Tanie Ubezpieczenie OC - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 16:29   #31
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Najtańsze OC dla świeżo upieczonego kierowcy

Cytat:
Napisane przez JOAQUILE Pokaż wiadomość
zauważyliście, że przed 26 rokiem życia płaci się wyższe OC, a mimo to, jeśli dochodzi już do jakiegoś wypadku, to osoba ta dostaje takie samo odszkodowanie jak płacący niższe OC. chyba powinno być tak, że skoro płacę to 20% czy ileś tam więcej, to powinnam otrzymywać również o to 20% wyższe odszkodowanie, prawda? dlaczego młodzi ludzie mają być 'karani' za to, że są młodzi?
Przed 24 tak
Nie. Odszkodownie jest dla poszkodowanych nie sprawców

A dlaczego starym ludziom nie zabiorą praw jazdy?

Dziś jeden 20-latek zajechał mi drogę na środku skrzyżowania bo wg mniego prędkość ok 40km/h ok 60m przed skrzyżowaniem była za mała Pytania jeszcze po co zwyżki? Poczytaj statystyki.

Coś bliżej o zwyżkach nie tylko wiekowych właściciela:d

http://porownywarka-ubezpieczen.pl/c...c-pojazdu.html
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11

Edytowane przez lza_slonca
Czas edycji: 2012-12-30 o 16:33
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 12:43   #32
Rejka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Witajcie. Ja również zawsze wybieram najtańsze OC. Jednak muszę przyznać, że z związku z tym zawsze mam problemy z uzyskaniem odszkodowania. Teraz się tym nie martwię polecam Wam xxxxxx Oszczędność czasu i pieniędzy!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-10 o 18:28 Powód: reklama
Rejka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 22:08   #33
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cześć. Wiem, że wątek jest już nieaktywny od dawna, ale postanowiłam go odświeżyć. Nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami na ten sam temat.

W każdym razie chciałabym się was dziewczyny zapytać jak wygląda procedura ubezpieczania samochodu. To znaczy, jakie parametry trzeba podawać, na co Pan od ubezpieczeń zwraca uwagę. Chodzi mi o to, że miałam mały wypadek moim autkiem i robiony był zderzak tylny, nie cały, ale jednak. Chcę się zapytać, czy będzie mierzony lakier i czy będą mnie pytać, czy samochód był uszkodzony i naprawiany. I czy to ma wpływ na składkę.

Mam nadzieję, że ktoś się wypowie i mi tym samym pomoże.

Pozdrawiam
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 22:25   #34
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez mmaarta94 Pokaż wiadomość
Cześć. Wiem, że wątek jest już nieaktywny od dawna, ale postanowiłam go odświeżyć. Nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami na ten sam temat.

W każdym razie chciałabym się was dziewczyny zapytać jak wygląda procedura ubezpieczania samochodu. To znaczy, jakie parametry trzeba podawać, na co Pan od ubezpieczeń zwraca uwagę. Chodzi mi o to, że miałam mały wypadek moim autkiem i robiony był zderzak tylny, nie cały, ale jednak. Chcę się zapytać, czy będzie mierzony lakier i czy będą mnie pytać, czy samochód był uszkodzony i naprawiany. I czy to ma wpływ na składkę.

Mam nadzieję, że ktoś się wypowie i mi tym samym pomoże.

Pozdrawiam
wejdź w pierwszy lepszy internetowy kalkulator OC, zobacz o co pytają
grubość lakieru będzie mierzona jeśli będziesz chciała wykupić AC, wtedy przyjedzie rzeczoznawca, sprawdzi samochód i porobi mu zdjęcia
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:20   #35
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Dziękuję za odpowiedź.
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:49   #36
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
wejdź w pierwszy lepszy internetowy kalkulator OC, zobacz o co pytają
grubość lakieru będzie mierzona jeśli będziesz chciała wykupić AC, wtedy przyjedzie rzeczoznawca, sprawdzi samochód i porobi mu zdjęcia
Pierwszy raz slysze, zeby ktorys ubezpieczyciel mierzyl grubosc lakieru. Fotki i owszem, ale grubosc lakieru? Mam AC w Proamie, wczesniej w Uniqua i ani razu nikt nie mierzyl grubosci lakieru, robiono tylko zdjecia.

Jakie TU stosuja praktyke w postaci pomiaru grubosci lakieru?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 17:12   #37
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Pierwszy raz slysze, zeby ktorys ubezpieczyciel mierzyl grubosc lakieru. Fotki i owszem, ale grubosc lakieru? Mam AC w Proamie, wczesniej w Uniqua i ani razu nikt nie mierzyl grubosci lakieru, robiono tylko zdjecia.

Jakie TU stosuja praktyke w postaci pomiaru grubosci lakieru?
Allianz na 100% i z tego co wiem PZU też, dlatego myślałam że wszyscy to robią
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 19:58   #38
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Axa też.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:28   #39
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Czyli co towarzystwo ubezpieczeń, to obyczaj
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:36   #40
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

ja przy kupnie samochodu nie sprawdzałam lakieru, a Pan z Allianza zaczął sprwadzać i wyszło, że tylko drzwi kierowcy mają inną grubość lakieru, a o stukniętych drzwiach poinformował mnie sprzedający od razu na wstępie, więc się upewniłam że kupiłam dobre auto
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:10   #41
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

A czy te pomiary mają się jakoś do wysokości składki AC? Pytam, bo mam nowy samochód, ale niestety już musiałam lakierować, a nie chcę płacić drożej za składkę samochodu, który był profesjonalnie naprawiony.
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 20:03   #42
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez mmaarta94 Pokaż wiadomość
A czy te pomiary mają się jakoś do wysokości składki AC? Pytam, bo mam nowy samochód, ale niestety już musiałam lakierować, a nie chcę płacić drożej za składkę samochodu, który był profesjonalnie naprawiony.
Przede wszystkim napisz z którego roku masz samochód, bo od tego zależy czy w ogóle może go objąć AC.

Moim zdaniem wynik pomiaru nie ma znaczenia co do wysokości składki. Przecież to jest robione już po wyliczeniu składki. Na wysokość składki wpływa to co musisz podać w kalkulatorach ubezpieczeniowych.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2014-03-05 o 20:05
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 20:57   #43
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Samochód ma dopiero 2 lata, jest z rocznika 2012. A ja mam go od 2013, bo był kupiony na "wyprzedaży rocznika". Taki samochód może być objęty AC, bo przecież ma mniej niż 10 lat, a to chyba jest warunek do AC, przynajmniej w Allianz, gdzie był ubezpieczany dotychczas.
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:17   #44
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez mmaarta94 Pokaż wiadomość
Samochód ma dopiero 2 lata, jest z rocznika 2012. A ja mam go od 2013, bo był kupiony na "wyprzedaży rocznika". Taki samochód może być objęty AC, bo przecież ma mniej niż 10 lat, a to chyba jest warunek do AC, przynajmniej w Allianz, gdzie był ubezpieczany dotychczas.
grubość lakieru nie ma żadnego wpływu na wysokość składki.
u mnie wyglądało to tak, że zapłaciłam OC i AC przez internet i wtedy skontaktował się ze mną człowiek z Allianza i umówił na spotkani w w/w celach w pomiarze lakieru i robieniu zdjęć chodzi tylko o to, żeby w razie ewentualnej stłuczki mieli dowód że rzeczywiście stała się ona po wykupieniu AC
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:53   #45
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez mmaarta94 Pokaż wiadomość
Samochód ma dopiero 2 lata, jest z rocznika 2012. A ja mam go od 2013, bo był kupiony na "wyprzedaży rocznika". Taki samochód może być objęty AC, bo przecież ma mniej niż 10 lat, a to chyba jest warunek do AC, przynajmniej w Allianz, gdzie był ubezpieczany dotychczas.
i tu się nie zgodzę, zadbany 12 latek ma AC u Nich. Ja mam 11-latka i załapałam się na AC
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 13:32   #46
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Mam pytanie do was Mianowicie planuję zakupić pierwsze swoje AC , czym się sugerować przy wyborze firmy ubezpieczeniowej ? Słyszałam że cena nie jest zawsze adekwatna do oferty czyli że w tym przypadku branie najtańszej opcji może nie wyjść dla mnie dobrze, myślałam nad xxx tylko nie wiem jak z wypłacalnością itp. Jeśli macie jakieś doświadczenia z nimi to chętnie poczytam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-18 o 21:59 Powód: Link.
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:51   #47
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Pracuję w branży ubezpieczeniowej i mogę trochę pomóc. Gaudencja, jeśli chcesz wykupić pierwsze AC, to zwróć uwagę przede wszystkim co oferuje ubezpieczyciel, tj. sprawdź jaki wariant naprawy oferuje towarzystwo (naprawa w ASO i na oryginałach, gdzie oddajesz samochód do naprawy i nic Cię nie interesuję, czy może zaproponują Ci kosztorys czyli wypłatę odszkodowania do ręki, a Ty sama organizujesz sobie likwidację szkody), popatrz też na udziały własne i amortyzację (czy będziesz dorzucać się do wymiany części i do likwidacji szkody). To są najważniejsze punkty w AC. Widziałam, że masz na uwadze wykupienie AC w Avivie. Osobiście nie wykupywałam tam polisy, ale klienci sobie chwalą to towarszystwo, problemów z wypłacalnością nie ma. W Avivie jest fajna sprawa: amortyzacja części jest zniesiona i masz zagwarantowaną naprawę w ASO bądź warsztatach współpracujących z Avivą. No i proponują AC dla samochodów do 15lat.
Allianz też ma fajne warunki: zawsze proponują ASO i oryginalne części dla samochodów do 10 lat.
W przypadku pierwszego AC możesz poszukać towarzystw, które przenoszą zniżki z OC na AC. Wiem, że na pewno Proama przenosi zniżki, ale mocno zastanowiłabym się nad wykupieniem AC w tym towarzystwie, ze względu na zbyt wiele skarg na to towarzystwo.
liven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 16:28   #48
truskaaaawka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 61
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Za dwa miesiące mi się kończy ubezpieczenie OC i już zaczynam się rozglądać, żeby mieć rozeznanie. Samo OC nie jest drogie, ale też trzeba sprawdzić, co dokładnie obejmuje, i jakie zniżki można uzyskać. Ja mam o tyle dobrze, że współwłaścicielem jest mój ojciec, więc mam trochę jego zniżek, a on już ma lata jeżdżenia za sobą. Teraz zastanawiam się nad OC w Liberty xxx głównie z racji tego, że dodatkową opcją do OC w tej samej cenie jest mini assistance, czyli za te same pieniądze mam dodatkowa ochronę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-10 o 13:15 Powód: Agencja Spam
truskaaaawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:17   #49
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

nigdy tym się nie interesowałam ale..patrzcie na warunki ubezpieczenia NNW..ja się na tym przejechałam właśnie.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 21:00   #50
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez truskaaaawka Pokaż wiadomość
Za dwa miesiące mi się kończy ubezpieczenie OC i już zaczynam się rozglądać, żeby mieć rozeznanie. Samo OC nie jest drogie, ale też trzeba sprawdzić, co dokładnie obejmuje, i jakie zniżki można uzyskać. Ja mam o tyle dobrze, że współwłaścicielem jest mój ojciec, więc mam trochę jego zniżek, a on już ma lata jeżdżenia za sobą. Teraz zastanawiam się nad OC w Liberty https://www.libertydirect.pl/komunik...ssistance.html głównie z racji tego, że dodatkową opcją do OC w tej samej cenie jest mini assistance, czyli za te same pieniądze mam dodatkowa ochronę.
teraz większość towarzystw dodaje mini assistance do OC fajny zakres miniass ma Link4, Aviva i PZU, bo dodają samochód zastępczy, a w Link4 masz jeszcze ubezpieczenie w razie awarii ogumienia
liven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 02:23   #51
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez liven Pokaż wiadomość
teraz większość towarzystw dodaje mini assistance do OC fajny zakres miniass ma Link4, Aviva i PZU, bo dodają samochód zastępczy, a w Link4 masz jeszcze ubezpieczenie w razie awarii ogumienia
to, że dają i płacisz to super, ale patrzcie na warunki, żeby się nie okazało, że płacicie za coś z czego nie możecie skorzystać
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 17:33   #52
kimiriko89
Raczkowanie
 
Avatar kimiriko89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 184
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Od kilku lat w ubezpieczać auta chodzę w to samo miejsce do multiubezpieczalni (w Polsce jest sieć placówek pod tym samym szyldem). Mają oni w swojej ofercie chyba wszystkich możliwych ubezpieczycieli. To bardzo wygodne: zamiast chodzić do różnych ubezpieczalni w jednym miejscu sprawdzają co najtaniej dla mnie wyjdzie. Szczególnie że OC i minocasco mam z różnych firm Dodatkowo jeżeli zachodzi konieczność wypowiedzenia przy zmianie ubezpieczyciela dają wzór wypowiedzenia, wypełnia się go na miejscu od ręki a oni wysyłają - więc wiatr z głowy.
kimiriko89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 18:24   #53
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Ja to się zastanawiam się nad OC razem z ubezpieczeniem bagażu, fotelika dla dziecka czy innych rzeczy, które często zostawiam w samochodzie np laptopa. Nie wiem tylko w jakich ubezpieczeniach to mają i czy jest to za dodatkową opłatą.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 20:42   #54
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez kimiriko89 Pokaż wiadomość
Od kilku lat w ubezpieczać auta chodzę w to samo miejsce do multiubezpieczalni (w Polsce jest sieć placówek pod tym samym szyldem). Mają oni w swojej ofercie chyba wszystkich możliwych ubezpieczycieli. To bardzo wygodne: zamiast chodzić do różnych ubezpieczalni w jednym miejscu sprawdzają co najtaniej dla mnie wyjdzie. Szczególnie że OC i minocasco mam z różnych firm Dodatkowo jeżeli zachodzi konieczność wypowiedzenia przy zmianie ubezpieczyciela dają wzór wypowiedzenia, wypełnia się go na miejscu od ręki a oni wysyłają - więc wiatr z głowy.
Tylko zależy co ubezpieczasz? Bo jeśli tylko OC to nie wiem czy chodzenie w jedno miejsce jest najbardziej dobrą inwestycją. OC to przymusowe ubezpieczenie, które trzeba mieć i tyle więc dla nas najważniejsza jest cena, a nie gdzie mamy. Masz różne porównywarki ktoś wyżej widziałam dał ewentualnie wpisz sobie wpisz sobie w google xxx i też wyskoczy Ci porównywarka. Do tego w większości przypadków jak zamawiasz OC przez sieć to masz większe upusty, to działa tak samo jak chociażby z telefonami komórkowymi - w punkcie dają Ci 10 minut, a jak zamówisz to samo przez internet masz 50 minut, w gruncie rzeczy kilka takich spraw i można w skali roku całkiem sporo oszczędzić, ale jak kto woli.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 11:00 Powód: Reklama.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:12   #55
claire_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Myślę, że nie ma sensu pytać o to gdzie najtańsze OC, bo tyle zmiennych wpływa na cenę polisy, a jak są jakieś promocje to też zwykle dla określonych grup. Więc dla jednej osoby firma X będzie tania, a dla innej okaże się niekonkurencyjna cenowo.
Pracowałam kiedyś w pośrednictwie ubezpieczeniowym (kilka firm w ofercie) i niektóre firmy ubezpieczeniowe pozwalały dawać klientom nawet dodatkowy rabat od ceny końcowej, inne nie. Jak kupiłam pierwszy samochód to też zadzwoniłam do kilku firm z prośbą o kalkulację. Skończyło się to telefonicznym spamem z call center ;p
Dlatego od nowego roku zamiast wydzwaniać lub chodzić po biurach, sprawdzam wszystko w necie w jednym miejscu. Tak jak są porównywarki typu ceneo, to jest i taka do porównywania cen ubezpieczeń OC i AC superpolisa .pl. Raz wpisałam parametry auta i moje dane i pokazało mi wyniki od różnych ubezpieczalni. Jeśli chodzi o OC, to znajdujemy dla nas najtańsze i tyle (z AC inna sprawa, bo to ubezp. ma służyć nam w razie czego i powinno być jakieś dobre, czyli wtedy niestety drogie..)
__________________
Nie jestem idealna. Ale za to wyjątkowa...
--------
claire_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 11:16   #56
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

najtańsze oc na chwilę obecną ma mbank.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 15:36   #57
Frek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
Masz różne porównywarki ktoś wyżej widziałam dał ewentualnie wpisz sobie wpisz sobie w google superpolisa i też wyskoczy Ci porównywarka. Do tego w większości przypadków jak zamawiasz OC przez sieć to masz większe upusty.

Noemi, a możesz dać informacje jak to wygląda jeśli chodzi o zakup przez sieć takiego ubezpieczenia? Przykładowo wykupuje przy pomocy tej porónywarki i rozumiem, że przysyłają mi umowę do domu i dopiero odsyłam i podpisuje? Tak? Fakt, że porównywarki nie tylko finansowe, ale właśnie ubezpieczeniowe czy produktowe są coraz bardziej pouplarniejsze, ale cały czas jeszcze jakaś taka blokada, że ludzie się boją z nich korzystać.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-26 o 16:10 Powód: Link w cytacie.
Frek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 09:33   #58
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Ja nie mam takich obaw polisę mieszkaniową zamawiałam przez net w Cuk - u.Na pewno pewien wpływ miało to, że ich sprawdziłam już w zeszłym roku jak braliśmy tam OC.W mało znanej firmie bym się nie zdecydowała.Podstawa to dobrze sprawdzić od kogo bierzemy to OC, a forma to już sprawa drugorzędna.Wiadomo,że nie każdy mieszka blisko miasta żeby mógł podjechać i od ręki załatwić wszystko na miejscu.
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 17:30   #59
katpio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

PZU to moim zdaniem jeden z najdroższych ubezpieczycieli. Tutaj masz fajną porównywarkę: <reklama>która po podaniu odpowiednich parametrów wyliczy Ci gdzie najtaniej ubezpieczysz samochód. Korzystam zawsze, gdy kończy mi się polisa.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-06-14 o 18:30
katpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 08:59   #60
tanczaca_z_wiatrem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Tanie Ubezpieczenie OC

Cytat:
Napisane przez katpio Pokaż wiadomość
PZU to moim zdaniem jeden z najdroższych ubezpieczycieli.
Nie prawda, nie jest to najdroższy ubezpieczyciel. Jest wielu znacznie droższych.

Ale prawda jest to, że PZU to NAJGORSZY ubezpieczyciel . Zaniżanie odszkodowań i nie wypłacanie należnych pieniędzy to standard. Nie przestrzegają zawartych umów i regulaminów. Oszukują na każdym kroku. Na wszystkim co sie tylko da.

Każdy kto nie miał szkody czy to z OC PZU czy z AC PZU nie ma pojęcia. Większość ludzi niestety nie zna swoich praw i zgadza się ze skandalicznymi ofertami odszkodowań pzu.

Np pseudo rzeczoznawca pzu wycenil naprawę POŁOWY samochodu na kwote 3400 zł. Cała prawa strona, przód oraz tył auta! Samochód nowy - 1 rok. Wykupione najdroższe i najpełniejsze ubezpieczenie z gwarancją naprawy na oryginalnych częściach. W ASO wyliczyli naprawę na... 22.000 zł! Rozumiem rozbieżności ale różnica 3 a 22 tys jest nie do przyjęcia. Udało się naprawić taniej - za 14.000 zł a pzu wypłacili - 9.000 zł... Choć wszystko każda złotówka UDOKUMENTOWANE fakturami. W jednym kosztorysie zaprzeczają temu co było w innym ich kosztorysie. Pzu to banda niekompetentnych oszustów. Sprawa do sądu.

Myślicie że skąd pzu biorą pieniądze na to by rozdawać nowe samochody w loterii?

Skąd biorą pieniądze aby wykupować i przejmować duże firmy i banki? Skad wzieli pieniądze na przejecie ALIOR banku? Teraz podobno szykuja się do przejecia banku BPH za ponad 1,2 MILIARDA zł.

Pzu łupi i oszukuje swoich klientów (czyt: frajerów) na każdym kroku, 24h na dobę.

Edytowane przez tanczaca_z_wiatrem
Czas edycji: 2016-06-15 o 09:02
tanczaca_z_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-29 22:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.