make up i fryzura dla nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 08:15   #1
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17

make up i fryzura dla nastolatki


hej Jestem nastolatką, która lubi ładnie wyglądać;D. Prosiłabym was, abyście zaproponowały mi jakieś kosmetyki, które podkreśliłyby moją urodę. Mam włosy koloru ciemny bląd, lekko falowane, długość do zapięcia od stanika. Mam nietrafioną grzywkę, którą zapuszczam. Włosy musze myć codziennie, bo strasznie się przetłuszczają. Cerę mam bardzo kapryśną- trądzik, zaskórniki, piegi. Jak powinnam o mnie dbać??
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:44   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez goldene Pokaż wiadomość
hej Jestem nastolatką, która lubi ładnie wyglądać;D. Prosiłabym was, abyście zaproponowały mi jakieś kosmetyki, które podkreśliłyby moją urodę. Mam włosy koloru ciemny bląd, lekko falowane, długość do zapięcia od stanika. Mam nietrafioną grzywkę, którą zapuszczam. Włosy musze myć codziennie, bo strasznie się przetłuszczają. Cerę mam bardzo kapryśną- trądzik, zaskórniki, piegi. Jak powinnam o mnie dbać??
bląd, bląd.. wielbląd. --> BLOND

Co do fryzury to nie mamy pojęcia jaki masz kształt twarzy, czy masz włosy cienkie, czy grube, czy puszące czy gładkie, nie wiemy nic.

Co do makijażu. Trądzik leczysz? czy to zwykłe krostki, z którymi boryka się większość nastolatek?

No i ile masz lat, bo nastolatka to i 11-latka i 19-latka.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 10:46   #3
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

włosy średniogrube, przyklapnięte mam 15 lat. Zdjęcia nie chce dodawać, ale dodam że urodę mam taką "dziewczęcą". Znajomi nigdy nie dawają mi 15 lat tylko 16-17;D. Trądzik leczę na własną ręke domowymi sposobami i preparatami aptecznymi bez recepty, po maści od dermatologa dostałam uczulenia...
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:01   #4
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Taaa świetnie się opisałaś, już wizażanki mają pełen obraz Twego wizerunku
zajrzyj lepiej do słownika bo błędy które robisz są rażące
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:07   #5
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

starałam się
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:19   #6
Magiczna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Myj włosy codziennie, grzywkę na bok walnij.. większości dziewczyn taka pasuje tylko nie zaczesuj od samego ucha przez całe czoło:P tylko tak z umiarem.. przedziałek trochę nizej niż na połowie głowy. Włosy przyklapnięte - potraktuj je pianką, pomoże! U nasady na większe wyjścia oczywiście można podtapirować [ale uwaga! NISZCZĄ się włosy bardzo!]

Cera..hm na pewno nie rób sobie "maski". jesteś jeszcze bardzo młoda. Masz krosty - oki, użyj korektora/podkładu.. [ale z umiarem!], i poleciłabym tusz do rzęs ale odrobinę. Podkreśli oczy kresek nie rób, raczej Ci od razu pięknie nie wyjdą, a i za młoda jesteś na taki "poważny" makijaż Pozdrawiam.
Magiczna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:36   #7
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

dzięki grzywkę zaczesuje na bok, ale mam tłustą cerą więc grzywka po paru godzinach wygląda nieciekawie...
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 22:39   #8
Magiczna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez goldene Pokaż wiadomość
dzięki grzywkę zaczesuje na bok, ale mam tłustą cerą więc grzywka po paru godzinach wygląda nieciekawie...

Znam ten ból, mam praktycznie to samo strefa T mi się nieustannie błyszczy A na grzywkę mam sposób. Tylko musi być dobrze ścięta i pocieniowana. Najlepiej u fryzjera[sama tak nie pocieniujesz]
Jak myjesz głowę, to na lekko mokre włosy nałóż piankę, wysusz.. przeciągnij prostownicą, grzywkę podtapiruj [tak żebyś miała szopę] psiknij lakierem [polecam z Biedronki czarny z fioletową nakrętką ok 5zł] tylko z odległości, żeby 'szopa' nie była mokra!' i dopiero okrągłą lub zwykłą szczotką nadaj grzywce kształt [Broń Boże nie rozczesuj, tylko z góry trochę "przygłaszcz" delikatnie] i będzie nastroszona, na koniec duużo lakieru z odległości - na wyciągniecie ręki - i grzywka będzie sie trzymała!!! nic jej nie ruszy, ani wiatr, ani mokre czoło


Ps:Na początku mówiłam o piance i prostowaniu całych włosów.. Ty zrób to tylko na grzywce:P ja mam fryzurę EMO, więc całe włosy tak robie

Edytowane przez Magiczna89
Czas edycji: 2012-08-19 o 22:41
Magiczna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:26   #9
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

upp up macie jeszcze jakieś propozycje??
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:37   #10
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

To ja też dodam swoje trzy grosze
Nie wiem do konca jak mam tobie doradzić, bo nie wiem czy używasz juz czegokolwiek oraz jak dużą wiedzę masz o kosmetykach i makijażu .
Osobiście uważam że podstawą do jakiego kolwiek makijazu jest ładna cera, tzn. wyrównany koloryt podkładem oraz krosty zatuszowane korektorem. Jeśli masz czerwone krosty możesz poszukać zielonego antybakteryjnego korektora, ale niektóre beżowe też sobie całkiem nieźle radzą. Najlepiej przeszukaj KWC i przeczytaj opinie. Natomiast na cienie pod oczami rozświetlający korektor. Do tego dokładnie wytuszowane rzęsy i jest miodzio .

Zapomnialam jeszcze wspomnieć że najpierw powinnaś zadbać o cerę, skoro masz bardzo problemową. Powinnaś też wybrac się do dermatologa. Jeśli nie do tego co bylas to do innego. Przy bardzo dużej ilości krost trudno jest leczyc się na własną rękę . Pamiętaj że kosmetyki kolorowej nie wyczarują Ci nieskazitelnej cery, tylko photoshop .
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:19   #11
goldene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

dzięki) tylko boje się tzw. maski na twarzy((. A nawet wytuszowane rzęsy mam krótkie...
goldene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 16:15   #12
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Maski nie będzie jeśli użyjesz podkladów lekko- średnio kryjących i korektor . Wiem, że Revlon Colorstay może zrobić maskę. Poszukaj na KWC podkladow. Na pewno dziewczyny będą pisać stopień krycia. A co do rzęs, trochę pomaga przypudrowanie rzęs a dopiero potem tuszowanie (od nasady po same końce brdzo dokladnie). Używaj tuszów wydłużających. Dla mnie Bourjois są wydłużające mimo że mają być pogrubiające . Ale u mnie tak z większością maskar.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:57   #13
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Maski nie będzie jeśli użyjesz podkladów lekko- średnio kryjących i korektor . Wiem, że Revlon Colorstay może zrobić maskę. Poszukaj na KWC podkladow. Na pewno dziewczyny będą pisać stopień krycia. A co do rzęs, trochę pomaga przypudrowanie rzęs a dopiero potem tuszowanie (od nasady po same końce brdzo dokladnie). Używaj tuszów wydłużających. Dla mnie Bourjois są wydłużające mimo że mają być pogrubiające . Ale u mnie tak z większością maskar.
Moim zdaniem, trzeba być antytalentem makijażowym, żeby uzyskać efekt maski przy revlonie.No chyba że nałożymy go dosłownie tonę. Nawet podkłady lekko czy srednio kryjące mogą dawać taki efekt, bo to że nie kryją, nie znaczy ze są niewidoczne.

Radziłabym po prostu testowanie na własnej skórze. Nie wiem jak autorka radzi sobie z podkładami, ale nie jest to takie trudne. Najlepiej wklepac palcami, żeby ocieplić podkład, wtedy lepiej się wchłania. Wazne jest też dobranie wlasciwego odcienia.

Również polecam poczytanie KWC. Dzięki temu można sobie oszczedzić wyrzucania pięniedzy w błoto. Dorzucę taki mały offik. Szkoda, że tak mało jest recenzji maskar z dołączonymi zdjęciami. Kiedyś czytałam recenzję, myślę sobie "...tusz moich marzeń". Po czym zobaczyłam zdjęcie oka. Przeżyłam szok. Opis rzęs po wytuszowaniu nie miał nic wspólnego z rzeczywistym efektem. Autorka recenzji była zachwycona, a ja przerażona.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:50   #14
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, trzeba być antytalentem makijażowym, żeby uzyskać efekt maski przy revlonie.No chyba że nałożymy go dosłownie tonę. Nawet podkłady lekko czy srednio kryjące mogą dawać taki efekt, bo to że nie kryją, nie znaczy ze są niewidoczne.

Radziłabym po prostu testowanie na własnej skórze. Nie wiem jak autorka radzi sobie z podkładami, ale nie jest to takie trudne. Najlepiej wklepac palcami, żeby ocieplić podkład, wtedy lepiej się wchłania. Wazne jest też dobranie wlasciwego odcienia.

Również polecam poczytanie KWC. Dzięki temu można sobie oszczedzić wyrzucania pięniedzy w błoto. Dorzucę taki mały offik. Szkoda, że tak mało jest recenzji maskar z dołączonymi zdjęciami. Kiedyś czytałam recenzję, myślę sobie "...tusz moich marzeń". Po czym zobaczyłam zdjęcie oka. Przeżyłam szok. Opis rzęs po wytuszowaniu nie miał nic wspólnego z rzeczywistym efektem. Autorka recenzji była zachwycona, a ja przerażona.
Akurat nie miałam z nim do czynienia i kierowałam się opiniami innych osób . A co do podkładów chodzilo mi o to że lepiej nalożyć jego mniej a krosty przykryć korektorem. Przy lekko kryjących będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że powstanie maska. Ale fakt faktem, że trzeba wszystko na własnej cerze przetestować.

tak samo dobrze by było dodawać zdjęcia odcieni podkładów bo to co dla jednych potrafi byc jasne to mnie przeraża .

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-09-10 o 18:56
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 09:46   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: make up i fryzura dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Akurat nie miałam z nim do czynienia i kierowałam się opiniami innych osób . A co do podkładów chodzilo mi o to że lepiej nalożyć jego mniej a krosty przykryć korektorem. Przy lekko kryjących będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że powstanie maska. Ale fakt faktem, że trzeba wszystko na własnej cerze przetestować.

tak samo dobrze by było dodawać zdjęcia odcieni podkładów bo to co dla jednych potrafi byc jasne to mnie przeraża .
Fakt, nie rozumiem czemu młode dziewczyny nakładają sobie równomierną szpachlę, jak można wyrównać koloryt a trudniejsze obszary potraktować korektorem lub drugą warstwą podkładu.

A co do maski.. widziałam panią pracującą w drogerii, która zachwalała podkład, no normalnie idealny, kryje, rozświetla, do tego niewidoczny i oczywiście brak efektu maski. Bylam nim zainteresowana dopóki nie wspomniała ze sama go używa. Szybki rzut okiem na jej szpachlę i odechciało mi się tego podkładu.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.