Magia sama w sobie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-11, 15:54   #1
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109

Magia sama w sobie?


Przeglądam forum już od jakiegoś czasu i w mrokach niepamięci odnalazłam wątek o perfumach, które można byłoby zakwalifikować jako elfie. Ja także interesuję się fantastyką, ale chciałabym znaleźć zapach z nieco innego gatunku. Jaki zapach kojarzy wam sie z czarodziejką? Taką jak Yennefer, mroczną, nieco demoniczną, ale z wszech miar kobiecą. Tętniącą siłą woli i magią. Nie znajdę nigdzie zapachu bzu i agrestu, ale też nie o to mi chodzi... Jaki zapach mogłybyście polecić?
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 16:07   #2
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Magia sama w sobie?

Czarodziejka? Mroczna? Demoniczna? Nic innego mi się nie nasuwa jak tylko Black Cashmere Donny Karan. Mroczny, mistyczny, kadzidlany zapach, piękny dla mnie, ale nie wszyscy tak uważają. Bo elfickie zapachy to już inna bajka, ale chyba nie o to Ci chodzi?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 16:11   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Magia sama w sobie?

Tez pomyslalam o BC
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 16:21   #4
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Magia sama w sobie?

Ogólnie jakie zapachy kojarza wam się z światem czarodziejek Do Yennefer faktycznie pasuje BC, ale jak świat fantasy i jego różnorodność, tak i uosobienia magiczek są różne. Inaczej pachnieć będzie rudowłosa koleżanka Geralta, a inaczej elficka piekność z doliny stokrotek. Inne propozycje?? Dziękuję od razu A jak do tych kategorii pasowałby Angel i jego braciszek Innocent?? Jaki typ wam sie nasuwa na mysl?
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 18:02   #5
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Magia sama w sobie?

Demoniczna czarodziejka... Może Bulgari Black - tajemnicza woń dymu, suchych aromatycznych drewienek???
Wyobrażam sobie pachnącą nim kobietę. Ona ma w sobie moc, władzę, posiadła tajniki czarnej magii, ma na usługach wszystkie żywioły. Jednocześnie jest uwodzicielska, bardzo zmysłowa, paraliżuje jednak spojrzeniem i jest taka niedostępna...
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:30   #6
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Magia sama w sobie?

Kenneth Cole Black, dla mnie jest takim zapachem
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:33   #7
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Magia sama w sobie?

A jakby tak Magie Noire?
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 20:38   #8
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Magia sama w sobie?

Popieram! Tylko Magie Noire
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 21:23   #9
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Magia sama w sobie?

hmmmm nasuwa mi się jedna odpowiedź....alien....
mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 04:01   #10
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Magia sama w sobie?

Cytat:
Napisane przez szaja
A jakby tak Magie Noire?
Tak Magie Noire, zdecydowanie też
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 09:29   #11
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Magia sama w sobie?

spróbuj Cinnabar Estee Lader - zdecydowanie ciemna strona magii
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-12, 11:35   #12
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Magia sama w sobie?

Dziękuję najmocniej za zainteresowanie. A może, która z was będzie miała chilkę czasu dodawała do zapachów opis czarodziejki z jaką wam się kojarzą dane perfumy Ot, taka mała gra wyobraźni
Mnie na przykład (większości nigdy nie czułam, dopiero rozpoczynam swoją podróż po świecie zapachów) zapachy kadzidlane, orientalne kojarzą się z wróżbitkami. Wciąż otoczone tajemniczym dymkiem, próbują z mgły wydobyć obrazy przyszłości i przeszłości... Niewidzący wzrok, zapach eterycznych olejków dodawanych do wywołania wieszczego transu...
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 11:44   #13
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Magia sama w sobie?

Hmmm..to zależy jaką czarodziekje mamy na mysli.Mi pasują zapachy typu Eden Cacharela,Haloween J del Pozo,Angel Violett-to dla delikatnej czarodziejki takiej jak ja o anielskim usposobieniu ale kiedy się złoszcze i iskry lecą z moich oczu wtedy rzeczywiście piękne i ogłupiające są kadzidlane BC
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 15:43   #14
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Magia sama w sobie?

lubie "magiczne" perfumy ale nie moge uzywac zapachow ostanio ktore kojarza mi sie ze smiercia a w wiekszosci moich ulubiencow odnajduje trupie nuty - chociaz nie zawsze tak doslowne , czasem
sa to usychajace roze, gnijace liscie.. wszystko co kojarzy mi sie w jakis sposob z obumieraniem nie jestem w stanie zniesc na sobie, potrzebuje jaiejs wibracji, iskier..

odpowiadac na pytanie
BC - kapłanaka voodoo pograżona w narkotransie tudziez nekromantka
Angel Innocent - nie wiem czemu ale wbre nazwie kojarza mi sie z Królowa Śniegu - na mnie staja sie takie jak hmm.. sopel lodu
Helloween - niewatpliwie magiczne, nazwa adekwatna dla mnie do zawartosci
senno romantyczne.. jesli bym miala przypisac do jakies postaci bylaby to np. Ofelia z obrazu J.E. Millaisa

no i fioletowe Poison - zapach istnej megiery
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 10:15   #15
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Magia sama w sobie?

Dlugo myslalam nad odpowiedzia, poza oczywistymi Magie Noire i Black Cashmere obstawiam Omnię, tyle ze te zapachy sa orientalne i wlasnie nie do konca pasuja mi np do takiej nieprzystepnej Yennefer. Ona pachnie czyms zimnym, lodowatym i niedostepnym, co jednoczesnie nie jest po prostu kwiatowym zapachem. Moze jeszcze nie znam takeigo zapachu..
Natomiast do wszelkich nimf, duszynek lesnych itd pasuja mi drzewne zapachy, z mchem, zimne, wilgotne, takie jak z chlodnego strumyka, z rosy, z mgły.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:29   #16
sumiko
Raczkowanie
 
Avatar sumiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: Magia sama w sobie?

brawo Zelgadia-świetny wątek!

Też od dawna zastanawiam sie nad zapachem magii. Jeszcze wiele przede mna do powąchania zanim będę mogła go odnaleźć, nawet nie wąchałam BC bo w moim mieście go nie maMagie Noire też nie, ale z tych co wąchałam dla mnie zapachem magicznym jest in black -j. del Pozo i najbardziej czarodzicielska jest nuta głowy-uwielbiam jązresztą same składniki zapachu są reklamowane jako w starożytności zakazane ze względu na magiczne oddziaływanie. Zapach ten rzeczywiście pięknieje w nocy i otoczeniu czerni. Myślę, że pasuje do czarodziejki ubranej w fioletowy aksamit i czerń, zajmującej sie magią miłosną, lub takiej która potrafi kierować wolą innych-urzekać ludzi. Do takiej czarodziejki zdecydowanie też pasuje Lolita Lempicka i jej wersja-midnight. Oba zapachy posiadają ten rodzaj usidlającej i omotującej magicznej słodyczy.
sumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 17:42   #17
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Magia sama w sobie?

Jaki piękny wątek! szkoda tylko że tak się już głęboko zagrzebał...

Oczywiście nie będę oryginalna ale Black Cashmere - zioła!- zapach idealnie pasujący do kobiety parającej się czarami - najbardziej przxychodzi mi do głowy, no i moje ukochane Poison- jest w nich coś tak nieziemskiego, fascyjnującego. Często kojarzą mi się nawet z gorącym strumieniem w środku lasu, otoczonym pięknymi ziołami, które zbiera dziwna postać odziana w czerń...
Pasuje tu jeszcze Nu YSL (chociaż osobiście w stosunku do niego mam mieszane uczucia).

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś zapachy tego typu to proszę o podanie. Jestem bardzo ciekawa
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 18:59   #18
m23p31
Raczkowanie
 
Avatar m23p31
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 396
GG do m23p31
Dot.: Magia sama w sobie?

Hmm... obstawialabym Innocenta, ale, ze juz byl, wysile wyobraznie i do glowy przychodzi mi Glow JLo. Nawet w reklamie JLo wygladala jak nimfa, taka zwiewna rozowiutka, owiana mgla. W sam raz zapach dla elficy, przenika nozdrza zmyslowa swiezoscia, szumiw uszach czystoscia, zapach w ruchu. Moze nie jest wybitny, ale co niektorzy docenia... Czasem po prostu nie patrzy w wlasciwym kierunku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Glow_2002[1].jpg (49,1 KB, 51 załadowań)
__________________
ele me le dudki
m23p31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 19:32   #19
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Exclamation Dot.: Magia sama w sobie?

A ja za prawdziwie magiczny zapach uważam jedynie kadzidlany Nu YSL.
Jest to coś co niemal wywołuje wizje krajobrazu ze snu... tak się w nim zakochałam że natychmiast go kupiłam w poprzedniej niesamowitej rossmanowskiej promocji
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 14:19   #20
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Magia sama w sobie?

Widzę wiedźmę w ciemnej, miekkiej materii. Siedzi przy okrągłym stole , z rozłozoną talią kart. Na kolanach śpi kot. Na tradycyjnym kaflowym piecu w kącie izby cichutko, wolno bulgoczą tajemnicze zioła .Aromatyczna mikstura syci wilgocią , mroczne powietrze . Jest ciepło ,cicho, tajemniczo........ Za oknem księżyc , toczy się wolno , połyskując na tle wysokich, bezlistnych drzew, metaliczny blask rozjaśnia ciemność. Pełnia. Tajemnicze energie nie pozwalają na sen..........
Kobieta w skupieniu przekłada karty, kryjąc w mroku twarz. Jakiej jest magii rzeczniczką, białej czy czarnej ? Kto to wie...........
......................... .....................


Oto nowy , testowany aktualnie zapach , ktory kojarzy mi się z magia, w rozumieniu czarów, przepowiedni , leczniczych mikstur .........Angie ou demon Givenchy.
Nie jest ładny , jest pociagający, przyciągający i niepokojący.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:04   #21
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Magia sama w sobie?

Czarodziejka hm!...czary,czarownice:bu nia: w dobrym tego słowa znaczeniu,które zajmują sie białą magią, w ciemnych czeluściach pieczar,zapomnianych lesnych chatach,cos tam ważą, mierzą,mieszają,dolewają rózne mikstury ,żeby leczyc ludzi i odpedzac zło.To może byc tylko Aromatics Elixir,lub inne pachnidła,które maja w sobie duzo ziół,szałwię,rozmaryn,law endę,kolendre,koper wloski,rumianek,trybulę,k amforę,kadzidło. Na mysl przychodzą mi jeszczee Sunflowers-słoneczniki,które maja moc siły i odwagi,Aqua Allegoria Lavende Velours i O de Lancome.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:17   #22
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Magia sama w sobie?

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
czary,czarownice ,które zajmują sie magią, w ciemnych czeluściach pieczar,zapomnianych lesnych chatach,cos tam ważą, mierzą,mieszają,dolewają rózne mikstury ,
Rozłożyłam opis na części... i teraz pasuje mi bardzo do Poison... Stare, wilgotne lochy w opuszczonym zamku i zła czarownica, która robi różne, toksyczne mikstury... To zapach dla prawdziwej wiedźmy...

Black Cashmere, ciepły, kadzidlany. Trochę przypomina stary, drewniany kościółek w lesie, otoczony dymem palonych liści, ale kojarzy mi się również z bardzo szybkim, wręcz zwierzęcym sexem... tak mogłaby pachnieć demoniczna czarodziejka
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:30   #23
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Magia sama w sobie?

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Czarodziejka hm!...czary,czarownice:bu nia: w dobrym tego słowa znaczeniu,które zajmują sie białą magią, w ciemnych czeluściach pieczar,zapomnianych lesnych chatach,cos tam ważą, mierzą,mieszają,dolewają rózne mikstury ,żeby leczyc ludzi i odpedzac zło.To może byc tylko Aromatics Elixir,lub inne pachnidła,które maja w sobie duzo ziół,szałwię,rozmaryn,law endę,kolendre,koper wloski,rumianek,trybulę,k amforę,kadzidło. Na mysl przychodzą mi jeszczee Sunflowers-słoneczniki,które maja moc siły i odwagi,Aqua Allegoria Lavende Velours i O de Lancome.
Słoneczniki to świezuch , dla mnie nie ma nic a nic z magii. One sa relaksująco - odświeżające
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 16:38   #24
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Magia sama w sobie?

A mi się czarodziejko- czarownica kojarzy z Alienem
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 17:33   #25
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: Magia sama w sobie?

Nie za dużo Sapkowskiego...(tez uwielbiam Widźmina) Mnie do tej Yenefger pasuje Amerige, Organza Indecence, Messe de Minuit...
Wg mnie to Cirilla powinna pachnieć BC i Blackiem Bulgariego( Ciri czerpała olbrzymioą moc z ognia)
A Yenner z tego co pamiateam, ukochala sobie wode i powietrze...a jednoczesnie ten agrest wiec jak wyzej moje typy
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 21:59   #26
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Magia sama w sobie?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Słoneczniki to świezuch , dla mnie nie ma nic a nic z magii. One sa relaksująco - odświeżające
Co prawda, to prawda.Ale nawet czarownica może być zmęczona tymi kadzidlakami i ziołami i pragnie sie czasami zrelaksować i odswieżyć
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 14:45   #27
lady_poison
Zakorzenienie
 
Avatar lady_poison
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mszczonów/Warszawa
Wiadomości: 4 489
Dot.: Magia sama w sobie?

Z magią kojarzy mi się zapach Angel. Jest pociągający, ale jednocześnie niesie w sobie jakąś tajemnicę i coś niepokojącego (tak jak sama magia). Lubię go nosić w deszczową jesienno-zimową pogodę.
Z czarodziejami (w takich kategoriach Harry-Potterowskich) kojarzy mi się również Słoń Kenzo, goździki i różne przyprawy przenoszą mnie od razu na lekcję zielarstwa do prof. Sprout lub eliksirów do prof. Snape'a (wybaczcie mi te nawiązania, ale wczoraj robiłam sobie maraton Harrego, a towarzyszył mi właśnie mój Słonik) .
A taka dobra domatorska czarownica, piekąca pyszności w starej przytulnej kuchni pachniałaby moim ukochanym L LL.
__________________
Instagram
lady_poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 14:56   #28
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Magia sama w sobie?

A może Alchimie...? Ciemna strona magii to raczej nie jest, ale dla eterycznego elfika?
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 15:09   #29
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: Magia sama w sobie?

Jak magia i czary to Black Cashmere DK, NU YSL. Jeszcze może Le Baiser du Dragon. Te zapachy właśnie kojarzą mi się z tajemnicą, mrocznymi jaskiniami i nadprzyrodzonymi siłami.
iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 20:20   #30
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Magia sama w sobie?

Magia? Czary? Hmmmm...
BC na pewno (magia ceremonialna ).
Smok (EDP lub ekstrakt) oraz Feminite du Bois to jakieś rytuały Wicca
Aha, dopisałabym też Dune - dla wiedźmy czy też znachorki, która żyje samotnie w chatce nad morzem, pełnej pęków suszących się ziół
A Incense Normy Kamali pasuje mi do czarownicy, która wpatruje się we własny stos, ale nadal jest baaardzo niebezpieczna
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.