Jaki rozmiar dla noworodka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-23, 14:57   #1
Doris9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24

Jaki rozmiar dla noworodka?


Prosze o pomoc doświadczone mamusie, w grudniu urodze blizniaczki , jestem na etapie przygotowania listy zakupow do wyprawki , niestety nie mam pojecia jaki rozmiar kombinezoników zakupic , zważając na to ze pierwszy spacer bedzie pewnie dopiero w styczniu , normalnie kupiłabym rozmiar 68 ale slyszalam opinie ze blizniaki statystycznie rodzą sie mniejsze od pojedynczych dzieci wiec moze lepszy bedzie rozmiar 62 dla maluszkow? w przyszlym roku i tak kombinezoniki beda za małe prosze o jakies rady mamuski noworodków zeszłorocznych
Doris9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 20:49   #2
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

68 na pewno będzie za duży, skoro to kombinezon to 62 powinno być ok. Zwykłe, spodnie ciuszki weź na 56, pewnie i tak będą dzieciaczki w nich pływać.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:06   #3
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

napiszę tak - lepiej za duże niż za małe
pamiętaj też o tym, że na spacer ubierzesz dzieci nie tylko w komkobinezon, ale zapewne założysz sweterek lub buzę itp.
Po drugie - dzieci bardzo szybko rosną, a zima może być ciut dłuższa
po trzecie - rozmiar rozmiarowi nie równy, także warto zmierzyć kombinezon przez zakupem.
Dziecko poza tym musi mieć jakąś sowbodę ruchu, więc kolejny argument by wziąć większy.

i najważniejsze GRATULUJĘ pociech
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:19   #4
Doris9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

dzięki dziewczyny ale nadal mam mętlik w głowie...w rozmiarówce od wójcika podają rozmiar 68 jako na 6 miesięcy, moje maluszki urodzą się w grudniu i beda z kombinezoników korzystac mniej wiecej do kwietnia więc moze 68 bedzie duzo za duzy...sama juz nie wiem
Doris9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 14:25   #5
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

Moja mała urodziła się w kwietniu więc z kombinezonem dla noworodka nie mam doświadczenia. Mogę tylko napisać, że urodziła się malutka (51cm) i w ubrankach rozmiaru 62, które doradzono mi kupić pływała. Po przyjeździe ze szpitala od razu wysłałam TŻ po rzeczy w rozm. 56, które i tak były na nią lekko za duże. W 62 wskoczyłyśmy dopiero w 3 miesiącu.

Podpisuję się pod dziewczynami, rozmiar rozmiarowi nierówny. Radzę tak jak poprzedniczki, zmierzyć własnoręcznie wybrane kombinezony oraz wziąć pod uwagę to, że dziecko będzie miało na sobie ubranka, oraz to, że takie maleństwa szybko rosną, ok 2-3 cm miesięcznie. Plusem jest to, że nie potrafią się jeszcze poruszać i za lekko za duży kombinezon nie będzie im bardzo przeszkadzał.

Acha, 68 wydaje mi się sporo za duży jak na noworodka. 62 powinien być ok.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 21:10   #6
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

Mi też wszyscy radzili żeby kupić 62, bo dzieci szybko rosną. Kupiłam więc wszystko w rozmiarze 62 , dopiero pod koniec ciąży dotarło do mnie, że przecież raczej rzadko rodzą się dzieci mające ponad 60 cm. Kupiłam więc trochę 56, bo przecież nawet jak szybko rośnie, to w czymś musi "chodzić" przez ten pierwszy miesiąc. Mały jak się urodził miał 52 cm i okazało się, że w 56 nawet pływał. W 62 zaczęłam go ubierać jak miał 3 miesiące. Kombinezon kupiłam też oczywiście 62, bo to był jeden z pierwszych zakupów, i oczywiście był o wiele za duży, plułam sobie w brodę, że nie kupiłam 56. Mieścił się cały w "tułowiu" kombinezonu, w "rączki" i "nóżki" w ogóle nie wchodził. Nie za bardzo to wyglądało. Zresztą, dodam zdjęcie.
A 68 raczej będzie za duże. Nawet jeśli pod kombinezon założysz pajacyk, bluzeczkę, i co tam jeszcze...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 62.jpg (59,0 KB, 191 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 62cm.jpg (69,5 KB, 152 załadowań)
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 21:29   #7
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

u mnie było odwrotnie - Fifi urodził się spory (55cm) a ja miała dużo na 56. Po 2 tygodniach nic nie było dobre.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 07:02   #8
Doris9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

Dzięki dziewczyny za porady . Chyba jednak zdecyduje sie na 62 bedzie to w miare bezpieczny zakup, zreszta wojcik nie produkuje rozmiaru 56 a 68 z tego co mowicie pewnie bedzie duzo za duzy, moje malenstwa zważywszy na to że urodzą sie 2 pewnie nie beda duże

P.S. Sheryl gratuluje pociechy , dzidziuś jak laleczka , juz nie moge sie doczekac az mi sie urodza takie szkraby pozdrawiam
Doris9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 09:08   #9
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Jaki rozmiar dla noworodka?

Moja mała po urodzeniu miała 50cm, oczywiście całą ciążę każdy doradzał, żeby ubranka kupować minimum na 62 i po porodzie mała gubiła się we wszystkich ubrankach, bo wszystko było za duże Dziś ma 5 tygodni i te ubranka na 62cm są nadal na nią za duże
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.