Początkujące włosomaniaczki :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 13:33   #31
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Amalia 1989, jaki długi opis gdy będę mieć chwilę wolnego czasu też co nie co więcej naskrobię...

Hmm...może jakieś zdjęcia włosów (jeżeli macie oczywiście, nic na siłę)
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 13:40   #32
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Cieszę się na ten wątek, ponieważ tak na prawdę ciężko przestudiować wątki po kilka części i się w nie wdrożyć. Brakuje wiedzy, doświadczenia i czasami zrozumienia tych co tworzą wątki od długich lat. Wiadomo pytania takiej nowej bywają męczące i powielane chociaż powinny być rozumiane. Dzisiaj świat tak pędzi, że ciężko oczekiwać, że ktoś od A do Z prześledzi całe forum. Po to ono jest żeby dzielić się wiedzą czy doświadczeniami.
Mnie też by się nie chciało czytać mnóstwo wątków, gdzie na każdej stronie jest jedno zdanie teorii, ale u blogerek mamy wiedzę w pigułce.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Amalia 1989, jaki długi opis gdy będę mieć chwilę wolnego czasu też co nie co więcej naskrobię...

Hmm...może jakieś zdjęcia włosów (jeżeli macie oczywiście, nic na siłę)
Jeśli wątek przetrwa to być może dam, ale teraz nie mam jak, bo musiałabym poprosić jakiegoś informatyka o wprowadzenie zdjęć, bo u mnie ostatnio nie chcą się dodawać i wyskakuje jakiś błąd. Poza tym na tych zdjęciach przydałoby się zasłonić twarz.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:07   #33
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Przełom nastąpił zimą 2012 po kupnie TT


Mnie także blog Anwen głównie nakłonił do tego, by mieć piękne i zdrowe włosy, mogę polecić też blogi BlondHairCare i Blondregeneracji
Jestem świeżakiem i mam prośbę. To wątek dla nowicjuszek więc o ile możecie starajcie się tłumaczyć skróty branżowe. Nie wszystkie są dla mnie jasne. Było by sympatycznie gdybyście łaskawym okiem patrzyły i tłumaczyły
Więc co to takiego jest TT (pewnie się wygłupiam, że nie wiem )

A gdzie znajdę blog Anwen? Może poczytam do poduszki

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość

Pielęgnacja:
- szampon z SLS, wcale nie taki straszny, już bardziej mi niszczą włosy te łagodne szampony


Ja wyhodowałam swoje włosy na najtańszych odżywkach, więc różnicy nie ma czy kosmetyk kosztuje 4 zł czy 100 zł. Może nawet jest, bo te droższe zagraniczne mają gorsze składy.
Mnie szampony z SLS wydają się nie siać zniszczenia.
Pamiętam jak kiedyś po jakimś "łagodnym" dostałam łupieżu, który normalnie jest mi obcy.
Wszędzie te z SLS są szkalowane. Zastanawiam się czy próbować przejść na coś łagodnego czy lepiej nie ryzykować.

W ogóle jak czytam różne opowieści na forum to mam wrażenie, że właśnie te strasznie drogie kuracje na dobrą sprawę nie są skuteczniejsze. Jasne, komuś się przyfarci i się wstrzeli w dany środek. Ale przeważnie to niewypały.
Ja o ile będę mogła to będę próbowała włosomaniaczyć jak najbardziej naturalnie...

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Amalia 1989, jaki długi opis gdy będę mieć chwilę wolnego czasu też co nie co więcej naskrobię...

Hmm...może jakieś zdjęcia włosów (jeżeli macie oczywiście, nic na siłę)
Ja nie wiem czy jest sens się chwalić moimi prześwitami
Niby byłoby fajnie zrobić porównanie za rok...
Ale mam opory
__________________
22-06-13 - AKCJA W
16-07-13 - AKCJA D
17-07-13 - AKCJA C
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:16   #34
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez twojmotyl Pokaż wiadomość
Więc co to takiego jest TT (pewnie się wygłupiam, że nie wiem )

A gdzie znajdę blog Anwen? Może poczytam do poduszki

Ja nie wiem czy jest sens się chwalić moimi prześwitami
Niby byłoby fajnie zrobić porównanie za rok...
Ale mam opory
TT to szczotka Tangle Teezer (ja mam wersję różową kompaktową), nie wygłupiasz się

Ja nie mam fotografa niestety a aparatem mojego telefonu to szkoda robić

To blog Anwen, skarbnica wiedzy http://www.anwen.pl/

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------


Podaje wam linka do listy blogów włosomaniaczek, naprawdę super!!
http://wlosomaniaczki-spis.blogspot.com/


---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Jeśli wątek przetrwa to być może dam, ale teraz nie mam jak, bo musiałabym poprosić jakiegoś informatyka o wprowadzenie zdjęć, bo u mnie ostatnio nie chcą się dodawać i wyskakuje jakiś błąd. Poza tym na tych zdjęciach przydałoby się zasłonić twarz.
W sumie masz racje
__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-18 o 14:19
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:26   #35
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Szczotka TT u Anwen http://www.anwen.pl/2011/03/jednak-c...ki-tangle.html
ulepszona metoda kubeczkowa http://www.anwen.pl/2011/12/patenty-...ulepszona.html
OMO - olej/odżywka/maska + szampon+ odżywka/ maska
mycie włosó odżywką i inne metody http://www.anwen.pl/2010/09/metody-mycia-wosow.html
BD - Babydream
BDFM- Babydream fur mama
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:30   #36
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Dziewczyny, jakie macie włosowe cele, do jakich włosów dążycie??


Ja chciałabym mieć długie a przede wszystkim zdrowe blond włosy do talii
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:30   #37
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

coś na temat wyboru odzywki myjącej http://czarownicujaco.blogspot.com/2...w-odzywka.html
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 14:33   #38
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
coś na temat wyboru odzywki myjącej http://czarownicujaco.blogspot.com/2...w-odzywka.html

Ja dodałabym jeszcze to dla początkujących
http://www.anwen.pl/2011/10/przykado...elegnacji.html
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:34   #39
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie włosowe cele, do jakich włosów dążycie??


Ja chciałabym mieć długie a przede wszystkim zdrowe blond włosy do talii
Ja chciałabym wrócić do wcześniejszej kondycji włosów i pozbyć się łamliwych końcówek
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:38   #40
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja chciałabym wrócić do wcześniejszej kondycji włosów i pozbyć się łamliwych końcówek

Ja muszę jeszcze obciąć jakieś 10 cm żeby pozbyć się zniszczonych końcówek (tylko wierzchnią warstwę włosów mam zniszczoną) i dlatego co jakieś dwa miesiące podcinam ok. 1,5cm żeby nie było takiego szoku jakbym obcięła wszystko na raz, a włosy powoli odżywają
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:39   #41
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

O dziękuję bardzo za szybką reakcję
Ja z chęcią poczytam!

A wątek ruszył pełną parą więc może coś z tego będzie.
Ja z chęcią będę tu pisać co aktualnie testuję oraz w razie wątpliwości będę zadawać "banalne" pytania

A dzisiaj odbieram Khadi olej i w gratisie mam dostać coś do końcówek - chyba jedwab - i tak myślę czy mi się ten jedwab przyda...
__________________
22-06-13 - AKCJA W
16-07-13 - AKCJA D
17-07-13 - AKCJA C
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 14:40   #42
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

skalp- skóra głowy
silikony - pocodne ropy o końcówce one np. dimethicone
oil - olej- tego szukamy w składzie
exstract - ekstrakt, tego szukamy w składzie
fragrance/parfum- substancje zapachowe
konserwanty (parabeny) maja końcówkę paraben np. methylparaben
CI + nr - barwnik
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:42   #43
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez twojmotyl Pokaż wiadomość
O dziękuję bardzo za szybką reakcję
Ja z chęcią poczytam!

A wątek ruszył pełną parą więc może coś z tego będzie.
Ja z chęcią będę tu pisać co aktualnie testuję oraz w razie wątpliwości będę zadawać "banalne" pytania

A dzisiaj odbieram Khadi olej i w gratisie mam dostać coś do końcówek - chyba jedwab - i tak myślę czy mi się ten jedwab przyda...
Oo khadi, jestem go bardzo ciekawa... będziesz go wcierać tylko w skórę głowy czy tylko we włosy, a może to i to??
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:45   #44
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez twojmotyl Pokaż wiadomość
O dziękuję bardzo za szybką reakcję
Ja z chęcią poczytam!

A wątek ruszył pełną parą więc może coś z tego będzie.
Ja z chęcią będę tu pisać co aktualnie testuję oraz w razie wątpliwości będę zadawać "banalne" pytania

A dzisiaj odbieram Khadi olej i w gratisie mam dostać coś do końcówek - chyba jedwab - i tak myślę czy mi się ten jedwab przyda...
Dlaczego zastanawiasz się czy ten jedwab się przyda?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Tutaj wklejam fr. bloga. Niestety nie wiem czyjego:
Najczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji włosów... cz.1
Dzisiaj chciałabym wam przedstawić kilka najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji włosów. Zainspirował mnie do tego pewien artykuł, na który trafiłam gdzieś w internecie ostatnio. Po dłuższym zastanowieniu się doszłam do wniosku, że ja popełniałam do niedawna mnóstwo błędów, jeszcze więcej niż napisano w artykule, więc dlaczego nie mam się podzielić tym z wami. Ku przestrodze oczywiście

  1. Sporadyczne używanie masek do włosów - maski do włosów są bombą odżywczą i nawilżającą do włosów, zwykłe odżywki w krótkim czasie są tylko w stanie sprawić, że nasze włosy będą się lepiej rozczesywały, dlatego warto raz-dwa razy w tygodniu używać maski do włosów
  2. Zbyt częste stosowanie masek do włosów - jednak z drugiej strony, nie można przesadzić, częste używanie kosmetyków tak bogatych jak maski może sprawić, że przesadzimy. Należy zawsze zachować równowagę między odżywianiem i nawilżaniem, ponieważ włosy. Gdy dostarczamy włosom zbyt mało składników odżywczych, a zbyt dużo składników nawilżających wtedy włosy stają się gumowe, obciążone, zwijają się w nieestetyczne strąki już kilka minut po rozczesaniu i wydają się cieńsze niż zwykle.Gdy natomiast przesadzimy z odżywianiem, a zaniedbamy nawilżanie włosy mimo pielęgnacji stają się coraz bardziej suche.
  3. Wcieranie odżywki w skórę głowy - trzeba pamiętać o ważnej zasadzie: szampon jest do skóry włosów, a odżywka do włosów.
  4. Tarcie ręcznikiem - powtarzane przeze mnie do znudzenia
  5. Spłukiwanie szamponu i odżywki chłodną lub zimną wodą, która nie usuwa dokładnie sebum i kosmetyku (może to być m.in. przyczyną pojawienia się łupieżu albo reakcji alergicznej skóry głowy; poza tym źle spłukany szampon lub odżywka powodują, że włosy są szorstkie i nie chcą się układać), należy najpierw spłukiwać włosy letnią wodą i stopniowo ją zmieniać na chłodniejszą. Żeby dobrze zamknąć łuski włosa należy chłodną wodą spłukiwać włosy ok. 30 sekund
  6. Nakładanie odżywki i maski na mokre włosy. Maska i odżywka powinny być nakładane na włosy wilgotne, czyli przed ich nałożeniem należy włosy odsączyć z wody przy pomocy ręcznika; gdy na powierzchni włosa znajduje się niewielka ilość wody, łatwiej wchłaniają się witaminy i substancje odżywcze z kosmetyku.
  7. Szczotkowanie włosów nieodpowiednim grzebieniem - najlepsze są te z naturalnego włosia, oraz szczotkowanie włosów na mokro. Oczywiście zasada ta nie dotyczy kręconowłosych, które powinny szczotkować włosy tylko na mokro!
  8. Szarpanie włosów podczas rozczesywania. Rozczesujemy włosy stopniowo zaczynając od końcówek, przechodząc coraz wyżej i wyżej. Dla włosów cienkich polecam tylko szczotkę z naturalnego włosia, dla tych o gęstym owłosieniu - grzebień z szeroko rozstawionymi włosami. Podobno dobrą szczotkę do włosów, które się plączą jest Tangle Teezer. Podobno, bo podkreślam - nigdy nie miałam i nie stosowałam tej szczotki, znam tylko opinie.
  9. Niewłaściwe suszenie - nigdy nie susz włosów trzymając suszarkę przy końcówkach włosów, kieruj raczej strumień powietrza z góry do dołu tak, aby łuski włosów się nie odchylały, wówczas włosy będą gładsze.Dodatkowo myślę, że warto zacząć suszyć skórę głowy, końcówki zawsze schną szybciej. I oczywiście, co ważne - chłodnym nawiewem.
  10. Częste używanie kosmetyków do stylizacji (które powodują przesuszenie włosów i skóry głowy, co może być przyczyną łupieżu).
· Unikanie fryzjera - tłumaczymy to sobie: zapuszczę włosy do żądanej długości, albo trochę więcej i podetnę końcówki. I to jest błąd, bo włosy w tym czasie niszczą się coraz wyżej i wyżej, przez co w rezultacie by mieć zdrowe włosy musimy ściąć ich o wiele więcej, tak więc ścinajmy włosy regularnie i pobudzajmy do porostu, a jest na to mnóstwo sposobów
· Zbyt częste mycie. Większość włosów nie potrzebują codziennego mycia szamponem, a już tym bardziej szamponem typu 2 w 1 (szampon + odżywka). Codzienne mycie wysusza włosy, przez silne detergenty, oraz osłabia cebulki włosów, co może spowodować zwiększone wypadanie włosów. Jeśli jednak masz włosy silnie przetłuszczające się to warto używać delikatnego szamponu - najlepsze są te dla dzieci (np. Rossmann, Babydream, który lubię)
· Kosmetyki nieprzeznaczone dla naszych włosów. Często nie zastanawiając się, sięgamy po szampon czy odżywkę stosowaną przez wszystkich członków rodziny. A przecież - nie ma szamponu uniwersalnego dla wszystkich! Przy wyborze kosmetyku nie kierowałabym się raczej przeznaczeniem kosmetyku, bo często u wielu producentów kosmetyki takie różnią się jednym czy dwoma składnikami, na końcu składu. Żeby wybrać kosmetyk dla siebie warto analizować składy, czytać opinie o kosmetykach, a dopiero później kupować. Ważne jest też żeby testować, testować i jeszcze raz testować. Tylko my możemy sprawdzić co służy naszym włosom. Jednak dla każdego proponowałabym szampony
a) bez silikonów - nie jestem za całkowitym wyeliminowaniem silikonów z pielęgnacji, myślę, że są potrzebne zwłaszcza do zabezpieczenia końcówek włosów, ale silikonom w szamponach mówię nie!
b) bez parabenów
c) bez SLS i SLES, te dwa składniki wysuszają i podrażniają skalp. Jednak powodują też że kosmetyki lepiej się pienią, więc nie wszyscy polubią kosmetyki bez tych składników

· Wypadanie i osłabienie włosów ma często swoją przyczynę w nieodpowiedniej diecie - pozbawionej pełnego zestawu witamin, minerałów, aminokwasów. Jeżeli borykasz się z osłabionymi włosami, które nieomal „lecą Ci z głowy" pomyśl o zmianie diety, a przynajmniej - zainwestuj w suplementy diety. Wzbogać dietę o: płatki owsiane, jaja, otręby, ryby, sałatę, brokuły, jarmuż, pomidory, paprykę, natkę pietruszki, koperek, brzoskwinie, pestki słonecznika, nasiona sezamu, kiełki pszenicy, orzechy, pieczywo pełnoziarniste i razowe, niełuskany ryż, gruboziarniste kasze, makarony razowe, szczaw, botwinka, herbata, czerwone mięso, a także picie naparów z pokrzywy czy skrzypu...
· Spanie z mokrymi włosami
  1. · Brak ochrony przed czynnikami zewnętrznymi - o ile teraz zimą te mrozy zmuszą nawet największe przeciwniczki do założenia czapek, to rzadko kiedy zasłaniamy włosy latem. W upały trudno zasłonić czuprynę chustką, bo w większości w wysokiej temperaturze zaraz będziemy miały tłuszczyk na włoskach. Należy więc stosować kosmetyki z filtrem UV. Do tego ochraniajmy włoski upinając je w koczki lub modne ostatnio warkoczyki
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 14:45   #45
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Bardzo przydatny wpis!
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:01   #46
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Mój komentarz do podstawowych błędów w pielęgnacji:
- SlS nie taki straszny. Oczywiście jeśli komuś służą te łągodniejsze myjadła to OK
- jeśli ktoś ma zniszczone włosy to może używać nawet masek codziennie i obserwować czy to nie przenawilży włosów( sprawi,że będą gumowe)
- to,że zniszczenia pójdą wyżej to wg mnie i Azjatyckiej pielęgnacji bujda. Można ogolić się na łyso i jeśli ktoś nie będzie dbał o włosy i ich nie zabezpieczał to i tak włosy będą takie jak wcześniej. Ja nie obcinałam włosów kilka lat i wcale rozdwojenie nie posuwało się wyżej
- lepiej zainwestować w warzywa i owoce lub oleje w kapsułkach, gdyż suplementy znikomo się wchłaniają
- parabeny (konserwanty) muszą być, bo jak inaczej zakonserwować kosmetyk? W sumie można alkoholem, ale nie wypróbowałam jakie skutki przyniesie stosowanie takiego kosmetyku na dłuższą metę

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Ja z chęcią będę tu pisać co aktualnie testuję oraz w razie wątpliwości będę zadawać "banalne" pytania
Dobry pomysł. Przyda się to świeżo upieczonym włosomaniaczkom.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:03   #47
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Napiszę co nieco o szczotce Tangle Teezer

Mam ja już jakieś 9 miesięcy, mam taką wersję --> http://www.studio-mody.com.pl/wp-con...zer-opinie.jpg

Kilka ząbków się wygięło ale to tylko i wyłącznie moja wina bo nieraz cały dzień spędzała ze mną w torebce, mam ją przy sobie cały czas. Podkreślam DLA MNIE jest ona nie zastąpiona, nie czeszę włosów niczym innym niż TT. Bardzo dobrze trzyma się ją w ręce, nie wypada z ręki, zawsze myje ją ok. raz w tygodniu (daję trochę szamponu na nią i myje ją delikatnie pod letnim strumieniem wody).
Nie wyrywa niepotrzebnie włosów, nie ciągnie, idealnie "sunie" po włosach.

Wiem że jej cena odstrasza.
Nie polecam jej dziewczynom które bezproblemowo rozczesują włosy zwykła szczotką lub grzebieniem bo będą żałować niepotrzebnie wydanych pieniędzy...

Jeżeli macie trochę gotówki i wasze włosy ciężko jest rozczesać zwykłym grzebieniem to najbardziej POLECAM

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących TT mile odpowiem

Tutaj możecie oglądnąć recenzje tej szczotki
http://www.youtube.com/watch?v=C3nicO3hhd0
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:04   #48
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Hej dziewczyny Dołączam do Was Dbam o włosy jakoś od zimy, więc również jestem początkująca
Moje włosy przed włosomaniactwem:
- grube, gęste, długie, niestety końcówki zniszczone, suche, niezadbane (muszę to sobie kiedyś wprost powiedzieć)

Moje włosy po włosomaniactwie:
- gładkie, proste, zdyscyplinowane, miękkie, nawilżone, błyszczące, po prostu zdrowe.

Moje włosy teraz:
- ledwo żyją po rozjaśnianiu, jednak po regeneracji trochę odżyły, zostały ścięte przed pasek od stanika i mają na razie się dobrze.

Typ włosów: kiedyś niskoporowate, teraz średnioporowate/wysokoporowate

Pielęgnacja:

- nie suszę włosów, chyba, że muszę (nigdy w sumie nie suszyłam)
- nie prostuję (w sumie nigdy nie prostowałam)
- śpię w związanych włosach (zawsze spałam)
- nie szarpię przy czesaniu (kiedyś to robiłam)
- zaufałam tańszym maskom, odżywkom (nie wiem czemu uważałam, że droższe znaczy lepsze)
- szampon litrowy z kallosa arganowy z sls'em (nie wiem co to za szał by nie myć tymi slsowymi, na początku też przerzuciłam się na szampon dla dzieci bo moje włosy były bardzo delikatne, suche, więc tak samo chciałam je potraktować- czymś delikatnym)
- czasami na zmianę Schauma jakiś olejek i coś tam z kokosem (jasnobrązowa butelka) lub BD dla dzieci
- odżywka/maska po każdym myciu (maska zawsze pod czepek na pół godziny/godzinę)
- czasami olejowanie, ale wolę po prostu dodać olejek do odżywki, maski
- czasami sauna na włosy
Plany:
- myślę o ścięciu włosów na krótko
- zapuszczam swoje naturalne włosy
- malowanie do odrostu w kolorze zbliżonym do naturalnego

Eksperymenty:
- kremowałam, ale nie wrócę
- laminowałam, nie wrócę
- płukałam z dodatkiem octu, nie wrócę
- olejowałam, robię to rzadko bo mi się nie chce
- wcierki, tak wcieram, jantar i radical
- piję pokrzywę
- brałam CP, ale nie wrócę
Kosmetyki/półprodukty które używam, używałam:
Czerwony kolor- nie wrócę
Zielony- wrócę, używam
Avokado i Karite z Garniera odżywka, BabyDream Szampon dla dzieci, Bambino szampon dla dzieci, Joanna odżywka dla włosów rozjaśnianych, balsam Joanna z proteinami mlecznymi, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, oliwka BabyDream, wcierka Radical, wcierka Jantar, maska BingoSpa, maska Kallos z łożysk, GlissKur szampon ten czarny, skrobia do masek/odzywek
Jestem w trakcie wcierania Radical, więc nie oceniam jeszcze
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:11   #49
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Może opowiem co nie co o mojej aktualnej pielęgnacji włosów

Myję włosy przeważnie co dwa dni metodą OMO (odzywka-mycie-odżywka). Jako pierwsze O przeważnie nakładam olej na całą noc albo na 2h przed myciem, czasami robię rożne mieszanki (np. łyżka oleju + łyżka jakiejś maski) a na skore włosów aplikuje wcierkę do włosów. Następnie myje włosy i nakładam maskę lub odżywkę na min 30min - wyjątkiem jest odzywki Nivea, które nakładam tylko na 2 minutki Gdy włosy trochę podeschną nakładam na końcówki dosłownie kropelkę olejku + kropelkę silikonowego serum na końcówki i rozczesuje włosy Tangle Teezer.
Gdy już całkiem włosy wyschną jeszcze raz rozczesuje włosy TT

Raz na jakiś tydzień/półtora oczyszczam włosy prostym szamponem z SLS


KOSMETYKI KTÓRE OBECNIE UŻYWAM
(innym razem opiszę moją całą kolekcję oraz listę bubli kosmetycznych- czyli tych kosmetyków które u mnie zupełnie się nie sprawdziły)

Szampony:
Biały Jeleń szampon hipoalergiczny z bawełną
Green Pharmarcy szampon z rumiankiem
Joanna Naturia szampon z pokrzywą i zieloną herbatą oraz Barwa szampon brzozowy (to są szampony do oczyszczania)

Maski:
Bioetika maska nawilżająca
Stapiz Sleek Line maska regenerująca z jedwabiem i wyciągiem z pestek słonecznika
Kallos Latte maska mleczna
Scandic Line maska bananowa
Romantic Anti-Age maska do włosów z jedwabiem
Malwa maska gloria

Odżywki:
Seboradin balsam z żeńszniem
Garnier odżywka do włosów zniszczonych awokado i masło karite
Mrs. Potter`s, Balsam do włosów z aloesem, jedwabiem i białą herbatą
Nivea odżywka Long Repair i Intensiv Repair
Joanna Naturia odzywka bez spłukiwania Len i Rumianek

Oleje:
Hipp oliwka
Alterra olejek brzoza i pomarańcza
NEVSKAYA KORONA olejek łopianowy z jojobą i kiełkami pszenicy

Wcierki:
Jantar

Na końcówki:

CHI jedwab (+ jakiś olejek, najczęściej Alterra)

Inne:
Tangle Teezer
Nafta kosmetyczna (do płukanki)
Skrzypokrzywa (herbata ze skrzypem i pokrzywą)


Uff... to chyba tyle





__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-18 o 15:35
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 15:13   #50
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez EdizA Pokaż wiadomość
Ogółem mi się podoba, ale wywal Biosilk- nie ma co go kończyć, bo cena niewielka, a niszczysz nim włosy. Alkohol na początku składu mówi sam za siebie.
Dlatego go uzywal doslownie raz na kilka myc, nie chce go wyrzucac bo uwielbiam zapach byc moze wydam mamie, bo ona ma wlosy nie do zniszczenia.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
A ja słyszałam że naftę tak samo i jedwab nie każde włosy lubią.. te składniki mogą wysuszać zwłaszcza alcholol w jedwabiu!
Kaoru a może silikony są problemem? masz suche włosy, szorstkie a silikony robią barierę, przez którą nawilżacze się nie mają jak dostać.. tak ja to widzę.. A olejujesz?? Patrzysz na składy kosmetyków na porowate włosy szkodzą proteiny, masła typu shea. olej kokosowy.. akurat o porowatości ciut wiem bo sama z tym mam do czynienia
Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
ja słyszałam, ze jedwab obciąża włosy i nie dopuszcza potem maski. fryzjerka polecila mi aerobicę dwufazowa w sprayu (albo kosmetyki kms california - ale drogie są )
wiecie gdzie kupię tą dwufazową?
Ale nie kazdy jedwab ma alkohol ja silikony bardzo lubie, tak samo jak inne oblepiacze. Nie dalam sie namowic na bezsilikonowa diete, tak samo jak na mycie odzywka. Mysle ze jak ktos uzywa szamponu to zmyje silikony i jest ok.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:14   #51
mir mur
Raczkowanie
 
Avatar mir mur
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Dołączę się

Włosomaniaczką jestem narazie słabą, brakuje mi systematyczności.
Można powiedzieć, że zaczęłam od lipca.

moje włosy: długość do łopatek, falowane, grube, gęste, "farbowane" na ciemny brąz (moje włosy mają trudności ze złapaniem farby), beznadziejne rude refleksy, nie prostuję ich ani nie suszę

moja pielęgnacja: codziennie szampon babydream, a potem maska kallos latte, jak mi się przypomni to olejowanie olejkiem babydream
+ dieta i picie siemienia

moje plany: przede wszystkim regularność, jednolity kolor włosów, skończenie z nawykiem chodzenia spać z mokrymi włosami , kupienie paru produktów do pielęgnacji przede wszystkim olejów

Edytowane przez mir mur
Czas edycji: 2013-07-18 o 15:16
mir mur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:15   #52
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

przenawilżenie włosów- zbyt duże nawilżenie, przez które staja się gumowe
obciążenie- maska do włosów jest nieodpowiednia bo za ciężka. Włosy wyglądają jakby były niedomyte. Na szczęście szampon z SlS i po sprawie. Takie maski można używać przed myciem.
oblepienie- włosy są niedomyte nawet po umyciu szamponem z SLS. Należy wtedy używać szamponu z SLS i sprawdzić składy, bo być może jest za dużo oblepiaczy, czyli silikonów, polyquartenium( czy jakoś tak) itd.
przeproteinowanie- nadmiar protein. Objawia się przesuszeniem i/lub mopem na głowie. Może objawiać się mniej zauważalnie np. końcówki mogą odstawać, same się tapirować, puszyć po koku. Są włosy, które lubią wszystkie proteiny i są włosy, które lubią tylko niektóre.

SLS- sodium laureth sulfate- środek myjący, który przeważnie wystepuje w szamponach
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:23   #53
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie włosowe cele, do jakich włosów dążycie??


Ja chciałabym mieć długie a przede wszystkim zdrowe blond włosy do talii
Moim marzeniem - celem jest BabyBusz! Czyli chciałabym odzyskać ilość włosów jaką kiedyś miałam. Jak miałam 15 lat to mogłam zapleść dwa grubawe warkocze . Obecnie nie zaplotę nawet jednego, bo wychodzi jedynie mysi ogonek - bez żartów to piszę niestety.

Drugim marzeniem - celem jest wyrównanie długości włosów - czyli wszystkie długie do pasa a nie takie fifarafa, że jedne pasma mają 20cm a inne 50.

Trzecim marzeniem - celem to powrót do naturalek... chociaż nie wiem czy dam radę

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Oo khadi, jestem go bardzo ciekawa... będziesz go wcierać tylko w skórę głowy czy tylko we włosy, a może to i to??
No więc bankowo w skalp. Tak robię z Bhringraj. A na długość to różnie się bawię. Bardzo lubię sezamowy i sesę na długości bo chodzę i wącham i się uśmiecham sama do siebie.
Zobaczę jak pachnie i jak działa
Pewnie już wieczorkiem dam znać.

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Dlaczego zastanawiasz się czy ten jedwab się przyda?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Tutaj wklejam fr. bloga. Niestety nie wiem czyjego:
Najczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji włosów...

Bo naczytałam się, że jedwab jest "be" i nie przepuszcza niczego
Tak można właśnie zgłupieć próbując ogarnąć mądrości.

Dzięki za błędy pielęgnacji. Z taką pomocą wyrośnie kolejne pokolenie włosomaniaczek wizażowych!
__________________
22-06-13 - AKCJA W
16-07-13 - AKCJA D
17-07-13 - AKCJA C
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:24   #54
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Nie polecam jej dziewczynom które bezproblemowo rozczesują włosy zwykła szczotką lub grzebieniem bo będą żałować niepotrzebnie wydanych pieniędzy...
Ja grzebieniem po włosach mogę przesunąć co najwyżej dwa cm i mi się wbija i robi się kołtun. Zastanawiam się nad tą szczotką. A bez odżywki tez świetnie rozczesuje? Bo ja mam taką fajną szczotkę za 4 zł, która tak nie szarpie włosów i nie ciągnie. A po odżywce to rozczesuję bez jakiś większych problemów. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ntistatic.html Koniecznie zajrzyjcie w ten link. Ponoć jest lepsza od TT.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:28   #55
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja grzebieniem po włosach mogę przesunąć co najwyżej dwa cm i mi się wbija i robi się kołtun. Zastanawiam się nad tą szczotką. A bez odżywki tez świetnie rozczesuje? Bo ja mam taką fajną szczotkę za 4 zł, która tak nie szarpie włosów i nie ciągnie. A po odżywce to rozczesuję bez jakiś większych problemów. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ntistatic.html Koniecznie zajrzyjcie w ten link. Ponoć jest lepsza od TT.
Moim zdaniem TT to nie jest odpowiednia szczotka dla włosów gęstych i grubych... Wraz z koleżanką która ma 4 razy więcej włosów ode mnie (serio, nie żartuje) nie byłyśmy wstanie tym rozczesać włosów, jedynie "przeczesać" bo te ząbki nie sięgają dolnych partii włosów. Dlatego ja raczej jej nie kupię
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:36   #56
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Moim zdaniem TT to nie jest odpowiednia szczotka dla włosów gęstych i grubych... Wraz z koleżanką która ma 4 razy więcej włosów ode mnie (serio, nie żartuje) nie byłyśmy wstanie tym rozczesać włosów, jedynie "przeczesać" bo te ząbki nie sięgają dolnych partii włosów. Dlatego ja raczej jej nie kupię
Dzięki wielkie!Cz ytałam kilka wpisów o TT i żadne nie udzieliły mi wyczerpującej odpowiedzi. Zmarnowałabym 90 zł A byłby to dla mnie spory wydatek. A problemy typu nie sięganie dolnej partii włosów to dla mnie codzienność. Czyli odpadają opaski bo nie sięgają do wszystkich włosów, odpadają klamry, bo niedostatecznie je zbierają, odpadają niektóre gumki do włosów, metalowe obręcze na włosy, bo za małe. Włosy też mi ciężko pokręcić. Odpada kok, bo wyglądam jak UFO
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:38   #57
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie!Cz ytałam kilka wpisów o TT i żadne nie udzieliły mi wyczerpującej odpowiedzi. Zmarnowałabym 90 zł A byłby to dla mnie spory wydatek. A problemy typu nie sięganie dolnej partii włosów to dla mnie codzienność. Czyli odpadają opaski bo nie sięgają do wszystkich włosów, odpadają klamry, bo niedostatecznie je zbierają, odpadają niektóre gumki do włosów, metalowe obręcze na włosy, bo za małe. Włosy też mi ciężko pokręcić. Odpada kok, bo wyglądam jak UFO
To musisz mieć grubsze włosy ode mnie, a na pewno masz ich więcej Mój obwód kucyka to ok 10/12 cm i dla mnie TT odpada... Nie rozumiem tego szału, dla cienkowłosych, lub dziewczyn które mają ich mało to pewnie super, ale czy to warto za 90 zł?
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:39   #58
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja grzebieniem po włosach mogę przesunąć co najwyżej dwa cm i mi się wbija i robi się kołtun. Zastanawiam się nad tą szczotką. A bez odżywki tez świetnie rozczesuje? Bo ja mam taką fajną szczotkę za 4 zł, która tak nie szarpie włosów i nie ciągnie. A po odżywce to rozczesuję bez jakiś większych problemów. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ntistatic.html Koniecznie zajrzyjcie w ten link. Ponoć jest lepsza od TT.
Tak, bez odżywki też świetnie rozczesuje, ona tak jakby rozczesuje włosy "po wierzchu", fakt ze nie sięga dolnych partii włosów ale zawsze od spodu też można przeczesać
Obejrzyj tą recenzję,powinna Ci pomóc, ogólnie warto szukać na Youtube recenzji tej szczotki, mi to bardzo pomogło
http://www.youtube.com/watch?v=94NuZooH3x4
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:40   #59
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Dołączam do Was

Eksperymenty:
- wcierki, tak wcieram, jantar i radical

- brałam CP, ale nie wrócę
O w końcu ktoś wciera Radical - tak jak ja Ja go kupiłam, bo mi się nazwy pokićkały i myślałam że to coś innego (za dużo informacji na raz) I jakie są twoje odczucia? Mnie się kończy buteleczka i chyba wezmę kolejną. Używasz tej odżywki do wcierania w szklanej butelce? Wciąż się obawiam, że mi się potłucze w łazience.

A ten Jantar to używałaś stary czy nowy czy może masz porównanie? Nie wiem czy kupić a jest już tylko z nowym składem.

No i czemu do CP nie wrócisz? Ja dzisiaj z apteki to odbieram. Jak mi jakieś pryszcze wysypie to

Normalnie dawno nie robiłam z siebie takiego królika doświadczalnego.
__________________
22-06-13 - AKCJA W
16-07-13 - AKCJA D
17-07-13 - AKCJA C
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 15:42   #60
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie!Cz ytałam kilka wpisów o TT i żadne nie udzieliły mi wyczerpującej odpowiedzi. Zmarnowałabym 90 zł A byłby to dla mnie spory wydatek
90 zł?? Ja za swoją na allegro kupiłam z przesyłką za niecałe 50 zł...

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Ja po CP miałam straaszne pobojowisko na twarzy
ale to jest raczej indywidualna kwestia
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.