Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 20:46   #3601
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

selgros/makro?
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:01   #3602
unhumblee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 273
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie mi prosze Gdzie w Warszawie mozna zakupic malutkie woreczki strunowe? Wybralam sie dzis na poszukiwania - w jedynym papierniku, na ktory sie natknelam, pani powiedziala, ze nie ma pojecia, gdzie sie takie cos kupuje
Podaj Kochana adres na PW to Ci prześlę z czasów biżuteryjnych zostało mi ich dość sporo
unhumblee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:10   #3603
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
dziewczyny, nie wiem czy widziałyście, siedzi mi w głowie odkąd zobaczyłam - przepiękne

ja też się popłakałam, no wypisz wymaluj trafiło w mój słaby i czuły punkt...
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:10   #3604
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Ja dzisiaj depilowałam nogi pastą cukrową i jest super
tylko nakładalam ją cienkimi paskami i na to kawalek flizeliny, bo jak mialam sie paprac odklejajac za kazdym razem i robiac z niej kulke to mnie szlag trafial.
A depilator tez mialam, bolalo, naczynka popekaly, wlosy wrastaly, podziekowalam.
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:13   #3605
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

woreczki są w tesco, 3tygodnie temu kupiłam 200szt za 5zł


vril, to co piszesz jak zwykle jest rozsądne. Ja się zgodzę na wszystko co będzie Wam odpowiadało, niestety mamy mocno związane ręce i nawet ten regulamin będzie wymagał zwykłej ludzkiej uczciwości i zaufania z drugiej strony. Nie było jeszcze u nas żadnej historii gdzie ktoś byłby oszukany...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:16   #3606
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj depilowałam nogi pastą cukrową i jest super
tylko nakładalam ją cienkimi paskami i na to kawalek flizeliny, bo jak mialam sie paprac odklejajac za kazdym razem i robiac z niej kulke to mnie szlag trafial.
A depilator tez mialam, bolalo, naczynka popekaly, wlosy wrastaly, podziekowalam.
poza tym kulki są mało wydajne.. robiłam dziś rece.. po kilku nałożeniach robią się za klejące, żeby coś wyrwać.. ale z wąsa jestem zadowolona.. będę ćwiczyć techniką.. a najlepsze w tym jest to, że nie brzęczy jak depilator.
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:22   #3607
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie mi prosze Gdzie w Warszawie mozna zakupic malutkie woreczki strunowe? Wybralam sie dzis na poszukiwania - w jedynym papierniku, na ktory sie natknelam, pani powiedziala, ze nie ma pojecia, gdzie sie takie cos kupuje
Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
woreczki są w tesco, 3tygodnie temu kupiłam 200szt za 5zł


vril, to co piszesz jak zwykle jest rozsądne. Ja się zgodzę na wszystko co będzie Wam odpowiadało, niestety mamy mocno związane ręce i nawet ten regulamin będzie wymagał zwykłej ludzkiej uczciwości i zaufania z drugiej strony. Nie było jeszcze u nas żadnej historii gdzie ktoś byłby oszukany...
Ja kupuję w papierniczym obok mojego domu, płacę 5 gr za sztukę i jak widzę przepłacam.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 21:22   #3608
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
poza tym kulki są mało wydajne.. robiłam dziś rece.. po kilku nałożeniach robią się za klejące, żeby coś wyrwać.. ale z wąsa jestem zadowolona.. będę ćwiczyć techniką.. a najlepsze w tym jest to, że nie brzęczy jak depilator.
podziwiam was za te paste cukrowa... ja nie mam tyle cierpliwosci...

jedyna rzecza ktora robie to peeling kawowy i na tym moja zabawa z laczeniem kuchni i pielegnacji sie konczy


A woreczki w tesco faktycznie Nie dawno rzucily mi sie w oczy
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:27   #3609
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
poza tym kulki są mało wydajne.. robiłam dziś rece.. po kilku nałożeniach robią się za klejące, żeby coś wyrwać.. ale z wąsa jestem zadowolona.. będę ćwiczyć techniką.. a najlepsze w tym jest to, że nie brzęczy jak depilator.
Ta kulka szybko robi się jak miód
Najlepsze jest to, że jak wczoraj męczyłam się z kulką to mi lakier z paznokci pozrywała...
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:30   #3610
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
woreczki są w tesco, 3tygodnie temu kupiłam 200szt za 5zł


vril, to co piszesz jak zwykle jest rozsądne. Ja się zgodzę na wszystko co będzie Wam odpowiadało, niestety mamy mocno związane ręce i nawet ten regulamin będzie wymagał zwykłej ludzkiej uczciwości i zaufania z drugiej strony. Nie było jeszcze u nas żadnej historii gdzie ktoś byłby oszukany...
zgadzam się co do zasady na obostrzenia, ale..... niestety na to nie ma reguły i sceptycznie patrzę. Zazwyczaj oszuka nas ktoś w najmniej spodziewanym momencie i najmniej spodziewana osoba 9najpierw wzbudzi ogromne zaufanie i potem... ) kiedys musi być ten pierwszy raz.

Co do Pastereczki, to też czekam już niecierpliwie. trochę jest smutna cała historia, ale wcale nie chcę by tu coś wyjaśniała, bo nie widze potrzeby i z drugiej strony WCALE ja się nie dziwię, ze nie zagląda albo po prostu się nie wypowiada by jej nie zarzucić pytaniami. Każdy ma w zyciu różne chwile... My jesteśmy mądre, że powinno być tak i tak, każda bije się na głowę, że by tak zrobiła, ale czy na pewno??? Nigdy się nie pogubiłyście??? Zawsze wiedziałyście jak się zachować? Ja powiem szczerze czasem po jakiejś nieudanej sytuacji zachowaniowej czasem sama siebie pogrążam i ta świadomośc tego jest strasznie pogrążająco dobijająca. Wcale nie chcę jej krytykować, czy rozmawiać tu o tej sytuacji! Uważam wręcz, że tym sposobem właśnie stracimy cenną osóbkę. A domaganie sie od niej jakiegokolwiek wyjaśnienia jest po prostu NIETAKTOWNE. Gdyby czuła się na siłach i chciała na pewno by pierwsza powiedziała! Myślę, że pora zakończyć te dywagacje i gdybania na plotkowym.

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2009-07-22 o 22:01
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:40   #3611
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

mnie wizaż akurat wrócił do normalności, ale muszę przyznać, ze martwiłam się bardzo o Pastereczkę, bo domyślam się, że miała/ma ciężką sytuację Cieszę się, że się dzisiaj odezwała. Rozumiem też żal osób, które czekają nadal na swoje kosmetyki i rozliczenia. Fakt wzięła na siebie zdecydowanie za dużo. Ale wiem również że czasem w życiu zdażają się takie sytuacje, że ciężko się pozbierać do kupy I też jestem osobą, która wiele rzeczy trzyma w sobie
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 21:41   #3612
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

ja zgadzam się z atoją. przykra sytuacja, ale pastereczka napisała na zakupowym co i jak. nie wiemy, co dokładnie się wydarzyło. nie sądzę, żeby akurat ona chciała kogoś oszukać czy wykorzystać.. ale to moja opinia, ja nie jestem poszkodowana.

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

uciekam luli! dobranocka
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:48   #3613
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie mi prosze Gdzie w Warszawie mozna zakupic malutkie woreczki strunowe? Wybralam sie dzis na poszukiwania - w jedynym papierniku, na ktory sie natknelam, pani powiedziala, ze nie ma pojecia, gdzie sie takie cos kupuje
ja też ostatnio szukałam - i w tesco nie znalazłam, za to były w sklepie z opakowaniami foliowymi, i co ciekawe 100 szt za 1,4zł (słownie jeden złoty, czterdzieści groszy) a z tej samej firmy na allegro kosztowały już około 10zł
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:04   #3614
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

dziewczyny, ile pieczecie chleb (mój już siedzi 50min - w 220st. - długo jeszcze?) musiałam upiec bo zapomniałam kupic
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:10   #3615
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
Lemirko, w tym tygodniu postaram sie wreszcie wysłać Ci płytki z Full Metalem, nieźle się to przeciagnęło ale jakoś ciągle mi wypadało z głowy żeby je nagrać nagrane już są, więc będę wysyłać Tobie i Pastereczce
No problemo

ale postów

co do Pastereczki - jaki widać cierpliwość się opłaca wróci pewnie niedługo, pewnie coś jej wyskoczyło i wyszło jak wyszło. najważniejsze, że już idą kolejne paczki
zaczęłam się już martwić o Pastereczkę, mam nadzieję, że wszystko u niej ok.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:16   #3616
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
dziewczyny, ile pieczecie chleb (mój już siedzi 50min - w 220st. - długo jeszcze?) musiałam upiec bo zapomniałam kupic
mój godzinę, a później jeszcze trochę dochodzi w wyłączonym piekarniku (około pół godziny), a później wyjmuję, coby się nie zzsechł był, no i nie przykrywam już ściereczką bo mi się glina robiła
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:23   #3617
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
mój godzinę, a później jeszcze trochę dochodzi w wyłączonym piekarniku (około pół godziny), a później wyjmuję, coby się nie zzsechł był, no i nie przykrywam już ściereczką bo mi się glina robiła
wyciągnęłam po godzince. Teraz dmucham, przekładam z ręki do reki i wcinam. Przepyszna mieszanka z LIDLA!!!!

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
ja zgadzam się z atoją. przykra sytuacja, ale pastereczka napisała na zakupowym co i jak.

o faktycznie! nie widziałam. No i pozamiatane!!!! koniec tematów!!!!!
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:25   #3618
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Moge cichutko prosic o przepis na chlebek...?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:37   #3619
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

o jezu! jak bym zjadła, aaaaaaaaa! a jak to musi pachnieć?! mmmmm ......

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Moge cichutko prosic o przepis na chlebek...?
atojka wcina swoje pyszności, to tymczasem podam mój:
1kg mąki (najlepiej 550)
paczka otrąb granulowanych (ja daję sante śliwkowe)
ziarna słonecznika
siemię lniane
sól (1-1,5 łyżki)
szklanka mleka
3 szklanki wody (lekko ciepłej)
paczka drożdzy (mała)

step 1. pomieszać mleko, wodę i drożdże
step 2. pomieszać mąkę, sól, otręby i ziarna (można dodać jeszcze co komu tam w duszy gra, śliwki, soję, itd)
step 3. pomieszać fazę mokrą z fazą suchą
step 4. wlać do formy, posypać bułką tartą (fajnie chrupie), wstawić do piekarnika (220stopni, na godzinę)
step. 5. nie móc się odczekać aż się upiecze
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 22:38   #3620
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

nie było mnie tu 12 godzin i co zastałam? 6 stron do nadrobienia ale macie dzisiaj tempo dziewczyny! Myślałam że po tym męczącym dniu szybko wskoczę do łóżka, ale od godziny staram się nadrobić mineralne wątki

Btw muszę touchpada środkowym palcem obsługiwać, bo opuszki kciuka i wskazującego mam całe obolałe po tym całodziennym wyrywaniu chwastów, chwaścików, trawek i tym podobnych na szczęście nie strzaskało mnie za mocno, tylko przybrązowiło (znowu), filtr dał radę. A upał był niemiłosierny, 32 stopnie, bezchmurnie, a ja 7 godzin między krzewami ufff jak dobrze że mam to z głowy, przynajmniej na miesiąc


Cytat:
Napisane przez gadmarka Pokaż wiadomość
hehe, no to się przyznam, a co tam
w zeszłe lato miałam pięknie wydepilowane nogi i pachy pęsetką właśnie totalna gładź
Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Siostry pęsetkowe
Pachy latem pęsetką robię około 3dni- 1 dzień 30min około, kolejne 2 podobnie. Czasami dopiero jakieś włoski po 1-2 dniach mi się pokazują stąd te 3 dni
Nogi to dłuższa zabawa ale warto Podobnie ręce i okolice bikini
Zdecydowanie mniej boli wyrywanie pojedyńczych włosków czy kilku pęsetą niż depilatorem wg. mnie
za przeproszeniem - wariatki nawet by mi przez myśl nie przeszło, żeby sobie cokolwiek poza brwiami pęsetą molestować


Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja wosku na zimno nie lubie. ostatnio probowalam se nim zalatwic pachy ale masakra totalna. nie polapal mi wloskow, pourywal i jeszcze piekielne podraznienie mialam. dlatego mysle o tym na cieplo.
O rany, ja tylko raz spróbowałam sobie sama wydepilować pachy woskiem i nigdy więcej z jednego prostego względu - sama sobie skóry nie naciągniesz do zerwania plastra i można sobie naprawdę nieładne kuku zrobić po tym "wyczynie" poszłam na woskowanie do kosmetyczki - ale mi się oberwało... że tak się nie powinno bo można sobie nawet węzły chłonne uszkodzić także dziękuję, pachy = maszynka / wosk u kosmetyczki


Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Generalnie wiecie, niestety nigdy nie wiadomo Mnie oszukal na all ostatnio sprzedawca z dlugim stazem, wieloma pozytywami itp.
a ze wymienialam towar to allegro umylo rece (nie dostalam tego na co wymienialam,a jeszcze doplate robilam) i chyba przyjdzie mi tulac sie na policje ehh
O rany, nie zazdroszczę. Ja ogólnie sporo kupuję na All i RAZ spotkała mnie ta "przyjemność" kilku wizyt na komisariacie - mnie także oszukał sprzedawca komentarzowo-wiarygodny. I nie tylko mnie jak się okazuje. Zdobył zaufanie Allegrowiczów, po czym zrobił przekręt na 20 tysięcy (sprzedawał płaszczyki po 200 zł itp) i zniknął. Na szczęście kasę odzyskałam z allegrowego POK-u, ale bez kosztów wysyłki. A gościa prokuratura do dzisiaj ściga (średnio raz na miesiąc dostaję zawiadomienie, a sprawa ciągnie się już 1,5 roku). Ale ja już się nie przejmuję, pieniądze odzyskane a reszta - pozostał niesmak i trudno. Na szczęście takie przypadki to rzadkość. Trzymam kciuki, żebyś i Ty odzyskała co Twoje


Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
dziewczyny, nie wiem czy widziałyście, siedzi mi w głowie odkąd zobaczyłam - przepiękne
Trafiony filmik, podoba mi się. Ale nie płakałam, nie jestem aż tak wrażliwa - a może gruboskórna jestem? Ogólnie rzadko płaczę ze wzruszenia, może ze 3 filmy mnie ruszyły, książka żadna ogólnie prędzej rozkłada mnie atmosfera w realu (pogrzeb czy coś...).


Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
podziwiam was za te paste cukrowa... ja nie mam tyle cierpliwosci...

jedyna rzecza ktora robie to peeling kawowy i na tym moja zabawa z laczeniem kuchni i pielegnacji sie konczy
Ehehe, ja to samo. A peeling kawowy kocham! Jestem na tyle leser że zazwyczaj nacieram się samymi fusami - mieszać mi się nie chce ale efekt podobny jak nie lepszy


Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
ja też ostatnio szukałam - i w tesco nie znalazłam, za to były w sklepie z opakowaniami foliowymi, i co ciekawe 100 szt za 1,4zł (słownie jeden złoty, czterdzieści groszy) a z tej samej firmy na allegro kosztowały już około 10zł
Żartujesz gdyby nie to że mamuśka zrobiła zapas godny hurtowni już bym biegła do Tesco chociaż ja woreczków aż tak wiele nie zużywam. Teraz marzę o zamówieniu słoiczków z sitkiem


Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
dziewczyny, ile pieczecie chleb (mój już siedzi 50min - w 220st. - długo jeszcze?) musiałam upiec bo zapomniałam kupic
PIECZESZ CHLEB? Jaaaaa... no pełna podziwu jestem, serio! Jak pomyślę o wyrabianiu ciasta to mi słabo, wolałabym o 5 rano do sklepu zasuwać
Hmm naszedł mnie teraz smak na kromkę świeżego chleba z masłem czosnkowym albo z takim wiejskim smalcem ze skwarkami


Ilona - dziś poszłam za Twoją radą i kupiłam delikatniejsze korale do tego fioletowego body jak je zobaczyłam to od razu wpadły mi w oko i na myśl przyszłaś mi Ty myślę że będą fajnie pasowały, bo będę miała czarne sandały na obcasie. Wklejam foto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg korale.jpg (171,7 KB, 21 załadowań)
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:41   #3621
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Moge cichutko prosic o przepis na chlebek...?
a proszę bardzo!!!
przejśc przez drzwi LiDLA (ja tam omijam punkt pierwszy dot. brania koszyka) skierować się w kierunku pieczywa, wziąc gotową mieszankę wg uznania z półki (miałam wieloziarnistą w zielonej torebce), przejść przez kasę - płacąc ok 5 zł i udać się w kierunku kuchni, łazienki , garderoby, czyli tam gdzie ma się miejsce na mikser miskę i piekarnik. Wymieszać z dobrze ciepłą wodą łopatkami śrubkami (ja durna najpierw założyłam klasyczne). odczekać, za jakiś czas znów i przełożyć na foremki z papierem, wygładzić mokrą łyżką opsypać mąką i czekać aż wyrośnie. przed pieczeniem na minut kilka wstawić do piekarnika gorącą wodę i mieszanki pieczywne a potem wyjąć, zamknąć upiec wyjąć znów i zjeść!! wszystko! bajecznie proste. Nigdy nie jadam o tej porze, ale właśnie grzeję mleko....
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:46   #3622
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

koraliki miodzio

ja piekę chleb regularnie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 22:57   #3623
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
koraliki miodzio

ja piekę chleb regularnie

raaaany jesteście wszystkie szalone. Normalnie wstyd się odzywać, bo wychodzi na to że ja w niemal każdym temacie idę po najmniejszej linii oporu


Edit: czy któraś z was byłaby tak dobra i zorganizowała małe zamówionko z CS? ja, Isilindil i gabipati mamy ciśnienie na słoiczki z sitkami i kilka próbek, a albo nie mamy jak zapłacić (ja PayPala ani karty niet ) albo nie wiemy co i jak, przynajmniej ja i Isilindil nigdy nic nie organizowałyśmy, nie wiem jak gabi. Prosiiiiiiimy
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-07-22 o 23:26
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 23:37   #3624
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
koraliki miodzio

ja piekę chleb regularnie
no ja też miałam takie górnolotne aspiracje, ale zaczynu nie mam i nie umiem zrobić....
fajne koraliczki, lubię wszystkie, zazwyczaj kończą w koszyczku
---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

No, jest i cathy, dawno Cię tu nie było o tej porze! Myślami Cie ściągam bloga Twego przeglądając
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 23:46   #3625
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II


jestem, jestem, ale z ukrycia Was obserwuję, bo tyle żeście tego naprodukowały, że nie mam pojęcia, od czego zacząć pisanie
chlebków nie piekę, na depilacji się nie znam, bo ja wygodna jestem i do kosmetyczki łażę, filmik mi się bardzo spodobał i siedziałam kilka minut nieruchomo i przemyślenia mi się włączyły (dochodzę do wniosku, że muszę się nauczyć jeszcze wiele)...
Tak w skrócie dużym
a co do Asi - cieszę się, że już jest

I już wiem, kto oprócz mnie na blogu moim siedzi

Viollet- wstrzymaj się z zamówieniem do piątku. Oni ostatnio w każdy piątek jakąś promocję rzucają, może będzie coś ciekawego

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-07-22 o 23:49
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 00:15   #3626
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Jestem=> póki co muszę nadrobić zaległości w pracy i dopiero będę produkować więcej postów
u mnie brak internetu przez tydzien to prawie jak miesiąc nie być w pracy i trzeba obowiązki wykonać..

Pozostaje mi i tu przeprosić te osoby którym sie opózniło wyslanie -VIS MAJOR- oczywiscie kazdemu cos tam załączyłam. Wczesniej zdażyłam wysłać 218 listów w terminie, ale kilka osób sie nie zabrało w tej puli... Nie było to ode mnie zależne

Mam nadzieję, że nikt nie pomyślał, że zniknę z próbkami róży Oczywiscie rozumiem dyskomfort- dla mnie tez byla to sytuacja stresująca, leżało pudełko nie moich rzeczy.. Poza dolączonymi drobiazgami i słowami nic nie mogę zrobic wiecej.

Bardzo dziękuję za miłe maile i wiadomości, i pytania, i telefony, i takt.. oraz za deklaracje pomocy
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-07-23 o 00:24
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 00:17   #3627
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez roski
Dziewczyny, pomozcie mi prosze Gdzie w Warszawie mozna zakupic malutkie woreczki strunowe? Wybralam sie dzis na poszukiwania - w jedynym papierniku, na ktory sie natknelam, pani powiedziala, ze nie ma pojecia, gdzie sie takie cos kupuje
Też szukam od 3 dni i guzik. mogę napisać, gdzie w Warszawie nie ma: np. w papierniczym w Uniwersamie i w Realu. Zamówiłam przez internet.

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
dziewczyny, ile pieczecie chleb (mój już siedzi 50min - w 220st. - długo jeszcze?) musiałam upiec bo zapomniałam kupic
To zalezy od... chyba samego tego chleba. Ja czasem wyciagam ładnie upieczony chleb po 40 minutach, a czasem po godzinie jeszcze ne jest gotowy. Inna sprawa, że pienkę w ok 180 stopniach.

A co do przepisu, to pieke taki najprostszy z możliwych:
- ok 1/3 opakowania drożdży ląduje w kubku z ciepłą (ale nie gorącą) wodą, odrobiną cukru i mąki (mąką zasypuję całość). Staram się nie zostawiac tego samego, bo to "żyje" i po kilku minutach może wyleźc z kubka i ruszyć w świat
- kiedy wyrośnie - mieszam to z mąką (ok 4 szklanki) i wodą (tak, żeby dobrze rozrobić tę mąkę z drożdżami)
- zwykle muszę jeszcze dodac mąki, żeby konsestencja była sensowna
- zostawiam, żeby sobie rosło i jeszcze ze 2 razy zarabiam w tzw. międzyczasie
- potem przerzucam do blachy (z reszty robie bułeczki, bo zwykle mam jakąs resztę) i w tej blasze sobie rośnie
- jak sobie trochę porośnie (nie mierzą czasu, różnie z tym bywa, patrzę, czy już wyrosło po prostu), umieszczam w piekarniku i piekę w ok 180 styopniach
- po ok 40 minutach sprawdzam, czy już, w razie potrzeby piecze się nadal, czasem bułki wyciągam wcześniej

+ można dodac soli
+ można dodać różnych przypraw - moja babcia dodaje czarnuszki albo kminku, mogą być zioła prowansalskie, u kogoś widzialam w chlebie pokrojone oliwki...

<^ Mój pierwszy post, alem się rozpisała...>
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 00:24   #3628
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cathy! normalnie trwam w zachwycie! No to sie nazywa B L O G !

pierwszy raz dalam 3zdania z wykrzyknikiem w jednym poscie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 00:24   #3629
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Jestem=> póki co muszę nadrobić zaległości w pracy i dopiero będę produkować więcej postów
u mnie brak internetu przez tydzien to prawie jak miesiąc nie być w pracy i trzeba obowiązki wykonać..

Pozostaje mi i tu przeprosić te osoby którym sie opózniło wyslanie -VIS MAJOR- oczywiscie kazdemu cos tam załączyłam. Wczesniej zdażyłam wysłać 218 listów w terminie, ale kilka osób sie nie zabrało w tej puli... Nie było to ode mnie zależne

Mam nadzieję, że nikt nie pomyślał, że zniknę z próbkami róży Oczywiscie rozumiem dyskomfort- dla mnie tez byla to sytuacja stresująca, leżało pudełko nie moich rzeczy.. Poza dolączonymi drobiazgami i słowami nic nie mogę zrobic wiecej.

Bardzo dziękuję za miłe maile i wiadomości, i pytania, i telefony.. oraz za deklaracje pomocy

witaj!!! bardzo Mi tu Ciebie zwłaszcza brakowało!!!!
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 00:31   #3630
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część II

Jedyny plus z takiej przerwy to ze nic sobie nie kupowalam przez net, wprawdzie zaliczylam troche 'zwyklych" sklepów ale
atoja mnie tez brakowalo niektorych avków
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.