Czy to jest to samo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 10:32   #1
Olawer
Raczkowanie
 
Avatar Olawer
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 374

Czy to jest to samo?


Cześć dziewczyny!!!
Jeżeli taki wątek już był to bardzo przepraszam
Chciałam zapytać czy szampon koloryzujący to to samo co szamponetka. Szukałam wiele na ten temat i dokładnie nie wiem. Zdania są podzielone. Może wy mnie uświadomicie o tą jedną rzecz w życiu
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję
Olawer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:06   #2
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Czy to jest to samo?

to zalezy od tego jak producent nazwie swoj produkt, ale:
szamponaetka z reguly to taka farba w formie szamponu, nakladasz na mokre, swiezo umyte wlosy, zapieniasz, odczekujesz okreslony czas i splukujesz. Uzyskujesz kolor, ktory trzyma sie zazwyczaj od 4-6 myc.

Nastomiast szampon koloryzujacy, to jak sama nazwa wskazuje, szampon o wlasciwosciach koloryzujacych. Najpopularniejsze są takie dla farbowanych rudych, bo to ten kolor wyplukuje sie najszybciej. Przykladowo, moja siostra przefarbowala się z blondu na rudy i jej kolor bardzo szybko się wymywał, dlatego zakupila taki fajny szampon koloryzujacy czerwony/pomarańczowy, dokladnie nie pamietam, i tylko nim myje wlosy. Kolor oczywiscie dalej sie wyplukuje, ale szampon po umyciu nadaje im lekki odcien, dlatego nie jest to tak mocno widoczne. Takiego szamponu uzywa sie zamiast zwyklego do mycia wlosow.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 12:48   #3
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Czy to jest to samo?

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Nastomiast szampon koloryzujacy, to jak sama nazwa wskazuje, szampon o wlasciwosciach koloryzujacych. Najpopularniejsze są takie dla farbowanych rudych, bo to ten kolor wyplukuje sie najszybciej. Przykladowo, moja siostra przefarbowala się z blondu na rudy i jej kolor bardzo szybko się wymywał, dlatego zakupila taki fajny szampon koloryzujacy czerwony/pomarańczowy, dokladnie nie pamietam, i tylko nim myje wlosy. Kolor oczywiscie dalej sie wyplukuje, ale szampon po umyciu nadaje im lekki odcien, dlatego nie jest to tak mocno widoczne. Takiego szamponu uzywa sie zamiast zwyklego do mycia wlosow.
Pierwsze słyszę, żeby coś takiego nazywać szamponem koloryzującym. W ogóle pierwsze słyszę o takim produkcie do codziennego użytku zamiast zwykłego szamponu. Wiem, że są szampony podbijające blond refleksy, albo fioletowe szampony do ochładzania blondu, ale szampony koloryzujące do normalnego mycia? Możesz podać jakiś przykład?

Szampon koloryzujący, to zmywalna farba w formie szamponu, zwykle trzyma się do 24 lub do 4-6 myć (teoretycznie, bo bardzo często trzyma się dłużej ).

A jeśli chodzi o szamponetki, to chyba żaden producent nie nazywa tak swoich wyrobów. To chyba taka potoczna nazwa szamponu koloryzującego.

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2014-06-12 o 12:52
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 15:06   #4
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Czy to jest to samo?

Popieram poprzedniczkę
Są szamponetki od 4 do 8 myć, szampony koloryzujące czyli farby półtrwałe do 24 myć oraz szampony PODTRZYMUJĄCE lub pogłębiające kolor. I nic z tego nie jest tym samym.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 18:19   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy to jest to samo?

Szamponetka od szamponu koloryzującego różni się brakiem utleniacza.
Szampon koloryzujący od farby trwałej w zasadzie niczym się nie różni. Nie ma amoniaku jak niektóre farby trwałe, tylko składnik o identycznym działaniu. Ma utleniacz jak farba. Takie produkty raz są zwane farbami trwałymi, a raz szamponami koloryzującymi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:04   #6
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Czy to jest to samo?

Nie, to nie jest to samo. Kiedyś fryzjera mnie poprawiała bo namiętnie używałam tych dwóch słów zamiennie
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 19:04:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.