amatorsko :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 14:42   #1
hornetka
Raczkowanie
 
Avatar hornetka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 282

amatorsko :)


amatorsko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 69390923.jpg (76,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 70991686.jpg (44,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 77192275.jpg (96,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 77448327.jpg (48,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 78318099.jpg (28,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 87574111.jpg (17,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 90660113.jpg (35,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 91805436.jpg (23,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 93349283.jpg (56,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 94232818.jpg (55,0 KB, 49 załadowań)
__________________
Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka można robić w ubraniu
hornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 19:08   #2
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: amatorsko :)

podoba mi sie nocne najbardziej i koncertówki widac,ze starasz sie cos robić ze światłem,niestety dmuchawiec totalnie mała głebia,przez to ludzi w tle widac,pozostałe zdjecia sa pociete dla mnie bez ładu i składu,widac wieczorami albo w ciemni lepiej Ci idzie
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:42   #3
lilyann22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: amatorsko :)

Masz bardzo ciekawe spojrzenie na świat, a co za tym idzie - pomysły na zdjęcia Darzę Cię z góry ogromną sympatią za samo zdjęcie Kazika haha
Ale dobra, konkretnie:
Mało Ci doświadczenia i obycia z tymi sprawami. Planujesz robić coś z fotografią w przyszłości? Nie chodzi mi nawet o pracę, tylko czy chcesz ciągnąć to hobby? Bo jeśli tak tylko 'załapałaś za aparat', żeby 'pstryknąć kilka fotek', to to nie ma większego sensu. Wiem, że nie powinno się tak mówić i z góry przepraszam. Okej, ale jeśli chciałabyś pójść trochę dalej w tym kierunku - a z racji, że założyłaś o tym specjalny wątek wnioskuję, że tak właśnie jest - to tak:

1. Pomysł jest okej. Czuć klimat Ale wydaje mi się, że ktoś, kto nie jest za bardzo w tego rodzaju kulturze - nie poczuje tego. Głównie, moim zdaniem, ze względu na kolory. Mogłyby być bardziej wyraziste. I ten but, który się wciął w prawym górnym rogu - psuje kompozycję. Cienie nadają jakąś linię temu zdjęciu i jest to całkiem ciekawe. Jak dla mnie za dużo miejsca zostawiłaś od dołu, nic się tam nie dzieje.

2. Tutaj z kolei kolory wyszły Ci bardzo dobrze. I ostrość też jest fajna. Tylko znowu - w prawy górny róg się coś wcięło, a poza tym całe zdjęcie jest krzywe - przechyla się za bardzo na prawo. Dzieci mają to do siebie, że w większości przypadków najlepiej wychodzą, gdy zdjęcia są robione z ich poziomu oczu. Gdybyś podeszła bliżej - albo zwiększyła zoom - i zrobiła zdjęcie bardziej z poziomu wody i tym samym ucięła trochę dołu, zdjęcie byłoby dużo lepsze. Centralna kompozycja trochę tu nie pasuje. Kręgi na wodzie wyszły bajecznie i tym to zdjęcie się ratuje

3. Pomysł genialny. Podoba mi się - nie wiem czy to zamierzone, czy nie - że koleś w białym patrzy się w obiektyw, a reszta nie. Fajnie się to zgrywa, tym bardziej, że on wyróżnia się też właśnie ubraniem. Wielkie ukłony, że nie ucięłaś cieni!! Wiem, że wizaż trochę psuje jakość, dlatego się nie czepiam już tego. Mogłabyś tylko wykadrować tak, żeby z lewej strony było mniej zostawionego miejsca - tak na mój gust.

4. Tym razem prawy dolny róg. Wiem, że może wydaje się, że się strasznie czepiam tego. Ale gryzie mnie to w oczy i prawda jest taka, że na zdjęciu nie powinno być nic "przez przypadek", a takie wejścia w kadr są po prostu błędem. Kolory bardzo dobre. Drzewo za blisko górnej krawędzi się kończy i mam wrażenie, że cały obraz za bardzo przechylony jest na lewo, ale tutaj się nie będę upierać, bo nie jestem pewna. Może to tylko takie moje wrażenie nie wiem czy wywołane.
Coś mi w tym zdjęciu nie pasuje, chociaż nie wiem na razie, co dokładnie. Chmury tworzą fajną linię, tylko drzewo się tam wcięło... Ale środkowa część zdjęcia z tym drzewem właśnie wygląda dobrze. Chyba po prostu za duży bałagan tu jest.

5. Bardzo lubię techniki low i high key, pokłony Wydaje mi się, że mogłabyś w jakimś programie trochę stłumić ten biały kolor na gitarze. Sama nie wiem, musiałabym spróbować, żeby stwierdzić, czy tak byłoby lepiej, bo w zasadzie nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Jak na moją estetykę to zdjęcie nawet z przepaleniami jest bardzo dobre. Tylko prawy dolny róg :P coś tam się pojawiło, dobrze by było to usunąć

6. Nie mam serca się przyczepić
Tylko jedno - wykadrowałabym bardziej w prawo, żeby nie ucinać aż tak mikrofonu. Światło genialnie wykorzystałaś. Ogólnie, nawet gdyby tam nie było Kazika, byłabym bardzo na tak. Bardzo dobre zdjęcie dla mnie

7. Obróbka mi się nie podoba. I szkoda, że zasłonięte zostało oko - najważniejsza rzecz w portretach. Kadr mógłby być ciaśniejszy.

8. Obciąć górę i prawą stronę i byłoby znacznie lepiej. I gdyby tak ostrość na czubek tej roślinki...

9. Ciekawe, ale jakość beznadziejna. Przepalenia, które w tym przypadku nie są okej, za duży bałagan, inaczej też mogłaś wykadrować... nie bardzo ogólnie rzecz biorąc. Pomysł Cię ratuje.

10. W ogóle nie udane. Góra wszystko psuje. Gdybyś wykadrowała tak, żeby za dmuchawcem była tylko i wyłączenia łączka, czy co to tam jest - chodzi mi, żeby była sama trawa - byłoby lepiej.
lilyann22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:47   #4
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: amatorsko :)

Świetne koncertówki i ten zachód słońca ; ))
Jakim aparatem robiłaś ?

; ))
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 20:08   #5
hornetka
Raczkowanie
 
Avatar hornetka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 282
Dot.: amatorsko :)

dzięki za wszystkie spostrzeżenia
Dopiero się uczę i zdaję sobie sprawę, że jestem na początku długiej drogi ale sprawia mi to niesamowitą frajdę

Mam nikona d5000 o szkło 18-105

co do dodanych wcześniej to cienie zamierzone jednak zdjęcie nieustawiane,
dodaje jeszcze kilka....bradziej udanych i mniej....niektórych przepalonych, niektóre żle wykadrowane....ale uczę sie i czeka na krytykę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0009 kopia.jpg (114,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0036 kopia.jpg (152,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0875 kopia.jpg (78,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bjjqfjon kopia.jpg (17,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9xvty5jn kopia.jpg (52,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21.jpg (42,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09997.jpg (26,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1283.jpg (60,4 KB, 15 załadowań)
__________________
Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka można robić w ubraniu
hornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 21:08   #6
lilyann22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: amatorsko :)

Na pierwszych dwóch zdjęciach światło odbija się od kolan modelek, na tym drugim jeszcze od dłoni i stóp, co nie daje fajnego efektu. Nie podobają mi się one.
Za to trzecie jest bardzo, bardzo ładne. Trochę szkoda, że tak sam czubek głowy ucięłaś - mogłaś niżej skadrować, albo objąć całą głowę. Ale poza tym bardzo fajnie doświetliłaś modelkę. Tylko te resztki czegoś, na czym ona leży, mogłaś zlikwidować w jakimś programie, bo to mało estetyczne przy takiej kolorystyce. I te dwa elementy za modelką też są takie średnie.
Mimo wszystko śliczne zdjęcie.
Kropelka jest okej. Fajne ujęcie, fajny eksperyment. Nic specjalnego w treści, ale zdjęcie ładne.
Kolejne to samo, tylko zlikwidowałabym lewy górny róg.
Dzieci to strasznie trudny temat. To zdjęcie jest okej - fajny portret. Dobrze, że dziewczynka jest w lewej części obrazu z tym spojrzeniem, a nie w prawej, lepiej to wygląda. Kawałek nieba nad jej głową jest jednak bolący w oczy.
Zdjęcie z dwoma dzieciaczkami - genialny pomysł. Mogłabyś trochę bardziej popracować nad kolorami, żeby zdjęcie było ciekawsze.
Ostatni portret jest śliczny i niesamowicie wdzięczny Fajna głębia ostrości.

Co do tego, że się uczysz - wiem i rozumiem, dlatego tu się produkuję - żeby pomóc Masz pomysł na zdjęcia i widać w nich potencjał, dlatego piszę tutaj, co myślę, bo uważam, że może Ci się to przydać. Nie martw się tylko i nie zrażaj - nikt, kto się bawi w zdjęcia, nie był od razu bezbłędny. Też przez to przechodziłam i jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy poświęcili mi trochę czasu i coś napisali o tym, co robię, bo teraz mogę iść naprzód ze swoim pseudo-artyzmem
lilyann22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:36   #7
Alejka
Rozeznanie
 
Avatar Alejka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 827
Dot.: amatorsko :)

Jeśli miałabym wybrać moich faworytów, to zdecydowanie napisałabym, że najlepsze są fotografię koncertowe, które do wykonania są najtrudniejsze. Udało Ci się uchwycić wszystko, światło jest bardzo dobre. Zmieniłabym coś jednak w drugim zdjęciu (koncert.) według mnie nie potrzebnie obcięłaś. Powinno być jeszcze trochę przestrzeni za statywem mikrofonowym.
Alejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 20:01   #8
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: amatorsko :)

Koncertowe zdecydowanie są moimi faworytami ; ) Co do zdjęć dzieci- na przedostatnim nawaliło światło, ale ciężko by było dobrze doświetlić dzieciaki Ale pomysł bardzo fajny.
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:16   #9
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: amatorsko :)

Amatorzy fotografii powinni rozważyć udział w konkursie na foto ukazujące relacje międzypokoleniowe. Bardzo mi się ta opcja podoba. Zresztą można prace oglądać u nich w galerii na portalu:
http://www.familie.pl/gallery/Uwiecz...ory,666,0.html
Jak nie trudno zauważyć nie są one zbyt profesjonalne, na pewno nasycone emocjami i poczuciem bliskości.
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 10:34   #10
maluszki_dwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 90
Dot.: amatorsko :)

Cytat:
Napisane przez marika999 Pokaż wiadomość
Amatorzy fotografii powinni rozważyć udział w konkursie na foto ukazujące relacje międzypokoleniowe. Bardzo mi się ta opcja podoba. Zresztą można prace oglądać u nich w galerii na portalu:
http://www.familie.pl/gallery/Uwiecz...ory,666,0.html
Jak nie trudno zauważyć nie są one zbyt profesjonalne, na pewno nasycone emocjami i poczuciem bliskości.

Super pomysł! Takie konkursy rodzinne mają potencjał
maluszki_dwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.