wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 06:40   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu


Witam. Moja siostra jest osobą niepełnosprawną. Kilka lat temu właśnie ze względu na nią sprzedaliśmy mieszkanie na czwartym piętrze i zakupiliśmy mieszkanie na parterze, zwracając szczególną uwagę na wielkość każdego z pomieszczeń, zwłaszcza balkonu, tak aby mogła się swobodnie poruszać. Teraz okazuje się, że spółdzielnia podczas ocieplania budynku wymienia barierki na balkonie, które będą inaczej zamontowane, przez co zmniejszy się powierzchnia użytkowa balkonu. To może całkowicie uniemożliwić, bądź znacznie utrudnić korzystanie z balkonu przez moją siostrę. Siostra nie pracuje i w letnich miesiącach potrafi cały dzień spędzać, a teraz może się okazać, że będzie to niemożliwe.
I teraz pytanie, czy spółdzielnia ma prawo do tego aby zmniejszyć powierzchnię użytkową balkonu? Jeśli tak, to czy my mamy prawo się na to nie zgodzić?
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2016-04-08 o 08:02
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 12:06   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam. Moja siostra jest osobą niepełnosprawną. Kilka lat temu właśnie ze względu na nią sprzedaliśmy mieszkanie na czwartym piętrze i zakupiliśmy mieszkanie na parterze, zwracając szczególną uwagę na wielkość każdego z pomieszczeń, zwłaszcza balkonu, tak aby mogła się swobodnie poruszać. Teraz okazuje się, że spółdzielnia podczas ocieplania budynku wymienia barierki na balkonie, które będą inaczej zamontowane, przez co zmniejszy się powierzchnia użytkowa balkonu. To może całkowicie uniemożliwić, bądź znacznie utrudnić korzystanie z balkonu przez moją siostrę. Siostra nie pracuje i w letnich miesiącach potrafi cały dzień spędzać, a teraz może się okazać, że będzie to niemożliwe.
I teraz pytanie, czy spółdzielnia ma prawo do tego aby zmniejszyć powierzchnię użytkową balkonu? Jeśli tak, to czy my mamy prawo się na to nie zgodzić?
Ale wiecie już o ile dokładnie się zmniejszy? Poproś w spółdzielni o informację.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 15:19   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu

U mojej ciotki ocieplenie bloku zabrało 20 cm. Teraz ma chudą kiszkę, nie balkon - mimo, że ciągnie się on przez szerokość dużego pokoju i kuchni.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 12:02   #4
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu

Nie rozumiem, co ma zmiana barierek do zmniejszenia balkonu. Wiadomo, że ocieplanie bloku zmniejsza powierzchnię użytkową balkonu. Ale barierki? Dowiedz się najpierw ile chcą zmniejszyć ten balkon. Potem zostaje Wam napisać pismo do spółdzielni z uzasadnieniem, a jak to nie pomoże to chyba zostanie tylko sąd.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 15:14   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: wymiana barierek a zmniejszenie powierzchni balkonu

Też nie bardzo rozumiem tę barierkę. To ocieplenie zabiera przestrzeń.
Moja koleżanka ma powiększony balkon na parterze - spółdzielnia zgodziła się na jego rozbudowę.
Druga sprawa - u mnie w mieście osoby niepełnosprawne mają windy z balkonu na dół. Nikt w domu zamknięty nie jest.
Spółdzielnia szybciej zgodzi się na jakąś rozbudowę czy windę, niż na dziurę w ociepleniu.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-15 16:14:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.