Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 20:56   #2251
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
agnieszka kis niestety pudry mineralne zawierają talk i miccę a więc destabilizują wszystkie filtry,które nie są Avenką.Dodatkowo są kolorowe a więc uzywanie ich wczesniej niż 2 mieś po zabiegu grozi przebarwieniami wtórnymi.Tak tu dziewczyny piszą




Buczacza obiecywałaś mi ,że po zabiegu będę miała więcej kasy na buty a ja ciągle biegam do apteki i coś wydumuję Kasa płynie jak woda Jak tak dalej pójdzie zimą będę chodzić w klapkach.No chyba,że dome coś pożyczy
domciu Ci wysle buty.napewno teraz czyta i paczke szykuje


Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
A ja Ci muszę siostrzyczko ... podziękować Dzięki Tobie mam obecnie najlepszy tusz na świecie. Po Twoich ochach i achach - natychmiast kupiłam YSL ... i zwariowałam... pierwsza maskara, która NATURALNIE - w pełni tego słowa znaczeniu - podkreśla rzęsy nie sklejając ich ( to pwenie szczoteczka) jak i nie osiada w grybtch grudach na rzęsach ( a to już zasługa samego tuszu) ...czyli dzięki Tobie mam fajne rzęsy
I kupiłam kalosze w stokrotki, na zielonej trawie ... w kwiaciarni W której mój Namłodszy wywalił wazony z kwiatami - cud, że nas z tamtąd nie wykopano
zapomnij YSL,teraz najlepszy tusz do rzes to EXCEPTIONNEL Chanelki,to dopiero cudo.Magia wrecz

castrolku maziam ile wlezie.Zaczekam do piatku i wtedy
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:57   #2252
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Buczacza obiecywałaś mi ,że po zabiegu będę miała więcej kasy na buty a ja ciągle biegam do apteki i coś wydumuję Kasa płynie jak woda Jak tak dalej pójdzie zimą będę chodzić w klapkach.No chyba,że dome coś pożyczy
Dawaj - pożyczam co chcesz Nawet majty

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Buczko smaruj obficie a będzie dobrzeDo piątku znikną-niech mnie kule biją jak nie.
Masimko.wypróbowałam wszystkie filtry 50+ i nie znalazłam takiego co by twarzy tak nie bielił i na łuszczących skórkach nie zostawał.Nie ma takiego co by po nim twarz wyglądała jak po posmarowaniu kremem?Ten z lidla też bieli.Jak nie ma to marnie ze mną.
Olejku - moim zdaniem najlepszy jest IVOSTIN. Przestestowałam wszystko co możliwe. Widocznie mam ciulowe lico, ponieważ arystokracja używa AVENKI lub BIODERMY, a mi nie pasują
WSZYSTKIE FILTRY MUSZA BIELIĆ, w początkowej fazie nakładania, PONIEWAŻ TO POMAGA NAM JE NAŁOŻYĆ RÓWNOMIERNIE!!! Jeśli biały nalot zostaje na skórze - znaczy to, że konsystencja filtra jest dla nas nieodpowiednia. Po krótkim czasie biały film powinien zniknąć. I tak np. IVOSTIN ma formę kremu i emulsji. Wypróbuj Kochana jedno i drugie ( cena apteczna jest komiczna - ok. 25-30zł).
Madziulka używa i jest zadowolona. Ja przestestowałam na sobie i ... na Chłopakach moich ... Starszy - tylko krem ( ma przesuszoną latem skórę ) Młodszy - emulsja - skóra zawsze chroniona i nie wystawiana nadmiernie na słońce ( czapoki, kapelusze itp. co wyśmiałby mój Starszy - więc ma przesuszoną)
NO JA WAS KURDE ...KOCHAM
__________________


Edytowane przez dome
Czas edycji: 2008-09-16 o 08:55 Powód: ...ponieważ Je kocham:)
dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:00   #2253
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masima sterydy powiadasz? Nic nie wiem na ten temat,ale mi to groznie brzmi.Lepiej dalej sie czerwien,co?
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:02   #2254
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Masima sterydy powiadasz? Nic nie wiem na ten temat,ale mi to groznie brzmi.Lepiej dalej sie czerwien,co?
Ja tez tak uwazam
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:07   #2255
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
casrolku wyszly,wyszly na czole przy wlosach.No jak widzisz plamy nie potrzebuja slonca
ane rany julek rzeczywiscie 1001 postow.Kiedy ja to napisalam
Masimciu to Ty juz malinowke pijesz? Mocna pewnie ,co?
A pytalas pania doktor o vit.A i cosmelan?
[quote=Megi72;9015584]agnieszka kis niestety pudry mineralne zawierają talk i miccę a więc destabilizują wszystkie filtry,które nie są Avenką.Dodatkowo są kolorowe a więc uzywanie ich wczesniej niż 2 mieś po zabiegu grozi przebarwieniami wtórnymi.Tak tu dziewczyny piszą

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Megi liczę na to że właśnie ta hauschka nie będzie drażniła, bo to prawie jak dry flo z mazideł z jedwabiem tylko troszkę lepsze(taką mam przynajmniej nadzieję). Powiedz jakie pudry już wymacałaś, to ewentualnie ja już ich macać nie będę musiała. Jesteś alergiczką, chyba nie? Ja nigdy na nic nie byłam uczulona.


Ivonakonigdy nie byłam na nic uczulona oprócz kota apsssssssik.Ma mieszaną skórę i jeśli zauważyłaś przechodziłam kurację cosmelanem inaczej niź Masima obdarzona suchą .Zwracam się do ciebie i dzielę doświadczeniem bo wiem ,że też masz taką.Jak pisalam wcześniej wszystkie pudry mnie kłują Po pól godz nie mogę znieśc ich obecności na mojej twarzy.Próbowałam zwykłego pudru dziecinnego do dobry ,mineralnego Isa Dory dobry a dzisiaj transparentnego avonu (kupiłam do pracy)dobry .Myslę,że to nie jest kwestia marki pudru tylko w ogóle pudru !!!

Mój mąż pyta mnie kiedy to się skończy a ja


Buczacza obiecywałaś mi ,że po zabiegu będę miała więcej kasy na buty a ja ciągle biegam do apteki i coś wydumuję Kasa płynie jak woda Jak tak dalej pójdzie zimą będę chodzić w klapkach.No chyba,że dome coś pożyczy
Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
A piję, buteleczki już nie ma, jeszcze jedna została. Troche mocne jak tak na oko robione, całe szczęscie ze nie wlałam całego spirytusu bo taki miałam pierwotnie zamiar.
Pytałam o witaminę A i nie ma problemu, w początkowym okresie tylko po masce żeby nie stosować. A potem ok.
O długotrwałosc stosowania cosmelanu nie spytałam bo zapomniałam, bo wypytywałam dla dziewczyn o ten krem na tłustą skóre. Do kontroli ide znów w piątek więc przypomnijcie żebym o to spytała.
Pani doktor chce wyeliminować mi rumień maścią sterydowa robioną na zamówienie w aptece, nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Wiecie coś na temat sterydów ? Możecie coś napisać ? Jakieś skutki uboczne moga być albo co ?
Sterydy wyeliminują ci wszystko,Tylko te nasze twarze tak dużo ostatnio przeszły,że chyba dałabym spokój.Przeciesz sama piszesz ,że nie wolno się malować,a co dopiero sterydy.Wytrzymaj te 2 miechy
Jak dzieciom sterydy do nosa daję bo już nic nie działa to katar znika,ale śluzówka jest strasznie wysuszona i regeneruje się 3 tygodnie .Pewnie podobnie jest z twarzą
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:14   #2256
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Sterydy wyeliminują ci wszystko,Tylko te nasze twarze tak dużo ostatnio przeszły,że chyba dałabym spokój.Przeciesz sama piszesz ,że nie wolno się malować,a co dopiero sterydy.Wytrzymaj te 2 miechy
Jak dzieciom sterydy do nosa daję bo już nic nie działa to katar znika,ale śluzówka jest strasznie wysuszona i regeneruje się 3 tygodnie .Pewnie podobnie jest z twarzą

Nie ja to wymyśliłam tylko lekarka, nie zgodziłam sie, zaczęłam pytac o skutki uboczne ewentualne, nie odpowiedziała mi na to, ale odstąpiła. Powidziała ze jakby mi bardzo przeszkadzał rumień to żebym zadzwoniła i ona mi zaraz recepte wypisze. Ja sie już przyzwyczaiłam do tego rumienia. To znaczy nie jest cały czas, ale pojawia sie kilka razy dziennie i zostaje ze mną na dłużej. Wszyscy myślą że mi takie gorąco. A wy piszecie że takie bledziuchy z was. Ja nie wiem co to oznacza.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:14   #2257
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

a ja was tyż kocham a na rzęsy kocham -dior show z grubą szczotkąMasimka rumień jest z tego powodu że skóra po złuszczaniu jest teraz cienka i naczynka są płytko pod naskórkiem dlatego łatwo się czerwienimy
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 21:15   #2258
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Dawaj - pożyczam co chcesz Nawet majty


Olejku - moim zdaniem najlepszy jest IVOSTIN. Przestestowałam wszystko co możliwe. Widocznie mam ciulowe lico, ponieważ arystokracja używa AVENKI lub BIODERMY, a mi nie pasują
WSZYSTKIE FILTRY MUSZA BIELIĆ, w początkowej fazie nakładania, PONIEWAŻ TO POMAGA NAM JE NAŁOŻYĆ RÓWNOMIERNIE!!! Jeśli biały nalot zostaje na skórze - znaczy to, że konsystencja filtra jest dla nas nieodpowiednia. Po krótkim czasie biały film powinien zniknąć. I tak np. IVOSTIN ma formę kremu i emulsji. Wypróbuj Kochana jedno i drugie ( cena apteczna jest komiczna - ok. 25-30zł).
Madziulka używa i jest zadowolona. Ja przestestowałam na sobie i ... na Chłopakach moich ... Starszy - tylko krem ( ma przesuszoną latem skórę ) Młodszy - emulsja - skóra zawsze chroniona i nie wystawiana nadmiernie na słońce ( czapoki, kapelusze itp. co wyśmiałby mój Starszy - więc ma przesuszoną)
NO JA WAS KURDE ...KOCHAM
Domciu a ta emulsja IVOSTINU też ma 50+? Czy tylko krem ma 50+?Bo ja używam krem a emulsji nie było -może ona by mnie wybawiła
Buczka-Niech mnie kule....W piątek
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:17   #2259
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Nie ja to wymyśliłam tylko lekarka, nie zgodziłam sie, zaczęłam pytac o skutki uboczne ewentualne, nie odpowiedziała mi na to, ale odstąpiła. Powidziała ze jakby mi bardzo przeszkadzał rumień to żebym zadzwoniła i ona mi zaraz recepte wypisze. Ja sie już przyzwyczaiłam do tego rumienia. To znaczy nie jest cały czas, ale pojawia sie kilka razy dziennie i zostaje ze mną na dłużej. Wszyscy myślą że mi takie gorąco. A wy piszecie że takie bledziuchy z was. Ja nie wiem co to oznacza.
to znaczy kochanie,ze kazda z nas insza.I tak trzymaj
Sterydow jej sie kurna zachcialo
lece spac
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:18   #2260
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Nie ja to wymyśliłam tylko lekarka, nie zgodziłam sie, zaczęłam pytac o skutki uboczne ewentualne, nie odpowiedziała mi na to, ale odstąpiła. Powidziała ze jakby mi bardzo przeszkadzał rumień to żebym zadzwoniła i ona mi zaraz recepte wypisze. Ja sie już przyzwyczaiłam do tego rumienia. To znaczy nie jest cały czas, ale pojawia sie kilka razy dziennie i zostaje ze mną na dłużej. Wszyscy myślą że mi takie gorąco. A wy piszecie że takie bledziuchy z was. Ja nie wiem co to oznacza.
MASIUNTA , a może Ty spróbuj wejść na stronę dr Osadowskiej, z ręką na seru, to moje guru, i zadaja Jej pytanie poprzez e-mail . Ona jest naprawdę mądrą kobietą i lekarką i myślęm że odpisze Wówczas poznamy opinie innego lekarza n/t utrzymującego się rumienia po zabiegu i ewentualnego zastosowania sterydu
buczka: no nie idź spać
__________________


Edytowane przez dome
Czas edycji: 2008-09-16 o 08:57 Powód: uzup.
dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:18   #2261
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Dawaj - pożyczam co chcesz Nawet majty


Olejku - moim zdaniem najlepszy jest IVOSTIN. Przestestowałam wszystko co możliwe. Widocznie mam ciulowe lico, ponieważ arystokracja używa AVENKI lub BIODERMY, a mi nie pasują
WSZYSTKIE FILTRY MUSZA BIELIĆ, w początkowej fazie nakładania, PONIEWAŻ TO POMAGA NAM JE NAŁOŻYĆ RÓWNOMIERNIE!!! Jeśli biały nalot zostaje na skórze - znaczy to, że konsystencja filtra jest dla nas nieodpowiednia. Po krótkim czasie biały film powinien zniknąć. I tak np. IVOSTIN ma formę kremu i emulsji. Wypróbuj Kochana jedno i drugie ( cena apteczna jest komiczna - ok. 25-30zł).
Madziulka używa i jest zadowolona. Ja przestestowałam na sobie i ... na Chłopakach moich ... Starszy - tylko krem ( ma przesuszoną latem skórę ) Młodszy - emulsja - skóra zawsze chroniona i nie wystawiana nadmiernie na słońce ( czapoki, kapelusze itp. co wyśmiałby mój Starszy - więc ma przesuszoną)
NO JA WAS KURDE ...KOCHAM
Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Nie ja to wymyśliłam tylko lekarka, nie zgodziłam sie, zaczęłam pytac o skutki uboczne ewentualne, nie odpowiedziała mi na to, ale odstąpiła. Powidziała ze jakby mi bardzo przeszkadzał rumień to żebym zadzwoniła i ona mi zaraz recepte wypisze. Ja sie już przyzwyczaiłam do tego rumienia. To znaczy nie jest cały czas, ale pojawia sie kilka razy dziennie i zostaje ze mną na dłużej. Wszyscy myślą że mi takie gorąco. A wy piszecie że takie bledziuchy z was. Ja nie wiem co to oznacza.
Bledziuch po tych filtrach jesteśmy ,bo my grubo i nie żałujemy.A że skóra się łuszczy to zostaje białe na tych skórkach i wtedy lico gejszy jak nic
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 21:21   #2262
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Domciu a ta emulsja IVOSTINU też ma 50+? Czy tylko krem ma 50+?Bo ja używam krem a emulsji nie było -może ona by mnie wybawiła
Buczka-Niech mnie kule....W piątek
Olejku: emulsja ma +50, poza tym jest sprzedawana w opakowaniach ... 100ml
Jak Was nie ma ... to ja też spadam Jak mówią starzy Indianie
Swoją drogą chciałabym poznać jakichkolwiek Indian
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 22:12   #2263
agnieszka kis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 138
Send a message via Skype™ to agnieszka kis
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Jak w gabinecie to chyba nie oszukany.Właśnie oglądałam swój.Nie jest beżowy ani też Ciemnobrązowy-Taki po środku,ale gładki i bez grudek.Jak się nim smaruję to ręce mam trochę pomarańczowe,a może trochę żółtawe,w każdym razie ręce barwi..Czy twój był podejrzanie tani?
Castrol nie martw sie to jak opisujesz cos2 zgadza sie ja mam iuz 2 i jest dokladnie taki jak twoj brazowy ale nie tak mocno posrednio i mi tez farbowalo dlonie na lekki pomarancz nie mam grudek jest gladki pierwszy sloiczek byl taki sam wazne ze dziala napewno to zadna podroba ja oba kupilam u lekarza
agnieszka kis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 06:53   #2264
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

domciu, No masz tu od cholery czerwonoskorne squaw,zdjecia Ci nawet pokazujemy na dowod.A z reszta tez niebawem bedzisz.A jak geba zacznie swedzic i piec to nawet indianskich tancow sie nauczysz.
Twoj Iroquois buczus
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 06:59   #2265
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Ivonakonigdy nie byłam na nic uczulona oprócz kota apsssssssik.Ma mieszaną skórę i jeśli zauważyłaś przechodziłam kurację cosmelanem inaczej niź Masima obdarzona suchą .Zwracam się do ciebie i dzielę doświadczeniem bo wiem ,że też masz taką.Jak pisalam wcześniej wszystkie pudry mnie kłują Po pól godz nie mogę znieśc ich obecności na mojej twarzy.Próbowałam zwykłego pudru dziecinnego do dobry ,mineralnego Isa Dory dobry a dzisiaj transparentnego avonu (kupiłam do pracy)dobry .Myslę,że to nie jest kwestia marki pudru tylko w ogóle pudru !!!

Buczacza obiecywałaś mi ,że po zabiegu będę miała więcej kasy na buty a ja ciągle biegam do apteki i coś wydumuję Kasa płynie jak woda Jak tak dalej pójdzie zimą będę chodzić w klapkach.No chyba,że dome coś pożyczy
Megi, przypuszczam że będziemy jechały na podobnym wozie. Za chwilę zamawiam ten puder Hauschki. Jak przyjdzie to dam znać. Jak będziesz chciała free próbkę to napisz adresik na PW. Może ten MÓJ Cię uratuje, bo z lovienia dany.
Eno... dobrze, że ja kozaki przed zabiegiem kupiłam Cholerka ale kurtki nie mam i czapki i szalika

Masimka nie kupuj Hauschki tylko dawaj adres to Ci próbkę wyślę. Najpóźniej za 7 dni powinnam mieć. Jeśli o sterydy. Generalnie sterydów wszyscy się boją i ja też się boję ale nie wiem czemu. Jednak są kremy z tak niewielką zawartością sterydów, że niemowlakom na uczulenia itp je przepisują. Mój mały miał elocom (elokom). Ma mało sterydów a wystarczy raz nim coś posmarować i jak ręką odjął. Może zorientuj się co to za sterydy, czy duże dawki i wydaje mi się, że jak się raz od święta posmarujesz to się nic nie stanie. Ja bym była za ale w mniej niż minimalnej ilości i częstotliwości.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 08:00   #2266
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masimko, Ivonako i wszystkie cosmelanki juz Wam pisze dlaczego ze sterydami lepiej z daleka!!!
Kortykosteroidy, czy glikokortykosteroidy sa lekami do stosowania miejsowo, głownie w leczeniu liszaja, wyprysków róznego pochodzenia, czy róznych postaci łuszczycy. Jako, że problem ten nie jest mi obcy niestety to troche na temat tych leków wiem, gdyż przetestowałam je, że tak powiem - dosłownie na własnej skórze...
Wrzucam Wam linka z opisem niektórych konkretnych leków - do zapoznania.
Generalnie ODRADZAM leczenie skóry twarzy sterydami - chyba, że naprawde pod kontrola super doświadczonego lekarza!!!
I koniecznie nie stosowć dłużej niz kilka dni - potem przerwa!
Owszem sterydy moga powodować szybkie ustąpienie zmian chorobowychm jednak w większości na krótko, po czym następuje nawrót chodroby ze zdwojoną siłą - tzw. efekt odbicia. Do tego dochodzić może scieńczenie skóry, teleangiektazje - czyli pajączki naczynkowe, stałe zaczerwienienie, a nawet może to prowadzić do miejscowego zaniku skóry, nastąpić tez mogą poważniejsze skutki w postaci upośledzenia czynności kory nadnerczy!!!
http://www.luszczycalublin.republika...tm#bez-recepty
denna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 08:32   #2267
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Denna a te z grupy a lub b z Twojego linku?
Kiedyś smarowałam się lorindenem nawet nie wiedząc, że to sterydy. Lekarz leczył mnie 3 tygodnie a ja z dnia na dzień wyglądałam coraz gorzej, ropa lała mi sie po twarzy dosłownie. Nawet 2 tyg wtedy do szkoły nie chodziłam. Koleżanka (pielęgniarka) spotkała mnie, gdy wracałam od lekarza i dała swój lorinden, który akurat miała w torebce. Pomogło po 4 posmarowaniach. Ja jestem za, ale dosłownie chodzi mi o kilkakrotne(3-4 razy) posmarowanie czymś delikatnym. Oczywiście jeżeli i wyłącznie wtedy, gdy lekarz tak zaleci. A Masimka ma chyba wyjątkowo dobrego lekarza.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 08:52   #2268
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Denna a te z grupy a lub b z Twojego linku?
Kiedyś smarowałam się lorindenem nawet nie wiedząc, że to sterydy. Lekarz leczył mnie 3 tygodnie a ja z dnia na dzień wyglądałam coraz gorzej, ropa lała mi sie po twarzy dosłownie. Nawet 2 tyg wtedy do szkoły nie chodziłam. Koleżanka (pielęgniarka) spotkała mnie, gdy wracałam od lekarza i dała swój lorinden, który akurat miała w torebce. Pomogło po 4 posmarowaniach. Ja jestem za, ale dosłownie chodzi mi o kilkakrotne(3-4 razy) posmarowanie czymś delikatnym. Oczywiście jeżeli i wyłącznie wtedy, gdy lekarz tak zaleci. A Masimka ma chyba wyjątkowo dobrego lekarza.
Ivonako - te z grupy a i b nie są szczególnie silnie działające, więc kilka razy można - jakkolwiek zalecam szczegolna oastrożność ze względu na twarz - tam skóra jest delikatna i cienka, no a poza tym nikt nie chciałby obnosic skutków ubocznych takich maści własnei na twarzy.
Moze troche Was postraszyłam, ale na forach łuszczycowych, na których bywam b. często, rózne osoby płaczą z powodu ciągłego stosowania sterydów i tego, co im po takich lekach się stało. A lekarze czasami, żeby mieć pacjenta z głowy walna na odczepnego steryd i do widzenia. Rzadko który informuje rzetelnie, że to może miec niewesołe skutki. No i też nie każdy pacjent czyta ulotke - A POWINIEN!!!
denna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:02   #2269
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Megi, przypuszczam że będziemy jechały na podobnym wozie. Za chwilę zamawiam ten puder Hauschki. Jak przyjdzie to dam znać. Jak będziesz chciała free próbkę to napisz adresik na PW. Może ten MÓJ Cię uratuje, bo z lovienia dany
Masimka nie kupuj Hauschki tylko dawaj adres to Ci próbkę wyślę. Najpóźniej za 7 dni powinnam mieć. Jeśli o sterydy. Generalnie sterydów wszyscy się boją i ja też się boję ale nie wiem czemu. Jednak są kremy z tak niewielką zawartością sterydów, że niemowlakom na uczulenia itp je przepisują. Mój mały miał elocom (elokom). Ma mało sterydów a wystarczy raz nim coś posmarować i jak ręką odjął. Może zorientuj się co to za sterydy, czy duże dawki i wydaje mi się, że jak się raz od święta posmarujesz to się nic nie stanie. Ja bym była za ale w mniej niż minimalnej ilości i częstotliwości.

Ivonako jesli byłabyś taka uprzejma to wchodze w taki układ Zaraz wyslę ci adres i z niecierpliwością będę czekać na próbkę Jesli się sprawdzi zamówimy sobie z Masimką to cudo.
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 09:09   #2270
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dzień Dobry Rybki moje kochane
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:17   #2271
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Tak, jest, Ivonka wyśle ci adres na PW, i jak bedzie super to zamówimy z Megi do spółki. Megi opakowanie nie jest ważne w tym pudrse i tak go trzeba przesypać, bo ono niepraktyczne jest, takiej jak w zasypkach u dzieci.

Denna dzieki za info, dokłądnie też wczoraj weszłan na fora łuszczycowe gdzie piszą o maściach sterydowych, nie jest to fajne i chyba tego jednak nie chce. Teraz wcale nie jestem czerwona. Dopiero jak wypije coś gorącego albo zjem to tak, wiec może będę poprostu chłodniejsze potrawy jeśc i już. W koncu skóra dojdzie do siebie.

Megi u mnie też skóra reaguje rumieniem na wszelkie preparaty, nawet na emolium. Najlepiej wygladam jak sie samym cos2 posmaruje, taka lekko opalona. A jak nałoże puder (dry- flo) to po godzinie dwóch zaczynają być widoczne suche skórki. Łuszczysz sie dalej ? Bo ja tak. i To w tych samych miejscach ciagle. Ucho sie zagoiło, smarowałam LRP Cicaplastem i chyba to pomaga.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:27   #2272
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Megi u mnie też skóra reaguje rumieniem na wszelkie preparaty, nawet na emolium. Najlepiej wygladam jak sie samym cos2 posmaruje, taka lekko opalona. A jak nałoże puder (dry- flo) to po godzinie dwóch zaczynają być widoczne suche skórki. Łuszczysz sie dalej ? Bo ja tak. i To w tych samych miejscach ciagle. Ucho sie zagoiło, smarowałam LRP Cicaplastem i chyba to pomaga.

Masima czasem łuszczę się jeszcze po nocy z cosmelanem,ale jak posmaruję się rano jakimś kremem to się wszystko wyrównuje i odstające skórki nie są dla mnie problemem.Odczuwam natomiast dotkliwie suchość skóry i swędzenie i drapię się w nocy po twarzy jak zapchlony pies .Całe szczęście,że nie mam tak delikatnej jak ty bo pewnie też miałabym rany.
Nie odp. mi wczoraj jak często teraz stosować cos2.Ja smaruję się na noc.Jak długo stosować taką częstotliwośc ?


Dome dzień dobry )) Pospałaś dzisiaj ?
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:38   #2273
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Dome dzień dobry )) Pospałaś dzisiaj ?
...jak zawsze 4 godziny posiurać się można ze szczęścia ... ale poczekam aż Najmłodszy, za jakiś czas ( ok. 7 lat ) będzie cięzki do zwleczenia z łóżka do szkoły ... ja mu dam wtedy - 5 rano - to będzie max
Budzi się w nocy okropnie ... oczywiście każdy by się budził ... Najstarszy z uporem maniaka straszy go SMOKIEM, więc w nocy Najmłodszy musi sprawdzić czy nie ma SMOKA i tak w kółko A ja wyglądam jak trup. Mojego TŻ nie ma ... więc masakra, tak to by chociażtrochę wytchnienia było
I chyba ogłosze odezwę do narodu :
KTO PRZYJEDZIE DO MNEI BYM MOGŁA ZABEZPIECZYĆ SOBIE DWA TYGODNIE NA COSMELAN Jak tak dalej pójdzie ... to chyba dopiero w styczniu będę mogła się pomaziać
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:55   #2274
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

[quote=Megi72;9019257]Masima
Nie odp. mi wczoraj jak często teraz stosować cos2.Ja smaruję się na noc.Jak długo stosować taką częstotliwośc ?
[quote]

Megi odpowiedziałam ! Post 2250
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:57   #2275
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

No to co - wpadnie kto do mnie ? Winko , piwko, kolacyjki , pogaduchy, dresy i takie tam różne - ZAPEWNIAM
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:59   #2276
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
No to co - wpadnie kto do mnie ? Winko , piwko, kolacyjki , pogaduchy, dresy i takie tam różne - ZAPEWNIAM
Ale Ty tak daleko mieszkasz...Ja mało sie ostatnio udzielam na forum...Mam "zawirowania" w zyciu osobistym Takie na wlasne zyczenie.Domciu a buczacza to w jakim miescie jest obecnie?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 10:08   #2277
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Ale Ty tak daleko mieszkasz...Ja mało sie ostatnio udzielam na forum...Mam "zawirowania" w zyciu osobistym Takie na wlasne zyczenie.Domciu a buczacza to w jakim miescie jest obecnie?
...ja wcale dalego nie mieszkam Tylko do mnie trochę dłużej się jedzie
Buczka już do okupanta wróciła i leczy kacorka i ma stres - bo Jej po Polandzie plamki wyszły
Popitoliłaś sobie życiowo No to ja Cię przytulam do serca
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 10:13   #2278
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
...ja wcale dalego nie mieszkam Tylko do mnie trochę dłużej się jedzie
Buczka już do okupanta wróciła i leczy kacorka i ma stres - bo Jej po Polandzie plamki wyszły
Popitoliłaś sobie życiowo No to ja Cię przytulam do serca
Dziękuje kochana. Cały czas mam nadzieje na jakies spotkanie plamistych istotek.Trzeba by sie zorganizowac.Co Ty na to?
Acha,widzialam Twoje nowe fotki.Cuudna babka jestes
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 10:18   #2279
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Dziękuje kochana. Cały czas mam nadzieje na jakies spotkanie plamistych istotek.Trzeba by sie zorganizowac.Co Ty na to?
Acha,widzialam Twoje nowe fotki.Cuudna babka jestes
Ja już jestem pewna, że spotkanie się odbędzie Tylko kwestia czasu i oragnizacji ... Dziekuję Ci za tą cudną babkę Szkoda, że mnie teraz nie widzisz ...
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 10:21   #2280
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Ale Ty tak daleko mieszkasz...Ja mało sie ostatnio udzielam na forum...Mam "zawirowania" w zyciu osobistym Takie na wlasne zyczenie.Domciu a buczacza to w jakim miescie jest obecnie?
Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
...ja wcale dalego nie mieszkam Tylko do mnie trochę dłużej się jedzie
Buczka już do okupanta wróciła i leczy kacorka i ma stres - bo Jej po Polandzie plamki wyszły
Popitoliłaś sobie życiowo No to ja Cię przytulam do serca
a co Wy tak o mnie ,bezemnie?
Ja to podniecona,moj najdrozszy automat do kawy wrocil do mama
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.