Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 09:23   #1
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982

Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?


Czesc dziewczyny!
Mam pytanie moj 3 tyg maluszek ma dostawac witaminki na krzywice Vigantol, lekarz zalecil podawac je przed jedzeniem natomiast na ulotce pisze ze trzeba je wymieszac z mlekiem. Podaje je od 3 dni na lyzeczce a pozniej daje mleko i dostal biegunki nie wiem czy to przez witaminki czy z jakiegos innego powodu. Prosze mamusie ktore stosuja te witaminki o udzielenie mi odpowiedzi dziekuje
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 09:33   #2
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Dokładnie robilam tak jak ty tzn wyciskałam z cyca troche mleka na łyżeczke i do tego kropelka witaminki i dawałam to małemu.
Jezeli dziecko ma biegunke to skontaktowałabym się z pediatrą przyczyn może być wiele.
Pytanie czy to napewno biegunka, dzieci karmione piersią zwykle mają luźne stolce.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 09:38   #3
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Mój synek dobrze znosil vigantol, oprócz niego przyjomował cebion multi i też go dobrze znosił
Jeśli dziecko ma biegunkę warto zgłosić się do pediatry, może być wiele przyczyn biegunki np: alergia
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:00   #4
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Ja daje 2 kropelki na lyzeczke a pozniej daje mleko Bebiko, nie karmie zbyt czesto piersia bo maluchowi sie nie chce sciagnac, wiec mleko sciagam do butelki jak mam czas
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:01   #5
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Vigantol podaje córci na smoczku,wcześniej próbowałam bespośrednio do buzi ale nie zawsze trafiłampzdr
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:01   #6
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

witaminki swójej córze podawałam na łyżeczce z dodatkiem wyduszonego z cycuszka mleczka - nie było problemów z połykaniem
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:40   #7
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Witamina D3 rozpuszcza sie w tłuszczach i ważne jest jej właściwe podawanie, czyli podawanie odpwiedniej ilści kropelek witaminy z dodatkiem mleka. Witaminki należy wymieszać z mlekiem i dopiero podać dziecku.

Jeśli witamina zostanie nieprawidłow podana , to nie ma to najmniejszego sensu , bo i tak nie zostanie w odpwiedniej ilości przyswojna
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/

Edytowane przez manolita
Czas edycji: 2005-11-12 o 20:33
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 15:46   #8
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Ja robiłam tak samo jak agatha_c , wyciskałam z piersi mleko , a potem dodawałam witaminki.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 11:54   #9
telestwor
Przyczajenie
 
Avatar telestwor
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 10
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

witam wszystkie mamusie,
ja tak samo podawałam cebionmulti i vigantol na łyżeczce wymieszane z mleczkiem prosto z piersi, jednak muszę stwierdzić iż od samego początku nie odpowiadało to mojej małej córci- bo za każdym razem się krzywiła. Teraz z kolei nie karmię piersią i mieszam jej to z mlekiem modyfikowanym. Ale mam problem, ponieważ ona nie chce tego wogóle przyjmować- ma już skończonych 13 miesięcy i potrafi wytrącić łyżeczkę z mojej ręki bo wie co jest grane. Postanowiłam że będę jej to podawać podczas snu wieczorem, ale działało tylko do jakiegoś czasu. Potem to już się wybudzała. Największy problem to cebionmulti, ma chyba za ostry smak.Proszę doradźcie mi jak mogę ją"oszukać"? z góry dziękuję i pozdrawiam
telestwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 16:00   #10
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Cytat:
Napisane przez telestwor
witam wszystkie mamusie,
ja tak samo podawałam cebionmulti i vigantol na łyżeczce wymieszane z mleczkiem prosto z piersi, jednak muszę stwierdzić iż od samego początku nie odpowiadało to mojej małej córci- bo za każdym razem się krzywiła. Teraz z kolei nie karmię piersią i mieszam jej to z mlekiem modyfikowanym. Ale mam problem, ponieważ ona nie chce tego wogóle przyjmować- ma już skończonych 13 miesięcy i potrafi wytrącić łyżeczkę z mojej ręki bo wie co jest grane. Postanowiłam że będę jej to podawać podczas snu wieczorem, ale działało tylko do jakiegoś czasu. Potem to już się wybudzała. Największy problem to cebionmulti, ma chyba za ostry smak.Proszę doradźcie mi jak mogę ją"oszukać"? z góry dziękuję i pozdrawiam
To podobnie jak z moim do tego jeszcze zamknie usta i nic się wcisnąć nie da
teraz to staram się podawać witaminy w trakcie jedzenia tartych owoców (on je uwielbia) lub mieszam z ulubionym sokiem wtedy smak witamin nie jest wyczuwalny. Podaje je zawsze gdy wiem że mały jest głodny i czas na przekąskę.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 07:33   #11
minka76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

U nas też były problemy z podawaniem na łyżeczce z mlekiem, często zawartosć łyżeczki lądowała obok, a nie w buzi, dlatego zmienilam system. Już nie podaję witamin wieczorem przed butlą tylko w ciagu dnia z kaszką. Sprawdziło się idealnie. Teraz wszystkie witaminy czy lekarstwa, łącznie z pokruszoną tabletką podaję w ten sposób. Moje dzieci jedzą kaszkę ryżową na mleku łyżeczką. Wkraplam bezpośrednio do miseczki z kaszką i pomału dobieram łyżeczką trochę samej kaszki i trochę tej zabarwionej kroplami.
minka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 08:52   #12
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Witaminki dla niemowlakow. Jak je podawac?

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Dokładnie robilam tak jak ty tzn wyciskałam z cyca troche mleka na łyżeczke i do tego kropelka witaminki i dawałam to małemu.
Jezeli dziecko ma biegunke to skontaktowałabym się z pediatrą przyczyn może być wiele.
Pytanie czy to napewno biegunka, dzieci karmione piersią zwykle mają luźne stolce.
Robiłam dokładnie tak samo!! I robię nadal .
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.