Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-28, 14:21   #1591
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cześć dziewczyny
postanowiłam się w końcu oficjalnie przywitać podczytuje Was od dłuższego czasu bo bardzo mądre rzeczy tu piszecie...dziękuje Wam, że dzielicie się tą cenną wiedzą...czytam wątek od samego początku żeby nie zadawać pytań na już przerabione tematy bo zdaje sobie sprawę, że powatrzanie w kółko pewnych rzeczy jest denerwujące....niestety bardzo dużo czasu to zajmuje i w miarę czytania rodzą się kolejne pytania...a że dałam się już naciągnąć na kilka drobiazgów, które tu polecacie to mam w związku z nimi kilka pytań...pomożecie...??

zacznę może od olejku do wlosów i szmponu (z hibiskusem) Khadi...nie potrafię zmyć tego olejku z włosów szamponem tej firmy bo on się bardzo słabo pieni (wiem ze przy tego rodzaju detergencie to dość powszechne)...wylanie calej garści szamponu na jdeno mycie lub mycie powtórne nie rozwiązuje problemu...włosy mam długości do łopatek, nie farbowane... co mogę robić źle...??
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:25   #1592
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Zmyj olejek ciepła woda najdokladniej jak potrafisz. Rozrob porcję szamponu w wodzie (w kubeczku) i taką mieszanką umyj włosy. Potrzymaj ją troche na głowie i zmyj. U mnie sie taka metoda sprawdza
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:28   #1593
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

dziękuje Ci bardzo....nastepnym razem tak właśnie zrobię
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:30   #1594
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

A, i oczywiście witam

A olejek tez Khadi? ten na porost włosów?
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:30   #1595
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

a ja obecnie zastanawiam sie nad Madara chociaz powiem Wam ze lotion dwufazowy AMB to chyba najlepszy taki lotion jaki mialam, po prostu widze jak skora promienieje
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:35   #1596
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
A, i oczywiście witam

A olejek tez Khadi? ten na porost włosów?
kupiłam cos takiego

http://bioeco.pl/odzywki-do-wlosow/1...do-wlosow.html
http://bioeco.pl/skora-wralizwa-i-po...ibiskusem.html
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:37   #1597
dikanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja wczoraj przejrzałam moje kosmetyki i stwierdziłam, że mam ich od groma (2 koszyczki), dlatego zamierzam to zmniejszyć. Chcę kupić jeden krem, który będzie mi służył jako krem do stóp/krem do rąk i balsam do ciała, dzięki temu będę miała 3 w 1. Poza tym postanowiłam używać miód jako balsam do ust, kawę jako peeling do ciała, oliwę z oliwek jako odżywkę do paznokci itd. Postaram się porzucić masę naprawdę niepotrzebnych kosmetyków. I tak, wiem, wiem w porównaniu do was mam na pewno maaało kosmetyków, ale dla mnie to cała masa.

Poza tym dzisiaj kupiłam moją pierwszą kobiecą rzecz (w ogóle nie dbam o ciuchy i takie tam), są to buty na obcasie 5 cm, a zawsze kupuję płaskie, albo takie 1-2 cm.
No i tak jak obiecywałam codziennie tuszuję rzęsy, aczkolwiek nie wiem czy to dobre. Ja zawsze byłam za brakiem makijażu, za brakiem farbowania włosów, za brakiem dekoltów itd. Oj... chyba trochę staroświecka jestem.
W ogóle trudno mi uchwycić granicę gdzie jest minimalizm we wszystkim, a gdzie nie dbanie już o siebie. Ech...
Też kiedyś taka byłam. Nie malowałam paznokci, nie robiłam makijażu, nawet nie posiadałam własnych kosmetyków kolorowych, podkradałam siostrze w razie potrzeby Nie farbowałam włosów, nosiłam długie dready, prawie do pasa Pełna natura. To było jednak wiele lat temu, a teraz bardzo trudno mi wrócić do tych dobrych, naturalnych nawyków. Najbardziej żałuję tego, że zaczęłam kiedykolwiek farbować włosy;-/

Do obcasów przekonałam się dopiero na studiach.

A tak w ogóle, to bardzo Was proszę o pomoc. Nigdy nie lubiłam stosować balsamów po kąpieli i robię to niechętnie, nie częściej niż raz w tygodniu. Nienawidzę po prostu być wymaziana balsamem Chciałabym jednak mieć piękną, sprężystą, dobrze nawilżoną skórę, musze więc się przemóc. Będę wdzięczna za rekomendację pięknie pachnących kosmetyków do stosowania po prysznicu. Myślę, że wolałabym stosować olejki niż balsamy, ostatnio w Sephorze zakochałam się w olejku Pat&Rub, tym czerwonym, nie pamiętam jaka to była kompozycja, ale był tester i musze powiedzieć, że przed kupnem powstrzymała mnie jedynie dość wysoka cena - 75 zł o ile pamiętam. Polećcie coś wypróbowanego proszę. A może warto skusić się na ten Pat&rub? zna ktoś?
dikanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 14:38   #1598
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Wachlarzyku brawo Wiesz też musiałabym zabrać się za siebie. Leżąca ciąża, później opieka nad synkiem i tak z dziewczyny zawsze choć troszkę pomalowanej w butach na obcasie (biegałam w nich nawet za autobusami), zamieniłam się w mamuśkę

Dikanda ostatnio używam nawet fajny olejek z Sanoflore. Nie tłuści tak bardzo, ładnie pachnie, dobrze nawilża. No i nie byłabym sobą gdybym nie poleciła olejków dr.Hauschka Szczególnie ten z migdałem lub różany (trzeba jednak lubić zapach róż) Ceny cóż.. niestety podobne do Pat&Rub. Muszę też przyznać, że jako posiadaczka bardzo trudnej skóry nadal szukam ideału.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-12-28 o 14:45
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 14:59   #1599
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wachlarzyku, powoli, stopniowo i bedzie dobrze troche makijazu, jakis bardziej kobiecy ciuch (albo but gratuluje!) i nikt nie zarzuci tobie, ze z siebie robisz lafirynde, a bedziesz sie czula bardziej zadbana, pewniejsza siebie nawet taki obcas moze zmienic ci nastawienie, poprawic humor - i jednoczesnie inni beda cie odbierac inaczej. a minimalizm kosmetyczny popieram! ciekawe, czy mi by sie udalo tyle rzeczy kusi...
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
sekretny - jesli nie farbujesz wlosow to super ! ta trzymaj
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Wachlarzyku uwielbiam Twój minimalizm kosmetyczny
A butki świetny pomysł gdzieś kiedyś wyczytałam , że nic tak nie dodaje kobiecości jak zadbane włosy i buty na obcasie
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Sekretny - dobrze robisz ograniczając liczbę kosmetyków i wprowadzając te, które masz w kuchni. Brawo. Im więcej się ma tym mniej się używa. Przynajmniej u mnie tak jest. Muszę wykończyć wszystko co mam i mieć kilka podstawowych
Cloche, mnie też niektóre rzeczy kuszą, ale postaram się temu nie dać.
Ckin2u, ja włosy miałam pofarbowane tylko kilka razy, ale to głupia sprawa była. Za pierwszym razem pozwoliłam koleżance, miałyśmy wtedy chyba 16 lat i chciałam ciemne, wyszedł... granat..., wiec potem przez rok farbowałam na okropny jasny blond (już u fryzjera) aby odzyskać mój naturalny. Obiecałam sobie, że nigdy więcej farbowania. Zawsze chciałam mieć ciemne włosy, więc jasny blond mnie obrzydza i mdli mnie na jego widok (naturalny blond mam ciemny). Natomiast moja matka, ojciec, znajomi i fryzjerka zachwycali się mną w jasnym blondzie. -.-' I teraz ciągle mnie na niego namawiają.
Grazkako
Jp91
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 15:00   #1600
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

dikanda> ja polecam olejki dla dzieci: Hipp, BD, ewentualnie BD dla mam.

Wachlarzyku> w kwestii ubierania jestem podobna do Ciebie moje pierwsze buty na obcasie kupiłam na studniówkę (ale tu pojechałam po bandzie, rzuciłam się od razu na 13cm ), mój ulubiony zestaw to dżinsy i koszulka/koszula. Próbuję z tym walczyć, ale niestety nie urodziłam się z rozwiniętym zmysłem mody Makijaż lubię, mam sporo przebarwień i zawsze uzywam czegoś do ujednolicenia koloru skóry (ale też nigdy nie używałam mocno kryjących podkładów. teraz przestawiam się na podkłady mineralne i jestem nimi zachwycona), delikatnego różu i tuszu. Czuję się wtedy mniej 'nijaka' włosów nie farbowałam nigdy; mój kolor wprawdzie jest mocno nieokreśłony i czasami marzy mi się lekka zmiana w którąś stronę, ale od kiedy dbam o włosy całkiem polubiłam swój kolor
a, co do kosmetyków jeszcze: o ile mam ich sporo, to mieszanka kawa, cukier, kakao, oliwa, sól jest moim ukochanym peelingiem i przez ostatnie 1,5roku nie używałam żadnego kupnego produktu tego typu

anakazar> a używasz olejków do włosów? bo czytałam, że one też mogą się nadbudowywać (tak jak silikony) i co jakiś czas trzeba je zmyć czymś z SLS. Może w tym problem? ja miałam podobnie jak Ty, ostatnio włosy ciągle oklapnięte, bez życia, umyłam je kostką Lusha (SLS na pierwszym miejscu ), a później już normalnie Laverą/Khadi i jest ok

promolcia> jak Ci się olejek Khadi podoba? mam ochotę na tę Amlę
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 15:02   #1601
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez dikanda Pokaż wiadomość
Też kiedyś taka byłam. Nie malowałam paznokci, nie robiłam makijażu, nawet nie posiadałam własnych kosmetyków kolorowych, podkradałam siostrze w razie potrzeby Nie farbowałam włosów, nosiłam długie dready, prawie do pasa Pełna natura. To było jednak wiele lat temu, a teraz bardzo trudno mi wrócić do tych dobrych, naturalnych nawyków. Najbardziej żałuję tego, że zaczęłam kiedykolwiek farbować włosy;-/

Do obcasów przekonałam się dopiero na studiach.
Ja już kończę studia i nadal nie chadzam w obcasach.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Wachlarzyku> w kwestii ubierania jestem podobna do Ciebie moje pierwsze buty na obcasie kupiłam na studniówkę (ale tu pojechałam po bandzie, rzuciłam się od razu na 13cm ), mój ulubiony zestaw to dżinsy i koszulka/koszula. Próbuję z tym walczyć, ale niestety nie urodziłam się z rozwiniętym zmysłem mody Makijaż lubię, mam sporo przebarwień i zawsze uzywam czegoś do ujednolicenia koloru skóry (ale też nigdy nie używałam mocno kryjących podkładów. teraz przestawiam się na podkłady mineralne i jestem nimi zachwycona), delikatnego różu i tuszu. Czuję się wtedy mniej 'nijaka' włosów nie farbowałam nigdy; mój kolor wprawdzie jest mocno nieokreśłony i czasami marzy mi się lekka zmiana w którąś stronę, ale od kiedy dbam o włosy całkiem polubiłam swój kolor
a, co do kosmetyków jeszcze: o ile mam ich sporo, to mieszanka kawa, cukier, kakao, oliwa, sól jest moim ukochanym peelingiem i przez ostatnie 1,5roku nie używałam żadnego kupnego produktu tego typu
To nawet szybko. Ja mam teraz ponad 21 lat i dopiero kupiłam.
Przepis na peeling mi się podoba, zastosuję go.
A cerę mam okropną, byłoby co zakrywać, ale i tak tego nie robię. Wolę aby ktoś polubił mnie z brzydką gębą niż aby rano się koło mnie obudził i mnie nie poznał. W ogóle mam wrażenie, że kiedyś makijaż służył do podkreślania dużych oczu czy długich rzęs czy pełnych ust czy czegoś innego, a teraz chodzi o zakrycie blizn, trądziku, wągrów, dużego nosa, małych ust, małych oczy, krótkich rzęs itd. itd. Nie podoba mi się to.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-12-28 o 15:04
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 15:17   #1602
dikanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To nawet szybko. Ja mam teraz ponad 21 lat i dopiero kupiłam.
Przepis na peeling mi się podoba, zastosuję go.
A cerę mam okropną, byłoby co zakrywać, ale i tak tego nie robię. Wolę aby ktoś polubił mnie z brzydką gębą niż aby rano się koło mnie obudził i mnie nie poznał. W ogóle mam wrażenie, że kiedyś makijaż służył do podkreślania dużych oczu czy długich rzęs czy pełnych ust czy czegoś innego, a teraz chodzi o zakrycie blizn, trądziku, wągrów, dużego nosa, małych ust, małych oczy, krótkich rzęs itd. itd. Nie podoba mi się to.
Czasem jednak pracodawca wymaga makijażu. Co prawda nikt mnie do tego nie zmusi i wystarczy bardzo dyskretny mejkap, ale źle bym się czuła - pracuję w sklepie z kosmetykami
dikanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 15:36   #1603
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
promolcia> jak Ci się olejek Khadi podoba? mam ochotę na tę Amlę
użyłam go dopiero 2 razy...czyli zdecydowanie za mało zeby cokolwiek sensownego tu napisać...za pierwszym razem umyłam włosy szamponem z tej serii (khadi)... mokre włosy pięknie się rozczesały, a że olejek nie jest tłusty to nie zauważyłam problemu...dopiero jak wyschły okazało się ze mam włosy posklejane od olejku...byłam wściekła bo szłam na obiad do teściowej...nie było już czasu na powtórne mycie...ja głupia chciałam zrobić dobre wrażenie a tu taka wpada...
drugi raz po olejowaniu umyłam włosy swoim mydłem afrykańskim w płynie i było już bardzo dobrze...włosy niesamowicie przyjemne i mięciutkie
potestuje więcej i dam znać który szampon najlepiej sie nadaje do jego zmywanie....aaa i oczywiście skorzystam z Twojej rady...
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 15:58   #1604
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak na filtr chemiczny to "takie se" te filtry. szkoda, ze nie skombinowali wiecej filtrow UVA, stabilnych i ogolnie uwazanych za lepsze - skoro juz na chemicznych oparli ochrone przeciwsloneczna. jesli tylko przez ten filtr 30 chcesz go miec, to lepiej to olej. ale jesli kusi cie, bo mialby ci zastapic podklad diora, to czemu nie na pewno ma mniej syfu i jakies tam pielegnujace substancje
Dzięki Zależy mi na tym,żeby było coś choć trochę pielęgnującego z filtrem i sam efekt tonujący też cenię... ale se odpuściłam; dziś oglądałam w Mario coś ciekawego, skład nie chce się skopiować z Temptalii (TheBalm BalmShelter Tinted Moisturizer)- ale ten filtr to tylko 18 to chyba tylko po domu by się nadawał
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-12-28 o 15:59
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 16:22   #1605
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Przepis na 5% tonik z kw. glikolowym
wybrany hydrolat 78% 15,6 gr 15,5 ml
kw. glikolowy 17 % 3,4 gr. 3 ml
kw.hialuronowy 1% 5 % 1 gr. 1 ml
soda oczyszczona 7 płaskich łyżeczek o pojemności 0,15 ml
wymieszać trzy pierwsze składniki i powoli stopniowo dodawać sodę oczyszczoną (uwaga ucieka ze z zlewki)
dziękuję

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, bo od rana zachwycam się moją skórą
używam od miesiąca zestawu: hydrolat z zielonej herbaty z dwoma kropelkami olejku grejfrutowego/z wyciągiem z drzewa herbacianego, olej tamanu/z pachnotki, myję skórę żelem eco cosmetics (chyba z wyciągiem z drzewa herbacianego też), na dzień używam kremu Venus z noni i poza kilkoma przebarwieniami (które potraktuję kwasem) mam gładką buzię, nawet powoli pozbywam się podskórnego czegoś z brody mam nadzieję, że tak już zostanie
ja też doszłam już do w miarę normalnego stanu i nawet zakupiłam kwas, ale przed świętami się rozchorowałam i mnie wysypało, 3 okropne ropne gule w linii prostej od skroni do środka policzka i teraz czekam aż mi to się zagoi bo mi się paskudne strupy z tego robią... fajnie, że masz już gładką cerę i teraz dbaj bo to wielki skarb
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja wczoraj przejrzałam moje kosmetyki i stwierdziłam, że mam ich od groma (2 koszyczki), dlatego zamierzam to zmniejszyć. Chcę kupić jeden krem, który będzie mi służył jako krem do stóp/krem do rąk i balsam do ciała, dzięki temu będę miała 3 w 1. Poza tym postanowiłam używać miód jako balsam do ust, kawę jako peeling do ciała, oliwę z oliwek jako odżywkę do paznokci itd. Postaram się porzucić masę naprawdę niepotrzebnych kosmetyków. I tak, wiem, wiem w porównaniu do was mam na pewno maaało kosmetyków, ale dla mnie to cała masa.

Poza tym dzisiaj kupiłam moją pierwszą kobiecą rzecz (w ogóle nie dbam o ciuchy i takie tam), są to buty na obcasie 5 cm, a zawsze kupuję płaskie, albo takie 1-2 cm.
No i tak jak obiecywałam codziennie tuszuję rzęsy, aczkolwiek nie wiem czy to dobre. Ja zawsze byłam za brakiem makijażu, za brakiem farbowania włosów, za brakiem dekoltów itd. Oj... chyba trochę staroświecka jestem.
W ogóle trudno mi uchwycić granicę gdzie jest minimalizm we wszystkim, a gdzie nie dbanie już o siebie. Ech...
ja zawsze zazdrościłam dziewczynom obcasów, ładnie pomalowanych paznokci, makijażu i tego wyczucia stylu. Sama jakoś nie potrafiłam od tej strony dbać o siebie. Za to zawsze miałam masę kosmetyków pielęgnacyjnych więc od tej strony daleko mi do minimalizmu. I teraz postanowiłam, że bardziej się skupię na jakieś kolorówce, a z pielęgnacyjne ograniczę do tych niezbędnych. Fajnie Sekretny, że w budzi się w Tobie kobieta. Czasem drobne zmiany dodają ogromnej pewności siebie.

Cytat:
Napisane przez dikanda Pokaż wiadomość
Też kiedyś taka byłam. Nie malowałam paznokci, nie robiłam makijażu, nawet nie posiadałam własnych kosmetyków kolorowych, podkradałam siostrze w razie potrzeby Nie farbowałam włosów, nosiłam długie dready, prawie do pasa Pełna natura. To było jednak wiele lat temu, a teraz bardzo trudno mi wrócić do tych dobrych, naturalnych nawyków. Najbardziej żałuję tego, że zaczęłam kiedykolwiek farbować włosy;-/

Do obcasów przekonałam się dopiero na studiach.

A tak w ogóle, to bardzo Was proszę o pomoc. Nigdy nie lubiłam stosować balsamów po kąpieli i robię to niechętnie, nie częściej niż raz w tygodniu. Nienawidzę po prostu być wymaziana balsamem Chciałabym jednak mieć piękną, sprężystą, dobrze nawilżoną skórę, musze więc się przemóc. Będę wdzięczna za rekomendację pięknie pachnących kosmetyków do stosowania po prysznicu. Myślę, że wolałabym stosować olejki niż balsamy, ostatnio w Sephorze zakochałam się w olejku Pat&Rub, tym czerwonym, nie pamiętam jaka to była kompozycja, ale był tester i musze powiedzieć, że przed kupnem powstrzymała mnie jedynie dość wysoka cena - 75 zł o ile pamiętam. Polećcie coś wypróbowanego proszę. A może warto skusić się na ten Pat&rub? zna ktoś?
może na początku coś zwykłego, oliwka Hipp jest w tej kwestii boska
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 16:25   #1606
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
postanowiłam się w końcu oficjalnie przywitać podczytuje Was od dłuższego czasu bo bardzo mądre rzeczy tu piszecie...dziękuje Wam, że dzielicie się tą cenną wiedzą...czytam wątek od samego początku żeby nie zadawać pytań na już przerabione tematy bo zdaje sobie sprawę, że powatrzanie w kółko pewnych rzeczy jest denerwujące....niestety bardzo dużo czasu to zajmuje i w miarę czytania rodzą się kolejne pytania...a że dałam się już naciągnąć na kilka drobiazgów, które tu polecacie to mam w związku z nimi kilka pytań...pomożecie...??

zacznę może od olejku do wlosów i szmponu (z hibiskusem) Khadi...nie potrafię zmyć tego olejku z włosów szamponem tej firmy bo on się bardzo słabo pieni (wiem ze przy tego rodzaju detergencie to dość powszechne)...wylanie calej garści szamponu na jdeno mycie lub mycie powtórne nie rozwiązuje problemu...włosy mam długości do łopatek, nie farbowane... co mogę robić źle...??
WitamTy pierwszy raz na wątku?bo ja gdzieś już Cię widziałam i rękę dała bym,że właśnie tutaj

Mi olejki też ciężko schodzą szamponem khadiMimo,że stosuje obowiązkowo metode kubeczkową.Do zmywania ich używam szamponu lavery i miodzio
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Zmyj olejek ciepła woda najdokladniej jak potrafisz. Rozrob porcję szamponu w wodzie (w kubeczku) i taką mieszanką umyj włosy. Potrzymaj ją troche na głowie i zmyj. U mnie sie taka metoda sprawdza

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a ja obecnie zastanawiam sie nad Madara chociaz powiem Wam ze lotion dwufazowy AMB to chyba najlepszy taki lotion jaki mialam, po prostu widze jak skora promienieje

Cytat:
Napisane przez dikanda Pokaż wiadomość

A tak w ogóle, to bardzo Was proszę o pomoc. Nigdy nie lubiłam stosować balsamów po kąpieli i robię to niechętnie, nie częściej niż raz w tygodniu. Nienawidzę po prostu być wymaziana balsamem Chciałabym jednak mieć piękną, sprężystą, dobrze nawilżoną skórę, musze więc się przemóc. Będę wdzięczna za rekomendację pięknie pachnących kosmetyków do stosowania po prysznicu. Myślę, że wolałabym stosować olejki niż balsamy, ostatnio w Sephorze zakochałam się w olejku Pat&Rub, tym czerwonym, nie pamiętam jaka to była kompozycja, ale był tester i musze powiedzieć, że przed kupnem powstrzymała mnie jedynie dość wysoka cena - 75 zł o ile pamiętam. Polećcie coś wypróbowanego proszę. A może warto skusić się na ten Pat&rub? zna ktoś?
Ja bardzo lubię masło pat&rub,jednak cena niezachęca
A może wlewaj troszkę do kąpieli olejku ze słodkich migdałów.Skóra natłuszczona i balsam już zbędny
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
anakazar> a używasz olejków do włosów? bo czytałam, że one też mogą się nadbudowywać (tak jak silikony) i co jakiś czas trzeba je zmyć czymś z SLS. Może w tym problem? ja miałam podobnie jak Ty, ostatnio włosy ciągle oklapnięte, bez życia, umyłam je kostką Lusha (SLS na pierwszym miejscu ), a później już normalnie Laverą/Khadi i jest ok

promolcia> jak Ci się olejek Khadi podoba? mam ochotę na tę Amlę
Mówisz?zobaczę jak długo świeże będą po yesie.
Olejków używam,tyle tylko,że ostatni nakładałam już jakieś dobre 2 tygodnie temu.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 16:57   #1607
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
WitamTy pierwszy raz na wątku?bo ja gdzieś już Cię widziałam i rękę dała bym,że właśnie tutaj
fakt..."radziłam się" już Ciebie w sprawie kremu pod oczy z serii 100% pure...ale wydaje mi się, że to było na innym wątku o kosmetykach naturalnych (nie na tym gdzie prezentujecie swoje zbiory kosmetyczne)...ale wtedy to bylo tak z doskoku (potrzebowałam szybkiej opinii) a teraz chciałam się tak oficjalnie przywitać
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 17:45   #1608
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
zacznę może od olejku do wlosów i szmponu (z hibiskusem) Khadi...nie potrafię zmyć tego olejku z włosów szamponem tej firmy bo on się bardzo słabo pieni (wiem ze przy tego rodzaju detergencie to dość powszechne)...wylanie calej garści szamponu na jdeno mycie lub mycie powtórne nie rozwiązuje problemu...włosy mam długości do łopatek, nie farbowane... co mogę robić źle...??
Ja wszystkim polecam zmywanie olejów szamponem Yves Rocher
Jeśli nie przeszkadza Ci w składzie als - to tani, wydajny szampon, kwalifikujący się na ten wątek Świetnie zmywa wszelkie tłustości. Jdno mycie i radził sobie nawet z mieszanką nafty z rycyną (miałam takie pomysły swego czasu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 17:50   #1609
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
fakt..."radziłam się" już Ciebie w sprawie kremu pod oczy z serii 100% pure...ale wydaje mi się, że to było na innym wątku o kosmetykach naturalnych (nie na tym gdzie prezentujecie swoje zbiory kosmetyczne)...ale wtedy to bylo tak z doskoku (potrzebowałam szybkiej opinii) a teraz chciałam się tak oficjalnie przywitać
No właśnie

A zamówiłaś ten krem?mój mi wpadł po łóżko w sypialni i tak co wieczór mam zamiar tam zanurkować i ciągle zapominam;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-12-28 o 17:51
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 18:02   #1610
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
postanowiłam się w końcu oficjalnie przywitać podczytuje Was od dłuższego czasu bo bardzo mądre rzeczy tu piszecie...dziękuje Wam, że dzielicie się tą cenną wiedzą...czytam wątek od samego początku żeby nie zadawać pytań na już przerabione tematy bo zdaje sobie sprawę, że powatrzanie w kółko pewnych rzeczy jest denerwujące....niestety bardzo dużo czasu to zajmuje i w miarę czytania rodzą się kolejne pytania...a że dałam się już naciągnąć na kilka drobiazgów, które tu polecacie to mam w związku z nimi kilka pytań...pomożecie...??

zacznę może od olejku do wlosów i szmponu (z hibiskusem) Khadi...nie potrafię zmyć tego olejku z włosów szamponem tej firmy bo on się bardzo słabo pieni (wiem ze przy tego rodzaju detergencie to dość powszechne)...wylanie calej garści szamponu na jdeno mycie lub mycie powtórne nie rozwiązuje problemu...włosy mam długości do łopatek, nie farbowane... co mogę robić źle...??
a spróbuj przed zmoczeniem włosów nałożyć szampon na włosy i wmasować. Potem moczysz i myjesz normalnie, powinno być lepiej
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 18:16   #1611
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

O to jak już jesteście przy temacie włosów, polećcie mi proszę jakaś odżywkę, serum, cokolwiek do rozdwojonych końcówek. Może być coś co mogę sama ukręcić albo jakiś gotowy kosmetyk. Ostatnio mam problem z końcówkami, bardzo regularnie je podcinam, ale one i tak się buntują. Bardzo pomógł mi szampon z Dove - tak starsznie naładowany silikonami, że wszystkie końcówki mi posklejał, ale też obciążał brzydko włosy.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 18:28   #1612
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Witaj promolcia czekamy na zdjęia Twoich zbiorów.
Do ciała również polecam oliwkę Hipp pieknie pachnie migałami a skóra jest po nim miekka . Dla zwiększenia efektu nawilżania dobrze jest nakładać na mokrą po kąpieli skórę.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 18:29   #1613
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a ja się Wam poskarżę
od dobrych kilkunastu dni używam próbek JMO - szampony wg bardzo słabe (najlepszy regenerujący Miód i Hibiskus) pozostałe dla włosów normalnych Lawenda i Rozmaryn i Cynk i Szałwia z odżywką nie utrzymały moich włosów w świeżości nawet doby używałam ich samych, zeby lepiej ocenić działanie i się zawiodłam - wracam do pomidorowego
Ostatnio troche czesciej pouzywalam szamponu z cynkiem i niestety odczucia mam takie same jak ty. Wlosy sa bardzo szybko nieswieze i wlasnie takie jakby niedomyte . Wczesniej chyba na to nie zwrocilam uwagi, mylam wlosy szybciej przed wyjsciem do pracy.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 18:51   #1614
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
No właśnie

A zamówiłaś ten krem?mój mi wpadł pod łóżko w sypialni i tak co wieczór mam zamiar tam zanurkować i ciągle zapominam;/
zamówiłam 29 ml ale mam z nim problem bo się w ogóle nie wchłania...np dzisiaj siedze sobie cały dzien w domku, posmarowałam sie rano (nałożyłam niewiele, ok pół dawki jaka wyskakuje po naciśnięciu pompki), nie nałożyłam makijażu i jak dotykm teraz skóry wokół oczu to nadal czuje jego tłustą warstewkę...ehh...we mnie się nic nie wchłania...wczoraj próbowałam pod makijaż (używam mineralnego LL) i do tej tłustej warstewki przykleilo się za dużo proszku co w efekcie finalnym nie wyglądało zbyt estetycznie...narazie zaliczam same wpady...ale jestem cierpliwa i będe próbować dalej

chętnie podzielę się swoimi zbiorami (nie ma tego dużo) ale nie posiadam aparatu w zadnej postaci (jestem zacofana?!)więc moge jedynie wypisać co posiadam i np powklejać linki ze sklepów z kórych daną rzecz kupiłam
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 18:59   #1615
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O to jak już jesteście przy temacie włosów, polećcie mi proszę jakaś odżywkę, serum, cokolwiek do rozdwojonych końcówek. Może być coś co mogę sama ukręcić albo jakiś gotowy kosmetyk. Ostatnio mam problem z końcówkami, bardzo regularnie je podcinam, ale one i tak się buntują. Bardzo pomógł mi szampon z Dove - tak starsznie naładowany silikonami, że wszystkie końcówki mi posklejał, ale też obciążał brzydko włosy.
Ja miałam ten problem rozdwojonych końcówek, zauważ "miałam' polecam jedwab L'Biotica robi to co obiecuje producent, do dostania w każdym zielarskim za ok. 11,- ja jeszcze dodaję serum na końcówki z tej samej firmy i keratynę niewiele (taka mieszanka). Robię także mieszankę olejową (już chyba o niej pisałam) specjalną na końcówki (bez spłukiwania) olej kokosowy + olej z miodli indyjskiej + olej z nasion bawełny ( w równych częściach)każdy z nich działa super na wlosy i zapobiega rozdwajania, troszkę rycynowego, ciut maceratu goździkowego i olejku rozmarynowego (dwa ostatnie można pominąć na początek) koniec z rozdwojonymi końcówkami, rozciapanym siankiem, wlosy są ruchome 'chodzą za głową' wiesz o czym mówię, czuję ich ciężar, ale nie obciążone, ani tłuste strąki. Trzeba tylko dostosować ilość do wymagań swoich włosów, tu już metoda prób i błędów, ale efekt super.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 19:02   #1616
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a spróbuj przed zmoczeniem włosów nałożyć szampon na włosy i wmasować. Potem moczysz i myjesz normalnie, powinno być lepiej
to już drugi sposób... dziękuję też wypróbuję...

szampon z als przeszkadza mi bardzo....zaden sls nie zrobił mi na głowie takiego syfu (swędzenie skalpu ->drapanie->rany na głowie) jak als zawarty w szamponie phenome...to były jedne z najgorzej wydanych pieniędzy
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 19:11   #1617
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ja miałam ten problem rozdwojonych końcówek, zauważ "miałam' polecam jedwab L'Biotica robi to co obiecuje producent, do dostania w każdym zielarskim za ok. 11,- ja jeszcze dodaję serum na końcówki z tej samej firmy i keratynę niewiele (taka mieszanka). Robię także mieszankę olejową (już chyba o niej pisałam) specjalną na końcówki (bez spłukiwania) olej kokosowy + olej z miodli indyjskiej + olej z nasion bawełny ( w równych częściach)każdy z nich działa super na wlosy i zapobiega rozdwajania, troszkę rycynowego, ciut maceratu goździkowego i olejku rozmarynowego (dwa ostatnie można pominąć na początek) koniec z rozdwojonymi końcówkami, rozciapanym siankiem, wlosy są ruchome 'chodzą za głową' wiesz o czym mówię, czuję ich ciężar, ale nie obciążone, ani tłuste strąki. Trzeba tylko dostosować ilość do wymagań swoich włosów, tu już metoda prób i błędów, ale efekt super.
Dzięki Patrzyłam na ten jedwab z L Biotici, ale skład jest daleki od naturalnego i boje się, że w końcu zacznie mi wysuszać włosy. A oleju kokosowego na włosach po prostu nie lubię:P Już robiłam wiele podejść i nigdy nie widzę efektów. Za to do ciała po kąpieli uwielbiam
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 19:16   #1618
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O to jak już jesteście przy temacie włosów, polećcie mi proszę jakaś odżywkę, serum, cokolwiek do rozdwojonych końcówek. Może być coś co mogę sama ukręcić albo jakiś gotowy kosmetyk. Ostatnio mam problem z końcówkami, bardzo regularnie je podcinam, ale one i tak się buntują. Bardzo pomógł mi szampon z Dove - tak starsznie naładowany silikonami, że wszystkie końcówki mi posklejał, ale też obciążał brzydko włosy.
Nie wiem czy to tobie już kiedyś pisałam czy komuś innemu, ale na rozdwojone końcówki super działa zimna woda, bo zamyka łuski włosów. Oczywiście nie zregeneruje już zniszczonych końcówek, ale polecam po podcieniu ich przy każdym myciu (u mnie to codziennie) na końcu zimną wodą je potraktować. Ja w ogóle po myciu włosy po całości robię lodowatą wodą, nie tylko końcówki i dzięki temu lepiej się rozczesują, a końcówki faktycznie wolniej niszczą. Wiadomo przy włosach tak długich jak moje niszczą się szybciej, bo często o krzesła zahaczam, ale i tak jestem zadowolona.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 19:21   #1619
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ostatnio troche czesciej pouzywalam szamponu z cynkiem i niestety odczucia mam takie same jak ty. Wlosy sa bardzo szybko nieswieze i wlasnie takie jakby niedomyte . Wczesniej chyba na to nie zwrocilam uwagi, mylam wlosy szybciej przed wyjsciem do pracy.
a Ty chyba masz suche włosy z tego co pamiętam?
ja myję codziennie, więc nie sądziłam że coś może mi ich w czystości przez tak krótki czas nie utrzymać, a tu proszę nawet z suchymi sobie nie radzi
dobrze, ze tylko próbki miałam ...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 19:25   #1620
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to tobie już kiedyś pisałam czy komuś innemu, ale na rozdwojone końcówki super działa zimna woda, bo zamyka łuski włosów. Oczywiście nie zregeneruje już zniszczonych końcówek, ale polecam po podcieniu ich przy każdym myciu (u mnie to codziennie) na końcu zimną wodą je potraktować. Ja w ogóle po myciu włosy po całości robię lodowatą wodą, nie tylko końcówki i dzięki temu lepiej się rozczesują, a końcówki faktycznie wolniej niszczą. Wiadomo przy włosach tak długich jak moje niszczą się szybciej, bo często o krzesła zahaczam, ale i tak jestem zadowolona.
Słyszałam o tym, ale to się sprawdza chyba tylko wtedy gdy myjesz włosy nie w tym samym czasie co siebie - nie wiem jak to ładniej napisac:P Jak sobie pomyślę o zimnej wodzie na koniec kąpieli.. brrr....
Zahaczanie o krzesła to najgorsza rzecz przy długich włosach. Strasznie tego nie lubię.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.