Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 11:44   #1141
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

A ja mam inny problem... chciałabym nie PODKREŚLIĆ a UZYSKAĆ jasną cerę. Znacie jakieś sposoby? Mam wkleić zdjęcie, zeby pokazać, jaką mam cerę teraz? Zlitujcie się i poradźcie!!
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:41   #1142
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

sa takie kremy rozjaśniające. Jeszcze nie mam opinii czy działają dogłębnie po długim stosowaniu ale na pewno widać subtelny efekt białej powłoczki po jednorazowym nałożeniu. Nie spotkałam się z czymś takim w drogeriach polskich ale przez internet owszem - sprawdzałam - można zamówić np. fair & lovely z drobinkami pereł ->http://www.helfy.pl/cache/images/2/b...c9b749ad64.jpg
Wg mnie dobry jest Olay natural white jednak dostępny chyba jedynie w krajach arabskich :/ http://www.youtube.com/watch?v=MVVY43_wZZE
No i są jeszcze domowe sposoby, jak herbata czy ogórek (zielony)
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 19:56   #1143
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

herbata? możesz napisać coś więcej na ten temat?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 07:48   #1144
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
sa takie kremy rozjaśniające. Jeszcze nie mam opinii czy działają dogłębnie po długim stosowaniu ale na pewno widać subtelny efekt białej powłoczki po jednorazowym nałożeniu. Nie spotkałam się z czymś takim w drogeriach polskich ale przez internet owszem - sprawdzałam - można zamówić np. fair & lovely z drobinkami pereł ->http://www.helfy.pl/cache/images/2/b...c9b749ad64.jpg
Wg mnie dobry jest Olay natural white jednak dostępny chyba jedynie w krajach arabskich :/ http://www.youtube.com/watch?v=MVVY43_wZZE
No i są jeszcze domowe sposoby, jak herbata czy ogórek (zielony)
Boże, jakbym widziała siebie na tej reklamie olaya - ja też idę ulicą szukam cienia...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 07:58   #1145
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

obejrzałam parę tych reklam i widzę, że wybielają się ludzie z ciemną karnacją...
oby to nie przybrało rozmiarów takiej obsesji jak obsesja opalania następne narzędzie do zniewalania ludzi nawet pod kątem wyglądu.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 08:13   #1146
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
obejrzałam parę tych reklam i widzę, że wybielają się ludzie z ciemną karnacją...
oby to nie przybrało rozmiarów takiej obsesji jak obsesja opalania następne narzędzie do zniewalania ludzi nawet pod kątem wyglądu.
mi się wydaje, że w Azji czy krajach arabskich jest już taka tradycja wybielania - u nich po prostu jasna skóra jest kanonem piękna (a u nas odwrotnie). ale żadna obsesja nie jest dobra.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:52   #1147
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
herbata? możesz napisać coś więcej na ten temat?
przepraszam, małe sprostowanie. Okłady z herbaty to się robi pod oczy. W zasadzie ma ona działanie przeciwobrzękowe i "zdejmuje' efekt zmęczonych oczu, ale pamiętam że koleżanka mówiła że rozjaśniła jej też cienie pod oczami
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 11:27   #1148
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Wiecie coś może o tym? -> http://www.revitol.pl/6,revitol-brightener.html ? Oprócz tego że ma rozjaśniać to ma też całkiem fajny skład. Z drugiej strony główny składnik kremu czyli arbutyna jest dość kontrowersyjnym środkiem http://www.zrobsobiekrem.pl/?248,arbutyna
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 11:51   #1149
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
przepraszam, małe sprostowanie. Okłady z herbaty to się robi pod oczy. W zasadzie ma ona działanie przeciwobrzękowe i "zdejmuje' efekt zmęczonych oczu, ale pamiętam że koleżanka mówiła że rozjaśniła jej też cienie pod oczami
no tak, herbata pod oczy jest świetna czyli filtry i kwasy.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
obejrzałam parę tych reklam i widzę, że wybielają się ludzie z ciemną karnacją...
oby to nie przybrało rozmiarów takiej obsesji jak obsesja opalania następne narzędzie do zniewalania ludzi nawet pod kątem wyglądu.
żeby nie wyglądać jak Michael Jackson
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 16:50   #1150
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
...arbutyna jest dość kontrowersyjnym środkiem http://www.zrobsobiekrem.pl/?248,arbutyna
wow! chyba się zainteresuję tą arbutyną
no i to chyba nie jest niebezpieczny związek. Tam jest napisane że toksyczny i niebezpieczny jest hydrochinon, natomiast przed samą arbutyną nie przestrzegają.. w każdym razie jeżeli nie zmiesza się jej ze składnikiem o zbyt wysokim pH
ciekawe..ciekawe..
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 17:46   #1151
madeleine91
Zadomowienie
 
Avatar madeleine91
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 272
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
wow! chyba się zainteresuję tą arbutyną
no i to chyba nie jest niebezpieczny związek. Tam jest napisane że toksyczny i niebezpieczny jest hydrochinon, natomiast przed samą arbutyną nie przestrzegają.. w każdym razie jeżeli nie zmiesza się jej ze składnikiem o zbyt wysokim pH
ciekawe..ciekawe..

Cytat:
arbutyna ulega hydrolizie do hydrochinonu i glukozy(hydrochinon może powodować podrażnienia, uczulenia, jest uważany za związek toksyczny i zakazany przez to w stosowaniu w kosmtykach)
Arbutyna w porówaniu z hydrochinonem jest związkiem bezpiecznym, działanie rozjaśniające można spotęgować poprzez zastosowanie kwasu kojowego (rozjaśnianie) i kwasów hydroksylowych (złuszczanie starych warstw naskórka).
wskazują, że działanie arbutyny nie wynika z hydrolizy tej cząsteczki do hydrochinonu i glukozy - nie stwierdzono obecności hydrochinonu w komórkach melanocytów a jednak została zahamowana synteza melaniny
chyba bezpieczna z tego co piszą

Cytat:
Występuje w gatunkach z różnych rodzin botanicznych, głównie w rodzinie Ericaceae (Arctostaphylos uva ursi, Vaccinium vitis idaea) w liściach Bergenia crassifolia (Saxifragaceae), w liściach gruszy Pyrus communis (Rosaceae), liściach kaliny Viburnum opulus (Caprifoliaceae), zielu majeranku Majorana hortensis (Lamiaceae), zielu lebiodki Origanum vulgare (Lamiaceae) i innych.

Znaczna zawartość 12% - 20% arbutyny znajduje się w liściach bergeni Bergenia crassifolia i Bergenia cordifolia oraz liściach grusz Pirus communis. Związek ten występuje także w rodzinie wrzosowatych Ericaceae. Jego obecność w ilości od 4,5 do 12% stwierdzono w liściach mącznicy lekarskiej Arctostaphylos uva ursi, a także borówki brusznicy Vaccinium vitis idaea.
może obłożymy się majerankiem i innymi roślinkami

Edytowane przez madeleine91
Czas edycji: 2009-08-31 o 17:48
madeleine91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 19:15   #1152
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

gdzie indziej czytałam, że jest rakotwórcza...
poz atym nie wiem czy odważyłabym się sama zrobić krem z nią jako że moja wiedza i umiejętności są nikłe i ograniczają się do gotowców z BU
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 21:03   #1153
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
gdzie indziej czytałam, że jest rakotwórcza...
poz atym nie wiem czy odważyłabym się sama zrobić krem z nią jako że moja wiedza i umiejętności są nikłe i ograniczają się do gotowców z BU
ale arbutyna znajduje się w wielu kremach rozjaśniających przebarwienia, nigdy nie słyszałam żeby była niebezpieczna
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 21:08   #1154
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

moja wiedza na tematy biochemiczne jest prawie żadna, ale tak się zastanawiam czy np. nie dałoby się tej arbutyny (lub chociaż wyciągu z rośliny ją zawierającej) dodać jako czynnik wzbogacający krem, w odpowiednio małej ilości oczywiście(jak patrzyłam to by było ok 1,5%) objętości całego kremu.
..Bo do samego olejku (którego ja używam np ostatnio zamiast kremów) raczej by nie przeszło, gdyż arbutyna jest składnikiem rozpuszczalnym w wodzie, a nie w tłuszczach..
Przepraszam, pewnie moje pomysły wydają się być szalone i śmieszne w opinii znawców, ale nie byłabym sobą gdybym nie próbowała wymyśleć czegoś nowego i to na skróty

a może właczył by się do rozmowy jakiś ekspert? ekspertka?...
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 22:09   #1155
IlonaMarianna
Raczkowanie
 
Avatar IlonaMarianna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 124
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

dobry wieczór strasznie długo mnie u Was nie było, ostatnia wizyta tak z półtora roku temu, w czasach wątku III, nie IV

mania "jasności" mi nie minęła. dodatkowo, mój temat pracy magisterskiej to "Rzymskie metody dbania o urodę" (w skrócie) - a tam troska o jasną cerę była głównym zainteresowaniem większości elegantek tłumaczyłam też poemat Owidiusza dotyczący pielęgnacji pięknej, jasnej skóry - niektóre składniki raczej bym odradzała, ale część jego pomysłów na maseczki ma sens

będę znowu zaglądać na ten wątek - zwłaszcza, że tu chyba spotkam się ze zrozumieniem, kiedy przyznam się do noszenia latem cienkich materiałowych rękawiczek - nie koronkowych, bo przepuszczają jednak słońce - i unikania wychodzenia w najbardziej słonecznych godzinach. zdziwiłybyście się - noszenie rękawiczek latem wzbudza w niektórych ludziach niezrozumiałą dla mnie chęć wystosowania chamskiego i głupiego komentarza...
IlonaMarianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 22:12   #1156
filolozyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez IlonaMarianna Pokaż wiadomość
dobry wieczór strasznie długo mnie u Was nie było, ostatnia wizyta tak z półtora roku temu, w czasach wątku III, nie IV

mania "jasności" mi nie minęła. dodatkowo, mój temat pracy magisterskiej to "Rzymskie metody dbania o urodę" (w skrócie) - a tam troska o jasną cerę była głównym zainteresowaniem większości elegantek tłumaczyłam też poemat Owidiusza dotyczący pielęgnacji pięknej, jasnej skóry - niektóre składniki raczej bym odradzała, ale część jego pomysłów na maseczki ma sens

.
ojej!
Czy mogłayś podać młodszej koleżance kilka adresów bibliograficznych, żeby urozmaicić jej ciężkie godziny, które spędza ślęcząc nad Tukidydesem i resztą ferajny?
Z góry dziękuję.
filolozyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 08:29   #1157
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
moja wiedza na tematy biochemiczne jest prawie żadna, ale tak się zastanawiam czy np. nie dałoby się tej arbutyny (lub chociaż wyciągu z rośliny ją zawierającej) dodać jako czynnik wzbogacający krem, w odpowiednio małej ilości oczywiście(jak patrzyłam to by było ok 1,5%) objętości całego kremu.
..Bo do samego olejku (którego ja używam np ostatnio zamiast kremów) raczej by nie przeszło, gdyż arbutyna jest składnikiem rozpuszczalnym w wodzie, a nie w tłuszczach..
Przepraszam, pewnie moje pomysły wydają się być szalone i śmieszne w opinii znawców, ale nie byłabym sobą gdybym nie próbowała wymyśleć czegoś nowego i to na skróty

a może właczył by się do rozmowy jakiś ekspert? ekspertka?...
jakby ktoś miał dokładny przepis z proporcjami to sama bym się skusiła zrobić taki krem. natomiast do zwykłego kremu tez można by dodać, czemu nie- tylko trzeba znaleźć taki, żeby miał odpowiednie ph. no i nie wiem jak arbutyna może reagować z różną chemią. to za dużo na mój mały rozumek
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 08:41   #1158
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez IlonaMarianna Pokaż wiadomość
dobry wieczór strasznie długo mnie u Was nie było, ostatnia wizyta tak z półtora roku temu, w czasach wątku III, nie IV

mania "jasności" mi nie minęła. dodatkowo, mój temat pracy magisterskiej to "Rzymskie metody dbania o urodę" (w skrócie) - a tam troska o jasną cerę była głównym zainteresowaniem większości elegantek tłumaczyłam też poemat Owidiusza dotyczący pielęgnacji pięknej, jasnej skóry - niektóre składniki raczej bym odradzała, ale część jego pomysłów na maseczki ma sens
...
miodzio
a mogę ci zadać małe pytanko? (tak w temacie bladości właśnie). gdzieś mi dzwoni, że te ich pudry były robione właśnie na bazie czegoś szkodliwego... tylko nie wiem na ile jest w tym prawdy i o co dokładnie chodzi. a że ja historyczka z zamiłowania, to chętnie się dowiem
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 09:27   #1159
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Ja nic nie wiem konkretnie o Rzymie ale czytałam że dawniej pudry zawierały ołów i że tak powiem uśmiercały po jakimś czasie użytkowników (nie tylko kobiety bo faceci też się pudrowali)
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 09:44   #1160
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Ja nic nie wiem konkretnie o Rzymie ale czytałam że dawniej pudry zawierały ołów i że tak powiem uśmiercały po jakimś czasie użytkowników (nie tylko kobiety bo faceci też się pudrowali)
no właśnie co do ołowiu to byłam też przekonana że "gdzieś i kiedyś", ale gdzie dokładnie to nie wiem.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 09:46   #1161
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez IlonaMarianna Pokaż wiadomość
dobry wieczór strasznie długo mnie u Was nie było, ostatnia wizyta tak z półtora roku temu, w czasach wątku III, nie IV

mania "jasności" mi nie minęła. dodatkowo, mój temat pracy magisterskiej to "Rzymskie metody dbania o urodę" (w skrócie) - a tam troska o jasną cerę była głównym zainteresowaniem większości elegantek tłumaczyłam też poemat Owidiusza dotyczący pielęgnacji pięknej, jasnej skóry - niektóre składniki raczej bym odradzała, ale część jego pomysłów na maseczki ma sens

będę znowu zaglądać na ten wątek - zwłaszcza, że tu chyba spotkam się ze zrozumieniem, kiedy przyznam się do noszenia latem cienkich materiałowych rękawiczek - nie koronkowych, bo przepuszczają jednak słońce - i unikania wychodzenia w najbardziej słonecznych godzinach. zdziwiłybyście się - noszenie rękawiczek latem wzbudza w niektórych ludziach niezrozumiałą dla mnie chęć wystosowania chamskiego i głupiego komentarza...
ja na codzień udaję, że coś robię w ogródku - porządkuję, zbieram gruszki, a do tego przecież niezbędne są rękawice ogrodowe ale tak naprawdę to nie chce mi się co godzinę smarować dłoni filtrem, i tak zużywam go w zastraszającej ilości chciałabym nosić letnie rękawiczki i żeby nikt na to dziwnie się nie patrzył, ale w Polsce to chyba niemożliwe... inaczej np w Japonii - tam na porządku dziennym są parasolki przeciwsłoneczne i maxi - rękawiczki do ramion nakładane do bluzek z krótkim rękawem tak, że ani cm skóry na rękach nie jest wystawiony na słońce...
Ilona - mogę zapytać, co studiujesz?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:21   #1162
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
jakby ktoś miał dokładny przepis z proporcjami to sama bym się skusiła zrobić taki krem. natomiast do zwykłego kremu tez można by dodać, czemu nie- tylko trzeba znaleźć taki, żeby miał odpowiednie ph. no i nie wiem jak arbutyna może reagować z różną chemią. to za dużo na mój mały rozumek
prosz Cię bardzo:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=327&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=329&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=328&Itemid=2

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Ja nic nie wiem konkretnie o Rzymie ale czytałam że dawniej pudry zawierały ołów i że tak powiem uśmiercały po jakimś czasie użytkowników (nie tylko kobiety bo faceci też się pudrowali)
polecam dla zainteresowanych tymi tematami książkę Ireny Rudowskiej "Kosmetyka wczoraj i dziś". Tam są informacje dot. sposobów dbania o ciało w prawie wszystkich starożytnych cywilizacjach

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja na codzień udaję, że coś robię w ogródku - porządkuję, zbieram gruszki, a do tego przecież niezbędne są rękawice ogrodowe ale tak naprawdę to nie chce mi się co godzinę smarować dłoni filtrem, i tak zużywam go w zastraszającej ilości chciałabym nosić letnie rękawiczki i żeby nikt na to dziwnie się nie patrzył, ale w Polsce to chyba niemożliwe... inaczej np w Japonii - tam na porządku dziennym są parasolki przeciwsłoneczne i maxi - rękawiczki do ramion nakładane do bluzek z krótkim rękawem tak, że ani cm skóry na rękach nie jest wystawiony na słońce...
Ilona - mogę zapytać, co studiujesz?
ech.. a tymczasem niektóre dziewczęta islamskie wiele by dały żeby móc odsłonić co tam sobie chcą
ale fakt, w naszym kraju dziwnie by było nosić rękawiczki. Sama niedawno o tym myslałam, szczególni że kocham klimaty XIXwieczne.. Nie wiem.. Musze to przemyśleć.. A gdzie można sobie kupić takie rękawiczki? w sklepie z ubraniami komunijnymi?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:33   #1163
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

To ja jeszcze chyba mam takie rękawiczki z komunii

A tak w ogóle niezmiernie się cieszę, że zbliża się jesień i zima. Koniec paranoji antysłonecznej, ubierania się tak, by się nie opalić i ciągłego smarowania filtrem.
A filtr na twarzy to już całoroczna konieczność i nie wyobrażam sobie bez niego życia. (Zaczęłam się smarować dopiero w maju tego roku )

Ja skóre wybieliłam głownie dzięki filtrowi, regularnym peelingom, toniku z ogórka, rumianku, cytryny, zasłanianiu ciała, nie opalaniu się, masażu Syreną, polewaniu ciała mlekiem lub zieloną herbatą, dodwaniu kropelek z wit. C do balsamu do ciała...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:42   #1164
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

kurczę, wracam do przemywania twarzy mlekiem
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:42   #1165
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

wow, to serum do cery tłustej i trądzikowej jakby stworzone dla mnie...ale ech, tam tyle tych składników i akcesoriów i wydaje się być trudne...jakbym miała jakąś bazę biochemiczną większa to może, ale tak- prawie wszystko bym musiała kupić, mam tylko hydrolat, żel HA i olej.

opinia była tylko jedna:

Cytat:
uff, zrobiłam. trudny przepis, człowiek boi się, że coś zepsuje, a składniki do najtańszych nie należą. wyszło gęste serum w bladożółtym kolorze. wg mnie nie nadaje się w żaden sposób do trzymania w butelce i kapania kroplomierzem. wsadziłam do opakowania po kremie. od dzisiaj zaczynam używać, odezwę się za 3 miesiące, dam znać jakie efekty przyniosło
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:21   #1166
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość

ech.. a tymczasem niektóre dziewczęta islamskie wiele by dały żeby móc odsłonić co tam sobie chcą
ale fakt, w naszym kraju dziwnie by było nosić rękawiczki. Sama niedawno o tym myslałam, szczególni że kocham klimaty XIXwieczne.. Nie wiem.. Musze to przemyśleć.. A gdzie można sobie kupić takie rękawiczki? w sklepie z ubraniami komunijnymi?
kiedyś takie sprzedawano, moja babcia ma jeszcze takie 'letnie' rękawiczki
Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
To ja jeszcze chyba mam takie rękawiczki z komunii

A tak w ogóle niezmiernie się cieszę, że zbliża się jesień i zima. Koniec paranoji antysłonecznej, ubierania się tak, by się nie opalić i ciągłego smarowania filtrem.
A filtr na twarzy to już całoroczna konieczność i nie wyobrażam sobie bez niego życia.
(Zaczęłam się smarować dopiero w maju tego roku )

Ja skóre wybieliłam głownie dzięki filtrowi, regularnym peelingom, toniku z ogórka, rumianku, cytryny, zasłanianiu ciała, nie opalaniu się, masażu Syreną, polewaniu ciała mlekiem lub zieloną herbatą, dodwaniu kropelek z wit. C do balsamu do ciała...
jakbym to sama napisała
oj, ja też się cieszę z końca lata, także dlatego, że to u mnie koniec alergii, można powiedzieć, że to jakby urlop (tak gdzieś do marca, kwietnia)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 10:58   #1167
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

http://www.zeberka.pl/art.php?id=5480&b=1 - motywator.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 12:06   #1168
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
i oczywiście w komentarzach co chwilę pojawia się coś w stylu "blada skóra nie jest ładna, ale taka muśnięta słońcem..."
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 15:38   #1169
madeleine91
Zadomowienie
 
Avatar madeleine91
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 272
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
i oczywiście w komentarzach co chwilę pojawia się coś w stylu "blada skóra nie jest ładna, ale taka muśnięta słońcem..."
'Chodziłam do solarium co najmniej cztery razy w tygodniu, a każda sesja trwała 20 minut.'

no to pewnie była taka 'muśnięta słońcem'.

komentarze są świetne:
'Blada skóra nie jest modna i nie wygląda ładnie. Ale co zrobić kiedy ja taką mam? Nie mam wyjścia. Musze chodzic na solarium a i tak nigdy nie wygladalam na opalona tylko poprostu mam skore jak niktore osoby naturalna. '

jesteście niemodne! zacznijcie chodzić na solarium!
madeleine91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 17:10   #1170
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

już biegnę blada skóra jest piękna, ale musi być do tego niemalże nieskazitelna, bez krostek i cieni pod oczami... bo ja przez to w zimie wyglądam jak zombie
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.