Atrederm - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 21:23   #3121
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
oprocz witaminy a, masci tranowej, dermagolu a+e, cethapilu, to jeszcze polecam B-panthen skutecznie łagodzi podraznioną skórę, po atredermie
A którego B-panthenu używasz? Krem, krem plus czy maści? Krem plus zapowiada się interesująco.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 21:31   #3122
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

bpanthen, masc ochronna, podbieram moim maluszkom ale ten krem zapowiada sie dobrze Naprawdę moja skora jest po nim ukojona
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 22:04   #3123
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Ja teraz też załapałam się na wysyp na brodzie i koło nosa w linii prostej ( tak mnie atakują krostki, że zawsze linię prostą tworzą, niczym od linijki ) na brodzie mam kółko wielkości 5 zł takich wrednych podskórnych czerwonych kropek i faktycznie są jak tarka. Tylko czemu taką formę dziady przyjmują, a nie białych "potówek" ?

Od 3 dni nawilżam się kremem tradycyjnym nawilżającym z fotomedu i raz, że skład jak na krem ma bardzo bardzo przyzwoity to też extra nawilża i jeszcze fajniej pachnie także polecam bo 50 ml kremu kosztuje ok. 12 zł.

Mam jakieś załamanie, bo od grudnia się atredermuje i w sumie żadnych zauważalnych, nawet najmniejszych efektów nie widzę ;/ Jedynym plusem jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa, ale tak by się chciało w miarę ładnej, gładkiej i ładnej twarzy ;/ A i nie wiem czy przez zimę, ogrzewanie czy przez co, ale podkład mineralny LM strasznie paskudnie wygląda na mojej retinoidowej twarzy, ściera się mega szybko ( to przez filtr) i warzy się i nie jest taki jak powinien być ;/
Że tak się wtrące - takie białe, małe pryszczyki to wysyp? Co prawda nie używam atrederm, ale mam jakiś nowy krem z kwasami i wyskakują mi własnie takie dziwne krostki i nie wiem o co chodzi
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 08:04   #3124
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

Pytałyście jakie były u mnie efekty po retinoidach - no więc po Locacidzie i Atredermie efekty całkiem całkiem, na zawsze zlikwidowałam podskórne gule, plus jesienią przez 2 miesiące miałam _idealną_ skórę. Mam nadzieję, że Zorac, który skończyłam 1,5 miesiąca temu też się opłaci, bo póki co to wysyp za wysypem ;/
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:33   #3125
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Pytałyście jakie były u mnie efekty po retinoidach - no więc po Locacidzie i Atredermie efekty całkiem całkiem, na zawsze zlikwidowałam podskórne gule, plus jesienią przez 2 miesiące miałam _idealną_ skórę. Mam nadzieję, że Zorac, który skończyłam 1,5 miesiąca temu też się opłaci, bo póki co to wysyp za wysypem ;/
A po jakim czasie zauważyłaś ze te gule przestały się pojawiać?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 16:21   #3126
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Że tak się wtrące - takie białe, małe pryszczyki to wysyp? Co prawda nie używam atrederm, ale mam jakiś nowy krem z kwasami i wyskakują mi własnie takie dziwne krostki i nie wiem o co chodzi

Z mojego doświadczenia wynika, że takie małe, białe krostki ( bez tzw. czubka) są objawem nie wysypu, a zapychania przez krem, miałam tak przy kremach z gliceryną, parafiną na 2 miejscu. Ja mam wysyp, małych czerwonych krosteczek, które są usiane na brodzie w 1 miejscu i są tak jakby pod skórą i tworzą "tarke" ;/ Chyba mi się przed świętami nie poprawi ;/
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:27   #3127
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Atrederm

Ja jadę na atre już 2 miesiąc. Raz w tygodniu zawsze w środę mam do was pytanie, czy po zjedzeniu jakiś ostrych potraw, chipsów, krakersów czy alkoholu macie jakieś skutki uboczne na twarzy? Ja to wszystko musiałam odstawic bo na drugi dzień po zjedzeniu czegoś ostrego mam mocny rumień i takie wodne krosteczki na policzkach? To na pewno nie jest przypadek...
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 21:08   #3128
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

ja po uzywaniu Atre mam strasznie rozszerzone pory! nigdy takich nie mialam... nie wiem czy zaprzestac uzywac... czy to tylko takie chwilowe pogorszenie?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 21:32   #3129
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Ja jadę na atre już 2 miesiąc. Raz w tygodniu zawsze w środę mam do was pytanie, czy po zjedzeniu jakiś ostrych potraw, chipsów, krakersów czy alkoholu macie jakieś skutki uboczne na twarzy? Ja to wszystko musiałam odstawic bo na drugi dzień po zjedzeniu czegoś ostrego mam mocny rumień i takie wodne krosteczki na policzkach? To na pewno nie jest przypadek...
Nie u wszystkich dieta ma wpływ na trądzik. Nie u wszystkich te same rodzaje produktów przyczyniają się do zaostrzenia zmian.
Mnie próbowano wmówić, że dieta wcale nie ma nic wspólnego z trądzikiem, ale niestety w moim przypadku ma, i to bardzo dużo.
Czasem trądzik nawet ustaje po zmianie diety, dlatego warto zgłębić ten temat.
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 23:57   #3130
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

polecam picie oleju lnianego
dobrze dziala na taka skore kiedy sie retinoidy stosuje tzn. od wewnatrz fajnie nawilza, i ogolnie zalet ma duzo bardzo . Zapewne slyszalyscie .
Pilam taki olej ok.6 miesiecy i staram sie dalej , ostatnio to zaniedbalam i mozliwe ze cera mi sie pogorszyla przez to ze go nie pilam .
Nie lubie jego smaku , jak jestem przy 3 ostatniej lyzce to malo co nie wymiotuje ;d
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 13:12   #3131
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Atrederm

Pijesz trzy łyżeczki na raz? Ja piję trzy w ciągu dnia, od razu popijam czymś, chociaż smak nie jest tak zły jak się tego spodziewałam ;D A piję dopiero od tygodnia, więc na efekty czekam
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 13:19   #3132
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Atrederm

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 19:17   #3133
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

Tak pije 3 łyzki duze , bo jakbym miala tak pic trzy razy po lyzce to chyba bym nie dala rady, bo lubie to miec za sobą
Ja na początku też uważałam że smak nie jest zły . Po miesiącu albo dwoch już zaczęło sie narzekanie . A potem to juz w ogóle . Wlewałam aż do kubka olej i piłam , i potem popijałam szybciutko . Wtedy piłam go na okrągło , dzień w dzień , jak zdarzyło mi sie zapomniec albo bylam gdzies poza domem to byłam zła na siebie i wydawało mi sie że jak sie nie napije to mi coś wyskoczy . Popadłam w obsesje Potem miałam dość długą chwile przerwy i teraz znowu przydałoby sie popaść w olejową obsesje . Zaczynam od dzis znowu picie codziennie 3 lyzek

Kaloryczny jest , ale podobno spala zły tłuszcz i wspomaga odchudzanie , przyspiesza metabolizm,zawiera nierozpuszczalny błonnik , i aktywuje karnityne która spala tłuszcz bardziej itd. A i polecam olej na włosy również .

A co do atredermu to chyba kończę stosowanie . Po wakacjach myślę że do niego powrócę bo mam jedną buteleczke jeszcze nową
Zaczynam epiduo do końca wakacji .

Chociaż troche szkoda mi konczyc kuracje , ale te same efekty osiągałam stosując epiduo a nawet lepsze bo skóra sie nie łuszczyła . Może faktycznie to zasługa nowszej generacji retinoidu. Atrederm znwou jest bardzo fajny na zmarszczki a epiduo z nadtlenkiem to nie bardzo . Pewnie dlatego epiduo mi pomagał najbardziej przez ten nadtlenek ..
Słońce zacznie bardziej świecić będe używać 30 filtra bo nie chce sie tez obciążać 50
A mam pytanie , mogłabym stosować tonik z kwasem mlekowym np. raz lub dwa razy w tygodniu , kiedy będe używać epiduo ?
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 19:35   #3134
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Atrederm

Ja teraz się zastanawiam
Kiedy zaczynałem już prawie 9 miesięcy temu stosowanie Atredermu, używałem słabszego stężenia, bo wiadomo - wysyp, pierwsze podrażnienia, łuszczenia. Wolałem, żeby to działo się mniej hardkorowo

Teraz używam wyższego stężenia, bo po tylu miesiącach stosowania wiem co i jak, a chciałem mocno zaatakować niedoskonałości, tak, żeby moja twarzy w końcu wyglądała przyzwoicie.

Czytam Wasze wypowiedzi i wszyscy zastanawiają się co teraz, kiedy słońce zacznie grzać I po wielu przemyśleniach sądzę, że skończę buteleczkę o mocniejszym stężeniu (mam jeszcze około 3/4) i na lato przerzucę się na 0.025, stosując wysokie filtry.

Co myślicie?

Edytowane przez tekanan
Czas edycji: 2013-03-27 o 19:36 Powód: literówka
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 20:08   #3135
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
Ja teraz się zastanawiam
Kiedy zaczynałem już prawie 9 miesięcy temu stosowanie Atredermu, używałem słabszego stężenia, bo wiadomo - wysyp, pierwsze podrażnienia, łuszczenia. Wolałem, żeby to działo się mniej hardkorowo

Teraz używam wyższego stężenia, bo po tylu miesiącach stosowania wiem co i jak, a chciałem mocno zaatakować niedoskonałości, tak, żeby moja twarzy w końcu wyglądała przyzwoicie.

Czytam Wasze wypowiedzi i wszyscy zastanawiają się co teraz, kiedy słońce zacznie grzać I po wielu przemyśleniach sądzę, że skończę buteleczkę o mocniejszym stężeniu (mam jeszcze około 3/4) i na lato przerzucę się na 0.025, stosując wysokie filtry.

Co myślicie?
Retinoidy stosujesz już długo, cera jest zahartowana i nie tak wrażliwa jak na początku stosowania. Jeśli nie masz z natury cery skłonnej do przebarwień posłonecznych to ja na Twoim miejscu bym została przy silniejszym. No chyba ze obserwowałeś przebarwienia od słońca jeszcze zanim zacząłeś atre- to wtedy faktycznie można zejść na słabszy.

Miałam podobnie z zorakiem- stosowałam około 7-8 msc, potem zaczęło się lato i z powodzeniem używałam dalej mocniejsze stężenie, ale obowiązkowo przed wyjściem był filtr spf 50. Jak chciałam się delikatnie opalić to oprócz spf 50 zakrywałam twarz. Przez całe lato twarz mi się nie opaliła a nie unikałam jakoś specjalnie słońca.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 20:12   #3136
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Nie u wszystkich dieta ma wpływ na trądzik. Nie u wszystkich te same rodzaje produktów przyczyniają się do zaostrzenia zmian.
Mnie próbowano wmówić, że dieta wcale nie ma nic wspólnego z trądzikiem, ale niestety w moim przypadku ma, i to bardzo dużo.
Czasem trądzik nawet ustaje po zmianie diety, dlatego warto zgłębić ten temat.
wiesz ja od zawsze jadłam co popadło, nic mi nigdy nie było, ale teraz zauważyłam że odkąd stosuję atre, naprawdę muszę pilnowac się co jem bo dosłownie śmieciowe jedzenie wychodzi mi przez skórę, już nawet mój brat zauważył i marudzi jak mnie widzi: znowu coś żarłaś!!
no nic trzeba się oszczędzać. Ale zgodzę się z Tobą że jedzenie ma znaczenie, może gdybym wyrzekła się wszystkich kulinarnych grzechów atre nie był by mi do niczego potrzebny ....
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 20:48   #3137
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Atrederm

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2013-03-27 o 20:49
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 21:08   #3138
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

Można pić lniany ograniczając spożycie innych tłuszczy , a szczególnie omega 6 bo ich pełno jest w diecie i w lnianym tez są więc jak jemy jeszcze te inne to ich za dużo jest i tyjemy.
Ja osobiscie nie mam zdania o piciu oleju i dodatkowych kilogramach.
Ale dużo ma zalet i dlatego sądze żę warto pić
Chociaż troche mnie zmartwiłaś tym że przytyli tyle
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 22:16   #3139
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Atrederm

Na jednym z wątków, dziewczyna pisała, że nie zauważyła zmiany wagi. Ciekawe, może osoby różnie na to reagują i nie tylko olej ma tu wpływ na tycie/chudnięcie?
Ja planuję pić 3 miesiące i zrobić przerwę; jeśli efekty będą zadowalające (i nie przytyję znacznie) będę używała dalej..
Jak na razie wysyp Atredermowy w tym nie pomaga

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2013-03-27 o 22:18
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 11:02   #3140
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

Dziwnie jest z tą dietą. Niby coś jest na rzeczy, ale ciężko stwierdzić, czy to przez niezdrowe jedzenie skóra się pogorszyła, czy to akurat hormony, czy się oczyszcza, czy może stres czy zmiana pogody ( przełom pór roku). Myślę, że nie da się tak ze 100% pewnością ocenić. Niektórzy mówią, że pryszcze wychodzą po mleku i czekoladzie. Pytałam o to dermatologa, stwierdził, że mleko nie ma nic do rzeczy, czekolada owszem ma, ale trzeba zjeść jej konkretną ilość ( w sensie całą czekolade, tak zrozumiałam).

A jeśli chodzi o mój stan 7 już chyba tydzień po zakończeniu terapii retinoidem - póki co przestało wreszcie wysypywać pryszczami, po ponad 2 tygodniowym wysypie. Problem teraz tylko mam taki, że skóra zmieniła się w skorupę ( przegięłam z maścią). Codziennie smaruje kremem tłustym, siedze w wazelinie ale ciągle sucho. Ciekawe ile to jeszcze potrwa aż odzyskam normalną fakturę.
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 11:16   #3141
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziwnie jest z tą dietą. Niby coś jest na rzeczy, ale ciężko stwierdzić, czy to przez niezdrowe jedzenie skóra się pogorszyła, czy to akurat hormony, czy się oczyszcza, czy może stres czy zmiana pogody ( przełom pór roku). Myślę, że nie da się tak ze 100% pewnością ocenić. Niektórzy mówią, że pryszcze wychodzą po mleku i czekoladzie. Pytałam o to dermatologa, stwierdził, że mleko nie ma nic do rzeczy, czekolada owszem ma, ale trzeba zjeść jej konkretną ilość ( w sensie całą czekolade, tak zrozumiałam).

A jeśli chodzi o mój stan 7 już chyba tydzień po zakończeniu terapii retinoidem - póki co przestało wreszcie wysypywać pryszczami, po ponad 2 tygodniowym wysypie. Problem teraz tylko mam taki, że skóra zmieniła się w skorupę ( przegięłam z maścią). Codziennie smaruje kremem tłustym, siedze w wazelinie ale ciągle sucho. Ciekawe ile to jeszcze potrwa aż odzyskam normalną fakturę.
tO JAK TO PRZESTAŁAŚ STOSOWAĆ LEKI I TERAZ MASZ TAKIE PROBLEMY Z SUCHOŚCIĄ? DZIWNE...
WSZEDZIE GDZIE CZYTAM TO PISZĄ ŻE RETINOIDY POWINNO SIĘ STOSOWAĆ W SPOSÓB CIĄGŁY WIĘC MOŻE LEPIEJ SIĘ PRZRERZUCIĆ NA JAKIŚ ŁAGODNIEJSZY RETINOID I ZAPOBIEGAĆ NAWROTOWI.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 11:52   #3142
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Atrederm

Ja zrezygnowałem z atredermu ponieważ przez nieog wyskoczyły mi bardzo dziwne wykwity na twarzy taka kaszka połączona z suchą skórą zaczerwieniona to samo mialem na plecach :< Teraz biorę izotek i czekam na efekty
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 14:19   #3143
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Retinoidy stosujesz już długo, cera jest zahartowana i nie tak wrażliwa jak na początku stosowania. Jeśli nie masz z natury cery skłonnej do przebarwień posłonecznych to ja na Twoim miejscu bym została przy silniejszym. No chyba ze obserwowałeś przebarwienia od słońca jeszcze zanim zacząłeś atre- to wtedy faktycznie można zejść na słabszy.

Miałam podobnie z zorakiem- stosowałam około 7-8 msc, potem zaczęło się lato i z powodzeniem używałam dalej mocniejsze stężenie, ale obowiązkowo przed wyjściem był filtr spf 50. Jak chciałam się delikatnie opalić to oprócz spf 50 zakrywałam twarz. Przez całe lato twarz mi się nie opaliła a nie unikałam jakoś specjalnie słońca.
Rzeczywiście, nie mam skłonności do przebarwień posłonecznych - przed Atredermem używałem kwasów (Acne derm) przez 4 miesiące, od marca do lipca i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Cieszę się, że jest ktoś kto przede mną używał silnych retionoidów w lato. Sądzę, że zanim moja cera będzie w takim stanie o jakim marzę minie jeszcze parę ładnych miesięcy, więc oczywiste jest to, że wolałbym stosować Atrederm 0.05.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak stosować lek dalej, szukając powoli filtra spf 50, który będzie odpowiedni

No to jeszcze jedno: W zeszłe lato z powodu problemów pewnie też emocjonalnych, związanych z okropnym trądzikiem mało co wychodziłem z domu, moja twarz siłą rzeczy nie opaliła się. Chciałbym w te lato złapać odrobinę słońca, nie opalając się i wyglądając jak czekolada, ale tak, żeby kolor twarzy był taki jak szyi, rąk.. I myślę sobie jak by to zrobić?
Sądzicie, że wystarczy to co opali mnie normalnie wychodząc z domu? I tu spokojnie nie jestem szaleńcem, nie mam zamiaru opalać się dla ładnego koloru używając retionoidów
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 14:59   #3144
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Atrederm

A czy stosując Atre wyskakują wam podskórne gule, które zaczynają lekko zmniejszać się po tygodniu? Zauważyłam, że moja skóra nie lubi alkoholu, zawsze po wypiciu większej ilości na drugi dzień wyskakują mi gule, dobrze, że rzadko piję alkohol. Moja skóra chyba już wolno regeneruje się, po ostatnim wysypie powoli tygodniami znikają mi przebarwienia czy blizny.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 15:24   #3145
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Atrederm

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2013-03-28 o 15:31
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 17:21   #3146
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, nie mam skłonności do przebarwień posłonecznych - przed Atredermem używałem kwasów (Acne derm) przez 4 miesiące, od marca do lipca i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Cieszę się, że jest ktoś kto przede mną używał silnych retionoidów w lato. Sądzę, że zanim moja cera będzie w takim stanie o jakim marzę minie jeszcze parę ładnych miesięcy, więc oczywiste jest to, że wolałbym stosować Atrederm 0.05.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak stosować lek dalej, szukając powoli filtra spf 50, który będzie odpowiedni

No to jeszcze jedno: W zeszłe lato z powodu problemów pewnie też emocjonalnych, związanych z okropnym trądzikiem mało co wychodziłem z domu, moja twarz siłą rzeczy nie opaliła się. Chciałbym w te lato złapać odrobinę słońca, nie opalając się i wyglądając jak czekolada, ale tak, żeby kolor twarzy był taki jak szyi, rąk.. I myślę sobie jak by to zrobić?
Sądzicie, że wystarczy to co opali mnie normalnie wychodząc z domu? I tu spokojnie nie jestem szaleńcem, nie mam zamiaru opalać się dla ładnego koloru używając retionoidów
Nie wiem czy dobrze wnioskuje: chcąc mieć kolor twarzy taki sam jak reszta ciała musiałbyś zrezygnować z filtrów. Ja co prawda stosowałam zorac przez całe lato ale nigdy nie wyszłam z domu bez filtra. Złapać słońca przecież trochę możesz, ale na obszar "atredermowany" spf 50 niezbędny. To że twarz będzie jaśniejsza trochę od reszty (sam piszesz że nie chcesz się opalać na czekoladę) wg mnie nie wygląda źle czy głupio. Jeszcze przed retinoidami zrezygnowałam z opalania twarzy bo zauważyłam ze zwyczajnie słońce jej nie służy.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 17:38   #3147
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Wreszcie ktoś rozsądny się odezwał. Jak najbardziej popieram przedmówczynię. Ja wiem, że wszyscy chcą mieć idealną twarz w jak najszybszym czasie i bez wyrzeczeń, no ale tak się nie da. I co z tego, że przebarwienia potrądzikowe zejdą jak za 5-10 lat pojawią sie przebarwienia posłoneczne ? Uważam, że o ile jeszcze na wiosnę stosowanie Atre przy obowiązkowym używaniu fotostabilnego filtr o SPF 50 i unikaniu słońca jest do "przejścia"to w środku lata takie zabawy są conajmniej nieodpowiedzialne.


Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Retinoidy stosujesz już długo, cera jest zahartowana i nie tak wrażliwa jak na początku stosowania. Jeśli nie masz z natury cery skłonnej do przebarwień posłonecznych to ja na Twoim miejscu bym została przy silniejszym. No chyba ze obserwowałeś przebarwienia od słońca jeszcze zanim zacząłeś atre- to wtedy faktycznie można zejść na słabszy.

Miałam podobnie z zorakiem- stosowałam około 7-8 msc, potem zaczęło się lato i z powodzeniem używałam dalej mocniejsze stężenie, ale obowiązkowo przed wyjściem był filtr spf 50. Jak chciałam się delikatnie opalić to oprócz spf 50 zakrywałam twarz. Przez całe lato twarz mi się nie opaliła a nie unikałam jakoś specjalnie słońca.
Cherry czemu takie "mądre" rady dajesz komuś kto widać albo jest poddatny na sugestie albo ma mała wiedze ? Po czym wnosisz, że ktoś jest poddatny bądź nie jest na przebarwienia posłoneczne ? Po tym, że po lecie nie wyszły brzydkie brązowe plamy ? To zdecydowanie za mało, bo one mogą się pojawić nawet za kilka lat.

każdy ma swój rozum i jakąś tam wiedzę, ale zanim na własną rękę zaczniecie siebie i innych leczyć to upewnijcie się, że macie rację, bo możecie kogoś wprowadzić w błąd, który przypłaci wyglądem lub co gorsze zdrowiem

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2013-03-28 o 17:39
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 18:53   #3148
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Wreszcie ktoś rozsądny się odezwał. Jak najbardziej popieram przedmówczynię. Ja wiem, że wszyscy chcą mieć idealną twarz w jak najszybszym czasie i bez wyrzeczeń, no ale tak się nie da. I co z tego, że przebarwienia potrądzikowe zejdą jak za 5-10 lat pojawią sie przebarwienia posłoneczne ? Uważam, że o ile jeszcze na wiosnę stosowanie Atre przy obowiązkowym używaniu fotostabilnego filtr o SPF 50 i unikaniu słońca jest do "przejścia"to w środku lata takie zabawy są conajmniej nieodpowiedzialne.




Cherry czemu takie "mądre" rady dajesz komuś kto widać albo jest poddatny na sugestie albo ma mała wiedze ? Po czym wnosisz, że ktoś jest poddatny bądź nie jest na przebarwienia posłoneczne ? Po tym, że po lecie nie wyszły brzydkie brązowe plamy ? To zdecydowanie za mało, bo one mogą się pojawić nawet za kilka lat.

każdy ma swój rozum i jakąś tam wiedzę, ale zanim na własną rękę zaczniecie siebie i innych leczyć to upewnijcie się, że macie rację, bo możecie kogoś wprowadzić w błąd, który przypłaci wyglądem lub co gorsze zdrowiem
A co jest niby takiego niemądrego w moich radach? Jeśli ktoś nigdy nie miał problemu z przebarwieniami to widocznie nie ma do nich skłonności, bo gdyby miał chociaż niewielkie skłonności to uwierz, ale pojawiły by się w ciągu całego życia.
Owszem przebarwienia posłoneczne mogą się pojawić gdy nie stosuje się do zaleceń lekarzy. Ale czy pisałam żeby nie stosować blokera spf 50? Wręcz przeciwnie- pisałam o konieczności najwyższej ochrony cały czas.

Jeśli ktoś nie opala się celowo, pamięta o wysokiej ochronie na co dzień to niby czemu miał by nie stosować retinoidów? Dermatolodzy przepisują retinoidy doustne również w lato zalecając wysoką ochronę.

No ale pewnie znajdą się zaraz osoby które w lato w domu uważają za zasadne stosowanie najwyższej ochrony- bo przecież promieniowanie przenika przez szyby. Uważam, że wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2013-03-28 o 18:57
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 19:06   #3149
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Atrederm

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 19:24   #3150
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Pytając o skłonności nie miałam na myśli ,że jak ich nie ma to hulaj dusza bo już się nie pojawią. Pytałam o skłonności, bo znam osoby które są bardzo podatne na przebarwienia, nawet jak wczesną wiosną wyjdą na słońce bez chociaż spf 30to przebarwienia bardzo szybko im się pojawiają. A retinoidów czy innych leków uwrażliwiających na słońce nie stosują. W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie jeszcze dokładać w lecie retinoidy.

Chyba znalazłam sposób na szybsze "usunięcie" poatredermowej wylinki. Podczas porządków znalazłam zachomikowane czarne mydło. Najpierw nałożyłam na niewielki obszar, potrzymałam 2 minuty i zmyłam. Skórki całkiem przyzwoicie odeszły, podrażnień większych niz zazwyczaj nie było. Poczekałam do wieczora i nałożyłam na całą twarz. Nie wiem do końca tylko czy to zasługa savona czy olejku jojoba nałożonego rano. Póki co mam dwa dni przerwy od atre, ale muszę ten patent jeszcze raz zastosować, bo wydaje mi się że to jednak savon tak zadziałał.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.