Pomocy! Moja skóra + zdjęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-08, 12:41   #1
karloina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4

Pomocy! Moja skóra + zdjęcia


Cześć dziewczyny

Założyłam wątek, który bodajże już się może znajduje, jednakże chciałabym bardzo indywidualnie opisać mój problem. liczę na Waszą pomoc i integrację.

Kiedyś
Odkąd pamiętam, moja skóra jest bardzo sucha. Kilka lat wstecz, borykałam się z suchymi skórkami wokół nosa, między brwiami, czasem na czole. Od tamtej pory odstawiłam WSZYSTKIE kosmetyki na bazie alkoholu, zaczęłam używać płynów micelarnych- Vichy Normaderm, teraz La Rohe Posay i intensywnie nawilżać swoją skórę kremami o tym działaniu z firm Nivea, Ziaja. Pozbyłam się suchych skórek, ale...

Teraz
Myję twarz tylko ciepłą wodą, nie używam żadnych środków do mycia twarzy, makijaż oczu zmywam mydełkiem, lub delikatnym szamponem, po delikatnym wytarciu skóra robi się tak sucha, ściągnięta i napięta, jakby miała eksplodować, ale się świeci. Szybko ratuje ją płynem micelarnym, po czym nawilżam kremem nivea (przeciwzmarszczkowy, na noc)
Skóra robi się czerwona, widać ze jest wrażliwa... ALE muszę nadmienić, że towarzyszą mi też niedoskonałości, mam wrażenie że łatwo się zapycha, głownie na czole, brodzie... (strefa T, zaskórniki i grudki) Rano skóra jest w miarę znośna (myślę ze po dawce nawilżenia) ale po całym dniu wydziela bardzo dużą ilość sebum, mam wrażenie że tak jakby broniła się przed tym wysuszeniem. Tak jak wspominałam, towarzyszą mi zaskórniki, wągry, ale nie w znaczącej ilości... Wczoraj byłam u dermatologa, Pani przepisała mi:
witaminę D3
Effaclar Duo z LRP
Jakąś maseczkę z Avene
Krem allaclarin (ten niebieski)

Mam wrażenie, że babka skupiła się na tych kilku krostkach i niewielkich grudkach, niż na problemie suchości który jej nakreśliłam.

Załączam zdjęcie mojego czoła, brody, policzka Dodam, że rano przetarłam je micelem i posmarowałam Effaclarem z LRP, czuję że jest sucha, ale wydziela tyle tego sebum :/

Kobietki, liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję, że bardzo klarownie opisałam mój problem.
Ściskam- Karolina!

http://oi64.tinypic.com/iohitc.jpg

Edytowane przez karloina
Czas edycji: 2016-03-08 o 12:44
karloina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 22:37   #2
LianX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Jeśli dermatolog nie znalazła żadnych chorób skóry, które mogą powodować taki efekt to można zastanowić się nad samą wodą, której używasz do mycia oraz nad kosmetykami. Obawiam się jednak, że z kosmetykami jest to metoda prób i błędów.
Moim zdaniem po umyciu twarzy wodą wodociągową, która w naszym kraju jest wodą na ogół bardzo twardą, silnie nasyconą w niektórych regionach metalami, powinnaś stosować tonik a nie płyn micelarny. Płyn micelarny ma inne właściwości i zamiast "zmienić" pH skóry zaburzone wskutek działania wody niekoniecznie jej pomoże.
Może warto byłoby poeksperymentować z innymi kremami silnie nawilżającymi jeśli nivea nie przynosi Ci ulgi. Dla mojej, również ekstremalnie suchej skóry pomógł krem AA hydro algi (różowy) . Testowałam linie nawilżające marek nievea, ziaja, pharmaceris, vichy, oraz Iwostin i u mnie akurat nie pomogło z wyjątkiem ostatniego.
LianX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 09:35   #3
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Ja polecam zmianę oczyszczania skory, rano i wieczór mycie najlepiej Physiogelem bo nie wysusza, nie podrażnia, nie zawiera żadnych środków zapachowych. Kiedy stan skory się unormuje możesz przejść na tańsze oczyszczanie np. żelem z serii Biały Jelen. Skoro masz cerę mieszkaną to moim zdaniem Effeclar Duo powinnaś nakładać tylko na strefę T.
Co do nawilżenia warto zainwestować w dobry krem np. Avene Clean - Ac, który można stosować zawsze na noc po oczyszczeniu skory. Dziwne, ze lekarz nie polecił Ci czegoś przeznaczonego do silnego nawilżania. Jeśli skora jest skłonna do zapychania, zaskórników i grudek musisz zrezygnować z kremów które do tej pory stosowałaś. Teraz zawsze kupując jakikolwiek kosmetyk zwracaj uwagę na opis czy zawiera informacje, że "nie powoduje powstawania zaskórników" .
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:35   #4
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Hej!

wiem o czym piszesz, ponieważ borykałam siez takim samym problemem. U mnie bardzo pomogły regularne wizyty u kosmetyczki (chodzę co miesiąc), która wykonuje maseczki i zabiegi nawilżające na głębokie partie skóry, nie tylko naskórek.

Jeśli chodzi o kosmetyki, też kiedyś korzystałm z kremu Nivea:p a potem innych drogeryjnych badziewi.... dopóki nie zaczęłam zwracać uwagi na skład i nie odkryłam dobrodziejstw kosmetyków naturalnych. Najlepsze rezultaty, najzdrowszą i najbardziej nawilżoną cerę zaobserwowałam po regularnym używaniu serum babuszki agafii do 35r. życia. Korzystam z niego na noc.
Dobrze działa też maseczka z alg Planeta Organica do cery bardzo suchej, nakładam ją raz w tygodniu.
Na dzień pod makijaż kremik nawilżający, a zamiast wysuszającego podkładu używam kremu CC... Rezygnacja z podkładu zmieniła dużo, raz na jakiś czas zdarzy mi się z niego korzystać, ale widze pogorszenie stanu cery. Przy czym kremu BB, CC potrafią tak samo dobrze nadać skórze ładny koloryt i zamaskować niewielkie niedoskonałości.

Stan mojej cery poprawił się bardzo. Na tyle, że moja kosmetyczka stwierdziła, że teraz mam cerę normalną Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 08:46   #5
karloina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Hej!

wiem o czym piszesz, ponieważ borykałam siez takim samym problemem. U mnie bardzo pomogły regularne wizyty u kosmetyczki (chodzę co miesiąc), która wykonuje maseczki i zabiegi nawilżające na głębokie partie skóry, nie tylko naskórek.

Jeśli chodzi o kosmetyki, też kiedyś korzystałm z kremu Nivea:p a potem innych drogeryjnych badziewi.... dopóki nie zaczęłam zwracać uwagi na skład i nie odkryłam dobrodziejstw kosmetyków naturalnych. Najlepsze rezultaty, najzdrowszą i najbardziej nawilżoną cerę zaobserwowałam po regularnym używaniu serum babuszki agafii do 35r. życia. Korzystam z niego na noc.
Dobrze działa też maseczka z alg Planeta Organica do cery bardzo suchej, nakładam ją raz w tygodniu.
Na dzień pod makijaż kremik nawilżający, a zamiast wysuszającego podkładu używam kremu CC... Rezygnacja z podkładu zmieniła dużo, raz na jakiś czas zdarzy mi się z niego korzystać, ale widze pogorszenie stanu cery. Przy czym kremu BB, CC potrafią tak samo dobrze nadać skórze ładny koloryt i zamaskować niewielkie niedoskonałości.

Stan mojej cery poprawił się bardzo. Na tyle, że moja kosmetyczka stwierdziła, że teraz mam cerę normalną Mam nadzieję, że pomogłam
Dziewczyny, dziekuje za pomoc !

blotowlosa, gdzie moge dostac takowe serum?
karloina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 10:51   #6
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Cytat:
Napisane przez karloina Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Założyłam wątek, który bodajże już się może znajduje, jednakże chciałabym bardzo indywidualnie opisać mój problem. liczę na Waszą pomoc i integrację.

Kiedyś
Odkąd pamiętam, moja skóra jest bardzo sucha. Kilka lat wstecz, borykałam się z suchymi skórkami wokół nosa, między brwiami, czasem na czole. Od tamtej pory odstawiłam WSZYSTKIE kosmetyki na bazie alkoholu, zaczęłam używać płynów micelarnych- Vichy Normaderm, teraz La Rohe Posay i intensywnie nawilżać swoją skórę kremami o tym działaniu z firm Nivea, Ziaja. Pozbyłam się suchych skórek, ale...

Teraz
Myję twarz tylko ciepłą wodą, nie używam żadnych środków do mycia twarzy, makijaż oczu zmywam mydełkiem, lub delikatnym szamponem, po delikatnym wytarciu skóra robi się tak sucha, ściągnięta i napięta, jakby miała eksplodować, ale się świeci. Szybko ratuje ją płynem micelarnym, po czym nawilżam kremem nivea (przeciwzmarszczkowy, na noc)
Skóra robi się czerwona, widać ze jest wrażliwa... ALE muszę nadmienić, że towarzyszą mi też niedoskonałości, mam wrażenie że łatwo się zapycha, głownie na czole, brodzie... (strefa T, zaskórniki i grudki) Rano skóra jest w miarę znośna (myślę ze po dawce nawilżenia) ale po całym dniu wydziela bardzo dużą ilość sebum, mam wrażenie że tak jakby broniła się przed tym wysuszeniem. Tak jak wspominałam, towarzyszą mi zaskórniki, wągry, ale nie w znaczącej ilości... Wczoraj byłam u dermatologa, Pani przepisała mi:
witaminę D3
Effaclar Duo z LRP
Jakąś maseczkę z Avene
Krem allaclarin (ten niebieski)

Mam wrażenie, że babka skupiła się na tych kilku krostkach i niewielkich grudkach, niż na problemie suchości który jej nakreśliłam.

Załączam zdjęcie mojego czoła, brody, policzka Dodam, że rano przetarłam je micelem i posmarowałam Effaclarem z LRP, czuję że jest sucha, ale wydziela tyle tego sebum :/

Kobietki, liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję, że bardzo klarownie opisałam mój problem.
Ściskam- Karolina!

http://oi64.tinypic.com/iohitc.jpg

To może być problem z łojotokowym zapaleniem skóry:
http://kosmostolog.blogspot.com/2015...-uszczy-o.html
Generalnie na tym blogu można znaleźć bardzo dużo informacji o tej chorobie. Przejdź sie może do innego dermatologa.
Jeśli to to, to mogę polecić krem Octopirox:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-sie-lzs.html
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:12   #7
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Pomocy! Moja skóra + zdjęcia

Cytat:
Napisane przez karloina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziekuje za pomoc !

blotowlosa, gdzie moge dostac takowe serum?
hmm u mnie w mieście jest sklepik z rosyjskimi kosmetykami naturalnymi, ale da się dostać i online.
posyłam link do KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-35-lat.html
jak sobie wpiszesz do wyszukiwarki to znajdziesz je w kilku internetowych sklepach/drogeriach
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-31 10:12:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.