Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 09:46   #4201
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez loverek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie mam czasu na czytanie calego watku ale chcialam zapytac, czy te okropne gule od effaclaru K mi zejda? czy odstawic? mam pryszczy wiecej niz jak sie nie smarowalam tym kremikiem
mi juz wyskoczyly 3 duze gule
mam nadzieje, ze zejda, choc wszystko luszczy sie bardzo powoli
na razie widze efekty w postaci gladszej i bardziej miekkiej skory
no i duze krosty podskorne
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 16:47   #4202
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

uzywam zelu oczyszczajacego i uwzywalam effaclar k.. ale nie pomogl mi wogole, zadnej zmiany. dopiero pomogly mi antybiotyki chociaz i tak caly czas mam blizny i drobna kaszke na czole..
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 15:25   #4203
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

subskrybuje Poczytam sobie Wasze rady
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 18:20   #4204
kylie17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witam
Wiem, że takich pytań było na pewno bardzo dużo... ale ja niestety nie mam kiedy tego wszystkiego przejrzeć, więc pytam... otóż stosuję Effeclar K i żel oczyszczający, krem nawilżający Hydreane również z LRP. Mam następujące pytanie: dwa dni temu odstawiłam effeclar k bo nie daje mi żadnych efektów.zostaje mi żel no i krem nawilżający Hydreane.
jak wiadomo wszem i wobec jest lato i chciałabym troszke opalić ciało, twarz niekoniecznie bo zawsze mozna użyc pudru ^^...tylko jak to bezpiecznie zrobic? odstawic całkowicie serie z La Roche? mam filtr 50+ spf Anthelios xl . czy stosując go i zakrywając twarz można sie bezpiecznie opalać?

z góry dziękuje i przepraszam za to,że prawdopodobnie zadaje pytanie, które było juz tu tysiąc razy
pozdrawiam )
kylie17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 13:21   #4205
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

kochane a czy moze uzywak effeklar na noc na dzien krem z la roche ten z wit.c plus filtry??czy niemozna laczyc kwasow i wit c??
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:51   #4206
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja po terapii Skinorenem wracam do Effaclaru K. Skinoren nic nie zrobił z moimi przebarwieniami i wągrami, a Effaclar był skuteczny. Teraz muszę wykończyć tubkę Skinorenu (jest na kilka dni) i do dzieła.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 14:49   #4207
>alEksaNdrA<
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

effaclar K tylko wieczorem czy lepiej bedzie uzywać również z rana?? moja lekarka powiedziała, że owszem, preparat może pomóc, ale po jakimś czasie robi się maska i skorupa na twarzy...hmm..cokolwiek by to znaczyło
>alEksaNdrA< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 19:24   #4208
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez >alEksaNdrA< Pokaż wiadomość
effaclar K tylko wieczorem czy lepiej bedzie uzywać również z rana?? moja lekarka powiedziała, że owszem, preparat może pomóc, ale po jakimś czasie robi się maska i skorupa na twarzy...hmm..cokolwiek by to znaczyło
albo lekarka ma na mysli kwasy AHA (one jakby uzalezniaja - skora sie luszczy i jesli zbyt dlugo bedziemy uzywac, skora sie przyzwyczai i bedzie czekac na zluszczenie kwasem, sama sobie sie rozleniwiajac i rogowacejac), albo wysuszajacy charakter kremu. jesli chodzi o pierwsza kwestie - nie ma sie co bac, effaclar to nie kwasy AHA, a co do drugiego: stosujac effaclar na noc, a na dzien dobrego i niezapychajacego nawilzacza + filtry, efekt powinien byc bardzo dobry
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 12:34   #4209
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

witam, od kilku dni czytam ten watek wstecz i uznalam, ze effaclar to jak narazie jedyny ratunek na moja cere. zamowilam sobie na all w bardzo korzystnej cenie, dzis przyszlo. mam dwa pytania zwiazane ze stosowaniem effaclaru.
1. czy moge zaczac stosowac ten kwas juz teraz w lecie? wiem, ze niezbedne sa filtry, takie juz mam, i uzywam ich na wyjscia z domu, ale wczesniej nigdy nie stosowalam kwasow, to bedzie moja pierwsza przygoda z nimi dlatego wole spytac. niektorzy stosuja je w lecie, wiec pytam czy moge i ja czy moze poczekac do jesieni ? i czy oprocz filtrow krem nawilzajacy tez jest niezbedny czy niekoniecznie?
2. stosujac effaclar na noc, filtry na dzien, czy moge uzywac jakos w srodku dnia cepanu na blizny ? czy juz lepiej tego nie mieszac, bo wiem, ze effaclar rozjasnia troche twarz i moze poczekac do konca kuracji i dopiero potem?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie

Edytowane przez ejaj
Czas edycji: 2009-08-05 o 12:35
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:01   #4210
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
witam, od kilku dni czytam ten watek wstecz i uznalam, ze effaclar to jak narazie jedyny ratunek na moja cere. zamowilam sobie na all w bardzo korzystnej cenie, dzis przyszlo. mam dwa pytania zwiazane ze stosowaniem effaclaru.
1. czy moge zaczac stosowac ten kwas juz teraz w lecie? wiem, ze niezbedne sa filtry, takie juz mam, i uzywam ich na wyjscia z domu, ale wczesniej nigdy nie stosowalam kwasow, to bedzie moja pierwsza przygoda z nimi dlatego wole spytac. niektorzy stosuja je w lecie, wiec pytam czy moge i ja czy moze poczekac do jesieni ? i czy oprocz filtrow krem nawilzajacy tez jest niezbedny czy niekoniecznie?
2. stosujac effaclar na noc, filtry na dzien, czy moge uzywac jakos w srodku dnia cepanu na blizny ? czy juz lepiej tego nie mieszac, bo wiem, ze effaclar rozjasnia troche twarz i moze poczekac do konca kuracji i dopiero potem?
Jaki masz faktor filtra? Ja stosuję kwasy w lecie i nic się nie dzieje przy filtrze 30 (zaczęłam stosować zimą). Myślę, że Cepan mozesz odstawić, nie powinien Ci się przydać przy Effaclarze, bo on dobrze likwiduje blizny. Kremem nawilżającym nie musisz smarować się rano, ale co kilka dni na noc, bo Effaclar może wysuszyć.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:10   #4211
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Jaki masz faktor filtra? Ja stosuję kwasy w lecie i nic się nie dzieje przy filtrze 30 (zaczęłam stosować zimą). Myślę, że Cepan mozesz odstawić, nie powinien Ci się przydać przy Effaclarze, bo on dobrze likwiduje blizny. Kremem nawilżającym nie musisz smarować się rano, ale co kilka dni na noc, bo Effaclar może wysuszyć.
faktor mam 50+, wiec chyba dobry. czyli z cepanu zrezygnuje, skoro jest nadzieje ze zejda po effaclarze, ale krem nawilzajacy mam nakladac co kilka dni na noc odstawiajac akurat danego wieczru effaclar, czy pare minut po jego nalozeniu?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 18:24   #4212
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
faktor mam 50+, wiec chyba dobry. czyli z cepanu zrezygnuje, skoro jest nadzieje ze zejda po effaclarze, ale krem nawilzajacy mam nakladac co kilka dni na noc odstawiajac akurat danego wieczru effaclar, czy pare minut po jego nalozeniu?
No to dobrze Krem nawilżający nakładaj jak poczujesz, że skóra jest przesuszona. W ten dzień nie nakładaj Effaclaru, tylko krem.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 08:06   #4213
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość

Tak sobie myślę, czy efekt oczyszczonej skóry utrzyma się pod odstawieniu Eff K po jakimś rocznym stosowaniu? Martwię się, że do końca życia będę skazana na kwasy, żeby moja buzia nie wyglądała jak kretowisko.
Ano wlasnie. Jestem ciekawa tego samego, sklaniajac sie ku odpowiedzi, ze (w moim przypadku na przyklad) bez kwasow juz ani rusz. Ponizej dlaczego
Cytat:
Napisane przez kasiarybka

Mam do Was pytanie: czy odstawiałyście już kwasy i jakie były tego efekty? Można wogóle taką kurację przerwać?
Pisalam w tym watku kilka miesiecy temu, ze zaczynam kuracje effem. Jak pisalam tak zrobilam, uzywalam effaclaru K co trzecia noc (mniej wiecej, w zaleznosci czy nie wysuszal mi zabardzo skory) od listopada do konca marca. w tym czasie poprawy nie bylo zadnej, doslonwie nic, zero roznicy, moze tylko mialam bardziej napiata skore czasem (rano). Do nawilzania uzywalam hydraphase riche la roche posay, na dzien filtr avene spf50 i avene cleanance spf40.
I teraz niespodzianka. Jakies 2 miesiace temu stan cery sie pogorszyl, nie pomagalo doslownie nic, wszystko co uzywalam do tej pory jakby przestalo dzialac, nie wiedzialam czemu nagle taka zmiana (moja cera nie zapycha sie latwo). Dopiero wczoraj mnie oswiecilo ze moze to po odstawieniu effa Wczoraj uzylam na noc po tak dlugiej przerwie i dzis wiekszosc niedosnonalosci zniknela (a wygladalo to tak, ze w zaleznosci od kąta padania swiatla mozna bylo zobaczyc mniej lub bardziej widoczne, ale jednak jedna przy drugiej mniejsze lub wieksze niespodzianki), dzis zostaly te wieksze widoczne, ale i tak wygladaja duzo lepiej.
No i niby fajnie, ze pierwszy raz od jakiegos czasu wygladam znowu dobrze,ale to tez oznacza, ze jak eff odstawie calkiem (na lato), to wszystko (raczej) wroci. Hmm. Niby az tak mnie to nie przeraza, uzywam filtrow codziennie, ale bawiam sie wysuszenia skory, bo eff sprawia, ze jest niekiedy bardzo sciagnieta i nawilzenie tutaj niewiele pomaga. hmm.
__________________
Mój suwaczek w spodniach ma 20 cm!
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:48   #4214
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

a gdybym tak w lecie zaczela uzywac effa co dwa dni najpierw ?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:03   #4215
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
a gdybym tak w lecie zaczela uzywac effa co dwa dni najpierw ?
Czemu nie Z tego co pamiętam też tak zaczynałam.

A dzisiaj po 5 miesiącach leczenia Skinorenem wracam do Effaclara K Mam nadzieję, że znowu zlikwiduje blizny.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:06   #4216
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

w takim razie zaczne dzis albo jutro, mam effa a boje sie zaczac, bo ta swiadomosc ze to kwas jakos dziwnie na mnie dziala ;p
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:22   #4217
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Oj, ja do Effa podchodziłam kilka miesięcy Bałam się, że strasznie mnie wysypie, ale doszłam do wniosku, że mogę więcej zyskać niż stracić i zaryzykowałam. Teraz znowu wracam
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:55   #4218
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja juz rok temu chcialam, ale balam sie kwasow, teraz tylko ten problem, ze jest lato a ja bym chciala juz teraz natychmiast . pisza ze bezpieczniej zaczac na jasien, ale ja sie nie doczekam ;p
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:04   #4219
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

odkąd pierwszy raz użyłam kremu K tak używam kremów tylko tej firmy .. świetne świetne i jeszcze raz świetne polecam


dla tych co mówią że nie działa:
- zmieniliście dietę?
- oczyszczacie organizm ?
- stosujecie jakąś suplementacje ?
- palicie ?
kosmetyki to tylko połowa sukcesu potrzebna jest pomoc od środka


preparaty są do skóry tłustej więc nawet używam ich często 2 razy dziennie i mi naprawdę pomaga .. nie wysusza nie nic .. ale to krem idealnie dopasowany do mojej skóry

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-08-13 o 12:09
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 22:20   #4220
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Postanowiłam spróbować tego Effaclaru. Używałabym go na noc
Teraz tylko zastanawiam się nad filtrem. Myślałam nad La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 bo jest fotostabilny. Tylko czy wystarczy mi 30? Nie jest za niski? Po prostu szukam jakiegoś dobrego filtra na dzień, po którym nie świeciłaby mi się cera lub co gorszy powodował wysyp.
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 22:24   #4221
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Mam filtr 30 i mi starcza
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 22:29   #4222
AG93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

też mam zdjęcia i oglądam kiedy wydaje mi się, że to nic nie daje.
a co do kremu używałam 2 miesiące, nadaje się do skóry naczynkowej - składa się, że taką mam i moja dermatolog mi go przepisała, ale ja nie widziałam jakiś zadziwiających efektów co do znikania krostek, za to stan skóry ogólny tak jakby mi się polepszył
AG93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 14:33   #4223
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja stosuję effaclar od 11 dni, po długim stosowaniu acne derm . Efekt póki co taki, że wcześniej nie miałam pryszczy prawie żarnych,czasem coś tam wyskoczyło, teraz się znowu pojawiły...wysypem tego nazwać jeszcze nie można, ale mam nadzieję , że tragicznie nie będzie , a efekt będzie zadowalający
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 15:47   #4224
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
No właśnie filtry działają ok 2 h więc chyba taka ochrona na cały dzień nie wystarczy.ALe jak pozniej reaplikować filtr skoro ma się na twarzy podkład?Więc ja stosuje tylko rano filtr i musi mi to wystarczyć. Chociaż walczę z przebarwieniami więc powinnam nakładać filtr co 2 godziny ale jak to robic??Ma ktoras jakis pomysł na powtarzanie nakładanai filtru na podkład??
Te fotostabilne filtry działają tylko przez 2h?! Myślałam, że przez cały dzień albo przez min. 6h. Czy to prawda?
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 11:46   #4225
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

niestety prawda
filtr powinno się dosmarowywać co 2 godziny
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 12:20   #4226
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

A nie ma różnicy w czasie działania filtrów fotostabilnych i niefotostabilnych??Moze jednak przez te 2 h działają niefotostabilne a fotostabilne jak napisała essme dluzej hmmmm
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 13:20   #4227
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Te fotostabilne filtry działają tylko przez 2h?! Myślałam, że przez cały dzień albo przez min. 6h. Czy to prawda?
Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
niestety prawda
filtr powinno się dosmarowywać co 2 godziny
Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A nie ma różnicy w czasie działania filtrów fotostabilnych i niefotostabilnych??Moze jednak przez te 2 h działają niefotostabilne a fotostabilne jak napisała essme dluzej hmmmm

http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-faq,t280.html

http://www.pinezka.pl/content/view/2137/203/

http://pretty.wizaz.pl/forum/showpos...&postcount=234
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 13:33   #4228
gucia123
Przyczajenie
 
Avatar gucia123
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Unhappy Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay; czyżby uczulenie?

Cześć Dziewczyny,
Postanowiłam wykorzystać miesięczne uziemienie w domu (operacja kolana) do zrobienia porządku z twarzą. Mam dobre 31 lat, wieczne problemy ze skórą (nasilone ostatnio kuracja hormonalną) i początki zmarszczek. Generalnie to aż tak tragicznie z moja skóra nie jest (jakieś grudki, zaskórniki, bardzo rzadko niespodzianki ropne), niemniej jednak zaczęło mnie to już denerwować. Po przeczytaniu chyba wszystkich postów na wizażu i biochemii postanowiłam wprowadzić do pielęgnacji Effaclar K a później Diacneal, a na dzień Active C (filtry jak będę już wychodzić z domu). Niezbędne zakupy zrobiłam jeszcze przed operacją i podniecona wizją idealnej cery wróciłam do domu. No i tu zaczął się mój problem! Po pierwszym zastosowaniu Effaclaru obudziłam się z paroma krotkami na policzkach. Pomyślałam, że to może taki wczesny wysyp. Zaaplikowałam E. już 4 razy i jest coraz gorzej. Żuchwę, policzki i czoło mam zsypane małymi pęcherzykami z wodą – wyglądają jak pokrzywka i trochę swędzą. Czy któraś z Was miała może uczulenie na Effaclar? Wydaje mi się, że to nie jest normalna reakcja szczególnie, że mam alergię na środki konserwujące owoce objawiającą się podobną wysypką. Odstawiłam też Active C, mimo iż nie mam problemów z wit. c, wiec musi to być E!. A może coś niewłaściwie robie?
- myję twarz żelem Cleanance Avene
- wklepuję lotion fizjologiczny LRP i krem pod oczy
- na sam koniec - jak już wszystko się wchłonie – Effaclar K
Już sama nie wiem co mam robić. Wyglądam gorzej z każdym użyciem E! Odstawiać, nie odstawiać…. Pomóżcie!

Edytowane przez gucia123
Czas edycji: 2009-08-23 o 13:36
gucia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:48   #4229
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay


:d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 21:25   #4230
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay; czyżby uczulenie?

Cytat:
Napisane przez gucia123 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Postanowiłam wykorzystać miesięczne uziemienie w domu (operacja kolana) do zrobienia porządku z twarzą. Mam dobre 31 lat, wieczne problemy ze skórą (nasilone ostatnio kuracja hormonalną) i początki zmarszczek. Generalnie to aż tak tragicznie z moja skóra nie jest (jakieś grudki, zaskórniki, bardzo rzadko niespodzianki ropne), niemniej jednak zaczęło mnie to już denerwować. Po przeczytaniu chyba wszystkich postów na wizażu i biochemii postanowiłam wprowadzić do pielęgnacji Effaclar K a później Diacneal, a na dzień Active C (filtry jak będę już wychodzić z domu). Niezbędne zakupy zrobiłam jeszcze przed operacją i podniecona wizją idealnej cery wróciłam do domu. No i tu zaczął się mój problem! Po pierwszym zastosowaniu Effaclaru obudziłam się z paroma krotkami na policzkach. Pomyślałam, że to może taki wczesny wysyp. Zaaplikowałam E. już 4 razy i jest coraz gorzej. Żuchwę, policzki i czoło mam zsypane małymi pęcherzykami z wodą – wyglądają jak pokrzywka i trochę swędzą. Czy któraś z Was miała może uczulenie na Effaclar? Wydaje mi się, że to nie jest normalna reakcja szczególnie, że mam alergię na środki konserwujące owoce objawiającą się podobną wysypką. Odstawiłam też Active C, mimo iż nie mam problemów z wit. c, wiec musi to być E!. A może coś niewłaściwie robie?
- myję twarz żelem Cleanance Avene
- wklepuję lotion fizjologiczny LRP i krem pod oczy
- na sam koniec - jak już wszystko się wchłonie – Effaclar K
Już sama nie wiem co mam robić. Wyglądam gorzej z każdym użyciem E! Odstawiać, nie odstawiać…. Pomóżcie!
Ja pielęgnowałam skórę w podobny sposób. Myłam buzię Cleanance, później tonki Effaclar lub woda termalna Avene, na koniec Effaclar K czasem A.I. co drugi trzeci dzień krem nawilżający. Miałam to samo. Kaszka na buzi i to w miejscach z którymi do tej pory nie miałam problemu. Winowajcą był żel do buzi (moją recenzje mozesz przeczytac na KWC). Jak go odstawiłam wszystko zaczęło się uspokajać. Przerzuciłam się na inny żel, smarowałam effaclarem a.i. przez pierwszych kilka dni, co cztery dni peeling enzymatyczny i po kaszce już prawie nie ma śladu.



A teraz z innej beczki. Czy któraś z was testuje już najnowszy effaclar duo?
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.