praca na uczelni a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 13:23   #1
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260

praca na uczelni a ciąża


hej,
czy któraś z was pracuje na uczelni jako asystent naukowo-dydaktyczny i była/jest w ciąży?
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:59   #2
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: praca na uczelni a ciąża

hmmm ja nie, ale moja koleżanka, ale ona się tu nie udziela, więc mogę jedynie pisać w jej imieniu:P
poszła szybko na zwolnienie, nikt nie robił jej żadnych problemów z tego powodu
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:21   #3
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: praca na uczelni a ciąża

no właśnie o L4 wiem a są jakieś inne opcje?

Bo ja bym chciała na początku pracować (o ile nie bedzie przeciwskazań).
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 20:31   #4
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: praca na uczelni a ciąża

hej ja również podłączam się do tego pytania. Pracuję na uczelni dopiero pół roku. Planujemy dziecko ale trochę boję się reakcji przełożonych
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 20:57   #5
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: praca na uczelni a ciąża

Cytat:
Napisane przez Xiezniczka89 Pokaż wiadomość
hej ja również podłączam się do tego pytania. Pracuję na uczelni dopiero pół roku. Planujemy dziecko ale trochę boję się reakcji przełożonych
A co byś chciała wiedzieć? Reakcja przełożonych to zdaje się zmora przyszłych ciężarnych niezależnie od tego czy pracują na uczelni czy gdziekolwiek indziej. Choć owszem specyfika uniwersytetów taka, że bardziej niż inne miejsca obfitują w stare, bezdzietne panny/kawalerów, którzy nie rozumieją, że może istnieć coś poza pracą naukową . Ja w pierwszej ciąży usłyszałam od szefowej (bezdzietna, panna), że zmarnowałam sobie życie i teraz już nic nie osiągnę naukowo i nigdy nie skończę doktoratu z dzieckiem na ręku. Doktorat skończyłam szybciej niż się ktokolwiek spodziewał, a podczas obrony byłam na początku drugiej ciąży . Naukowo odkąd mam dziecko powodzi mi się znacznie lepiej niż kiedy byłam bezdzietna. Jeśli chcesz mieć dziecko to reakcje przełożonych powinnaś mieć głęboko w poważaniu. Twoje prywatne życie nie powinno ich interesować.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 09:36   #6
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: praca na uczelni a ciąża

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
hej,
czy któraś z was pracuje na uczelni jako asystent naukowo-dydaktyczny i była/jest w ciąży?
bliska mi osoba była asystentem na uczelni o charakterze humanistycznym, pracowała prawie do samego porodu - wszystko było ok.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:12   #7
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: praca na uczelni a ciąża

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
A co byś chciała wiedzieć? Reakcja przełożonych to zdaje się zmora przyszłych ciężarnych niezależnie od tego czy pracują na uczelni czy gdziekolwiek indziej. Choć owszem specyfika uniwersytetów taka, że bardziej niż inne miejsca obfitują w stare, bezdzietne panny/kawalerów, którzy nie rozumieją, że może istnieć coś poza pracą naukową . Ja w pierwszej ciąży usłyszałam od szefowej (bezdzietna, panna), że zmarnowałam sobie życie i teraz już nic nie osiągnę naukowo i nigdy nie skończę doktoratu z dzieckiem na ręku. Doktorat skończyłam szybciej niż się ktokolwiek spodziewał, a podczas obrony byłam na początku drugiej ciąży . Naukowo odkąd mam dziecko powodzi mi się znacznie lepiej niż kiedy byłam bezdzietna. Jeśli chcesz mieć dziecko to reakcje przełożonych powinnaś mieć głęboko w poważaniu. Twoje prywatne życie nie powinno ich interesować.
Dziękuję za odpowiedź
Mój potencjalny promotor już mi oznajmił, że na zabawy z dzieckiem mam zaczekać rok, dwa, a na razie zająć się pracą naukową i otwarciem przewodu Średnio sobie wyobrażam dzień, w którym bym mu oznajmiła tę nowinę... A w którym miesiącu informowałaś szefową?
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 17:26   #8
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: praca na uczelni a ciąża

Cytat:
Napisane przez Xiezniczka89 Pokaż wiadomość
A w którym miesiącu informowałaś szefową?
Następnego dnia po pozytywnym teście ciążowym. W mojej działce są szkodliwe warunki pracy więc nie było mowy o kontynuowaniu pracy doświadczalnej. Natomiast zajęcia dydaktyczne prowadziłam w zasadzie do końca ciąży. Podobnie z publikacjami, konferencjami i tak dalej. Rozumiem Twoje obawy, bo wiem jak wygląda specyfika pracy w takim miejscu. Musisz przemyśleć co w tej chwili jest dla Ciebie priorytetem i ewentualnie pogadać z promotorem. Odwagi, nikt nie ma prawa wtrącać się w Twoje życie prywatne, choć większość uważa inaczej.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:33   #9
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: praca na uczelni a ciąża

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Następnego dnia po pozytywnym teście ciążowym. W mojej działce są szkodliwe warunki pracy więc nie było mowy o kontynuowaniu pracy doświadczalnej. Natomiast zajęcia dydaktyczne prowadziłam w zasadzie do końca ciąży. Podobnie z publikacjami, konferencjami i tak dalej. Rozumiem Twoje obawy, bo wiem jak wygląda specyfika pracy w takim miejscu. Musisz przemyśleć co w tej chwili jest dla Ciebie priorytetem i ewentualnie pogadać z promotorem. Odwagi, nikt nie ma prawa wtrącać się w Twoje życie prywatne, choć większość uważa inaczej.
Ja na szczęście nie mam szkodliwych warunków w pracy, ale wydział gdzie większość stanowią starsi mężczyźni - już widzę ich spojrzenia...
Ale dziękuję za pocieszającą odpowiedź
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 21:33:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.