Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 11:06   #2071
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja opalam się bardzo szybko i zawsze mam taki złocisty odcień opalenizny. Jak nie jestem opalona, to jestem dość blada ale ta skóra ma taki ciepły, beżowy połysk, podkłady kupuję w odcieniach beżowych właśnie. Ale nie uważam że to jest wiosenna karnacja, bo z tego co widziałam, to wiosny mają bardziej brzoskwiniową skórę, a lata beżowy.

No kolory ciemne wstawiłam bo nie umiałam znaleźć takich jasnych z paletek Właściwie to noszę tylko beże, błękity, jasny róż, jasny szary z jasnych kolorów, a z ciemnych granat, grafit, zdarza mi się czerń.

Ja zrobiłam przymiarkę, pocykałam fotki i nic nie widziałam Więc wszystkie zdjęcia wkleiłam w jeden plik obok siebie i szukałam różnic. A potem posegregowałam te kolory i poukładałam obok siebie Moim zdaniem przydatna rzecz, tylko chyba za mało obszerną przymiarkę zrobiłam.
Całkiem możliwe, ale wiesz, przecież nie możesz mieć w domu wszystkich dobrych i złych kolorów, wystaczy kilka ze "złej" palety i już wszystko jasne tak jak mówiłam, ja zachwycam się Cool Winter, Dark Autumn, Bright Winter, mają cudne kolory, chciałabym takie nosić, ja kocham fiolety (chyba bardziej niż czerwienie), ale problem w tym, że większość w sklepach to albo pastele, albo chłodne, nasycone fiolety, mój powinien być bardziej różowo-czerwony niż fioletowy, tzn. fiolet z wiekszą domieszką czerwieni niż niebieskiego, a takich nie znajduję
Też przerabiam teraz fotki, i też mam jeden kolor, który nie pasuje mi do mojej palety: oliwkowy. Oczywiście, zieleń jest najlepsza, ale oliwkowy tez pasuje
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:02   #2072
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe, ale wiesz, przecież nie możesz mieć w domu wszystkich dobrych i złych kolorów, wystaczy kilka ze "złej" palety i już wszystko jasne tak jak mówiłam, ja zachwycam się Cool Winter, Dark Autumn, Bright Winter, mają cudne kolory, chciałabym takie nosić, ja kocham fiolety (chyba bardziej niż czerwienie), ale problem w tym, że większość w sklepach to albo pastele, albo chłodne, nasycone fiolety, mój powinien być bardziej różowo-czerwony niż fioletowy, tzn. fiolet z wiekszą domieszką czerwieni niż niebieskiego, a takich nie znajduję
Też przerabiam teraz fotki, i też mam jeden kolor, który nie pasuje mi do mojej palety: oliwkowy. Oczywiście, zieleń jest najlepsza, ale oliwkowy tez pasuje
A jaki to ten Twój typ w końcu?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:31   #2073
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chyba BS

Tylko tyle kolorów miałam w domu, wiem, że dobrze by było poprzymierzać więcej, no ale... I nie noszę wcale tych jaskrawych z paletki, bo nie lubię i co ja mam zrobić? Chyba tylko neutralne i bazowe mi zostają no nie lubię swojej palety, zabijcie mnie

1. kolory, które pasują najlepiej
2. nic złego nie robią, ale i nie wyglądam w nich dobrze
3. najgorsze, co może być

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:58
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:50   #2074
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No tak, ja pisałam, że nie przepadam za jasnymi kolorami, bo rozważałam też light summer, ale jak zaczęłam przeszukiwać Internet to naczytałam się, że jasne lato wygląda najlepiej w jasnych kolorach od sóp do głów, że można nawet rozjaśnić włosy do platyny, że w ogóle wszystko jak najjaśniejsze. A ja rozjaśniałam włosy i wyglądałam koszmarnie, aż się prosiło o jakiś mocniejszy akcent np. kreska na oku. Najlepiej mi w średnim/ciemnym blondzie, dlatego chcę zapuścić naturalne włosy.

Dlatego pytałam, czy można mieć wyższy poziom kontrastu No bo jak patrzę na tę paletkę, to jednak są też ciemne kolory - granat, zieleń, grafit. I zastanawiam się, czy to możliwe, że jestem jasnym latem, ale nie pasuje mi jeśli wszystko jest zbyt jasne - jasne włosy, jasne brwi, jasny makijaż, jasne ubrania. Widziałam też przykłady celebrytek i kobiet sklasyfikowanych jako jasne typy i wszystkie mają bardzo jasne włosy. Chociaż ja jednak mam farbowane, więc to też może zakłamywać wynik

Przejrzałam jeszcze raz wpis na truth-is-beauty który podesłałą mi kaguya o 6 kolorach które odróżniają light summer od light spring i dla light summer wymieniony jest kolor, który wygląda identycznie jak ten z mojej "paletki", kropka w kropkę. Poza tym jak patrzę na te moje kolory, to wszystkie, nawet szare, mają niebieskie podtony, zresztą jak pobierałam próbnikiem w GIMPie to szary wychodził jak niebieski. Więc odrzucam jasną wiosnę i rozważam zgaszone i jasne lato. Bardziej jednak w stronę jasnego, bo mam trochę ciepła w karnacji i oczach

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------


Ja chyba rozumiem, ale nie wiem do czego zmierzasz Chodzi o to, ze bardziej nasycone, ciepłe kolory wydają się zarazem ciemniejsze? Tak jak zgaszone albo chłodne wydają się jasne?
To nie jest tak, że jasny typ ma się ubierać na jasno a ciemny na ciemno, tylko że jak patrzysz na całą paletę, najbardziej uniwersalny kolory na co dzień itp. to w porównaniu z innymi typami całość palety wypada jasno.

Dlatego na ogół jasne typy wyglądają lepiej w dużej ilości jasnych kolorów niż inne typy, ale nie znaczy że każdy powinien sobie rozjaśnić włosy itd. Jasne lato ma domieszkę wiosny, więc "kolorki" moga być niezbędne. Imho przez ciągłe pokazywanie bardzo jasnych blondynek jako wyłącznych przykładów jasnych wiosen, wyrabia isę niewłaściwy obraz.

Celebrytki najczęściej pokazują ufarbowane na jasny blond ale z makijażem i to takim celebryckim
Sama np. podejrzewam że Rihanna może być jasną wiosną i b. fajnie wygląda w kolorach intensywnej wiosny, jesli jest odpowiednio pomalowana (częsty przypadek).

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja opalam się bardzo szybko i zawsze mam taki złocisty odcień opalenizny. Jak nie jestem opalona, to jestem dość blada ale ta skóra ma taki ciepły, beżowy połysk, podkłady kupuję w odcieniach beżowych właśnie. Ale nie uważam że to jest wiosenna karnacja, bo z tego co widziałam, to wiosny mają bardziej brzoskwiniową skórę, a lata beżowy.

No kolory ciemne wstawiłam bo nie umiałam znaleźć takich jasnych z paletek Właściwie to noszę tylko beże, błękity, jasny róż, jasny szary z jasnych kolorów, a z ciemnych granat, grafit, zdarza mi się czerń.

Ja zrobiłam przymiarkę, pocykałam fotki i nic nie widziałam Więc wszystkie zdjęcia wkleiłam w jeden plik obok siebie i szukałam różnic. A potem posegregowałam te kolory i poukładałam obok siebie Moim zdaniem przydatna rzecz, tylko chyba za mało obszerną przymiarkę zrobiłam.
Nope, nope, nope. Kolor karnacji to jedno, podton to drugie.

Można mieć żółtawą karnację i być każdym z 12 typów. Można mieć beżową karnację i być każdym z 12 typów. Można miec różowawą karnację i być każdym z 12 typów. Itd.

Naprawde mnóstwo osób się myli w ocenie karnacji, nawet makijażystek. Żółty nie znaczy ciepły, beżowy też nie.


"Właściwie to noszę tylko beże, błękity, jasny róż, jasny szary z jasnych kolorów, a z ciemnych granat, grafit, zdarza mi się czerń." - jak więszość kobiet, to sa po prostu najbardziej popularne kolory, dlatego własnie radzę przymiarki, jak nie swoich ciuchów to np. obrusów itp. a poza domem w sklepach różnych dziwnych kolorów.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Chyba BS

Tylko tyle kolorów miałam w domu, wiem, że dobrze by było poprzymierzać więcej, no ale... I nie noszę wcale tych jaskrawych z paletki, bo nie lubię i co ja mam zrobić? Chyba tylko neutralne i bazowe mi zostają no nie lubię swojej palety, zabijcie mnie
Jakby było mało neutralnych i spokojnych... Ładne mi "tylko".
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:13   #2075
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czuje się coraz mniej ogarnięta.. Kaguya to których kolorów ze swojej palety nie lubisz, tych żywych?
Lubisz paletę chłodnej zimy a przeszkadzają Ci żywe kolory?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:26   #2076
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Czuje się coraz mniej ogarnięta.. Kaguya to których kolorów ze swojej palety nie lubisz, tych żywych?
Lubisz paletę chłodnej zimy a przeszkadzają Ci żywe kolory?
Tak, nie lubię swojej palety Bright Spring, bo nie lubię jaskrawych kolorów, wolę ciemne, głebokie i chłodne, a jest dokładnie odwrotnie dlatego staram się nosić grafitowy, szary, czerń nie przy samej twarzy, a ostry róż i czerwień jako dodatki.
No bo powiedz mi, proszę, jak można zbudować styl rockowy w tych popowych kolorach BS? A Light to już w ogóle, kolory dla 12-letnich dziewczynek i nie chodzi mi o to, że nie wolno uzywać kolorów innych niż czerń: nie, jest na Modowym wątek o rockowych kobietach, i ciuchy są naprawdę ok, nie tylko czarne, ale ja po prostu lubię ten kolor, bo wielbie styl gotycki (nie mylić z romantic gothic, wolę spodnie, t-shirty, ćwieki i glany/trampki), nie mam nic wspólnego z "modnym" stylem rockowym, można jeszcze zahaczyć o grunge, ale tam głownie brudne kolory, które też mi nie pasują.
zostaje mi cyber gothic http://img1.liveinternet.ru/images/a...ber_goth_3.jpg
albo rejon harajuku, ale i ten bardziej dla Light Spring
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:45   #2077
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Trochę Cię rozumiem, sama kiedyś lubiłam styl grunge i militarny, ale khaki mi nie pasuje, jesienne kraty również, sprane białe podkoszulki, jeansowe kurtki też są za mało intensywne w kolorze no i tak to wyszło
Zaczęłam nosić fuksje, intensywne niebieskie, mięty, różowe sweterki ale nie czuje się w tym słitaśnie, nie daje to takiego efektu
Może teraz Ci uwiera ta paleta, ale kiedyś będzie ok. Poza tym możesz nosić podkoszulki rockowe w różnych kolorach a są przy twarzy. Możesz nosić czerń, antracyt.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 13:52   #2078
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Trochę Cię rozumiem, sama kiedyś lubiłam styl grunge i militarny, ale khaki mi nie pasuje, jesienne kraty również, sprane białe podkoszulki, jeansowe kurtki też są za mało intensywne w kolorze no i tak to wyszło
Zaczęłam nosić fuksje, intensywne niebieskie, mięty, różowe sweterki ale nie czuje się w tym słitaśnie, nie daje to takiego efektu
Może teraz Ci uwiera ta paleta, ale kiedyś będzie ok. Poza tym możesz nosić podkoszulki rockowe w różnych kolorach a są przy twarzy. Możesz nosić czerń, antracyt.
Widzisz, ja mam taki typ figury, że musze nosić czerń na górze, a jasniejsze na dole (odwrócony trójkąt), jesli jaśniejsze mam na górze, wyglądam jak babochłop
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:56   #2079
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Widzisz, ja mam taki typ figury, że musze nosić czerń na górze, a jasniejsze na dole (odwrócony trójkąt), jesli jaśniejsze mam na górze, wyglądam jak babochłop
Ja też mam większą górę i chude nogi. No cóż, życie Myślę, że mniejsze znaczenie niż kolor odgrywa krój ciucha.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:06   #2080
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja też mam większą górę i chude nogi. No cóż, życie Myślę, że mniejsze znaczenie niż kolor odgrywa krój ciucha.
Kocham ołówkowe spódnice, a nie mogę ich nosić uwielbiam marszczenia na ramionach, a nie moge ich nosić
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:14   #2081
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Kocham ołówkowe spódnice, a nie mogę ich nosić uwielbiam marszczenia na ramionach, a nie moge ich nosić
Może Ty po prostu dlatego to kochasz, bo to owoc zakazany podobnie z paletami
Za to muszę się zgodzić, że przy figurze jabłka-rożka niestety ruch jest ograniczony. Bluzki to dekolty V, żadnych bufek (mi to akurat pasuje), żadnych oversizów (szkoda, bo czasem byłoby fajnie narzucić na górę worek i pójść na sportowo w jeansach nie wyglądając jak goryl ), spódnice to rozkloszowane, spodnie to niby takie poszerzane w biodrach (przynajmniej ja, ale wolę jeansy). Ja w w sumie we wszystkim czuje się "gruba" na górze, bez talii etc etc etc, niekobieca pewnie dlatego, że mój kobiecy ideał w głowie to ta klepsydra z pięknymi biodrami (których nie mam). Jak znajdę rozwiązanie tego problemu psychicznego to dam znać
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 14:28   #2082
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może Ty po prostu dlatego to kochasz, bo to owoc zakazany podobnie z paletami
Za to muszę się zgodzić, że przy figurze jabłka-rożka niestety ruch jest ograniczony. Bluzki to dekolty V, żadnych bufek (mi to akurat pasuje), żadnych oversizów (szkoda, bo czasem byłoby fajnie narzucić na górę worek i pójść na sportowo w jeansach nie wyglądając jak goryl ), spódnice to rozkloszowane, spodnie to niby takie poszerzane w biodrach (przynajmniej ja, ale wolę jeansy). Ja w w sumie we wszystkim czuje się "gruba" na górze, bez talii etc etc etc, niekobieca pewnie dlatego, że mój kobiecy ideał w głowie to ta klepsydra z pięknymi biodrami (których nie mam). Jak znajdę rozwiązanie tego problemu psychicznego to dam znać
Oplułam monitor, naprawdę:brzydal : hue hue, no nie ma co ja nie jestem Jabłkiem, bo nie mam chudych nóg, powiedziałabym, że Cegła, ale ramiona mam szersze od bioder i talię zupełnie minimalną (nie zupełny brak). Mimo to w odpowiednim kroju nogi są całkiem ok, bo łydki mam szczupłe
z tyłu wyglądam jak chłop
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:43   #2083
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie widziałam jeszcze chłopa ze szczupłymi łydkami i zaznaczoną talią
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:57   #2084
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie widziałam jeszcze chłopa ze szczupłymi łydkami i zaznaczoną talią
a ja tak ale jeśli chodzi ci o to, że źle się wyraziłam, to jednak miałam na mysli porównanie np. Cegły i Rożka, bo Cegły z reguły mają talię, krótką i szeroką, ale mają, a Rożki raczej nie mają i nie tyją na brzuchu, bo od razu przechodzą w wąskie biodra ja jestem prawie równa na całej długości, jeśli rośnie mi brzuch, to przez słodycze, ramiona mam szerokie, biust średni, brzuch średni, biodra średnie (ale raczej wąskie niż szerokie na taką sylwetkę), nogi średnie, jestem przeciętniakiem. ale ubrana w jeden kolor wyglądam jak deska, taka oszlifowana i bez kształtów dlatego lubię bawić się kolorami, koniecznie poszerzać dół, zmniejszać górę, dekolt V i takie tam. Ale dalej twierdzę, że nie lubię swojej palety.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 15:06   #2085
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja nie mam pojęcia jaką mam figurę.. trochę różek, trochę jabłko, trochę klepsydra. Kiedyś wyszukałam info o X body type i trochę to pasuje
http://www.insideoutstyleblog.com/wp.../11/X-vs-8.jpg ja mam tak ja ta Pani z lewej, mam bardzo długą talię przez co wyglądam "prosto"
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 16:12   #2086
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że jasny typ ma się ubierać na jasno a ciemny na ciemno, tylko że jak patrzysz na całą paletę, najbardziej uniwersalny kolory na co dzień itp. to w porównaniu z innymi typami całość palety wypada jasno.

Dlatego na ogół jasne typy wyglądają lepiej w dużej ilości jasnych kolorów niż inne typy, ale nie znaczy że każdy powinien sobie rozjaśnić włosy itd. Jasne lato ma domieszkę wiosny, więc "kolorki" moga być niezbędne. Imho przez ciągłe pokazywanie bardzo jasnych blondynek jako wyłącznych przykładów jasnych wiosen, wyrabia isę niewłaściwy obraz.

Celebrytki najczęściej pokazują ufarbowane na jasny blond ale z makijażem i to takim celebryckim
Sama np. podejrzewam że Rihanna może być jasną wiosną i b. fajnie wygląda w kolorach intensywnej wiosny, jesli jest odpowiednio pomalowana (częsty przypadek).

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------


Nope, nope, nope. Kolor karnacji to jedno, podton to drugie.

Można mieć żółtawą karnację i być każdym z 12 typów. Można mieć beżową karnację i być każdym z 12 typów. Można miec różowawą karnację i być każdym z 12 typów. Itd.

Naprawde mnóstwo osób się myli w ocenie karnacji, nawet makijażystek. Żółty nie znaczy ciepły, beżowy też nie.


"Właściwie to noszę tylko beże, błękity, jasny róż, jasny szary z jasnych kolorów, a z ciemnych granat, grafit, zdarza mi się czerń." - jak więszość kobiet, to sa po prostu najbardziej popularne kolory, dlatego własnie radzę przymiarki, jak nie swoich ciuchów to np. obrusów itp. a poza domem w sklepach różnych dziwnych kolorów.
Ja to wszystko rozumiem Swojego typu szukam już dłuższy czas, przymiarek robiłam mnóstwo, i stopniowo odrzucam wszystkie kolory które mi definitywnie nie pasują, wyrzucając przy okazji ubrania w kolorach które nie są ok. To nie jest tak, ze zaczęłam dopiero szukać, więc przymierzyłam 10 zbliżonych podobnych kolorów i od razu się sklasyfikowałam Przymierzałam naprawdę mnóstwo kolorów, włącznie z limonkami, fuksją i żółtymi

Dzięki za wytłumaczenie "jasności" u typów W takim razie możliwe, że jestem jasnym latem. Rozważam jeszcze chłodne lato
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 20:57   #2087
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hue hue, na fb jest grupa Bright spring, i widzialam zdjecie dziewczyny, ktora ma taki sam odcien cery, oczy i nawet mysie wlosy jak ja! I nawet szminka w tym samym kolorze. To sie dowartosciowalam.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 21:18   #2088
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Może to twoje zdjęcia?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 22:13   #2089
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może to twoje zdjęcia?
Nieeeee. Ale przynajmniej nikt mi juz nie powie, ze BS nie moze miec mysich wlosow.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 08:58   #2090
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jestem chyba zgaszonym latem. Nie chcę być zgaszonym latem Więc witaj w klubie, kaguya
Te kolory są takie dziwne, ja nawet nie wiem, jak takie znaleźć w sklepie. I gdzie ja taki makijaż znajdę, zazwyczaj używam zwykłych brązów albo szarego a nie takich bardzo poszarzałych.

Jak pogooglałam "soft summer eye" to jakbym widziała moje oko. I te kolory z "mojej" paletki są takie chłodne, zgaszone, spokojne (chociaż kilka jest czystszych, zwłaszcza te ciemne). Dokładnie jak w paletce zgaszonego lata.
Poza tym wyglądam źle w praktycznie każdej szmince która jest ciemniejsza, jaśniejsza, bardziej nasycona od mojej skóry. Najlepiej mi w takich stonowanych.

Wszystko z opisu do mnie pasuje. Chłodne lato odpada, bo złoto pasuje. Jasne lato odpada, bo w czystych kolorach jest mi dobrze, ale w zgaszonych, delikatnych, łągodnych zdecydowanie lepiej. Ta paletka jasnego lata jest zbyt czysta. Inne typy już wcześniej zostały odrzucone.
Jestem bardzo niezadowolona

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-29 o 09:04
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 09:27   #2091
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zadziwiacie mnie troszkę tym marudzeniem Ja raczej byłam zaskoczona jak in plus wyglądam w odpowiednio dobranych kolorach i szminkach dla mnie to był niemały szok, że mam nosić takie krzykliwe, śłitaśne i intensywne kolory. Myślałam sobie, że to dobre dla baby z targu No ale fakt był faktem - X kolor dawał ładne koloryt skóry, mniej przebarwień, podkreślał oczy, kontrast.

Może musicie się przyzwyczaić i dopiero dostrzeżecie plusy swojego typu?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 10:23   #2092
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to witaj w klubie! Na pewno SS? Dluzszego posta napisze wieczorem, bo z telefony nie lubie pisac
Wiesz, wydaje mi se, ze jesli ktos w ciagu calego zycia mial okreslony styl (nawet nie tyle tylko w ubraniu, biore pod uwage rowniez odzwierciedlanie tego, co sie czuje albo chce powiedziec ubraniem), to na prwno nie przerzuci sie.nagle na calkiem inne kolory.
Earth, twoja paleta niejest slitasna porownaj to z Light Spring, tam dopiero cukier
Ja dalej bede wybierac bazowe kolory, troche czerwieni, ale nie wyobrazam siebie w cieplych, jaskrawych, bo... to nie ja.
To jak Angelina Jolie. Ale ona jest piekna nawet w worku pokutnym.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 10:29   #2093
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No jestem na 99% pewna że to soft summer, ogólnie to próbuję się sklasyfikować od paru miesięcy, stopniowo odrzucałam typy, ostatnio mi sie wydawało, że mogę być każdym typem. Po ostatniej przymiarce wszystko wskazuje na to, ze jednak soft summer. Chociaż jak przeglądam internet to te kolory nie są aż takie złe, po prostu cieżko mi będzie takie znaleźć w sklepach...
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 10:58   #2094
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No jestem na 99% pewna że to soft summer, ogólnie to próbuję się sklasyfikować od paru miesięcy, stopniowo odrzucałam typy, ostatnio mi sie wydawało, że mogę być każdym typem. Po ostatniej przymiarce wszystko wskazuje na to, ze jednak soft summer. Chociaż jak przeglądam internet to te kolory nie są aż takie złe, po prostu cieżko mi będzie takie znaleźć w sklepach...
Uniwersalny problem... w sklepach dominują jasne szarości, złamane biele, beże, czasem khaki, jakieś niebieskie różne i oczywiście brudne róże. Mi też ciężko. Chciałam sobie kiedyś kupić taki sweter aqua-miętowy - ha ha jasne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:39   #2095
Arcy_Eris
Raczkowanie
 
Avatar Arcy_Eris
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody?
Oto palety kolorów pasujących do poszczególnych typów i podtypów kolorystycznych:

Podtypy Wiosny
:

Light Spring


True Spring


Bright Spring


Podtypy Lata:

Light Summer


Soft Summer


True Summer


Podtypy Jesieni:

Soft Autumn


True Autumn


Dark Autumn:


Podtypy Zimy:

True Winter:


Bright Winter


Dark Winter




Masz wątpliwości, jakim jesteś typem? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Bardzo pomocny wątek Już się zabeiram za odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomożecie. Jeszcze takie pytanie: Skąd sąte paletki?


1. Opalam się łatwo ale na ciele, z twarzą i szyją jest już trochę trudniej. Twarz po opalaniu jest w odcieniu takiej zgaszonej czerwieni o średnim nasyceniu. Na ciele natomiast odcień opalenizny jest ciepły.

2. Oczy jasne - dokładniej niebieskie, ale jest to taki stalowo niebieski, zbliżony do koloru czcionki jakiego użyłam ale bardziej w kierunku niebieskiego niz zielonego, lecz nie szary. Tęczówki mają dosć wyraźnie ciemniejszą obwódkę. Ich kolor raczej czysty, ale w głębi tęczówek widać jaśniejsze podszycie. Oprawa oczu bardzo jasna, można by powiedzieć, że zbyt jasna, jak nie zrobię makijażu brwi są tak jasne, jakby bez koloru, to samo z rzęsami.

3. Klika piegów na nosie ale to zazwyczaj po słońcu (w zimie są już niemal niewidoczne), w odcieniu raczej szaro-brązowym.


4. Mój odcień skóry twarzy ciążko sprecyzować, jest raczej blady, ale nie do końca. Mam też lekkie przebarwione miejsca na skórze więc ciężko sprecyzować. To mój odcień skóry (bez przebarwień: Jak się rumienię, to na czerwono raczej.


5. Naturalny kolor włosów to ciemny blond, mysi, ale na zdjęciach i przy ciemniejszym świetle wygląda jak jasny brąz.

6. Kolor ust, coś takiego: ale bardziej zgaszony.


7. Dobry kolor np szminki, to zdecydowanie te bardziej zgaszone niż jaskrawe, jasno różowe szminki też źle wyglądają, tak jakbym ust nie miała. Za to te ciemniejsze i zgaszone lepiej. Cienie na powieki najlepsze matowe, np brąz mat, lub zielony, taka brudna zieleń, myślę że niezbyt ładnie jest w jaskrawościach i jasnych cieniach ze względu na to że mam małe powieki i nie ma wtedy dobrego podkreślenia. W ubiorze klasycznie lubięczerń, biel, fiolet, ładne mi wpastelowych kolorach, nie lubię czerwonego i źle w nim wyglądam.


8. Oczywiście. Klasyczna biel i czerń jak najbardziej, ale w beżu i pastelach też wyglądam ok. Szary, sama nie wiem. Bardzociemny brąz - niezbyt, co nawet mama mi powiedziała.


9. W jaskrawych to zależy. Bluzka tak, bardzo dobrze w takich wyglądam, ale dół - nie! Dlatego że mam bardzo szczupłe nogi.


10. Zgaszone kolory lubię, ale nie w ubraniach. Przejdzie zgaszona zieleń i oczywiście pastele, ale szarości średnio.


11. Mogą być i zimne i ciepłe, ale zciepłych nie wszystkie i nie często. Bardziej pasują chłodne kolory.


12. Wzory, tak, ale umiarkowanie, bo mam szczupłą bardzo szyję. Kontrasty, zależy, bo czerwony z czarnym odpada. Poza tym nie lubię się dziwnie przystrajać, bo dla mnie to trochę tandetne.

Ok, wyczerpujaco odpowiedziałam

__________________
,,Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: Wpierw grały zmysły.... ..potem sumienie....
Arcy_Eris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:03   #2096
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Arcy_Eris Pokaż wiadomość
Bardzo pomocny wątek Już się zabeiram za odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomożecie. Jeszcze takie pytanie: Skąd sąte paletki?


1. Opalam się łatwo ale na ciele, z twarzą i szyją jest już trochę trudniej. Twarz po opalaniu jest w odcieniu takiej zgaszonej czerwieni o średnim nasyceniu. Na ciele natomiast odcień opalenizny jest ciepły.

2. Oczy jasne - dokładniej niebieskie, ale jest to taki stalowo niebieski, zbliżony do koloru czcionki jakiego użyłam ale bardziej w kierunku niebieskiego niz zielonego, lecz nie szary. Tęczówki mają dosć wyraźnie ciemniejszą obwódkę. Ich kolor raczej czysty, ale w głębi tęczówek widać jaśniejsze podszycie. Oprawa oczu bardzo jasna, można by powiedzieć, że zbyt jasna, jak nie zrobię makijażu brwi są tak jasne, jakby bez koloru, to samo z rzęsami.

3. Klika piegów na nosie ale to zazwyczaj po słońcu (w zimie są już niemal niewidoczne), w odcieniu raczej szaro-brązowym.


4. Mój odcień skóry twarzy ciążko sprecyzować, jest raczej blady, ale nie do końca. Mam też lekkie przebarwione miejsca na skórze więc ciężko sprecyzować. To mój odcień skóry (bez przebarwień: Jak się rumienię, to na czerwono raczej.


5. Naturalny kolor włosów to ciemny blond, mysi, ale na zdjęciach i przy ciemniejszym świetle wygląda jak jasny brąz.

6. Kolor ust, coś takiego: ale bardziej zgaszony.


7. Dobry kolor np szminki, to zdecydowanie te bardziej zgaszone niż jaskrawe, jasno różowe szminki też źle wyglądają, tak jakbym ust nie miała. Za to te ciemniejsze i zgaszone lepiej. Cienie na powieki najlepsze matowe, np brąz mat, lub zielony, taka brudna zieleń, myślę że niezbyt ładnie jest w jaskrawościach i jasnych cieniach ze względu na to że mam małe powieki i nie ma wtedy dobrego podkreślenia. W ubiorze klasycznie lubięczerń, biel, fiolet, ładne mi wpastelowych kolorach, nie lubię czerwonego i źle w nim wyglądam.


8. Oczywiście. Klasyczna biel i czerń jak najbardziej, ale w beżu i pastelach też wyglądam ok. Szary, sama nie wiem. Bardzociemny brąz - niezbyt, co nawet mama mi powiedziała.


9. W jaskrawych to zależy. Bluzka tak, bardzo dobrze w takich wyglądam, ale dół - nie! Dlatego że mam bardzo szczupłe nogi.


10. Zgaszone kolory lubię, ale nie w ubraniach. Przejdzie zgaszona zieleń i oczywiście pastele, ale szarości średnio.


11. Mogą być i zimne i ciepłe, ale zciepłych nie wszystkie i nie często. Bardziej pasują chłodne kolory.


12. Wzory, tak, ale umiarkowanie, bo mam szczupłą bardzo szyję. Kontrasty, zależy, bo czerwony z czarnym odpada. Poza tym nie lubię się dziwnie przystrajać, bo dla mnie to trochę tandetne.

Ok, wyczerpujaco odpowiedziałam

Wyczerpująco ale nic z tego nie wynika
Musisz rozstrzygnąć czy czysta biel i intensywna czerń są lepsze czy gorsze niż złamane biele/szarości.
Jaki stopień nasycenia mają kolory ubrań które pasują? Jesteś pewna, że raczej kolory zimne?

Poza tym jaskrawe kolory na szczupłe nogi to chyba dobrze?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:36   #2097
Arcy_Eris
Raczkowanie
 
Avatar Arcy_Eris
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wyczerpująco ale nic z tego nie wynika
Musisz rozstrzygnąć czy czysta biel i intensywna czerń są lepsze czy gorsze niż złamane biele/szarości.
Jaki stopień nasycenia mają kolory ubrań które pasują? Jesteś pewna, że raczej kolory zimne?

Poza tym jaskrawe kolory na szczupłe nogi to chyba dobrze?

Nic nie wynika? Tak czysta biel i czysta czerń są lepsze niż te zlamane. Inne kolory mogą być srednio nasycone ale na pewno nie oczoj****e.
Zawsze jak wybieram spodnie to nie mogą być zbyt nasycone bo przyciagaja uwagę do nóg, one są szczupłe (ale i krótkie) mam 157cm wzrostu więc... No i wtedy się wydaje jakbym miała malutkie nóżki a tułów duży, bo jaskrawość przyciąga uwagę.
__________________
,,Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: Wpierw grały zmysły.... ..potem sumienie....

Edytowane przez Arcy_Eris
Czas edycji: 2015-01-29 o 13:37
Arcy_Eris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:56   #2098
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Arcy_Eris Pokaż wiadomość
Nic nie wynika? Tak czysta biel i czysta czerń są lepsze niż te zlamane. Inne kolory mogą być srednio nasycone ale na pewno nie oczoj****e.
Zawsze jak wybieram spodnie to nie mogą być zbyt nasycone bo przyciagaja uwagę do nóg, one są szczupłe (ale i krótkie) mam 157cm wzrostu więc... No i wtedy się wydaje jakbym miała malutkie nóżki a tułów duży, bo jaskrawość przyciąga uwagę.
Nie wiem, pooglądaj palety barwyurody.blogspot.com

czysta biel i czerń jest charakterystyczna dla zimowych typów urody
podobnie jak w miarę intensywne kolory (przeważająco chłodne)

ale zima by nie wyglądała super w ciepłym, zgaszonym makijażu (np. zgniło zielonym - chyba, że może DW?) i źle w czerwieni (chyba, że masz na myśli jakąś pomarańczową czerwień, koralową)
ani lepiej w zgaszonych, brudnych kolorach niż intensywniejszych kolorach i czystszych (jeśli chodzi o szminki)
to bardziej mogłoby wskazywać typ zgaszony albo np. jesienny, ale tym nie pasuje czysta biel i czerń
więc może ciemna zima http://barwyurody.blogspot.com/2012/...emna-zima.html ale to typ ciemny (zresztą ciemna jesień również) bardzo dobrze znosi ciemne kolory w ubiorze, na ustach i wokół oka


poza tym Twoja ogólna charakterystyka może wskazywać chłodny typ, ale raczej lato niż zimę (ale nie przesądzam, bo decydują palety)

wniosek jest taki, że chyba nie do końca dostrzegasz różnice jakich się szuka przy mierzeniu kolorów lub mierzyłaś ich za mało

A pokaż ten nasycone, twarzowe kolory?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 15:19   #2099
Arcy_Eris
Raczkowanie
 
Avatar Arcy_Eris
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie wiem, pooglądaj palety barwyurody.blogspot.com

czysta biel i czerń jest charakterystyczna dla zimowych typów urody
podobnie jak w miarę intensywne kolory (przeważająco chłodne)

ale zima by nie wyglądała super w ciepłym, zgaszonym makijażu (np. zgniło zielonym - chyba, że może DW?) i źle w czerwieni (chyba, że masz na myśli jakąś pomarańczową czerwień, koralową)
ani lepiej w zgaszonych, brudnych kolorach niż intensywniejszych kolorach i czystszych (jeśli chodzi o szminki)
to bardziej mogłoby wskazywać typ zgaszony albo np. jesienny, ale tym nie pasuje czysta biel i czerń
więc może ciemna zima http://barwyurody.blogspot.com/2012/...emna-zima.html ale to typ ciemny (zresztą ciemna jesień również) bardzo dobrze znosi ciemne kolory w ubiorze, na ustach i wokół oka


poza tym Twoja ogólna charakterystyka może wskazywać chłodny typ, ale raczej lato niż zimę (ale nie przesądzam, bo decydują palety)

wniosek jest taki, że chyba nie do końca dostrzegasz różnice jakich się szuka przy mierzeniu kolorów lub mierzyłaś ich za mało

A pokaż ten nasycone, twarzowe kolory?
Jestem podobna do swojego avatara. Tylko nie mam ciemnej oprawy oczu i brwiznatury tak jak mówiłam są praktycznie bez koloru i musze je malować.
Porobię zdjęcia tych ubrań i wieczorem wstawię, w których wygądam dobrze.
Szminki pasują mi m.in. takie:

__________________
,,Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: Wpierw grały zmysły.... ..potem sumienie....

Edytowane przez Arcy_Eris
Czas edycji: 2015-01-29 o 15:27
Arcy_Eris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 16:16   #2100
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zadziwiacie mnie troszkę tym marudzeniem Ja raczej byłam zaskoczona jak in plus wyglądam w odpowiednio dobranych kolorach i szminkach dla mnie to był niemały szok, że mam nosić takie krzykliwe, śłitaśne i intensywne kolory. Myślałam sobie, że to dobre dla baby z targu No ale fakt był faktem - X kolor dawał ładne koloryt skóry, mniej przebarwień, podkreślał oczy, kontrast.

Może musicie się przyzwyczaić i dopiero dostrzeżecie plusy swojego typu?
Ja też nie do końca rozumiem marudzenie na swoją paletę. Dla mnie paleta każdego typu jest na swój sposób piękna. Wiadomo, że mozna się zdziwić, ze te kolory, które zwykle wybieramy jednak są dla nas nie twarzowe, a pasują te, na które nie zwracało się wcześniej uwagi Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale w każdej palecie podobają mi się jakies kolory i ogólnie to tak sobie myślę, że cokolwiek mi z tej analizy wyjdzie to bedę zadowolona - przynajmniej będę wiedzieć jakie kolory są dobre i czego warto szukać w sklepach, a co omijać.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.