Filtry UV a makijaż - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 22:32   #391
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

No mi się też kojarzy, że Sandija coś pisała na ten temat. Sandijuś, gdzie żeś Ty?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 22:36   #392
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Oba destabilizują Parsol.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 22:42   #393
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Oba destabilizują Parsol.
No i wszystko jasne, dzięki Sandija i Erato
Czyli Maybelline, Wonder Finish jednak destabilizuje Parsol
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 20:03   #394
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja dziś dostałam przesyłkę z mazideł i w niej hydrolaty różane (jeszcze nie otworzyłam) oraz dry flo. Crumb świetnie opisała dry flo i jej pływanie w pojemniczku, samo przesypanie to wyzwanie, ale zrobiłam wieczorem małą próbę na górę wszystkiego co miałam na twarzy (przed zmyciem) i podobało mi się - nie pobieliła mnie i jest taka drobniuteńka. Matowić nie bardzo było co, ale jutro nałożę rano na filtr i ocenię - na razie wygląda toto zachęcająco wielce.

Puder brązujący nuxe - dostępny w AwS, apteczny, ale zawiera talk i mikę, więc na biodermę nie za bardzo. Wygląda mimo to ciekawie, kosztuje coś ok 60zł i jest go aż 25g - jest to prasowaniec. Może zainteresuje którąś z was.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 20:39   #395
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja też będę jutro testować Dry flo
Dzięki uprzejmości Kate (znowu!, czuję się jak pasożyt ) jestem w posiadaniu odsypki z jej paczki. Już w woreczku widać, że też proszek taki inny jest - wyjątkowo sypki, mięciutki. Ciekawa jestem co się będzie działo jutro, i czy bęcie fruwał po całej kuchni i/lub łazience (zależy gdzie się skrobiuję)
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 21:10   #396
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja też czekam na Dry Flo
Mam nadzieję, że chociaż to zmatowi mi filtry.

Czytam was dziewczyny i zazdroszczę tym, którym skrobia ziemniaczana lub kukurydziana matuje makijaż. Ja mam tak tłusta skórę, że nic nie jest w stanie jej zmatowić
Dlatego też to całe błyszczenie pofiltrowe jakoś mnie nie przeraża: jestem do tego przyzwyczajona. Marzy mi się taka śliczna zmatowiona twarzyczka, zamiast mojej tradycyjnej żarówki.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 21:14   #397
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Do mnie tez dzisiaj dotarlo Dry Flo Jutro test
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 22:14   #398
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Do mnie właśnie dotarła i jestem dzisiaj po teście. Jest rzeczywiście bardzo drobniuteńka, wystarczy jej na prawdę nie wiele by uzyskać upragniony mat, nie ma żadnego zapachu. Jednak chyba troszkę pobiela, ale tylko troszeczkę Poza tym jest znakomita
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 06:37   #399
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Zgadzam się z mckabi - dry flo jest świetna, drobniejsza niż zwykła kukurydzianka, mnie też pobieliła tylko odrobinę. Rewelacja .

beoneself - jaki pasożyt - miła sąsiadka to rozumiem - miłego testowania.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 09:58   #400
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Też już jestem po porannym teście Dry flo, matowiłam Avenkę (czyli niezłe wyzwanie). No i jak zwykle wyskrobiowałam się obficie, w pełnym tego słowa znaczeniu. Może za obficie, bo mnie pobieliło i więcej niż odrobinkę. Nie chce mi się tego zmywać, dzisiaj będę szczycić się iście arystokratyczną cerą I do tego wszystkiego jestem blada, bo nie mam mobilizacji do regularnego smarowania się brązującymi specyfikami.
A, zgadzam się, skrobia drobniutka. Nie mam jej narazie gdzie przesypać, wyciągnęłam małą łyżeczką na spodek, aż się biało w powietrzu zrobiło. Przy nakładaniu na twarz płatkiem kosmetycznym miałam wokół twarzy białą mgiełkę.

Ogólnie - nie potrafię ocenić jednoznacznie, jutro siupnę jej mniej, to zobaczymy
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 11:25   #401
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Coz, jestem zalamana calym watkiem ;-) Dotad bowiem moglam poruszac sie w zludzeniach, ze chronie swoja twarz, a teraz musialam stanac oko w oko z prawda:
stosuje antheliosa XL fluide exstreme, na to podklad guerlaina albo givenchy, potem puder sypki chanel universelle i na koniec kuleczki guerlaina - no i wyszlo, ze niemal nic nie pozostaje z ochrony :-(

Nie chce rezygnowac z kosmetykow, ktorych uzywam, zatem w takiej sytuacji, pozostaje mi jedynie zmiana kremu z filtrem na jakis avene? Zalamanie buuuu :-(

Co do zkrobii to kiedys jej probowalam na bioderme photoderm max (koszmarny smalec), ale jakos mi nie podeszla. Niby matowila, ale twarz nie wygladala bynajmniej naturalnie i to nie tylko ze wzgledu na bladosc.

Jesli ktos mial doswiadczenia z antkiem a potem z avene to moze podzieli sie nimi?

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 13:01   #402
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Filtry UV a makijaż

Powiedzcie mi co sadzicie o tym aby zamiast pacykowac sie mąka kartoflaną np uzywac na filtr ekspresowego pudrowego żelu matującego Bielendy z serii No More?Nie zaszkodzi to stabilniości filtra?Obecnie zrobiłam przeskok z Biodermy na Avene emulsje50+ i powiem szczerze,że mi sie jednak chyba bardziej skóra świeci,taka ta emulsja lepka jakaś.Próbowałam mąki,ale powiem szczerze,że kiepsko sie spisuje na mojej skórze.Matuje raptem na 3 godziny tylko.Mało trochę.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 13:04   #403
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ten żel radzi sobie z błyskiem, czy narazie to tylko pomysł?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 13:23   #404
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hmmm chyba tego żelu nie powinno nakładać sie na filtr, bo to on powinien być ostatnią warstwą kremu jaką nakładamy na twarz Jednak niech tu sie wypowiedzą bardziej doświadczone
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 13:29   #405
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Filtry UV a makijaż

Powiedzmy ze sobie daje rade,ale oczywiscie nie na caly dzien.Nie napisalam ze oprocz zelu idzie puder na twarz.Czekam na odpowiedzi dalej
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:24   #406
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Co do nakładania żelu, to myślę że może nie zdestabilizować ale zetrzeć warstwę filtra przy nakładaniu. No chyba, że delikatnie będzie wklepywany, ale wtedy chyba nie uzyska się upragnionego efektu. Jeszcze co do destabilizacji, to zależy oczywiście od składu owego żelu i rodzaju filtra (czy Avenka czy inny )
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:25   #407
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na kwc składu tego żelu nie ma, jutro postaram się odnaleźć tubkę to wrzucę
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:26   #408
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, a jak sprawa się ma z nowym Iwostinem solecrin? Można na toto nakładać talk i mikę?
Wyczytałam, że tam jest mieszanina różnych filtrów, więc a nóż wiedelec
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:27   #409
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie można. Bo w tej "mieszaninie różnych filtrów" jest Parsol, który destabilizują i talk i mika. Nadal pozostaje tylko Avene.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 22:31   #410
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Koko, dziękuję

Lubię Avenkę i tylko jej używam, ale coś mam wrażenie, że zaczęła mnie zapychać ostatnio A kamuflować sie niestety wciąż muszę i bez korektora ani rusz.

Pytam w zasadzie już tylko dla formalności: korekt na Solacrinie też odpada? A co z pudrem jedwabnym Hauschki? Ten by chyba przeszedł?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:33   #411
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Voodia
Dziewczyny, a jak sprawa się ma z nowym Iwostinem solecrin? Można na toto nakładać talk i mikę?
Wyczytałam, że tam jest mieszanina różnych filtrów, więc a nóż wiedelec
A, już odpowiedziano

Hauszkę można na wszystko, ma przyjazny parsolowi skład.
Jaki korektor?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:37   #412
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
A, już odpowiedziano

Hauszkę można na wszystko, ma przyjazny parsolowi skład.
Jaki korektor?
Używam w zasadzie tylko Dermacolu

Edit:btw, a istnieją jakieś beztalkowe i bezmikowe korektory?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:49   #413
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Voodia
Używam w zasadzie tylko Dermacolu

Edit:btw, a istnieją jakieś beztalkowe i bezmikowe korektory?
Proszę Cię bardzo, moje cudeńko, czyli:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3776

A tak w ogóle, to Dermacol ma potencjalnie zapychający skład, tyle parafiny No nic dziwnego, że niektóre recentki narzekały na pogorszenie cery Tobie nie szkodzi?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:55   #414
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Proszę Cię bardzo, moje cudeńko, czyli:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3776

A tak w ogóle, to Dermacol ma potencjalnie zapychający skład, tyle parafiny No nic dziwnego, że niektóre recentki narzekały na pogorszenie cery Tobie nie szkodzi?
Hmm, wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale najprawdopodobniej ciągłe używanie Dermacolu wpływa na pojawianie się wyprysków właściwie tylko w miejscach, które reagularnie nim pokrywam Parę miesięcy po kuracji antybiotykiem buźkę ogólnie mam cymes, poza bruzdą nosowo-wargową- a tam właśnie ląduje zwykle Dermacol

Sandija, bardzo dziękuję
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 22:59   #415
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Bardzo proszę
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 23:09   #416
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Moje kochane, założyłam wątek dotyczący konkretnie brązów i różu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=114998
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 05:14   #417
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez beoneself
Też już jestem po porannym teście Dry flo, matowiłam Avenkę (czyli niezłe wyzwanie). No i jak zwykle wyskrobiowałam się obficie, w pełnym tego słowa znaczeniu. Może za obficie, bo mnie pobieliło i więcej niż odrobinkę. Nie chce mi się tego zmywać, dzisiaj będę szczycić się iście arystokratyczną cerą I do tego wszystkiego jestem blada, bo nie mam mobilizacji do regularnego smarowania się brązującymi specyfikami.
A, zgadzam się, skrobia drobniutka. Nie mam jej narazie gdzie przesypać, wyciągnęłam małą łyżeczką na spodek, aż się biało w powietrzu zrobiło. Przy nakładaniu na twarz płatkiem kosmetycznym miałam wokół twarzy białą mgiełkę.

Ogólnie - nie potrafię ocenić jednoznacznie, jutro siupnę jej mniej, to zobaczymy
Ponieważ avene łapie dużo skrobii czy pudru, w przypadku dry flo powinnaś spróbować nakładać pędzlem, a nie płatkiem - z płatka zawsze łapie się dodatkowa porcja. Delikatnie nabrać odrobinę na pędzel, dobrze otrzepać i na buźkę - powinno być lepiej.
Zgodzę się, że na biodermie nie widać pobielenia, bo potrzeba naprawdę minimalnej ilości do zmatowienia.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 07:11   #418
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Proszę Cię bardzo, moje cudeńko, czyli:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3776

A tak w ogóle, to Dermacol ma potencjalnie zapychający skład, tyle parafiny No nic dziwnego, że niektóre recentki narzekały na pogorszenie cery Tobie nie szkodzi?
z tańszych to chyba kamuflaż Unifiance'a będzie dobry? ten w słoiczku?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 10:22   #419
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wydaje mi się, że znalzłam podkład, który można stosować na nieavenowskie filtry. Piszę "wydaje mi się", bo nie jestem specjalne dobra w czytaniu składów, dlatego proszę Ekspertki o rzucenie na to fachowym okiem.

podkład rozświetlająco-antystresowy Avonu:

aqua, cyclopentsiloxane, phenyl trimethicone, dimethicone, cyclomethicone, buytylene glycol, cetyl peg/ppg-10/ dimethicone, diisostearyl dimer dilinoleate, octyldodecanol, sodium chloride, sorbitan sesquioleate, mica, glycerin, isononyl isononanoate, nylon-12, sodium pca, pvp/hexadecene copolymer, octyldodecyl neopentanoate, peg/ppg-18/18 dimethicone, quaterinum-18 hectorite, imidazolidinyl urea, laureth-4, tribehenin, pethylparaben, dimethiconol, perfluoropolymethylisopro pyl ether, disodium edta, polysilicone-11,propylene carbonate, aluminum hydrxide, stearic acid, parfum, xanthan gum, trifluoromethyl ci-4 alkyl dimethicone, tocopheryl acetate, trimethylsiloxysilicate, retinyl palmitate, aloe barbadensis extract, lecithin, anthemis nobilis oil, lavandula angustifolia oil, c12-15 alkyl benzoate, propylene glycol, diazolidynyl urea, tocopherol, adenosine triphospheate, saccharomyces/magnesium ferment hydrolysate, polyethylene,saccharomyce s/potassiumferment hydrolysate,silica, phenoxyethanol, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil

UFF!-Jeszcze nigdy nie widziałam tak dłuuugiego składu. Co o nim myślicie???nie zdestabilizuje filtrów?
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 11:17   #420
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry UV a makijaż

beoneself, pozwól, że Ciebie wyręczę.

Bielenda, No more, Ekspresowy pudrowy żel

Składniki: Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclomethicone, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Citral, Limonene, Linalool.


Miałam trochę próbek tego dziwadła.. Zapach nieprzyjemny, na szczęście szybko się ulatnia. Nałożony na czystą skórę wygładza ją i sprawia, że staje się jedwabista w dotyku (pewnie te silikony). Matuje porównywalnie do przeciętnego pudru, z tym że ten ostatni ujednolica dodatkowo koloryt cery. W związku z powyższym, nie próbowałam nim odświeżać makijażu. Ogólnie - nie polecam.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.