Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 12:31   #1
PaulaJ20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7

Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?


Witam drogie wizażanki. Jestem spanikowana a wszystko z powodu zbliżającego się terminu porodu i zapowaiadającej się dużej wagi dziecka. W piątek (14 marca) komputer wykazał, że dziecko waży 3800-4100g. Dziś mamy środę, a do terminu porodu pozostało mi jeszcze 9 dni. Byłam badana w szpitalu, okazało się, że rozwarcia wciąż nie ma, więc dziecko nie pcha się jeszcze na świat. W ciągu 10 dni mały przytył ponad pół kilo. Bardzo się boję, gdyż zawsze byłam osobą dosć szupła a jestem pewna, że do czasu porodu mały będzie ważył ponad 4 kg ;( Czy wówczas mam prawo domagać się cesarskiego cięcia? Proszę o rady
PaulaJ20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:52   #2
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Moja lekarka urodziła naturalnie dziecko o wadze 5 kg. Z tego co pamiętam to wskazanie do cesarki jest powyzej wagi 4,200 .
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:56   #3
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Domagać się zawsze możesz, to się nazywa cesarka na życzenie i jest płatne.
W innym przypadku raczej zdecyduje lekarz.
Do pomiarów z usg nie podchodziłabym tak poważnie. Mi wykazało na 2 dni przed porodem (tydzień po terminie) że córa waży 3800. Urodziłam sn z wagą 4230. Ze mną na sali była dziewczyna, której usg pokazywało wagę dziecka 4700, miała z tego względu cc (ale nie tylko z tego względu, miała wskazania po poprzedniej cesarce), a jej dziecko ważyło faktycznie 4100.

Poruszałaś ten temat ze swoim lekarzem?
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:32   #4
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

U mnie lekarz stwierdził, że dziecko na pewno będzie miało powyżej 4000g. Urodziłam w terminie dziecko ważące 3800g.
Trzeba pamiętać, że pomiary z usg to plus minus 500g, tak więc nie panikowałabym tak bardzo.

Co nie znaczy że nie możesz nie mieć cesarki. Możesz zapłacić i mieć, ewentualnie w trakcie porodu sn dojdzie do tego, że jednak cesarka się przyda, no chyba że Twój lekarz zadecyduje, że bez cc się nie obejdzie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:48   #5
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Bardziej bym nalegała na pomiar główki dziecka i twojej miednicy. Może się okazać, że obwód zbyt duży i nie przejdzie przez kanał.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:07   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Lutien, ale to też już do lamusa odchodzi, ja byłam mierzona, wymiary zewnętrzne idealne a po fakcie okazało się, że wymiary wewnętrzne za małe rozmawiałam potem z położną i akurat szpital, w którym rodziłam drugą córę, już przestaje mierzyć, bo niemiarodajne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:10   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Zgodzę się co do wielkości główki też jestem szczuplutka i to główka "zadecydowała" o łatwości porodu. U nas też 500 g różnicy było w wadze, możliwe że na supernowoczesnym sprzęcie wskazuje poprawnie
Spójrz na ostatnie usg, tam wielkość główki będzie podana jako HC
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 14:10   #8
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45659366]Lutien, ale to też już do lamusa odchodzi, ja byłam mierzona, wymiary zewnętrzne idealne a po fakcie okazało się, że wymiary wewnętrzne za małe rozmawiałam potem z położną i akurat szpital, w którym rodziłam drugą córę, już przestaje mierzyć, bo niemiarodajne.[/QUOTE]

Nie byłam tego świadoma... To nie da się zmierzyć tego w ogóle
Dobrze, że moje dzieci małe to nie mam tego dylematu
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:25   #9
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Ja byłam mierzona w szpitalu takim cyrklem przez położną, na podstawie tego pomiaru i szacunkowej wagi wg usg (choć głównie na podstawie pomiarów miednicy) stwierdzono miednicę ogólnie ścieśnioną i niewspółmierność... miałam cc,
jestem bardzo szczupła i drobnej budowy

Przy przyjęciu do szpitala 7 dni wczesniej wyliczyli 3kg, kolezance z sali w ten sam dzień 3,7kg a nasze dzieci urodziły sie z róznicą jednego dnia, moj w piątek 3,65kg jej w sobotę 3,7kg wiec te wymiary to moocno orientacyjne
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:32   #10
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

jak leżałam na patologii, to była lekarka, która robiąc usg super trafiała w wagę, ale usg było naprawdę długie i dokładne.

U mnie było cc z innych powodów, ale teraz dziękuję bogu, bo Młody łeb miał jak sklep (po mamusi) a ja bioder właściwie nie posiadałam, a i tak mój lekarz chciał, żebym próbowała rodzić naturalnie.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:59   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Te pomiary z usg to są takie orientacyjne, moja córka miała mieć poniżej 2,5kg i pani doktor była tego pewna. A córka się urodziła 3380g, więc przeciętna, z kolei synek miał mieć 3400g około a urodził mi się 3890g, z urodzeniem synka miałam problem, bo to, że głowa przechodzi to nie wszystko gdy nie mieszczą się ramiona dziecka
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 20:28   #12
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

U mnie na kilka dni przed porodem USG pokazało prawie idealną wagę urodzeniową dziecka, więc biorąc pod uwagę granicę błedu oraz tempo w jakim płód przybiera na wadze, to wcale dużego błedu nei było.
Ale wlaśnie, wszystko zależy od dokładności badania, bo czasem 1 mm różnicy daje baaardzo duży margines błedu.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:22   #13
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez PaulaJ20 Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażanki. Jestem spanikowana a wszystko z powodu zbliżającego się terminu porodu i zapowaiadającej się dużej wagi dziecka. W piątek (14 marca) komputer wykazał, że dziecko waży 3800-4100g. Dziś mamy środę, a do terminu porodu pozostało mi jeszcze 9 dni. Byłam badana w szpitalu, okazało się, że rozwarcia wciąż nie ma, więc dziecko nie pcha się jeszcze na świat. W ciągu 10 dni mały przytył ponad pół kilo. Bardzo się boję, gdyż zawsze byłam osobą dosć szupła a jestem pewna, że do czasu porodu mały będzie ważył ponad 4 kg ;( Czy wówczas mam prawo domagać się cesarskiego cięcia? Proszę o rady
przede wszystkim musisz porozmawiać o tym ze swoim lekarzem, bo jeśli on nie wystawi Ci zaświadczenia, że potrzebne jest cc, będzie decydował o tym lekarz w szpitalu do którego trafisz, jak Ci powiedzą, że masz próbować sn to wiele nie zdziałasz.
moje dziecko było mniejsze, ale mnie nikt nie mierzył, nie szacował czy dam radę urodzić, dopiero w trakcie porodu jak lekarz mnie zbadał stwierdził, że nie dam rady urodzić i konieczne jest cc, ale waga nie miała tu znaczenia.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:34   #14
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

ja pierwsze dziecko urodziłam z wagą 4,600. Rodziłam naturalnie aż do momentu kiedy zaklinowało się w miednicy i trzeba było szybko je wyciągnąć.
Z tym ze mi lekarze mówili że dziecko bedzie małe, nawet jeden powiedział że takie małe bo za dużo "zarłam" w ciązy ( przytyłam 20 kg prawie), a tu zonk.

Z drugim już sytuacjabyła jaśniejsza,
Usg 3 dni przed porobdem pokazało 4100, w przedzień 4200. Waga pierwszego dziecka tez odegrała duze znaczenie, lekarze wiedzieli że mam skłonność genetyczną do takich "dyżych " dzieci.
Cesarka planowana była chociaż do konca miałam nadzieje że jednak uda urodzić mi się naturalnie.
Drugi wazył 4200.

U nas ten próg wagowy to chyba 4 kg.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:39   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Znam kobiety, co 4600 rodziły naturalnie i w niektórzy przypadkach nawet bez większych problemów się obeszło. Znajoma wiedziała, że będzie taka waga i nikt jej cesarki nie zaproponował, ale łatwy poród to na pewno nie był. Dziecko potem całkiem rozmiarowo przeciętnie rosło, nie wiem kurczę w jakim celu te dzieci tak rosną w macicy, same problemy z tego

Mnie na USG dzień przed porodem lekarz powiedział, ze dziecko będzie ważyło jakieś 3kg i to jest odpowiednia waga jak na moje rozmiary. Sprawdziło się, ważyła 3120.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2014-03-21 o 13:40
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:42   #16
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Znam kobiety, co 4600 rodziły naturalnie i w niektórzy przypadkach nawet bez większych problemów się obeszło. Znajoma wiedziała, że będzie taka waga i nikt jej cesarki nie zaproponował, ale łatwy poród to na pewno nie był. Dziecko potem całkiem rozmiarowo przeciętnie rosło, nie wiem kurczę w jakim celu te dzieci tak rosną w macicy, same problemy z tego

Mnie na USG dzień przed porodem lekarz powiedział, ze dziecko będzie ważyło jakieś 3kg i to jest odpowiednia waga jak na moje rozmiary. Sprawdziło się, ważyła 3120.
Zalezy to też od budowy ciała kobiety, niestety nie wszystkie mogą urodzić naturalnie duże dziecko, tak jak było w moim przypadku. Jestem waska w biodrach i niestety...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:44   #17
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Czasem w przypadku większych dzieci główka przechodzi, a dalej się klinuje, tak też miała moja inna znajoma. Nie wiem, ja bym chyba wtedy starała się o cc, tak wiele złego może się stać w czasie porodu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:49   #18
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko potem całkiem rozmiarowo przeciętnie rosło, nie wiem kurczę w jakim celu te dzieci tak rosną w macicy, same problemy z tego
Jak to po co na złość matce.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Zalezy to też od budowy ciała kobiety, niestety nie wszystkie mogą urodzić naturalnie duże dziecko, tak jak było w moim przypadku. Jestem waska w biodrach i niestety...
No, ale też wąskie biodra to nie wszytko to od bardzo wielu czynników zależy, dlatego od kilku lat faktycznie się odchodzi od mierzenia i prognozowania na podstawie pomiarów czy kobieta da radę urodzić SN. Ja jestem naprawdę drobnej budowy, a w biodrach mam takie wymiary, że wszystkie tap madle mogą się schować bo są przy mnie ogromniaste a urodziłam siłami natury dziecko o bardzo słusznej masie i jeszcze słuszniejszym obwodzie głowy.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:53   #19
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czasem w przypadku większych dzieci główka przechodzi, a dalej się klinuje, tak też miała moja inna znajoma. Nie wiem, ja bym chyba wtedy starała się o cc, tak wiele złego może się stać w czasie porodu.

Ja nawet dokładnie nie wiem, u mnie chyba też główka przeszła, bo położna mówiła że już ją widać.
Byłam tak umęczona długim wywoływanym porodem, że nawet nie myślałam żeby dopytać.

W każdym razie, u mnie to wszystko potoczyło się przez to że usg pokazało złą wagę dziecka. I miałam je robione 3 razy przed porodem w ciągu kilku dni w szpitalu, za kazdym razem 3100 albo 3300.
Rożnica w wadze ponad 1 kg.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Jak to po co na złość matce.



No, ale też wąskie biodra to nie wszytko to od bardzo wielu czynników zależy, dlatego od kilku lat faktycznie się odchodzi od mierzenia i prognozowania na podstawie pomiarów czy kobieta da radę urodzić SN. Ja jestem naprawdę drobnej budowy, a w biodrach mam takie wymiary, że wszystkie tap madle mogą się schować bo są przy mnie ogromniaste a urodziłam siłami natury dziecko o bardzo słusznej masie i jeszcze słuszniejszym obwodzie głowy.
Ja dokładnie nie wiem od jakich wymiarów to zalezy, w kazdym razie wiem że jestem za wąska na duże dzieci, moi główki też dosyć duże mieli, 36 cm w obwodzie ten co się urodził wiekszy( 4,6 kg), a ten mniejszy (4,2 kg) to nawet miał 38 cm.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 19:48   #20
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Nie martw się! Ja urodziłam siłami natury 4300 chłopca, obwód gł. miał 39 cm. Zaufaj lekarzom, na pewno będą wiedzieli co robić.
Dodam, że jestem chuda jak szczapa. Także nie ma reguły.
Powodzenia!
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 21:09   #21
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Rodziłam w UK
Moje dziecko miało ważyć 4-4.20kg. Nie było to wskazaniem do CC. Gdy podczas wywoływania tętno zaczęło to spadać to wzrastać (panika i obracanie dziecka w brzuchu), główka nie chodziła do kanału a skurcze były co 2,5minuty zapytano mnie czy brałam pod uwage CC. Decyzja w 3 sekundy - dawajcie CC. Syn przyszedł na świat z wagą 4.8kg Jak dla mnie przewidywana duża masa dziecka powinna być wskazaniem do CC. Tak samo jak dlugie przenoszenie ciąży (ja rodziłam w 42tyg)

Na marginesie siostry szwagierka miała CC ze wzglądu na mase, a jej synek ważył...3,7kg W Polsce. Nie prywatnie
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 08:28   #22
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Bardziej bym nalegała na pomiar główki dziecka i twojej miednicy. Może się okazać, że obwód zbyt duży i nie przejdzie przez kanał.
U mnie to by nie było miarodajne bo córka pomimo tego, że główkę miała dość małą to urodziła się z rączką przy główce.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 11:55   #23
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
U mnie to by nie było miarodajne bo córka pomimo tego, że główkę miała dość małą to urodziła się z rączką przy główce.
Oj, to tak jak ja urodziłam się z rączką zgiętą w łokciu przy głowie i moją rodzicielkę przez to bardzo uszkodziłam, mama mówi, że to był jej najgorszy poród mimo, że nie byłam duża.

A u mnie synek nie mieścił się w ramionkach Jeszcze do tego był źle ułożony. I jak już główka wyszła to tak na prawdę przeżyłam najgorszy koszmar ponieważ usłyszałam, że "teraz to już muszę urodzić" i tak go położna szarpała, że złamał się obojczyk, już pomijam mój ból, ale to był jakiś koszmar.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 12:53   #24
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Zapowiada się duże dziecko, czy bd miała cesarkę?

Moja córa też rodziła się z rączką przy główce. Gdyby nie to, to pomimo tych 4230 prawdopodobnie udałoby się bez nacięcia, a tak musieli mnie trochę poharatać.
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 13:53:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.