Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-09, 18:05   #1291
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
A propos kropli wybielających (ale nie białko oka ) próbowałyście może serii Flos Lek wybielającej skórę?
ja nigdy tego typu kremów nie używałam a nie ma zbyt dobrych opinii ta seria
Chcesz się pozbyć przebarwień czy rozjaśnić wyjściową naturalną barwę skóry? W to drugie to nie wierzę że jakiś kosmetyk może to zrobić Owszem jeśli mamy lekko przyciemnioną skórę słońcem(nawet nie opaloną)- czyli ciemniejszą niż jak byliśmy dziećmi z alabastrową, nieskażoną słońcem cerą, to pewnie jakieś zabiegi mogą przywrócić jasność. Tak samo kwasy, witamina c i filtry. Ale wybielenie cery by była jaśniejsza niż ta z jaką się urodziliśmy to już tylko takie zabiegi jak Jackson przechodził
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:05   #1292
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ja się czuję niska przy koleżankach . 90% jest wyższa ode mnie... I czuję się jak krasnal Zawsze chciałam być wyższa o 6 cm, ale teraz zaczęłam doceniać to, że nie jestem wysoka. Powód jest bardzo prozaiczny. Chłopak, z którym się spotykam, jest mojego wzrostu
właśnie to uważam za znaczną zaletę niezbyt dużego wzrostu - tyle niskich facetów wokół, a dziwnie jednak mieć niższego od siebie znaczy, wiadomo że to w sumie nie jest przeszkoda, ale na przykład moje upodobania się skupiają głównie wokół wysokich koszykarzy (choć mój facio z żadnym sportem nic wspólnego nie ma)
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
cecha charakterystyczna to wyraznie bielutkie bialko oka, duzy kontrast, zerknij na bloga Fiasco a jak masz watliwosci, mozesz mi podeslac fotke na PW

akurat kolor wlosow jest najmniej istotny, jestes bardzo wyrazista i fajnie wygladasz w krzykliwych kolorach szminek
dzięki nie umiem za to nisić neutralnych, jasnych kolorów szminek. najlepiej bordo albo fiolet


AmaiMomo, Lucciola, ja mam dwie niziutkie przyjaciółki, które wiecznie są uważane za starsze i podrywane przez starych facetów, znaczy dużo starszych od nich
ja przy swoich 169 czy 170cm i w dodatkowych centymetrach obcasów nie dość, że jestem jak dla mnie za wysoka, to jeszcze nie umiem w obcasach chodzić, i w dodatku moja ogólnie ujmując "masa" jest spora, mam grube kości i do najszczuplejszych nie należę. Znaczy, ja uważam że jestem w porządku (lubię mieć cycki), ale mnóstwo dziewczyn na moim miejscu uznałaby że jest gruba. Generalnie czuję się "wielka". Więc chodzę w płaskich
Agkz dzięki za linka, ogólnie sporo mi rozjaśnił, nie tylko co do mnie ale ogólnie
Cytat:
Napisane przez Acabar Pokaż wiadomość
W sumie na 100% jestem jednego pewna: mitem jest to, że zawsze najlepiej wyglądamy w swoim naturalnym typie kolorystycznym. Ja znalazłam taki, w którym wyglądam 10 razy lepiej i nawet młodziej, niż gdy byłam 18-letnią szarą myszką, którą każdy wizażysta pewnie by ubierał w nudne pastele, by "podkreślić naturalne piękno" :P Ale to temat na długą notkę już po mojej magisterce.
z tym się zgadzam w 100% ja też chyba w jakimkolwiek kolorze włosów wyglądam lepiej niż w swoim. nawet chyba w niepasującym ciepłym blondzie lub rudym
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-05-09 o 18:07
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:18   #1293
Acabar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 139
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

'

Edytowane przez Acabar
Czas edycji: 2013-08-04 o 10:43
Acabar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:18   #1294
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Chcesz się pozbyć przebarwień czy rozjaśnić wyjściową naturalną barwę skóry?
Chmm...właściwie to chciałabym wyrównać koloryt skóry. Nie mam jakiś szczególnych przebarwień, ale moja cera jest taka "ciapkowata" - te jasne piegi + delikatne i stare przebarwienia - jednym słowem niefajnie to wygląda.

Próbowałam się pozbyć tego przy pomocy Acnedermu, ale lipa - nic to nie dało.

Fiasco podziel się cycem! (BTW: kocham twój awatar!)

Ja w sumie bardzo małych piersi nie mam (20cm różnicy między obwodami), ale naprawdę lipnie wyglądają, bo uciekają pod pachy.

Jak teraz czytam te opisy, to się jeszcze bardziej gubię. Jestem szatynką o włosach ciemnobrązowych z bliżej nieokreślonym połyskiem, cera blada - oliwkowa, czasem lekko zarumieniona na różowo, oczy szaro-niebieskie, ale nie jasne. Chyba najbardziej pasuję do opisu lata...szkoda tylko, że w pastelach wyglądam jak trup.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:39   #1295
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Acabar Pokaż wiadomość
To metoda polegająca na przykładaniu do twarzy różnych chust o różnych kolorach. Właściwa analiza nie polega na tym, że na podstawie koloru włosów/oczu ustalamy swój typ i patrzymy do jakiejś tabelki jakie kolory nam pasują. Należy iść w odwrotnie - najpierw sprawdzamy jakie kolory nam pasują i na tej podstawie możemy wywnioskować jakim jesteśmy typem.

Może przyda się film: http://youtu.be/9uMRVLIj7yc
Hmmm, może tak będzie łatwiej... Dzięki
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:43   #1296
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Chmm...właściwie to chciałabym wyrównać koloryt skóry. Nie mam jakiś szczególnych przebarwień, ale moja cera jest taka "ciapkowata" - te jasne piegi + delikatne i stare przebarwienia - jednym słowem niefajnie to wygląda.

Próbowałam się pozbyć tego przy pomocy Acnedermu, ale lipa - nic to nie dało.

Fiasco podziel się cycem! (BTW: kocham twój awatar!)

Ja w sumie bardzo małych piersi nie mam (20cm różnicy między obwodami), ale naprawdę lipnie wyglądają, bo uciekają pod pachy.

Jak teraz czytam te opisy, to się jeszcze bardziej gubię. Jestem szatynką o włosach ciemnobrązowych z bliżej nieokreślonym połyskiem, cera blada - oliwkowa, czasem lekko zarumieniona na różowo, oczy szaro-niebieskie, ale nie jasne. Chyba najbardziej pasuję do opisu lata...szkoda tylko, że w pastelach wyglądam jak trup.
masz odcień włosów popielaty czy raczej złotawy, rudawy? ja niby mam cerę różowawą, ale u mnie każda część ciała ma inna barwę, a tam gdzie skóra nie jest już tak płytko unaczyniona jak w centralnej części twarzy, cera przybiera zielonkawy odcień
nie ma co się trzymać sztywno reguł. Moja znajoma jest książkowym wręcz latem, naturalne blond popielato beżowe włosy, beżowa chłodna cera, szkliste błękitne, rozmyte oczy a za☠☠☠iście wyglądała jak się przefarbowała na kasztanowy brąz
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 19:30   #1297
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Tego kremu używałam... Do kitu. Strasznie mnie zapchał, jest tłusty, nie wsiąka i śmierdzi. Ble fuj
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 20:07   #1298
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jeśli chodzi o kremy rozjaśniające to wypróbowałam ich kilka i polecić mogę krem na noc Iwostinu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia.html&next=1 Mocnych przebarwień nie rozjaśni ale wyrówna koloryt skóry. Tylko na to potrzeba cierpliwości i co najmniej kilku tygodni stosowania.
Bardzo dobry jest Unitone: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-4.html&next=1 ale jakoś ostatnio nigdzie go nie widzę
No i oczywiście kwas migdałowy oraz glikolowy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 20:25   #1299
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kremy rozjaśniające to wypróbowałam ich kilka i polecić mogę krem na noc Iwostinu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia.html&next=1 Mocnych przebarwień nie rozjaśni ale wyrówna koloryt skóry. Tylko na to potrzeba cierpliwości i co najmniej kilku tygodni stosowania.
Bardzo dobry jest Unitone: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-4.html&next=1 ale jakoś ostatnio nigdzie go nie widzę
No i oczywiście kwas migdałowy oraz glikolowy.
A jak stosować te kwasy?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 21:02   #1300
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A jak stosować te kwasy?
Czystych kwasów nie stosowałam, bo mając wrażliwą skórę bałam się podrażnienia. Stosowałam je w formie kremów. Glikol w preparacie Glyco-A a migdał w kremie Pharmaceris Sebo-Almond. Glyco nakładałam na twarz jak zwyczajny krem i zmywałam po 15-20 minutach. Czasami, w przypadku cieniutkiej warstwy, zostawiałam go na noc. Niestety, proces łuszczenia nie należał do najprzyjemniejszych, zdarzały się mocne podrażnienia skutkujące pękaniem naczynek i go odstawiłam. Pharmaceris nakładałam jak normalny krem i go nie zmywałam.
Nie wiem jak w przypadku migdałka, ale jeśli chodzi o glikol, to skórę trzeba stopniowo przyzwyczaić do niego. Czyli należy stosować np. tonik z kwasami o niskim stężeniu.
Aha, jeszcze jedno - glikolu nie powinno się stosować w okresie wiosenno-letnim (można nabawić się poważnych przebarwień!). Migdał nie uwrażliwia tak skóry na UV, ale moim zdaniem filtr SPF50+ przy jakiejkolwiek zabawie z kwasami, to podstawa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 22:40   #1301
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

@AmaiMomo a acnedermu próbowałaś? Mi trochę koloryt wyrównał, przynajmniej tak mi się zdaje.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 23:11   #1302
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kremy rozjaśniające to wypróbowałam ich kilka i polecić mogę krem na noc Iwostinu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia.html&next=1 Mocnych przebarwień nie rozjaśni ale wyrówna koloryt skóry. Tylko na to potrzeba cierpliwości i co najmniej kilku tygodni stosowania.
Bardzo dobry jest Unitone: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-4.html&next=1 ale jakoś ostatnio nigdzie go nie widzę
No i oczywiście kwas migdałowy oraz glikolowy.
Super! Może coś wypróbuję.

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
@AmaiMomo a acnedermu próbowałaś? Mi trochę koloryt wyrównał, przynajmniej tak mi się zdaje.
No właśnie próbowałam, ale nie pomógł. Może stosowałam za krótko, ale na dłuższą metę nie dałabym rady, bo bardzo ściągał skórę i nie mogłam się przyzwyczaić do takiego dyskomfortu. Chociaż w sumie...dla pięknej skóry mogę się poświęcić i spróbować raz jeszcze.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 23:24   #1303
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;33995519]Ja w sumie te 160 chociaż chciałabym mieć Chociaż powiem Wam, że kolegę kiedyś mój wzrost rozczulił i tak zawsze 'ojeeeej, jaka ty malutka'
W sumie może to i dobrze, nie grozi mi niższy chłopak, a i pewnie przy jakimkolwiek będę czuć się bezpiecznie, no i zawsze gdzieś w tłumie pod łokciami innych się przecisnę [/QUOTE]

Z tym przeciskaniem się pod łokciami to dobry patent;P Ja muszę się przeciskać między kolumnami, bo aż tak niska nie jestem. Ostatnio bym się zaklinowała w szczelinie między kolumną a stołem

W ogóle dostałam fotoalergii. Na dekolcie mam mnóstwo krostek i nie wiem, co z nimi zrobić...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 10:52   #1304
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
W ogóle dostałam fotoalergii. Na dekolcie mam mnóstwo krostek i nie wiem, co z nimi zrobić...
Nie mam pojęcia jak można to załagodzić. Ja kilkakrotnie dostałam krostki na dekolcie, gdy "opalałam się" w łańcuszku. Pomagały okłady z chłodnej maślanki (stary babciny sposób na poparzenia słoneczne), ale to chyba inna przypadłość niż fotoalergia (to było chyba uczulenie na metal...?).
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 12:25   #1305
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Tak na serio to niewiele da się zrobić... Moja mama parę dni temu też miała takie coś na dekolcie ale szybko przeszło.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 14:26   #1306
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Sodrina, próbowałaś pić wapno? albo wziąć cokolwiek na uczulenie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:35   #1307
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

mam to samo krostki/grudki wypelnione woda/surowica, lekko swedzace przy dotykaniu, nie cierpie upalow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:42   #1308
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja lubię podziwiać w upały ludzi, którzy pieką się przez pół dnia nad miejskimi sztucznymi zbiornikami wodnymi, inhalując jednocześnie płuca zdrowotną mieszanką metali ciężkich z pobliskiej ulicy.

Kilka lat temu widziałam na takiej "plaży" Panienki opalające się na Kujawskim...
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:43   #1309
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

AmaiMomo, moje piersi tez uciekaja pod pachy, ale jak założę Effuniaka to mam rowek
Łączę się w" bólu" z wysokimi, skończyłam się mierzyć na 175, ale raczej mam więcej. Tż tylko kilka cm wyższy ode mnie, w 8 cm butach już jestem wyższa i się źle czuję wtedy. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale wolałaby mieć 170cm i tyle Mam dłuugie nogi i dłuuuuuugie ręce, kupić coś z długim rękawem odpowiednim- nie da się.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Ja mam taki widok przez okno, sąsiadka często tak cały dzień potrafi leżeć na słońcu i na oliwkę się opalać.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 16:53   #1310
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
mam to samo krostki/grudki wypelnione woda/surowica, lekko swedzace przy dotykaniu, nie cierpie upalow
Moja mama miała to samo. Ale udało się to wyleczyć i teraz ma spokój.
Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Kilka lat temu widziałam na takiej "plaży" Panienki opalające się na Kujawskim...
A, feee!
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 19:50   #1311
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-spf-50-.html zna ktoś skład tego filtra?;>

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Przeraziłam sie,że moja wersja do twarzy już się kończy.. nie stać mnie na taki wydatek..

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Nie wiem czego szukać z tanich filtrów, bez parafiny, gliceryny, triglicerydów.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 20:15   #1312
jadziad525
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 52
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Drogie Wizażanki mi idealnie sprawdzają sie kosmetyki w kolorze kobaltowym i soczystego różu. Są genialne dla jasnej, alabastrowej cery

Proszę o kliki!
__________________
"W życiu nie ma game over, jest tylko next level"
jadziad525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 20:35   #1313
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Czystych kwasów nie stosowałam, bo mając wrażliwą skórę bałam się podrażnienia
Mnie wrażliwca bardziej podrażniał kwas w jakimś preparacie, nawet nisko %, niż czysty peeling kwasowy.
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 23:04   #1314
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Sodrina, próbowałaś pić wapno? albo wziąć cokolwiek na uczulenie
Próbowałam. Po nim te krosty stały się mniej czerwone. Jak nie przejdzie mi to przez te kilka dni, to się przejdę z tym do lekarza. Od kilku dni noszę wyłącznie koszule zapinane po szyje, bo nie chcę ich drażnić ani fitrami ani słońcem...

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

Już myślałam, że tylko mnie irytuje nowa kampania H&M, w której modelka jest po prostu spalona. Ale i Szwedzi zareagowali. http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodark...admiernie.html
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 00:13   #1315
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-spf-50-.html zna ktoś skład tego filtra?;>

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Przeraziłam sie,że moja wersja do twarzy już się kończy.. nie stać mnie na taki wydatek..

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Nie wiem czego szukać z tanich filtrów, bez parafiny, gliceryny, triglicerydów.
za cholerę nie idzie znaleźć składu tego balsamu
co do filtrów, bez parafiny i trójglicerydów to może rossmanowski sun ozon spf50 mleczko do ciała sensitiv- do twarzy jak najbardziej można używać tylko glicerin ma na 5 miejscu ale o dziwo mnie nie zapchał(a używałam tez na twarz). Filtry jakie posiada to : Octocrylene, Titanium Dioxide,Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789) i Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S). Chociaz wersja tego mleczka dla dzieci ma dodatkowo Tinosorb M poza tym skład podobny tylko tez glicerin na 5 miejscu bodajże ale witaminka E która wzmacnia działanie filtra o wiele wyżej w składzie niz w wersji sensitiv. Soraya ma glicerin dopiero na 9 miejscu ale parę parabenów przy końcu. Trzeba by pogmerać trochę w składach tańszych drogeryjnych

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Próbowałam. Po nim te krosty stały się mniej czerwone. Jak nie przejdzie mi to przez te kilka dni, to się przejdę z tym do lekarza. Od kilku dni noszę wyłącznie koszule zapinane po szyje, bo nie chcę ich drażnić ani fitrami ani słońcem...

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

Już myślałam, że tylko mnie irytuje nowa kampania H&M, w której modelka jest po prostu spalona. Ale i Szwedzi zareagowali. http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodark...admiernie.html
ta reklama to masakra, nawet nie poznałam ze to Izabeli, myślałam z początku dopóki twarzy nie zobaczyłam że to jakas murzynka

Ten ma moim zdaniem fajny skład, bez gliceryny, trójglicerydów i parafiny(o ile ktos sie masła shea i parabenów nie boi ale sa na szarym koncu), ma między innymi Tinosorb M(super filtr dobrze się z innymi komponuje i wzmacnia ich działanie) ale Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem przenikającym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html


edit. czytam teraz o mleczku dla dzieci sun ozon ale ma beznadziejne opinie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ci-spf-50.html

A dzisiaj po porównaniu kilku mazideł w rossie sama z ciekawości tą lirenke mineralną kupiłam-z zamiarem smarowania szyi i dekoltu- a może i nagębnie da rade używać

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-11 o 11:40
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:50   #1316
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Już myślałam, że tylko mnie irytuje nowa kampania H&M, w której modelka jest po prostu spalona. Ale i Szwedzi zareagowali. http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodark...admiernie.html
czy tylko mi kojarzy się to z kurczakiem z rożna?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 15:17   #1317
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
AmaiMomo, moje piersi tez uciekaja pod pachy, ale jak założę Effuniaka to mam rowek
Łączę się w" bólu" z wysokimi, skończyłam się mierzyć na 175, ale raczej mam więcej. Tż tylko kilka cm wyższy ode mnie, w 8 cm butach już jestem wyższa i się źle czuję wtedy. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale wolałaby mieć 170cm i tyle Mam dłuugie nogi i dłuuuuuugie ręce, kupić coś z długim rękawem odpowiednim- nie da się.
Effuniak - uwielbiam.
Ja też jestem dość wysoka, bo mam jakieś 175 cm i mogłabym się w sumie skurczyć o te kilka cm .

Co do filtrów... Widziałam dziś w aptece mleczko LRP (o takie - KLIK) w pojemności, uwaga, 300ml za ok. 50zł, tak więc niezły deal. Mam takie w standardowej pojemności 100ml, z zeszłego roku i używam nawet na twarz. Nie zapycha (a mam do tego skłonność), nie wysusza, trochę się świeci, ale da się przypudrować . Ostatnio mieszam je na dłoni z żelem hialuronowym BU i wchłania się duuużo lepiej, chociaż nie wiem czy tak można...ale mi pasuje
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 16:03   #1318
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Czy mexoryl sx i xl są tylko w filtrach L'oreala? Te filtry dają najlepszą ochronę przed UVA, w porównaniu z innymi filtrami. To chyba jakaś nowość:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry-spf50-.html
ma bardzo fajne filtry octocrylene, titanum dioxiyde, parsol 1789, mexoryl xl, tinosorb s i mexoryl sx - nawet sporo tego
tylko znając życie "stonowanie" kolorytu oznacza "spomarańczowienie":rolle yes:

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Effuniak - uwielbiam.
Ja też jestem dość wysoka, bo mam jakieś 175 cm i mogłabym się w sumie skurczyć o te kilka cm .

Co do filtrów... Widziałam dziś w aptece mleczko LRP (o takie - KLIK) w pojemności, uwaga, 300ml za ok. 50zł, tak więc niezły deal. Mam takie w standardowej pojemności 100ml, z zeszłego roku i używam nawet na twarz. Nie zapycha (a mam do tego skłonność), nie wysusza, trochę się świeci, ale da się przypudrować . Ostatnio mieszam je na dłoni z żelem hialuronowym BU i wchłania się duuużo lepiej, chociaż nie wiem czy tak można...ale mi pasuje
mnie przed laty LRP, Bioderma itp zapychały także jak juz to tylko do ciała, jak się nosi to mleczko? nie kleją się łapy?

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-11 o 16:04
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 21:18   #1319
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Czy mexoryl sx i xl są tylko w filtrach L'oreala? Te filtry dają najlepszą ochronę przed UVA, w porównaniu z innymi filtrami. To chyba jakaś nowość:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry-spf50-.html
ma bardzo fajne filtry octocrylene, titanum dioxiyde, parsol 1789, mexoryl xl, tinosorb s i mexoryl sx - nawet sporo tego
tylko znając życie "stonowanie" kolorytu oznacza "spomarańczowienie":rolle yes:

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------



mnie przed laty LRP, Bioderma itp zapychały także jak juz to tylko do ciała, jak się nosi to mleczko? nie kleją się łapy?
Mleczko jest lekkie. Na twarz też można stosować (ja nakładałam na niego delikatnie puder ryżowy i czasami podkład EDM), ale ma coś w składzie, co po 5-6 godzinach ściąga mi skórę.

Co do opalenizny pani z plakatu - dla mnie jest obrzydliwa. Nie mam nic przeciwko naturalnie śniadej karnacji, ale "takie coś" mnie odrzuca.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 22:14   #1320
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mnie przed laty LRP, Bioderma itp zapychały także jak juz to tylko do ciała, jak się nosi to mleczko? nie kleją się łapy?
Mnie się nie klei za bardzo, ale ja do ciała używam najczęściej spray sunozon 30, ten taki w formie olejku.
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mleczko jest lekkie. Na twarz też można stosować (ja nakładałam na niego delikatnie puder ryżowy i czasami podkład EDM), ale ma coś w składzie, co po 5-6 godzinach ściąga mi skórę.

Co do opalenizny pani z plakatu - dla mnie jest obrzydliwa. Nie mam nic przeciwko naturalnie śniadej karnacji, ale "takie coś" mnie odrzuca.
Mnie nie ściąga skóry, w przeciwieństwie do TEGO - strasznie mnie wysuszył. Jak na razie, po Ducray'u, to najlepszy mój filtr

A babeczka rzeczywiście - chrupiący kurczak .
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.