Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 19:14   #3091
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość

Moja twarz się bardzo pogarszała po differinie, ale rozumiem, że dotąd stosowałaś i nie było takiej rekacji.
1,5 tygodnia to mało. Chociaż z drugiej strony ja nie należę do zwolenników czekania za wszelką cenę aż skóra się oczyści i przyzwyczai. Poczekaj jeszcze kilka dni, jak się nie poprawi odstaw, podlecz cerę i spróbuj za jakiś czas.
Masz coś doraźnego, wysuszającego, żeby dac na te krostki na policzkach? Jak widzisz, że w środku jest ropa to możesz posmarować maścią ichtiolową, jak to takie małe krosteczki to np.nadtlenekiem benzoilu.
Chyba, że zmiana na gorsze jest znaczna to odstawiaj od razu, nie ma co się krzywdzić.
Na tłustą cerę, trądzikową lepszy byłby pewnie salicyl, ale to za jakiś czas.
Co do differinu, sotsuje go tylko w okolicach brody, tez przy poczatkach mialam duze pogorszenie. Doslownie tak mnie wysypalo wstretnymi gulami ze z domu nie chcialam wychodzic. Teraz juz nie wysypuje, ale jakos powstawania nowych wypryskow wydaje sie rowniez nie hamowac.

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Ja do toniku migdałowego robiłam 2 podchody (bo z przerwą) i za każdym razem efekty były takie same: najpierw przybywało mi takich małych krostek, ale kilka dni później one znikały a razem z nimi wszystkie pozostałe pryszcze, w tym te, których żaden antybiotyk nie ruszył Dodam tylko. że przy kuracji moim tonikiem nie używam żadnych innych środków na pryszcze, a smaruję się tym 2 razy dziennie (wtedy moja skóra jest tak fajnie ściągnięta i chyba lepiej się łuszczy
Co do wągrów, to migdałek ich nie ruszył w żaden sposób. Też mam pełno tego dziadostwa i będę z nim walczyć salicylem, ale nie teraz...



Chyba wiem co masz na myśli. Te delikatne peelingi nie zdzierają skóry tak bardzo więc na słońce należy przy nich uważać tak jak w sytuacji, gdy się ich nie robi (chociaż wyjście na pełne słońce świeżo po zrobieniu peelingu było by głupotą)
Gdybym uzywala tego toniku 2 razy dziennie to bym chyba wogole juz mikijazu nie mogla nalozyc. Bo mimo uzywania go co kilka dni, czasami codziennie moja skora sie dosc intensywnie luszczy
ok postaram sie zrobic jeszcze kilka podchodow do toniku, moze on tak dziala na te krostki...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 19:22   #3092
Hubi1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Drogo i dokładnie nie wiadomo co to i jakie będa efekty.
Kup kwasy na mazidła.com lub w podobnym sklepie internetowym i ukręć sobie sam.
Nie wiem czy kwas na piegi pomoże, ale na zaskórniki i przebarwiania potrądzikowe tak.
Po jednym zabiegu super efektów nie będzie, ale po kilku zobaczysz, że będzie lepiej.
A z opalaniem lepiej się wstrzymać 3-4 tygodnie.
Jaki kwas jest najlepszy?
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Hubi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:11   #3093
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hubi1989 Pokaż wiadomość
każdy kwas może być dobry, zależy co chcesz osiągnąć. Każdy działą na co innego, ale też to działanie zależy od tego jaka kto ma skórę (tzn na każdego może inaczej zadziałać). Poczytaj sobie wątek od początku (chociaż wiem, że to nie łatwe) to może ci się trochę rozjaśni
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:53   #3094
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja używam migdałowego tonika właśnie dwa razy dziennie. Jezeli coś mi sie łuszczy to tylko w okolicach jakiejś wycisniętej niespodzianki, których jednak przy stosowaniu toniku jest zawsze mniej.


Zrobiłam dziś salicyl na pegu 30%, mocno piekło po zmyciu i nałożeniu kremu. Na wszelki wypadek zmyłam krem i przemyłam wodą z mydłem, wtedy już nie piekło. Nie wiem, wcześniej tak nie miałam.

A no i za dwa dni planuję zrobić salicyla na alkoholu dla mocniejszego łuszczenia.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:58   #3095
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hubi1989 Pokaż wiadomość
Z tego co pisałeś to polecam salicyla. Chyba, że te ślady masz bardzo drobne i blade - wtedy może i migdałowy by wystarczył.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
A ja używam migdałowego tonika właśnie dwa razy dziennie. Jezeli coś mi sie łuszczy to tylko w okolicach jakiejś wycisniętej niespodzianki, których jednak przy stosowaniu toniku jest zawsze mniej.


Zrobiłam dziś salicyl na pegu 30%, mocno piekło po zmyciu i nałożeniu kremu. Na wszelki wypadek zmyłam krem i przemyłam wodą z mydłem, wtedy już nie piekło. Nie wiem, wcześniej tak nie miałam.

A no i za dwa dni planuję zrobić salicyla na alkoholu dla mocniejszego łuszczenia.
Szalejesz
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:58   #3096
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
A ja używam migdałowego tonika właśnie dwa razy dziennie. Jezeli coś mi sie łuszczy to tylko w okolicach jakiejś wycisniętej niespodzianki, których jednak przy stosowaniu toniku jest zawsze mniej.


Zrobiłam dziś salicyl na pegu 30%, mocno piekło po zmyciu i nałożeniu kremu. Na wszelki wypadek zmyłam krem i przemyłam wodą z mydłem, wtedy już nie piekło. Nie wiem, wcześniej tak nie miałam.

A no i za dwa dni planuję zrobić salicyla na alkoholu dla mocniejszego łuszczenia.
Nie boisz sie robic salicyla przy takim sloneczku ? wiem ze to jeszcze nie lato, ale juz calkiem ladnie grzeje. ja pomimo stosowania filtrow mam jakies obawy czy sprobowac z salipegiem.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 21:36   #3097
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Nie boisz sie robic salicyla przy takim sloneczku ? wiem ze to jeszcze nie lato, ale juz calkiem ladnie grzeje. ja pomimo stosowania filtrow mam jakies obawy czy sprobowac z salipegiem.
Unikam słońca i stosuję wysoki filtr. Mimo to racja - planuję jeszcze raz mocniej się złuszczyć i przerzucam się na migdała.
Ania - nasza tutaj kwasowa Guru - stosuje kwasy przez okrągły rok, przy tym stosuje non stop filtry, i tak już długi czas, i mówi, że nic jej się złego nie przytrafiło.

Ja co prawda latem sobie nie wyobrażam kwaszenia.
Mam obecnie taki tryb życia, że na nadmierne działanie słońca się nie wystawiam więc myślę - bez obaw.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 23:06   #3098
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
no a rano jak bylo jak zmylas LHA??? nic nie pieklo??? własnie obawiam sie ze chyba bym sciany gryzla z bolu jakbym polozyla LHA na wiekszy obszar niz buzia chce migdala sobie klasc i cos ukrecic z kojoweg i arbutyny tylko jeszcze nie mam pomyslu moze jakies sugestie??? chce cos bardzo mocno wybielajacego przebarwienia wersja hard core wanted

LHA na ciało , u mnie to była szyja , dekolt , ręka , bardzo mało boli .Przechodzi zupełnie po 45 minutach . Zrobiłam 10% na spirytusie , nie zmywałam , bo piszczałyście , że boli po zmyciu . Każdą część ciała zmyłam i tak :
- szyja po 8 godz,
-dłoń po 12 godz,
-dekolt po 24 godz,

Za każdym razem po umyciu troche piekło , nic strasznego .Po 15 minutach przechodzi .

LHA kładłam na skóre traktowaną przez trzy dni z rzędu 30% salicylem . Za trzecim razem przed salicylem był jeszcze 10% mlekowy.
I nic się nie działo .Po trzech dniach nałożyłam najpierw 10% mlekowy , pół godz. później 10% LHA i dopiero coś poczułam . Ciepło , gorąco , szczypanie , ale nie żaden mega ból. Nie zmywałam , bo bałam się ,że dopiero się zacznie ból. . Ręka mi się już pięknie złuszczyła. Szyja ładnie się łuszczy , na dekoldzie jeszcze jest skorupa , tam gdzie trzymałam najdłużej .Na ręke , żeby jeszcze mocniej i szybciej się złuszczyć nakładalam krem z 30% mocznikiem .

Robiłam jeszcze próbe z ciekawości . 10% LHA , na przedramie niczym w cześniej nie smarowane . Delikatne ciepło i to wszystko , nie zmywałam , zero jakilkolwiek efektów .
Na arbytrynie i kojowym się nie znam . W internecie są sprzęczne informacje

Info. z wątku migdałowego : 30% migdał , ale nie zapisałam na czym
(może Ania coś podpowie ,bo to był jej przepis ) osobno zrobić 30% salicyl wymieszać i nakładać dwa dni z rzędu , i dopiero to dało łuszczenie , na łydkach

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-27 o 23:17
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:58   #3099
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
LHA na ciało , u mnie to była szyja , dekolt , ręka , bardzo mało boli .Przechodzi zupełnie po 45 minutach . Zrobiłam 10% na spirytusie , nie zmywałam , bo piszczałyście , że boli po zmyciu . Każdą część ciała zmyłam i tak :
- szyja po 8 godz,
-dłoń po 12 godz,
-dekolt po 24 godz,

Za każdym razem po umyciu troche piekło , nic strasznego .Po 15 minutach przechodzi .

LHA kładłam na skóre traktowaną przez trzy dni z rzędu 30% salicylem . Za trzecim razem przed salicylem był jeszcze 10% mlekowy.
I nic się nie działo .Po trzech dniach nałożyłam najpierw 10% mlekowy , pół godz. później 10% LHA i dopiero coś poczułam . Ciepło , gorąco , szczypanie , ale nie żaden mega ból. Nie zmywałam , bo bałam się ,że dopiero się zacznie ból. . Ręka mi się już pięknie złuszczyła. Szyja ładnie się łuszczy , na dekoldzie jeszcze jest skorupa , tam gdzie trzymałam najdłużej .Na ręke , żeby jeszcze mocniej i szybciej się złuszczyć nakładalam krem z 30% mocznikiem .

Robiłam jeszcze próbe z ciekawości . 10% LHA , na przedramie niczym w cześniej nie smarowane . Delikatne ciepło i to wszystko , nie zmywałam , zero jakilkolwiek efektów .
Na arbytrynie i kojowym się nie znam . W internecie są sprzęczne informacje

Info. z wątku migdałowego : 30% migdał , ale nie zapisałam na czym
(może Ania coś podpowie ,bo to był jej przepis ) osobno zrobić 30% salicyl wymieszać i nakładać dwa dni z rzędu , i dopiero to dało łuszczenie , na łydkach
widze ze z Ciebie to dopiero masochistka jest ja mysle o migdalku jako peelingi poprobuje rozne stezenia, pozniej bede smarowac pewnie atre albo zoraciem i dopiero na to jakies mazianie z kojowego i arbutyny. Zastanawiam sie czy rozpuszczac to w alkoholu czy normalnie w wodzie albo kwasie hiauloronowym?? zeby mialo to jakas taka konsystencje ktora sie bedzie wchlaniac dosc szybko.
A moze ma ktos jakies rady (przepis) jak szybko pozyc sie przebarwien??
LHA stosuje na przemian z salipegiem na twarz,ale jest dla mnie dosc nieprzyjemnym kwasem wiec ograniczam sie do stosowania go raz na tydzien albo 2. Zastanawia mnie ile trzeba stosowac te wszystkie peelingi zeby skora jako tako wygladala i pory sie zwezyly albo zniknely???? bo po kazdym peelingu skora wyglada ladnie 2-3 dni a pozniej wszystko wraca do normy czy juz do konca zycia trzeba bedzie sie kwasic ??? chyba tez dopadlo mnie kwasowe zwatpienie
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 11:06   #3100
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

przypomniałam sobie coś ważnego o toniku migdałowym:
ma on działanie antybiotykowe, a antybiotyki jak wiadomo działają tylko przy regularnym stosowaniu. Dla tego smarowanie się tonikiem co kilka dni nie ma sensu, bo nie zadziała na pryszcze.

Sama też to potwierdzam, bo jak odstawiłam tonik (na rzecz peelingu), to pryszcze bardzo szybko mi zaczęły wracać już po kilku dniach (mimo tego iż stężenie kwasu w peelingu było dużo większe). Jak wróciłam do regularnego stosowania samego toniku, to pryszcze ponownie zaczęły mi znikać (chociaż pierwszą reakcją był mały nawrót drobnych pryszczy o których pisałam wcześniej).

Więc jeśli ktoś uważa, że tonik migdałowy za mocno łuszczy, to lepiej będzie zmniejszyć jego stężenie, ale stosować codziennie
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 11:14   #3101
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
przypomniałam sobie coś ważnego o toniku migdałowym:
ma on działanie antybiotykowe, a antybiotyki jak wiadomo działają tylko przy regularnym stosowaniu. Dla tego smarowanie się tonikiem co kilka dni nie ma sensu, bo nie zadziała na pryszcze.

Sama też to potwierdzam, bo jak odstawiłam tonik (na rzecz peelingu), to pryszcze bardzo szybko mi zaczęły wracać już po kilku dniach (mimo tego iż stężenie kwasu w peelingu było dużo większe). Jak wróciłam do regularnego stosowania samego toniku, to pryszcze ponownie zaczęły mi znikać (chociaż pierwszą reakcją był mały nawrót drobnych pryszczy o których pisałam wcześniej).

Więc jeśli ktoś uważa, że tonik migdałowy za mocno łuszczy, to lepiej będzie zmniejszyć jego stężenie, ale stosować codziennie

O działaniu antybiotykowym, mówisz? U mnie dokładnie dzieje się tak samo jak przytoczyłaś. Przy używaniu buzia jest fajna bez niespodzianek, kiedy mi się skończył na nowo zaczęło pojawiać mi się coś na twarzy. Teraz powróciłam do migdała, wyskoczyło mi kilka drobnych pryszczyków - tylko na brodzie, które i tak już schodzą.

PS. Powróciłam do Lirene, testuję na nowo - już jakiś czas, to chyba jednak nie ona mnie zapchała, bo teraz szkód mi nie robi.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 11:19   #3102
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
widze ze z Ciebie to dopiero masochistka jest ja mysle o migdalku jako peelingi poprobuje rozne stezenia, pozniej bede smarowac pewnie atre albo zoraciem i dopiero na to jakies mazianie z kojowego i arbutyny. Zastanawiam sie czy rozpuszczac to w alkoholu czy normalnie w wodzie albo kwasie hiauloronowym?? zeby mialo to jakas taka konsystencje ktora sie bedzie wchlaniac dosc szybko.
A moze ma ktos jakies rady (przepis) jak szybko pozyc sie przebarwien??
LHA stosuje na przemian z salipegiem na twarz,ale jest dla mnie dosc nieprzyjemnym kwasem wiec ograniczam sie do stosowania go raz na tydzien albo 2. Zastanawia mnie ile trzeba stosowac te wszystkie peelingi zeby skora jako tako wygladala i pory sie zwezyly albo zniknely???? bo po kazdym peelingu skora wyglada ladnie 2-3 dni a pozniej wszystko wraca do normy czy juz do konca zycia trzeba bedzie sie kwasic ??? chyba tez dopadlo mnie kwasowe zwatpienie
Przecież wiesz , że spirytus się szybko wchłania .Usuwanie przebarwień zawsze trwa długo , niestety .
Może zainteresował by cię ekstrat przeciwtrądzikowy ze sklepu Zrób sobie krem .Można go rozpuszczać w hydrolacie jaki lubisz , stosować nawet dwa razy dziennie .Są przepisy świetne na wątku ZSK .Nadmiar kwasów też może produkować nadniar tłuszczu na twarzy .Takie błędne koło

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-28 o 11:21
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 12:10   #3103
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
A moze ma ktos jakies rady (przepis) jak szybko pozyc sie przebarwien??
Poczytaj o glukozaminie (N-AG).
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 12:39   #3104
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przecież wiesz , że spirytus się szybko wchłania .Usuwanie przebarwień zawsze trwa długo , niestety .
Może zainteresował by cię ekstrat przeciwtrądzikowy ze sklepu Zrób sobie krem .Można go rozpuszczać w hydrolacie jaki lubisz , stosować nawet dwa razy dziennie .Są przepisy świetne na wątku ZSK .Nadmiar kwasów też może produkować nadniar tłuszczu na twarzy .Takie błędne koło
Ten ekstrakt mozna uzywac tylko mieszajac z hydrolatem? Bo czytalam tam na stronie o mieszankiu z kremami w fazie C. Kremów jeszcze sama sobie nie robiłam.
Może bym się skusiła na ten ekstrakt.
W jakich proporcjach dajemy hydrolat a w jakich ekstrakt?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-04-28 o 12:40
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 13:33   #3105
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Poczytaj o glukozaminie (N-AG).
Aniu a mozesz cos wiecej o tym powiedziec?? gdzie szukac tzn kupic itp bo nic na ten temat nie znalzalam tylko o info jesli chodzi o stosowanie zdrowotne tzn na stawy i kosci a to chyba nie o to chodzi
bede wdzieczna

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2009-04-28 o 13:36
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 14:02   #3106
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Effa, tu masz wątek http://www.laboratoriumurody.pl/foru...mine,t566.html
Badania wyglądają bardzo obiecująco.

Stosuję od miesiąca tonik z NAG i niacynamidem i bardzom z niego zadowolona. Jak powszechnie wiadomo ja nie mam przebarwień, więc działania w tym kierunku nie potwierdzę, ale podoba mi się moja cera ostatnio wyjątkowo, więc po części to może być zasługa toniku; salicyl i tretinoinę stosuję od 3 lat - nowością w mojej pielęgnacji jest tylko glukozamina.
Wg mnie NAG+B3 bije na głowę serum c w dodawaniu urody skórze.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-28 o 14:12
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 14:18   #3107
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, tu masz wątek http://www.laboratoriumurody.pl/foru...mine,t566.html
Badania wyglądają bardzo obiecująco.

Stosuję od miesiąca tonik z NAG i niacynamidem i bardzom z niego zadowolona. Jak powszechnie wiadomo ja nie mam przebarwień, więc działania w tym kierunku nie potwierdzę, ale podoba mi się moja cera ostatnio wyjątkowo, więc po części to może być zasługa toniku; salicyl i tretinoinę stosuję od 3 lat - nowością w mojej pielęgnacji jest tylko glukozamina.
Wg mnie NAG+B3 bije na głowę serum c w dodawaniu urody skórze.
a skad bierzesz NAG??? tez bym sobie ukrecila taki tonik
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 20:58   #3108
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Ten ekstrakt mozna uzywac tylko mieszajac z hydrolatem? Bo czytalam tam na stronie o mieszankiu z kremami w fazie C. Kremów jeszcze sama sobie nie robiłam.
Może bym się skusiła na ten ekstrakt.
W jakich proporcjach dajemy hydrolat a w jakich ekstrakt?

Wymieniłam najprostrze zastosowanie .Dokładny przepis podany w ml. jest na wątku " Kosmetyki naturalne - zrób sobie krem itd. post nr 958 podany przez Lorri . Ja właśnie ide sobie wymieszać liposomy nawilżające , na twarzy mam pustynie , efekt uboczny stosowania salicyla
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 21:58   #3109
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Aniu skąd bierzesz glukozaminę? patrzyłam na mazidla i ZSK ale tam nie ma..
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 22:03   #3110
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

z tego co wyczytalam to glukozamina nie jest dostepna jako sam skladnik, dziewczyny biora ja z preparatow zlozonych gdzie wystepuje jako jeden ze skladnikow.Stad tez pytanie do Ani jaki preparat jest najlepszy zeby bylo jak najmniej dodatkow a duzo czystego skladnika wlasciwego tzn glukozaminy?????????
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 00:37   #3111
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, tu masz wątek http://www.laboratoriumurody.pl/foru...mine,t566.html
Badania wyglądają bardzo obiecująco.

Stosuję od miesiąca tonik z NAG i niacynamidem i bardzom z niego zadowolona. Jak powszechnie wiadomo ja nie mam przebarwień, więc działania w tym kierunku nie potwierdzę, ale podoba mi się moja cera ostatnio wyjątkowo, więc po części to może być zasługa toniku; salicyl i tretinoinę stosuję od 3 lat - nowością w mojej pielęgnacji jest tylko glukozamina.
Wg mnie NAG+B3 bije na głowę serum c w dodawaniu urody skórze.
Na NAG się nie znam ale chętnie poczytam.
Natomiast niacynamid uwielbiam, dobrze, że o nim wspomniałaś.
Co jakiś czas robię sobie tonik i zawsze bardzo pozytywnie reaguje moja skóra. Rozjaśniona, odświeżona, naprawdę widać efekt.
Ostatnio przekonuję się też do wit.c, ale tylko w postacji serum najprostszego - woda, witamian i alkohol, i w stężeniu do 7 proc.
W ogóle po tych dwóch witaminach, które stosuje ostatnio naprzemiennie policzki mam zupelnie gładkie w dotyku, takie jedwabiste, tylko niestety przebarwienia są jeszcze widoczne.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 00:52   #3112
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
W ogóle po tych dwóch witaminach, które stosuje ostatnio naprzemiennie policzki mam zupelnie gładkie w dotyku, takie jedwabiste, tylko niestety przebarwienia są jeszcze widoczne.
Nie od razu Kraków zbudowano . Na jesień powalczymy jeszcze .Najważniejsze , że nikt sobie krzywdy nie zrobił . Ja tak naprawde miałam tylko dwa mocne peelingi salicylowe , i widze dużą różnice , tak o 50% to conajmniej .Teraz siedze z liposomami nawilżającymi na twarzy , są fajne , noi coś nowego za grosze
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 21:45   #3113
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A mnie dopadło zwątpienie kwasowe Fakt, że kwasami bawię się krótko bo od grudnia, ale serie peelingów już przeszłam a efekty nie takie jakbym chciała. Przebarwienia tylko odrobinkę jaśniejsze ale nadal mocno widoczne nawet pod makijażem. Pory pięknie wyczyszczone, ale tylko do 2 dni po peelingu. I to wieczne obdzieranie ze skóry, maskowanie, kombinowanie i chowanie się po kątach.
Dzisiaj miałam zrobić LHA ale, że jestem mocno obolała po wczorajszym zabiegu chirurgicznym to nie miałam ochoty na kolejny ból. Wybralam salicyla na spirytusie, 25%, 3 warstwy, około 15 minut. I to jest chyba mój ostatni peeling do września (chyba, że zmienię zdanie co się często zdarza). Chcę wypróbować prostotę, czyli żel do mycia i krem physiogel oraz serum z wit. C. A kwasy na razie idą w odstawkę. Dam odpocząć skórze i najpóźniej we wrześniu do nich wrócę.
No to się wyżaliłam. Idę spać
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 22:19   #3114
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

oj Antunka , antunka jutro będzie nowy dzień . To moje ulubione motto na życie z " Przemineło z wiatrem'
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 23:33   #3115
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
A mnie dopadło zwątpienie kwasowe Fakt, że kwasami bawię się krótko bo od grudnia, ale serie peelingów już przeszłam a efekty nie takie jakbym chciała. Przebarwienia tylko odrobinkę jaśniejsze ale nadal mocno widoczne nawet pod makijażem. Pory pięknie wyczyszczone, ale tylko do 2 dni po peelingu. I to wieczne obdzieranie ze skóry, maskowanie, kombinowanie i chowanie się po kątach.
Dzisiaj miałam zrobić LHA ale, że jestem mocno obolała po wczorajszym zabiegu chirurgicznym to nie miałam ochoty na kolejny ból. Wybralam salicyla na spirytusie, 25%, 3 warstwy, około 15 minut. I to jest chyba mój ostatni peeling do września (chyba, że zmienię zdanie co się często zdarza). Chcę wypróbować prostotę, czyli żel do mycia i krem physiogel oraz serum z wit. C. A kwasy na razie idą w odstawkę. Dam odpocząć skórze i najpóźniej we wrześniu do nich wrócę.
No to się wyżaliłam. Idę spać
Oj, wiem co czujesz. Moje przebarwienia też się do mnie przywiązały i nie chcą zniknąć. I też się zastanawiam czasem czy to ma sens.


Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nie od razu Kraków zbudowano . Na jesień powalczymy jeszcze .Najważniejsze , że nikt sobie krzywdy nie zrobił . Ja tak naprawde miałam tylko dwa mocne peelingi salicylowe , i widze dużą różnice , tak o 50% to conajmniej .Teraz siedze z liposomami nawilżającymi na twarzy , są fajne , noi coś nowego za grosze
Wiem, wiem. Trzeba cierpiliwości.

Ostatnio tak patrzyłam na koleżanki- cery idelane, zero przebarwień, a nie używają kwasów i całego tego arsenału. Nie raz widziałam, że nawet po imprezach nie zmyją makijażu tylko idą spać. Życie jest niesprawieliwe.
No i wolałabym latem nie malować się w ogóle, a tu jednak jak będę chciała wyglądać ładniej trzeba będzie.

Zastanwiam się czy na lato nie zamówić sobie migdała, żeby czasem chociaż moja twarz "doznała" kwasów.

Liposomy fajna rzecz, ja używam tych:
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html
Bardzo fajnie działają tuż po kwasach.
Oczywiście weszłam na tą stronę, żeby znależć link do tego kompleku i już widze kilka rzeczy do zamówienia
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 09:20   #3116
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a skad bierzesz NAG??? tez bym sobie ukrecila taki tonik
Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Aniu skąd bierzesz glukozaminę? patrzyłam na mazidla i ZSK ale tam nie ma..
NAG w postaci proszku dostałam od cudnej istoty ;
na LU dziewczyny kombinowały z tabletkami glukozaminy nie przejmując się dodatkami. Można poszukać najbardziej czystej postaci w dostępnych pigułach właśnie.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Na NAG się nie znam ale chętnie poczytam.
Natomiast niacynamid uwielbiam, dobrze, że o nim wspomniałaś.
Co jakiś czas robię sobie tonik i zawsze bardzo pozytywnie reaguje moja skóra. Rozjaśniona, odświeżona, naprawdę widać efekt.
Ostatnio przekonuję się też do wit.c, ale tylko w postacji serum najprostszego - woda, witamian i alkohol, i w stężeniu do 7 proc.
W ogóle po tych dwóch witaminach, które stosuje ostatnio naprzemiennie policzki mam zupelnie gładkie w dotyku, takie jedwabiste, tylko niestety przebarwienia są jeszcze widoczne.
Niacynamid też wielbię i używam stale, a serum C jeśli robię, to albo wersję z femineusa full wypas z hialuronem, R-Ala, flawonoidami i innymi cudami albo taką jak Alkaxy - prostą 3 składnikową.

Dziewczyny, same kwasy nie załatwią przebarwień, niestety.
U mnie akurat dokonał tego duet salicyl-tretinoina. Dlatego kocham oba miłościa wielką
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 14:50   #3117
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, same kwasy nie załatwią przebarwień, niestety.
U mnie akurat dokonał tego duet salicyl-tretinoina. Dlatego kocham oba miłościa wielką

To może napisz jeszcze , ile Tobie czasu zajeło usuwanie przebarwiem w tym duecie , żebyśmy się mogły uzbroić w cierpliwość
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 15:35   #3118
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tylko, że te moje przebarwienia to świeże były. Pojawiły się w listopadzie a w grudni zaczęłam je zwalczać. Poza tym to są ślady potrądzikowe a nie posłoneczne, więc te kilka peelingów powinno załatwić sprawę. Przynajmniej tak mi się zdawało bo tyle co ja skóry straciłam przez te pół roku... Teraz pokładam nadzieję w wybielające działanie witaminy C i acnedermie. Treoninę wypróbuję jesienią jak stan cery się nie poprawi do tego czasu.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 15:48   #3119
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Tylko, że te moje przebarwienia to świeże były. Pojawiły się w listopadzie a w grudni zaczęłam je zwalczać. Poza tym to są ślady potrądzikowe a nie posłoneczne, więc te kilka peelingów powinno załatwić sprawę. Przynajmniej tak mi się zdawało bo tyle co ja skóry straciłam przez te pół roku... Teraz pokładam nadzieję w wybielające działanie witaminy C i acnedermie. Treoninę wypróbuję jesienią jak stan cery się nie poprawi do tego czasu.
Moje na twarzy to też głównie potrądzikowe, posłonecznych zostało mi już tyci-tyci na ramionach.
Kilka peelingów to wiem, że nie da rady, ale też mi się wydawało, że na wiosnę już będę miała je prawie niewodoczne.
Poprawa napewno jest, tylko że ja spodziewałam się, że będzie lepiej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 02:45   #3120
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość

Ostatnio tak patrzyłam na koleżanki- cery idelane, zero przebarwień, a nie używają kwasów i całego tego arsenału. Nie raz widziałam, że nawet po imprezach nie zmyją makijażu tylko idą spać. Życie jest niesprawieliwe.

Nikt nie obiecywał , że życie będzie sprawiedliwe niestety.
A widziałaś kiedyś te koleżanki , z idealnymi cerami , bez makijażu ?
Może dlatego nie zmywają , bo wyszłoby szydło z worka .
Ja w całym swoim życiu widziałam tylko jedną dziewczyne z piękną idealną cerą , ale miała krzywe nogi , czasami życie jest sprawiedliwe

Ja wróciłam do toniku mleczno-różanego .Nie może się zmarnować , zostało mi jeszcze pół butelki
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.