 17:51   #4053
Rysia16
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Waterfall92 Pokaż wiadomość
zastanawiałam się czy tom jaka skóra jest po terapii, zależy od dawki czy nie
ja mam przyjąć prawie 150mg/kg ciała... jeśli o mnie chodzi, to z dwojga złego wolałabym mieć bardzo suchą skórę, niż tłustą
a już na pewno nie chcę wracać do codziennego mycia włosów
^ niestety... o odpuszczeniu mycia i niestraszeniu ludzi następnego dnia mogę pomarzyć... też wolałam suchą od tłustej.
Rysia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 19:32   #4054
Szczypiorowaa
robię przyczajke

W sumie mam pytanie - wczoraj byłam u dermy. Była mowa o Axotret, ale głównie moje pytanie dotyczy dawki. Tak za miesiąc mamy o tym rozkminiać, na razie dalej ciągne Acnelec.

Derma zaproponowała, że byłaby to dawka minimalna (10mg) i to tylko na miesiąc/1,5 (waże ok. 45kg). Co o tym myślicie? Zaproponował wam ktoś kiedyś tak?

Derma jest spoko, serio. Nawet ogląda mnie pod lupą i okropną, o zimnym świetle lampą Jako jedyna przepisała mi retinoid (adapalen) zewnętrznie, przy niej mam jakąś tam poprawę. Mówiła, że nie jedna derma teraz przepisuje takie "krótkie" kuracje i większości to pomaga. Ja walczę z policzkami z 2 lata już, bywa różnie. Teraz mam sporo czerwonych plam, przebarwień, a niespodzianki w różnej postaci występują najczęściej przed/w trakcie okresu. Wspomagając się pielęgnacją twarzy jest znośnie... Ale i tak jestem raczej załamana psychicznie
Szczypiorowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 06:25   #4055
visionAM
Zakorzenienie

Pierwszy raz słyszę o tak małej dawce na zaledwie jeden miesiąc. Nie sądzę żeby to cokolwiek pomogło. Główną rolą retinoidów jest zmiana naszym gruczołów łojowych, a to się raczej nie stanie w jeden miesiąc, zwłaszcza przy tak małej dawce. Wg mnie możesz nawet nie mieć żadnego efektu.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 09:25   #4056
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o tak małej dawce na zaledwie jeden miesiąc. Nie sądzę żeby to cokolwiek pomogło. Główną rolą retinoidów jest zmiana naszym gruczołów łojowych, a to się raczej nie stanie w jeden miesiąc, zwłaszcza przy tak małej dawce. Wg mnie możesz nawet nie mieć żadnego efektu.
Dokładnie. Ja obiektywnie nie miałam silnego trądziku, a mimo to nadal, po połowie kuracji (kilka dni temu minęły 4 miesiące leczenia, dawka docelowa to 150 mg/kg masy ciała), wyskakują mi jakieś małe "niespodzianki". Większość znika w ciągu max. 2 dni i są to pojedyncze, rzadkie przypadki, ale nie powiedziałabym, że już jest idealnie i że jestem wyleczona.
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 09:39   #4057
Marybeth
Raczkowanie

Mam do Was ogólne pytanie - biorąc pod uwagę wszelkie niedogodności związane z kuracją, polecacie leczenie izotretynoiną? Rok temu nie miałam wielkiego trądziku, ale wszystko szlag trafiło gdy zaczęłam brać Tetralysal, a potem Duac i na końcu Aknemycin Plus. Jestem zdania, że antybiotyki na mnie nie działają, a moja przetłuszczająca się, usiana krostkami skóra doprowadza mnie do szału.
Marybeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 09:49   #4058
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Mam do Was ogólne pytanie - biorąc pod uwagę wszelkie niedogodności związane z kuracją, polecacie leczenie izotretynoiną? Rok temu nie miałam wielkiego trądziku, ale wszystko szlag trafiło gdy zaczęłam brać Tetralysal, a potem Duac i na końcu Aknemycin Plus. Jestem zdania, że antybiotyki na mnie nie działają, a moja przetłuszczająca się, usiana krostkami skóra doprowadza mnie do szału.
Nie żałuję ani dnia efekty wynagradzają wszystko
Stary 2017-08-26, 18:41   #4059
Waterfall92
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja obiektywnie nie miałam silnego trądziku, a mimo to nadal, po połowie kuracji (kilka dni temu minęły 4 miesiące leczenia, dawka docelowa to 150 mg/kg masy ciała), wyskakują mi jakieś małe "niespodzianki". Większość znika w ciągu max. 2 dni i są to pojedyncze, rzadkie przypadki, ale nie powiedziałabym, że już jest idealnie i że jestem wyleczona.
mi przed okresem wyskakuje 1-2, zastanawiam się czy to normalne
Stary 2017-08-26, 19:26   #4060
Anjaaa994
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Waterfall92 Pokaż wiadomość
mi przed okresem wyskakuje 1-2, zastanawiam się czy to normalne
Ja kończę kurację pod koniec września i jestem przed okresem i wyskoczyly mi dwie krostki na twarzy i jedna na dekolcie ..

Anjaaa994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:13   #4061
KZag
Zadomowienie

Hej,
Czy Izotek wpłynie też jakoś na mocne zaczerwieniania na twarzy ? Chodzi głównie o wiecznie zaczerwieniony nos.

Szukam książek:
Bridget Jones - Dziecko
Jeden dzień
Dziewczyna z pociągu
Zanim się pojawiłeś
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:11   #4062
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Niedogodności? Dla mnie na razie największą niedogodnością jest to, że muszę wydawać 90 zł miesięcznie na tabletki Ale to niewielka cena za to, jak poprawił się mój stan psychiczny

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Hej,
Czy Izotek wpłynie też jakoś na mocne zaczerwieniania na twarzy ? Chodzi głównie o wiecznie zaczerwieniony nos.
Różnie to bywa, też mam dość czerwony nos, ale po izo nie widzę różnicy, niektórzy twierdzą, że ich twarz jest koloru zadka pawiana, ja tam nadal jestem blada jak ściana
Stary 2017-08-27, 08:15   #4063
MickY
Raczkowanie

Z perspektywy czasu oceniam że na niedogodności trzeba sobie wyrobić pewne rytuały i nie są tak bardzo uciążliwe. Mówię o używaniu kremów, nawilżeniu ust (to dla mnie było najtrudniejsze bo nie lubiłam nigdy pomadek itp), nawilżeniu oczu.
Nie żałuję podjęcia kuracji.
Co do czerwoności - ja podczas kuracji byłam częściej czerwona niż zazwyczaj, szczególnie podczas gorących dni...

MickY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 16:31   #4064
Marybeth
Raczkowanie

Cytat:
Nie żałuję ani dnia efekty wynagradzają wszystko
Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Z perspektywy czasu oceniam że na niedogodności trzeba sobie wyrobić pewne rytuały i nie są tak bardzo uciążliwe. Mówię o używaniu kremów, nawilżeniu ust (to dla mnie było najtrudniejsze bo nie lubiłam nigdy pomadek itp), nawilżeniu oczu.
Nie żałuję podjęcia kuracji
Mogę wiedzieć, ile jesteście po kuracji? Nie obawiacie się nawrotu? Czy uważacie, że każdy trądzik da się zwalczyć izotretynoiną? Najgorsze jest dla mnie to, że nie wiem, co go wywołuje. Robiłam mnóstwo badań, a ostatnio znowu wykonywałam różne badania krwi. Kiedyś myślałam, że to wina hormonów, ale lekarze stwierdzają, że mój trądzik nie jest hormonalny mimo lekko zawyżonego testosteronu, który, według nich, nadal jest w normie. A wiadomym jest, że poziom poszczególnych hormonów jest zmienny każdego dnia.

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Niedogodności? Dla mnie na razie największą niedogodnością jest to, że muszę wydawać 90 zł miesięcznie na tabletki Ale to niewielka cena za to, jak poprawił się mój stan psychiczny
A właśnie, leczenie nie jest tanie, ale skoro pomocne to warte chyba wszystkich pieniędzy
Marybeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 16:47   #4065
letni_promyk
Przyczajenie

Witam, jestem ok.6 lat po kuracji izotretynoiną. Przez jakieś 3 lata było super, teraz niestety zdarzają się wypryski, szczególnie na dekolcie i plecach. Po ok. roku po kuracji urodziłam zdrowego synka (żeby rozwiać wątpliwości w kwestii szkodliwości) Teraz jestem przed 40-tką i wkurzają mnie te niespodzianki, więc zdecyduję się na ponowną kurację (uważam, że jak najbardziej warto)
letni_promyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 16:54   #4066
MickY
Raczkowanie

7 miesięcy i kilka postów wcześniej pisalam, że właśnie mam wysyp na czole plus dekolt i dostałam antybiotyk Sumamed plus Acnelec do smarowania...

MickY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 16:57   #4067
visionAM
Zakorzenienie

Jestem zaledwie dwa miesiące po kuracji, więc możliwe, że za wcześnie aby ją w ogóle oceniać. Póki co wszystko jest w porządku, cera bardzo powoli wraca do jakiejś tam normalności, wciąż jest sucha i wrażliwa. Nie wiem co będzie za jakiś czas i tego nie wie nikt, kto decyduje się na kurację. Nie masz żadnej gwarancji powodzenia, niestety. Znam kilka osób, które brały izo i u nikogo trądzik nie wrócił, aczkolwiek to się niestety zdarza.

Co do samego leczenia itp.to szczerze mówiąc uważam, że warto, bo przede wszystkim nic tak dobrze nie wpływa na psychikę jak idealna cera, zwłaszcza u kogoś, kto przez większość życia miał z tym problemy. U mnie duży progres zaczął się już w trakcie kuracji i od około roku cieszę się idealną twarzą, nawet jeśli to tylko chwilowe (ale oby nie) to i tak warto. Skutki uboczne nie są tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać, chociaż to też kwestia bardzo indywidualna. Efekty wynagradzają każdy ból brzucha, mięśni czy pękające kąciki ust
Stary 2017-08-28, 09:25   #4068
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:

Co do samego leczenia itp.to szczerze mówiąc uważam, że warto, bo przede wszystkim nic tak dobrze nie wpływa na psychikę jak idealna cera, zwłaszcza u kogoś, kto przez większość życia miał z tym problemy. U mnie duży progres zaczął się już w trakcie kuracji i od około roku cieszę się idealną twarzą, nawet jeśli to tylko chwilowe (ale oby nie) to i tak warto. Skutki uboczne nie są tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać, chociaż to też kwestia bardzo indywidualna. Efekty wynagradzają każdy ból brzucha, mięśni czy pękające kąciki ust
Dodam od siebie, że to cudowne uczucie móc iść normalnie na basen, założyć bluzkę z dekoltem innym niż taki całkowicie pod szyję... Już nie mówiąc o pokazaniu się bez skrępowania swojemu facetowi Przed rozpoczęciem leczenia bardzo bałam się efektów ubocznych, przez pierwsze dni zapisywałam nawet wszystkie "podejrzane" rzeczy, o które obwiniałam izo, np. "dziwne uczucie w żołądku" Ale tak naprawdę czuję się świetnie, nawet nie pękają mi kąciki ust, tzn. zdarzyło się to ze 3 razy, ale było niemal niewidoczne i zagoiło się po dwóch dniach. Nie wiem, jak będzie teraz, gdy powoli zbliżam się do dawki minimalnej, ale jestem dobrej myśli
Stary 2017-08-28, 19:54   #4069
Waterfall92
Rozeznanie

a ja przychodzę się pożalić
13 września kończę kurację izo, dawka całkowita 150mg/kg mc, przez 1,5-2msc było baardzo dobrze, a od paru dni na mojej brodzie pojawiają się pojedyncze niespodzianki, a gdy bardziej 'napnę' skórę w tym miejscu to widać, że czai się tam jeszcze więcej takich podskórnych grudek
nie wiem co robić
Stary 2017-09-20, 16:49   #4070
niezapominajka012
Przyczajenie

Hej hej,

ja wczoraj zaczelam kuracje izotekiem. Na razie zaczelismy dawka 20 mg, pozniej mamy zwiekszac.

Mozecie mi polecic cos do mycia twarzy? Chodzi mi o jakis delikatny preparat ale przy tym zeby zmywal makijaz.

Na noc uzywam cetaphilu do nawilzenia ale na dzien sie nie sprawdza bo zostawia tlusty film. Co dziewczyny stosowac rano?
niezapominajka012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 21:37   #4071
KZag
Zadomowienie

Hej,
Wracając do tematu filtrów, czy wy używacie teraz przy mniej słonecznych dniach SPF 50, czy już zeszłyście do 30 ?

Szukam książek:
Bridget Jones - Dziecko
Jeden dzień
Dziewczyna z pociągu
Zanim się pojawiłeś
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości