Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-15, 14:40   #31
EliseGuide
Raczkowanie
 
Avatar EliseGuide
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

płód pływa w alkoholu po dwóch lampkach wina i piwie
EliseGuide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:44   #32
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Niestety chyba tylko nieświadomi ludzie nie baliby się w tym przypadku...szkoda że społeczeństwo jest tak słabo żadne wiedzy i jej weryfikacji. 100 kobiet wypije na początku ciąży i nie stanie się dziecku nic, a 101 wypije i dziecko będzie miało np. Pełnoobjawowy FAS. Nie od kieliszka wina, ale od większej ilości już tak.
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:47   #33
EliseGuide
Raczkowanie
 
Avatar EliseGuide
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Mojawina Pokaż wiadomość
Niestety chyba tylko nieświadomi ludzie nie baliby się w tym przypadku...szkoda że społeczeństwo jest tak słabo żadne wiedzy i jej weryfikacji. 100 kobiet wypije na początku ciąży i nie stanie się dziecku nic, a 101 wypije i dziecko będzie miało np. Pełnoobjawowy FAS. Nie od kieliszka wina, ale od większej ilości już tak.
Np. dwie lampki i piwo
EliseGuide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:56   #34
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że można być trochę autystycznym. Reszta o dyskusja o sens etykietowania.
napisałaś, że każde z zaburzeń w tym autyzm można mieć część.
wg mnie diagnostyka jest bardzo ważna, a kwestia etykietowania to problem wtórny.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez EliseGuide Pokaż wiadomość
płód pływa w alkoholu po dwóch lampkach wina i piwie
każda ilosc alkoholu w ciąży może wpływać na płód.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 15:09   #35
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Niestety chyba tylko nieświadomi ludzie nie baliby się w tym przypadku...szkoda że społeczeństwo jest tak słabo żadne wiedzy i jej weryfikacji. 100 kobiet wypije na początku ciąży i nie stanie się dziecku nic, a 101 wypije i dziecko będzie miało np. Pełnoobjawowy FAS. Nie od kieliszka wina, ale od większej ilości już tak.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Z tym "pływaniem w alkoholu" to oczywista przenośnia. Chodzi o jego stężenie we krwi. Takie samo otrzymuje embrion, zarodek, płód. Niezależnie od momentu trwania ciąży. Dla mojego organizmu dwie lampki wina po 250ml i piwo widocznie to było dużo :/ nie mówię na 100% że dziecko jest chore, ale widzę że może tak być.
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 15:13   #36
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
napisałaś, że każde z zaburzeń w tym autyzm można mieć część.
wg mnie diagnostyka jest bardzo ważna, a kwestia etykietowania to problem wtórny.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Tak, można mieć "częściowo" - w przypadku autyzmu będzie to diagnoza autyzm atypowy lub wysokofunkcjonujący. Albo którakolwiek inna diagnoza ze spektrum, która nie ma w nazwie autyzmu. Oczywiście, jest to zupełnie inna kategoria, niż w przypadku "całkowitego" DS, ale to poprzedniczka postanowiła podać za przykład akurat te diagnozy.

Nie podejmuję tematu diagnoz i etykietowania.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 15:33   #37
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Autorko, niezależnie czy Twoje dziecko ma, czy też nie ma FAS jedyne co teraz możesz zrobić to stymulować jego rozwój. Nie zadręczaj się tylko działaj! Jeśli chcesz mogę podesłać Ci kilka tytułów książek/pomocy do stymulacji.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 16:15   #38
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Bardzo proszę, jeśli istnieje taka możliwość, mój mail to: jawinna@wp.pl
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 16:47   #39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Tak, można mieć "częściowo" - w przypadku autyzmu będzie to diagnoza autyzm atypowy lub wysokofunkcjonujący. Albo którakolwiek inna diagnoza ze spektrum, która nie ma w nazwie autyzmu. Oczywiście, jest to zupełnie inna kategoria, niż w przypadku "całkowitego" DS, ale to poprzedniczka postanowiła podać za przykład akurat te diagnozy.

Nie podejmuję tematu diagnoz i etykietowania.
Nie, proszę nie wprowadzać w błąd.
Nie ma częściowego autyzmu, ZA, ZD, ADHD i tak dalej.

Jakakolwiek inna diagnoza, która ma SPEKTRUM w nazwie - to nadal całościowe zaburzenia rozwoju, a nie częściowy autyzm.
Coś jak różne rodzaje zapalenia płuc.

Nawiasem mówiąc, autystycy (czy też inne osoby z jednego wora pod hasłem "spektrum") są tak indywidualni, że tak naprawdę każda osoba prezentuje odrębny zespół chorobowy.

A to, że trisomia może być częściowa - ogólnie nadal jest to ZD. Mimo, iż zdarzają się incydentalne przypadki, gdzie nie ma np. niepełnosprawności intelektualnej (baaaardzo incydentalne, ze studiów kołacze mi się po głowie 0,01%), tak samo jak u jednych osób widać bardziej, u innych mniej cechy morfotyczne ZD.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 17:08   #40
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Podesłałam
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 17:42   #41
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie.

Autyzm wczesnodziecięcy mależące do całościowych zaburzeń rozwoju, którego objawy pojawiają się wcześnie. Spektrum autyzmu to upraszczając zaburzenia, których objawy pojawiają się później.

Autyzm nie jest chorobą.

I nie, nie można być trochę autystycznym. Albo się jest albo nie. Co różni osoby ze spektrum to to jakie objawy i w jakim natężeniu się pojawiają.
Jeśli jesteśmy przy klasyfikacji, to w najnowszych nie ma całościowych zaburzeń, a na ich miejsce są właśnie zaburzenia ze spektrum.

Autorko, ja pracuję z dziećmi z FASem, też mam dużo artykułów, jak będę mieć dostęp do komputera, to podeślę.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 17:51   #42
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;81416941]Nie, proszę nie wprowadzać w błąd.
Nie ma częściowego autyzmu, ZA, ZD, ADHD i tak dalej.

Jakakolwiek inna diagnoza, która ma SPEKTRUM w nazwie - to nadal całościowe zaburzenia rozwoju, a nie częściowy autyzm.
Coś jak różne rodzaje zapalenia płuc.

Nawiasem mówiąc, autystycy (czy też inne osoby z jednego wora pod hasłem "spektrum") są tak indywidualni, że tak naprawdę każda osoba prezentuje odrębny zespół chorobowy.

A to, że trisomia może być częściowa - ogólnie nadal jest to ZD. Mimo, iż zdarzają się incydentalne przypadki, gdzie nie ma np. niepełnosprawności intelektualnej (baaaardzo incydentalne, ze studiów kołacze mi się po głowie 0,01%), tak samo jak u jednych osób widać bardziej, u innych mniej cechy morfotyczne ZD.[/QUOTE]

Ja mam dziewczynę w rodzinie z syndromem zd..?? Tak mi zawsze mówiono. Nawet nie ma opini genetyka, tylko opinie z poradni psychologicznej..

Ma bardzo mało cech fizycznych charakterystycznych, określonych dla osób z ZD..
Stopień upośledzenia umysłowego też jest bardzo lekki
Chodziła do normalnego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, miała niektóre przedmioty okrojone to prawda, ale ogólnie radziła sobie nieźle. Dopiero do szkoły ponadgimnazjalnej została zapisana do klasy integracyjnej.
Teraz ma 22lata i pracuje.

Do tego wszystkie narzady ma zdrowe, żadnych problemów z np. Sercem itp.
Wprowadzali mnie w błąd czy faktycznie ma tylko syndrom, takie częściowe upośledzenie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 19:29   #43
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Syndrom a zespół to to samo w Polsce określa się jako Zespół, w krajach anglojęzycznych jest Down Syndrome, Asperger;s Syndrome...
Znałam dzieci z ZD bardzo poważnie chore - i serce, i układ oddechowy, totalne zaburzenia metabolizmu i niep. intelektualna głęboka. I obok tego mogę postawić córkę koleżanki z ZD też - szczuplutka (baaardzo rzadkie u ZD), zdrowe serce, układ oddechowy ok, minęły problemy z poruszaniem się, po twarzy lekko widać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 15:47   #44
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Płód jest chroniony przez pierwsze 2 tyg czyli wtedy kiedy większość kobiet nie wie jeszcze o ciąży.
Do 4 tygodnia kształtuje się cewa nerwowa i do tego czasu jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia wad wrodzonych. Generalnie układ nerwowy, mózg rozwija się intensywnie w pierwszym trymestrze.
Ciężko stwierdzić na ile zaszkodził ten alkohol wypity przez autorkę, ale niestety istnieje możliwość, że to miało znaczny wpływ.
pierwsze 2 tygodnie to ok 3-6tydzien wlanie ciazy... skoro dziewczyna czekala na okres to wychodzi na to ze to byl ten jej czas ochorny..

droga autorko mysle ze tylko spokoj poki co moze Cie uratowac
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-17 16:47:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.