oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 10:58   #1
Karolina91
Przyczajenie
 
Avatar Karolina91
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 21
Unhappy

Oczy


mam wielki problem, pod moimi(wiadomo) oczami są ochybne żyły....\
Dlaczego?? Jak się ich pozobyć. Jak je zamaskować. Używam pudru, ale to za mało bo i tak widać!!!!!!1
HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!
Karolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:07   #2
Karolina91
Przyczajenie
 
Avatar Karolina91
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 21
Dot.: Oczy

nikt nie wie??
Karolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:34   #3
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Oczy

Wiesz, myślę że taka już Twoja uroda ja od dziecka mam widoczną żyłkę pod lewym okiem i jakoś się do niej przyzwyczaiłam, pozostaje jedynie spróbować zatuszować korektorem. Zajrzyj jeszcze tutaj :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=%BFy%B3a
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 17:09   #4
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
oczy

Czesc
Mozecie polecic mi bardzo dobry krem pod oczy?
Mam 28 lat i duzo zmarszczek i do tego zapadniete oczodoly sine
Czym moze to byc zwiazane ? Pije dzinnie 2 litry wody z solarium niekorzystam a latem moze ze 2 razy lezalam na sloncu oczywiscie z kremem ochronnym pod oczy.
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 17:35   #5
oolik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 31
Dot.: oczy

Mnie ten problem jeszcze nie dotyczy, ale moge polecić taki jeden produkt. Ujędrniający krem pod oczy z oriflame. Niestety poza promocją jest drogi jak dla mnie (ok. 30 zł.), ale jest bardzo dobry. takie zmarszczki i zmiany na skórze mogą być spowodowane własnie przez nadmierne opalanie na solarium.
oolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 17:47   #6
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: oczy

Na zmarszczki -> retinoidy i -> wysokie stężenia witaminy C (np. Active C LRP czy serum własnej roboty). Na dzień oczywiście filtry, bo nic tak nie zapobiega zmarszczkom jak one
(A tak na marginesie, to o tym było już chyba z tysiąc razy )

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-10-23 o 14:59
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 17:48   #7
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

A co sadzicie o maseczce pod oczy i na cala twarz z botoxem ktoras miala ten zabieg u kosmetyczki? Czy jest wart swojej ceny?
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-21, 21:00   #8
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: oczy

Cześć Aggnes.

Zaniepokoiły mnie opisywane przez Ciebie since pod oczami. Mpże najpierw powinnas przyjrzeć sie swojemy zdrowiu. Przemęczenie ,stres , odkładanie się wody w organiżmie ( worki pod oczami).
Powinnaś chyba połączyś cechy lekkiego kremu przeciwzmarszczkowego, bez intensywnych składników bo jesteś na to za młoda ,z kremem dla oczu zmęczonych ( na te sińce.) Nie mogę podać ci nazwy w tej chwili bo nie pamiętam, ale w aptece na pewno dobrze ci doradzą. Pozdrawiam
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 21:05   #9
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: oczy

Botoks to silnie działająca substancja ( jad kiełbasiany). na jego temat krązą bardzo różne opinie. Jeśli nie potrzebujesz go tak bardzo to lepiej zrezygnuj i zastąp na przykład maską algową.Świetnie nawilża, uelastycznia i możan ja położyć na całą twarz i oczy. Pozdrawiam.
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 22:08   #10
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: oczy

Cytat:
Napisane przez Monika Leśna Pokaż wiadomość
Powinnaś chyba połączyś cechy lekkiego kremu przeciwzmarszczkowego, bez intensywnych składników bo jesteś na to za młoda


Kosmetyki dostosowujemy do potrzeb skóry a nie do wieku!
Jeszcze raz zatem powtórzę: retinoidy, wit. C, filtry - wyszukiwarka,

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-10-23 o 15:03
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:36   #11
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: oczy

Podpinam sie pod wątek, tylko nie odsyłajcie mnie do KWC, bo juz setki razy szukalam. Ale do rzeczy o retinoidach, wit c i filtrach wiem. Chodzi mi o jakis kremik pod oczy nawilzajacy i wygladzajacy, bo ostatnio zauwazylam jakies wysuszenie przez co zmarszczki sa bardziej widoczne.
Kiedys bardzo mi pomogla maseczka AA, ale wolalabym jaks krem, mozecie cos podpowiedziec??
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 10:58   #12
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: oczy

Poleciłabym Ci krem, ale ten, o którym myślę znajduje się w KWC a rozumiem, że kosmetyki z KWC Cię nie interesują.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 11:17   #13
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: oczy

Źle mnie zrozumialas, a moze ja to źle ujelam.Jak najbardziej interesuja mnie kosmetyki z KWC bo tam jest przeciez skarbnica ich wszystkich, tylko prosilam o to zeby nie pisac odpowiedzi typu "przejrzyj KWC" ,tylko wymienic konkretny kosmetyk z nazwą.
Takze jesli moge prosic, napiszesz co to za krem?
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:00   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

poleciłabym Ci krem ystheal, lub elouage, bardzo fajne są , odprócz tego na dien filtry, pod nie mozesz aplikowac krem active c .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:03   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Botoks to silnie działająca substancja ( jad kiełbasiany). na jego temat krązą bardzo różne opinie. Jeśli nie potrzebujesz go tak bardzo to lepiej zrezygnuj i zastąp na przykład maską algową.Świetnie nawilża, uelastycznia i możan ja położyć na całą twarz i oczy. Pozdrawiam.
ale wstrzykiwany do skóy, w kosmetyce jelsi codzi o kremy maski sa stosowane peptydy , białka, kwas boswelinowy, botox like, bardziej nawilzająco, mozesz poddac sie takiej masce jak chcesz.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:26   #16
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

Dziekuje za rade wlasnie zapisalam sie do kosmetyczki na maseczke z botoxem i zobaczymy jego efekty.I do tego mam zamiar kupic krem pod oczy firmy LR international jest to krem z koenzymem Q10 i z witaminami E C i A z filtrami a na noc krem Shiseido super eye kontur, i raz w tygodniu maseczke firmy shiseido z retinolem.

A moze za duzo tego wszystkiego na ta delikatna skorke?
Co sadzicie ?


I jeszcze jedno pytakno do was kochane czy serum do twarzy nakladacie takze pod oczy? bo wlasnie mam serum Estee lauder Perfectionist(CP+)???
Moze on by mi wygladzil te zmarszczki???
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:37   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

zmarszczki wygładzic moga tylko retioidy, dalej to fitoestrogeny, idebenon, przeciwutleniacze, kinetyna...jesli juz ma cos wygładzic zmarszczki to to co poleciałm , nie znam tego serum, mmasz moze skład? nie wierz w kometyki typu dior, eeste lauder, przy niwelowaniu zmarszczek, niestety całkowicie nie da sie usunąć , ale mozna wygładzic jednak bardziej tym co wypisłaam niz takimi exkluzywnymi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:38   #18
monikaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: oczy

A ja zastanawiam się nad kupnem czegoś z Vichy Myokine. Polecacie??
monikaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:39   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

czy to derum ma wit c i p? tak po opisie, mozesz uzywac pod oczy jeslinei zawiet np kwasów
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-23, 15:50   #20
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

tEGO TO NIEWIEM CZY TE WITAMINY POSIADA Moze w tym skaldzie jest pod inna nazwa?


Estee Lauder Perfectionist (CP+)
Skład: water purified, cyclomethicone, dimethicone, polysilicone 11, silica, butylene glycol, yeast extract (faex), dimethicone copolyol, morus nigra (mulberry) root extract, cutellaria baicallensis extract, seigesbeckia orientalis extract, narcissus tazetta bulb extract, salvia sclarea (clary) extract, glycirrhiza glabra (licorice) root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, hordeum vulgare (barley) extract, vitis vinifera (grape) fruit extract, saccharomyces lysate extract, disodium distyrylbiphenyldisulfona te, triticum vulgare (wheat) germ extract, aminopropyl ascorbyl phosphate, polysorbate 40, silybum marianum (lady's thistle) extract, sodium beta-sitosteryl sulfate, palmitoyl pentapeptide-3, tocopheryl acetate, glycerin, ammonium acrylodimethyl taurate / vp copolymer, cholesterol, linoleic acid, squalane, panthetine, sodium hyaluronate, hdi / trimethylolhexyllactone crosspolymer, sodium chloride, sodium carbomer, polysorbate 20, fragrance, disodium edta, potassium sorbate, phenoxyethanol, methylparaben, mica, titanium dioxide (ci 77891)
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 12:34   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

w skałdzie widze np silikony, subst nawilzajace, subst regenerujace , składniki lekko rozjasnające, wzmacniające naczynka ochronne, ozdywcze, rewitalizujące, wit c ma, no tam emulgatory eszcze , wit e tez ma, subst nawilzajace chyba napisałam juz?sól sodowa kwasu hialuronowego, lekkie dzialanie bakteriobójcze, składnik helatujacy przydatny przy wit c , wiaze metale a tego wit c nie lubi (metali na przykłąd) , konserwanty

fajne nawet to serum! mozesz pod oczy tez
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:01   #22
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

dziekuje za odpowiedza Emilko mam jeszcze jedno pytanko otoz ta skorka pod oczmi przeswituje mi zylki (fioletowo-granatowe) czy na to jest rada czy pozostaje tylko korektor ?
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:12   #23
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

mozesz wzmocnic je od wewnątrz przede wszystkim wit c i od zewnatrz tez , byc moze to objaw przemęczenia, niedostatecznej ilosci snu, takie cienie tez są sygnalizacją zle funkcjanujących nartzadów wew, np nerek , wątroby, nidoborów wit , wklejam przydatną moja wypowiedz z innego wątku

serum z wit c to np krople dla dzieci mogą byc, nie ma w nich zadnych składników jakie noe mogły by byc stosowane na skórę, np juvit dodatkowo zawiera składnik helatujący który wiżae wpływ metali a metali nie lubi wit c , jeszcze wyciągów z roślin i kwasów BHA. juvit jest na glicerynie wiec warunkiem nawl\ilzenia jest nawadnianie organizmu od wewnatrz czyli picie wodu , bo gliceryna bierze wilgoc z wnetrza skóry. przy cerze tłustej moze byc to derum za ciezkie, wtedy na dłozni rozcieńcza sie je z woda (nie nalewa sie do buteleczki!) tylko na dłozni i nakłąda na twarz i szyje, mozna tez zmoczyc twarz woda przed naozeniem , to przyspiesza takze wchłanianie witaminki c. nie wiem czy jest dostepny jeszcze cevikap - na bazie wody , tez krople , ale wit c sie szybko utlenia w rostworze wodnym i po okolo tygodniu nie ma juz 10 % stezenia wit c. w glicerynie jest trwałosc dłuzsza wiec mozna spokojnie wykorzystac cała byteleczke. jesli interesuje Cie mieszanie kosmetyków mozesz zrobicsama serum ,ale trzeba co tydz robic nowe i skłądniki kupowac . mozesz tez uzyc kremu z wit c - active c , flavo c ... jelsi nie masz tendencji do zatykania mozesz dodac do juvitu zawartosc kapsułki a+e, albo tez na noc co jakis czas wycisnąc zawartosc to tez takie serum, w ogole jestem fanką naturalnych kosmetyków , zajrzyj na "domowe kosmetyki" tam są przepisy na maski z kuchni , są o wiele lepsze niz z drogerii!!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:14   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

oprócz tego mozesz szukac wyciagów z miłorzebu, arniki, wit k , , swietlikiem, skrzypem polnym
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:46   #25
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

Witamine C dostarczam codziennie cytrusami niewyobrazam sobie dnia bez tej witaminki.Tak wiec pozostaje tylko od zewewnatrz dostarczenie. A bys mogla mi udzielic informacji co znajduje sie w tym skladzie?

Skład: aqua, pethaerithrityl tetraoctanoate, hydrogenated c6-14 olefin polymers, butylene glycol, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, petrolatum, silica, ppg 12/smdi copolymer, hydrogenated palm oil, elaeis guineensis, stearyl alcohol, beheneth-20, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, retinyl acetate, methylparaben, potassium carbomer, tridodium edta, polyquaternium-51, ethylparaben, bht, parfum, mortierella isabellina, magnesium ascorbyl phosphate, alcohol, sodium acetylated hyaluronate, uncaria gambir, hydroluzed keratin, ci 75130
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:36   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

to dobrze ze stosujesz taka diete , równiez korzystana dla skóy ona jest
.
skłądniki nawilzające , lekko przeciwzmarszczkowe, silikony, nie wiem dokłądnie jakie zadanie ma spełniac silica w tym preparacie ;czy matujace , czy wpływajace na konsystencje, ale cos w ten desen, olej z palmy olejowej,
emulgatory, wit e , komserwanty, antyoxygant oprocz wit e i a i c bo te tez są w tym spreaparacie, magnes, hialuronowy



Cytat:
tridodium edta
hehe z tego miałam beke , bez urazy powinno byc disodium edta chelatujący skąłdnik
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:31   #27
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

dziekuje bardzo tobie Emilko
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:38   #28
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

nie ma sprawy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:33   #29
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: oczy

Czesc Emila

A ja jeszcze mam pytanko do ciebie otoz
skladniki przeciwzmarszczkowe pod jak nazwa wystepuja w skladzie kremu tak samo witaminy E C A
skaldniki nawilzajace, ozdywcze,
Bym chciala tak ja Ty spojzec na skladniki i wiedziec co ten krem posiada wartosciowego.
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 11:00   #30
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: oczy

ale kazdy krem bedzie zawierał co innego, niektore są uniwersalne i powtarzaja sie


Cytat:
aqua, pethaerithrityl tetraoctanoate, hydrogenated c6-14 olefin polymers, butylene glycol, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, petrolatum, silica, ppg 12/smdi copolymer, hydrogenated palm oil, elaeis guineensis,stearyl alcohol, beheneth-20, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, retinyl acetate, methylparaben, potassium carbomer, tridodium edta, polyquaternium-51, ethylparaben, bht, parfum, mortierella isabellina, magnesium ascorbyl phosphate, alcohol, sodium acetylated hyaluronate, uncaria gambir, hydroluzed keratin, ci 75130

nawilzajace
lekkie dzialanie p-zmarszczkowe, nawilzajace tez poniekad takie maja własciwosci
silikony, ktore wygladzaja , zmarszczki wypelniaja od zewnatrz
olej oczyszczony
daje gładką konsystencję, ze fajnie sie rozsmarowuje, czasami taki naturalny filtr
olej z nasion palmy olejowej, tez nawilzajaco, tez okluzyjnie

tocopheryl acetate wit e
retinyl acetate wit a
magnesium ascorbyl phosphate wit c (moze miec rózne postaci jak wit e i a
sodium hyaluronate sól dsodowa kwasu hialuronowego
parfum zapachy
koncówki -paraben- konserwanty z rodz r\parabenowcow

disodium edta- skłądnik helatujacy

tak po krótce te najwazniejsze, słownik masz na wizazu , ale tam jest baardzo małoskłądników
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.