Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-05, 23:38   #121
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Może już był też czas kolejnej tabletki i wtedy zauważyła, że nie wzięła tej z poprzedniego dnia.
Czas był wieczorem. Napisała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Niby spóźnienie liczy się po 12h. Do 10 rano miała czas by wziac bez stresu. No ale wiadomo że już po ptokach. Nie rozumiem tylko czemu autorka wzięła 2 tabletki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Czas edycji: 2017-11-06 o 00:09
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 08:08   #122
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

[1=36acb097cabec02316c4aae c630d441280b2f16b_63b8b62 1cf6a6;78568191]Czas był wieczorem. Napisała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Niby spóźnienie liczy się po 12h. Do 10 rano miała czas by wziac bez stresu. No ale wiadomo że już po ptokach. Nie rozumiem tylko czemu autorka wzięła 2 tabletki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja myślę, że po prostu coś świtało, ale nie wiadomo bylo co dokładnie.
Ulotka mówi, że powinno się przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
Gdzie kluczowe jest "nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek". A widocznie autorka pytania wzięła to za warunek, że należy przyjąć dwie na raz.
Ja nie widzę w tym rzeczy nie do zrozumienia. Owszem, można było zajrzeć do ulotki i doczytać, ale dziewczyna w stresie przy zapomnianej tabletce mogła sobie pomyśleć "w ulotce bylo o dwóch tabletkach na raz, biorę dwie!"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 08:19   #123
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Gdybym brała o 22 to rano nie ma potrzeby zażycia dwóch naraz. Co innego zorientowac się wieczorem. Ale u autorki pewnie stres zrobił swoje i jakoś głębiej się nad tym nie zastanowiła.
Nie ma już o czym gadac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 14:26   #124
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Czy sądzicie, że APTT ciut poniżej normy jest przeciwwskazaniem do tabletek? Biorę od 2,5 roku. Muszę odkopać wyniki APTT sprzed rozpoczęcia brania tabletek, bo nie mam pojęcia, czy wtedy wynik był podobny, czy wyższy.
moj wynik: 25,7
norma: 25,9 - 36,6


Wiadomo - odchylenie niewielkie, ale może samo bycie przy dolnej granicy normy nie powinno mieć miejsca przy tabletkach?


Oczywiście umówiłam się już do mojej ginekolog, ale wizytę mam dopiero na 28 listopada i nie wiem, czy oswajać się już z myślą stosowania gumek (brrr....), czy niekoniecznie.

edit: Wyniki, zanim zaczęłam brać hormony: 34,1

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-11-06 o 18:39
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 18:19   #125
Nelly99
Rozeznanie
 
Avatar Nelly99
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 719
Zmiana ginekologa czy tabletek?

Cześć,
Pierwszymi tabletkami anty jakie brałam był Cyprest z powodu problemu z trądzikiem. Brałam je niecały rok. Przytyłam 10 kg więc poprosiłam ginekologa o zmianę. Przepisał Novynette, które brałam do dziś przez niecałe 2 lata. Wszystko byłoby ok, ale ok. 4 miesiące temu zaczęły się plamienia, które trwają do teraz w następującym schemacie: do połowy opakowania brak plamień, w połowie zaczynają się z początku b. skąpe i narastają każego dnia, by w końcu przerodzić się w zwyczajny okres.
Poszłam z tym do mojego ginekologa, zlecił badania tarczycowe (TSH, FT4, anty-tg, anty-tpo) i testosteron. Wszystkie wyniki w normie. Zmienił mi tabletki na Diane-35. Poszłam, kupiłam 2 opakowania i właśnie przeczytałam ulotkę, że to jest to samo co Cyprest.
Jestem zła i nie wiem co robić. Dodam tylko, że nie mam problemów z cerą, natomiast mam problemy z wagą, z którymi wciąż walczę dietą i ćwiczeniami i bardzo boje się, że moje starania zostaną zniweczone, a i bez tych tabletek nie jest lekko i baardzo powoli chudnę.
Nelly99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 22:19   #126
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana ginekologa czy tabletek?

Cytat:
Napisane przez Nelly99 Pokaż wiadomość
Cześć,
Pierwszymi tabletkami anty jakie brałam był Cyprest z powodu problemu z trądzikiem. Brałam je niecały rok. Przytyłam 10 kg więc poprosiłam ginekologa o zmianę. Przepisał Novynette, które brałam do dziś przez niecałe 2 lata. Wszystko byłoby ok, ale ok. 4 miesiące temu zaczęły się plamienia, które trwają do teraz w następującym schemacie: do połowy opakowania brak plamień, w połowie zaczynają się z początku b. skąpe i narastają każego dnia, by w końcu przerodzić się w zwyczajny okres.
Poszłam z tym do mojego ginekologa, zlecił badania tarczycowe (TSH, FT4, anty-tg, anty-tpo) i testosteron. Wszystkie wyniki w normie. Zmienił mi tabletki na Diane-35. Poszłam, kupiłam 2 opakowania i właśnie przeczytałam ulotkę, że to jest to samo co Cyprest.
Jestem zła i nie wiem co robić. Dodam tylko, że nie mam problemów z cerą, natomiast mam problemy z wagą, z którymi wciąż walczę dietą i ćwiczeniami i bardzo boje się, że moje starania zostaną zniweczone, a i bez tych tabletek nie jest lekko i baardzo powoli chudnę.
Z Diane-35 jest tak, że to lek, a nie stricte tabletka antykoncepcyjna. Przypisywana powinna być przy leczeniu skutków nadmiernej ilości androgenów u kobiet, co objawia się na przykład ciężkim trądzikiem, nadmiernym owłosieniem itp. Nie powinna być przypisywana ot, tak sobie, jako forma antykoncepcji.
Jeżeli Twoja cera jest okej, testosteronu, jak sama napisałaś, nie masz podwyższonego, to można by się poważnie zastanowić, nad innymi tabletkami. Również ze zwiększoną, w stosunku do Novynette, dawką estrogenów (bo to w dużej mierze one odpowiadają za plamienia ), np. Atywią, Yasmin-em.

Na Twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa na konsultację. Niech jeszcze inny fachowiec świeżym okiem przyjrzy się Twojej sytuacji.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 09:30   #127
niezaleeznaxdd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 4
plamienie przy antykoncepcji

Biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz i to moje pierwsze opakowanie.Zakończyłam je w niedziele później 4 tabletki placebo i wczoraj dostałam plamienia, troszkę plamek krwi i wieczorem nic nie było dziś od rana mam plamienie ale brązowe?! czy to normalne? Tabletki brałam zawsze na czas
niezaleeznaxdd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 12:22   #128
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: plamienie przy antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez niezaleeznaxdd Pokaż wiadomość
Biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz i to moje pierwsze opakowanie.Zakończyłam je w niedziele później 4 tabletki placebo i wczoraj dostałam plamienia, troszkę plamek krwi i wieczorem nic nie było dziś od rana mam plamienie ale brązowe?! czy to normalne? Tabletki brałam zawsze na czas
Rozumiem, że już zaczęłaś kolejne opakowanie, tak?
To normalne, w ciągu pierwszych 3 opakowań coś takiego może się dziać, gdyby się dalej utrzymywało - zgłoś się do lekarza, pewnie zmieni tabletki.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 13:10   #129
kasiako125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 16
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć!



Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne vibin. 4 tabletkę z nowego blistra przyjęłam o godzinie 7(trochę po 7, może 7:30, ze stresu się gubię) zamiast po 21. Minęło 10 godzin, do 11 maksymalnie. Tego samego dnia kochałam się z partnerem. Przy 8 tabletce także kochałam się z partnerem i skończył częściowo we mnie.



Na ulotce napisane jest, ze spóźnienie do 12 godzin nie zaburza zabezpieczenia. Jednak byłam około 2 godzin do przekroczenia tej granicy... czy powinnam się martwić? Jak sądzicie? Bardzo proszę o odpowiedzi. Zwariuje.
kasiako125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 14:48   #130
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Nie powinnas, organizm nie ma wbudowanego zegarka
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 23:52   #131
kasiako125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 16
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Ale jednak blisko granicy 12 godzin, bo 10-11, stosunek do końca... czy słyszałyście o przypadku wpadki przy nie przekroczeniu 12 godzin?
kasiako125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-17, 07:37   #132
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiako125 Pokaż wiadomość
Ale jednak blisko granicy 12 godzin, bo 10-11, stosunek do końca... czy słyszałyście o przypadku wpadki przy nie przekroczeniu 12 godzin?
Boże, daj sobie spokoj. Dostałaś już miliard odpowiedzi. Tutaj dostaniesz takie same. Napij się winka i wyluzuj.

Trochę logicznego myślenia. Jakby ochrona spadała po 10h spóźnienia, to by producent tak napisał w ulotce. Wyobraź sobie, że zanim tabletki zostały wprowadzone na rynek, to wykonano setki badań i doświadczeń. Ty bierzesz tabletki 4 generacji. Wow, to nie jest żadna nowość na rynku. Więc wyluzuj się.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 17:53   #133
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Migrena a antykoncepcja

Witajcie

Pytanie do dziewczyn, które mają tę nieprzyjemność posiadania migreny. Jaką antykoncepcje stosujecie?
Ja od 11 lat biorę pigułki, a raczej brałam bo właśnie je ostawiłam ze względu na migreny Chce zobaczyć czy to właśnie pigułki miały wpływ na moje bóle głowy. Za troche ponad tydzień idę do mojej ginekolog więc mam nadzieję, że uda nam się wymyślić coś sensownego, żebym mogła się skutecznie zabezpieczać. Póki co gumki poszły w ruch ale ale to rozwiązanie na dłuższą metę mnie nie satysfakcjonuje.
Jak sobie radzicie?
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 06:52   #134
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Migrena a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez marta_h91 Pokaż wiadomość
Witajcie

Pytanie do dziewczyn, które mają tę nieprzyjemność posiadania migreny. Jaką antykoncepcje stosujecie?
Ja od 11 lat biorę pigułki, a raczej brałam bo właśnie je ostawiłam ze względu na migreny Chce zobaczyć czy to właśnie pigułki miały wpływ na moje bóle głowy. Za troche ponad tydzień idę do mojej ginekolog więc mam nadzieję, że uda nam się wymyślić coś sensownego, żebym mogła się skutecznie zabezpieczać. Póki co gumki poszły w ruch ale ale to rozwiązanie na dłuższą metę mnie nie satysfakcjonuje.
Jak sobie radzicie?
Moja mama ma migreny (stale - nie od antykoncecji). Wszystkie tabletki jej nasilały migreny - pojawiały się częściej i miały gorszy przebieg, a brała przeróżne tabletki. Zrezygnowała z hormonów.

Ale może warto wypróbować coś bez estrogenów. Lub nawet wkładkę miedzianą bez hormonów. Jest trochę możliwości.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:05   #135
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dużo też zależy od tego, w jakim momencie występują migreny. Jeśli występują w czasie brania placebo tudzież przerwy na krwawienie z odstawienia, można próbować z tabletkami, przy których robi się przerwy na krwawienie z odstawienia tylko raz na kwartał (Seasonique) albo takie, przy których okres bez tabletek aktywnych jest bardzo krótki (np. Qlaira).
Jeśli migreny występują w środku opakowania, to lekarz zwykle zmienia tabletki na jednoskładnikowe (Azalia, Limetic, Cerazette itp.) albo rozważyć trzeba inną metodę antykoncepcji np. wkładkę wewnątrzmaciczną.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 19:12   #136
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Ja mam migreny. Zmieniłam w styczniu ż tabletek -brałam różne przez 7 lat- na plastry evra. Migreny są rzadziej i słabsze zazwyczaj mija po 1 tabletce albo trwa 1 dzień...są miesiąc kiedy nie mam wcale migreny. Zazwyczaj jak już to przy odstawieniu 7 dniowym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 09:49   #137
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dużo też zależy od tego, w jakim momencie występują migreny. Jeśli występują w czasie brania placebo tudzież przerwy na krwawienie z odstawienia, można próbować z tabletkami, przy których robi się przerwy na krwawienie z odstawienia tylko raz na kwartał (Seasonique) albo takie, przy których okres bez tabletek aktywnych jest bardzo krótki (np. Qlaira).
Jeśli migreny występują w środku opakowania, to lekarz zwykle zmienia tabletki na jednoskładnikowe (Azalia, Limetic, Cerazette itp.) albo rozważyć trzeba inną metodę antykoncepcji np. wkładkę wewnątrzmaciczną.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, o coś takiego mi właśnie chodziło. We wtorek idę do ginekologa to będę wiedziała mniej więcej co i jak.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja mam migreny. Zmieniłam w styczniu ż tabletek -brałam różne przez 7 lat- na plastry evra. Migreny są rzadziej i słabsze zazwyczaj mija po 1 tabletce albo trwa 1 dzień...są miesiąc kiedy nie mam wcale migreny. Zazwyczaj jak już to przy odstawieniu 7 dniowym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troszke przeraża mnie cena plastrów Do tej pory płaciłam poniżej 20zł za 6 opakowań tabletek. Zobacze co powie mi moja pani ginekolog we wtorek.
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:01   #138
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Drogie prawda. 50 zł na miesiąc. Ja wcześniej brałam tablety za 55 potem 48...wszystkie takie drogie zawsze mi przepisywali...Ale jak mam teraz te migreny mniej to nawet aż tak nie żałuję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:40   #139
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez marta_h91 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź, o coś takiego mi właśnie chodziło. We wtorek idę do ginekologa to będę wiedziała mniej więcej co i jak.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------


Troszke przeraża mnie cena plastrów Do tej pory płaciłam poniżej 20zł za 6 opakowań tabletek. Zobacze co powie mi moja pani ginekolog we wtorek.
What? 3 zl za opakowanie tabletek?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 22:41   #140
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
What? 3 zl za opakowanie tabletek?
Np Microgynon 21 tyle kosztuje. ~7,25 zł za opak. 63 tabl.
Diane chyba podobnie
One są refundowane.

Sama zaczynałam od Microgynonu, ale pomimo ceny bym nie wróciła do nich, jak teraz mam porównanie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 07:49   #141
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
What? 3 zl za opakowanie tabletek?
Brałam Levomine, one są refundowane i tyle kosztują. Jak za darmo
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 10:48   #142
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Za Diane płaciłam zawrotną kwotę około 10 zł
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 13:57   #143
zioi98zioi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć dziewczyny!
Piszę tutaj bo nie wiedziałam, gdzie znaleźć inny wątek..
Od 8 października biorę tabletki Belara. Właśnie zostały mi 2 tabletki do końca 3 opakowania. Przy pierwszym opakowaniu miałam oczywiście krwawienie i plamienie co oczywiście wiadomo, że jest normalne. Bardzo się tylko zaniepokoiłam, bo właśnie dzisiaj dostałam upławu z samą krwią i zaczęły boleć mnie jajniki tak jak przy okresie zanim jeszcze zaczęłam brać tabletki. Nie pominęłam żadnej tabletki, wszystko codziennie brałam o czasie. Czy mam się czymś martwić? Czy to po prostu zwykłe plamienie?
Czekam na odpowiedź
zioi98zioi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 16:56   #144
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez zioi98zioi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Piszę tutaj bo nie wiedziałam, gdzie znaleźć inny wątek..
Od 8 października biorę tabletki Belara. Właśnie zostały mi 2 tabletki do końca 3 opakowania. Przy pierwszym opakowaniu miałam oczywiście krwawienie i plamienie co oczywiście wiadomo, że jest normalne. Bardzo się tylko zaniepokoiłam, bo właśnie dzisiaj dostałam upławu z samą krwią i zaczęły boleć mnie jajniki tak jak przy okresie zanim jeszcze zaczęłam brać tabletki. Nie pominęłam żadnej tabletki, wszystko codziennie brałam o czasie. Czy mam się czymś martwić? Czy to po prostu zwykłe plamienie?
Czekam na odpowiedź
To zwykle plamienie, jak nie minie przy 4 i 5 opakowaniu, skonsultuj się z lekarzem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 11:00   #145
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej
Niedawno potrzebowałam Waszej pomocy i dziś znowu jestem przy kolejnym opakowaniu. Biorę codziennie tabletkę, nie pominelam tym razem żadnej. Dostałam wczoraj krwawienia, choć dopiero 12tabl za mną z tego opakowania.... czy to "normalne"?
Dodam że ogólnie te tabletki biorę od dawna, bez przygód i kłopotów. Miałam przerwę wakacyjna. Wróciłam do nich jakoś sierpień/wrzesień i dość długo miałam plamienie. Potem się unormowalo i przy poprzednim opakowaniu zapomniałam o tabletce i miałam długi "okres". Teraz wydawało się że wszystko znowu dobrze działa aż do wczoraj i krwawienia... czy to czas na zmianę hormonów czy mój organizm na nowo się do nich dostosowuje?
Przyznam że przed tymi, pare lat temu, szukając dobrych tabletek miałam niemiłe przejścia (utrata włosów itp) i chyba przed kolejnymi eksperymentami się podświadomie bronie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 07:34   #146
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Hej
Niedawno potrzebowałam Waszej pomocy i dziś znowu jestem przy kolejnym opakowaniu. Biorę codziennie tabletkę, nie pominelam tym razem żadnej. Dostałam wczoraj krwawienia, choć dopiero 12tabl za mną z tego opakowania.... czy to "normalne"?
Dodam że ogólnie te tabletki biorę od dawna, bez przygód i kłopotów. Miałam przerwę wakacyjna. Wróciłam do nich jakoś sierpień/wrzesień i dość długo miałam plamienie. Potem się unormowalo i przy poprzednim opakowaniu zapomniałam o tabletce i miałam długi "okres". Teraz wydawało się że wszystko znowu dobrze działa aż do wczoraj i krwawienia... czy to czas na zmianę hormonów czy mój organizm na nowo się do nich dostosowuje?
Przyznam że przed tymi, pare lat temu, szukając dobrych tabletek miałam niemiłe przejścia (utrata włosów itp) i chyba przed kolejnymi eksperymentami się podświadomie bronie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wykluczyłaś wtedy ciążę?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 07:58   #147
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
wykluczyłaś wtedy ciążę?
Tak. Ciąża odpada.

Myślę teraz, że może za słabe się zrobiły te tabletki dla mnie, bo mam krwawienie już dość obfite, zazwyczaj przy tabletkach miałam bardzo skąpe, a obfite miesiączki, wtedy gdy nie brałam nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 10:59   #148
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć

Potrzebuje waszej wskazówki.Mianowicie przyjmuje obecnie pierwsze opakowanie Vixpo (24+4) i jestem przy białych tabletkach placebo.
Wczoraj o 18.00 wziełam pierwszą tabletke placebo, zostały 3.
Kiedy mogę dokładnie spodziewać się okresu?

Edytowane przez monique97
Czas edycji: 2017-12-05 o 11:01
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 11:01   #149
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Cześć

Potrzebuje waszej wzkazówki.Mianowicie przyjmuje obecnie pierwsze opakowanie Vixpo (24+4) i jestem przy białych tabletkach placebo.
Wczoraj o 18.00 wziełam pierwszą tabletke placebo, zostały 3.
Kiedy mogę dokładnie spodziewać się okresu?
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Każdy reaguje inaczej na spadek hormonów w krwi. Jeśli brałaś tabletki regularnie, to nie masz się czym martwić. Krwawienie przyjdzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 11:12   #150
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Każdy reaguje inaczej na spadek hormonów w krwi. Jeśli brałaś tabletki regularnie, to nie masz się czym martwić. Krwawienie przyjdzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Rzeczywiście, trochę głupio zabrzmiało pytanie.
Chodziło mi o to czy zazwyczaj w czasie brania tabletek placebo występuje miesiączka.
Temat jest dla mnie zupełnie nowy.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.