Kosmetyki naturalne - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 20:32   #1441
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie chcę za bardzo przynudzać, ale dzisiaj jak rzadko kiedy zdradze wieczór przed komputerem z telewizorem. Na TVP1 o 22:10 z okazji 25 rocznicy wybuchu elektrowni atomowej będzie sztuka teatru telewizji o czarnobylu mówiaca glównie o przebiegu wydarzeń w dniu wybuchu i po... . Doborowa obsada. Także polecam. Temat poniekad jest mi bliski, pewnie dla wielu interesujacy. Ja mialam 2 latka, kiedy to się stalo i pamiętam jak dziś, jak mama zaprowadzila mnie do przychodni w celu podania Plynu Lugola.
No to musiało być dla Ciebie nie lada przeżycie, że Twój dwuletni wtedy umysł zakodował to w pamięci. Ja miałam wtedy roczek i nie sposób, żebym pamiętała ale mama opowiadała mi jak ludzie ustawiali się w kolejkach po tem płyn. Temat do dzisiaj interesujący, ale czy ja wiem czy pasuje do teatru telewizji, chyba wolałabym zwykły dokument.

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie gąbek/myjek do mycia. Czy używacie jakiś specjalnych, z naturalnych tworzyw? Ja do tej pory używam najzwyklejszej, taniej gąbki, ale czuję, że powinnam coś zmienić w tym względzie. A, no i pytanie odnośnie wyprysków na dekolcie - czy można je peelingować, czy raczej powinno się tego unikać?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:32   #1442
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W takim razie życzę samyc hpozytywnych odczuć i tylko dobrych wyborów. A co do gadulstwa, to widać, kto napędza dyskusje na wątku



Nie chcę za bardzo przynudzać, ale dzisiaj jak rzadko kiedy zdradze wieczór przed komputerem z telewizorem. Na TVP1 o 22:10 z okazji 25 rocznicy wybuchu elektrowni atomowej będzie sztuka teatru telewizji o czarnobylu mówiaca glównie o przebiegu wydarzeń w dniu wybuchu i po... . Doborowa obsada. Także polecam. Temat poniekad jest mi bliski, pewnie dla wielu interesujacy. Ja mialam 2 latka, kiedy to się stalo i pamiętam jak dziś, jak mama zaprowadzila mnie do przychodni w celu podania Plynu Lugola.
łooo...ja bylam juz w podstawowce.. ale jestem stara
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:48   #1443
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
klikasz odp ( normalnie tak jak na post), nastepnie klikasz pomarańczową zakladkę zaawansowane, wyświetla Ci się okno do wpisania postu i przerózne ikony, klikasz w tą ikone na górze bialą buźkę uśmiechniętą. Otwiera sie okno dodaj zalączniki, mozesz zamieścić kilka zdjęć, więc klikasz po kolei i wyszukujesz z list folderów i plików miejsca na kompie gdzie masz zapisane zdjęcia, docierasz do nich, klikasz na zdjęcie, które chcesz wrzucisz, klikasz otwórz i potem nastepne zdjęcie, jak wkleisz już wszystko to co chcesz, to potem jeszcze klikasz dodaj, czy zaladuj w tym oknie i trzeba odczekać chwilę, aż się pokaże gotowe, zaladowane. Przepraszam ze tak pokretnie mam nadzieje że zrozumiale mniej więcej
dobra zdjęcie zrobione teraz tylko poszukam wątku gdzie mam go wkleic i mozna podziwiać

Korah jakbyś jeszcze podała gdzie jest ten watek ze zdjeciami to będzie cudnie

Edytowane przez francuzzka
Czas edycji: 2011-04-18 o 20:50
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:58   #1444
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
dobra zdjęcie zrobione teraz tylko poszukam wątku gdzie mam go wkleic i mozna podziwiać

Korah jakbyś jeszcze podała gdzie jest ten watek ze zdjeciami to będzie cudnie


Proszę bardzo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=519783
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:00   #1445
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

a co sądzicie o kosmetykach STENDERS? ostatnio kupialm sole do kapieli i mydła i tak sie zastanawiam czt moge je bezkranie uzywac
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:06   #1446
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
No to musiało być dla Ciebie nie lada przeżycie, że Twój dwuletni wtedy umysł zakodował to w pamięci. Ja miałam wtedy roczek i nie sposób, żebym pamiętała ale mama opowiadała mi jak ludzie ustawiali się w kolejkach po tem płyn. Temat do dzisiaj interesujący, ale czy ja wiem czy pasuje do teatru telewizji, chyba wolałabym zwykły dokument.

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie gąbek/myjek do mycia. Czy używacie jakiś specjalnych, z naturalnych tworzyw? Ja do tej pory używam najzwyklejszej, taniej gąbki, ale czuję, że powinnam coś zmienić w tym względzie. A, no i pytanie odnośnie wyprysków na dekolcie - czy można je peelingować, czy raczej powinno się tego unikać?

Akurat teatr telewizji bardzo lubię, a widzialam też zwiastun i zapowiada sie ciekawie.

Co do gąbek to sama używam gąbki syrena choć nieregularnie, na pewno naturalniejsze są rękawice frotte, gąbki Luffa nie polecam, nie wiem czy one się jakoś różnią w zależności od firm, ale mialam raz luffe z oriflame i byla beznadziejna, nic nie wygladzala i twarda, nieporęczna byla. Fajne są drewniane szczotki do masażu i naturalne gabki z koralowca, ale drogie. Do mydla czarnego zaś polecają myjkę Kessa.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
łooo...ja bylam juz w podstawowce.. ale jestem stara


Stara, ale jara
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:31   #1447
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Akurat Scandia ma te mydla średnio naturalne, m.in syntetycznie perfumowane.

Seria ekologiczna chyba jest calkiem w porządku ,reszta do kitu


Używam różnych mydel, jak dotąd z czystym sumieniem mogę polecić do twarzy mydla Jericho ( teraz jest na nie genialna promocja w sklepie wyspakosmetyków.pl, ja wybralam ten zestaw z wodorostami i z czarnym blotem, polecam tez bloto to w saszetkach na maseczki oczyszczajace do twarzy z tego sklepu) oraz Savon noir Alepii ( Allegro, biolander i pewnie inne sklepy naturalne). Alepia akurat tez ma bloto do twarzy na biolanderze.
Przynajmniej mydełka Scandii ładnie pachną, no ale nie tylko o zapach chodzi w kosmetykach eko

A nad serią culture bio Yves Rocher się mocno zastanawiam, a konkretnie nad tym kremami:

Krem na dzień dobry
Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water, Glycerin, Alcohol, Tribehenin, Cetyl Alcohol, Corylus Avellana Nut Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Behenyl Alcohol, Sucrose Cocoate, Sorbitan Stearate, Myristyl Alcohol, Talc, Camellia Sinensis Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Calendula Officinalis Extract, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Dehydroacetic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Arginine, Aloe Barbadensis Extract, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Citric Acid, Citrus Aurantium Amara Oil, Mentha Piperita Oil, Lavandula Augustifolia Oil, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Geraniol.

Krem na dobranoc
Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water*, Glycerin, Alcohol, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Tribehenin, Stearyl Alcohol, Olus Oil, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Passiflora Incarnata Extract*, Tropaeolum Majus Extract*, Oleic/Linoleic/Linoleic Proglycerides, Xanthan Gum, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Palmitoyl Proline, Sodium Benzoate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Limonene, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil*, Sorbic Acid, Sodium Palmitoyl, Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Citrus Aurantium Amara Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Extract*, Citric Acid, Lavendula Angustifolia Oil*, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Agave Tequiala Leaf Extract*, Geraniol.


Co o nich myślicie?
Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Zawsze wypadaja zle w Niemieckich Öko Test, bo maja szkodliwe skladniki.
Nie wiem jak z seria bio culture.
No właśnie widziałam kiedyś te testy i YR wypadało poniżej przeciętnej A taki mają proekologiczny marketing

Edytowane przez Makobratek
Czas edycji: 2011-04-18 o 21:33
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 21:47   #1448
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=[B]SekretnyWachlarz[/B];26443957]Dziewczyny. Skończyłam dzisiaj tonik do twarzy samo zło. I teraz już będę samo dobro nakładać na twarz, nareszcie!
Tak się tym cieszę, że musiałam się z tym z wami podzielić. Dobre kosmetyki kupiłam już dawno, ale tak jak pisałam twardo najpierw wykańczałam zło. Nie chciałam łączyć dobra ze złem (o tym też pisałam). Jestem tym bardziej z siebie dumna, bo ja do wszystkiego mam słomiany zapał i szybko się zniechęcam, a już szczególnie szybko się zniechęcam kiedy jakiś cel wymaga czasu.[COLOR="Silver"]
cieszę się

cytować jeszcze nie umiem ładnie, ale się nauczę

Edytowane przez 201607111629
Czas edycji: 2011-04-18 o 21:49
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:57   #1449
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o kosmetykach STENDERS? ostatnio kupialm sole do kapieli i mydła i tak sie zastanawiam czt moge je bezkranie uzywac
oglądałam ich składy, koło naturalnych nawet nie leżały, niestety bo pachną cudnie

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
A, no i pytanie odnośnie wyprysków na dekolcie - czy można je peelingować, czy raczej powinno się tego unikać?
Wyprysków nie peelingować - bo się bakterie roznoszą i gorzej jest. Tak mi dermatolog mówiła.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:39   #1450
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Skóra na dekolcie jest delikatniejsza niż na twarzy, cieńsza. Ja polecam peeling solny, albo enzymatyczny. Peeling solny nie rozsiewa krostek, goi je i dezynfekuje skórę. Nie wolno nim mocno pocierac, bo jest ostry, ja używam do dekoltu i mnie nie podraznia. Polecam też bloto i glinki na dekolt.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:29   #1451
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Super, że jest ten wątek i bliźniaczy o zbiorach trafiłam na nie kiedy chciałam ostatnio kupić coś fajnego i naturalnego. Wcześniej nie wystarczało mi samozaparcia, żeby wymienić wszystkie kosmetyki na naturalne, ale teraz zamierzam być konsekwentna i jak zużyję kosmetyk chemiczny, bezwzględnie zastąpię go właściwym do twarzy i ciała używam bio z pełnym przekonaniem i przyjemnością, bo raz, że dobre, a dwa - uwielbiam te wszystkie naturalne zapachy, np olejek regulujący Hauschki to rozkosz dla mojego nosa gorsze są moje doświadczenia z szamponami, ale i na to na pewno coś się zaradzi
Mam do Was pytanie w kwestii pudru jedwabnego Hauschki - na kwc ma same dobre opinie, niby w żadnym razie nie zapycha. W różnych wątkach nie znalazłam wiele informacji, ale jak przeszukałam wg hasła "puder ryżowy", to zaniepokoiło mnie, że niektóre dziewczyny zapchał ryżowy z EDM czy innych "mineralnych" firm, a puder Hauschki to przecież głównie ryż. Może on ma jakiś składnik niwelujący możliwość zapychania? Już miałam go kliknąć, ale jeśli ryzyko zapchania jest duże, to chyba nie zdecyduję się na eksperymenty za 70-kilka złotych bo i tak już się spłukałam używam od dłuższego czasu pudru Jadwigi, ale ciemnieje mi na twarzy (może was to dziwi, że coś tak jasnego może stać się za ciemne, ale ja jestem biała zabarwiona cytrynką z podkładów pixie kolor sinnie 0)
aha, próbowałam bambusa, ale mnie wysusza na wiórek...
ciemnieje? dobrze ja Cię zrozumiałam?
Puder (kosmetyk naturalny) nadaje .. efektu kremu brązującego ?
ja chcę ! zawsze mam bladą twarz ... macie jakieś dobre do polcenia mineralne naturalne specyfiki niwelujące problem białej buzi ? znam tylko macerat marchwiowy ale zamierzam wypróbować za jakiś czas... po maturce
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 07:42   #1452
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hm... dziewczyny czy ze mną jest coś nie tak?
Używając olejku z drzewa herbacianego nie czuję nic. Nakładam na pryszcze - nic. Nakładam na blizny - nic. Nakładam na zdrową skórę - nic. Nakładam nawet na ranki po pryszczach i też nic. Czy to oznacza, że olejek na mnie nie działa czy coś innego?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:49   #1453
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ciemnieje? dobrze ja Cię zrozumiałam?
Puder (kosmetyk naturalny) nadaje .. efektu kremu brązującego ?
ja chcę ! zawsze mam bladą twarz ... macie jakieś dobre do polcenia mineralne naturalne specyfiki niwelujące problem białej buzi ? znam tylko macerat marchwiowy ale zamierzam wypróbować za jakiś czas... po maturce
O to, to! Ja też jestem bialutka. To znaczy bialutko-różowa Z taką cerą jest problem, bo czasami pół tonu powoduje, że twarz całkiem odróżnia się od reszty ciała. A co to jest ten macerat marchwiowy? Czy nie jest się po nim zbytnio pomarańczowym?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:12   #1454
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Hm... dziewczyny czy ze mną jest coś nie tak?
Używając olejku z drzewa herbacianego nie czuję nic. Nakładam na pryszcze - nic. Nakładam na blizny - nic. Nakładam na zdrową skórę - nic. Nakładam nawet na ranki po pryszczach i też nic. Czy to oznacza, że olejek na mnie nie działa czy coś innego?

Może masz malo wrazliwą cerę? A dziala chociaż na pryszcze? Ja jak nakladam to jest masakra, jak ogień, aż mi lzy lecą, po chwili to uczucie znika.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:15   #1455
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=fozzi;26448184]
Cytat:
Napisane przez [B
SekretnyWachlarz[/B];26443957]Dziewczyny. Skończyłam dzisiaj tonik do twarzy samo zło. I teraz już będę samo dobro nakładać na twarz, nareszcie!
Tak się tym cieszę, że musiałam się z tym z wami podzielić. Dobre kosmetyki kupiłam już dawno, ale tak jak pisałam twardo najpierw wykańczałam zło. Nie chciałam łączyć dobra ze złem (o tym też pisałam). Jestem tym bardziej z siebie dumna, bo ja do wszystkiego mam słomiany zapał i szybko się zniechęcam, a już szczególnie szybko się zniechęcam kiedy jakiś cel wymaga czasu.
Oooot co, u mnie tak samosprawa wygląda. Ale ale, jednak przekładam sprawy kosmetyczne na - za 2 tygodnie - po maturce.

cytowac-masz przycisk cytuj.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skóra na dekolcie jest delikatniejsza niż na twarzy, cieńsza. Ja polecam peeling solny, albo enzymatyczny. Peeling solny nie rozsiewa krostek, goi je i dezynfekuje skórę. Nie wolno nim mocno pocierac, bo jest ostry, ja używam do dekoltu i mnie nie podraznia. Polecam też bloto i glinki na dekolt.
np. http://mazidla.com/component/virtuem...product_id=654 ??? coś do niego radziłabyś dodawać?

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
O to, to! Ja też jestem bialutka. To znaczy bialutko-różowa Z taką cerą jest problem, bo czasami pół tonu powoduje, że twarz całkiem odróżnia się od reszty ciała. A co to jest ten macerat marchwiowy? Czy nie jest się po nim zbytnio pomarańczowym?
oooj dokładnie. probelm.
nie stosowałam jeszcze, tylko wyczytałam, że jest dobry.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:19   #1456
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może masz malo wrazliwą cerę? A dziala chociaż na pryszcze? Ja jak nakladam to jest masakra, jak ogień, aż mi lzy lecą, po chwili to uczucie znika.
No na czole miałam takie minimalne to nawet są trochę mniejsze. Użyję jeszcze kilka dni i wtedy zobaczymy.
Ja po nałożeniu tylko miły zapach czuję i się jakoś tak wyciszam, ale żadnego szczypania, mrowienia, palenia czy coś.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:38   #1457
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
http://mazidla.com/component/virtuem...product_id=654 ??? coś do niego radziłabyś dodawać?

Najprościej to zmieszać z wodą na papkę, a jak za bardzo będzie ściągać i wysuszać to dodać pol lyżeczki oleju jakiegoś i w trakcie zasychania zwilżać twarz mgielką np hydrolatu, termalki czy zwyklej wody, najlepiej w butelce ze spryskiwaczem jakimś.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:41   #1458
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ciemnieje? dobrze ja Cię zrozumiałam?
Puder (kosmetyk naturalny) nadaje .. efektu kremu brązującego ?
ja chcę ! zawsze mam bladą twarz ... macie jakieś dobre do polcenia mineralne naturalne specyfiki niwelujące problem białej buzi ? znam tylko macerat marchwiowy ale zamierzam wypróbować za jakiś czas... po maturce
Raczej nie polecałabym tego pudru jako brązującego, nie jest to ładny efekt... Poza tym nie wiem jak bardzo blada jesteś, na karnacji trochę ciemniejszej od mojej może tego efektu w ogóle nie widać, a samo ciemnienie może zależeć od rodzaju cery - ja mam tłustą i możliwe że to dlatego u mnie tak się dzieje. Puder w pudełku jest bardzo, bardzo jasny. Jeśli chodzi o specyfiki brązujące, to mam jedynie kulki z Avonu, ale chyba każda firma mineralna ma w ofercie bronzery więc na pewno można znaleźć coś fajnego i naturalnego ładny efekt na bladej cerze daje też róż mineralny w delikatnym odcieniu - nie kolorujemy całej twarzy na brąz, więc odpada malowanie szyi i dekoltu, a wygląda się bardziej promiennie
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:45   #1459
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Raczej nie polecałabym tego pudru jako brązującego, nie jest to ładny efekt... Poza tym nie wiem jak bardzo blada jesteś, na karnacji trochę ciemniejszej od mojej może tego efektu w ogóle nie widać, a samo ciemnienie może zależeć od rodzaju cery - ja mam tłustą i możliwe że to dlatego u mnie tak się dzieje. Puder w pudełku jest bardzo, bardzo jasny. Jeśli chodzi o specyfiki brązujące, to mam jedynie kulki z Avonu, ale chyba każda firma mineralna ma w ofercie bronzery więc na pewno można znaleźć coś fajnego i naturalnego ładny efekt na bladej cerze daje też róż mineralny w delikatnym odcieniu - nie kolorujemy całej twarzy na brąz, więc odpada malowanie szyi i dekoltu, a wygląda się bardziej promiennie
Właśnie mi o efekt naturalny chodzi, nie chcę już się malować - bo wakacje ida
Tymczasem jednak mam puder ori oraz podklad misssporty ... i kuleczki avon. nie wiem, jakis puder mineralnej firmy ktos poleci?
jesli nie to sama sobie poradze, wystarczy wygooglowac. ale wole recenzantke jakas uslyszec
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 08:50   #1460
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Właśnie mi o efekt naturalny chodzi, nie chcę już się malować - bo wakacje ida
Tymczasem jednak mam puder ori oraz podklad misssporty ... i kuleczki avon. nie wiem, jakis puder mineralnej firmy ktos poleci?
jesli nie to sama sobie poradze, wystarczy wygooglowac. ale wole recenzantke jakas uslyszec
Sylvia_doll, z pudrami mineralnymi jest tak samo jak z kosmetykami naturalnymi. Każdemu pasuje coś innego i trzeba samemu przetestować. Większość firm ma w swojej ofercie próbki więc przed zakupem pełnowymiarowego opakowania można wszystko sprawdzić na sobie bez wydawania dużej kasy (no może to nie do końca prawda bo próbki bardzo uzależniają ) Na wizażu masz wątek o kosmetykach mineralnych: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
Ps. Czy Ty nie miałaś się uczyć?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:53   #1461
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Raczej nie polecałabym tego pudru jako brązującego, nie jest to ładny efekt... Poza tym nie wiem jak bardzo blada jesteś, na karnacji trochę ciemniejszej od mojej może tego efektu w ogóle nie widać, a samo ciemnienie może zależeć od rodzaju cery - ja mam tłustą i możliwe że to dlatego u mnie tak się dzieje. Puder w pudełku jest bardzo, bardzo jasny. Jeśli chodzi o specyfiki brązujące, to mam jedynie kulki z Avonu, ale chyba każda firma mineralna ma w ofercie bronzery więc na pewno można znaleźć coś fajnego i naturalnego ładny efekt na bladej cerze daje też róż mineralny w delikatnym odcieniu - nie kolorujemy całej twarzy na brąz, więc odpada malowanie szyi i dekoltu, a wygląda się bardziej promiennie
Rozumiem

dziekuje Korah!
przy robieniu zamowienie z mazidel musze w takim razie zamowic sobie wode termalna... jak narazie uzywam toniku Garnier z roztworem salicylowym 2% - jest swietny. nie wiem czy te tonery i hydrolaty dadza taki efekt, wiec .. wstrzymuje sie z zamowieniem. mimo, ze sie konczy konczy ten tonik i dostalam probke zniewalajacego toniku z Vichy.
hmmm.... 19latka powinna raczej uzywac tylko naturalnych rzeczy, ale coz... boje sie czy sie oby na pewno sprawdza.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Sylvia_doll, z pudrami mineralnymi jest tak samo jak z kosmetykami naturalnymi. Każdemu pasuje coś innego i trzeba samemu przetestować. Większość firm ma w swojej ofercie próbki więc przed zakupem pełnowymiarowego opakowania można wszystko sprawdzić na sobie bez wydawania dużej kasy (no może to nie do końca prawda bo próbki bardzo uzależniają ) Na wizażu masz wątek o kosmetykach mineralnych: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
Ps. Czy Ty nie miałaś się uczyć?
Już spadam! hahahahaah
przeoglądam później stronę.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:00   #1462
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

No właśnie, co do toników... Wstyd się przyznać, ale nigdy żadnego nie używałam. Nie miałam pojęcia po prostu, że tonizowanie jest potrzebne. Jaki tonik do cery mieszanej polecacie?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:15   #1463
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

no i się udało

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
No właśnie, co do toników... Wstyd się przyznać, ale nigdy żadnego nie używałam. Nie miałam pojęcia po prostu, że tonizowanie jest potrzebne. Jaki tonik do cery mieszanej polecacie?
ja polecam nagietkowy z Lavery http://www.kosmetyki-natury.eu/Tonik...50_ml-409.html

mam go od jakiś 2 tygodni, dobrze tonizuje nie przesusza a przy tym tak pięknie pachnie, że chciałabym się go napić
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:24   #1464
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
ja polecam nagietkowy z Lavery http://www.kosmetyki-natury.eu/Tonik...50_ml-409.html

mam go od jakiś 2 tygodni, dobrze tonizuje nie przesusza a przy tym tak pięknie pachnie, że chciałabym się go napić
Dzięki Mam pozytywne doświadczenie z Laverą, więc tonik pewnie przypadł by mi do gustu, tylko ta cena... Jak bardzo jest on wydajny?

Czy krem tonujący może zastąpić tonik?

ETA2:

Czy na kosmetyki-natury darmowa przesyłka jest cały czas, czy teraz tylko mają taką promocję?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60

Edytowane przez seige
Czas edycji: 2011-04-19 o 09:28
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:58   #1465
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Dzięki Mam pozytywne doświadczenie z Laverą, więc tonik pewnie przypadł by mi do gustu, tylko ta cena... Jak bardzo jest on wydajny?

Czy krem tonujący może zastąpić tonik?

ETA2:

Czy na kosmetyki-natury darmowa przesyłka jest cały czas, czy teraz tylko mają taką promocję?
A może sama zrobisz tonik? Mam kilka przepisów.
Kurde przepraszam was, że nadal nie zeskanowałam tej książki, tzn. jestem w trakcie skanowania, bo ten weekend miałam zawalony.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:16   #1466
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A może sama zrobisz tonik? Mam kilka przepisów.
Kurde przepraszam was, że nadal nie zeskanowałam tej książki, tzn. jestem w trakcie skanowania, bo ten weekend miałam zawalony.
O, zapodaj te przepisy, jestem ciekawa
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:17   #1467
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Kosmetyki naturalne

O, też chciałabym wiedzieć jak zrobić tonik
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:35   #1468
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja tez chcę, ja też chcę!!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:40   #1469
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Tonik arbuzowy
Składniki: 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z arbuza, 2 łyżki wyciągu z oczaru wirginijskiego (dostępny w aptece), łyżka wódki, 2 łyżki wody destylowanej.
Przyrządzanie: Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, gotowy płyn przelać do buteleczki.
Stosowanie: Nasączonym wacikiem przecierać twarz. Zabieg można powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia.

Tonik cytrynowy
Składniki: cytryna, łyżeczka koniaku.
Przyrządzanie: Z cytryny wycisnąć sok, wymieszać z koniakiem.
Stosowanie: Wacikiem nasączonym w przygotowanym płynie wielokrotnie w ciągu dnia przecierać pryszcze i zaskórniki.

Tonik z zielonej herbaty
Składniki: 1/2 szklanki czystej źródlanej wody, saszetka zielonej herbaty.
Przyrządzanie: Wodę zagotować. Listki herbaty wysypać z saszetki do ceramicznej miski lub czystego szklanego słoika. Zalać wrzątkiem i odstawić na 2-3 minuty. Gotowy napar przecedzić, listki wycisnąć. Herbatkę dobrze ostudzić.
Stosowanie: Gotowym tonikiem zwilżyć wacik, przecierać twarz. Nie spłukiwać.
Ja myślę, że zamiast bawić się z saszetką najlepiej od razu kupić liściastą herbatę. ^^

Tonik z kiwi
Składniki: kiwi, szklanka wody, łyżeczka wódki.
Przyrządzanie: Kiwi obrać, przełożyć do żaroodpornego naczynia ceramicznego i rozgnieść na papkę. Wodę zagotować, zalać kiwi, zostawić na 20-30 minut, aż masa przestygnie. Całość przetrzeć przez gęste sitko, usuwając przy tym pestki i miąższ. Na wszelki wypadek można ją jeszcze przecedzić przez papierowy filtr, tak aby nie zostały drobinki miąższu. Następnie dolać wódkę, dobrze wymieszać. Gotowy tonik przelać do czystej, szczelnie zamykanej buteleczki.
Stosowanie: Wacik lub płatek kosmetyczny nasączyć tonikiem. Natrzepać skórę twarzy, omijając okolice oczu. Przy bardzo wrażliwej cerze, należy na koniec spłukać twarz zimną wodą.

Tonik lawendowy
Składniki: 130g suszonych kwiatów lawendy, ok. 60g czystego spirytusu (96%), 1/2 litra wody destylowanej.
Przyrządzanie: Suszoną lawendę wsypać do słoiczka typu twist, zalać alkoholem i dopełnić wodą destylowaną. Słoik zakręcić, odstawić na 3 tygodnie w ciepłe miejsce. Po tym czasie płyn przefiltrować i przelać do czystej, zamykanej buteleczki z ciemnego szkła.
Stosowanie: Wacik nasączyć płynem, przecierać twarz. Stosować rano i wieczorem.

Tonik z ogórka
Składniki: 1/2 ogórka, 1/2 szklanki wody destylowanej, 2 łyżeczki listków mięty, 1/8 łyżeczki sproszkowanej witaminy C.
Przyrządzanie: Ogórka nie obierać, a tylko starannie umyć. Najlepiej wykorzystać niepryskane warzywa z własnego ogródka lub sklepu ze zdrową żywnością. Ogórek zmiksować wraz ze skórką, dodać pozostałe składniki. Całość przecedzić przez papierowy filtr, przelać do buteleczki z zamknięciem albo do butelki ze spryskiwaczem.
Stosowanie: Gotowy płyn można stosować jak tonik i nakładać za pomocą wacika lub po prostu spryskiwać nim twarz w letnie upały. W każdym wypadku należy go przechowywać w lodówce.

Rozjaśniający tonik
Składniki: 1/2 szklanki świeżej natki, szklanka wody.
Przyrządzanie: Pietruszkę posiekać drobniutko, wsypać do żaroodpornej miseczki. Zalać wrzątkiem, odstawić aż całkiem ostygnie, przecedzić i przelać do butelki.
Stosowanie: Nakładać na twarz i szyję za pomocą wacików lub płatków kosmetycznych, najlepiej kilka razy dziennie, a co najmniej rano i wieczorem. Pietruszkowy zmywacz nie tylko wspaniale oczyszcza skórę, ale też doskonale odświeża, a przy okazji rozjaśnia piegi.

Tonik owsiany
Składniki: 1/2 szklanki płatków owsianych, woda.
Przyrządzanie: Szklankę do połowy napełnić płatkami, zalać pełną wodą, odstawić na 24 godziny, aby płatki spęczniały. Całość kilkakrotnie zamieszać. Następnego dnia przecedzić płyn przez papierowy filtr, przelać do buteleczki.
Stosowanie: Rano i wieczorem przecierać twarz wacikiem nasączonym w płynie.

Tonik z rozmarynem
Składniki: 10 kropli olejku rozmarynowego, 1/8 litra wody destylowanej.
Przyrządzanie: Wodę i olejek przelać do buteleczki ze szczelnymi zamknięciami, starannie wymieszać, potrząsając butelką.
Stosowanie: Twarz dokładnie umyć, a następnie przetrzeć skórę wacikiem nasączonym w płynie. Tonik ten świetnie oczyszcza tłustą skórę.

Tonik tymiankowy
Składniki: 2 łyżki suszonego tymianku, łyżka suszonej szałwii, 50g czystego spirytusu (96%), 3 krople olejku tymiankowego, 200ml wody destylowanej.
Przyrządzanie: Tymianek i szałwię wymieszać w porcelanowej miseczce, zalać wodą i 40ml alkoholu. Płyn powinien całkowicie okrywać zioła. Miseczkę owinąć czystą ściereczką i odstawić na tydzień w ciepłe miejsce. Następnie starannie wycisnąć zioła, płyn przefiltrować. W pozostałym alkoholu (10ml) rozpuścić olejek tymiankowy. Całość dokładnie wymieszać, przelać do szczelnie zamykanej buteleczki z ciemnego szkła.
Stosowanie: Rano i wieczorem przecierać twarz wacikiem skropionym gotowym płynem. Dodatkową zaletą toniku jest jego piękny zapach.

Tonik pomarańczowy
Świeżo wyciśnięty sok (1 łyżka). Przecieramy twarz i już.

Uff, trochę tego było.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-19 o 10:46
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 12:16   #1470
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Uff, trochę tego było.


Jesteś kochana, dziękuję. Na pewno przetestuję wszystkie bezalkoholowe
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.